de bakkersvereenigingen Ver huring Tandarts STEENBEEK TWEEDB BLAD Publieke „De Kleine Tip". i tôt en met S April afwezïg Gemengd Nieuws. Fiaatselyk Nieuws. Hoogezand-Sappemeer, Slochteren, Noord- en Zuidbroek en Veendam maken bekend, dat de prijs van het (jROF «mP ROGGENBRGOD met ingang van Maandag 4 April is bepaald op 56 cent per 2800 gram. Offlcieele Fublicatiën Burgerlijke Stand. îngezonden Stukken. Leïensmiddelenïerïalsching. I. 45 A. Algemeene GeotraleBan^vereeniging Yoor den Middenstand, Middenstands-Credietbank NED. VER. TOT AFSCH. Y.ALC.DR. is van 7. a. Niebesgruss „g b. Nachtgesang Zaterdag 2 April. Woensdagnacht is ingebroken in het station te Winschoten. Dooruitsnij- diDg van een ruit heeft de dader(s) zich toegaDg verschaft tôt het bureau van den stationchef en getracht de aldaar zich bevindende brandkast te forceeren. Dit is echter niet gelukt. Een kast werd opeDgebroken, doch er wordt niets ver- mist. Blijkbaar is de dader in zijn duis- ter werk gestooid geworden. Te Ommelanderwijk is bij de alleen- wonende weduwe Baving ingebroken. De dieven hebben de weduwe gedwongen de sleutels vsn de brandkast af te geven. Aan geld is f 700 gestolen. Ds vermoe- delijke daders, drie bewoners van een woonscheepje, zijn gearresteerd. In de verschilleude veenstreken dor gemeente Emmen zijn thans militairen gedetacheerd ter voorkomiug van ongere- geldheden. Optochten en betoogingen wordan voort- durend gehouden, steeds onder 't oog van de poiilie. Een groote optocht langs Ter-Apel gaande, met 't oogmerk naar Onstwedde en vorder te trekken is aan de grens der gemeente Onstwedde door militairen ontbonden, waarna ieder huistoe ging. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Barger-Compascuum 16 dagwerk onverzekerde turf in brand gestoken de politie is de daders op het spoor. De „Tribune" meldt, dat op den eersten Paaschdag eon revolutionair comité voor de Groninger en Drentsche veenstre ken is opgericht. Men meldt aan de N. 0. Een brutaal stukje is dezer nachten afgespeeld ten huize van den bejaarden H. Zuur, die met zijn bejaarde zuster eenzaam woont tusschen Valthermond en Valtherdreef. Te middernacht kwamen twee personen genoemden Z. wekken en vroegen even te willen openen en toen de deur los was gedaan, kwamen twee gemaskerde personen binnen en dreigden met een revolver om geld Naar wij vernamen moet ruina 100 gulden aan deze bandieten zijn afgegeven. Het is te hopen, dat spoedig uitkomt, wie de daders van deze laffe daad zijn. Een ander bericht zegt over deze ge- schiedenis het volgende In het Valther- onderveen woont de arbeider Zuur samen met de zuster van zijn verleden herfst zoo onverwacht op het land overleden vrouw. Z. had nog al wat schapen, maar die voor kort te gelde gemaakt. Een dezer nachten werd bij hem aangeklopt en op de vraag, wie daar was, werd geantwoord „Politie". Z. deed open en onmiddellijk kwamen twee personen geheel in 't wit binnen. „Je geld of je leven" was het en er werd eenmaal ge- schoten. De beide verschrikte bewoners, die een deel van 't vroeger ontvangen geld elders hadden besteed, gaven hetgeen ze aan specie nog hadden af, waarna de dieven vertrokken. Hoeveel er weg is, daarover wordt verschillend gesproken. We hoor- den 100 noemen, maar ook 150 en f 120. We vernemen, dat op één persoon in die omgeving reeds zware vermoedens rusten. De officier van justifie bij de Recht- bank te Zutphen eischte Woensdag tegen een brigadier van politie te Apeldoorn, tôt voor korten tijd rjjksveldwachter te HeDgelo (G wegens het zich totôigenen en verkoopen van een door hem aldaar in beslag genomen geweer, 14 dagen ge- vangenisstraf en f 30 boete. Wie POIilTIEAGENT, KOMMIE8 of BEWAARDEB wil worden, moet inlichtingea vragen bij P. BOER, Nieuw-Amsterdam. Hoogezand. De Hoogezandster Bioscoop komt de eerstvolgende weken weer met een reeks buitengewone programma's. De Zaterdag, Zondag en Maandag. Een vliegfiim, waarin ons de stoutste staaltjes van luchtacrobatiek worden getoond. Donderdagavond gaf het „Klein Gemengd Koor", onder leiding van den heer S. Feenstra, eene uitvoering in 't hôtel Faber, welke uitstekend was be- zocht en zeer goed gealaagd mag heeten. Van het lOtal zangnummers, waaronder zeer œoeilijke, werden „Serenade van een Landsknecht" van Orlando Lasso, „Sneeuwklokjes" en „Grootmoe's Douw- dijntje" van Zijderlaan mooi voorgedragen. Sneeuwklokjes" van Zijderlaan werd op verzoek herhaald. Ook het Latijnsche „Benedictus" ontlokte veel applaus. De heer Feenstra werd bij monde van een der damesleden door het koor met een fraai bloemstuk vereerd. Het koor had zich van de medewerking verzekerd van de heeren M. Lamer (viool) P. Dado (cello) beiden leden van het Har- monieorkest te Groningen, en van den heer B. Bogaerts (piano) Sappemeer. Deze drie kunstenaars hadden veel succès, zoowel met hunne trio's als met hunne solonummers. 't Was een mooie avond, een avond alleen gewrjd aan de kunst. Op de grens van Hoogezand en Wildervank is deze week 's nachts een schaap in land geslactt- De daders hebben jpgewanden en twee lammeren in 't land laten liggen. De politie doet onderzoek. Uitslag Korpswedstrijd Appingedam „Schuine Plank" II Groningen met 288 kegels, „JoDg Delfzijl" III te Delfzijl met 287 kegels, „Eendracht" I te Veendam met 284 kegels, „Ons Genoegen" II te Hoogezand met 281 kegels, ,.Excelsior" I te Zuidbroek met 276 kegels, „Jong Delfzijl" II te Delfzijl met 276 kegels. le prijs 2 vijftallen „Jong Delfzijl" II en III met 563 kegels, 2e prijs 2 vijftallen „Schuine Plank" II en III met 527 kegels. De negenprijs „Tavenu II" te Hooge zand met 9 negens. Martenshoek, Door den koopman v. d. M. alhier, is aangifte bij de politie gedaan van diefstal van 3 Heerencostumes. Terwijl v. d. M, in 't café Berg te Foxham vertoefde en de fiets voor 't huis had staan, heeft de dader(s) zijn slag geslagen. Hoogezand—Sappemeer. De miniatuur- stad „Kunst", vervaardiger de heer H. Jansen te Alkmaar, zaî Woensdag 6 en Donderdag 7 April in 't hôtel Faber en Vrgdag 8 April in 't hôtel Struvé ten- toongesteld worden. Deze miniatuurstsd is een complex van huisjes, straatjes, griniwegen en grachten, een oppervlakte van ongeveer 7 vierk. M. beslimnde, waarin wordt weergegeven het leven en de bewegicg eener hedendaagsche stad. Aan deze stad heeft de vervaardiger ruim drie en een half jaar met taai geduld en volharding gewerkt. Sappemeer. Wij veatigen bij dezen de aandacht vau lisfhebbers van zang op de uitvoering van het Mannenkoor „H.—S." met medewerking van den bariton-zanger Slinkert uit Nijmsgen, op a s. Maandag 8 uur in 't hôtel Struvé. Het welvoorziene programma Iuidt als volgt Koornummers 1. a. Vreedzaam Dobbelsteen. b. Gruss an 's Ober- Innthal Fittig. 2. Ecce guomodo moritur Hândl. 3. Psalm CL Breitenbach. 4. Abendglôkchen Volksweise. 5. Morgeuzang Orth. 6. NoordzeeZijderlaan. 8. OmhoogBaltjans. 9. Unser Heimatland. Fittig. 10. Mein Lockenkôpfchen Pouschel. Liederen voor Bariton. 1. a. Der Wanderer Schubert. b. AuftrâgeSchumann. c. Der Tambour Wolf. 2. a. Kinderkerstlied Opzomer. b. Bij 't ondergoan van 't zunneke Roeske. c. In 't Woud G. Rjjken. 3. a. Molenaar'sDochterken Andriessen. b. Speldenwerkenslied Hullebroeck. c. De ZeeldrasierOpzomer. d. De Voorspelling Hullebroeck. Wij twjjfelen niet of het zal aan be- langstelling van de zijde van het publiek niet ontbreken. Wij verwgzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie, betrefiende de gezellige huishoudelijke vergadering op a.s. Woensdag van de Ned. Ver. tôt afsch. van Aie. Dranken. Veiliug van 1 April. Rabarber f 3.10f 9.20 per 100 bos. KropsU 10.20—11.50 Spinazie 0.39—0.45 K.G. Het lW2-jarig dochtertje van W. Damhof aan de Wilhelminastraat alhier kreeg een emmer kokend water over haar heen, waaraan zij een paar dagen later is overleden. Slochteren. Paaschmaandag gaf de Rederijkerskamer D. i. n. d. u. a., alhier, haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van 't Hoogehuis. Trots het slechte weer, was de zaal tjokvol van heinde en verre was het publiek opgekomen en de aau- wezigen hebben, gezien de vrooljjke stem- ming die er heerschte genoten. De stuk- ken „'t Was maar een lood" en „de In- kwartiering bij Jaap Beijersch" zijn zeer vlot gespeeld. Het geweldig applaus, na ieder bedrijf was verdiend. De heer van der Zwaag van Noordbroek was vrjj zeker de tolk van aile aanwezigen toen hij de kamer dank bracht voor het prachtig spel. De leden van D. i. n. d. u. a. kunnen tevreden zjjn met hun succès. Na afloop werd er gedanst en was het reeds laat toen men aan scheiden dacht. Door Kerkvoogden der Hervormde Gemeente alhier is een beroep gedaan op de ingezetenen, om de grafversieringan in orde te maken. Dit beroep is alleszins gerechtvasrdigd. Vele opschriften op de zerken zijn totaal onleesbaar, kransen haDgen geheel verwaarloosd en als oud roest op de graven, zoodat een toestand is geschapen, die op een kerkhof aller- minât mag voorkomen. Daarom hopen we, dat het beroep niet tevergeefs zal zijn gedaan. We zouden nog willen vragen of het geen aanbeveling verdient ook de boomeu om het kerkhof wat op te snoeien waardoor het schoonblrjveu van de ver- sieringen waarschijnlijk zal worden be- vorderd. En ook het schoonan der grachten zou ongetwijfeld tôt het door heeren Kerkvoogden beoogde doel bijdragen. Siddeburen. In de bestaande vacature bij de Geref. kork alfeier, is het volgende drietal cpgemaakt ds. H. K. van Djjk te Nés en Wierum, ds. H. Lanning te Nieuwweerdinge en ds. W. Oosterheert te Terapel. Zuidbroek. Ten overstaan van den heer P. Drenth, notaris alhier werd Donder dagavond in het hôtel MVrijheid" te Winschoten ten verzoeke van den heer G. Dusseljée publiek verkocht eenedubbele behuizing met 2 a. 12 c.A. eigen grond, siaande en gelegen aan den Dwingeloweg te Winschoten. Kooper de heer K. P. Dontje te Winschoten voor f 2125.—. RtJksposts|marbHnb. Aan het postkantoor Hoogezand en de daaronder ressorteereude hulppostkanto- ren werd gedurende de maand Maart 1921 ingelegd /6843.315, terugbetaald/7843.74. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5328. Aan het postkantoor Sappemeer en de daaronder ressorteerende hulppostkan- toren werd gedurende de maand Maart 1921 ingelegd f 8000.96, Terugbetaald f 3898.03. Personeele Belasting. De Burgemeester der gemeente Sappe meer ma.kt bekend dat het kohier no. 1 der personeele belasting van het jaar 1921, goedgekeurd door den Directeur der Directe beiastingen enz. te Groningen, den 30 Maart 1921, no. 38, op heden aan den ont ranger van 's Rijks Directe be iastingen te Hoogezand is overgegeven en dat een ieder verplicht is zijn aanslag op den bjj de wet bepaalden voet, te voldoen. Sappemeer, den 2 April 1921. De Burgemeester voornoemd VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. HOOGEZAND, 25—81 Maart. Geboren Eppo, z. v. Roelof Huizinga en Titia Gankema Martinus Matheus, z. v. Geert Koning en Jacobiua van der Veen Albertje, d. v. Heiko van der Laan en Annechien Draaijer Cristina, d. v. l'aeke Bakker en Jantje van der Laan. Ondertrouwd Eltje Hut, van Veen dam, en Christina Jager, van Kropswolde Markus Moesker, van Wildervank, en Roeifina Lumkes, van Windeweer. Getrouwd Garrelt Oudekerk en Jan- tina Bruinsma Berend Eppo Dop, en Annechiena Kremer Geesinus Schwank- haus en Geertruida Schnuck. Overleden Grietje Mulder 3 dagen, d. v. Stoffer Mulder en Pieternella Smit- tenberg Wietske Busscher 80 j. wed. van Willem Meijer Hinderkien Schaap 88 j. echtg. van Hinderikus Kerlien. SAPPEMEER, 25 Maart1 April. Geboren Jantina, d. v. Arend Sloot en Jantje Fledderman Pister, z. v. Al- bertua van der Tuuk en Grietje Poelstra Berendina, d. v. Jakob de Boer en Anna Holthuia Afie Jacoba, d. v. Lodewijk Kliphuis en Jantje Jacoba Bakema Abra ham, z. v. Eildert Bakema en Jantje Raspe. Ondertrouwd Jakob Willem Schut van Nijmegon en Hinderika Lammina de Graaf van Sappemeer Eppo Niemeijer van (Vlissingen en Mina Antina van AI- teren van Sappemeer. Getrouwd Jan Bleeker en Albertje Geersinga Pietsr van der Sluis en Aagtje Broekema IJko Schiltkamp en Geertruida Susanna Roukes. Overleden: Jakobjen Mugge, 84 j.. wed. van Cornélius Louis Alons Sebina Bakker 65 j., ongehuwd Jantina, 1 j., d. v. Willem Damhoff en Janna Kraster. SLOCHTEREN, 25-31 Maart. Geboren Sara, d. v. R, Bollegraaf en G. Odewald, Schildwolde Jan r. v. M, Veen en F. Pelgrim, Slochteren Frouwke d. v. H. H. Moedt en R. A. Boit, Tjuchem Jan Pieter z. v. G. Koopman en C. Gel- derloos, Overschild Grietje d. v. Aaltje Dontje, Slochteren Eildert, z. v. G. Meijer en T. Eefting, Slochteren Eppe Tjaden z. v. Rensina ADje van Dijk, Slochteren Trjjntje Janna, d. v. J. Folkersma en E. Perdok, Schildwolde Lutdiena, d. v. H. Stoter en R. M. Holman, Siddeburen Lammert, z, v. H. Kiel en G. Schothorst, Schildwolde Teunis. z. v. J. van Calker en A. Zwaneveld, Kolbam Roelfiena Klaassiena d. v. G. van der Laan en S. Amerika, Tjuchem. Ondertrouwd Poppo Wjjko Timmer, 23 j. Ter Apel, en Aafke Boekhoudt, 19 j. Siddeburen Jan Linzel, 32 j. Stadska- naal en Pietertje Doorubos, 23 j, Kolham Tjeert Pieter Rijkens, 26 j. Etst en Hil- liena Maria Jongman, 21 j. Hélium Si- brand Albronda, 44 j. Slochteren en Ca- tharina Niewold, 26 j. Groningen Alber- tus Haitsma, 25 j. Midlaren en Jantje Veen, 24 j. Slochteren Sake Moesker 23 j. en Kornelia de Muinck, 24 j. beiden van Siddeburen. Getrouwd Bene Hooites, 29 j. Sloch teren en Lutgerdina Jager, 24 j. Sidde buren Cristiaan Breuker, 41 j. Hélium en Grietje Slsgter, 37 j. Appingedam. Overleden: Pieter Vos, 39 j. echtgen. van Freeke Wirtjes, Siddeburen (Overleden te Groningen) Jan Toxopeus, 72 j. echt gen. van Hiilechien Reitsema, Slochteren Hillechien Kuiper 61 j. echtgen. van Steven Boer Schildwoide. ZUIDBROEK, 1 April. Geboren Hendrik, z. v. Jan Viswat en Lina Hindriks Hermsn, z. v. Alber- tus Bakkar en Trijntje Boonstra, wo- nende te Meppel Cornelia, z. v. Albertus Swierenga en Alberta Mooiwear. Overleden; Arend Nantjes, 94 j. wedn. van H. Bos Levenloos aangegeven kind vau F. H. Lutterop en H. Meijer. Het schijnt, dat er in den laatsten tijd met rogge- en wittebrood wordt geknoeid. Kort geleden aten we zandprig roggebrood, in de laatste dagen krijgen we wittebrood en krentebrood dat kwaljjk riekt. Maag- en ingewandsziekten kunnen de gevolgen zijn van het gebruik van met schadelijke bestanddeelcn vermengde voedingsmid delen. Wij hopen, dat de Provinciale Keu ringsdienst eens ingrijpt. Deze nuttige iustelling, die zich in toenemende popu- lariteit mag verheugen, zou dan tevens een onderzoek kunnen instellen naar de hoedanigheid van het bij de broodbereiding gebruikte putwater. Waut brood bestast voor 25 uit water en het is dus lang niet onverachillig van welks kwaliteit het water is. Wie meent schadelijke voedingsmid- delen gekocht te hebben, kan zich om voorlichting wenden tôt den Directeur van den Provincialen Keuriagsdienst, Roodeweeshuisstraatje te Groningen, het onderzoek geschiedt kosteloos. WAARNEMER. Vergadering van den Raad der gemeente SLOCHTEREN, gehouden op Donderdag 31 Maart 1921, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer Burgemeester. De notulen worden gelezen en onver- andsrd vastgesteld. Aan ds orde is Ingekomen stukken. Icgekoman een sehrijven van de heeren R. Jongsma te Slochteren, R. Raap te Schildwolde en J. Ridder te Schildwolde, berichtende de benoeming tôt lid der Commissie van plaatseljjk toezicht op het lager ondsrwijs aan te r.emen en een sehrijven van den heer R. F. de Boer te Siddeburen, berichtende die benoeming niet aan te nernen. (Notifieatie). Bsnoemd tôt lid der Commissie plaat- selijk toezicht lager onderwijs de heer P. B. Goldhoorn te Steendsm, met 13 stemmen, terwijl de heer Joh. Bos te Schildwolde 2 stemmen bekwam. Bsnoemd tôt onderwijzer aan de o. i. school te Siddeburen de heer S. ven Hasseit te B&rgercompascum met 14 stemmen, terwijl 1 briefje in blanco was. Vcorstel van het raadslid Knollema om aan de bij een werkloozenkas aangesloten atbeiders een toeslag te verleenen op de uitkeering uit de werkloozenkas van 40 cent per dag (in de vorige vergadering staakten de stemmen omirent dit voor- stel). Het vcorstel Knollema gaat opnieuw in stemmieg en wordt thans verworpen met 8 tegen en 7 voor. Voor de heeren Freije, Landman, Har- tenhof, Uittien, Knollema, Kuper en Riepma. Tegen de heeren de Haan, Kooi, Bastiaans, de Boer, Koning, Westers, Boven en Jager. Aan de orde komt verder een vcorstel Kuper om de 65-jarige en oudere werk- loozen bij de keienklopperij even lang te laten werken als de anderen (thans mogen ze slechts 3 dagen in de week werken) en om voor de weduwnaars het loon even hoog te bepalen als voor de anderen (thans genieten ze 5 cent uurloon en 5 cent per baKje steenslag minder) en ver der om het uurloon bij de keienklopperij te laten op 171/2 cent (voor gehuwden) doch de toeslag per bakje steenslag te bepalen op 50 cent (thans 25 cent). B. en W. adviseeren aan den raad, dat het thans genoten loon voldoende mag wor den geacht, gemiddeld is het loon f 15 per week, dat is meer dan thans bij den landbouw wordt verdiend. Zoude het loon worden verhoogd, waar blgft dan de prik- kel om ander werk te gaan zoeken. B. en W. geven den raad in overweging niet in te gaan op het voorstel Kuper. De heer Kuper zegt, dat het gemiddeld weekloon minder bedragen heeft dan /15, tenzij in de laatste week h6t loon hooger is geweest. Met 1 April worden de loonen der landarbeiders ook verhoogd, terwijl het al weinig afdoet of er een prikkel aanwezig is of niet, daar er toch geen werk is. De heer Uittien Ik heb opgemerkt, dat in het advies van B. en W. gezegd wordt, dat het thans genoten loon vol doende geacht wordt om in het onderhoud van een gezin te voorzien. Dit is niet zoo, het loon is niet voldoende cm in het onderhoud te voorzien. Het is veel te weinig, het is éénmaal te weinig. Het is lang niet onbekend, dat de armoede groot is in vele arbeidersgezinnen, men behoeft niet in de huizen te komen, men kan het bij den weg wel zien. De gehesle oorlogstoestand heeft geleid tôt armoede in vele gezinnen van arbeiders. De land- arbeidersbevolking heeft nooit van de toe- standen geprofiteerd, wel armoede geleden. Ik kan mij zeer goed met de voorstellen van Kuper vereenigen. De heer de Haan leest hierna verschil leude verdiende loonen voor van arbeiders bij de keienklopperij volgens ingeleverde loonlijsten, waaruit blijkt, dat het gemid deld bedrag wel 15 per week is. Ook in andere gemeenten, zegt de heer de Haan, wordt eenzelfde loon voldoende geacht. Te Hoogezand zijn dezelfde ta- rieven. Als ze bij den boer op dit oogen- blik werken, krijgen ze minder als bg de keienklopperg. In vergelijking met de loonen der landarbeiders mogen de loonen in de keienklopperij voldoende worden geacht, Ik moet daarom het aannemen van het voorstel Kuper ten zeerste ont- raden. Na eenige besprekingen nog gaat het voorstel van B. en W., om niet in te gaan op het voorstel Kuper in rondvraag en wordt aangenomen met 8 stemmen voor en 7 tegen. Véôr de heeren Jager, Boven, Westers, Koning, de Boer, Bastiaans, Kooi en de Haan. Togen de heeren Freije, LaudmsD, Hartenhof, Uittien, Knollema, Kuper en Riepma. In behandeling komt een voorstel Freije om aan den gemeentetimmerman over 1920 een toeslag te verleenen van /200. (Door B. en W. was voorgesteld f 150). In de vorige vergadering staakten de stemmen over het voorstel Freije. Na gehouden stemming wordt het .voorstel Freije thans verworpen met 8 stemmen tegen en 7 voor. Tegen de heeren Jager, Boven, Wester, Koning, de Boer, Bas tiaans, Kooi en de Haan. Véôr de heeren Freije, Landmat), Hartenhof, UittieD, Knollema, Kuper en Riepma. Het voorstel B. en W. om aan den timmerman over 1920 een toeslag te verleenen van f 150, aan de wegarbeiders 100, aan die te Tjuchem f 70 en aan den brugwachter 50 wordt hierna aan genomen met algemeene stemmen. Op het adres van het bestuur van de Siddebuurster schoolvereeniging met ver zoek de voor het stichten van een school voor uitgebreid lager onderwijs de be noodigde golden te ontvangen, wordt goedgunstig door den Raad beschikt. Aan het bestuur van de vakteeken- school te Schildwolde zal over 1921 een subsidie verlsend worden van f 600. Basloten de sekoolwoning te Tjuchem te verhuren aan de Wed. Bellinga te Tjuchen voor 180 's jaars. Besloten aan de afdeeling „Siddeburen" van het Centraalgenootschap voor kinder- hersteilingsoorden en vacantiekolonies over 1921 een subsidie te verleenen van 50 cent per kind per dag voor 4 kinderen met een maximum aantal verpleegdagen van 34. Sluiting. PRRUIKBRCRTRN. Zondag April. Herv. Gem. Hoogezand, v.m. 10 uur ds, Franke. Doop. Aangifte Zaterdagavond 7—8 uur in de Pastorie. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. Wefers Bet'ink. Kropswolde v.m. 10 uur ds. F. H. Koster. Weaterbrook, v.m. 10 uur: ds. Djjkstra. Kolham, v.m. 91/2 uur ds. Diephuia van Garmerwoide. Doop. Harkstede-Scharmer, v.m. 9!/2 uur ds. H. W. Bloemhefï. Tekst Job 2 10 „Eén huis, tweeërlei geloof". Siddeburen, v.m. 9l/2 uur: ds. Marra. Doop. Hollum, 's av. 61/2 uur ds. Marra. Noordbroek v.m. 9'/2 uur ds. Stra- tingh. Doopsgez. Gem. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9!/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur: ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. kerk. Winkelhoek Sappemeer. V.m. 10 uur: de heer Meerholz. Voorbereiding H. A. N.m. 5 uur ds. Vrijlandt van Sloch teren. Bediening H. A. aDVEBTEJfTlfiJf. K. VOORZEE M. C. VOORZEE—Radsma geven kennis van de geboorte van hun zoon KORNELIUS REDME'R. Heveadori (Gld.), 31 Maart 1921. Heden overleed onze lieve zuster en behuwd-zuster SEBIENA BAKKER, in den ouderdom van 65 jaar. G. EERENSTEIN— Bakker. R. EERENSTEIN. M. BAKKER. G. HOVING. A. BAKKER— VAN HOVEWERFF. Sappemeer, 30 Maart 1921. Op Donderdag 7 April 1921, 's avonds 7 uur, in 't café RU- BINGH (voorh. Poppens) te Mar tenshoek, zullen ten verzoeke van de heeren Gebr. FIKKERS publiek voor 3 jaar worden verhuurd, om te bouwen II. 1.05.10 H.A. „de Groote Tip". III. 83.30 A. „Achter den molen". IV. 78.70 A. ten Westen van perc. III. V. 84.50 A. tegenover de school aan het diep, ailes gelegen te Foxhol. De huurders moeten bekende, soliede inedehuurders of borgen stelien. Notaris O. POSSEL, Hoogezand. JOLoog'euand. ISoordbroéh. Siddeburen. Renrsneteertiig Amsterdam. d.d. 1 April. van MARKEN en KRONEN. Marken (rood) van 1000 4.6254,70 Chèque Berlijn 4.60—4.675 Afdeeliog SAPPEMEER. mzSS»* GEZELLIGE HUISHOU- DELIJKEVERGADERING op a.s. Woensdag O April, 's avonds 7^1^ uur precies, in de Nutsbewaarschool in het Plantsoen. Aller ophomst gewentcht. Belangttellenden welkom „DE KORENBLOEM" Maand&gavond 8 uur repetitie in de school. HET BESTUUR.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5