Publicatie. BÏÏR0ERLIJKE STAND. OFFICIEELE PÏÏBLICATIËN. BEÏÏRS Y AN AMSTERDAM. waardoor zijn linkerhand verbrijzeld wei'd. Door den heer dr. Mees aldaar werd de eerste hulp verleend, waarna hij ter verdere verpleging naar het academiscli ziekenhuis te Groningen werd over- gebracht. In de dinsdagavond te Veendam gehouden hoofd- bestuursvergadering van den Veenk. Landb. Bond waren aile leden, behalve de heer T. E. Ooster- wijk aanwezig. Ingekomen was o. a. een missive van den heer J. E. Scholten te Groningen, betreftende den ver- koop van aardappels op zetmeelgehalte. De verga dering kon zich niet vereenigen met de daarbij ingesloten tabel, daar de bepaalde prijzen voor de verschillende gehalten aan zetmeel te laag waren. Ook werd mededeeling gedaan, dat voor het op te richten centraal proefveld geen voldoend aan- tal aandeelen is genomen, zoodat, jammer genoeg, van dit grootsche en schoone plan niets zal komen. Het aanbod van hen heer J. E. Scholten, die gratis 1 H A. grond wil afstaan te Sappemeer voor een proefveld, werd aangenomen. Aan de afdee- lingen zullen inteekeningslijsten van aandeelen 2.50 voor de exploitatie-kosten van genoemd proefveld verzonden worden. De commissie, belast met het toezicht op dit proefveld, bestaat uit de heeren Star Nauta, Woldring, Velthuis, Mulderen Boer. De heer Velthuis, die als secretaris van 't hoofd- bestuur had bedankt, werd herkozen en zijn sala- ris verhoogd van 25 tôt 50. Tôt vice-seere- taris werd verkozen de heer J. Meursing te Nieuw- Buinen. Door de commissie, welke naar Westerwolde is geweest, teneinde de Kanalisatieplannen eens in oogenschouw te nemen, werd het noodzakelijke van die Kanalisatie betoogd. Het voorstel van den heer Woldring, om lid te worden van den Goôperatie-Bond werd verdaagd tôt de volgende vergadering. Ten slotte werd nog van gedachten gewisseld over den tegenwoordigen verkoop van aardappelen en de slechte en late afscheping. Algemeen werd deze handelwijze van heeren fabrikanten gelaakt, terwijl het meest werd geklaagd over den heer Scholten. De wenschelijkheid werd uitgesproken, om bij contract te verkoopen, daar deze toestand onhoudbaar is. Door een der aanwezigen werd medegedeeld, dat in Scharmer-Harkstede versehei- dene landbouwers, die hunne aardappels voor 1 per H.L. hebben verkocht, nu slechts 90 cent ont- vangen, daar zij geld noodig hebben en niet lan ger hunne aardappels kunnen bergen. Daar is de verontwaardiging dan ook zeer groot, zeide dat lid. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze ver gadering door den Voorzitter gesloten. Op de Woensdag te Veendam gehouden veiling van Groninger compost en ier zijn verkocht: 65 vrachten compost voor 4536.75, hoogste prijs 70; laagste prijs 67; 29 vrachten ier voor 910, hoogste prijs 31.75; laagste prijs 30 De kiesvereeniging »Eendracht" te Haren stelde in hare vergadering van 17 Nov. tôt kandidaat voor de Prov. Staten den heer Mr. T. S. Bakker te Sappemeer. Bij deze keuze werd de aandacht gevestigd op de houding van de kiesvereenigmgen bij de vorige verkiezing, toen de kandidaat uit de gemeente Haren tôt lid van dat collège werd ge- kozen. Zonder iets tegen de andere kandidaten te hebben, meenden vele leden de keuze van den heer Bakker te moeten aanbevelen. Hoe bijgeloovig sommigen nog zijn, blijkt uit het volgende: Een boertje op de Korte Akkers kreeg van een burger uit Veendam een kat, die al een paar jaren muizen had gevangen Hoewel de gever beweerde, dat men ons poesje moeilijk zou wennen, verklaarde de vrouw, dat ze daarvoor wel een middeltje wist. Nu, poesje verhuisde naar Veensloot, maar was na een dag of drie weer in zijn oud kosthuis. Ons Veenslooter moedertje miste poesje al gauw en ging op weg naar Veendam, waar ze het diertje dan ook vond. »Hoe is het mogelijk," zei ze, »dat het beestje is weggeloopen, ik heb het, toen ik het kreeg, in den spiegel laten kijken, versche boter onder de pooten gesmeerd en toen op den dorschvloer laten loopenl En mijn ootje heeft altijd gezegd, dat men dan de katten kan wennen." 't Is waar gebeurd in de maand November 1892. Donderdag was voor de Arrondissements-Rechl- hank te Winschoten als beklaagde gedagvaard Jo- hannes V., oud 57 jaren van beroep houtsnijwerker te Hoogezand, die echter niet was verschenen. Hij is gedagvaard wegens verduistering, na binnen de laatste 5 jaren ook reeds wegens diefstal een ver- oordeeling van 8 maanden gevangenisstraf te hebben ondergaan. De heer Frits Faber Beukema, papier- fabrikant, had beklaagde in 'tbegin van October werk verschaft op de fabriek te Hoogezand en aangezien hij niet zonder gereedschappen kon wer- ken, had de heer Beukema hem een briefje mee- gegeven aan een winkelier om te halen een hand- zaag, figuurzaag, een blokzaag, een duimstok en eenige kleine beitels. Deze goederen werden hem nu in bruikleen afgestaan, onder beding, dat hij die voorwerpen des avonds aan een van het per- soneel moest teruggeven. Het geval wilde echter, dat de bekl. die voorwerpen verkocht en het geld daarvoor ontvangen, ten eigen bate aanwendde. Zoo had hij bij Mozes Mendel een blokschaaf en een beitel voor 46 cent, bij Jan Moesker en figuur zaag en twee kleine beitels voor 22 cent, en bij Eltje Stuut een handzaag en drie kleine beitels voor f 1 verkocht, welke laatste de goederen onmid- dellijk weer overdeed aan Hendrik van der Wijk, die van bekl. reeds een duimstok had gekocht voor 35 et. De heer officier van justitie is van meening dat ailes, wat bekl. bij dagvaarding was ten laste gelegd, wettig en overtuigend is bewezen. Wijzende op de reeds door bekl. ondergane strafïen, requi- reert spr. de veroordeeling van Johannes V., wegens verduistering, tôt een gevangenisstraf van 18 maanden. Uitspraak in deze zaak Vrijdag 25 November. Te Akkrum speelde dezer dagen een tweejarig schipperszoontje met een klein scheepje. Het jongske viel met den geopenden mond juist op den afgepunten mast van het scheepje, waarbij de punt door het gehemelte tôt in de hersens doordrong. Het ongelukkige kind was terstond dood. De Arrondissements-Rechtbank te Maastricht heeft rechtsingang verleend tegen 1. G. H. Pieters en P". H. Vliegen, drukker en uitgever van het socialistisch weekblad de Volkstribuun aldaar, ter zake van beleediging door middel van geschriften ten opzichte der maréchaussée, gestationneerd te Roermond. Met 1 Januari a.s. is benoemd tôt amanuensis aan de Rijks-Hoogere Burgerschool te Roermond JH. Bellaart, thans amanuensis aan de Rijks-Land- bouwschool te Wageningen, met gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. Woensdag is op het station Almelo de wissel- wachter J. Hammink met rangeeren van trein 793 tusschen de buffers beklemd geraakt en onmiddel- lijk gedood. Te Apeldoorn is een kind van 4 jaar in het ka- naal gevallen en enkele oogenblikken later levenloos opgehaald. In de Polsbroek te Zutphen heeft zekere G zijn vader met een scherp voorwerp in het gelaat ge- slagen, waardoor de neus werd afgesneden en tevens een gevaarlijke wond ontstond. De gewonde is naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet zonder zorg. Een boekhandelaar te Leiden werd in den laat- sten tijd zoo nu en dan gewaar, dat er een tamelijk groote hoeveelheid postzegels verdween uit den ge sloten lessenaar in den winkel. Hij begon nu, om daaromtrent zekerheid te verkrijgen, iederen dag de hoeveelheid van iedere soort te tellen en te noteeren, teneinde ook daardoor den dief te kunnen betrappen, hetgeen dan ook aanleiding gaf dat hij zijnen loopknecht verdacht, die iederen namiddag alléén in den winkel verbleef. Thans werd die man door eene kleine opening in den zolder bespied, en ontdekte men j.l. Dinsdag dat hij den lessenaar opende en daaruit postzegels nam. De politie werd daarop geroepen, die in 's mans bezit vond voor ruim 9 aan postzegels, aile welke te voren door den patroon gemerkt waren, zoodat aan ontkennen niet lang te denken viel. Hij is na opgemaakt proeesverbaal naar de gevangenis te 's Gravenhage overgebracht. De verdacht e was \roeger 15 jaren als politieagent in functie geweest, doch 4 jaren geleden ter zake van eene door hem begane oneerlijke daad uit den dienst ontslagen. Te Brakel wilde Woensdagmiddag eenjongman T. K. zich met eene roeiboot naar de overzijde der Waal begeven. Midden op de rivier sloeg hij overboord bij eene poging om een riem te grijpen, welke hem ontglipt was. Hoewel er van den wal dadelijk hulp kwam, mocht men er niet in slagen hem te redden. Hij werd door den stroorn mede- gevoerd en verdween in de diepte. Maandagavond is te Tolen voor de tweede maal binnen 4 weken tijds in de openbare school inbraak gepleegd. Was de eerste maal slechts een kast, waar in geld geborgen was, beschadigd, ditmaal had men de beide waterkranen geopend, zoodat het water door een groot gedeelte der school stroomde, vervolgens een boekenkast beschadigd en een ruit uitgenomen en een verbrijzeld. De politie doet onderzoek. Een logement met kolfbaan te Opmeer (N.-H.) tegenwoordig bewoond door K. v. S., veranderde' eenige jaren geleden van eigenaar voor de som van 7000. Dezer dagen kwam het perceel in openbare veiling. De notaris deed het eerste bod van 1300, waaronder begrepen was 300 voor den inventaris. Er was echter niemand die een hooger bod waagde. Het perceel is, naar gemeld wordt, voor dien prijs niet gegund. Alweder een bewijs, dat katten het geruimen tijd zonder voedsel kunnen uithouden: Bij het leggen van een vloer in eene in aanbouw zijnde woning te Wouw (N.Br.) was eene jonge kat on- gemerkt daaronder geslopen, met het natuurlijk gevolg, dat zij geheel ingesloten werd. Toen de eigenaar nu een paar dagen geleden zijne woning betrok, hoorde hij van onder den vloer een voort- durend gemiauw. Een deurdorpel moest worden uitgebroken, om poes uit hare gevangenis te ver- lossen. Het bleek toen, dat zij negentien dagen zonder eten of drinken daarin had doorgebracht. Hoewel zij in den beginne eenigszins zwijmelde, liep zij spoedig weer dartelend rond, blijkbaar ver- heugd met hare herkregen vrijheid. Tegenwoordig worden door den spoortrein op de lijn MeppelLeeuwarden telkens hazen overreden. De oorzaak liiervan is deze. De landerijen staan onder water; de hazen legeren zich nu tegen de droogliggende lijn. Komt de trein aan, dan vliegen zij verschrikt uit hun leger op, somtijds naar den kant van den trein en dan raken zij er onder. Velen hebben reeds op deze wijze den dood ge- vonden. HOOGEZAND, 10—17 Nov. 1892. Geboren Tjitske, d. v. Douwe Siegersma en Marianna Zwart Aaltje, d. v. Johannes Beugel en Gerrigje Lokhorst; Derk, z. v. Luilje Postma en Marijke Kremer; Eva, d. v. Elias Lôwenstein en Naaitje Situons; Tecla Rebekka, d. v. Wesselinus Bernardus Wessels en Margrita Wouters; Anna Agatha Johanna, d. v. Harmannus Gerhardus Schwenke en Anna Elizabeth Algonda Rottinghuis Remder, z. v. Harm Weij en Lupke Prins Jan, z. v, Markus Bentum en Lammegie Moesker. Ondertrouwd Hendrik Oost en Jacobina Berg Frouwko Udema en Annegien Duursema. Getrouwd; Rudolphus Harmannus Johannes Juliens en Gezina Leeuw; Harmannus Mulder en Philippina Wilhelmina Kreuger. OverledenJan Schreuder, 66 j., weduwnaar van Talje Evenhuis. SLOGHTEREN, 9—15 Nov. 1892. Geboren: Geerl Meerten, z. v. P. Tuinema en A. Kubbe te Siddeburen Trienje, d. v. T. Aeilkema en Z. Meijer te Siddeburen; Klazina, d. v. H. van Dijken te Schildwolde; Alberdina en Maria Catha- rina, ds. v. T. Edens en E. Jongman te Schildwolde Ondertrouwd Kriene Perdon 19 j. van Sloch- teren en Harmke Kruit 19 j. van Noordbroek. Getrouwd: Klaas Schepe'l 27 j- en Jantje Roe- meling 30 j. beide van Siddeburen; Johannes Har mannus Dusink 19 j. van Kolham en Wilhelmina Venema 21 j. van Scharmer. Overleden: Jan Zuur, 48 j., man vanKorneliske Kwant te Hélium, Remke Tuinema 26 j. man van Jantje Blokzijl te Siddeburen. Derde trekking. No. 15277 5000 No. 20866 1500; No. 14035 1000; No. 894 400; Nos. 2253,13005,18859 elk 200. Nos. 13443, 19801 elk 100. Vierde trekking. No. 10241 400. No. 16185 100. IUGEZOïDE». M. de R.! Onder de groote menigte vereenigingen, die in den laatsten tijd zijn of nog worden opgericht, is zeker geen enkele, die zooveel nut sticht als eene goede landbouwvereeniging. Dat duizenden en dui- zenden die meening zijn toegedaan, bewijzen de vele landbouwvereenigingen, die elders, maar ook hier in de nabijheid, bloeien. Haast geen dorp zoo klein of er bestaat eene landbouwvereeniging, die minstens 20 30 leden telt. Bijna geen weekblad wordt ter hand genomen of men Jeest van land- bouwverslagen. En wanneer nu zooveel vereeni gingen van dezelfde soort zijn en nog gaandeweg ontstaan en als men let op het groote aantal leden dier vereenigingen, dan mag men voorzeker niet aan haar nut twijfelen. Ook door eenige landbouwers te Schildwolde worden in de laatste dagen pogingen aangewend, teneinde eene landbouwvereeniging op te richten. Zij stellen zich voor eene vereeniging op te richten op denzelfden leest geschoeid als die te Slochteren Kolham. Haar doel zou o.a. voor- namelijk zijn landbouw en nijverheid zooveel mo gelijk onderling te bevorderen en te verbeteren en cooperatief inkoopen te doen van landbouwproducten, kunstmeststoffen, enz. enz. De leden eener land bouwvereeniging kunnen wil men dat ook zeer gemakkelijk eene kiesvereeniging vormen, zooals men dat elders ook wel aantreft. Immers personen die dezelfde belangen hebben bij landbouw, enz. zullen zeker ook wel niet verschillen in de keuze van leden voor de Staten Generaal, Prov. Staten en Gemeenteraad. En of nu die pogingen om alhier eene landbouwvereeniging op te richten met een gunstigen uitslag bekroond zijn? Niet geheel. Er moeten meer leden toetreden. De contributie be- hoeft niemand af te schrikken, want zij zal zoo laag mogelijk gesteld worden. Maandagavond (zie de advertentie in dit blad) wordt er weer eene vergadering belegd. Landbouwers en ook gij bur- gerstoont door eene talrijke opkomst uwe belang- stelling in deze nuttige zaak, dan kan er een be- stuur worden gekozen, dat een règlement opmaakt en de verdere werkzaamheden regelt. Schildwolde, 18 Nov. '92. x De Raad der gemeente Hoogezand: Overwegende dat in den laatsten tijd herhaal- delijk zamenscholingen ^op den openbaren weg hebben plaats gevonden die de veiligheid en de vrijheid van het verkeer belemmeren en de open bare orde en rust bedreigen; Gezien Art. 135 der Gemeentewet Gelet op voordraeht van Burgemeester en Wet houders Heeft Besloten Art. 1. Het zamenzijn van meer dan drie personen op den openbaren weg, hetzij door zich aldaar op te houden op een bepaald punt of aldaar op te trek ken, is des avonds na zeven uur verboden. Of er zamenzijn plaats heeft in strijd met het verbod vervat in het eerste lid, wordt naar de om standigheden beoordeeld. Art 2. Overtreding van dit verbod wordt, onverminderd de strafïen bij het Wetboek van Strafrecht bedreigd tegen zamenscholing en wederspannigheid, gestraft met eene geldboete van ten hoogste vijfentwintic- gulden. 6 Zij die zich door woord of daad als leiders of bewerkers van het in dezen verboden zamenzijn gedragen, zullen worden gestraft met eene hechtenis van ten hoogste zes dagen. Deze verordening, die in afschrift aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie zal worden medegedeeld en dadelijk zal worden afgekondigd zal met den dag dier afkondiging in werkin°' treden. Gedaan te Hoogezand ter openbare Raadsverga- dering van den 18 November 1892. I. A. VAN ROIJEN, Voorzitter. W. AGTERBOS, Secretaris. De Burgemeester der gemeente Hoogezand; Gezien bovenstaande verordening: Noodigt een ieder uit zich dienovereenkomstig te gedragen en daardoor tôt bewaring van orde en rust mede te werken; met de waarschuwing dat zij die in strijd daar- mede handelen zich aan vervolging en bovendien aan maatregelen van geweld, worden deze noodig bevonden, blootstellen. Ouders, voogden en' in het algemeen zij, die over anderen opzicht hebben, worden meer bepaaldelijk gewaarschuwd, hunne kinderen, pupillen en de onder hen gestelden, des avonds na zeven uur van den openbaren weg verwijderd te houden. Hoogezand den 18 November 1892. De Burgemeester voornoemd I. A. VAN ROIJEN. met ingang van 7 November 1892, art. 8 van het Kon. besluit van 4 September 1892, (Stbl. no. 215) niet meer zal worden toegepast op personen, ko- mende uit Rusland, Hamburg, Altona of Hâvre. Sappemeer en Zuidbroek, den 18 November 1892. De Burgemeesters voornoemd T. VENEMA Az. S. TALMA STHEEMAN. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Sappemeer, voorm. 10 uur: ds. Huber. Hoogezand, nam. If uur: ds. Reiners. Kropswolde, voorm. 10 uur: ds. Reiners. Middelbert, nam. ds. Homan. Westerbroek, voorm. ds. Boon. Wittewierum, voorm. Thesinge, nam.: ds' Keiser- Schildwolde, voorm. Kolham, nam.: j ds" BanSe- Overschild: ds. Schuttevaer. Zuidlaren, 's voorm. geen dienst. 's avonds 6 uur de heer H. G. Roze- boom, Gand. tôt de H. D. Doopsgez. Gem. Sappemeer ds. Binnerts. Nieuw-Scheemda ds. ten Bruggencate. Luther. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure Prediking door den heer W. Fransen Evangelist. Zondagsschool ten 2 ure. KERK- EN SCHOOLNIEU W S. Te Middelbert is door de notabelen tôt kerkvoogd herkozen de heer G. Wolthuis, en zijn door de stembevoegde lidmaten tôt notabelen herkozen de heeren T. Dijkhuis en J. Wieringa. Haren, 18 Nov. 1892. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Haren (vaca- ture G. O. Schônfeld) hebben zich 6 sollicitanten aangemeld, waaruit Woensdag a.s. eene benoeming zal plaats hebben. Benoemd tôt onderwijzer te Anlo de heer A. Tenburg te Zuidlaarderveen te Eext de heer M. Bron te Roden; te Annerveen de heer R. Vennik te Nijeveen; te Annen mej. Ebels te Ruinen (eenigste sollicitante). Op de voordrachten kwamen mede voor de heeren Schuring te Hijken, Bos te Noord broek, v. d. Linde te Nieuw Buinen, Koehoorn te Nieuw Dordrecht en Bos te Farmsum. Zuidbroek, 18 Nov. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres alhier hebben zich thans 7 sol licitanten aangemeld. De jaarwedde bedraagt 525. Mej. G. Pik zal met het geven van godsdienst- onderwijs te Borgercompagnie aanvangen op heden Zaterdag 19 Nov. en wel des namiddags van 12 voor schoolkinderen en van 23 uur voor ouderen. Haren 18 November 1892. Op de voordraeht van onderwijzeres aan de o. 1. school te Haren, zijn geplaatst de dames A. M. Trap te Annerveensch- kanaal A. E. van der Plaats te Nieuwleusen en A. R. Born te Groningen. In de Raadsvergadering van Donderdag a.s. zal de benoeming plaats hebben. 80 A 95J 101« 81U 80H 24A Aziatisclie Choiera. ZUIDBROEK, 11—18 Nov. Geboren Jantje, d. v. Egbert Mulder en Geertje Schut van Wildervank; Aedske, d. v. Willem Sijpkens en Bouktje de Boer. Getrouwd: Abraham Simons en Foktje ter Berg Overleden Trijntje Drobe, 77 j. vrouw van Enne ten Berge; Berend Korthuis, 72 j. weduw naar van Hinderkien Slagter. NOORDBROEK, 8—14 Nov. Getrouwd Simon Glas, wedn. van Hilje Hark- sema, van Groningen en Lief ke Moesker van Noord broek. 341e S T AATS-IOTEBIJ. EERSTE KLASSE. Eerste trekking. No. 18663 20,000. No. 4533 1000. Nos 4339 en 5143 elk 400. Nos. 782 en 15806 elk 200. Nos. 2034, 10340, 15854, 17279, 19071 en 19703 elk 100. Tweede trekking. No. 294 2000. No. 18620 1500. Nos. 7029 13112 en 13526 1000. No. 14564 400. Nos' 3190, 7163, 8007, 11715 en 15759 100. De Burgemeesters der gemeenten Sappemeer en Zuidbroek Gelezen eene circulaire van den heer Commis- saris der koningin in deze provincie d.d. 17 dezer no. 4, le afdeeling. Brengen bij deze 1er openbare kennis eene be- schikking van Z. Exc. den Minister van Binnen- landsche Zaken d.d. 15 November j.l. litt. C., afdee ling M. P. luidende als volgt: »De minister van binnenlandsche Zaken, Gelet op art. 8 van het koninklijk besluit van 4 September 1892 (Stbl. no. 215) tôt vaststelling van buitengewone maatregelen tôt afwending der Aziatische choiera en tôt wering harer uitbreiding en gevolgen Nader voorgenomen zijne beschikking van 7 Sep tember j.l. (Staatscourant van 8 September 1892) gewijzigd bij zijne beschikking van 19 October j.l.' (Staatscourant van 20 October 1892) volgens welke genoemd artikel van toepassing is ten aanzien van personen, komende uit Rusland, Hamburg, Altona of Havre, zoodat ieder, die een of meer personen, komende uit Rusland, Hamburg, Altona of Hâvre, m zijne woning huisvest, verplicht is, onmiddellijk na aankomst van dien persoon, of die personen daar van kennis te geven aan den burgemeester en evenzoo kennis te geven aan den burgemeester van elk verdacht ziektegeval in zijne woning, mitsga- ders van het vertrek van bovenbedoelde personen en van de plaats, waarheen zij alsdan vertrok- ken zijn Heeft goedgevonden met intrekking in haar geheel van genoemde be schikking van 7 September 1892 te bepalen, dat 113 105J 102| 1184 158 1394 374 92f 64^ 98H 594 804 46i 674 364 124 41 304 554 121+4 104 674 2844 174 704 804 954 10144 8144 8014 244 914 PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de ofjficiëele uitgave van de Vereeniging van den Effectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 17Nov. 18Nov. Nederl. Cert. Nat. Schuld 24 dito dito 3 dito Obi. dito 34 Oostenrijk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R.1254 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Se Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijë. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds 6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Gertificaten. v. Aand. y> dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. CentraaI-Sp. Italié. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. G. v. A. N. Y. Lake E. Se W. Sp. A. Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. Canada Southern G. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Grediet 3 Oostenr. Staatsleeningl8605 1864 5 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 80A 9544 IOI44 81A 804 244 914 924 92 91J 644 98A 59 814 984 464 67A 36# 12A 40| 304 5544 12144 103 104 67 2844 17A 70J 144 26A 40 5744 103 USA 1394 37 64A 984 5944 814 984 464 674 37 12 414 30 554 1214 103 1034 67 284 1?A 704 144 254 394 1024 H84 37 Prijs van het grof Boggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 30 cent. GRONINGEN, 18 November 1892. Tarwe, Rogge en gewone Zwarte Ha ver 5 cts. lager. Overige granen onveranderd. Schiedam 17 Nov. Moutwijn f 8.50, Jenever /14-Amst. Proef/15.25, Spoeling-Comm. /1.40, Prijzen van Coupons. Oostenr. in p f 21 024 Dito in Zilver 21.05-, Div. Engelsche per p St' 11.524, Eng. Russ. p. p.St. f 'll^Portug! p. p.St. -, Fransche 47.60-, Belg. f 47 55- Div. Rijksm. 58.80-, Hamb. Russen 114-' Russen m Goud R. I.9O4, in Z. R. 1.16-' Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1 834' Spaansche in frs. 47.55, Binnenlandsche Piaster 1.94- Amerik. Goud Dollar 2.46-, Mexikaansche Dollar -. Antw. 16 Nov. Amsterdam kort 208.30 g. 208.60 p. Rotterdam kort 208.30 g. 208.60 p. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6