MNMMM De Vi itte fiozen «a De voorspelling van ••••••••M Heeren Colbe Jongeheeren A. KO No. 57. De goedkoi 8, DE BEER, Stal No. 5/. De floedfeot wmm Gasbedrijf VERKOOP Eene Sehuizing, Tandarts STEENBEEK. HOOGEZANDSTE] W0RTELB0E] VERPI naar de Oude il de Maga: SIPS M Heeren modeartikelei te Sappemeer. nniLLEN, Groote Enorme sorteerin HEEREN DASSEN HOEDEN en Oezichtkundige, Nogmaals maak ik lie gr o o t c voorraad Hu Sappemeer. IngeiEonden Stukken. VOETBAL. Offlcieele Publication, Plaatgelyk Nisuws. Gemengd Niauws, Slochterstraat 5, SAPPEMEER. Eerste zitting van (len Militieraad. 700—750 675—600 650—700 550-600 B 600—650 500-550 1V2-» Als hoofd films dt Een heel mooi drama in 7 i Eufemia von Adlersfdd- Bolesti Richard Kiihle deze film bewerkt llct intéressante verhaal is do Ook als feuilleton versclieen lie! Wild West-Comedi AAKYAKG DE» V« Zaterdagavond acht tu«*. Zondng doorloopende voorstel alleen toegang tôt de Zondagmiddi Gratis bergplaals - "j. 'y 1 *fT. - 35?j. M in grijs, bruin en 24.-, f 28.50, 35.-, f Prima Blauw Kamgaren HEI nieuwe modellen E 14.-, f 17.50, f 22. rninie s»r in groote sorteering Groote Amerileattnsche Levering op voorschri KOOfiTS-THERMOMETERS, BITIKGORDELS, RECUT1IOUDERS, STUKliEN. Zonder prijsverhoogi Electiische SLIJP- en REPA wij HAARMACHINES een gnlden Aivarents V inkoop ni if u lage prijzc H GA8VERBRUIKER8, dia met of omstreeks 1 MEI a gaan 1EBHVIZEI, worden in hun eigen belang uitgenoodigd hiervan ten spoedigste ksnnis te geven ten KANTORE der GAS- FABRIEK. De directeur. Meijer atemde blanco. Er komt dus een tapverbod bçj eventueele feestelijkheden. De heer Bakker meent in den geest van de r&adscomrnissie te spreken indien hij zegt dat de vereeniging voor volks- vermaken de standplaatsen zal verdeslen onder goedkeuring van de raadscommissie. De heer Jippea V6rdedigt nog eens het toestaan van kermisvermakelijkheden buiten het programma om. Dit is noodig oui aan geld te komen. Vroeger was de kermis hoofdzaak. Bij dit programma ztjn de feesten hoofJzaak en zijn er alleen kermisvermakelijkheden bij. Gestemd wordt thans of er feesten zullen komen zooals Volksvermaken die voorstelt. De heeren de Koe, Meijer en Verver zjjn er tegen, de anderen voor. Hierna wordt besloten een commissie uit den Raad te benoemen die met Volks- vernsakeD zal trachten het programma uit te voeren als door den heer Bakker is naar voren gebracht. Tôt leden van de raadscommissie worden benoemd de heeren Bakker, Boer en Wildervanck. Deze zaak is hierna afgehandeld. De heer Hoîtakg breugt een klacht naar voren omirent vuil water bij ver- schillende percoslen. Kan de gezond- heidscommissie hier niats aan doen vraagt de heer H, De hoer Wildervanck geeft in over- weging zieh met een k'acht tôt de Ge- zondheidscommissie te wenden. Dan zal hst wel in orde komen. De Voorzitter brengt hierna alsnog in bespreking het in de vorige vergadering iogekomen verzoek van de Iogelanden van het Waterschap wallen Wiuschoter- diep zuidzijde, om het jaarlijksch onder- houd de-r wallen voor de helft voor reke- ning der gemeente te nemen. Na eenige discussie wordt hiertoe onder zekere bepalingen besloten. Hierna sluiting. VERGADERING der landbouwver- eeniging Advendo" te Kropswolde en Wolfebarge, op Maandag den 11 April 1921, bij J. Sluiter te Kropswolde. Àacwezig 62 leden. Nad&t de vergadering door den voor zitter was geopend, werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen, welke werden goedgekeurd. Verschiilende ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aaogenomen. Het onderzoek van de partij zw.z. ammoniak wees een gehalte aan van 20 2 Van den V. B. B. was ingekomen eene circulaire betrefïande den verkoop van granen door tusschenkomst vr.n genoem- den bond, Door den voorzitter werd deze zaak nader toegelicht en er op gewezen dat aïs inSeg voor deelname 4 par H A. landgebruik door de leden moet worden gestort, welk bedrsg zoowel een bezwaar als eene onbillijkheid wordt geachl'. Deze onbillijkheid springt ai dadelijk in 't oog bij de graanbouwende blsiboer en de veenkoloni&le aardappelboeren. Voor deel name bestond dan ook geen animo. Vervolgens kwam aan de orde den aan- koop van chili, waarop wordt besloten prijs aan te vragen van 1283 baal, te leveren vôôr 3 Mei a.s. Verder werd nog voor coôperatieven aankoop opgegeven 8400 k.g. mais en 3400 k.g. rijst. Door den penningmeester werden de verschuldigde boeten geïnd. Het lid J. Marring vraagt inlichting over de in- voering van de Duitsche landb.wsrktuigen door tusschenkomst van den V. B. B hetwelk wordt toegelicht door den heer J. Hoving, die mededeelt dat de V. B. B. zich eerst op de hcogte gaat stellen welk eysteem werktuigen hier hoofdzakelijk wordt gevraagd en dat tegen don a.s. herfst eenige invoer kan worden verwacht. Door den heer J. Nieboer wordt ter sprake gebracht de betaling van de stroom voor electrisch licht. Meende men tôt heden dat moet worden betaald naar het gsbruik, thans blijkt uit de rondgezonden circulaires dat de betaliug wordt geregeid naar den aanslag in den hoofdelijkon omslag hoe hoogsr het in- komen hoe meer men moet betalen, ook al heeft men weinig gebruikt. Voor iemand met een hoog inkomen geeft zuinig gebruik dus niets en kan men dit tôt het maximum doen opvoeren. Algemaen werd deze regeling afgekeurd, daar hier- door de zuinigheid allermiust wordt be- tracht. Door het iid B. Buining wordt opge merkt dat de straatverlichting van 1 April tôt 1 Àugustus zser goed kon achterwege blijven, waarteg-n wordt ingebracht, dat streken liggeode aan het water, zooals Kielwindeweer en Kblkwijk, hiermede niet accoord zouden g*&ti en zou Krops wolde dan tcch hier voor mse moeten betalen. Besloten wer.l hisrop dan ook niet verder in te gaan. Vervolgens werd door dea voorzitter verslag uitgebracht vaD de gehouden vergadering van den V. B. B., waar in hoofdzaak was bshandeld het plan van bet C. B. tôt belàogrjjke wijziging harer statuten, in dien zio dat bij doorvoering van dit plan de V. B. B. als grootste afnemer per lid, als gewestelijke »f Jeeling van het C. B. allé medszegging'oohap zou worden ontnomen. Mede werd hierna bshandeld de agenda voor de a.s. algemeene vergadering van den V. B. B., waar aisdan o.a. zal worden behandeld het aardappslrooimachine-vraag stuk. Aan den afgevaardigde, den heer A. Tepper, die deze vergaiering zal be zoeken, werd vrjj macdaat verleend. Nadat nog a!s nieuwe leden waren aangenomen de heeren J. Wigboldus, H W. Hoving en J. Huttenga, werd de vergaderiDg door den voorzitter gesloten. De Eminabloem collecte. De Provinciale Tuberculose Commissie Vestigt er beleefd de aandacht op, dat de Emmablosmcollecte de gsheele prov. Groningen met uitzondering van een paar plaatsen, waar die dag niet geschikt was, wordt gehouden op Donderdag 21 April a.s. De commissie hoopt, dat zooveel moge Içjk iedereen in de gelegenheid wordt ge- ateld iets te offeron, en zoodoende mede te werken, om de ellende, door de tuber culose veroorzaakt, te bepsrken, Ongetwijfeid zal ieder zich galukkig prijzen voor dat schoone doel iets te kunnen bçjdragen. Moge de opbrengst desor collecte van verleden jaar nog verre overtreffen Moeilgk kan men eenig geld nuttiger hesteden dan voor dit doel. Gaarne wekken wij ieder op om voor deze gelegenheid eens diep in de zak te tasten. De Prov. Tub. Comm Dr. TIJDENS, Uithuizen. Dr. W. H. MANSHOLT, Groningen. Dr. TUNTELER, Groningen. Mevr BOERMA—SMIT, Winsum (Gr.). Mevr. A. STOEL—WIJN, Veendam. HARM KRAAI, Winschoten. M. de E. In 't belang van onzen iandbouw ver zoek ik beleefd een plaatsje in uwe courant waarvoor bij voorbaat m'n dsnk. De suikerbiet, een gewas, dat men tôt voor eenige jaren bijna uitsluitend in kleistreken aantrof, wordt in de laatste jaren ook in deze omgeving vrij veelvuldig verbouwd. Meermalen echtsr mislukt de oogst gedeelteljjk of geheel door den zoo- genaamden „Wortelbrand". Gelukkig bestaat er een middel om deze ziekte te voorkomen. 't Is dit Men dompelt bet bietenzaad in eene 2 °/Q Kopervitriooloplossing en laat het daarin 12 -18 uur. Geschiedt de onder- dompeling in een zak, dan is 't zaak, deze een paar keer om te leggen. Het zaad wordt nu uitgespreid om te drogen en kan dan worden uitgezaaid. S. J. ja—u m—» n-œtiM 11i— De uitslagen van j.l. Zondag zijn Kampioenschap van Nederland Breda: N.A.C.-Go Ahead 3-1 Groningen Be Quick—Ajak 1—0 Noordeljjke le klasse Assen Achilles—Erisia 1 0 Promotie Noordsl^ke le klasse Winschoten UprightFriesland 12 Bd Quick—Ajax 1—0 (corners 46). Om even over twee geeft scheidsrechter v. Bisleiug het beginsein. Be Quick is volledig, Ajsx mist de Natrix voor wieu Rutte invalt. Be Quick speelt het eerst tegen zon en wind in, doch dit belet haar niet direct aan te vaîien. 't Is den Be Quickers duidelijk aan te zian, dat ze dit- maal niet van plan zijn zich te laten overbluffen. Direct wordt vianig aange- pakt en flink op den bal gezeten. Het heele elftal is bezield met den wil om te winnen en per slot van r -kening heeft dit wiîlen den doorslag gegeven. We waren bevreesd dat do withemden dit tempo niet zouden kunnen volhouden en inderdaad vielen hen de laatste minuten zichtbaar zwaar, doch door taai verdedi- gen wisten ze de nuttigs 1 0 voorsprong ondanks de heftige Ajax-aanvallen, te bewaren. Door het enthousiaste werken der Be Quickers ging hun samenspel oenigszins te loor en was hun spel tech- nisch niet zoo mooi als anders, doch we gelooven wel, dat ais ze in resteerende wedstrijden dit tempo weten vol te hou- den en ze er eenigszins aan gewoon zullen zijn, dat ook het zuiver sameospelen zal terugkeeren. Als is afgetrapt zit de Be Q ûck-aanval al ras voor de Ajax-keeper die met een slap schot geen moeite heeft. Groen krijgt dan een bal door J. Bulder goed aange- geven doch hij sckiet vlak naast. Onmid- dellijk daarop achiet Groen vanaf den vleugel tegen de lat, waarna hst leer in 't veld terugstuit. Een corner door Max Tetzner zeer goed genomen stompt de Ajax-keeper de Boer weg, de Ajax voor- hoede neemt het leer mee en weet even- eens een corner te forceeren welke door Gupfert goed wordt genomen en door van Dordt rakelings over gekopt wordt, Het spel blijft dan eenigen tijd op en neer gaan met Be Quick iets in de meer- derhsid. Een Amsterdamsche aanral levert gevaar op als Haas Tetzner gevaarlijk mist doch de nifstekend spelende Roder- mond weet de aaustormende Ajax man nog juist het leer voor de voeten weg te trappen. Een aanval van Max Tetzner bezorgt de Boer eenige benauwde oogen- blikken, de bal blijft eenigen tijd gevaarljjk dicht voor het Amsterdamsche doel zweven de toestand wordt kritiek als Jaap Bulder met den Ajax-doelman over den grond ligt te rollen vlak voor 't doel maar een vrije schop brengt opluchting voor de Amsterdammers. De Amsterdamsche becks waarin vooral het kalme spel van Couton opvalt vormen het grootste struikelblok voor de Be Quick-aanval, steeds weor weten ze het leer te bemachtigen om dan met lange trappen hun voorhoede aan 't werk te zetten. Zoo ook thans, de vrjje schop belandt bij Brokman die snel op te doel afspurt on dan een vliegend schot lost dat van de deklat terugstuit. Aan den anderen kant schiet Groen een goedo kan3 juist over. Een door Max Tetzner genomen corner stompt de Boer weg, waarca de snelle doch te veel alleen spalend Gupfer een corner forceert welke hji goed voor 't doel plaatst en door Brockman juist over gekopt wordt. Nadat een mooie karis voor Be Quick door buitenspel van J. Bulder verloren gegaan is, brengt E. J. Bulder snel op, deze geeft aan de Haas, die het leer tusschen de backs plaatst, Jaap Bulder schiet toe en met een venjjnige schuiver geeft hij de Boer geen schjjn van een kans, 1—0. Er zijn dan nog 5 minuten voor de rust te spelen. Ajax valt nog verwoed aan, doch dan is het rusten. Na de thee verwachten we Be Quick sterker te zien worden, aacgezien ze thans wind en zon mee krijgt, doch Ajaxdenkt er anders over en heeft bijna voortdurend het beste van 't spel. 't Is in deze période dat vooral het zwoegen van v. Linge en Sissing opvalt. Vooral het koppen van de Be Quick-captain valt te îoemen, hooge ballen zijn steeds voor hem. Legger heeft in de suelle Delaen handen vol werk, keer op keer is de kleina pittige Ajaxied hem te vlug af. Een corner van deze kant kopt van Dordt juist over. Een volgendo aanval van Delsen breugt Brockman alleen voor de Ruijter Zijlker, we tellen reeds de gelijk- maker, doch zijn schot is te slap en niet ver gecoeg in de hoek, zoodat de R.-Z. kan wegwerken. De Be Quick-doelman is er beter in dan tegen N. A, C. en weet een paar gevaarlijke aanvallen te onder- breken door het leer weg te stompen. Eenmaal weet hij een zeker doelpunt te voorkomen door Brockman het leer viak voor de voeten weg te grabbelen. Ajax bljjft druk uitoefenen op het Be Quick-doel met af en toe een gevaai'lgke Be Quick-aanval. 't Gevaar voor Be Quick komt veelal van rechts, waar de snelle Delsen keer op keer aan Legger z'n hakken laat zien en telkens correct voorzet. Be Quick Iegt zich echter meer en meer op verdedigen toe, zoodat er voor de Amsterdammers geen doorkomen aan is. Lsngzaam verstrijkt de tijd en aïs de scheidsrechter inrukken fluit kent de vreugde geen grenzen. Bij Ajax waren het Couton, Hordijk en Deîaen, die op den voorgrond traden. Joop Pelser als spil was gehe»! onvol- doende. Zeer zeker was het voor do Amsterdammers een groote handicap, dat de Natrix ontbrak, daar deze eminente rechtsbuiten de vlugge Delsen op waar- dige wyze zou hebbon verv&ngen en de pittige Delsen op de linksbinnen-plaats een vrjj wat grooter gevaar zou zijn ge- weest dan de niet opvallonde Rutte. Wedstrijd Noord-Nederland Noord- Duitschland. Voor deze wedstrijd, welke den 2den Pinksterdag te Groningen zal worden ge- speeld, W8rd het Noordeiijk elftal als volgt samengeateid Rambonet (Achilles) de Wolf (Velocitas), H. Tetzner (Be Quick), Sissing, v. Linge, Lagger (allen Be Quick), M. Tetzner, Groen, J. Bulder, de Haas, v. Bieseum (allen Be Quick). Deze samenstelling is niet defiaitief. De elftalcommissie behoudt zich het reefat voor het elftal eventueel te wijzigen door de h. i. zwakke plaatsen door andere spelers te doen innemen. Te dien einde zal op Hemelvaartadag te Veendam een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen e8n Noordeiijk Zwaluwen- elftal, hetgeen als volgt werd samen- gesteld Vergnes (Frisia) Lubben (Veendam) Jalving (Achilles) Knol (Velocitas) Kaufman (Achilles) Broers (Achilles) Warnders (H.S C.) Messer (W.V.V.) v. d. Roohr (Alcides) Weeke (W.V.V.) E. J. Bulder (Be Quick). Bljksbeiaatlngen. De Burgemeester der gemeente Hooge- zand breDgt bij deze ter kennis van de belanghebbende ingezetenen dier gemeente dat het door den heer Directeur der Di recte belastingen, Invoerrechten en Acerjn- zeu in deze provincie d.d. 11 April 1921, no. 45, executoir verklaard voljaarsch kohier, no. 2, van de personeele bêlas- tingjsar 1921, op heden ter invordering aan den heer Ontvacger der Directe be lastingen dezer gemeente is overgegeven en dat een ieder verplicht is zijnen aan slag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Hoogezand, den 18 April 1921. De Burgemeester voornosmd I. A. VAN ROIJEN. De Burgemeesters der gemeenten Hoo gezand en Sappomesr brengen ter alge meene ksnnis, dat de Militieraad de ing8- schrevenen voor de militie voor deze gemeenten, lichting 1922, die vrijstelling wegens broederdienst et wegens eigen vrijwiîligen dienst hebbsn aangevraagd, te Groningen, Raadhuis, voor Hoogezand op Donderdag 28 April, voor Sappemeer op Zaterdag30 April a.s., vôôrmiddags 91/2, uur, desgeweoscht in de gelegenheid zal stellen hun aanvrage tee te Ichten of te doen toelichten, en dat de Militie raad te Groningen, op die dagen en op dat tijdstip in het openbaar uitspraak zal doen. Hoogezand en Sappemeer, den 19 April 1921. De Burgemeesters voornoemd I. A. VAN ROIJEN. VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. Personeele bekating. De Burgemeester der gemeente Sap pomesr maakt bekend, dat het kohier no. 2 der psrsoneele belasting van het jaar 1921, goedgekeurd door den Directeur der Directe belastingen, enz. te Groningen, den 11 April 1921, no. 46 op heden aan den Ontvanger van 's Rijks Directe be lastingen te Hoogezand is overgegeven en dat een ieder verplicht is zijn aanslag op den b\j de wet bepaalden voet, te voldoen. Sappemeer, den 20 April 1921. De Burgemefster voornoemd VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. HIÎÏI>ERWET. Burgemeester en Wethouders van Sap pemeer maken bekend, dat het verzoek van A. WOLTHUIS, bakker te Sappemeer, om op het perceefkadastraal bekend insec- tie G, ne. 212, zijne bestaande brood koek- en bankstbakkerij te mogen uitbreiden door plaatsing van electromotor van 3 P.K. door hen is ingewiHigd. Sappemeer, 20 April 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VAN DER IÏOOP VAN SLOCHTEREN. D-.-. Secretaris F. SCHliT, Hoogezand. Op verzoek gaf het plaat- seiijk Cabaret gezeischap, bestaande uit jongeiui, die uit liefde tôt de muziek, zang en voordracht dezen winter een tweetai eabaret uitvoeringen organiseer- deD, hare laatste uitvoering Zatordag in 't hôtel Faber, dit keer ten bâte van de afdeelingen Hoogezand en Sappemeer van het „Groene Kruis." Ondanks dit nutb'g streven was het bezoek bedroevend kiein, hetgeen echter geen invloed scheen te hebben op de uitvoerenden. Na een hartelijk woord van welkom, uitgeaproken, door den heer J. Meihuizen, werd het welvoorziene programma vlot afgewerkt. Ten zeerste is er genoten van de zeer sardige muzieknummer van het orcheslje, alsmede van de diverse zang en voor- drachtnumniers. Namen zullen wij maar niet noemen, deze zijn zoo langzamerhand wel al be kend geworden bij het publiek maar we willen alleen constateeren, dat het Cabaret beachikt over uitsteaende krachten en dat het ook de aanwezigen van Zaterdag avond een genotvollen avond heeft verschaft. We hopen het volgende seizoen meer van dit clubje te hooren. In de pauze had eene kleine verloting pkats waarbjj de eerste prij3 een prachtige taart werd getrokken door eea dame uit Hoogezand en de twoede prijs een keuiig boek, door een jouge juff-rouw uit Sap pemeer. Deze gezellige en zeer goede uitvoering werd besloten door een geaninseerd bal, en de dagersad begon reeds te glorea, toen de feestvierenden huiswaarts togen. Kielwindeweer. Donderdagavond vond in de Op. Lsgere School de eerste ouder- avond plaats. Trots het slechta waer waren 33 ouders opgekomen on was het geheele psrsoneel aanwezig. Nadat het h. d. s. de vergadering had geopend, vertelde hij aan de hand van het Koninkl. Basluit, regelende de taak van de oadercommisaie's, wat het doel was van de samenkomst. Vervol gens werd uitgemaakt dat de commissie uit 5 leden zou be3taan waarna tôt leden verkozen werden de heeren II. van Peer te Kalkwijk, A. Kruize te Vossenburg, J. de Boer te Nieuw-Compagnie en H. Kliphuis en S. Taaijke alhier. Hierna werd nog eenigen tijd gezsllig gesproken over de belangen van de school en de kinderen, zoodat het reeds vrij laat was toen de voorzitter onder dank voor de goede opkomst de vergadering sloot. Sappemeer. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advi r- tentie betreffende het afhalen van de benoodigde opgasfformulieren voor de inschrijving in het Handelsregister. Voor de gemeente Hoogezand zal op een nader bekend te maken datum even- eens gelegenheid worden gegeven de formulieren af te halen. Noordbroek. Op de Maandag alhier gehouden locale stierenkeuring werden 3 stieren aacgeboden. Opgenomen werden Nico (eigenares de Wed. L. T. Boelema), verkocht aan de Stierenvereeniging te Gieterveen en Caesar (eigenares de Fok- en Contr. Vereen. Noord en Zuidbroek). De laatste werd opgenomen met 80.4 punt en mag tôt de beste ewartbonte stieren van de provincie gerekend worden. Zaterdag werd hier een keuring gehouden van één- en tweejarige paarden, toebehoorende aan leden der Vereen. tôt verbetering der paardenfokkerij Zuid- en Noordbroek A. Warmbloed enters (ingeschreven 10 exempl.) le pr. J. W. ten Have 2e pr. J. Rozeveld 3e pr. M. Zijlker 4e pr. J, Rozeveld. B. Koudbloed enters (ÎDgeschreven 8 exempl.) le pr. J. Rooda 2e pr. H. Hamster 3e pr. D. de Lange. C. Warmbloed twenters (ingeschreven 14 exempl.) le pr. J. W. ten Have 2e pr. J. Rozeveld 3e pr. N. S. Huisman 4e pr. J. P. de Groot 5o pr. M. Zijlker. D. Koudbloed twenters (ingeschreven 7 exempl.) le pr. T. v. d. Zwacg 2a pr. N. S. Huisman 3e pr. O. J. Struif-Bontkes. Te Eiburg zijn n» den storm van Vrgdag komen aandryvon 60 vaten lijn- olie en 20 zakken meel. Een koopnian in de Fageîetiaat te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan van de verinoedelijke verduistering van ongeveer f 100 door zçjn îocpknecht. De schade door de nacht vorsten in de drie laatste aachten in Twente aauge- richt het vroor 4 gr. F. ter wij de bloesems nat waren is inderdaad be- Iangrijk. De meeste vroege pereboomen en de kerseboomen waren zoo goed als uitgebloeid en hebbsn weinig geieden, van de boomsn, die thans bloeien, zijn zeker wel de helft der bloesems bevroren. De Iaatbloeiende zitten nog in knop en hebben geen letsel. Zaterdagnacht heeft het in Friesland zoo erg gevroren dat in slooten een laag- je ijs lag van ruim een halve centimeter dikte lag. Zondagmorgen 8 uur stond de thermometer nog om het vriespunt, terwrjl in de schaduw neg een laag hagel lag, in den vroegen.morgen gevallen. De in bloei siaande boomen hebben veel geieden. Zsterdagmorgen is een extra-trein voor zandvervoer van Exlo naar Stads- kanaal in Buinen door verkeerden wis- selstand op een daar rangeerenden goede- rentrein geloopeu. De arbeidersremmer J. en R. werden aan het hoofd licht gewond, terwijl de machine ernstig werd beschadigd. Men meldt uit Siadakana&l van Zaterdag: De veenbranden zijn overaî gebluscht, de naar hier uitgeweken vluchtelingen trekken weer naar hunne ha&rdateden terug. In de Weardingermond is het na zonsondergang verboden zich in het veengebied te begeven, overfreders zulien zonder sommatie worden bcschoton. In de Valthermond traden ruim 50 arbeiders tôt de burgerwacbt toe. Plaalseîijke wachten patrouilleeren 's nachts. Zon dag is te IJsendoorn de spoor- arbeider J. van Lienden door een auto overreden en levensgovaarîjjk gewond. Zondag is te Zwavtebroek, gemeente Barneveld, de hofstede met sehuren en bergen van den landbouwsr G. Kamp- horst Jr. totaal afgebrand. Oorzaak het spelen v*n kinderen met lucifers. Het verbrande vras slechts laag verzekerd. Men meldt uit Twenthe: In den nacht van Zaterdag op Zondag j.!. heeft het hier vooral in de ochtenduren buitengewoon hard gevroren. Om half zeven teekende de thermometer buiten 4.1 graad C. Vorst. Wat in voorgaande nachten aan de bloeiende fruitboomea nog gespaard mocht gebleven zijn, is thans wel totaai vercieid. De vroege aardap- pelen, hier en daar nog pas boven den grond, zijn ernstig beschadigd, zoowel als het teere groen aan tal van heesters en struiken. Een zoo lage tempsraiuur na midden April kan men zich hier niet herinneren. En de vorstschade is wel des te grooter, omdat 's avonds te voren nog ailes droop van den regen. GRONINGEN, 19 April. lste soort, 2de scort. Kalf-en œelkk. 800-875 700-775 Kalfvaarzen Vroegm. kotien Vare koeien Guste Vaarzen 475—525 375 450 Stieren 165—170 et. 150-160 et. p K G. Kalver. en pinken f 375450 f 275 350 Slachtvee 190200 et. 175180 et. p. K.G. (slachtgewicht). Vette kalveren /1.601.80 /1.451.50 p. K.G. slachtgowiaht. Melkschapcn f 00-00 00-00 Weideschapen 6575 45 60 Vette lammereu s 20—28 v 00— 00 Vette sehapen 85—95 75 8J Loopvarkena 75—80 6570 Biggen f 25—35.00 /.400f 5.00 de week Vette varkens 132134, 122128 et. Londensche export 116—120. Koendereieren 1.451.50. Eendeneieren 1 80—0.00. Kleinhandelprijs tôt f 1.60—1.70. Blarkibericht van de Tereenlging „DE BEBBS", Groningen, 19 April 1921. Kleefsche Tarwe 100 K G. 0.00—00.00 n 15.00-18 50 16.00-19.00 17.00-21.00 00.00-00.00 13.00-16.50 13.00-17.00 B 12.00-14.75 ,,10.00—13 5(f ,,12 00-13.25 ,,12.00-20 00 00 00-00.00 13.00-15.50 00.00-00.00 13 00-15.00 13.00—15.00 15.00-17.00 00.00-00.00 25.00-33 00 12.00-23.00 10.00—14.00 12.00-14.25 10.00-15.50 10.00-15.50 16.00—17.00 1100-11.75 Roode Tarwe Witte Tarwe Inl. Rogge Veenboekweit Wintergerst Zomergerst Witte Ha ver Gele Haver Zw« Haver Blauwp.erwten Rozijne Erwten Groene Erwten Schokker n n Paardeboonen Wierdeboonen Waalsche Boonen Duiveboonen Koolzaad Karweizaad Geel Mosterzaad Kanariezaad Lijnzaadblauwbloei,, wit bloei Blauw Maanzaad ,,30.00 38 00 Buitenl. Rogge on Gerst werden als volgt verkocht Rogge per 100 K.G. f 19.00—23.25 Voergerst 15.00—15 75 Ronde Mais Platte Mais De korting en bij betaling bedraagt per 100 K G. voor (natuurgew. Tarwe 75 KG. 15 et. p. Ko. Kogge 70 15 B Boekweit 66 15 Inlandscbe Gerst 60 15 Aile Haversoorten 46 15 Kanariezaad 70 15 KERKNIEUWS. Noordbroek. Benoemd tôt notabel bip de Ned. Herv. Kerk (vsc. R. Oomkons)> de heer H. G. Doornbos. ADVEBTESTIËS. Ondergeteekende betuigt zijnen liartetijken dank ook namens zijne Echtgenoote voor de VELE BLIJKEN VAN BELANGSTEL- L1NG hem betoond bij zijn 25 jarig ambtsjubileum. Hoogezand, April 1921. U. DIJK. Notaris DE KOE zal op Vrydag 22 April 1921's av. 7 uur, in het café van L. BOS, ton verzoeke van den heer J. W. PEEELDER, publiek verkoopen waarin meerdere woningen, met ERF en TGIN, staande en liggande aan de Heerenstraat, gr. 7.40 A pastoriegrond, voor zoover bij den verkooper in gebruik 1 Mei 1924 te aanvaarden, terwijl 3 kamers zija verhuurd tôt 1 M9î 1922 logea 3 10 per week. Betaling 1 Mei 1921. Telef. 465. 6—7 en volgens afepraak, SPREEK11REIÎ

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 2