1 oveinber. Waar moet liet heen? OFFICIEELE PÏÏBLICATIËN. BE1JBS VAN AMSTERDAM, m op te richten fonds eene jaarlijksche bijdrage mt de gemeentekas beschikbaar te stellen. De voorzitter deelt mede, nadat de stukken in hun geheel ter kennis van den Raad zijn gebracht, dat op de begrooting een post is uitgetrokken, Beurzenfonds de Hoogeschool te Groningen, en stelt voor de commissie te berichten dat de Raad bereid is deze bijdrage a. h. nieuw op te richten fonds uit te keeren. Hoewel de heer Vroom te kennen geeft dat hij zich daarmee niet kan vereenigen, wordt echtei goedgevonden het voorstel v. d. voorzitter aan te nemen. 4. Missive van hh. Ged. Staten, houdende be- paling der plaats te hebben verkiezing van een lid der Staten in de plaats van der heer K. Reinders, in het hoofd-kiesdistrict Hoogezand, op Woensdag 23 Nov. a.s. en de herstemming, zoo die noodig mocht zijn op Woensdag 7 December d. a. v. Aangenomen tôt informatie. Op voorstel van den voorzitter worden de heeren H. Brink en J. E. Wilphorst met den voorzitter benoemd tôt stemopnemers. De overige leden plaatsvervangend. 5. Adres van Mej. G. 0. Schônfeld, houdende verzoek om haar met ingang van den lsten Januari ■1893 eervol ontslag te willen verleenen uit hare betrekking van onderwijzeres a. d. 0. L. school te Haren. Wordt besloten bedoeld eervol ontslag te verleenen en sollicitanten op te roepen op de- zelfde jaarwedde. 6. Missive van den heer P. Noordhoff te Gro ningen, als rentmeester van het gesticht »Welte- vreden" met toezending; ter kennismaking een afschrift van eenige bepalingen door de voogdij van genoemd gesticht gemaakt, om het welzijn daarvan voor de toekomst te verzekeren. Bedoeld adres tôt informatie aan te nemen en de ontvangst te berichten onder mededeeling dat de Raad dezer gemeente zijnen dank betuigt voor de welwillend- heid in dezen den Raad betoond. 7. Schrijven van den Burgemeester der gemeente Zuidlaren, houdende mededeeling om het plan te beramen, verandering en verbetering te krijgen in de verzending van brieven enz. Door de tôt stand- koming der tram ZuidlarenGroningen is eene belangrijke verbetering mogelijk geworden. Het brievenvervoer zal alsdan 2 keer per dag kunnen plaats hebben. Met het oog tevens dat deze ge meente daarvan kan profiteeren, wordt in overwe- ging gegeven om ook onzerzijds bij de Regeering poging aan te wenden om de tôt standkoming te bevorderen. Ook de winterdienst, welke met 15 Nov. a. s. wordt. ingesteld, biedt voldoende gele- genheid daarvoor aan. Hoewel de voorzitter van oordeel is dat de ge meente daarbij weinig belang heeft, merkt de heer Vissering op, dat' juist de gemeente Haren daarbij zeer veel belang heeft. ZEd. haalt eenige motieven aan, welke den Raad aanleiding geven het adres te ondersteunen. De heer Quintus acht het ook wenschelijk om de bestelling te Helpman te ver- meerderen, daar ook aldaar de bestelling veel te wenschen overlaat. ZEd. acht het van belang dat ook dit in het adres worde opgenomen. De voor zitter zal aan een en ander gevolg geven en den Burgemeester van Zuidlaren het gevoelen van den Raad mededeelen. 8. Adres van den heer A. M. Prins te Groningen, terugkomende op zijne aanvraag om concessie voor eene tramverbinding en de exploitatie daarvan van Haren naar Paterswolde, met inzending tevens eener a. Memorie van toelichting nopens het ontwerp voor den aanleg dier trambaan. b. Plannen en teekeningen der te maken lijn, de noodige bruggen enz., opgemaakt door den deskundige, den heer H Wind, directeur der locaalspoorweg Sauwerd Roodeschool. Door den voorzitter worden de discussies geopend, de teekeningen worden den leden voorgelegd, waar- van inzage wordt genomen en het voor- en tegen daarvan onderling besproken. De heer Vroom is van oordeel dat het vaste brugje over de molensloot of tochtsloot niet vol doende sterk zal zijn, en is tevens geheel tegen het verleenen der concessie, indien de lijn zal worden gelegd ten zuiden van het vaartje te Haren, de lijn te leggen ten noorden v. h. vaartje wordt van weinig bezwaar geacht. Ook de heer Quintus deelt het gevoelen van den heer Vroom. Nadat vele besprekingen daarop volgden, werd op voorstel van den voorzitter besloten eene com missie te benoemen uit den Raad om een en ander in nadere overweging te nemen en zich goed met het plan op de hoogte te stellen, teneinde eenige dagen daarna met den heer Prins eene comparitie te houden. Tôt leden der commissie werden aan- gewezen de heeren M. Brink, M. G. Vroom en 0. J. Quintus, welke zich de benoeming laten welgevallen. 9. Adres van B. Nijdam te Hoornschedijk, ver- zoekende, bij eventueele tôt standkoming der tram- lijn HarenPaterswolde, vergoeding toe te kennen voor de daarbij door hem te lijden schade. Dit adres wordt tôt informatie aangenomen, om nader in behandeling te nemen. 10. De voorzitter verzoekt maehtiging tôt af- en overschrijving van eenige posten op de begrooting, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besljfen. De heer Vroom hoopt dat gelet zal worden op zijne opmerking in eene der vorige ver- gaderingen gedaan, betrefïende de grinthopen bij- langs den Onnerweg. De voorzitter zal daarin voorzien ook het nemen van meerdere maatregelen tegen de ziekte, door het reinigen van bewoonde huizen en wat dies meer zij acht ZEd. hoogst noodzakelijk. De pomp bij het armhuis voldoet ook verre niet aan de eischen van reinheid. De heer W. Hoenderken acht het noodig eene kleine herstelling aan te brengen aan een der deuren van de school te Noordlaren. Niemand verder het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. VERGADERING der Landbouw Vereeniging Borgercompagnie, Tripscompagnie en Klei- nemeer, gehouden Donderdag j.l. in de herberg de »Jagt" te Kleinemeer. Tegenwoordig 27 leden. De Voorzitter opent de verg., waarna de secre- taris de notulen der vorige verg. voorleest, welke goedgekeurd werden. Als leden werden voorge- steld en met algem. stemmen aangenomen de hee ren Hendrik Vos te Borgercompagnie en Mr. T. S. Bakker te Sappemeer. Daarna bracht, de secretaris een zeer uitvoerig jaarverslag 1891/92 uit, waarin o.a. gewezen werd op den toenemenden bloei onzer vereeniging, welker ledental thans bestaat uit 94, men had reden tôt tevredenheid, terwijl in 't land- bouwbedrijf meerdere opgewektheid zich voordeed, getuigen de gehouden proefvelden van aardappel- varieteiten, de groote vorderingen die de côoperalie heeft gemaakt, bewijs daarvan de koiossale aankoop van kainit, chili, lijnkoeken, gras-klaverzaden de verbetering van 't hoefbeslag, gehouden stieren- en rammenkeuring enz. Spreker eindigt met de woorden laat ons onvermoeid voortgaan. De leden applaudi- seerden bij deze woorden en de voorzitter bracht hem een woord van dank toe voor zijn zaakrijk verslag. Hierna werden de heeren E. G. Mulder en M. Jon- ker verzocht de boeken van den penningmeester na te zien waaraan zij bereidwillig voldeden, een gemakkelijke taak was dit echter niet daar er een koiossale som was omgezet. Zij rapporteerde bij monde van eerstgenoemden dat ze ailes hadden wel- bevonden, de ontvangsten bedroegen 7497.08 de uitgaven f 7420.88, batig saldo 76.20, de voor zitter dankte den penningmeester voor zijn gehouden beheer en de commissie voor hare moeite. Ingekomen missive van de firma Erven Trip te Rotterdam om eene proef te nemen met bemesting der landerijen met landbouwkalk. Voor notificatie aangenomen. Als nu kwam aan de orde verkiezing van 3 leden in 't bestuur wegens periodieke aftre- ding van de Heeren G. R. Sikkens Jz., G. Star Nauta en A. G. Mulder tôt stemopnemers werden door den voorzitter benoemd de heeren T. Edzes en J. Borgesius; bij monde van laatstgenoemden werd gerapporteerd dat de aftredende leden ieder met 26 stemmen waren herkozen. De gekozenen verblijden allen met hunne betrekking te accep- teeren. Hierna werd overgegaan tôt bestellen van Lijnkoeken pl.m. 15000 werden gekocht en besloten dé lijst tôt meerdere deelneming nog te laten liggen tôt Zaterdag 12 dezer (zie advertentie) in 't lokaal van de Landb.vereeniging, De levering der koeken is opgedragen aan de firma ter Borgh Zoon te Sappemeer, terwijl tôt leden dier comm. zijn benoemd de heeren D. Bakker, E. G. Mulder, B. J. de Boer en J. Leenders. Op voorstel van den voorzitter werd besloten om 110 voor huur van land waarop het proefveld is gehouden uit te keeren aan den heer A. Edzes. Aangenomen. Verder werd besloten den Heer J. E. Scholten te Groningen te verzoeken om beneden Borgercom pagnie een commissionair aan te stellen tôt aankoop van aardappelen. De heer Leenders stelde voor aankoop van een Weegtoestel tôt het meten van aardappelen, bene- vens een kunstmestmachine om kunstmest te zaaien. Eerstgenoemd punt zal de volgende verg. behandeld worden, terwijl wat het andere betreft na vele dis- cussien besloten werd een wedstrijd van diverse machines daarvoor uit te schrijven om eene prijs van 20. De heer E. G. Mulder bracht ter sprake de door eenige landbouwers op te richten Aardappelmeel- fabriek en wilde gaarne de opinie van de leden daarover weten. Veel werd hierover met ambitie gesproken, doch men toonde minder genegenheid om aandeelen daarin te nemen, was de prijs b.v. 60 cents per Hectoliter aardappelen dan zou er meer behoefte aan zijn, doch nu velen 1 hadden bedongen oordeelt men dat de tijd er thans niet rijp voor is. Hierna sluiting. zoogenaamde voorkoopaardappels zitten. De lezer oordeele 1 't Blijkt dus dat de landbouwers tegen- over den iabrikant geheel onmachtig zijn, en bij 't einde van deze laakbare handelingen de dupe van de historié zullen worden. Waarom niet eene zoo veel mogelijk geleidelijke ontvangst toegepast, zooals door enkele fabrikanten wordt gedaan Of zou dusdanige wijze van koopen een winstbejag op eigen beurs kunnen zijn, omde landbouwers te bewegen, door dadelijke levering te verkoopen. Voorwaar, de landbouwer is thans de speelbal der fabrikanten. Niettegenstaande dit, hoort men soms ookklach- ten dat er commissionair s zijn die te veel naar eigen willekeur handelen, en niet zelden gebeurt het dat latere gekochte aardappels 't eerst worden afgehaald. Wij meenen ook deze af keurenswaar- dige handelingen te moeten overwinnen, en geven de commissionairs in overweging willen ze bij de landbouwers in aandenken blijven, niet naar eigen willekeur te handelen, maar ook eene zooveel mo gelijk geleidelijke ontvangst toe te passen. Voor u, zijn de bezwaren naar onze bescheiden meening, niet groot; wie eenigszins tracht zoo te handelen, die houde zich overtuigd van de sym pathie der landbouwers. Wanneer wij dit ailes resumeeren, komt men tôt de conclusie, dat de wijze van den aardappel- handel veel te wenschen overlaat. Daarom ook juichen wij de Veenkoloniale land bouwers toe, die het initiatief hebben genomen om voor de Veenkoloniën een aardappelmeelfabriek op te richten, ten einde zelf de aardappels tôt meel te kunnen fabriceeren, en bijgevolg een betere toekomst in den aardappelhandel te bezorgen. Land bouwers, steunt daarom dat streven naar verbetering, en wij wenschen hun tevens een groot succès. Dat worde zoo! 3. 11. 92. K. ning aan den Gemeente-ontvanger hebben aange- boden, zulks eveneens behooren te doen vôôr den gemelden termijn dat ingevolge art. 228 der gemeentewet aile vor deringen ten laste van de gemeente zijn verjaard en verniefigd, welke niet worden ingediend binnen zes maanden, volgende op het jaar, waarover zij loopen. Geschiedende hier van openbare afkondiging op de in deze gemeente gebruikelijke wijze ten einde ter algemeene kennis te komen. Slochteren, den 2 November 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. KOLK. De Secretaris, HAARMAN. De laatste herfstmaand is aangebroken en treurig begint het buiten in de natuur er uit te zien. Wel hebben wij nog betrekkelijk zacht weder, doch gaat dit veelal gepaard met zuide en weste winden, die in deze maand de meest heerschende zijn. Wie is er die niet de Novemberstormen kent en niet weet hoe zij soms eene zwoele lucht aanvoeren, waarbij de thermometer nog meermalen een Oc- tober stand aanwijst. Dreigend en onheilspellend jagen dan vaak de sombere wolken door het lucht- ruim en maken de donkere dagen nog donkerder en treuriger en huilend giert de wind langs de vlakte en zweept met woest geweld de bladerlooze takken van het geboomte, dat zich buigt onder de drukking van het stormgeweld, terwijl de regen- vlagen kletterend neerstorten op den doorweekten grond en de wateren in beken en slooten hooger stijgen en meermalen met overstrooming dreigen. Niet allijd echter is November geheel een storm- maand, want hebben de oostelijke winden tijdelijk de heerschappij, dan klaart de droevige hemel vaak op eenmaal op blikt de zon helder op het aardrijk neer en wijst de thermometer onder den invloed van dien wind al meer en meer een koude aan, alsof wij reeds geheel in den winter verplaatst zijn. Ook schijnt het somtijds of er als 't ware een wapenstilstand plaats heeft tusschen beide partijen en de wind geen kracht genoeg heeft om door te waaien, dan hebben wij somtijds dagen lang eene stilte, waarin geen zuchtje wordt gevoeld. Dan hangt de mist zwaarmoedig over het veld en be- dekt ailes met een somber vloers en liggen huizen, boomen en beemden als bedolven in een dichten nevel, terwijl geen enkele zonnestraal door dit vloers vermag heen te breken en dan weer atgewisseld door een doorwaaienden oosten wind met vorst. Dan worden de dampen, die ons omringden, spoedig weggevaagd en welft zich de hemel vaak onver- wacht met fonkelende sterren, waarbij wij ons nauwelijks voorstellen kunnen dat zoo'n groote ver andering in zoo'n korten tijd mogelijk is. En moet het een spoorslag voor ons zijn, om in den tuin die werkzaamheden te verrichten, die in de vorige maand onafgedaan zijn gebleven, als het verzorgen der aardappelen, winterwortels, kool en andyvie enz., die voor de vorst geborgen moeten worden, wijl het spoedig te laat kan zijn. Verder moet men de zaaisels van spinagie enz., wat nog te velde staat, voortdurend schoon houden van onkruid. Eindelijk moet men, zoo dit niet vroeger geschied is, bij droog weer ailes in den tuin opruimen, wat een volgend jaar moet dienen en op een droge plaats bergen. Beginnen de werkzaamheden in den tuin sterk te verminderen, toch blijft het steeds terugkeerend schoon houden nog altijd een groote vereischte, nu de meeste boomen en heesters hun blad ver- loren hebben of nog verliezen, wat zoo als vroeger al gezegd is, tôt bedekking of tôt mest kan dienen. Zijn en worden ze niet verwijderd, dan heeft en houdt de tuin een slordig en onbehagelijk voorkoflnen. Wat ten allen tijde noodzakelijk is, is het vooral thans, nu er nog slechts enkele groene planten en heesters zijn, die nog eenige fleur aanbrengen en het oog boeien. Heeft men nog dahlia's, bé gonias enz. buiten, men haaste zich ze uit den grond te halen, schoon. wasschen en op een droge vorstvrije plaats te bergen. INGEZOJVDEN. Niets is er voorzeker dat in dezen tijd voor den Veenkolonialen landbouwer meer het onderwerp aller gesprekken uitmaakt dan de aardappelcampag- ne; ze spreken over de opbrengst zoowel als den prijs, over verkoop zoowel als levering, maar niets is er ook wat bij hun méér verontwaardiging heeft verwekt dan de wijze waarop de firma Scholten, voor eenige dagen, door hunne commissionairs de aardappels lieten koopen. Algemeen verwachtten de landbouwers wel dat de fabrikanten met een lageren prijs zouden komen, maar niet door één hunner is er missehien aangedacht dat die voor- waarden n.l. hij, die genegen was voor den toen gestelden prijs van 90 cent, aardappels te verkoopen, dadelijk een schip kon krijgen om de- zelve te leveren er aan verbonden waren. Eene bevreemding heeft dit zelfs bij den meest intelligenten landbouwer opgewekt hoe zulke voor- waarden te kunnen stellen, terwijl er nog duizenden Hectoliters, voor eenige weken al reeds gekocht, voor éen gulden de H.L., nog steeds op levering wachtener moeten zelfs op enkele plaatsen nog Aan de Redactie van Oost-Goorecht en Omstreken te Sappemeer. Mijnheer Vriendelijk wordt UEd. verzocht om onderstaand artikel te plaatsen in het eerstvolgend nummer uwer courant. Ondergeteekenden, allen werklieden aan de fabriek van de firma E. J. Smit Zoon te Hoogezand, kunnen niet nalaten om hunne verbazing en afkeu- ring openlijk uit te spreken, over al dat geschrijf, en die gemaakte drukte over een voorval, geschied door een ongelukkig oogenblik van een onzer pa- troons. Dat de jongen te water is geweest, is een feit, maar wij allen staan er voor in dat zulks niet is geschied op bevel, nog veel minder met bedrei- gingen gepaard tenzij men een verzoek van een patroon als bevel opneemt. Zou de schrijver in y>Goorecht-Oldambt" zoo goed in den dagelijkschen omgang met Smit be- kend zijn dat hij niet schroomt om hem als eenen hardvochtigen fabrikant te vonnissen Wij onder geteekenden, waarvan velen tusschen 15 en 30 jaren achtereen bij Smit in dienst zijn geweest verklaren openlijk dat, wie bij Smit niet werken kan wegens harde behandeling, wel lang kan zoe- ken eer hij het beter vindt en indien Smit waarlijk zoo'n hardvochtig man is, waarom laten de ouders van bovenbedoelden jongen dan nog toe dat hun zoon nog langer bij hem in dienst blijft 't Is meer dan eens gebeurd dat ouders wier zoons aan 't werk moesten de voorkeur gaven om bij Smit te werken. Neen het wil er bij ons niet in, en het publiek oordeele of dat getuigt van harde behandeling. Missehien hadden wij gezwegen indien niet eeni- gen van ons, den zich noemer.den Travailleur op de vergadering van alg. kies- en stemrecht hadden ge- hoord, en wij schromen niet te zeggen, dat 't ons voorkomt dat bijna al zijne woorden, van begin tôt het einde, veel hadden van lastertaal en ten doel om het volk op te ruien tegen hunne patroons. Ailes, behalve de S. D. werd door 't slijk gesleurd, zelfs het ondoorgrondelijke voor den mensch werd aangetast. Doch keeren wij dien T. den rug en richten eenige woorden aan aile weldenkende werk lieden om zich toch in vrede's naam niet te veel te laten opzwepen door die z. g. n. volksleiders, 't komt ons voor misleiders. De zoogenaamde op- tochj geeft dunkt ons bewijs genoeg waar die heeren u heen voeren en als men T. toch hoort vragen Wat moet met den man gebeuren en na 't antwoord te hebben ontvangen, nog eens die vraag herhaalt en alweer het volk opzweept en zegt als er eene herhaling van het voorgevallene plaats vond om dan op amerikaansche wijze (lijnchen) met Smit af te rekenen. Neen met den uitroep van een der aanwezigen zeggen ook wij »Dat is geen manier van handelen. 't Is goed van onze patroons dat zij zich niet aan die lastertaal hebben gestoord en wij vertrou- wen dat zij hunnen weg zullen vervolgen als tôt hiertoe, billijk oordeelende en recht door zee." Nog eene opmerking Waarom zou Smit zich voor de vergadering van algemeen kies- en stemrecht verantwoorden, waar het laatste woord niet is te krijgen? Weest overtuigd dat Smit zijn eigene daden be oordeelt en zoo noodig zelf veroordeelt. Wij verzoeken de couranten die iets van de zaak hebben overgenomen, ook dit te plaatsen. Bij voorbaat onzen dank aan u mijnheeer de Rédacteur voor de opname. 42. H. Wolthuis. 2}H. J. Smit. 27. K. Kielman. I. J. Tonnies. 29. L. Mensinga. 1. 0. Maatjes. 30. B. Tijms. R W. Wierenga. 23. A. Spiekman. 3. G. Pentinga. 17. D. Hundt. 12. Z. Heikens. 23. Lubb. Mensinga. 6. K. Meijer. 9. H. Woldekker. 5. A. Meijer. 7. A. Raspe. 7. J. Poelstra. 6. J. Raspe. 5. A. Steen. 7. H. Huizeling. 5. A. Bramer. 5. G. Woltjer. 5. J. Meijer. 15. Hendr. Wolthuis. 6. G. v. Duinen. 12. W. Wolthuis. 3. E. de Vries. 12. G. Hassebroek. 8. Joh. Verheek. 16. J. Steen. 3. J. van Dijk. 11. G. Hulzebos. 4. 0. de Jonge. 6. J. Klein. 11. J. v. d. Schaaf. 7. G. J. Bulder. 4. J. Kuipers. 2. P. Vos. 7. H. Visscher. 3. A. Dijk. 2. G. Maatjes. 1. J. Visker. 11. J. Hagenouw. De cijfers voor de namen duiden het aantal dienstjaren aan. TOBDËBmeEN ten laste der gemeente. Burgemeester en Wethouders der gemeente Slochteren, brengen bij deze in herinnering, dat allen die vorderingen mochten hebben ten laste dezer ge meente en hunne rekeningen nog niet hebben inge- leverd, zulks alsnog behooren te doen vôôr den 1 December aanstaande; dat voorts allen, aan wie een bevelschrift tôt betaling is uitgereikt en dit nog niet ter vereve- PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Sappemeer ds. Jong. Kropswolde, voorm. dg Homan Hoogezand, nam. Westerbroek, voorm. tinhor Middelbert, nam. dS" Wittewierum, voorm. ds. van Bijtel. Doop. Thesinghe, nam. Schildwolde, voorm. ds. Westrik. Kolham, nam.: Overschild ds. van Kleffens. Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Nieuw-Scheemda ds. ten Bruggencate. Luther. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Schaaphok: Zondagmiddag halfdrie ds. A. v. Wijk van Thesinge. Zuidbroek: Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure Prediking door den heer W. Fransen Evangelist. Zondagsschool ten 2 ure. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. A.s. Donderdag zal de stemming plaats hebben ter verkiezing van twee notabelen der Herv. Gem. te Noordbroek, wegens gewone aftreding van de heeren E. en H. van Delden. Te Groningen zijn voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek geëxamineerd de heeren: 0. van Biessum te Hoogezand, P. B. Boltjes te Kiel-Win- deweer, E. Dijkstra te Borgweg, A. Alberts te Lageland, A. Borggreve te Schildwolde. De heer H. Kamps, hoofd der school te Heiligerlee, is door den Raad der gemeente Scheemda over- geplaatst naar de school te Scheemda. Anloo, 1 Nov. Voor de vacante hoofdonderwij- zersbetrekking te Anderen hebben zich dertig solli citanten aangemeld. Voor de drie vacatures van onderwijzer, respec- tievelijk aan de scholen te Eext, Anloo en Anner- veen, deden zich 16 liefhebbers op, waarvan een enkele uitsluitend en enkele anderen bij voorkeur aan de school te Eext. Gramsbergen, 28 Oct. In de heden gehouden raadsvergadering werd tôt 2en onderwijzer aan de openbare lagere school te de Krim benoemd, de heer R. Huisman te Hoogezand, op eene jaarwedde van 500. PRIJSGOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëele uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. "pCt. Nederl. Cert. Nat. Schuld 21 dito dito 3 dito Obi. dito 31 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 125 4 bij Rotschild 1889 4 t 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Gertificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-ltal. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orei-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville G. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. G. v. A. Canada Southern G. v. Aand. PremiKn-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 u 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 V. K. 3 Nov. 4 Nov. im 80 79}} 951 94 j} 1011 101H 101A 81A 81} 81A 80f 801 80A 241 24} 24} 911 911 91} 911 91A 911 91J 631 63} 63} 981 98} 98} 5911 591 591 811 81} 81} 98 98} 981 46A 46 66A 661 66} 351 35} 36} 121 12} 12A 411 41} 311 311 55H 55} 55} 1211 121A 121} 1021 102} 103 1031 103} 66H 66 A 67} 28A 28A 28 }jr 161 16} 681 68} 681 14} 14} 26 H 26A 401 40} 39} 59 59} 113 112} 1051 106 102} 103 1181 1571 157 142 138 139 371 37} 37} Prijs van liet grof Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 30 cen^ GRONINGEN, 4 November 1892. Granen zonder verandering. Schiedam, 3 Nov. Moutwijn 8.50, Jenever yJ4Amst. Proef/15.25, Spoeling-Comm./1.90 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.05-, Dito in Zilver 21.07R Div. Engelsche per p.St.. 11.521, Eng. Russ. p. p.St. 11.92j, Portug.. p. p.St. -, Fransche Belg. 47.55- Div. Rijksm. 58.80-, Hamb. Russen 1.14-, Russen in Goud R. 1.901, in Z. R. 1.151, Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.831, Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster 1.98-, Amerik. Goud Dollar 2.46-. Mexikaansche Dollar a t o Mm; Amsterdam kort 208.30 g. 208.65 p. - i>ov. Rotterdam kort 208 30 g 20g 65 p Snnlparsdruk. Borgesius 8c Zoon. Sappamenr.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6