0 Ph o <s3 d 0 0 p o 0 0 rO Ph <X> Gem@ngd Hienws, Plaatselyk Nieuws, BUITENLAND. VOETBAL. MARKTBERICETEîf. 70 :-: -. '/»'r 1 p «3 d c3 De Itaiiaaa Tito Luigi, die te Scranton (Pennsylvanie) werd aangeheu den onder verdenking betrokken te zijn bij de bomontploffing in Wallstreet, ver leden jaar September, is door een oud officier der New-Yorkscha brandweer herkend als een der personen, die met den „bommerwsgen" hebben gereden. Luigi houdt vol, dat bij tgdens den aanalag niet in New-York was. Depolilie heeft nog een spoor ontdekt, n.l. papieren, gevonden bg een geheimzinnigen Franach Canadees, die enkele dagen geleden te Brooklyn zelfmoord pleegde. In deze papieren wordt melding gemaskt van den aaakoop van T. N. T. (trinitro-toluol) door den overledene met het oog op den aanelag in Wallstreet. Ilij scbijnt de bestuurder geweest te zijn van den wsgôn met de ontplofbare stofïen. Op Schiermcnnikoog is komen aan drgven het lijk van een in verregaanden etaat van ontbinding verkeerenden jon gaaran, gekîeed in donkerblauwen cheviot bro«k, grçzo sokken en trui en wit jasjs met dubbele rg knoopen. In de zakken bwanden zich een hangslotje en een witte zskdoek met roode letters L. F. Aïs verdacht van medeplichtigheid aan berooving van f 700 /^OO, gepleegd in perceel Kerkstr&at 246 te Amsterdam zgn Zondag twee kooplieden, alsmede twee vrouwen aangehouden. Zaterdïgmiddag vier uur zou mon te Leeuwarden een 37 M. iangen schoor- steen bij een fabriek aan den Sne ker- trekweg met dynamiet, in drie stukken, naar beneden Lteu komen. Een uurtje tevoron is echter de lange prjp door een tôt nog toe onverklaarbare «mstandigheid cmgevallen en terecht ge- koraen op een epoor v'eewsgen, de rails van het epooremplacement en op vefe telefoondraden van het interlokale verkeer, ten gevolge waarvan deze spoorwagen aan spîinters werd gealagen, een andera wagen uit de rails geiicht en het telefoon- verkeer van Leeuwarden met de provincie, Zwolls, Utrecht, Amsterdam en Rotterdam gestoord. En in Ëngeland en hier te lande sgn de bloernen van de klassieke narcis, soowel in kleur aie vorrn verbeterd en het is geen wouder, dat de nieuwste snufjes met honderden guldens betaald worden. Te Londen zijn dezer dagen zea bollen verkocht van een narcis met een toze trompet voor zes en dertig honderd gulden of f 600 par bol. Neen, een Hol- lander doet dat niet. Te Enkhuizen is een lOjarig koaapje bg het zoogenaamdo vuurfj"stok?n in het riet in brand geraakt. Een vrouw gooide een emmer water over het venlje heen en d&ardoor werd zijn leven gered. De knaap had toch brandwonden gekregen. Te Wormsr is nekkram geconsta- teerd bg een meisje van 10 jaar. De patiëate is per ziekenauto naar het Bur- gerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. In de Jacob Marisstrsat te 's Gra* venhage is gistermiddag een knaap door een auto evsrreden, met hat gevolg dat hij onmiddelrjk daarna overleed. Te Zaandam had een 68-jarig vrouw- tje Guustje Mager het ongeluk een bran- dend petroleumstel met haar rokken om te trekken, waardoor haar kleeren iu brand geraakten, met het gevoig dat zij «an de bekomen verwondingen overleed. In den naeht van Vrijdag op Zater- dag is een auto van de firma Daama, uit Lobit, op dan Babberichschen weg in brand geraakt en totaal vernield. Per- soonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. Te Jubbega (Friesl is door onbe- kende oorzaak de woning van W. Drenth geheel afgebrand. Huis noch inboedel zijn verzekerd. De meerderheid van de commissie voor Slrafverordeniugen uit den raad te Deventer heeft, nu door de uiispraak van den Hoogen Raad is uitgemaakt, dat een tapverbod niet in toepassing kan worden verklaard op societeiten en dus de ver- ordening op hot tapverbod gedurende de kermis geen bindende kracht meer heeft, voorgesteld de verordeoing in te trekken. De minderheid wil alleen de bepalingen betrefïende de societeiten schrappen. Op do vragea van den heer Van Ravesterjn betreffsnde het verbltjf van den Duitsehen ex luitenant Vogei te 's Gravenhage onder ean aangenomen naam, antwoordden de ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justiiie, dat uit de ingewonnea atnbtsberichten gebloken is, dat de Duitsehe ex iuilenant Vogel niet anders dan onder zijn eigen naam bij de Nederlandsche autoriteiten bekend staat. Tegen een kleinzoon van Georges Clemenceau, Gratineau is bg de rechtbank te Pargs eeu klacht ingediend wegens oplichting. Deze heeft voor een bedrag van 985.150 frs. chèques uitgeschreven voor te betalen schulden aan zes verschil- lende firma's, zonder dat hij geld op de bank had staan. Drie personen werden schadeloos ge- steld, zoodat nog 245.158 frs. te betalen bleven. Sinds gisteren is Gatineau echter uit Frankrijk verdwenen, naar Engeland; sinds heeft men niets meer van hem ge- hoord. Eeu onderzoek van zijn geestver- mogens was reeds gelast. De koning heeft last gegeven, dat uit de kelders van Buckingham Palace vijftig ton steenkool verdeeld zulien wor den over de armere districten van Londen aan menschen, die geen steenkool genoeg hebben om te kunnen koken. De Lon- densche steonkolenhandelaars in die buur- ten zijn met de verdeeling belast. De Belgisehe regeering heeft onlangs, zooals men weet, den visum-eisch voor de passen opgeheven voor aile onderdanen van de geallieerde landen Engelschen, Franschen, Italianen, Amerikanen, Japan- ners. De pas zelf blijft noodig, maar het visum is overbodig. Frankrijk heeft dadelijk geautwoord met de vrijstelling van aile Belgen van de zelfde formaliteit. Een uitnemende maatregel, welke echter naar de „Temps" verklaart, waardeloos zou zijn indien niet andere volgen. Oadsr krachtigen druk n.l. van de openbare meening moeten aile staten eerst de visa afechafîsn en vervolgens de passen zelf. Ailéén een geregeld verkeer tusschen de volkeren kan het oude Europa iets van zijn oude rust en voorspoed terug- geven. In plaats van ds reizigers te bemoeilijken moet men hen in groote getale laten overtrekken. Alleen do bona fide reizigers immers hebben ten slotte al de lasten van die passen-eilende te verduren. Aïs morgen aan den dag Lenin het in zijn hoofd krijgt een afgezant naar Frankrijk te zenden, dan komt die er tèc.h in, aile passen enz. ten spijt. Een pas immers is nog veel gemakke- lijker na te maken dan een bankbiljet. Maar de administrâmes, die zweren bij papieren en bij gewoonten, zullon wel weerstand bieden. Duizend redenen zulien zg aanvoeren. SIechts de ware oorzaak van bun verzet noemen zij niet en die is, dat de verfoeilijke passengeschiedenis hun vrij aanzieniijke voordeelen oplevert. Ten slotte wijat het blad er op, dat Duitsch- Iand wel het ergate is in den wedloop tôt afzetterij van de reizigers. Terwijl de Duitacher in Frankrijk voor 10 fr. wordt toege'aten, moet de Franschman in Duitachland 75 fr. betalen. En wordt dan bovendien nog op aile mogelijke ma- nieren geduehi afgozet. En dat geachiedt, terwijl Frankrijk overwinnaar is. Wat zou wel geschied zijn, als het omgekeerde het geval was gewsest vrasgt de „Temps" tenslotte. Hoogezand. In de Mulo-school werd Dinsdagavond ten overstaan van de Com missie van Toezicht, terwijl het Dag. Br-st. der gem. Hoogezand mede aanwezig was, de Cursus voor Handelsonderwijs van 't Plaatselijk Nut te Hoogezand Sappemeer, door den Directeur, den heer A. Buikema, geslcten en de overgang van ieerlingen naar de verschillende klaesen bekend gemaakt. Na niloop werd een woord van harteiijken dank gesproken tôt de vertrekkende leoraressen mej. J. Maat- huis en mej. T. Bruining. De eerste, die 5 jsar haar beste krachten gaf aan het ouderwijs, werd door een der leerlirgen toegesproken en cntving van leerliugen en oud-leerlingen aie blijk van waardeering een keurige ets. Bevorderd van de le voorbereidende klasse naar de 2e J. Bodewes, H. Brink, A. Bulder, T. Drsnt, F. S. Lochorn, E. Prins, B. Seggers, F. Springelkamp, E. Titllen, H. Vermeulen, H. Viening, W. Vroom, G. Westerdiep, A. de Wit en H. J. Zuidema. Niet bevorderd 6. Van de 2e Voorbereidende klasse naar de le Handelsklasse M. Aten, A. Benink, J. G. Biaak, J. B. Bontkes, H. Broekema, G. Bulder, A. v. Delden, J. Engelbarts, A. A Fleer, D. Hamminga, A. Ilillen- doorn, M. Knol, K. Kooi, L. Lanting, H. B. Qosterwijk, A. Rugge, A. Tromp en D. Wever. Niet bevorderd 4. Van de le Handelsklasse naar de 2e B. Dutmer, R. Grasmeijer, A. Hulsebos, J. Klein, J. Ltihrs, J. Pafje, H. C. R in- ders, J. Reiziger, A. Sireuper, A. Wil- brink, A. Bosscher G. Dallinga, M. J. Dontja, J. Hopster, G- Prins, J. v. Slooten, J. Kliphuis en J. Vroora. Niet bevor derd 7. Van de 2a naar de 3o H. Bakoma, H. Brink, D. v. Doiden, B. Eising, T. Freij, A. Harrijvan, L, Hoving, A. Kraai, A, Mulder, P. Nieboer, H. Nieborg, S. Olthofï, W. van Ringh, J. Scharpenborg, H. Smidt en J. Smidt. Een diploma ontvingen Geert Bskker (met aanteekening Stenogr. en Machine- schrijven), Iï«ndrik Benthem (Duitsch), Derk Brink (St. en Mach.), Geessien Eiseler (D. en Mach.), Frouwina Ilelmers (Engelscb). Andréa Kliphuis, Mattheus Kroon, Anke Lamein (Mach.), Tjerk v, d. Molen, Jan A. Mulder, Roelfioa Mulder (D. en Mach Ebelina Nanninga (Mach.), Imke Rave (D Eildina Smit, Jacob Smit, Machien Tallen (D. en Mach.) Wijbe Veendorp (E. en Mach Grietja Wever (D Hendrika Woldring (D. en Mach.) Voor EDg. corr. werd nog een diploma verleend aan Eiziena Bos en Stijntje Olthofï, Slochteren. Donderdagavond is, tenge- voïgs van het op hol slaan van de paarden van den voerman U. van Kropswolde, het electrisch net in het westelijk deel van ons dorp zeer erg beschadigd, waar door de bedrijven, die op electrische kracht zijn aangewezen, o.a. de boterfabriek, Vrijdagmorgen hun werkzaamheden niet konden aanvangen. Persoonlijko onge lukken hadden niet plaats. In de j.!. Vrijdag gehcuden algemeene vergaderiDg van de afdecling Slochteren van het Groene Kruis, teu huize van den logementhouder Degenhart, werd door den secretaris een zeer uitgebreid jaar- verslag uitgebracht. CJit de verslagen van den m&gazgnmeester en de filiaal- houders bleek, dat te Schildwolde 192 keer, te Siddeburen 173 keer, te Scharmer 85 keer en te Oversckild 41 keer van de verplegingsmaterialen gebruik gemaakt was. Bezoeken door de wijksverpleegsters werden gebracht te Siddeburen van Oc- tober tôt heden 726 keer, te Scharmer 798 koer, te Schildwolde van 6 Dec. tôt heden 550 keer en te Slochteren van 16 Dec. tôt heden 663 keer. Uit het verslag van den ponningmeester bleek, dat het aantal leden bedrocg 1982, en de opge- haalde contributie 4096.50 en de gemid- delde contributie was 2.06l/2. De heer Weender rapporteert namens de commissie van naziening, dat ailes iu de beste orde is beronden en rapporteert tôt goedkeuring en déchargé, waartoe wordt besloten. De aftredende bestuursleden worden aile herhenoemd en voor de vacature te Lageland de heer D. Hamminga. Na vele besprekingen in het belang der vereeniging werd de vergaderiDg door den voorzitter gesloten. Door Burgemeester en Wethouders werd Zaterdag ten gemeentehuize voor het seizoen 1921 verhuurd het grasgewas van de bermen der geœeentewegen. De totale opbrengat bedroeg 613.21. Het vorig jaar was de opbrengst 950 65. De grootsfe opbrengst was in de laatste jaren in 1919 en wel een bedrag van f 1480.25. De cijfers van 1920 en 1921 wgzen dus een sterke daling aan. Op Hemelvaartsdag znllen op het Zendingsfeest in het bosch achter 'de Fraeylemaborg optreden de volgende sprekers met de achter hunne namen vermelde onderwerpen A. Hellendoorn, Evangelist te Sloch teren Openingsrede. Zendeling A. van Dijk te 'a Gravenhage Waar het hart van den Soedanees vol van is. Ds. T. Sap, Ger. Pred. te Gouda De weder- komst vau Christus de beste prikkel voor de zending. F. W. A. Korff, Zendeling onder Israël te Amsterdam Vergeet de bron niet. Ds. J. Lammerts van Ëueren, Directeur der Helveringsgestichten te Zetten Lichtstralen op donkere velden. Ds. J. H. Lammertsma, Ger. Pred. te Appingedam De vijf pilaren van den Islam gewogen en te licht bevonden. Ds. Joh. Langman, Ned. Herv. Pred. te Groningen Geen aanneming des persoons. Kolham. Zalerdagavond had alhier in een der lokalen van de O. L. S. een ver- gadering plaats van de ouders der Ieer lingen, teneinde een Oudercommissie te verkiezen. Nadat door het hoofd der school op duidelgke en bevattelijke wijze was aan- getoond,"hoe nuttig ouderavonden zouden kunnen werken, werd tôt stemming over- gegaan. Als commissieleden werden ver- kozen de h.h. A. Hartman, W. Jansen, P. de Vries, O. v. d. Zijl en H. Uildriks. Na nog eenige bespreking van alge- meenen aard werd hierna de vergadering gesloten. Siddeburen. Benoemd tôt kerkvoogd der Hervormde Gemeente alhier de heer Tj. Diekema, zulks ter vcorzioning in de vacature, ontstaau door het bedanken vau den heer H. Aeilkema. Foxhol. Vrijdsg werd door de recht bank te Winschoten Albertus D., 22 jaar, hellingknecht alhier, die terecht stond wegens erfvredebreuk, vrijgesproken. Sappemeer. Veiling van Maandag. Komkommers I f 24.60f 24.80 p. 100 II 15.70-,, 16.00 Kropsla 6 30—11.50 Bloemkool 16.00—,, 40.00 II 30.00 Rabarber f 6.00f 11.80 100 bos Spinazie 9.20-/ 15.30 100 K.G. Snijmoes f 0.95—f 1.05 p. kist Raapstelen Slavellen Stek 2.05—2.55 Naar wij vernemen is het bestuur der hier ordangs opgerichto Yereen. voor Yolksvermaken voornemens op den laat- sten Douderdsg in Juni en de drie daarop volgende dagen een groot Zomerfeest te organiseeren. Het programma, waar wij hier slechts een greep uit doen, zal o,m. omvatten een grooto kouring van tuig- 0.80—1.00 B 0.40 0.55 paarden en verschillende volksspelen. Op Vîijcîflg sa! een kinderfeest worden geor- ganisoerd. Op den avond van dezen dag zal een gondelvaart plaats vinden. Ge durende de volgende dagen zulien gym- naatiekfeesten, een zangconcours, voetbal- wedstrijden e. d. plaats vinden, terwijl het geheel door een schitterend vuurwerk zal worden besloten. Al deze festiviteiten zulien door flinke muziek worden opge- luisterd. Aan dit Zomerfeest wordt een kermis verbonden. Om evenwel de Vereen. in staat te stellen dit zeer uitgebreide programma naar bekooren uit te voeren, is het noodig, dat de burgerij van Sappemeer in haar geheel blijk geeft van belarsgstelling en deze belangstelling uit door eeDparig als Jid van de Ver. v. V. toe te treden. De miDimum-contributie is op/1.gesteld, waarvoor de leden met een huisgenoot toegang tôt aile feesten zulien hebben. Dit bedrag zal wel voor niemand een beletsel zija om de Vereen. te sieunen, doch het bestuur rekent er dan cok op, dat diegenen, die over een ruimere heurs beschikken het gestelde minimum ver te boven zulien gaan. Voor onvermogeDdon zal een gedeelte van het terrein worden gereserveerd. Inwoners van Sappemeer zorgt er voor, dat de secr. der V. v. V. de heer G. C. Smith, Slochterstr. de eerstvolgende dagen zgn handen vol werk heeft om U als iid in te schrijven, dan zult U daardoor het beste bewijzen, dat U er iets voor gevoelt, dat er ook in Sappemeer weer wat leven in de brouwerij komt. In den zeer slecht gespeelden wed- strçjd tusschen S. V. V. I van hier en D. D. G. I van Zaidbroek overwon eerst- genoemde club met 3—1. Als gevoig van de slechte gesteldheid van het terrein, kwam lang niet ailes tôt zijn recht. Noordbroek. Dank zij de zeer gewaar- deerde medewerking van een aantal jonge- dames, bracht de Emmabloem-verkoop ten behoeve der tuberculosebestrrjding in deze gemeente f 63.32'/g op. Het nieuwe kerkhof op de plaats van het „01de Hof" aan den Pastoorsweg nadert zijn voltooiïng. Het beslaat een groote oppervl,akte, waarvan eeu gedeelte beplant wordt met boomen en heesters, waartusschen zich slingerpaden en oprij- lanen uitstrekken. Als ailes gereed is, zal Imt meer den indruk van een park maken dan van een begraafplaats. Deze nieuwe aanleg, die in een driDgende behoefte voorziet, verschaft tevens werk aan een aantal werkioozen. Berlijn, 23 April. In parlementaire kringen wordt gesegd, dat de Duitsehe voorstellen in hoofdzaak hierop zouden neerkomen Aanbieding van een bepaaîde som, die hooger zou zijn dan die, welke iu de Duitsehe voorstellen op do Londensche conferentie is genoemd, Een internationale leening om de eerste annuïteit op te brengen. Overneming der gealiieet de schulden in Amerika door Duitschland. Een heffing op de Duitsehe productie. Natuurlijk verdient het aanbevslicg, bij de beoordeeling van dit bericht eenige reserve in acht te nemen. Parus, 23 April. De correspondent van de „Intransigeant", die Loucheur naar Brussel veigezelt, seint, dat het Amerikaansche antwoord aan Duitschland verkeerd gcïnterpreteerd zou zijn. De Fransche regeering zou namelijk een tele- grain van den gezant te Washington hebben ontvangen, waaria werd gemeld, dat, indien Duitschland voorstellen doet, Amerika eerst aan de alliés zal vragen of ze die voldoende aehten als basis van nieuwe besprekingen en eerst hun steun zulien geven als hierop bevestigend ant woord is verkregen. Parus, 23 April. De „Temps", die het Duitsehe schadevergoedingsvoorstel bespreekt, betoogt dat dit een manoevre is om uitstel te krijgen en niets nieuws brengt. Het voorstel is een herhalh.g van een, dat reeds te Spa werd gedaan en dasr al als veel te vaag is verworpen. Er wordt volstrekt niet in vastgesteld wie de Duitsehe ingénieurs en werklieden, die in Frankrijk aan de wederopbouw werken, zou betalen, Het systeem van de voorschotten aan Duitachiand,'dat men te Spa heeft moeten aanvaarden, zou nog op enorme schaal worden uitgebreid, en bovendien zou Frankrijk op eigen bodem dan nog een organisatie van internationale kolonisatie hebben. Dit ailes is niet ernstig bedoeld. De uitslagen van j.I. Zondag zijn Kampioenschap van Nederland Breda: N. A. C.—Be Quick 0—2. Amsterdam: Ajax—Go Ahead 5—2. Noordelgke le klasse Winschoten W. V. V.Alcides 3—0. Groningen: VelocitasG. Y. V. 1—1. Overzicht Be Quick is er in geslaagd in Breda van N. A. C. te winnen en behoudt daarmede een goede kans om wederom het kampioenschap van Nederland te behal9n. We schrijven „een kans", want in Amsterdam wacht den withemden nog een zwaren strijd tegen de Ajaxieden, terwijl in Groningen tegen Go Ahead ook nog opgepast dient te worden. Echter zooals de kansen momenteel staan houden wg het met Be Quick. Zooals verwacht werd sloeg Ajax in Amsterdam de Deventenaren, zoodat de Go-Ahead kansen geheel verkeken zijn. Voor de Noordelgke eerste klasse werden 2 belangrijke wedstrijden gespeeld. In Winschoten sloeg W. V. V. in een slecht gespeelden wedstrijd de met 6 in- vallers opgekomen Meppelers met gemak met 3—0, waardoor de W. V. V.ers zoo goed als zeker de 2e plaats bezetten mede doordat Velocitas tegen G. V. Y. 1 1 gelijkspeelde. Door d t gelijke spsl van G. V. V. is de dégradatie van H. S. C. feit geworden. 't Kon ook bijns niet anders, het was te verwachten. We hebben hier reeds vaker gezegd, dat theoretisch beschouwd G. V, V. geen kans had om Velocitas of W. V. V. een puntje te ontfutselen, doch de omstandigheden moeten in aanmerking genomen worden. Voor G. V. V. stond er ailes op 't spel, terwijl de t6genpartij eenigszins lusteloos do laatste wedstrgden speelt. Tegen Alcides (welke wedstrijd door G. V. V. met 2-1 werd gewonnen) was het duidelijk aan het spel der Meppelers te zien, dat ze niets te winnen of te verliezen hadden. Tegen Velocitas was het geluk den G. V. V.ers voor de zoo- veelste maal dienstig. Velocitas neemt de leiding, door een fLter van de Vélo- keeper maakt G. V. V. geliik en gaat met het geheele elftal verdedigen, Velocitas weet de fVsaiste kansen niet te benutten (we hebben hier immers hetzelfde beleefd tegen G. V. V. en Forward), résultant H. 8. C. gaat naar de 2e klasse. 't Is jammer maar er is geen bal aan te doen. We vertrouwen echter dat H. S. C. het komende seizoen zonder veslkleerscheuren in de 2e klas zal uitkomen en dan twijfelen we niet of het eerste kiasser- schap is aan 't einde opnieuw behaald. Laten we hopen, dat we niet le optimis- tisch gestemd zijn. Een zeer voornaam diog is, dat de oudere spelers niet het onsmakelgke voorbeeld zulien volgen van een der bekende kraaien, die zoodanig geruid heeft, dat hij wit geworden is. Dat dit geval een witte raaf blijve. Als allen hun oude kleuren trouw blijven, keert H. S. C. o. i. het eerstvolgende seizoen in hare oude omgeving terug 't zij zoo PBEDIHBEBBTBI. Zondag 1 Mai. Herv. Gem. Hoogezand, v.m. 10 uur ds. Franke. Sappemeer, v.m. 10 uur: ds. Wefers Bettink. Kropswolde v.m. 10 uur ds. F. H. Koster. Westerbroek geen dienst. Slochteren, v.m. 10 uur de heer A. Hellendoorn. Schaaphok geen dienst. Bethel, 6I/2 uur de heer A. Hellendoorn. Kolham, n.m. 2 uur ds. Douma van Wittewierum. Harkstede-Scharmer ds. H. W. Bloem- hoff. Hélium, v.m. 10 uur (nieuwe tijd) ds. Vrijlandt. Noordbroek: v.m. 91 /2 uur ds. Stra- tingh. Doopsgez. Gem. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9l/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. Spoelstra. Evangelisatia in en ten bate der Ned. Herv. kerk. Winkelhoek Sappemeer. V.m. 91/2 uur: de heer Meerholz. N.m. 5 uur de heer Meerholz. GRONINGEN, 26 April. lste soort. 2de soert. Kalf- en melkk. 800—876 700-775 Kalfvaarzen 700750 575600 Vroegm. koeien 650700 550—600 Vare koeien 600—650 500—560 Guste Vaarzen 475—525 375—450 Stieren 150—155 et. 145-150 et. p. K.G. Kalver. en pinken f 375450 275—350 Slachtvee 185—190 et. 175—180 et. p. K.G. (sîachtgewicht). Vette kalveren f 1.801.90 /1.501.60 p. K.G. sîachtgewicht. Melkschapen f 0000 0000 60-65 45—50 00-00 Weideaehapen Vette lammeren 2030 Votte schapen 8595 75—80 Loopvarkens 7580 6570 Biggen 2535.00 /.4'005.00 de week Vette varkens 124128, 120122 et. L .ndensche export 112—118. Uocndereieren 1.501.55, Eendeneieren 1.80—0.00. Kleichandelprija tôt f 1.60—1.80. Harktberlcht van de Vereeniging „I>E BEtJKS". Groningen, 26 April 1921. Kleefsche Tarwe 100 KG. 0.00—00.00 Roode Tarwe Witte Tarwe Inl. Rogge Veenboekweit Wintergerst Zomergerst Witte Haver Gele Haver Zw. Haver Bl&uwp.erwten Rozgne Erwten Groene Erwten Schokker Paardeboonen Wierdeboonen 15.00-18.50 16.00-19.00 a 17.00—20.50 00.00—00.00 1, 13.00-16.00 13.00—17.00 12.00-14.50 10.00-13.25 11.00-12.75 00.00-00.00 00.00—00.00 n 13.00-15.50 00.00—00.00 13.00-15.00 13.00—15.00 Waalsche Boonen 15.00—17.00 Duiveboonen 00.00—00.00 Koolzaad 00.00—00.00 Karweizaad 12.00—22.00 Geel Mosterzaad 10.00—13.00 Kanariezaad 11.00—13.00 Lijnzaad blauwbloei,, 10.00—16.00 witbloei Blauw Maansaad Buitenl. Rogge en Gerst werden als volgt verkocht Rogge per 100 K.G. 19.0023.25 Voergerst 15.00—15.75 Ronde Mais 16.00—10.00 Plaite Mais B 1100-11.75 De korting en bijbetaling bedraagt per 100 K G. voor (natuurgew. Tarwe 75 KG. 15 et. p. Ko. 70 15 B Boekweit 66 15 Inlandsche Gerst 60 15 Aile Haveraoorten 46 15 B 10.00-16.00 B 00.00-00.00 Kanariezaad 15

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 2