Ml. Nicolaas VEEL NIEUWS J. WESTER, Hoogezand. BTJRGERLIJKE STAND. OFFICIEELE PÏÏBLICATIËN. INSCHRIJVING BEURS TAN AMSTERDAM, |i|Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mijne Ileeren Er zullen weinig Nederlanders zijn, die zoo dik- wijls met verzoekschriften tôt U komen, als de ondergeteekende. Tôt nu toe hadden mijne requesten ten doel, Uwe aandacht te vestigen op de gewichtigste punten van Staatsbeleid thans word ik door nog hoogere belangen genoodzaakl, mij weder tôt Utewenden. Dagelijks ontvang ik bezoeken en brieven van werklieden, die mijne hulp komen inroepen en die mij om bijstand, liefst om werk, verzoeken, want zij zijn werkeloos. Enkele van hen zijn mij persoonlijk bekend als brave en oppassende menschen, van vele andere vernam ik dit, na inlichtingen omtrent hen inge- wonnen te hebben. Daar het mij natuurlijk niet mogelijk is, aile te helpen, die mij zulks vragen, acht ik het mijn plicht als Nederlander, U, met dezen toestand in kennis te stellen. Honderden oppassende mannen, die goed kunnen werken, en gaarne werken willen, kunnen geen werk bekomen. De meeste van hen zijn gehuwd en vaders van huisgezinnen. Zij moeten thans buiten hunne schuld met hunnen gezinnen armoede en gebrek, misschien zelfs honger lijden. Mogen dergelijke toestanden blijven voortbestaan? Gij vraagt een middel er tegen Ik kan er U geen met een paar woorden aan- geven. Het vraagsluk is zeer ingewikkeld, doch eischt dringend oplossing. Maar bovendien, al kon ik 't U aangeven, wat zou dat baten Hebt gij ooit naar mij geluisterd, als ik U ten goede raadde? Het doel van dit verzoekschrift is dan ook geen ander, dan uw aandacht te vestigen op den ver- schrikkelijken toestand. Gij die zijt aangewezen, om de belangen van aile Nederlanders te behar- ligen, zult moeten beraadslagen, hoe zoo spoedig mogelijk verbetering kan worden aangebracht.. Ik zeg: zoo spoedig mogelijk, omdat de tijd dringl de winter staat voor de deur. Werkeloosheid en ellende zullen stellig vermeerderen. Gij moet dus snel beraadslagen en spoedig beslissen. Laat in deze benarde onstandigheden het volk eens zien, dat gij dit kunt. Gij zult zeggen, dat ik met mijn request zeer ongelegen kom; dat gij bezig zijt met de begroo- tingsdebatten, en dat tal van politieke wetten uw tyd in beslag nemen. 't Is ailes waar, maar wat 't zwaarst is, moet 'tzwaarst wegen. Kom ik met mijn request ongelegen, geloof mij, 't hongerlijden komt den werkeloozen nog veel meer ongelegen. Toevallige omstandigheden zijn oorzaak, dat ik willicht beter omtrent deze toestanden ingelicht ben dan de meeste uwer. Ziende, dat het bepaald onmogelijk is alleen, of met behulp van mijne be- kenden, ook maar gedeeltelijk in den nood te voor- zien, gevoel ik mij verplicht, de zaak geheel in uwe handen te stellen, met het eerbiedig verzoek, ze spoedig te behandelen en tôt een oplossing te brengen." Een idem! Bij de groote verloting, die te Wageningen door de marktcommissie is gehouden, was een Veluwsch boertje zoo gelukkig een nummer in zijn bezit te hebben, waarop een prijs was ge- vallen. In zijn dorpje had hij reeds eenigen zijner vrienden geraadpleegd, wat hij had geloot, doch geen hunner was knapper dan hij ook zij kenden het voorwerp niet. Het boertje neemt echter een kloek besluit; met den stok in de liand aanvaardt hij de reis naar Wageningen, om zijn prijs in ontvangst te nemen. Hij komt bij den caféhouder, ten wiens huize de prijzen kunnen worden afgehaald en toont zijn nummer. Deze zoekt en vindt eindelijk het bewuste voorwerp: landbouwtouw, dat hij den gelukkigen winnaar, tegen afgifte van het lot, wil afstaan. Een bevig protest van de zijde des winners volgt. »Dat heb ik niet geloot. Een touw?" en een min- achtend lachje komt op 's mans gelaat. »Jawe! is het stellig antwoord, doch even on- verbiddelijk klinkt het weder: »Dat heb ik niet geloot." Na eenig dispuut verliest de caféhouder zijn ge- duld. De lijst en het nummer worden geraadpleegd en het blijkt, dat achter het gelukkige nummer ge- drukt staat: Een idem. Het boertje lacht triomfantelijk en zegt met na- druk »Ik heb een idem geloot en dat moet ik hebben" Niet dan na veel moeite wordt de snuggere Ve- luwer overtuigd, dat seen idem" hetzelfde is als het daar boven gedrukte »een landbouwtouw." Zoo zijn er veel. De knecht Mijnheer, daar zijn werklieden." De volksmenner Werklieden Laat hen binnenkomen." sTerwijl mijnheer aan 'teten is?" (Op strengen toon) »Kent ge mijne beginselen niet? Nooit arbeiders, het volk laten wachten Laat binnenkomen 't volk (Een aantal werklieden met bleeke en hongere aangezichten en havelooze plunjes komen binnen). Eerste werkman »Burger, wij worden bij u gezonden. Men heeft ons gezegd,'dat u de beste professor in werkstakingen zijt van de heele stad die er het meest van begrijpt, van werkstakingen t handigst, begrijpt u En nu komen we u om raad vragen." »Heel goed! Ga zitten." (Een glas wijn drin- kend) »Ik luister." »Wij hebben vast besloten 't werk te staken. Wat denkt u daarvan?" Wat ik er van denk Watdrommel, je hebt volkomen gelijk, duizendmaal gelijk Een ar- beider, die niet staakt, is geen arbeider Eerste werkman (zegevierend tôt zijne kamera- den): »Nu?" De anderen: »Bravo!" Tweede werkman: »Dus volhouden?" De volksmenner (voortgaande met eten) U neemt niet kwalijk (met vollen mond): Ferm, flink vol houden. Weest er van verzekerd, dat de offers, die jelui thans brengt, later worden vergoed in een heerlijken oogst de toekomst De arbeiders (vol geestdrift): »Dank u! Dank u wel! Eerste werkman: »Je ziet dus, kinderen, moed maar!" Een ander »Wij zullen sterven van honger, als 't noodig is, maar nooit toegeven!" De volksmenner (een heerlijke koude patrijs voor- snijdend): »Datishet er is geen strijd zonder gewonden, en de lichamen van hen, die 't eerst vallen, banen den weg voor wrekers (hij druppelt citroen op de patrijs om den lekkeren smaak te verhoogen) Moedig dus maar (hij snijdt den vleugel). De dag zal komen, waarop de herinne- ring van hen, die gestorven zijn van honger voor de groote zaak des volks, herleven zal in de ver- eering van loekomstige geslachten. U)l het Vliegend Blad van Amsterdam. Aan het postkantoor Sappemeer, werd gedurende de maand November ingelegd 1933,45; terug- betaald 44,19. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 437. Postkantoor Hoogezand. Het kantoor zal op Zondag den 4 December, ge durende de gewone uren van openstelling op den Zondag, ook geopend zijn voor het aannemen van postpakketten. Postkantoor Sappemeer. Postpakket St. Nieolaas. De Directeur brengt ter algemeene kennis, dat op Zondag 4 December a.s. ook pakketten ter ver- zending worden aangenomen op de gewone uren van openstelling' op den Zondag 7} v—8} v. 12} n.11 n. (Greenwichtijd); en verzoekt 1 de pakketten zorgvuldig en stevig in te pakken. 2 Breekbare voorwerpen in hooi of stroo te verpakken. 3. De adressen niet op de pakketten te lakken, doch ze met kleefstof er aan te heehlen of liever nog het adres op het pakket zelve te sehrijven De Directeur, P. J. MEERBURG. VOOR ONTVANGEN. HOOGEZAND, 24 Nov.—1 Dec. 1892. Geboren Pietronella Aleida, d. v. Dirk Johannes Rijnvis en Niesje Weif ering Antje, d. v. Jan Wes- terdiep en Clasina Bena de Ruiter; Jelle Jacob, z. v. Jacob Venekamp en Jantje Buising; Berend, z v. Hendrik Moesker en Jeltje Roeltsema. Getr ouwd Roelof Tijms en Margaretha Bakema Hendrik Oost en Jacobina Berg; Doedo de Jonge en Willemtje Landeweer. Overleden: Jelle Jacob Venekamp, 1 dag, z. v Jacob Venekamp en Jantje Buising. SLOCHTEREN, 23-29 Nov. 1892. Geboren Kundina, d. v. J. Bos en A. Spakman te Slochteren; Derktje, d. v. P. Noordman en P. Kroes te Schildwolde; Hindertje, d. v. A. v. Idde- kinge en A. Veldman te Siddeburen Hindrik, z. v. H. Schriever en II. Rozema te Hélium; Egbertje, d. v. J. Timmer en H. Koning te Slochteren. Ondertrouwd Tonnis Hofkamp, 24 j., van Zwolle en Hinderika Klein, 23 j., van Kolham. Overleden: Anje Wals, 7 j., d. v. J. Wals en G. Veldmam te Hélium; Willemtje Steenhuis, 75 j., wed. van J. A. Sloot te Kolham. ZUIDBROEK, 18 Nov.—2 Dec. Geboren Klaas, z. v. Richte Westman en Derkje Klad. Jan, z. v. Edo Spaan en Geertruida Lutje. Petronella, d. v. Hilko Tuin en Elizabeth Hamminga. Geert, z. v. Jan Doddema en Geesien Spakman. Getrouwd Jan Zuur, 22 j. en Bouwina van Goinga, 20 j. NOORDBROEK. 22—28 Nov. Geboren: i'eike, d. v. Daniel Huizingaen Roel- fîen Kling. Getrouwd Jan van der Veen v. Noordbroek en Hindriktje Strootman v. Slochteren. Overleden; Lammechien Hartman, 18 j. d. v. Geert Hartman en Berendina Lesman. 341e STAAT S-L O T E B IJ. TWEEDE TREKKING. Eerste trekking. No. 3357 20.000. No. 16017 5000. No. 14953 2000. No. 6020 1000. Nos. 6148, 8787 en 17619 elk 400. Nos. 548, 9748 en 19250 elk 200. Nos. 16779 en 20874 elk 100. Tweede trekking. No. 7143 en 14425 ieder 1000; no. 958 400 no. 15325 en 18231 ieder 200; no. 2680,3577, 4896, 9510, 9606, 12908 en 17812 ieder 100. Derde trekking. No. 12195 1500. No. 4102 1000. No. 8375 400. No. 7910, 8206, 9870, 11148, 17077 elk 100. Vierde .trekking. No. 7285 1500. No. 15514 1000. No. 4681 100. INGEZONDEN. M. de R.! Rijkspcstspaarbank. Aan het postkantoor Hoogezand en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand November ingelegd 572.55; terugbetaald 341.21. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 257. Zou u zoo goed willen zijn, mij voor het onder- staande een plaatsje in het eerstvolgend nummer van uw blad af te staan. 't Is wel niet mijne gewoonte, in dagbladen te sehrijven; maar, waar ik meermalen in het openbaar ben aangevallen, wensch ik mij ook in het openbaar te verdedigen. In het verslag der Sappemeerster gemeenteraads- zitting van 28 Nov. j.l. brengt de heer Nauta eene aanklacht wegens ergerlijke mishandeling van schoolkinderen tegen mij uit. Nu zou men zoo denken, dat eene zoo ernstige beschuldiging eerst na nauwkeurig onderzoek zou worden gedaan. Mis gedacht: de heer Nauta heeft de zaak in het geheel niet onderzocht, noch bij mij, noch bij den heer burgemeester. Ja, zijne beschuldiging staat zoo los, dat hij niet eens meer weet, wie zich bij hem over mij heeft beklaagd. Dat straatjongens, afgaande op lasterpraatjes, zich niet ont zien, iemands goeden naam te bekladden, is treurig, maar verklaarbaar. Doch dat iemand, die voor ontwikkeld wil doorgaan, die, God beter 't, lid van den raad is, zich met zulke jongens op eene lijn gaat stellen, zie, dat gaat me te hoog. En het ergste is nog, dat de heer Nauta, op die onbewezen beschuldiging doorredeneerende, tôt de conclusie komt, dat zoo'n onderwijzer geen tact van onderwijzen heeft. Over zulk eene critiek, uit den mond van iemand, die, blijkens zijne uitingen in den raad, de onder- wijskunst gelijkstelt met de kunst, een scheepskanon te bedienen, en die zich dus het onderwijs denkt, als gelijkstaande met het drillen van mariniers, wil mij slechts deze verzuchting uit de pen Wie helpt ons aan een verbeterhuis voor hersenlooze raadsleden? S. 30 Nov. '92. R. v. d. VELDE. Op verzoek overgenomen uit de Prov. Gron. Ct Kiesdistrict Appingedam, Nu herhaàldelijk door sommige kiezers er op gewezen wordt, dat tôt kandidaat is gesteld iemand buiten het district woonachtig, meent het besfuur van de kiesvereeniging Harkstede, Scharmer en Kolham een enkel woord tôt de kiezers in dit district te moeten richten tôt motiveering van den door deze vereeniging met algemeene stemmen ge- slelden kandidaat. De heer Bakker woont wel niet in het district Appingedam, maar toch onmiddellijk op de grens der gemeente Slochteren, en daar de heer Bakker bijna al zijne uitgestrekte bezittingen in de gemeente Slochteren heeft, daar de heer Bakker steeds ijverig werkzaam is om de belangen der gemeente Sloch teren te bevorderen, daar het kiesdistrict Appinge dam eene bevolking heeft van ruim 45,000 zielen en de gemeente Slochteren hiervan ruim 10,000 inwoners heeft, daar zij meent dat de groote ge meente Slochteren wel meer dan éen vertegenwoor- diger in de Staten mag hebben, daar de ingezetenen van het westelijk gedeelte der gemeente den heer Bakker allen persoonlijk kennen aïs een flink ont wikkeld persoon, van beslist libérale beginselen, daar zij den heer Bakker hoogachten om zijne humane beginselen ten opzichte van zijne vele werklieden, daar de kiesvereeniging Harkstede, Scharmer en Kolham met aile vrijmoedigheid den heer Bakker als vertegenwoordiger m de Staten de belangen der inwoners durft toevertrouwen, vindt het zich gedrongen de libérale kiezers ten krachtigste aan te sporen om bij de herstemming hunne stem men uit te brengen op den heer W. Bakker te Noorddijk. Of de heer Bakker buiten het district woont, is geen bezwaar, omdat eenigen tijd twee der staten van ons district te Groningen woonachtig zijn ge weest. Libérale kiezers! weest niet onverschillig, gordt u ten strijde, en stemt met ons op den heer W. Bakker, opdat uwe onverschilligheid u later niet beschaamd doe uitkomen. Het bestuur der kiesvereeniging HarkstedeScharmer en Kolham. Nationale Militie. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Hoogezand en Sappemeer, maken bekend, dat, volgens de bepalingen der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72), betrekkelijk de nationale militie, de aangifte ter inschrijving voor de militie moet geschieden tusschen den 1 en 31 Januari e.k. Tôt die aangifte zijn verplicht aile mannelijke ingezetenen, die in het jaar 1874 geboren en dus op den lsten Januari 1893 hun 19ejaar ingetreden zijn. Echter zal hij, die zich na den 31 Januari, doch voôr den 31 Augustus 1893 ter inschrijving aanmeldt, alsnog worden ingeschreven, maar alsdan, krachlens art. 183 der wet, worden gestraft met eene geldboete van 25.00 toi 100.00. Ten einde die inschrijving geregeld te doen plaafs hebben, zal daartoe in het gemeentehuis zitting worden gehouden: te Hoogezand op Woensdag, Dondeldag, Vrijdag en Zaterdag den 4, 5, 6 en 7 Januari 1893, des voordemiddags van 9 tôt 12 en des nademiddags van 3 tôt 6 uur te Sappemeer op Maandag den 2 Januari 1893, van 's voormiddags 10 tôt 's namiddags ,2 uur. Zij, die elders geboren zijn, doch in deze gemeente voor de militie worden ingeschreven moeten bij de aangifte ter inschrijving overleggen een extract uit hunne geboorte-akte, dat op aan- vrage, ten dienste der militie, gratis wordt afgegeven aan bet bureau van den burgerlijken stand, waar de aangifte van geboorte is geschied. De belanghebbenden worden voorts opmerkzaam gemaakt op de bepalingen van artt. 15, 16, 17, 18 en 20 der gemelde wet. En zal deze worden afgekondigd op Zondagen den vierden en 25 December 1892. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. T. VENEMA Az. De Secretaris, De Wethouder, W. AGTERBOS. J. H. NIJHUIS. VERKIEZINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Slochteren, Gelet op art. 69 der wet van den 4 Juni 1850 (Staatsblad no 37); Brengen ter algemeene kennis, dat afschrift van het proces-verbaal der op dèn 24 dezer plaats ge- had hebbende stemopneming ter benoeming van één Lid van den Gemeenteraad van Slochteren aan het huis der gemeente is aangeplakt en op de se- cretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Slochteren, den 24 November 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. II. KOLK. De Secretaris, HAARMAN. PREDIKBEURTEN OP I1EDEN ZONDAG. Herv. Gem. Sappemeer, voorm. ds. Reiners. Hoogezand, nam. ds. Reiners. Kiel-Windeweer, voorm. ds. Huber. Kropswolde ds. Boon. Westerbroek ds. Boon. Middelbert, nam. ds. Homan. Overschild: ds. Keiser. Wittewierum, voorm. ds. Bange. Thesinghe, nam. ds. Bange. Schildwolde, voorm. ds. van den Bijtel. Kolham, nam. ds. van den Bijtel. Doôpsgez. Gem. Sappemeer geen dienst, wegens vacature Den Horn. Nieuw-Scheemda geen dienst wegens vacature Noordhorn. Luth. Gem. Sappemeer ds. Dreesman. Over de Openbaring van Johannes. Evangelisatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 ure en des avonds ten 6 ure prediking door den heer W. Fransen, Evangelist. Zuidbroek Zondagschool ten 2 ure. Schaaphok Zondagavond 4 Dec. 6 uur Ds. G. v. Halsema van Siddeburen. Schaaphok Donderdagavond 8 Dec. 6} uur Ds. H. Bulder van Ten Post- uur, terwijl de bevestigde des namiddags om twee uur zijne intreerede zal houden. Ogergum 27 November. Na een verblijf in ons midden van bijna 5} jaar nam onze predikant H. Leemhuis heden afscheid van de gemeente. Hij sprak in de voormiddag-godsdienstoefening zijn afscheidswoord naar aanleiding van Filipp. 127, terwijl eer.e groote schare het kerkgebouw had gevwfd, die hem aan het einde de bartelijke bede, verv.it in Ps. 134:3, staande toezong. Onze beste ven- schen vergezellen hem en de zijnen naar zij r e nieuwe slandplaats Westerbroek, waar hij Zondag e.k. zijn werk hoopt te aanvaarden, na des voor middags aldaar ingeleid te zijn door ds. J. J. Damsté van Winsum. Nuis 29 Nov. Zondag 1.1. hield onze geachte predikant ds. K. Mulder zijne afscheidsrede voor eene talrijke menigte. Hij sprak naar aanleiding van Efez. 5 8b. Dat het over 't algemeen ons zeer spijt, dat hij uit ons midden is weggegaan, mag ons niet weerhouden, hem het beste toe te wen- schen op zijne nieuwe standplaats. Velen stemden dan ook in hun hart mee in, met de bede, die hem door eenige kinderen werd toegezongen. Zuidlaren, 26 Nov. Door stemgerechtigde li l- maten der Herv. gemeente alhier, zijn op heden herbenoemd tôt leden van het kiescollege de heeren R. Baring, J. de Vaal, J. C. Hamminga, R. Karssens en H. Steenstra. Er moet eene herstemming plaats hebben tusschen A. Hoving en W. Branls, in de plaats van E. Brants, vroeger tôt ouderling verkozen. Door het kerkelijk kiescollege der ned. herv, gemeente Harkstede—Scharmer is herkozen tôt ouderling: de heer II. Aalfs; tôt archidiaken: de heer A. Kwast en gekozen tôt diaken de heer E. Kuipers. Door de beeren notabelen en kerkvoog- den is tôt kerkvoogd benoemd de heer Tj. Ganzeveld. Heden Zondagmorgen zal ds. K. Mulder bevestigd worden bij de Herv. Gem. te Loppersum en zal ZEerw. des namiddags 2 uur zijn intrée doen. Sgheemda 29 November. Voor de vacante be- trekking van hoofd der school te Heiligerlee is de volgende voordracht opgemaakt: K. de Boer, on derwijzer te Nieuwe Pekela, H. Kranenborg, onder wijzer te Westerlee, J. Hofkamp Leopold, h. d. s. te Wagenborgen, A. Smit, onderwijzer te Zuidbroek, H. Smit, onderwijzer te Meeden, K. van der Wal, h. d. s. te Onstwedde, H. Kôhler Winterwerp, onderwijzer te Woltersum, J. Wiegman, onderwij zer te Oude Pekela. A.s. Vrijdag zal uit deze voor dracht de benoeming geschieden. De heer B. Frieling, onderwijzer aan de lagere school te Borgercompagnie onder deze gemeente, is als zoodanig benoemd aan de fabrieksschool teEn- schedé, op een salaris van 600. Tôt leeraren aan den cursus voor de hoofdakte te Groningen door de afdeeling van den Bond voor Nederl. Onderwijzers opgericht, zijn benoemd de heeren: dr. Gretier voor natuurkennis, Schuitema voor rekeren, Alons voor teekenen, dr. Bergsma voor Nederl. taal- en letterkunde, allen te Groningen en Hildebrand, te Garmerwolde. voor paedagogiek. De voordracht voor hoofd der school te Anderen bestaat uit de volgende onderwijzers 1. B. Laarman te Beerta; 2. H. de Vries te Smilde; 3. J. Ooster- hofje Foxhol 4. P. Willering te Hollandscheveld en 5. H. van Denderen te Scheemda. PRIJSGOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëele uit g ave van de Vereeniging van den Effectenhandél. KERK- EN SGHOOLNIEUWS. Westerbroek 29 Nov. Op Zondag den 4 De cember e.k. zal de bevestiging en intrede plaats hebben van onzen beroepen leeraar Ds. H. Leemhuis. Als bevestiger zal optreden Ds. J. J. Damsté predikant te Winsum des voormiddags om tien ST AATSF ONDSEN. pCt. Nederl. Cert. Nat. Schuld 2} dito dito 3 dito Obi. dito 3} Oostenryk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 Zilver Jan.-Juli 5 Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 1254 bij Rotschild 1889 4 1889-90 Hope Go. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 Leening 1889 3 in goud Leen. 1883 6 Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 Turkijê. Gepr. conv. leen. 4 Egypte. Obi. leening 1876 4 Mexico. Subsidie-Bonds6 Brazilië. Oblig. 1889 4 Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 Peru. Certificaten. v. Aand. dito v. Pref. dito Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. Italië. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 Poti-Tiflis Obi. /1000 5 Aand. Zuid-West Spw. 5 Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij Denver Rio Grande G. v. A. Louisville Nashville C. v. A. Miss. Kansas Tex. C. v. A. N. Y.Lake E.&W.Sp.A. Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. Canada Southern C. v. Aand. Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 Stad Rott. 3 Gemeente Crediet 3 Oostenr. Staatsleeningl860 5 18645 Rusland. Staatsleen. 1864 5 Spanje. Stad Madrid 1868 3 V. K. 1 Dec. 80 96A 1011 811 81| 23 91H 93 93 921 641 98-U 59U 81J 98A 44| 661 331 111 401 311 55-jV 1221 102H 103H 671 28-iV 161 691 14A 24 H 37A 571 801 96A 1011 81H 811 221 911 921 641 98H 591 811 431 661 311 101 39 113 1051 103 120 160 140 38 551 122 1021 1031 671 27H 16# 14 231 361 105H 104 381 2 Dec. 801 961 1011 81H 81 22-fl 921 641 98} 59} 811 43 661 351 10H 38} 55 1221 102} 104 67} 27H 16 69 13} 23# 36} 103} 37} Prijs van liet grof Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 28 cent. GRONINGEN, 2 December 1892. Granen zonder verandering. Schiedam, 1 Dec. Moutwijn 8.50, Jenever /14.Amst. Proef/15.25, Spoeling-Comm./1.80 Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.071 Dito in Zilver 21.10-, Div. Engelsche per p.St! 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug. p. p.St. Fransche 47.60-, Belg. 47.55-, Div. Rijksm. 58.85-, Hamb. Russen f 1.14- Russen in Goud R. 1.90}, in Z. R. 1.16- Pap. R.oebel Poolsche p. Z. R. 1.83}' Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster 1.94-, Amerik. Goud Dollar f 2.45-. Mexikaansche Dollar -. Antw 30 Nov Amsterdam kort 208.25 g. 208.60 p. N°V- Rotterdam kort 208.25 g. 208.60 J>. Snelpersdruk, Borgksius Zoon, Sappemeer. Meent men, dat ik hier overdrijf, zoo herinnere men zich slechts, hoe wellevend de heer Nauta zich over de onder- wijzeressen uitliet, en hoe aardig hij insinueerde, dat ik indertijd overplaatsing naar de Westerschool vroeg, om maar wat dichter bij de societeit te komen wonen. VOOR DE

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6