BUVOE&IËL Aanitaaiiile B01RE1BEHDIZIM St. licolaas VOLKSBLAD van Oost-Goorecht en Omstreken van Woensdag 30 Novemlier 1892No. 96. GESLOTEN. VEEL NIEUWS J. WESTER, Hoogezand. BIHHE8LAHD. i D V E R T E JJ T I S. Zaterdagavond is onze voor het PUBLIEK Slochteren ('t Vroombos), G. HARTENHOFF. H ZEVEN, notaris te Wildervank, zal op DÔNDERDAG 1 DECEMBER 1892, en j/ET op Vrijdag 2 December 1892, 's avonds 6 uur, in het hôtel «ROELFSEMA" te Hoogezand, ten verzoeke der erven H. JMEIJERING en vrouw, publiek verkoopen: 1. EEIfE met SCHUUR, ERF TUIN en plaats «fi ni nt end on BOVWMjABTB, gelegen te Kalkwijk, Oostkant, gem. Hooeezand, groot 5 h. 51 a. 60 c. 2 Eene lioeveellieid ItOI'WI.AAl) gelegen te Kleinemeer, gem. Sappemeer, groot 1 h. 37 a. 60 c. 3. 66 a. 50 c. HOOIEAWD, gelegen m de Westerbroekstermade bij den watermolen. Perc. I en *ifn in hunr en gebrnt* i></ jr. bozbboom. VOOR ONTYANGEÏÎ, Aan de leden der landb. Vereeng. Borgerc.- Tripsc. en Kleinemeer wordt berinnerd dat Donderdag de verg. niel ban gebonden worden, docb is bepaald op 1 dag later n.l. Vrijdag. Belanghebbenden worden herinnerd, dat de her- stemming ter benoeming van één lid m de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hoogezand^ tus- schen de heeren F. HIJNER en R. H. SMIT Pz., zal worden gehouden op Vrijdag den 2 December 1892, des avonds van 6 tôt 7 uur in t Gemeente- huis te Hoogezand. Maandagavond j.l. gaf het reciteergezelschap «Snandaw" op de zaal van t hôtel Roelfsema le Hoogezand eene openlijke vergadering, voor een zeer talrijk publiek. Opgevoerd m n. werden: 1. de blinde enclin geneesheer en 2, de dochter van den barbier. De dames zoowel als de heeren vervulden hunnen roi uitstekend, het publiek was uitmuntend te vreden en stemde volkomen in met de woorden van dank aan Spandaw toegebracht door den heer G Buining van Martenshoek. Met een bal dat nog al' vrijlang aanhield werd deze genoegelijke avond gesloten. Zuidbroek, 28 Nov. J.l. Zaterdag avond werd ten huize van den heer T. K Tamminga de jaar- liiksche huishoudelijke vergadering gehouden van de ijsvereeniging «Zuidbroek." Aanwezig waren *15 leden Uit 't verslag van den toestand der vereeniging over 'tiaar '91/92 bleek, dat het getal leden be- droeg 54. De inkomsten bedroegen 57 de uit- p-aven f 6. Bovendien was nog aan kas 123.71, Si i een batig slot «as va» 17471. We- gens periodieke aftreding van vier bestuursleden, de heeren mr. E. H. Engelkens, J. Zylker, J. Ham ster en T. Blok, werden de beide laastgenoemde heeren herkozen, terwijl voor eerstgenoemden, die als zoodanig bedankten, gekozen werden de heeren H Kuiper en H. Meihuizen. Daar de toestand der kas nog al gunstig was, besloot men eene hardnj- derii te doen houden op schaatsen door mannen, zonder uitzondering, waarvoor aïs prijzen worden uitgeloofd 50, 15, en twee gratificaties a 2.50 't Besluit van 'tvonge jaar om uit te loven 30 en 15 welke prijzen echter met verreden zyn, is daardoor vervallen. Voorts werd besloten, 't be- stuur machtiging te verleenen om hoogstens 75 te besteden voor 'tbouwen van tentjes, 2 van 3 4 vierk. meter plattegrond op de emden der baan en eene kleinere voor den bode, terwijl de verdere regeling daarvan tevens aan 't bestuur werd overgelaten. Staande de vergadering trad nog een lid tôt de vereeniging toe. Door de aanwezige leden werd ten zeerste betreurd de geringe be- langstelling in eene vereeniging als deze, die zich ten doel stelt, volksfeesten te orgamseeren, waar- mee rijk en arm, jong en oud sympathiseeren, fppsten waarop onze nationaliteit steeds roem heett gedragén. Trouwer opkomst van de leden bleek ook nu wéer een noodzakelijk vereisehte te zyn, want blijkbaar hebben de beraadslagingen er onder geled'en. Tevens hoopte men, meerdere steun van niet-leden te erlangen door toetreding als lid, waar voor de contributie 1 'sjaars een gering be- zwaar mag worden geacht. Woensdag j.l. werd, in tegenwoordigheid van h.h. B. en W. en den Secretaris der gem. Veendam het bekende paard in den schutstal van G. D. Koning publiek verkocht. Kooper werd de heer D. Boswijk, voor 81. Bij het onlangs gehouden examen voor commies der posterijen slaagde o.a. de heer H. Rietema, surnumerair, en bij dat voor directeur mej. B. G. Duintjer; geagreëerde, beiden leerlingen van den postdirecteur te Wildervank. Haren, 28 Nov. Met leedwezen hebben de be- woners dezer gemeente vernomen, dat de heer L. T. Jorissen niet weder als burgemeester herbenoemd wenscht te worden, zoodat hij in het begin van het volgende jaar zal aftreden. Geen wonder, dat voor velen dit besluit eene teleurstelling is. Le- vendig herinnert men zich nog hier het feest van 5 Juli dezes jaars, toen zijne veertigjarige ambts- vervulling op schitterende wijze werd herdacht en waardoor duidelijk werd bewezen, meer dan woor den het vermogen, hoeveel achting men hem toe- draagt, hoe erkentelijk men hem is voor het vele goede, in dat lange tijdsverloop tôt stand gebracht. Dat hij nog vele jaren in genoeglijke rust hier moge doorbrengen! Annerveen, 28 Nov. Zaterdag had alhier de jaarlijksche vergadering plaats van bestuur en deel- nemers in de onderlinge brandwaarborgmaatschappij «Annerveen en omstreken" in 't hôtel Spijkerboor. De ter lezing gelegde rekening en verantwoording werden goedgekenrd. Daarna werd behandeld een voorstel van een der provisioneele deelnemers, om de geschatte waarde zijner goederen te mogen verhoogen van 1300 op 2000. Werd besloten genoemd lid zijn inleggeld terug te geven en hem te royeeren. Een ander deelnemer vroeg of de maatschappij ook korte tijdelijke verzekeringen sloot, waarop ontkennend werd geantwoord. Na de mededeeling, dat de heeren K. Hoving en W. Ansing als commissarissen te Zuidlaarderveen wa ren herkozen en dat de heer B. Steenge Hz. als directeur-boekhouder voor het volgende drietal ja ren was herbenoemd, sloot de voorzitter-directeur, de heer J. Hiddingh Rz., de vergadering. Zuidlaren, 27 Nov. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd besloten den heer A. Ten- burg, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als onderwijzer te Zuidlaarderveen, met ingang van den 1 Jan. a.s.; eene oproeping voor de vacante betrekking te doen op eene jaarwedde van 475 en de jaarwedden der onderwijzers Buiter en Was, die tôt nog toe 425 verdienden, met Jan. a.s. 50 te verhoogen. Oudepekela, 28 Nov. 1892. De loonsverhooging aan de aardappelmeelfabriek van de firma ten Horn Co. schijnt, niet naar den zin te zijn geweest van aile arbeiders, want gisteren werd het werk gestaakt. Hedenmorgen duurde de werkstaking voort en werd een vergadering belegd, een loonlijst opgemaakt, en aan de directie van de firma ten Horn Co. ter hand gesteld. Hedenmiddag 4 uur zullen de werkstakers antwoord krijgen. Wanneer hun eisch wordt ingewilligd dan zullen zij het werk hervatten. Het is te hopen dat het in orde komt, want ailes is in rep en roer. Op straat wemelt het van marechaussee's en veldwachters, allen met geweren, te paard en te voet. Zes maréchaussée s zijn in de hôtels Feijen en 't Gemeentewapen voor- loopig gestationeerd. Hedenavond komt de heer Mulder uit Amsterdam, eigenaar van de papierfa- brieken de Aastroom. Een groote demonstratie wacht ons hedenavond naar de fabrieken de Aastroom. Mocht de heer Mulder niet toegeven, dan zal er misschien een groote volksoploop en beroering ontstaan. Vele arbeiders zijn van revolvers voorzien. Het is te hopen dat de zaak met de firma ten Horn en den heer Mulder heden in orde mag komen, want niet alleen dat de socialisten, die hier 400 in getal zijn, op de been komen, maar ook de afdeelingen Sap pemeer, Hoogezand en Winschoten zullen er op aftrekken. Van 's avonds 6 uur. De eisch van de arbeiders aan de aardappelmeelfabriek van ten Horn Co. is ingewilligd, waarop zij aan 't werk zijn gegaan. Ook de heer Mulder, eigenaar van de beide papier - fabrieken de Aastroom, is heden namiddag uit Amsterdam arriveerd en heeft den eisch van zijne arbeiders, die evenveel belooning vroegen voor 12 uren arbeid als in den zomer, ingewilligd, zoodat ailes weer in rust is. Van 's avonds 8 uur. Zooeven, terwijl men ailes rustig waande, kwamen pl.m. 400 personen bij de aardappelmeelfabriek van gebrs. Drenth, joegen de scheppers weg, eischten stilstand van de fabriek en sommeerden de werklieden, buiten te komen. De werklieden kwamen echter niet vôôr, zoodat de troep besloot af te trekken, om op een anderen keer terug te komen. Onder het zingen van het vrijheidslied rukten allen op. Eenige kwàjongens verbrijzelden een paar ruiten en een paar revol- verschoten werden gehoord. Dinsdagmorgen vertrokken van Groningen met den trein van 6 uur een détachement van 35 on- derofficieren en minderen, onder bevel van den 2den luitenant van de Siepkamp, naar Oude Pekela, omdat daar rustverstoringen onder de werklieden voorkomen zaken in de stad, en nu kwam hij eens even aan- loopen, om dat «kleerabeest" ook ereis te zien. Door navraag bleek, dat men hem had verteld, dat bij bedoelden apotheker een cholera-bacil aan een ketting lag. Postkantoor Hoogezand. Het kantoor zal op Zondag den 4 December, ge- durende de gewone uren van openstelling op den Zondag, ook geopend zijn voor het aannemen van postpakketten. Postkantoor Sappemeer. Postpakket St. Nicolaas. De Directeur brengt ter algemeene kennis, dat op Zondag 4 December a.s. ook pakketten ter ver- zending worden aangenomen op de gewone uren van openstelling op den Zondag 74 v84 v. 12j n.14 n. (Greenwichtijd) en verzoekt 1 de pakketten zorgvuldig en stevig in te pakken. 2 Breekbare voorwerpen in hooi of stroo te verpakken. 3. De adressen niet op de pakketten te lakken, doch ze met kleefstof er aan te hechten of liever nog het adres op het pakket zelve te schrijven. De Directeur, P. J. MEERBURG. Met ingang 1 December 1892, mag op de adres- zijde der briefkaarten, niet van Rijkswege uitge- geven, behalve het adres, niets anders voorkomen dan de gedrukte opschriften, gelijk aan die der Rijksbriefkaarten, en, even als op deze, de naam, beroep en woonplaats van den afzender. Andere gedrukte of geschreven aanwijzigen, welke ook zoo- mede wapens (ook het nagedrukte rijkswapen) fa- brieksmerken, aankondigingen, afbeeldingen, stem- pelafdrukken enz. zijn niet toegelaten. Briefkaarten, niet voldoende aan de bepalingen, worden na 1 December niet meer verzonden. De Directeur, P. J. MEERBURG. ONBESTELBARE BRIEVEN, milicien JAN FLEDDERMAN te? Te Zeist heeft een beschonken bedelaar, die door de politie naar het arrestantenlokaal was overge- bracht, moedwillig het ligstroo aldaar in brand gestoken. Op zijn angstgeschreeuw werd de deur losgerukt geheel bewusteloos en over het geheele lichaam met brandwonden bedekt werd de onge- lukkige uit het lokaal gehaald. Hij is naar het Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Er bestaat slechts weinig hoop hem in het leven te kunnen behouden. Een buitenman, een gezeten Nulandsch bpertje. vervoegde zich Vrijdag j.l. in een der grootste apotheken te 's Hertogenbosch. Hij was toch voor Geiueenteraad Sappemeer. Vergadering op Maandag den 28 Nov. i892, des voormiddags te 10 uur. Aanwezig aile leden. De voorzitter opent de zitting, waarna de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en on- veranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde: 1. Verslag Bonthuisterbrug. De voorzitter deelt mede, dat het Dagelijksch Bestuur van deze gemeente eene bijeenkomst gehad heeft, met dat van Hoogezand, betreffende de zaak van 'de Bonthuisterbrug, en dat het resultaat ge weest is, dat Hoogezand met een geheel nieuw voorstel voor den dag gekomen is, n.l. om de beslissing, hoeveel iedere gemeente betalen moest, te onderwerpen aan Gedeputeerde Staten. Ik heb er op geantwoord, dat ik niet in dit voorstel kon treden. De heer Nauta We kunnen lezen in 't verslag van den Raad der gemeente Hoogezand, dat zij wel willen, maar wij meer moeten betalen. Wij hebben een goeden weg gelegd van Sappe meer naar Slochteren, op welken weg veel passage is. Er rijden vele vrachtwagens van hier naar Slochteren bovendien komt er nog eene omnibus vandaan, welke hier op den trein rijdt. Die omnibus moet nu altijd voor de brug blijven staan, want het is geene brug voor een omnibus. Nu zeg ik, als Hoogezand niet anders wil, laten wij dan wat meer opofïeren, om de brug toch tôt stand te bi engen. Laten we er voor zorgen, dat we de menschen van Slochteren toch behoorlijk met den wagen bij den trein kunnen laten komen. De brug is slecht, 't moet bepaald veranderd worden. De heer Smid: Ik wensch op te merken, dat de zaak nu moet en kan opgelost worden. We moeten de onderhoudsplichtigen nu te gemoet komen in hun billijk aanbod, erkennen, dat met de brug over het Kalkwijksterdiep, maar het plaatsen van een station en het aanleggen van eenen straat- weg daarheen, het onderhoud der brug hebben bezwaard. Omdat Hoogezand niet het onderhoud der brug heeft verzwaard, maar wel Sappemeer, daarom moet Sappemeer ook meer bijdragen. Het voorstel Hoogezand is royaal, a/s gedeelte te betalen is billijk. De heer T. S. Bakker Ik wou mededeelen, dat ik het geheel eens ben met den heer Smid. Gaarne zou ik eens willen weten van het Dagelijksch Bestuur, welke motieven zij hadden, dat zij niet mede wouden werken met Hoogezand. De heer Berg Ik ben het met den heer Bakker eens. Om het door Ged. Staten uit te laten maken is billijk. De meeste onderhoudsplichtigen wonen onder Hoogezand. en dat zou dunkt me toch wel een argument zijn, om ons niet meer te laten betalen dan de helft. Om het aan Ged. Staten over te laten is dunkt me royaal. De brug moet weg, want zij is gevaarlijk. De heer Boswijk Ik zou wel eens willen weten of het voorstel van Hoogezand alleen strekt voor den aanleg van de brug, of ook tôt het onderhoud en de bediening. Voorzitter: Op de vraag van den heer bakker, waarom wij het voorstel van Hoogezand niet heb ben geaccepteerd, kunnen we antwoorden, dat we van den Raad de opdracht hadden niet verder te mogen gaan dan de helft. Nu komen zij met een geheel nieuw voorstel, daarvoor hadden wij geene opdracht; buiten den Raad om mocliten we dus niets doen. Smid sprak over het meerdere bezwa- ren der brug, maar we hebben geantwoord aan Hoogezand, dat er meerder bezwaar door Sappe meer gekomen was. De heer Mulder: Ik zou graag gezien hebben, dat het Dagelijksch Bestuur het aanbod van B. en W. van Hoogezand provisioneel aangenomen had. Voorzitter Wij konden immers het aanbod van B. en W. van Hoogezand niet aannemen het is een geheel ander voorstel. Maar waardoor is de brug wel bezwaard geworden. De heer Smid: Mede door 't plaatsen van een station en den straatweg. Voorzitter: Door het aanleggen van den straat weg hebben we den toegang tôt het station ge- makkelijk gemaakt. Het station staat onder Hoo gezand, maar door den straatweg, hebben wij de rit naar 't station daar langs gekregen. Men rijdt naar Hoogezand, maar niet naar Sappemeer. De heer Edzes: Maar hoe wordt het nu met het onderhoud? Voorzitter Ik zou er tegen zijn meerder onder houd dan de helft te nemen. De heer Nauta Daarmede ben ik het volko men eens. Het onderhoud moeten we samen deelen. De heeren Boswijk, Bakker, Edzes en nog ande ren laten zich in denzelfden geest uit. Voorzitter: We kunnen daar wel een heel mooi ding maken onder Hoogezand, maar dat gaat zoo niet. De heer Nauta: Al bennen zij zoo kleingeestig niet meer te willen betalen, laten wij dan over dat meerdere heenstappen, dan komt er iets nuttigs tôt stand. Het is ook maar eene uitgaaf ineens het onderhoud is evenwel wat anders. De heer Bakker Ik wou er nog wel even op terugkomen, hetgeen de voorzitter straks gezegd heeft, dat hij bij 't aannemen van voorstel Hooge zand buiten de wet was gegaan. Dit is niet het geval. U had kunnen zeggen, dat U er voor waart, maar er toch den Raad over moest hooren. Voorzitter Maar het was immers een geheel ander voorstel De heer Nauta Ik stel voor het aan Gedepu teerde Staten over te laten, hoeveel ieder tôt den aanleg moet betalen. Voorzitter: Dan stel ik voor er bij te voegen bij de daarstelling de woorden en hetgeen daaraan noodzakelijk verbonden is. Ze rekenen nu, naar ik gehoord heb, dat het huis van Groeneveld om moet. Willen ze dat mede betalen, dan is het mij goed, maar we doen het niet alleen. Ik ben er tegen. De heer Berg Hunne bedoeling is toch, dat ze dat ook mede betalen willen. Voorzitter Ik heb er niets tegen, dat het aan de beslissing van heeren Ged. Staten wordt onder- worpen. De heer Swiers Ik ben er tegen. Voorzitter Ik geloof niet, dat ze invloed bij de Staten hebben zullen. Ik beschouw, dat die eer- lijk zijn. In rondvraag wordt nu gebracht het voorstel Nauta n.l. hoeveel de kosten voor iedere gemeente zal worden voor de daarstelling der brug en het geen daaraan verbonden is, te onderwerpen aan het oordeel van de Ged. Staten. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen op 1 na aangenomen. Tegen stemde de heer Swiers. Voorzitter Nu moeten we over 't onderhoud spreken. De heer Nauta En de bediening der brug. Voorzitter Ja, ja. B. en W. stellen voor ieder daarvan de helft te nemen. De heer Mulder Waarom dit dan niet aan de beslissing van Ged. Staten te onderwerpen. Voorzitter Dan moet Mulder maar een voor stel doen. De heer Berg Een gedeelte te onderwerpen aan het oordeel van de Ged. Staten en het andere niet, dat moet niet. De heer Swiers laat zich in denzelfden geest uit. De heer Mulder Ik stel me voor, dat Ged. Staten billijk zullen handelen, en stel daarom voor om ook het onderhoud aan het oordeel van hen te onderwerpen. De heer Edzes We hebben zooeven een ver- keerd voorstel aangenomen, wij moesten eerst met Hoogezand onderhandeld hebben. De heer Bakker Ik ben bang, dat het eene koopmanszaak wordt, daarom ben ik voor 't voor stel Mulder. Voorzitter Eene koopmanszaak is er reeds door hen van gemaakt. Wij doen nu het voorstel om de kosten van onderhoud en bediening half om half te nemen. De heer Mulder Ik stel voor aan Ged. Staten over te laten welk deel Hoogezand er toe moet betalen en welk deel Sappemeer. Het voorstel van den heer Mulder wordt in rondvraag gebracht, en verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Vôôr het voorstel stemden de heeren: Mulder, Berg, Nauta, Bakker en Smid. Tegen het voorstel stemden de heeren: van Calcar, Edzes, Swiers, Nijhuis, Boswijk en de Voorzitter. Voorzitter: Nu stel ik voor: het half om half te nemen. Wij konden er wel gauw een eind aan krijgen, als wij zelf de brug maar even legden. Voor 't voorstel van den voorzitter stemden de heeren: Smid, Boswijk, Bakker, Nauta, Nijhuis, Voorzitter, Swiers, Edzes, van Calcar en Mulder. Tegen: de heer Berg. De heer Edzes Als wij nu nog eens aanboden om tôt den aanleg s/6 te betalen en zij 2/6. Zou dat nog kunnen? Voorzitter: Ja, maar dan moeten we de vorige besluiten weer omverwerpen. Bovendien kwamen zij nu ook met een ander voorstel. Punt 2 der agenda is: Benoeming van een lid van 't Burgerlijk Armbestuur wegens gewone af treding. Voorzitter We hebben een' brief van t Bur gerlijk Armbestuur ontvangen, waarin gemeld wordt, dat met Januari Jan Berg als lid van 't B. A. aftreedt, tengevolge gewone aftreding. pel hem genoegen doet, valt er niets tegen te e^Dat is nog zeer de vraag, want hij was in de loogste mate opgewonden toen het laatste bank- ïillet verloren ging en hij verzocht de bank hem ip een telegram, dat hij aan zijn kassier^wilde ;enden, tienduizend gulden crediet te geven. «Welk verzoek de bank natuurlijk afsloeg «Dat spreekt. Daarop werd de man nog meer verbitterd en hij deed een plechtige gelofie de bank te zullen laten springen." «Zooals gewoonlijk Zulke lui zijn de zekerste slachtofïers van de speelbank." Toen zijn vriend na vruchtelooze pogingen om hem mee le krijgen, weer vertrokken was, en Waltersberg zich alleen op zijn kamer bevond, gai h\j lucht aan zijn verontwaardiging, die hij tôt nu toe had verkropt. onbevangen toon «Mijnheer von Waltersberg er zijn omstandigheden in het leven, waarin men het liefst de hulp van een landgenoot înroept, wanneer men in den vreemde vertoeft. Gij zijt immers ook een Oostenrijker «Zeker," luidde het afgemeten antwoord. «Ik ook; ik ben uit Weenen." «Ik begrijp niet recht, mijnheer von Blansko, waartoe deze inleiding «De zaak is zeer eenvoudig. Ik had in den laatsten tijd onvoorziene Uitgaven en bevind mij op t oogen- blik eenigszins in geldverlegenheid. Ik weet niet of gij er wel goed aan doet, mij in uw vertrouwen te nemen, viel Walteisberg hem zoo koel mogelijk in de rede. «Ik heb vandaag een telegram aan myn kassier verzonden," ging de gast ongehinderd ™ort »met verzoek mij per omgaande de noodige gelden te sommen, die gij hebt verloren?1 De bezoeker lachte gedwongen. «Nu ja, het is waar, ik heb tegenspoed gehad, maar nu weet ik hoe men de zaak moet aanpakken: ik heb een systeem bedacht, waarmee ik schitterend succès zal hebben." «Wie, die eenmaal door den speelduivel is over- vallen, meent niet een systeem te hebben, waarmee hij de bank wil laten springen?" «Wilt ge mij vergunnen het mijne nader uiteen te zetten, dan zult ge terstond zien, dat het on- feilbaar «Ik dank u, ik verlang werkelijk in deze zaak geen lessen; als ik speel, doe ik het alleen voor tijdverdrijf." «Om dus op mijn aangelegenheid terug te ko- i men «Ik moet u weer in de rede vallen en u beleetd dan een holle frase is." «In zulke gevallen, zeker. Mijn plicht als edelman gaat niet zoo ver, dat ik een ander zal helpen tôt het verspelen van zijn of liever van mijn geld." «Van uw geld? Wilt ge daarmee zeggen, dat ge mij niet op mijn woord gelooft?" «Ik acht het oogenblik voor u niet gunstig om al te fijngevoelig te zijn," antwoordde Waltersberg op ijskouden toon. «Overigens wil ik hiermee zeg gen, dat het meer dan tijd is dit onaangenaam gesprek af te breken." Mijnheer von Blansko had een beleedigend ant woord op de lippen, maar hij stelde zich te vreden met een spottend lachje en verliet daarop zonder te groeten de kamer. (Wordt vervolgd.) BEHOORENDE BIJ HET

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 5