TWEEDE BLAD iDgezoHdeR Stukken, Officieels Publicatiën Flaatseiyk Hieuws. Secretarie-toestanden Zuidbroek. Vrgstelling van Kostwinners. Rgksbelastingen. De Burgemeester der gemeente Sloch teren brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dezer gemeente, dat de door den heer Directeur der Directe Be- lastingen, Iuvoerrechten en Accgnzen in deze provincie, d.d. 12 Mei j.l., Nos. 114, 115 en 116, eXecutoir verklaarde kohieren der Grondbelaating der kadastrale ge meente Slochteren, Siddeburen en Hark- stede, over het belastiDgjaar 1921, op heden ter invordering aan den heer Ont- vangor der Directe Belaatingen te Sloch teren zijn ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Slochteren, den 14 Mei 1921. Zaterdug 21 Mei. M. d. R. In de plaatselijke pers hebben de Isatste weken een paar berichtjas gestaan, die betrekking hadden op de z.g.n. feesten, welke door de V. v. V. in Sappemeer worden georganiteerd en waarin beide keeren met nadruk wordt geconstateerd, dat de Onderwgzers en Onderwijzeressen in deze gemeeute hun medewerking weigeren voor een ,,kinderfeest". Ofschoon het eerlijker ware geweest van den be- richtgever ook te vermelden, waarom de Onderwijzers aan dit feest niet wenschen mee te werken, toch zouden wij geen aanleiding hebben gevonden tôt sehrijven, daar wij van ons goed ïecht en onze goede opvatting in deze zaak te zeer overtuigd zijn, dan dat we deze zouden wilieu ver- dedigen in het publiek. Waar echter thans door aommigen wordt gecolporteerd met lijsten voor gelden om een e.v. kinderfeest zonder de Onder wijzers te houden, willen we iets mede- deelen, dat de V. v. V. ook wel weet, n.l. dit De Onderwijzers van Sappemeer willen hun leerlingen niet naar het kermisterrein brengen om als publieke vermakelijkheid te dienen. De Onderwijzers van Sappemeer hebben de V. v. V. nadrukkelijk verklaard, dat zg wel een schoolfeest willen organiseeren voor aile scholen op één dag, maar niet tijdens de kermis en niet met het geld, dat gedeeltelijk uit kermisstaangeld wordt betaald. De Onderwgzers van S. koesteren dan ook het plan de geldelijke medewerking der burgerg binnenkort voor dit doel in te roepen. De collecte voor een kinderfeest, die thans aan den gang is, heeft dus met het „schoolfeest" niets uitstaande. Eenige Onderwijzers. In de locale bladen van Zaterdag j.l. lazen wij toi onze bevreemding de vol- gende advertentie „De Burgemeester van Zuidbroek nzal niet reageeren op ingezonden „stukken, in couranten gepubliceerde „raadsverslagen enz., de gemeente, „de secrotarie of zijn persoon betref- „fonde. BDe burgemeester voornoemd". Dit maakt voor ons wethouders de bespreking der geruchtmakende zaken in het openbaar eenerzgds moeilijker, ander- zijds gemakkeliiker, omdat de Burge meester, die op heden de gemeente voor eenige dagen gaat verlaten terwijl hij weet dat de jonge secretaris heden terugkeert, blijkbaar zich wil onttrekken van mede werking tôt eerherstel van den afgetreden Secretaris. Toen in de Provinciale Groninger Courant van 25 April j.l. een verslag werd gegeven van de verhandelde zaken van den Raad van 22 April werd bij het punt Comptabiliteit door den verslaggever een voor den atgetreden Secretaris zoo beleedigend commentaar geschreven, dat deze denzelfden avond toegang verzoeht tôt eene ten gemeentehuize gehouden wordende vergadering van het collège van Burgemeester en Wethouders. Daarin werd de Burgemeester door den afgetreden Secretaris op een gevoelige wijze terecht- gezet en werd hem verweten dat de jonge Secretaris door hem, Burgemeester, licha- melijk en geestelijk kapot gemaakt werd. Nimmer hebben wij den oud Secretaris badaarder en scherper iemand den les hooren lezen, en geen onzer die niet geheel onder den indruk kwam der vlijmende bewoordingen uit den mond van een ambtenaar, die meer dan 40 jaron al zgne krachten aan de gemeente heeft gegeven, die bg zgn aftreden bui- teagewoon werd gehuldigd. Na zgn vertrek uit de vergaderiug werd dan ook met eenparige stemmen besloten lste. den verslaggever van de Prov. Gron. Courant en meer andere bladen te doen voorkomen om hem te wijzen op de totaal verkeerde conclusie die hij uit de behandeling van het punt Comptabiliteit had getrokken, en 2<ie. den oud-Secretaris te rehabih- teeren. De verslaggever is toen overtuigd geworden dat zijn gevolgtrekkingen geheel onjuist waren en heeft zich bereid ver klaard eene door den nieuwen Secretaris op te stellen rectificatie in de door hem behandelde bladen te plaatsen, hetwelk dan ook is geschied. Door het overhaast vertrek van den Secretaris door zenuw- achtigheid bleef de verklaring van reha- biliteit achterwege, terwijl de Burge meester op ons aandriogen, zich niet bereid verklaarde gevolg te geven aan het in de genoemde vergadering van 25 April genomen besluit. Zelfs heeft de Burgemeester zich niet ontzien in de vergadering van den Raad van 6 Mei te Verklaren dat er nog geene overdracht van de secretarie had plaats gevonden, dat daarop door hem reeds eenige malen was aangedrongen doch de oud Secretaris door ziekte en andere omstandigheden in gebreke was gebleven dit te doen. En nu moeten wij, voordat wij de cardinale punten bespreken, nog even onze groote verontwaardiging uiten tegen- over courantenberichten die het doen voorkomen dat de oude en de nieuwe Secretaris in de vergadering van 25 April elkaar den mantel hebben uitgeveegd. Dit is een verfoeielijke leugen want de afgetreden en de nieuwe Secretaris waren en zijn tôt nu toe steeds vrienden, de oude Secretaris heeft steeds zijn jongere coîlega met raad en daad bijgestaan, zelfs heeft hg aangeboden de eerste weken ter secretarie zijn opvolger geheel in en voor te lichten opdat deze zich des te beter in de loopende zaken kon inwerken. De Burgemeester was daar evenwel tegen, zoodat van toen af ten huize van den ouden Secretaris zoo vaak dat noodig bleek allerlei inlichlingen eu wenken werden gegeven, zooals hg dit bg zjjn afscheid in het openbaar had beloofd in het belang der gemeente le zullen doen en waarvan dan ook door den jongen Secretaris gebruik werk gemaakt. Komende tôt de zaken zelve, verklaren wij geheel in te stemmen met hetgeen dp afgetreden Secretaris in de Prov. Gron. Courant van 26 April schreef, aan hem is het te danken, dat de gemeente voor het jarr 1920, met -ziju groote buitenge- wone uitgaven en restituti?3 niet is komen te slaan voor finantieele debacle. Gehoord verder den afgetreden Secre taris, den tegenwoordigen en het Secro- tariepersoneel verklaren wg lste. dat de Secretarie reeds geruimen tijd geleden is overgedragen 2de. dat er van overuren wegens „ach- terstand" van den afgetreden Secretaris geen sprake is, doch dat deze overuren het gevolg waren van de drukte, die tegenwoordig op affe Secretarieôn heerscht 3s. dat met „achterstand" bedoeld is het ontbreken van het nieuwe registra- tuurstelsel, iets watj' gezien de omstan digheden dat de oude Secretaris nimmer voldoend personeel (meest volontaire) had, geheel niet te verwonderen is, en 4e. dat de ingewikkelde Comptabilileits- besluiten door de beide Secretarissen gezamenlijk ten huize van den afgetreden Secretaris zijn ontworpen en door den jongen Secretaris uitgewerkt en nog daarna door den afgetreden Secretaris zijn gecontroleerd. De oorzaak van den zenuwachtigen toestand, waarin de jonge gemeentesecre- taris verkeerda, is alleen gelegen in de omstandigheid, dat deze veel te veel door den Burgemeester aan zijne werkzaam- heden wordt onttrokken en deze daardoor geen enkelen morgen tôt geregelde werk- zaamheid in staat is, het beginnen, op aandrang van den Burgemeester, in dezen zoo drukken tgd zonder dat men vooraf van voldoonde hulp was verzekerd, met een registratuurstelsel, het onophoudelgk komen aandragen met allerlei nieuw werk, waardoor de jonge Secretaris over den kling werd gejaagd. Zelfs werd, terwijl het zoo noodig was, dat de Secretaris zich inwerkte in de gewone zaken der gemeente, hem de vraag gesteld, of hij niet even met het ontwerpen van een nieuwe politieverordening kon beginnen j Ziedaar den toestand der Secretarie, I zooals die was sedert het vertrek van den vorigen titularis, wien wij bij deze in zijne voile eer herstellen, terwijl wij de hoop koesteren, dat door publicatie van dit ons sehrijven en door een krasser optreden van den Secretaris tegenover den Burgemeester, gelijk de oude wel moest doen, eindelijk eens weer ruatiger toestanden voor het geheele Secretarie- personeel mogen aanbreken. Zuidbroek, 17 Mei 1921. De Wethouders 11. TUIN. J. C. SUZENAAR. te 101/a uur voor hen, wier geslachtsna- men aaavangen met de letters R tôt en met Z. JtlLITIE. De Burgemeester der gemeente Sloch- teren maakt bekend, dat omirent de hieronder genoemde ingeschrevenen voor de militie, lichting 1922, dezer gemeente, op hun aanvrage om vrgstelling van den dienst wegens kostwinnerschap, door Gedeputeerde Staten dezer provincie de achter iedera naam vermelde uitsprsak Draijer, Klaas, de aangevraagde vrg stelling te weigeren. Hofstee Jan, Puister Eppe, Wildeboer Jans, Wildeman Wicher, Tuin Edzo, ieder voor één jaar vrijsteiîing te verleenen. Van deze uitspraken kan gedurende tien dagen, te rekenen van den daturn dezer bekendmaking, bij de Koningin in beroep worden gekomen lo. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de gemeente ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator 3a. door den Commisaaris der Koningin in de provincie. De personen, onder le en 2e bedoeld, moeten het verzoekschrift, waarbg in beroep wordt gekomen, behoorlgk met redenen omkleeden en ter secretarie dezer gemeente inleveren. Verzoekschriften, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Slochteren, den 13 Mei 1921. De Burgemeester voornoemd H. BROEKEMA. De Burgemeester voornoemd, H. BROEKEMA. MILITIE. Zittlug van den Keuringsraad. De Burgemeester van Slochteren maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de in geschrevenen van de militie, lichting 1922, dezer gemeente zitting zal houden te Sloch teren in het Gemeentehuis op Woensdag 1 Juni 1921, des voormiddags te 10i/2 uur voor ben, wier geslachtsnamen aan vangen met de letters A tôt en met H(aan) op Donderdag 2 Juni 1921, des voor middags te 101/2 uur voor hen, wier go- skehtsnamen aanvangen met de letters H(smminga) tôt eu met P op Vrjjdag 3 Juni 1921, des voormiddags Taak van den Keuringsraad. Behalve in de hiorna te nuemen uit- zonderingegevallen goschieden voor dan Keuringsraad de meting en het ge- neeskundigonderzoek naar de geschiktheid voor den dienst, Ougeschikt voor den dienst worden geacat lo. zij, die kleiner zgn dan 1.55 M. 2o. zij, die lijden aan of behept zijn met een der ziekten of gebreken, vermeld op eene bij Koninklijk besluit vastgestelde lijst. Alleen zij, die bij de meting blgkeu de vereischte lichaamslengte te bezitten, worden onderworpon aan het geneeskundig ouderzoek. De uitspraken vsn den Keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Wie voor den Keuringsraad moeten verschgnen, Voor den Keuringsraad moet in het algemeen verschijnen ieder ingeschrevene die niet bij onherroepelijk geworden uit spraak van den dienst voorgoed of tijdelgk vrggesteld dan wel voorgoed of voorloopig uitgesloton is. Onherroepelgk is een uit spraak tôt vrijsteiîing of uitsluiting eerst wanneer tegen de uitspraak geen bezwaar ingebracht of beroep ingesteld ia binnen den daarvoor bjj de wet gestelden termijn, of de uitspraak bij de eindbeslissing is gehandhaafd. Hij, die voor den Keuringsraad moet verschijnen, is verplicht zich aldaar aan een onderzoek naar zijn lichaamslengte en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Hij kan echter aan den Commissaris der Koningin in de provincie het verzoek doen om het onder zoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zgn, doch moet gefrankèerd verzonden worden. Het staat den ingeschrevene vrg bg de keuring een geneeskundige verklaring omtrent de lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat de keurende geneesheeren daarmede rekening kunnen houden. Wie niet voor den Keuringsraad behoeven te verschijnen, Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschgnen de ingeschrevenen, die in vrgwilligen militairen dienst zijn, en verder lo. die doen blijken door ziekte of gebreken tôt die verschijning buiten staat te zijn De hier bedoelde ingeschrevenen worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk ge legen is zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. 2o. die zich in verzekerde bewaring bevinden of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichting, een rijksopvoedings- gosticht of een tuchtschool Voor het onderzoek van deze catégorie van ingeschrevenen gelden dezelfde be palingen als voor de catégorie onder lo vermeld. 3o. die verpleegd worden in een krank- zinnigen idioten-, doofstommen- of blin- dengesticht Voor deze ingeschrevenen wordt door de bestuurders der gestichten eene ge neeskundige verklaring overgelegd. 4o. die hun beroep maken van de buitenlandsche zeevaart of van de zee- visscherij buitenlands; Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zg keuring wenschen, zich hetzij voor den keuringsraad aan het onderzoek onder werpen, hetzij véér 16 Mei tôt het onder gaan van dit onderzoek aanmelden bij de plaatselgke- of garnizoenscommandant in een garnizoen te hunner keuze, waar een officier van gezondheid is, of bij den Commandant der afdeeling mariniers te Rotterdam. Bij deze aanmelding, die op een werkdag des voormiddags negen uur moet geschieden, moet de ingeschrevene zgn bewijs van inschrijving voor de militie medebreegen en ten genoegen vsn den Commandant aantoonen, dat hij een beroep als hierbedoeld uitoefent. Ten minste één dag véér de aanmelding moet de aanvrage om keuring aan den Commandant hetzg schriftelgk, hetzg mondeling worden ge- daau. 5o. die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland. Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zij keuring wenschen, zich bij dan wel dokter-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door dokters-djawa of mede-onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken welk van de hier- voren bedoelde gevallen aanwezig is. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den Keuringsraad te verschijnen en niet op de daarvoor aangewezen plaats of tijd verschijnt, of die, aldaar verschenen zijnde zich niet aan de meting of aan het ge neeskundig onderzoek onderwerpt, ftlsme- de de ingeschrevene, die moet worden on derzocht op de plaats, waar hij zich be- vindt, en zich niet onderwerpt aan de meeting of het geneeskundig onderzoek, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden Pleegt hij het feit opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Nieuw geneeskundig onderzoek. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene heeft plaats, zoo het gevoelen van de beide geneeskundi- gen van den Keuringsraad niet van de zelfde strekking is. Het nieuwe onder zoek geschiedt voor den Militieraad in zgn tweede zitting in Augustus. Overigens kan van een ingeschreveno, omtrent wien door den Keuringsraad uit spraak is gedaan, bg den Militieraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd 10. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator 20. door elk der overige voor de ge meente ingeschrevenen, of door zijn vader, moeder, voogd of curator. De aanvraag moet, zoo zij wordt inge- diend door een der onder 20. bedoelde personen, berusten op aannemelgke, in de aanvraag omschreven gronden, en binnen tien dagen na den dag, waarop de uitspraak van den Keuringsraad in het 'openbaar werd medegedeeld, zijn in geleverd bij den Burgemeester der ge meente, waar de ingeschrevene, wien het geldt, voor de militie is ingeschreven. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Aanvragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de wijze, hier omschreven, kunnen geen gevolg hebben. Indeeling bg de zeemilitie of bg een der korpsen van het leger. De Voorzittor van den Keuringsraad verzamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. In verband hiermeda staat het den ingeschrevene vrij alsdan aan dien Voor- zitter mede te deelen, of hij zou wenschen te worden beatemd voor de zeemilitie, voor een bereden korps of voor de admi- nistratietroepea eu ook aan welk korps of garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezan. Ook kan de ingeschrevene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat bij voor eenig ?ak of eenigen arbeid bgzondere geschiktheid bezit. Slochteren, 18 Mei 1921. De Burgemeester voornoemd, H. BROEKEMA. Het verzoek moet niet door den vader, moeder of voogd, maar door den inge schrevene zelf worden gedaan. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders der ge meente Hoogezand brengen ter openbare kennis, dat de op den 22 Maart 1.1. vast gestelde kiezerslijst, met de daarin aan gebrachte wijzigingen, van den 15en Mei 1921 tôt den 15an Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzi gingen daarin aangebracht tengevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen en dat die lgst voor een ieder op de Secretarie ter inzage blgft nedergelegd, en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Hoogezand, 16 Mei 1921. Buriremeester en Wethouders voornoemd I. A, VAN ROIJEN. De Secretaris G. ZWIERS. ZOO «y Ï3 den Keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kunnen bovendien op de hiervoren aangegeven wjjze ver- zoeken om het onderzoek voor een anderen Keuringsraad te ondergaan Voor zooveel deze ingeschrevenen eehter door ziekte of gebreken buiten staat zijn, voor den Keuringsraad te verschgnen, kunnen zij volstaan met bg den Keurings raad véér de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgegeven verkla ring, waaruit blijkt a. dat de ingeschrevene met ge- slachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Keuringsraad te verschgnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ouge schikt voor den dienst wordt geoordeeld c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid aanwezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zgn tôt uit- oefening van de genees- en heelkunde. In de Nederlandsche kolonién mag de ver klaring door enkel doktere-djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen ander geneeskundige is, en mag zg door een dokter-djawa met een auder geneeskundige alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse niet meer dan één ander geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verkla ring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, voor wie de handteekeningen zijn gesteld, ter pla&tae bevoegd ziju toi uit- oefening van de genees- en heelkunde, Inrichtingen, welke gevaar, scliade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Hoo gezand brengen ter openbare kennis, dat door hen op het verzoek van G. KLINK- HAMER, smid te Kiel-Windeweer, om vergunning tôt het oprichten van een smederij annex rgwielwerkplaats op het perceel, gelegen te Kiel-Windeweer, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sactie D, no. 577, een gunstige beschik king is genomen, op de navolgende voor waarden a. rondom de smidse moet de vloer ter breedte van 2 Meter van steen of gzer worden gemaakt b. boven den vuurhaard moet een rookvang groot plm. 150 X 1-®® worden aangebracht, samengesteld uit plaatgzer c. de schoorsteen moet tôt 1.50 M. boven de nok worden opgetrokken. Hoogezand, 17 Mei 1921. Burfremeester en Wethouders voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, G. ZWIERS. te 10 uur, in het gemeentehuis gelegeDheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen, die bij hen tegen de oprichting op het aangeduid perceel van de hier- voor genoemde inrichting mochten be- stain, kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbren- gen, hunne bezwaren mondeling en schrifte- lijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij Burgemeester en Wethouders mochteu iokomen, zullen van den 31 Mei a.s. ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadruk kelijk op gewezen, dat ingeval zg hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan ver zoek, zg niet ontvankelijk verklaard zullen worden, als zg niet op de in deze kennis- geving aangewezen zitting zijn verschenen, en dat devhalve het indienen van een be- zwaarachrift op den dag der zitting niet voldoende ia. Hoogezand, den 19 Mei 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris G. ZWIERS. Gevonden. EEN AUTOTOCHTSCHERM. Secretarie Sappemeer. Ziiting van den Keuringsraad. De Burgemeester der gemeente Sap pemeer brengt ter algemeene kennis, dat de Keuringsraad voor de lichting 1922 voor deze gemeente zitting zal houden te Hoogezand, "Op Dinsdag 31 Mei a.s., voormiddags 10 uur. Voor den Keuringsraad behoeven niet te verschgnen de ingeschreven 10, die bij onherroepelijk geworden uit spraak van den dienst, hetzij voorgoed of tijdelijk zijn vrijgestold, hetzg voor loopig zijn uitgesloten 20. die doen blijken door ziekte of ge breken buiten staat te zijn voor den Keuringsraad te verschijnen 30. die zich ia verzekerde bewaring bevinden of die verpleegd worden in eene rgkswerkinrichting, een rgksopvoe- dingsgesticht of eene tuchtschool 40. die verpleegd worden ineenkrauk- zinnigen-, idioten-, doofstommen- of blin- dengesticht 50. die hun beroep maken van de buitenlandsche zeevaart of van de zee- visscherij buitenslands 60, die woonplaats hebben of verblijf houden in het buitenland 70. die zich in vrgwilligen militairen dienst bevinden. De ingeschrevenen, onder 50 en 60 be doeld, kunnen deagewanscht voor den Keuringsraad verschijnen, althans indien zij niet reeds op andere wijze een meting en, zoo noodig, een geneeskundig onder zoek hebben ondergaan. De ingeschrevenen moeten verschgnen voor den hun aangewezen Keuringsraad in de provincie of in het dis'iict, waar- binnen zij voor de militie zijn ingeschre ven. Zij kunnen zich echter tôt den Commissaris der Koningin in de provin cie wenden met het verzoek, dat het onderzoek voor een anderen Keurings raad zal plaats hebben. De ingeschrevenen kunnen bg den Keuringsraad hun wenschen met betrek- king tôt de inlijving kenbaar maken. Van een ingeschrevene, omtrent wien door den Keuringsraad uitspraak is ge daan, kan binnen tien dagen, te rekenen van den dag, waarop die uitspraak in het openbaar is medegedeeld, bij den Militieraad een nieuw geneeskundig on derzoek worden a gevraagd 10. door den t 0eBcbrevene, wien de uitspraak geldt, of door ziju vader, moeder, voogd of curator 20. door elk der overige voor de ge meente ingeschrevene of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Deze aanvrage, die op ongezegeld papier kan worden gesteld, en die, als zg wordt gedaan door een der hierboven onder 20 bedoelde personen, op aannemelijke in de aanvrage omschreven gronden moet berusten, moet evenwel, op straffe vas niet-ontvankelijkheid, worden ingeleverl bg den Burgemeester dezer gemeente. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon- derd vijftig gulden wordt gestraft de ingeschrevene, die niet voldoet aan de o[ hem rustende verplichting, om voor den Keuringsraad te ve: vhijnen of zich aan een meting of een geneeskundig onder zoek te onderwerpen. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die opzettelijk een dier feiten pleegt. Sappemeer, den 18 Mei 1921. De Burgemeester voornoemd, VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. HIIÏDBBWET. Burgemeester eu Wethouders der ge meente Hoogezand. Gezien art. 6, 2e lid, en art. 7 der Hinderwet. Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat bij hunne vergadering is ingekomen een verzoek van E. G. TEN CATE, brood- bakker te Kiel-Windeweer, om op het perceel, gelegen te Kiel-VTindeweer kadas traal bekend gemeente Hoogezand, sectie C, no's 1457 en 1458 een broodbakkerij te mogen oprichteD, welk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd dat door hen aan de belanghebbenden op den 2 Juni 1921, des voormiddags Groninoen. Op 12 Mei 1921 werd te Groningen de Algemeene Vergadering ge houden van aandeelhouders der Naamloo- ze Vennootschap „De Groninger Bank" te Groningen. De Heeren Mr. H. I. Sehôafeld en V. J. A. Wilkans resp. te Winschoten en Veendam, welke periodiek aftraden, wer den als Commissarissen herkozen. De Hoofddireetie bracht verslag uit over 1920. Aan dit versiag ontleenen wij bat volgende In verband met de tgdsomstandighedan nam de credietvraag in den loop van het boekjaar geleidelgk af, tengevolge waar van het totaal uitstaand bedrag ruiin vijf rdillioen gulden lager was op 31 Decem- ber 1920 dan op 31 December 1919. Het van debiteuren te vorderen bedrag was op 31 December 1920/"2S.783.134 23t/<j tegen f 28.577 090.71 op 31 December 1919. Op 31 December 1920 bedroegen de creditsaldo's en depoaito's/8.340,748.611/2 tegen 12 703 699.08 op 31 December 1919 en zgn verdeeld over 4095 poslen (31 December 1919, 4337). Voor rekening en risico van derden

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5