Decent ber. OFFICIEELE PUBLICATIÉN. PATENTRECHT. BEÏÏRS VAN AMSTERDAM. man en G. Maatjes, Garmerw. Pieter, z. v. H. Bolhuis en J. Noorda, Garmerw.; Gerrit, z. v. G. Rollema en G. Buunenga, Garmerw. Jan, z. v. J. Beukema en H. Gooijert, Ten Post; Aaltje, d. v. T. Dijkstra en A. Faner, Wittewierum; Eiske, d. v. H. Kwant en T. Scheltens, Garmerw.; Hende- rika, d. v. J. Post en G. Post, Ten Post Johannes, z. v. W. Dreise en H. Kremer. Ondertrouwd: A. Bouwman, 23 j., Ten Boer en K. Frankruijter, 22 j., Garmerw. J. Gelderloos 24 j., Garmerw. en G. Blauw, 25 jTen Boer; J. Waijer, 22 j., Noorddijk en S. Slagter, 21 j., S.t Annen; 0. Oosterhuis, 23 j., Woltersum en S. Dorgeloos, 23 j., Slochteren. Getrouwd L. Kort, 26 j., Garmerw. en P. Huttinga, 21 j., Slochteren; J. Dijkema, 25j., Gar merw. en A. Elleerie, 19 j., St. Annen J. Dijkema, 24 j., Ten Boer en G. Hiemstra, 18 j., St. Annen; J. Peihak, 30 j., Ten Post en W. Dijkhuizen 28 j., Ten Post; D. Doornbos, 21 j, St. Annen en H. Boonstra, 19 j., Sint Annen. Overleden: H. Boerma, 52 j., echtg. v. H. Honderd, Ten Post J. F. Storm, 71 j., echtg. v. A H, Groenhofï; W. E. Brakema, 3 j., z. v. F. Brakema en T. Postma, Thesinge; T. Woltjer, 1 m., d. v. K. Woltjer en J. Dijk, Woltersum; J. F. Hartmann, 91 j, echtg. v. J. R. Jans; A. Bee- nings, 65 j., echtg. v. W. Hoving. ANLOO, 1—30 Nov. Geboren: Eltje, d. v. J. Heersping en C. Schui- tema; Roelof, z. v. J. Dekens en R. Bakker; Ja- cobje, d. v. A. van Rein en H. Jipping; Jan z. v. J. Udding en G. Mennega Berendtje, d. v. J. Lei- dekker; Lammechien, d. v. A. Darwinkel en L. Fransens; Albert, z. v. J. Mol en G. Smit; Pieter, z. v. A. Lanting en J. Essing. Getrouwd: Jacob Geerts, 28 j. en Jantien Em- mens, 25 j. Overleden: Freerk de Jonge, echtg. van Elzina Rienberg, 63 j. en 1 mnd. Hendrik Emmens, echtg. van Christina Mennega, 64 j. en 6 mnd. Harmtje Bakker, 17 d. Albertje Bakker, 17 d. Berendtje Leidekker, 5 d. Jakob Homan, 6 j. en 3 mnd. Aaltje Oostebring, wed. van Jakob Oeben 62 j. en 5 mnd. Levenl. aangeg. kind van 't vrouwelijk gesl. van Jantje Leidekker. Gemeenteraad van Noordbroek. Zitting van Dinsdag 6 Dec. 1892, des namid- dags ten 6 ure. Voorzitter de heer Dijkstra, Burgemeester. Aanwezig de h.h. J. Eendhuizen, T. L. Boelema, O. Huisman, Eppo Engels, J. E. Zuidhofï. Afwezig de heeren F. E. Hamster en H. van Delden. De voorz opent de vergadering waarna de not. der vorige bijeenkomst door den secretaris worden voorgelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. De lijst der werkzaamheden is als volgt 1. Adres van de schoolcommissie over verhoo- ging der onderwijzersjaarwedden. 2. Onderwijzeres in de nuttige handwerken in de school te Stootshorn. 3. Adres van J. Ketelaar e.a. over verbetering van den Dwarsweg en de Langelaan. 4. Benoeming van een lid in het Burgerlijk Armbestuur (aftredend lid de heer S. T. ten Have, 5. Nieuwjaarsuitdeeling. 6. Ingekomen stukken. Voorz. Laten we bedoeld adres van de school commissie eens hooren voorlezen. Uit het adres blijkt dat de leden der school commissie eenige verhooging wenschelijk achten, waarvoor zij hoofdzakelijk als redenen opgeven. 1. Dat de kans om gedurig van personeel te moeten verwisselen daardoor kleiner wordt. 2. Dat in vele omliggende plaatsen het salaris hooger is dan te Noordbroek. 3. Dat het behoud van goed onderwijzend per soneel wat in deze gemeente aanwezig is zeer is aan te raden. Voorzitter: Wie van de heeren verlangt 't woord naar aanleiding van 't gehoord adres Boelema Slaat die voorgestelde verhooging op onze 3 onderwijzeressen en op onderwijzer Bos Engels Zeker, die komen hier in aamerking. Voorz. Op een onzer laatste vergaderingen is deze zaak ook reeds aanhangig geweest we kunnen, meen ik, wel tôt stemming overgaan. Voor de heeren Engels en Zuidhofï'. Tegen de heeren Boelema, Eendhuizen en Huisman. Zoodat de voorgestelde verhooging is verworpen. Voorz.: Nu hebben we het 2e punt der agenda. Onderwijzeres in de nuttige handwerken in de school te Stootshorn. Er is ons bereids gebleken dat mej. A. Zijlstra f 150 en mej. Moesker 65 geeischt hebben voor de waarneming dier betrek- king, terwijl er daar in de buurt der school een meisje is van zekeren Tuin die het bepaald voor kleiner salaris zal willen waarnemen. Boelema Dat meisje van Tuin wil 't wel voor minder doen, denkelijk voor 37.50 wat hier in 't dorp ook betaald wordt. Voorz. In de eerste plaats is de vraag of er iemand benoemd zal worden. Huisman Zou het ook verstandig zijn om in ieder geval tijdelijk iemand te benoemen, daar we dan later naar omstandigheden konden handelen als er eens eene onderwijzeres in die school be noemd werd. Voorz. Huisman wil dus de behandeling ver- dagen. Huisman: Neen dat niet maar tijdelijk benoemen. Voorz. In ieder geval moeten we den schoolop- ziener kennen bij zoo'n tijdelijke benoeming. Huisman Dat we iemand benoemen met acte gaat evenmin buiten den schoolopziener. Zuidhofï Zal er nu eerst uitgemaakt worden of er eene benoeming zal plaats hebben?' Voorz. Zeker, en daardoor zou 't voorstel Huis man kunnen vervallen. Zuidhofï Overplaatsing van een onzer onder wijzeressen naar Stootshorn zal ook verzocht moeten worden. Boelema Oosterhoff verplaatsen naar 't dorp, zou best kunnen gaan, maar of de man te Stoots horn gemist kan worden, ik geloof van neen, het ziet er niet naar uit op 't veen dat we daar met eenig goed gevolg een hulponderwijzeres kunnen gebruiken. Huisman Aan Timmers school is het volstrekt niet te bespeuren dat de kinderen daar onhandel- baarder zijn dan b.v. in Zijlstra's school. Engels We zouden voor eene eventueele over plaatsing redenen moeten opgeven. Huisman Redenen hebben we genoeg. Ooster hoff wil graag in 't dorp wonen om verschillende redenen en de man verdient 't ook wel, daarbij kornt dat we hier onderwijzeressen-personeel in overvloed hebben, en hoe gemakkelijk kwamen we dan met het handwerksonderwijs in 't reine bij Timmers school. Voorz. Dat Oosterhoff graag naar 't. dorp wil is waar. Boelema Het is een groote schare die van het onderricht in de nuttige handwerken gebruik maken te Stootshorn, ik geloof wel van 30 37. Eendhuizen Er is dus voor 't handwerkson derwijs wel goede leerkracht noodig, halve maat- regelen baten er weinig. Voorz. Zullen we dan bepalen dat er hulp moet zijn in Timmers school bij 't handwerkonderwijs Allen voor. Voorz. Dan hebben we het tractement. te be palen. De voorloopige eischen zijn 150, 65 en misschien wel 37,50 of minder. Zuidhofï: Voor 37,50 krijgen we geen solli- citanten die bekwaam zijn, ik stel voor om 60 vast te stellen als salaris. Boelema: Dat meisje van Tuin zal het voor 37,50 wel willen doen, zooveel beuren ze hier ook en beloonen we nu meer op 't Veen dan krijgen we het natuurlijk ook weer met deze aan den liais. Voorz. We zullen een cijfer moeten vaststellen, het meisje van Tuin is misschien wel genegen voor 37,50 Huisman: Ik vrees dat het meisje van Tuin in de school van Timmer wat al te bekend is over en weer met de kinderen, omdat ze ook daar ter school heeft gegaan. Voorz. Zulks ziet men toch wel meer gebeuren, zonder dat het schadelijk werkt op 't onderwijs. Boelema: Als ze alleen stond voor dat onder richt dan was 't bezwaar grooter dan nu er twee voor staan. Voorz. Hoe komen we nu tôt een cijfer als belooning? Huisman: 50 zou dunkt mij genoeg zijn. Boelema: Goed en wel maar dan pruttelen de vrouwen die hier in 't dorp 37,50 genieten. Huisman: Ja wel maar daarvoor is 't ook op 't Veen niemand zou voor 50 er van hier heen willen. Boelema: Ik vrees dat deze hier dadelijk den kop opsteken. Huisman Daarmee hebben we niets te maken. Zuidhofï Ik blijf er bij, we krijgen tegen 37,50 salaris geen bekwame sollicitanten, daarom stel ik voor om 60 te noemen als belooning, ook wegens den grooten afstand van de kom van 't dorp. Boelema: Het komt mij slecht voor, 't geeft haken en oogen tusschen de îungeerenden en de later benoemden. Zuidhofï Voor den grooten afstand is de meerdere belooning toch zeker niet te hoog. Voorz. Aangenomen dat er te Stootshorn geene sollicitanten zijn, het meisje van Tuin is ook ge- noemd aïs sollicitante, misschien zou die willen voor 37,50, wat hier in de scholen ook genoten wordt. Eendhuizen: Van hier uit zal niemand willen voor 37,50. Voorz. We zullen het voorstel Zuidhofï in rond- vraag brengen van 60 salaris. Voor: de heeren Zuidhofï en Engels. Tegen: de heeren Huisman, Boelema en Eend huizen. Alsnu wordt op voorstel van den heer Huisman met 3 tegen 2 stemmen besloten om tegen 50 salaris eene oproeping te doen. Voorz. Nu volgt een adres van J. Ketelaar en anderen om verbetering van de lange laan en den dwangsweg, laten we 't eens hooren. Het blijkt dat het adres door 30 belanghebbenden is onderfeekend. Voorz. Wie verlangt 't woord over dat adres Engels Die onderwerpelijke weg is slecht, daar- van kan geen kwestie zijn, de bewering echter dat de schoolkinderen thans bijna de school niet kunnen bereiken acht ik wel wat overdreven. Laat ons eene commissie benoemen om den toestand eens nauwkeurig te onderzoeken. Boelema Daar het onderhoud van dien weg pand- plichtig is zou ik voorstellen dat de gemeente iets tegemoet kwam als de pandplichtigen den weg in orde maakten. Voorz. We hebben nog geen keienvoorraad om fe kloppen en zouden er veel arbeiders werk mee kunnen geven, er moet toch voorzien worden in werkzaamheden. Boelema: Zulks komt mij best voor. Voorz. Nu we toch vrij zeker voor werkgebrek staan, zouden we om 't zoo uit te drukken 2 vliegen slaan in een klap. Huisman: Is de weg dus onder schouw? Voorz.: Zeker, voor gewoon onderhoud. Zou er voldoende zand te krijgen zijn tôt verbetering? Engels Er is hier en daar wel zand te krijgen. Boelema: Als de gemeente dan manschappen beschikbaar stelde dan was de zaak in orde. Voorz. Zou de weg geheel omgezet kunnen worden Boelema Dat gaat wel hier en daar, maar niet overal, er zit op enkele plaatsen wel 14 voet veen. Huisman: Die lange laan was ook zôô erg niet, ik heb er onlangs stroo langs zien vervoeren. Engels: Voor 3 weken was ze grondeloos. Huisman Er is zeker zand genoeg te bekomen. Boelema Het zand moet geleverd worden door de belanghebbenden en tôt den arbeid moet de ge meente bijstand bieden. Huisman Of de gemeente moet het zand betalen. Boelema Volstrekt niet, dan komt ons het zand veel te duur. Engels: Zand moeten ze zelf leveren. Zuidhofï: Arbeiders moeten toch werk hebben, we moeten toch arbeid leveren. Boelema: Voor 200 kan er al heel wat ge beuren. Huisman: Zou 't ook goed zijn dat we eerst eens van de pandplichtigen vernemen wat zij er zelf voor over hebben? Voorz. We zouden eene eindbeslissing kunnen verdagen, om volgens Huisman dan eerst eens met de lui zelf er over te spreken, bij eene vroegere gelegenheid hebben ze wel getoond dat ze voor verbeteringen iets over hebben. Zonder hoofdel. stemming wordt daartoe besloten. Voorz.: We hebben nu te voorzien in de va- cature van 't Burgerl. Armbestuur, veroorzaakt door de gewone aftreding van het lid den heer S. ten Have. Met algemeene stemmen wordt alsnu het aftre dend lid als zoodanig herbenoemd. Voorz. Nu volgt nieuwjaarsuitdeeling. Wordt besloten om die zaak te behandelen even als de laatst voorgaande jaren. Onder de ingekomen stukken komt voor o.a. 1. De goedgekeurde gemeenterekening van 1891. 2. De goedgekeurde suppletoire hoofdel. omslag der gem. voor 1892. 3. De goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1893. Voorz.: Ik heb nog vergeten te zeggen dat ik een paar arbeiders bij mij heb gehad van Noord- broeksterhamrik met klachten over een schoolpad voor de kinderen. Na eenige bespreking wordt besloten om voor- loopig de zaak zoo te laten als ze is, uithoofde van het geringe algemeen nut in verhouding tôt de kosten van voldoende verbetering. Voorz.: Is er iemand van de heeren die nog iets heeft? Engels Zullen we ook eene commissie benoemen om de zaak dwangsweg-langelaan nader te onder zoeken Voorz. Dat zal goed zyn, twee of drie leden Engels: Drie leden acht ik 't beste. Daartoe worden benoemd de heeren Engels, van Delden en F. Hamster. Voorz.: Is er iemand die nog iets heeft, zoo niet dan kan ik meedeelen dat er onlangs 3 per- sonen zijn bekeurd met honden zonder aangifte. Van die verschuldigde boeten zal echter zeer weinig terecht komen. Ik zou willen voorstellen om aile trekhonden van de belasting vrij te geven, mits de houders ze vast leggen als ze niet gebruikt worden om te trekken. Boelema Die maatregel komt mij uitstekend voor. Voorz. Hoe zal men bovendien boeten innen van iemand die niets heeft. Huisman Goed en wel Burgemeester, maar als de gebruikers van trekhonden ze dan later eens los lieten loopen, hoe zou men dan een middel kunnen vinden om de boeten te innen. Zou het niet zijn een verschuiven van de kwestie, alleen goed om ons uit deze moeielijkheid te redden. Voorz. Daar zit toch voorloopig niets anders op en wat het vrijgeven van trekhonden aangaat ik acht zulks zeer billijk, zoolang de boer met zyne trekpaarden wordt vrijgesteld, zoolang is er wel iets tegen om trekhonden te belasten. Boelema Zeker is daar iets tegen, en buiten- dien de lui met hunne hondekarren vervoeren onze groenten uren in 't ronde en brengen daardoor voordeel aan voor onze gemeente. Voorz.: Daar onze verg. onvoltallig is, stel ik voor om in een volgende vergadering eens terug te komen op het laatst besprokene, aangaande het vrijgeven van trekhonden. Daartoe wordt besloten, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De Decembermaand breekt aan en daarmede de tijd van het jaar dien wij meer dan eenig tijdvak treurig en somber noemen. Wintermaand wordt zij genoemd, en niet ten onrechte draagt zij dien naam. Laat in den morgenstond verrijst de zon aan den hemel, om vroegtijdig weer achter de kimmen te verdwijnen, terwijl zij zelf op het middaguur, zich weinig hoog aan den hemel verheft en hare stralen slechts in schuine richting het aardrijk bestralen, mat echter, alsof zij van aile warmte en gloed waren beroofd. Loodzwaar ligt dan ook in dezen tijd de mist vaak over ailes uit- gestrekt, een somber floers vormende, dat de zoo donkere dagen nog donkerder maakt en dat alleen dan optrekt, wanneer de doodelijke stilte die daar heerscht, afgebroken wordt door den opstekenden wind, het zij die dan ruw weder of wel vorst aan- brengt, want beiden behooren toch in deze maand tehuis. Veilig mag men dan ook zeggen dat de maand December, wat haar algemeen karakter en bij- zonder heerschende weersgesteldheid betreft, groote overeenkomst met November heeft, daar stormwe- der en vorst in beiden met elkander afwisselen, naarmate of de keerkring of de poolstroom in het spel der winden tijdelijk hun meester is, terwijl daarnevens dagen intreden, waarin beiden plaats maken voor die sfilte, die in dezen tijd de nevelen aanvoert en ailes in damp en mist huit. Plotse- linge overgangen in het weder zijn ook thans een dikwijls voorkomend verschijnsel. Wie heeft niet meermalen opgemerkl, hoe de zoele zuid- en westewinden in dezen tijd plotseling naar het noor- den uitschieten en hoe zeer de thermometer in enkele uren kan dalen. Dan zien wij somtijds nog een ander verschijnsel; geeft November som tijds sneeuw die spoedig weer verdwijnt, thans verandert dit en geeft het vallen der sneeuw buiten een groote verandering; een blinkend wit heeft ailes overdekt, waardoor in den tuin aile arbeid is gestaakt. Daar de aarde rust en ook de mensch rust, althans zoover het buiten betreft en ook wij wenschen op te houden met onze beschouwingen over den tuin wenschen wij den lezers van Oost- Goorecht en Omstreken aile heil. VERKIEZINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoo gezand, gelet op art. 69 der wet van den 4 Juni 1850 (Staatsblad no. 37); brengen ter algemeene kennis, dat afschrift van het proces-verbaal der op den 8 December 1892 plaats gehad hebbende stem- opneming ter benoeming van een lid van de Pro vinciale Staten in de plaats van den heer K. Reinders, aan het huis der gemeente is aangeplakt en op de secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Hoogezand, den 8 December 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Jb. MEIHUIZEN Sz. 1. b. De Secretaris: W. AGTERBOS. PERSONEELE BEIiASTING. De Burgemeester der gemeente Hoogezand, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de door den heer Provincialen Inspecteur der directe belastingen te Groningen, bij resolutie van den 3 December 1892, executoir en invorderbaar verklaarde aanvullingskohieren nos. 7, 8 en 9 voor de belasting op het personeel over het dienstjaar 1892/3, op heden ter invordering aan den heer Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier zijn overgegeven, en dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Voorts wordt den belastingschuldigen in deze gemeente in herinnering gebracht, dat zij hunne be zwaarschriften, op ongezegeld papier geschreven, vol- gens art. 45 1 der wet op de personeele belasting, van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), in ver- band met art. 1 der wet van den 4 April 1870 (Staatsblad no. 60), vôôr of op den laatsten dag der drie maanden, volgende op den dag dezer afkon- diging, zullen moeten indienen aan heeren Gede- puteerde Staten dezer provincie, desverkiezende door tusschenkomst van den heer Contrôleur der directe belastingen te Groningen, le afd.doch steeds onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet, kunnende op geene bezwaarschriften, worden gedis- poneerd, welke na dien tijd mochten worden inge- leverd. Verder moeten binnen genoemden termijn die bezwaarschriften worden ingediend, welke strekken tôt herstel van begane abuizen of misstellingen in de schattingen en tellingen, op aanvraag der belasting schuldigen gedaan, of ook tôt herstel van fouten, in hunne eigene aangifte begaan, welke bezwaar schriften eveneens door tusschenkomst van den heer Contrôleur kunnen worden ingedienddoch op zegel geschreven en naar het voorschrift van art. 34 3 der wet van den 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4), behooren te zijn gericht aan zijne excellentie den Minister van Financiën en niet aan heeren Gedeputeerde Staten. Wordende deze op heden op de in deze gemeente gebruikelijke wijze en plaatsen afgekondigd en aan- geslagen, ten einde ter algemeene kennis te komen. Hoogezand, den 6 December 1892. De Burgemeester voornoemd: I. A. VAN ROIJEN. Nederl. Cert. Nat. Schuld 2} 81A 81} 81} dito dito 3 96A 96} 96} dito Obi. dito 3} 101} 101} 101} Oostenryk. Obi. in Papier Mei-Nov. 5 81 81} Zilver Jan.-Juli 5 80+} 80} Portugal. Obi. Buitenl. 1853-84 3 22A 21} 21A Rusland. Obi. gec. 1880 v.G.R. 1254 92} 92} bij Rotschild 1889 4 93 1889-90 Hope Co. 4 Rothsch. 1890 3e uitg. 4 93A 93A 93 A 93} Leening 1889 3 64+} 64} 64+} in goud Leen. 1883 6 98+} 98} Spanje. Perpetueele schuld 1881 4 60} 60} 60} Turkyë. Gepr. conv. leen. 4 81} 82 81+} Egypte. Obi. leening 1876 4 98} 98} 98} Mexico. Subsidie-Bonds 6 43} 41} 41} Brazilië. Oblig. 1889 4 66} 66 66} Venezuela. Oblig. 1881 v. 100 pSt. 4 33} 32} 32} Peru. Certificaten. v. Aand. 10A 10} 10} dito v. Pref. dito 39 38} 39} Spoorweg-leeningen. Nederl. Aand. Centraal-Sp. 31} Italie. Zuid-Ital. Sp. Obi. 3 55} 55} 55+} Rusland. Aand. Gr. Sprw.-Maatsch. 5 122} 122} 122} Orel-Vitebsk Spw. Obi. 5 103 102} 103 Poti-Tiflis Obi. 1000 5 103} 104* 103+} Aand. Zuid-West Spw. 5 68} 68 68} Amerika. Aand. Central Pac. Spwmij 28 27} 27} Denver Rio Grande C. v. A. 16} 16} Louisville Nashville C. v. A. 70 70} Miss. Kansas Tex. C. v. A. 14} 13+} 13+} N. Y. LakeE.&W.Sp.A. 23} 24} Union Pacif. Hoofdl. C. v. A. 36} 37} 36} Canada Southern C. v. Aand. 57} 58 Premiën-leeningen. Nederl. Stad Amst. Aand. 3 112+} 112A 113 Stad Rott. 3 105+} 105} Gemeente Crediet 3 104 Oostenr. Staatsleeningl860 5 120} 119} 1864 5 157} Rusland. Staatsleen. 1864 5 144} 144 144 Spanje. Stad Madrid 1868 3 38} 37} 38} Prijs van het grof Roggenbrood, (zonder zemelen) in de gemeente Slochteren per 4 K.G. 28 cent. De Burgemeester der gemeente Hoogezand, brengt bij deze ter kennis van de belangheb- bende patentplichtige ingezetenen dier gemeente, dat het door den heer Inspecteur der Directe Be- GRONINGEN, 9 December 1892. Zwarte Présidents Haver 2} cts. lager, overige granen zonder verandering. ScmEDAM, 8 Dec. Moutwyn 8.50, Jenever /14.Amst. Proef /15.25, Spoeling-Comm. /1.80. Prijzen van Coupons. Oostenr. in p. 21.02}, Dito in Zilver 21.05-, Div. Engelsche per p.St. 11.52}, Eng. Russ. p. p.St. 11.92}, Portug. p. p.St. -, Fransche 47.60-, Belg. 47.55-, Div. Rijksm. 58.85-, Hamb. Russen 1.14- Russen in Goud R. 1.90}, in Z. R. 1.16}. Pap. Roebel Poolsche p. Z. R. 1.83}, Spaansche in frs. 47.60, Binnenlandsche Piaster 1.94-, Anierik. Goud Dollar 2.45}. Mexikaansehe Dollar f -. n tw Amsterdam kort 208.30 g. 208.65 p. Rotterdam kort 208.30 g. 208.65 p. Snelpersdruk, Borgesius Zoon, Sappemeer. lastingen in deze provincie, bij resolutie van den 30 November 1892, no. 710, executoir en invor derbaar verklaard 2de kwartaals kohier van patent- recht over het dienstjaar 1892/93, op heden ter invordering aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen dezer gemeente is overgegeven, en dat een ieder verplicht is zijne aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen, terwijl zij die zich over hunnen aanslag bezwaard mochten achlen, bevoegd zijn hunne reclames, geschreven op ongeze geld papier en onder overlegging van een dubbel van het aanslagbiljet, verkrijgbaar bij voormelden Ontvanger, binnen drie maanden na dagteekening dezer. in te dienen, overeenkomstig het voorschrift der Wet van den 21 Mei 1819, bij heeren Gede puteerde Staten dezer provincie, desverkiezende door tusschenkomst van den heer Contrôleur der Directe Belastingen te Groningen. Gedaan te Hoogezand, den 6 December 1892. De Burgemeester voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. PREDIKBEURTEN OP HEDEN ZONDAG. Herv. Gem. Hoogezand, voormiddag: ds. Rijkens. Sappemeer, namiddag Voorbereid. Kropswolde, voormiddag 10 uur: ds. Homan. Westerbroek. ds. Leemhuis. Middelbert, voormiddag: ds. Huber. Thesinge, voormiddag: ds. Keiser. Voorbereid. Ten Post, namiddag: id. id. Kolham, voormiddag: ds. Schuiringa. Voorber. Schildwolde, namiddag: id. id. Overschild: ds. Zuidema. Doopsgez. Gem. Sappemeer: ds. Binnerts. Noordbroek ds. ten Bruggencate. Luth. Gem. Sappemeer: ds. Dreesman. Evangelisatie. Zuidbroek Zondagmorgen half 10 ure en voortaan des avonds ten 5 ure Godsdienstoefening door den heer W. Fransen. Zuidbroek: Zondagschool ten 2 ure. Schaaphok: Zondagmiddag 2 uur de heer Koop- mans, colporteur. KERK- en SCHOOLNIEUWS. Assen, 7 Dec. Drietal bij de Hervormde ge meente Cramer von Baumgarten te Veendam Helder te Zierikzee en Knappert te Dockum. Bij de Herv. Gem. te Noordbroek zijn door het kiescollege tôt ouderling verkozen de heer H. Noor- ding en tôt diaken de heer J. P. Dallinga. Door de stemgerechtigde manslidmaten werdj.l. Zondag te Middelbert het volgend drietal predi- kanten opgemaakt ds. Schuiringa te Harkstede, ds. Germs te Twijzel en ds. Meindersma te Leens, en daarop tôt predikant beroepen de heer Meindersma. Ds. Huber wordt verhinderd Dinsdag den 13den December 1892, catechisaties te houden, te Kiel- Windeweer. Anloo, 7 Dec. Alhier zijn tôt ouderlingen ge- kozen de heeren G. Beukinga te Annen en B. Kleef te Gasteren, tôt diakenen de heeren S. Thies te Gasteren en J. Venekamp te Annen. PRIJSCOURANT VAN EFFECTEN, naar de officiëele uitgave van de Ver eenig i ng van den Èffectenhandel. STAATSFONDSEN. pCt. V. K. 8 Dec. 9 Dec. 00 00 O 1-^ CD 00

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1892 | | pagina 6