Boeldag te Hoogezand, Linnenkast, ~Md Donderdag Maandag 16 Mei zijn de Barbierszaken den geheelen dag gesloten. Blauwe Week-actie 1921 TWEEDE BLAD H. Ver. tôt atscu. r. Aie. Dranken Donderdag 5 Mei (Heraelvaartsdag) Bloemendag. Zondag 8 Mei, festiviteiten. (Zie volgend no.) Maandag en Dinsdag 9 en 10 Mei a.s. Gemengd Nieuws, Plaatselyk Nieuws. Burgerlijke Stand. ïngezondea Stukken. Officieele Publicatiën Wegens vertrek Hoogezand en Sappemeer der Ned. Fer. tôt afschaffing van Aie. Dranken, Jeugdbond voor Onthouding, Vak- en Politieke Organisaties. ZONDAG 15 MEI (le Pinksterdag) Kantongerecht te Zuidbroek. TINE GORTER JOHAN FABER. Martenshoek, 1 Mei ,21 Hoogezand, Zaterdag 30 April. Woensdagnacht hebben te Eind- hoven inbraken plaats gehad in de villa's der heeren A. Philips, Frans van Dyck, J. Elias en A. de Jongh, in welke laatste villa 800 werd ontvreemd. De inbrekers hebben materieele echade aaBgericht en betrekkelijk weinig medegenomen. Zoo lieten zij tafelzilver in de villr'e onaan- geroerd. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, heeft voor de uitbreiding van het Algemeen Ziekenhuis te Hengelo, die ongeveer een ton moest kosten, 10.000 gegeven. De rijksveldwachter H. v. d. Molen en de gem.veldw. Cazemir te Mussel- kanaal hebben 'n goede aanhouding ge- daan door de arrestatie van Hendrik N. te Stadskanaal, die op 19 dezer te le Exlcërmond een rijwiel van den heer Schot heeft geatolen. N. is in Maart j.l. uit gevangenschap ontslagen. Bij zijn aanhouding bedreigde N. de beide veld- wachters met een mes te zullen dood- ateken en hield die bedreigingen vol, totdat de beambten hem met hun revolvers in bedwang wiaten te houden. Het ge atolen rijwiel was geheel uit elkaar ge- nomen en onder een hondenhok verstopt. Bij den arbeider G. de Jonge, wo- nende in het Zwartenbergerveen, nabij Emmer-Compascuum, zijn Woenadagnacht bijna aile glasruiten verbrijzeld. Dit moet een wraak zijn tegen de J., die met zijn gezin eenige dagen aan 't achepen was geweeat. Naar men verneemt moet de politie de vermoedeljjke daders op het spoor zijn. Te Emden werd Maandagmorgen het 5jarig zoontje van een Hollandachen schipper vermist. Des middags vond men het lijkje in het water drjjvend. Ver- moedelpk is het knaapje overboord ge- vallen bij het spelen. In de Rappardstraat bjj de Cathary- nenstraat te Arnhem heeft Donderdag- morgen halfelf een bloedig drama plaats gehad. De winkelier Hagen uit de Kerk - straat waa, in verband met zijn echtschei- dingsprocedure, hedenmorgen naar de rechtbank geweest, waar ook zijn vrouw en familieleden van zijn vrouw aanwezig waren. Na aflaop van de zitting is de man zijn vrouw en haar familie gevolgd en in de woning harer ouders ia daarop een heftige twist ontstaan, welke met een bloedbad eindigde. Hagen was ge- wapend met een hamer en een mes en daarmede heeft hij voor de deur van de woning zgner sehoonouders, na zijn zwa- ger en zijn vrouw niet levenagevaarlijk verwond te hebben, zijn schoonmoeder de hersena ingeBlagen en met het mes aan den hais verwond. Zij was terstond dood. Hagen is weggeloopen en heeft in de Catharynestraat zich met een scheermes den hais afgesneden, zoodat hij dood neerviel. De buurt was door het drama geheel in opschudding. Op de te Leer (Oostfr.) gehouden veemarkt waren de prijzen van vee als volgt eerste soort dragende koeien 8000 tôt 10.000 Mk 2de soort 6000—8000 Mk., melkschapen 300—400 Mk., ooilammeren tôt 120 Mk., 5-weeksche biggen 150 220 Mk. De passagiers, die jl. Maandag te New York aankwamen met het stoomsohip «Carmsnia", gaven, dus seint men van daar aan de „Daily Mail" het verhaal van het gevecht dat de scheepatimmer man op het voorschip gevoerd had met een reuaachtigen octopus (inktvisch). Gedurende een storm bij de Iersche kust kreeg het achip een geweldige zee over en toen de timmerman naar voren ging om te zien of er schade was aange- richt, zag hij een octopus bekneld tusacben twee windassen. Het beest trachtte den man te grijpen, doch deze viel den octo pus aan met een ijzeren staaf. De octo pua spoot toen groote hoeveelheden inkt en greep den man met een aantal zijner voelarmen. De timmerman had vijftien minuten noodig om het beest te dooden en zich zelf te bevrijden. Het dier woog 40 Eng. ponden en een der grijparmen was vqf voet lang. Het hoofd der New Yorksche recher che aldua de correspondent der «Daily Mail" te New York is tôt de ontdek- king gekomen, dat de vele geheimzinnige branden, die den laatsten tjjd in pakhuizen ontatonden, veroorzaakt werden doordat personen, die belang hadden bij stijgiDg der prgzen der door de branden vernielde goederen, katten hadden afgericht om de branden te stichten. De katten werden in de pakhuizen achtergelaten bij een brandende petroleumlamp, omringd door brandbare stoffen, en de beesten waren er op afgericht, die lampen omver te gooien. De prijzen, voor dergelijke afge- richte katten betaald, beliepen soms dollar. Een onlangs gearresteerde man, tôt de brandstichtera behoorende, zeide dat nog een andere méthode van brandstich- ten bestond. Een brandende kaars werd tusachen katoenen vodden en rubberzafajes, gevuld met petroleum, geplaatst op den bodem van een emmer. Als de kaars afgebrand was tôt de katoen, vatte deze vlam waardoor de rubberzakken barsten en de brandende petroleum zich ging verspreiden. De ontploffingen der petro leumgassen vernielde dan meteen de «helsche" machine, zoodat de oorzaak van den brand onbekend bleef. van den Heer L. Koning,, publiek ver- kocht I Eene behuizing, met schuur, erf en tu:n, groot 6.35 A., staande en gelegen te Foxhol, Zuidz., voor /4005,aan den heer M. Levie te Foxhol. II Een stalen Tjalkschip, genaamd «An- nechien", groot 58.649 ton, met den Inventaris, voor 4000,aan den heer P. Ooaterhof te Groningen. Sappemeer Komkommers I II Bloemkool I II Veiling. 21.60-22, 13.40-14.70 29-57. 23-31. 3.90 - 8 80 7 10-11.80 3.70. 0.80—2.55 bos. 0.65-0.75 bos. 2.13-6.10 100 kg. Kropsla Babarber Radijs Stek Asperges Spinazie Aan het uit te brengen jaarveraî&g over 1920 der Veendammer Hypotheek- bank ontleenen wij o.a., dat op eerste hypotheek werd uitgeleend 3 410.300.- en afgelost 3 374.704.59 terwijl op 31 Dec. 1920 uitstond 12.810.797.81, ver- deeld over 612 leeningen. Aan pand- brieven werd geplaatst 1.398.300.-, terwijl werd teruggekocht 1.166.500.-, zoodat de vooruitgang bedroeg/. 231 800.-. In 't geheel stond op 31 Dec. 1920 aan pandbrieven uit 12.409 450.-. Van de geplaatste 1100 aandeelen ad1000.-zijn 209 volgestort, terwijl de resteerende 891 zijn verdeeld over 340 aandeelhoudera. Het winstsaldo bedraagt f. 102.167.97 tegen 52.750.16 in 1919. Voorgesteld wordt hiervan f. 15.000.- te storteninde statutaire reserve en f. 11.755.60 in de dividend-reserve, aan aandeelhoudera uit te keeren 15 dividend (vorig jaar 14 en op de oprichtersbewijzen uit te keeren 39.98 per stuk. De reserves worden alsdan verhoogd met f. 26.755.60 en op- gevoerd tôt f. 218.672.27. Aan het verslag is toegevoegd het rap port van 't Accountantskantoor de Kramer, een overzicht der bedrjjfsresultataten vanaf de oprichting en eene specificatis der in omloop zijnde pandbrieven. Aan het uit te brengen jaar verslag over 1920 der Noord-Nederlandsche Hy- potheekbank ontleenen wg o.a1, dat op eerste hypotheek werd uitgeleend 1.087.800.- en afgelost f. 973.768 02, terwjjl op 31 Dec. 1920 totaal uitstond 5.312.995.34, verdeeld over 211 leenin gen. Aan pandbrieven werd geplaatst 407.800.-. teruggekocht en uitgeloot 383.000.-. op 21 Dec. 1920 was totaal in omloop f 5.025.900,-. Van de geplaatste 500 aandeelen ad f. 1000.- zijn 376 vol gestort, terwijl op de resteerende 125 ia gestort 20 °/Q, verdeeld over 46 aandeel houdera. Het winstsaldo bedraagt 62 851.40 tegen 34.048.33 in 1919. Voorgesteld wordt hiervan uit te keeren 8 dividend over bedrag en de réserves f. 92 000..-. Aan het verslsg is toegevoegd het rapport van 't Accountantskantoor de Kramer en een overzicht der bediijfsre- sultaten vauaf de oprichting. In de zitting van Woensdag zijn de volgende personen veroordeeld Wegens melk van ondeugdelijke samen- stelliDg ten verkoop in voorraad hebben R. O. te Veendam tôt 25 b. of 14 d. h. Wegens, na hiertoe wettelijk te zijn opgeroepen, niet ter terechtzitting als getuige verschijnen L. B. te Westerlee, tôt f 15 b. of 10 d. h. Wegens in de gemeente Wildervank met een motorrfltuig sneller rijden dan 25 K'.M. per uur J. J. H. te Veendam en H. J. F, te Groningen ieder tôt f 15 B. te Veendam en ieder tôt f 10 b. 't geheel gestorte op te voeren tôt en 300 Hoogezand. Ten overstaan van den heer notarié O. Possel alhier werden op Don- derdag 28 April 1921, in 't café van den heer J. Buter te Foxhol, ten verzoeke b. of 10 d. h., en H. F. L. te Coevorden, of 7 d. h. Wegens openbare dronkenschapA. K. te Hoogezand tôt 7 d. h. P. V. te Mun- tendam tôt 15 b. of 12 d. h.; C. V le Muntendam en G. B. te Martenshoek, ieder tôt f 8 b. of 6 d. h. en W. S. te Sappemeer, J. D. te Meeden, K. S. te Muntendam en M. A. te Martenshoek, ieder tôt 4 b. of 3 d. h. Wegens straatschenderjj J. J. D. te Veendam, F. O. te Gasselte en H. B. te Hoogezand ieder tôt 10 b. of 7 d. h. en H. S. te Westerlee tôt /3 b. of2d. h. Wegens in 't openbaar de orde ver storen J. K., T. B. en P. F. te Foxhol ieder tôt 6 b. of 5 d. h Wegens in een openbaar vaarwater een vaartuig aftimmeren B. F. te Martens hoek en H. G. W. te Westerbroek ieder tôt 5 b. of 3 d. h. Wegens zonder vergunning mollen vangen H. E. te Midwolde tôt f 5 b. of 3 d. h. met verbeurdverklaring der huiden. Wegens rumoer maken P. L. en M. L, te Meeden ieder tôt 5 b. of 4 d. h. A. S. te Foxhol tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens niet voldoen aan een bevel van de politie: W. H. B. te Muntendam tôt f 5 b. of 3 d. h. Wegens niet behoorlyk naar rechts uitwijken J. D. te Stadskanaal (W.) tôt f 4 b. of 3 d. h. en H. B. te Wildervank tôt 3 b. 2 d. h. Wegens een hond ongemuilkorfd lateu loopen H. de V. te Zuidlaren tôt 5 b. of 8 d. h. met verbeurdverklaring van den niet inbeslag genomen korf en last tôt uitlevering daarvan, bij niet voldoen hieraan tôt /5 b. aubs. 3 d. h. Wegens rijden zonder rij of nummer- bewijs H. B. te Hoogezand tôt 2 X f 3 b. of 2 X 2 d- h- R- G- te Ho°8e- zand en H. de W. tôt Winschoten ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rgden met een rpwiel zonder licht J. H., A. N., J, v. d. T., M. L., H. R., J. P. en A, K. te Hoogezand, W S. G. te Sappemeer, A. B. te Muntendam, B. N. te Muntendam, B. N. te Veendam, E. M., H. v. d. V. en H H. te Wilder vank, S. J. te Scheemda, H. B. en D. J. M. te Termunten, G. J. D. te Nieuwolda, H. G., D. T. en G. Z. te MidwoldaenK. B. en J. K. te Gasselte ieder tôt /3 b. of 2 d. h. en G. W. en P. L. te Hooge zand en R. de G. en E. M. te Oostwoid ieder tôt f 16 b. of 1 week tuchtschool. Wegens op den spoorweg loopen G. A. S. te Zuidbroek en H. K. te Wester broek tôt f 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met gekoppelde voer- tuigen A. N. te Annen, P. K. te Anloo en H. K. te Wildervank ieder tôt f 3 of 2 d. h. Wegens rijden met een rijtuig zonder licht J. D. te Hoogezand en T, P. te Foxham ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens een paard over een vostpad leiden I. de B. te Sappemeer tôt /"3 b. of 2 d. h. Wegens overtreding der trekhondenwet S. B. te Foxham tôt 2 X b. of 2 X 2 d. h. en J. P. te Martenshoek tôt 3 X 2 b. of 3 X 2 d. h. Wegens overtreding der IJkwet H. H. te Weaterbro'k tôt 2 X f I °I 2 X 1 d. h. en M. S. le Stadskanaal tôt f 2 b. of 2 d. h. met verbeurdverklaring van de gewichten. Wegens rijden met een rijwiel op een voetpad J. M. en S. de B. te Hoogezand, H. B. te Sappemeer, T. R. O. te Noord- broek, H. W. O. te Wildervank, O. S. J. te St. Anna Parochie, A. P. te Nieuwolda en A. V. te Wagenborgen ieder tôt 2.50 b. of 1 d. h. Wegens rijden met gekleurde zijglazen in een rijwiellantaarn J. v. d. W. te Midwolda tôt f 6 b. of 1 d. h. Nadruk verboden. (Art. 15 van de Auteurswet). Vergadering van den Raad der gemeente NOORDBROEK, op Maandag 25 April 1921, 'snarn.6 uur. Allen tegenwoordig. Voorzitter de Burgemeester. De notulen der vergaderingen d.d. 10 Maart en 29 Maart worden na voorlezing onveranderd vaatgesteld. Ingekomen stukken a. proceaverbaal kasopname van den gemeenteontvanger- d.d. 34 Maart '21, waarbq in overeenstemming met deboeken aan kas werd bevonden f 7727.92. b. resolutie Gedeputeerde Staten d.d. 7 April j.l., houdende goedkeuring van de beuoeming van B. Prins, gemeente ontvanger, tôt plaats vervangend gemeente- secretaris. dankbetuiging J. Mulder voor de verleende duurtebijslag op zijn pensioen. Worden voor kenniageving aange- nomen. Conceptverordeningen op de heffing en invordering eener plaatseljjke inkomsten- belasting worden na voorlezing ongewij- zigd vaatgesteld, alsmede die op de heffing en invordering van 100 opcenten op de vermogenabelasting. De opbrengst der opcenten bedraagt f 4000. Op voorstel van Burgemeester en Wet- houdera wordt besloten tôt aankoop van 10 M2, grond van den heer J. Eendhuizen voor f 1.— par Mf. voor een transfor- matorgebouw aan de grens te Zuidbroek. B. en W. wordt machtiging verleend om in overle*g met den gemeente-opzichter den bouw van een lijkenhuisje op de nieuwe algemeene begraafplaats te doen uitvoeren. B. en W. stellen voor om op de jaar- wedde van den veldwachter H. Forsten niet in mindering te brengen de belooning ad f 25 als ambtenaar belast met het ophalen van schoolgelden. Aldus besloten. Een concept besluit tôt wijziging der begrooting voor 1921 wordt vastgesteid. Aan de erven Heerspink wordt een afschrijving verleend van °/p2 gedeelte van den aanslag van wijlen den heer Heerspink in den H. O. 1920 tôt een bedrag van f 57.42 en aan D. Schothorst 2/i2 gedeelte zijnde 9.49. Tôt vertegenwoordiger in de vergade ring van aandeelhoudera van de Mg tôt aanleg en exploitatie van laagspannings netten wordt in de plaats van wijlen den heer Heerspink aangewezen den heer S. Edema, burgemeester. Hierna wordt in besloten vergadering overgegaan voor de behandeling der reclames hoofdelijken omslag 1920. SLOCHTEREN, 22-28 April. Geboren Gesina, d. v. J. Vonk en H. Smit Slochteren Pietertje, d. v. D. Sme- des en J. de Vries, Hélium Auke Gerrit, z. v. A. de Boer en T. Zijlstra, Slochteren Geertruida Anna Johanna, d. v. B. Hart- man en H. Smit Slochteren Harmannus, z. v. K. Roggen en C. M. Brugge, Fox ham Wigbolt Pieter, z. v. W. Hazen- hoek en J. Noordman, Siddeburen Ram- medina, d. v. A. Grcothoff en M. Boelena, Overschild; Geert, z. v. S. de Vries en H. Olthof, Slochteren; Egbert Derk, z. v. B. Mulder en G. G. Tuizenga, Slochteren, Ondertrouwd Abel Bosma 25 j. Gro ningen en Sieben Hommes 18 j. Sidde' buren Derk van Gennep 27 j. Leermens en Kornelia Perdok 26 j. Hélium Jan Hogenberg 30 j. Steenwijkerwold en Hin- derika Zonderman 25 j. Scharmer Ger- ardus Post 26 j, en Grietje Groenema 26 j. beiden van Schildwolde Jan Koops 21 j. Siddeburen en Anje Slachter 18 j. Wagenborgen Herman Gérard Buining 28 j. Zuidbroek en Anna Berendina Ridder 29 j. Harkstede. Getrouwd Jan Linzel 32 j. Stadska naal en Pietertje Doornbos 23 j. Kolham Jan Wolbert Schrikkema 33 j. Wirdum a Anna R. Evenhuis 27 j. Schildwolde. Harm Renken Kuhlman 33 j. en Gebbina Homburg 28 j. beiden van Foxham Ties Egbert Koning 26 j. en Harmke Batljes 22 j. beiden van Siddeburen Frans Hendrik Hoorntje 25 j. en Hendrika Sisaing 25 j. beiden van Siddeburen. Overleden Geert Dontje 73 j. Wedn. van Jantje Lageman. Slochteren Jantje 21 j. d. v. K. Nrjboer en T. Wieringa, Slochteren Johannes Rensema 44 j. echtg. van Klaasien Vroom, Foxham. HOOGEZAND, 22-28 April. Geboren: Jan, z. v. Roelof Veenhoven en Grietje Heidema; Jan, z. v. Pieter Riemeyer en Trijntje M. Reitsema. Ondertrouwd; Egbert Huttinga, van Kropswolde, en Aaltje Weites van Zuid laren Aafke H. L. Hoogenberk, van Almelo, O. en Oktje Melchior van Fox- holsterbosch, onlangs te Borger Jakob H. Bieze, wednr. van Anje Martens, van Veendam, en Isabella Hooiveld, Vosseu- burg Hgz Hendrik Spikman. van Hoo gezand, en Hendrikje J. Geerts, van Kalkwijk, Hgz. onlangs te Hoogeveen Klaas Bouman, van Woltersum, gem. Ten Boer, en Grietje Huisman, van Westerbroek Hindrik Cock, van Hooge zand on!, te Slochteren, en Grietje Wolff van Hoogezand Jakob Klok, en Justina Liedke, beiden van Hoogezand. Gehuwd Klaas Krujjer en Henderika Kok. Overleden Frederik H. Smit, oud 73 jaren, weduwnaar van Eildina Oost. SAPPEMEER, 22-28 April. Geboren Jan, z. v. Jan Slor en Hen derika Postema Josephus Jacobus, z. v. Léo J. J. Galdermans en Gezina A. F. v/d. Werff Grietje, d. v. Jakob Schut en Aaltje Orsel Eeltje z. v. Sipke de Rook en Fenna Smittenberg Maria,d.v. Marten Buurke en Maria Klein Eppo, z. v. Manardus Berghuis en Henderika C. Schoonbeek. Ondertrouwd: Roelf Schreuder, 29 j. Hillechien Tonkens 25 j. beiden van Sappemeer Jan Nieboer, 23. van Mun tendam en Dertje van Dijk 24 j. van Sappemeer; Jan Deen, 26 j. van Sappe meer en Renske Smith 30 j. van Foxham. Overleden Jan Elles 79 j. man van Hillechien Prins. NOORDBROEK, 22-29 April. Geboren Klaas, z. v ,01tman Wemmi en Lammerdina Doddema. Overleden Geeske, 7 maanden, d. v. Albert Viel en Aaltje van der Wolde. Ondertrouwd: Geert Sijtsema 25 j. te Slochteren en Wiea van der Veen, 22 j. te Noordbroek; Johannes Strootman, 28 j. en Arendina Hartman, 23 j. beiden te Noordbroek. CorregpnndentBChap van den Bond van Openbare Leeszalen en Blbliotheken In de prov. Groningen. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, wordt alhier een Correspondent- schap van den Bond van Openbare Lees- zalen en Bibliotheken in de provincie Groningen opgericht. Dit Correspondent- schap zal de burgerij van Sappemeer en Hoogezand in de gelegenheid stellen om op zeer gemakkelijke wijze en zonder verzendkosten de boeken uit de openbare leeszalen en bibliotheken van deze prov., in de eerste plaats van die van Veendam te betrekken. Daarmee komt onder het bereik het beste, dat op allerlei gebied is uitgegeven, zoowel wetenschappelijke als ontspanuingslectuur. Wij zijn met groote animo dit werk begonnen, omdat wij de overtuiging hebben, dat door zulk een Correspondentschap in een groote be- hoefte alhier zal worden voorzien. En onmogelijk is het niet, dat dit mee de stoot geeft tôt het verkrygen van een eigen Openbare leeszaal en bibliotheek. Maar dan moet het Correspondentschap behartigd worden en moet htt bovenal bîijken, dat zijn werk gewaardeerd wordt. Wat is het nu, wat dit Correspondent schap aanbiedt 't Zorgt er voor, dat ieder de gewenschte boeken ter lezing ontvangt. Men geeft de titels der bceken op, het Correspon dentschap vraagt de boeken aan, zorgt voor de heen- en terugzending, zonder verzendkosten voor den lezer. Catalogi worden ter inzage gelegd. De lezers moeten zich voorzien van eon door den Bond uitgegeven leeskaart. Zij betalen daarvoor een door hen zelf te bepalen prijs, mininum f 1. In bijzon- dere gevallen kan ook een contribuée van 0.50 volstaan. De leeskasrt geldt telkens gedurende een jaar. Het corres pondentschap houdt zitting in de kerke- kamer der Doopsgezinde kerk, waar men tich kan opgeven voor een leeskaart, de catalogi kan naslaan, de boeken uitgeroikt worden en welke worden afgegeven. Voor- loopig wordt zitting gehouden op Woens> dagavond van 7—7l/2 uur, te beginnen vanaf Woensdag 4 Mei. Wjj vertrouwen, dat deze onderneming veel belangstelling zal ondervinden en slagen zal. Ds. F. TEN CATE Wontngiioodwet. Burgemeester en Wethouders van Hoo gezand brengen ter kennis van belang hebbenden dat ingevolge Kon. Besluit van 24 Maart 1921, no. 8, "het verboden is zonder hunne toestemming een woning te onttrekken of onttrokken te houden aan de bestemming, die zg op 1 Juni 1920 had of zonder diezelfde toestemming woning af te breken. Burg. en Weth. voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, G. ZWIERS. een Personeele belastlng. De Burgemeester der gemeente Sap pemeer maabt bskend dat het kohier no. der personeele belasting van het jaar 1921, goedgekeurd door den Directeur der Directe belastingen, enz. te Groningen, den 25 April 1921, no. 59 op heden aan den Ontvanger van 's Rijks Directe be lastingen te Hoogezand is overgegeven en dat een ieder verplicht is zijn aanlag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Sappemeer, den 30 April 1921. VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. PUEDIHBECRTES. 1 Mei. Zondag Herv. Gem. ds. ds. Franke. Wefers Hoogezand, v.m. 10 uur Sappemeer, v.m. 10 uur Bettink. Kropswolde v.m. 10 uur ds. F. H. Koster. Westerbroek geen dienst. Slochteren, v.m. 10 uur: de heer A. Hellendoorn. Schaaphok geen dienst. Bethel, 61/2 uur: de heer A. Hellendoorn. Kolham, n.m. 2 uur ds. Douma van Wittewierum. Harkstede-Scharmer: v.m. 9t/2 uur ds. H. W. Bloemhoff. Tekst Joh. 21 7 «Het is de Heer". Onderwerp Blijde herkenning. Hélium, v.m. 10 uur (nieuwe tijd) ds. Vrçjlandt. Zuidbroek v.m. 9!/2 uur ds. Tammens. Noordbroek v.m. 91/2 uur ds. Stra- tingh. Doopsgez. Gem. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9!/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur: ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. kerk. Winkelhoek Sappemeer, V.m. 91/2 uur de heer Meerholz. N.m. 5 uur de heer Meerholz. ADVEBTEIfTIËBÎ. V e r 1 o o f d Geen ontvangdag. ten verzoeke en ten huize van Mej. N. OOMKENS (naast de Bioscoop), op aanstaaudeii Dlnsdag 3 Mei, 's naïu. 2 uur, tegen con> tante hetaling, van KLEERKAST, COM MODE, RIET- en an dere STOELEN, TA- FELS, SPIEGELS, KOOKKACHEL, LEDIKANT met MATRAS, Tinnen KOFFIEPOT met Koperen KOMFOOR, KARPET, KOPER-. BLIK-, PORCELEIN- en AARDEWERK, LINNENREK, EMMERS, TOBBEN, KOOKPOT, SLIJPSTEEN, TUIN GEREED- SCHAP, WATERVATEN, partijtje AARDAPPELEN en S.TALOTTEN, 3 KIPPEN, KLOEK met 9 KIE- KENS, enz. T. AGTERBOS Jr. afdeeling SAPPEMEER. D9* Hnishoudelijke Vergade ring a.s. Woensdagavond 8 uur precies, in de Nutsbewaar- school in het Plantsoen. Aller opkomst gewenscht. Het Bestuur. (lleinelvaartsdag) EN (2e Pinksterdag) TE van de afdeelingen groote propagaiida-wandeltochteii, samenkomst 's avonds 7l/2 uur bij ds Bonthuizerbrug. Niemand der leden ontbreke. groote Provinciale Meeting in den tuin van 't hôtel FABER te Hoogezand. Met Comité.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5