t Tapijtf (Mijnen Zw 6 Abdijsii Groote Internationale Voetbalwedstrijd Oost-Groningen— Ost-Fri GrondgeM-en Veetelllng iH.MOLENAi Guldeni GRONIN R. BDITENWI Aanleg en Oi van Tuii k ieugdbond voor Onthouding. Zondag 29 Mei op het nieuwe Sportterrein Hoogezand. Publicatie Schoffelmachines, P. VAN DUKEK, Steeds rnime assi Martensli Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Aardappelsclioffels Telcf. Interc. 103, Hoogezand. ■sy G ri Na,1 Kantongerecht Zuidbroek. P. VAN DER VEERE N. VAN DER VEERE- te Winschoten. De Burgemeester der ge meente Zuidbroek Tuinma flDlvJblftOO ■MMiUVOO v,JiljnMOlS L I AKHtR Als U borst 1 |r last hei vatten, bltjm op komt dat de i legd w een err kwaal. Abdijsir hetbero bij vert verfeondheid, bige huent, astli cliitia, inllnen hoest, iI(|mhoi hoolkoorta. Prijs per flacon gram 1.90, van 3.60, van 1000 Alom verkrijgba; rooden band met teekening L. I. Rotterdam. V< Gri I VS! wil ver !oo| dat 5 t plat een waren in het buitenland gedeponeerd diverse vreemde valuta's tôt een wasrde van 1.080 523 84. Het geplaatste kapitaal bleef in 1920 onveranderd en bedraagt f 4 598.000. waarvan f 3 598.000.aandeelen A en f l.COO.OOO aandeelen B. Op 31 Dec. 1920 bedroeg het aantal aandeelhouders 823 tegen 814 op 31 Dec. 1919. Het eigen fondsenbezit was op 81 De- cember 1920 579 944 31. Het leendepôt bedroeg f 1 841 700. verdeeld over 91 aandeelhouders tegen f 1.976 900.— op 31 December 1919 over 91 aandeelhouder en 1.431.500.— over 76 aandeelhouders op 31 December 1918. Op 31 December 1920 stonden de aan de Bank toebehoorende gebouwen te Groningen, WinschoteD, Stadskanaal, Wil dervank, Sappemeer, Delfzijl, Emmen, Veendam, Hoogezand en Musselkanaal te boek voor f 1.013.374,46t/2. Het aantal verhuurde eafeîoketten steeg van 599 op 31 December 1919 tôt 662 op 31 December 1920. De netto winst bedraagt per 31 Decem ber 1920 /628.676 65. Voor afschrijving op gebouwen wordt f 50.000.bestemd, waarna overblijft 578 676.65. De buitengewone reserve, die door daaruit afgeschreveu verliezen is vermin' derd tôt 55 662.C61/2 wordt aangevuld met f 381837.17 en stijgt dan tôt f 437.489.23l/2. Van de resteerende winst ad f 196.839.48 wordt een dividend uitgekoerd van 41/2D/C op do aandeelen A en op het niet-terug- betaalde gedeelte van het.-Reservel'onds B, tarwijl op de aandeelen B ksu worden uitgekeerd 4'/2°/0 over het in geld gestor- te gedeelto eu 1% over dat deel, waar- voor fondaen zijn gedeponeerd. De réserves blijven onveranderd en bedragen voor Iîeservefonds A288 292.46 en Reservefonds B 113 205 77, sanien 401 498 28. Dividendbewijs No. 4 der aandeelen A groot 1000.is betaalbaar met/45.— van aandeelen groot 500.met f 23 50 en dividendbewijs No. 4 van de aandee len B met f 13.50 aan de kantoren van De Grouinger Bank en van De T vent sche Bank. Zooals reeds eerder door ons is gemeld, zal ter gelegenheid van de fees ten in 1922 te Groningen een groote landbouwtentoonstellig worden gebouden Deze zal 6 dagen duren, n.l. van 28 Augustus tôt en met 2 September. Aile daarvoor iu aanmerkiDg komende orga nisâmes op landbauwgebied hebben hare voile medewerkiog tôt het doen slagen dezer tentoonstelling reeds toegezegd. Het ligt in do bedoeling door splitaing van de tentoonstellingen ean goed beeld te geven van da beteekenis van den landbouw in ons gewest. Voor iedere afdeeling is een afzonderljjke commiseie benoemd. Deze afdeelingscommissiën bebben aile reeds vergaderd, zoodat het Bchema voor het geheel reeds gereed is. We komen daarop wel nader terug en vermelden thans alleen de verscbillende afdeelingen met hare commissiëa. De personen schter wier naam geen woon- plaatst is vtrmeld wonen te Grcningen. A. Akkerbouw C. Broekemate Haren, voorz. H. J. Doornbosch te Veendam J. Kol te Veendam Dr. R- J. Mansholt te tJlrum P. G. Mejjers. B. Rundveeteelt H. A. Kroes, voorz. J. Boekel P.tn te Delfzjjl t>. L. Boelema te Winschoten F. Homan te Noordhorn I. Sybesma R de Vries te Niezjjl, C. Paardenfokkerij Js. de Waard, voorz. R. A. Maarsicgh te Stadskanaal N. Oosterhuis te Overscbild I. Sybesma H. Wibbens te Usquert. D. Schapen, Varkens en Geiten L. Rienks L.zn., voorz.; B. Dijk te Marum A. J. van Djjk te Den Andel en J. A. Ploegh te Onderdendam. E. Pluimvee L. Houttuin Jr. te Haren, voorz. U. J. Beumée Ds. J. Huisman te Den Andel J. G. Peereboom G. de Vries te Slochteren en P. J. Wijk te Harendermolen. F. Lsndbouwiodustrie J. D. Boersema te Grijpekerk J. Doornbos E.zn. ta Schild- wolde B. P. Hazenberg te Zuidhorn D. Harrenstein te Spijk J. J. Huisman; D. Kloppenburg te Niebove R. O. Meijer te Zuidwending A. G. Mulder F. J. Oost- hoff ta Winschoten Mr. H. Oving en S. Rooda. G. Landbouwwerktuigen J. Heidema, voorz. Jurj. Boer te Zuidhorn J. H. Engelhardt Jb. T»pp«- te Zuidwending. H. Landbouw eenigingsleven J. J. Huisman, voorz. N. G. Addens te Bel- lingwolde F. Busscher te Midwolda D. Edzes te Sappemeer; D. Piers te Veendam; M. Sijpkens te Meeden en 8. K. Westerdijk te Usquert. I. Landbouwwetenschap en -onderwijs J. Heidema, voorz, Mej. A. Doornbosch te Veendam; W. ten Hoopen Dr. D. J. Hissink J. Kok te Veendam T. Kool te Noordlaren P. G. Meijers M<=j. P. Sybesma G. de Vries te Slochteren. De Algemeene TentoonslelliDgscommis sie bestaat uit de h.h. G. Mi' derhoud, voorz., Jobs. Boersma J. Heidema; G. Hoekzema J. A. Mu'ock Houwer H. A. Kroes H. Wolters te Stadskanaal en J. B. Westerdgk te Uithuizermeeden. Schildwolde. De Ctop. Landbouwver eeniging alhier hield eene buitengewone vergadering ter besprekiug van de bestaan de werkloosheid en het nemen van maat regelen. De voorzitter zette het doel der bijeenkomst breedvoerig uiteen, en zegt, dat de landbouwers moeten trachten door werk aan de arbeiders te geven de werk loosheid weg te krijgen. Er ia nog wel werk te vinden, zegt de voorz. Vele bespre- kingen hebben over dit onderwerp plaats gehad, waarvan de slotsom was, dat men algemeen er voor is, om te trachten mede te helpen ter bestrjjding van de werk loosheid. Besloten werd daarom aan de leden te vragen, wie nog een arbeider op de boerderij kon gebruiken. De seeretaris noteert verscbillende namen, zcodat in dezen medewerking werd betuigd. Dinsdagavond vergaderde ten huize van den kastelein E. G. Kampen alhier de Begrafenisvereeniging te dezer plaatse. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsfen over 1920 aan contributif» enz. bedroegen 736 60, do rente van de Spaarbank f 26 16, totaal f 762.76. De uitgaven bedroegen 592.28, alzoo een voordeelig saldo van 170.48. Het bozit der vereeniging bedroeg op 30 April f 823.80 plus het voordeelig saldo van 1920 ad 170.48, totaal 494.28 waarvan in de Spaarbank is belegd 364.96, zoodat het kasgeld bedraagt f 129 32. Tôt basnazieners werden aangewezen de beeren F. Kuper, E. Hartman on J. Harrijvan. Tôt bestuurslid werd herkozen de heer G. Bakker. In 1920 werden 16 begrafenissen bediend. Het aantal leden bedraagt 408. Hoogezand. Door de politie zijn vele zoogenaarade knalpistolen in beslag gf- nomen. Ook is reeds tegen enkelea procesverbaal opgemaakt. Wij willen er even op wjjzen, dat het spelen met deze dingen noodlottige gevolgen kan hebben indien ze nabij iemands gelaat worden afgeechoten, en bet dus voor de ouders raadzaam is hunne kinderen dergelijke speeldingetjes te onthouden. Bij het achteruitrgden met de vracht- auto van den heer L. Wolters, geraakte deze te water. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. Westerbroek. De heer Timmer, tec- kenaar bij do ficma Wortelboer, bad het ongeluk zich bij het schieten op kraaien een vinger af te schieten. Sappemeer. Donderdsg alaagde te Gro ningen voor het Semi-artsf xamen de heer C. L, Aions alhier. In de gisteravond gshouden raads- vergadçring is benoemd tôt wethouder de heer M. Doornbos, die deze benoeming beeft sangenomen. Noordbroek. Ten overstaan van den heer P. Drenth, notarié te Zuidbroek, werd Donderdagavond in het café L%ar- man te Stootshorn, ten verzoeke van de erven Jan Hut, publiek verkocht Eene behuizing met erf en tuin, samen groot 44 Are 57 c.A., zijnde vrije grond, staande en geiegen aau den Dwangsweg te Stoots horn, ouder Nuordbroek. Verkocht aan den heer A. Slagter te Noordbroek voor y 1640.en 60 voor overname. Een zeer treurig gevolg heeft nog de kerrnis te Winschoten gehad tengt- volge van een mishandeling, Maandag- avond hier gepleegd, waarvan juist niet het ergste is gevreesd. De pl.m. 16 j-rrige Klaas Waarheid van Oudepekela, in dienst bij de atoomtram Oldambt—Pekela, is Zondagavond met een mes of ander scherp voorwerp in het hoofd gestoken door den 16 jarigen Eppo Mwonende te Bovenburen, onder deze gemeente. Na door den heer Wierioga, arts alhier, te zijn verbonden. en na eenige verblijf op het politiebureau, is de mishandelde naar de woning zjjner familie gebracht, waar hij ecbter gisterm ddag halftwee is overleden. De dader voornoemd, die nog nimmer met de politie of justitie in aanraking is geweest, is gistermorgen reeds verhoord Hij legde een volledige bekentenis af en is aangehouden. Te Borger is de landbouwer G. van Wijk, die op het land werkzaam was, in een moddersloot geraakt en daaruit leven- loos opgebaald. Een atudent uit Delft beeft Don- derdagnacht op den Haagweg bij Rijswijk met zijn motorrijwiel een wiehijder aan gereden. De motorrijder werd tegen een boom geslingerd en g6dood. De wielrijder brak een arm. Een „reganmaker" Haifirld geheeten heeft een contract gesîoten met de boeren van Alberta (Canada) om den regenval iu de droge gedeelten van het land te vermeerderen. Hij heeft het absolute vertrouwen uif- gesproken, dat hij slagen zal. Volgens zijn contract moet hij den regenval gemiddeld nog geen twee inch in de Iaatste vier jaar opvoeren tôt vier inch. Hij hoopt het tôt bij de acht inch te brengen. Het contract loopt eind Juli af dan zal mec, zegt de Bregenmaker", over mijn bekwaamheid kunnen oordeelen. Den heelen morgen, dat Harfield dit aan den vertegenwoordiger van de „Globe" te Toronte zat te vertellen, goot het en vierentwintig uur later regende bet nog. Harfield begon op 1 Mei te werken en beloofde den eersten regen binnen zes dagen. Het begon op d»n derden dag te rege' nen en met korte tusscbenpoozen is het stdtrt blijven regenen. Voor het laatst heeft het vjjf jaar geleden zoo geregend. Harfield krijgt twsalfduizend gulden voor iederen inch regenval boven den normalen van twee inch, tôt een maximum van 24000 gulden. Da „Times"-correspondent te Toronto, die het bovenstaande vermeldt, vertelt ten slotte nog als bewrjs van het men- schelijk vertrouwen of de licbtgeloo vigheid, dat die 24000 gulden door vrjjwillige bjjdragen zijn bijeengebracht van de ge- zinshoofden in bet gebied der werkzaam- heden van den „regenmaker". In de terechtzitting van Woensdag 17 Mei zijn de volgende personen veroordeeld Wegens eene hoogere woninghuur be- dingen dan door de huurcommissie is vastgesteld P. S. te Sappemeer tôt 75 b. of 30 d. h. Wegens met eene zwaardere vracht dan 2500 K G. over een .beweegbare brug rijden, zonder er vooraf posten over te leggen K. v. d. H. te Ommelanderwijk tôt 25 b. of 14 d. h. Wegens ingevolge de invaliditeitswet niet het vereischt aantal rentezegels plak- ken E. R. te Hoogezand tôt 18 X b. of 18 X 1 d- h- Wegens aan den Raad van Arbeid niet de gevraagde inlichtingen verschaffen A. K, te Veendam tôt 10 b. of7. d. h., en H. V. te Kropswolde tôt 7.50 b. of 5 d. h. Wegens een trekdier op pijnlijke wijze arbeid laten verrichten G. J. D. en K. H. D. te Nieuwolda en J. D. en J. D. te Nieuw-Scheemda ieder tôt 10 b. of 7 d. h. Wegens openbare dronkenschap R. K. en J. K. te Veendam ieder tôt 8 b. of 6 d. h. A. S. te Wildervank tôt 6 b. of 5 d. h. en J. B. en G. H. te Hooge zand en H. de V. te Muntendam, ieder tôt 4 b. of 3 d h. Wegens overtreding van de wet op de hondsdolheid J. B. en P. K. te Noord broek, H. K. te Muntendam, M. M., J. v. d. V W. Z. en T. S. te Hoogezand, W. S. te Sappemeer, A. P. S., J. V. en G. H. G. te Scheemda, V. S. en H. M. te Termunten en H. I. te Midwolda ieder tôt 5 b. of 3 d. h. en L. H. te Noord broek en J. ten C. te Sappemeer tôt 3 boete of 2 d. h., allen met verbeurtver- klaring en last tôt uitlevering van de honden, bij niet voldoening hieraan te vervangen door 10 b. of 6 d. h., voor J. B. door 5 b. of 3 d. h., voor M. M., P. K., G. H. G., W. Z. door f 2 b. of 2 d. h., voor V. S. en J. v. d. V. door 1 b. of 1 d. b., voor H. K., J. ten C. W. S., L. H. H. S., T. B., H. I., en M. M. en door 0.50 b of 1 d. h. door J. S. Wegens vee over een voetpad leiden F. O. te Wildervank, H. K. te Onstwedde en T. D. te Anloo, ieder tôt 5 b. of 4 d. h. Wegens overtreding der Paardenwet G. D. te Stadskanaal (W.) tôt 2 X b. of 2 X 2 d- h- Wegens na 8 uur 's avonds een winkel geopend hebben B. T. en D. H. K. te Hoogezand en J. H. C. H. en A. V. te Stadskanaal (W.) ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens op een rijwiel een breeder vracht vervoeren dan 1.30 M. H. B. te Hoogezand, tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens te Wildervank op het brood geen cijfer hebben, aanduidende het ge- wicht J. W. te Stadskanaal, tôt /3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een motorrijtuig zonder nummerbewijs C. E. te Stads kanaal, H. H. te Iloogkerk en N. B. te Hélium, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens een paard onbeheerd op den weg laten staan J. L. te Stadskanaal en F. H. S. te Gasselte, tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens het maken van naehtrumoer A. W., J. v. W. en W. M. te Muntendam, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens het rijden met gekoppelde voertuigen B. de G. en D. G. de J. te Sappemeer, A. B. te Hoogezand, J. D. ten H. te Meeden en J. D. en W. B. te Nieuw-Scheemda, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een voertuig zonder licht J. H. te Hoogezand en H. M. te Veendam, tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht K. M., J. S., H. B., J. G., E. R. en S. de B. te Hoogezand, H. K., E. de W. SK. K., D. v. d. L K. S. en H. B. te Sappemeer, M. H. te Veendam, J. G., B. K., D. V., A. v. d. L., H. S., F. D., R. T. en M. L. L. te Wildervank, J. D. en S. II. te Muntendam, T. P., W. Arendina Eusiag Jacohus Pieter, z. v.Pis ter van der Vesre en Neeltje P. Bsukema. Ondertrouwd Aafko Tmben, van Hoogezand en Froneka T. Zwart, van Sappemeer, oui. te Hoogezand Arend D. Stokkel, van Sappemeer wedn. van Alida M. Kruize en Helena Pelster, van Hoo gezand Gurke Jager, van Groningen en Wobbechiua Zantvoort, van Foxhol Oetse Holtmao, van Foxholsterbosch en Geertj9 Jongmau, van Hoogezand Derk .Jongtoan en Sjoukja Scbarpenborg, beiden van Hoogezand; Geert van Delden, van Wes terbroek en Alida Menke, van Sappemeer. Getrouwd Harm Menke en Jantje Knevelbaard Hindrik Cock en Grielje Wolff Piet van Haeften eu Grietje Was- sens Klaas Bouwman en Grietje Huis man Jakob H. Bieze en Isabelia Hooiveld Jan Hofstede en Pieterdina Ilulsebos. Overleden Magdaleua Middel 8 mnd. d. v. Nikolaas Middel en Geesieu Vos, overl. te Groningen. Levenl. aangeg. kiud van Albert Kui- pers en Wilhelmina Kasomir. SAPPEMEER, 13-19 Mei 1921. Geboren Grietje, d. v. Fikko Beikes en Siebentje Gooijert. Ondertrouwd Ilarm Hulsbof, oud 28 jaren en Geertruida Baetjer, oud 27 jaren, beiden van Sappemeer. Getrouwd Jan Klein en Kornelia Bergman Jan Deen en Reneke Smith Jan Nieboer en Derlje van Dijk Eppo Niemeijer en Mina Antica van Alteren Gerardus Grasdijk en Titia Klevering; Tjapka Broekema en Hillschiena Zijimar'. Overleden: Johannes Ilarmannus Ge- ling, oud 19 jaren, z. v. Jozephus Geling overleden en Johanna Smit. 13-20 Mei. F. Buurke en z. v. A. N., H. M., H. O., J. B., H. M. en F. K. te Midwolda, J. L., G. S. en O. J. te Termunten, B K., L. W., A. v. d. L. en H. K. te Onstwedde, E. D., J. J. V. en K. S. te Scheemda, J. K. en A. A. te Gieterveen, L. G. te Gasselte en J. B. te Groningen, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een rijwiel op een voetpad J. H. en S. H. te Muntendam, T. D. B. te Meeden, II. K. en B. S. S. te Scheemda, H. H. en S. D. te Nieu wolda, W. K. en F. J. Z. te Midwolda en W. J. te Kropswolde, ieder tôt 1.50 b. of 1 d. h. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel K. K. te Sappemeer, tôt 1.50 b. of 1 d. h. Wegens rijden met een rijwiel met gekleurde zijglazen K. M. te Kielwinde- weer, tôt 1 b. of 1 d. h. Wegens aan den openbaren weg om geld spelen H. v. d. P. te Termunten, tôt 1.50 b. of 1 d. h. en E. v. d. P. en J. A. S. te Termunten, ieder tôt 1.50 b. of 1 week tuchtschool. Nadruk verboden. (Art. 15 van de Auteurswet). SLOCHTEREN, 13-20 Mei. Geboren Jan z. v. F. Begemao en R Geertsema, Slochteren Jan z. v. S. Brust en P, Zwaneveld, Schildwolde; Mewes z. v. U. Pestman en M. Begeman, Schildwolde Jacobina d. v. W. Maatjes en J. C. Weijer, Slochteren Jakob z. v. T. Tamminga en H. Lenting, Harkstede Derkje d. v. G. Keiz6r en H. Schipper, Schildwolde Siemkje d. v. W. Dupoa en S. van der Heide Schildwolde Harmina d. v. G. J. Bijmolt en J. B. Eggens, Foxham. Ondertrouwd Luppo Hooites 26 j. en Harmke Prins 23 j. beiden van Sloch- terep Jacob M. Klein 33 j. en Paulina M. S. Zomer 29 j. beiden van Siddeburen Eltje Lenting 26 j. en Jantiena Mossel 27 j. beiden van Schildwolde Gerardus J. Meijer 27 j. Foxham en Helena A. Roose 30 j Kolham. Getrouwd: Jan Hogenberg 30. j. Steeawijkerwold en Hinderika Zonderman 26 j. Scharmar Derk van Gennep 27 j. Leermens en Kornelia Perdok 26 j, Hélium Jan Koops 21 j. Siddeburen en Ad je Slachter 18 j. Wagenborgen Hin drik Waijer 27 j. en Martje Dop 27 j. beiden van Slochteren Herman Gérard Buining 28 j. Zuidbroek en Anna B. Ridder 29 j. Harkstede; Derk Zuidema 30 j. Wil- d .rv&Dk en Saartje Zuur 37 j. Slochteren. Overleden Grietje 11 mnd. d. v. K. Kwant en T. Pestman, Harkstede Lut- gerdina Steenhuis 68 j. wed. van Gerrit Bakker Schildwolde Grietje 19 j. d. v. J. Rensema en K. Kroon, Foxham Griet- j-s Wolt 85 j. echtg. van Jacob Spieker, Schildwolde. HOOGEZAND, 18-19 Mei. Geboren Siefko Roelof, z. v. Geert T. Julius en Jantje Schierbeek Bernai'dus, z. v. Berend Gerdes en Maria Woldring Hindrik, z. v. Hindrik Haaijer, overl. en ZUIDBROEK, Geboren Richte, A. Westman. Ondertrouwd Oetze Eppo Zuidema 24 j. en Aedske Sijpkens 28 j. Noorbroek Fokko Nienhuis 24 j. Winschoten on Anije Kruisinga, 22 j. Zuidbroek; Jan Tonnies Velthuis, 28 j. Veendam en Trijntja Klatter 20 j. Zuidbroek. NOORDBROEK, 13-20 Mei. Geboren Aaltje, d. v. Si-be Staal en Aaltjs Poort. Ondertrouwd Jan Komdeur 22 j. en IJke Boddeveld 22 j,, beiden van Noord broek Oetze Eppo Zuidema 34 j te Zuidbroek eu Aedske Sijpkens 28 j. te Noordbroek. Getrouwd Johannes Strootman 28 j. en Arendina ILriman 24 j., beiden te Noordbroek Jan Niehof 28 j. en Wupke Sfrootman 26 j., beiden te Noordbroek, Overleden: Tjark Schrage 81 j., wedn. van L' e* Onnes. rB£DISB£DRTllH. Zondag 22 Mei. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. Wefers Bettink. Kropswolde v.m. 10 uur ds. F. H. j Koater. Westerbroek, v.m. 10 uur ds. Djjkstra. Kolham, n.m. 2 uur ds. Bioemhoff van Harkstede. Tekst Hebr. 13 14. Onderwerp Het beruchte grafschrift te N. Harkstede Scharmer, v.m. 9l/2 uur: ds. H. W. Bioemhoff. Tekst Hebr. 13 14. Onderwerp Het beruchte grafschrift te N. Zuidbroek, v.m. 91 /2 uur ds. Tammens. Noordbroek v.m. 9i/2 uur ds. Stra- tingh. Doopsgez. Gem. Sappemeer geen dienst. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9t/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur: ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten hate der Ned. Herv. kerk. Winkelhoek Sappemeer, V.ra. 9l/2 uur: de heer Meerholz. N.m. 5 uur LedenvergaderiDg. Muntendam v.m. 91/2 uur de heer Jager. N.m, 51/2 uur: de heer. Jag6r. ÂDVEBTEBÏTlfiN. Den 23 Mei hopen WILLEM BAPTIST en ALIDA GRUBEN hunne 50-jarlge linweltjbs- dag te herdenken. Sappemeer, 1921. Deze dient voor kennisgeving aan vrienden en bekenden. Geboren JACOBUS PIE- TER, zoon van Beukema. Martenshoek, 18 Mai 1921. Getrouwd J. R. TEN HAVE SIJTSKE BUINING, die mede namens wederzjjdsche familie DAKKZEGGEW voor de vele BLIJKEN VAN BELANG- STELLING voor en bij hun huwe- lijk ondervonden. Hoogezand, 10 Mei 1921. Voor de DEELNEMING, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon en Broer, den heer D. LAN- DEWEER Hzn.. betuigen wij onzen tilirtelijkcn DAMK. G. LANDEWEER—Boer en familie. Morgen uiitltlag precies half vier VERGADERING SCHOOL aan de Stations- bpkomst verwacht. HET BESTUUR, in de straat. Aller Aauvaug Sl/2 nnr. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorverkoop. Aan de kaa. Stoelen 1.— 125 StaaDplaatsen 0.50 0 75 Jongenskaarten (beneden 15 j.) 0.25 0.25 De voorverkoop vindt piaRta te: Winschoten". Fa. BREURKEN, Blij- hamsterstraat 3; Hoogezand: Fa. BOSMA,Sigarenmagazijn; Veendam Sigarenmagazijn „Sumatia"; Belling- wolde Hôtel Reiderland. De BURGEMEESTER van Hoogezand brengt ter keunis dat a.is. Maandag 33 Met in deze gemeente een aanvang zal worden gemaskt met het verzaniclen der gegevons betreffjnde het G RON DGEBRUIK en den VEE- STAPEL. Noodigt de belanghobbende ir ge- zetenen met nadruk uit de opgaven GEREED te leggen, opdat de tellor de opgaven met juistheid kan invullen. Hoogezand, 19 Moi 1921. De Burgemeester I. A. VAN ROIJEN. vestigt de aandacht van belaug- hebbenden op de navoigeude TKIXING betreffende bet GROMDGJEBRU1K eu den VEE8TAPEL. Ereap.ls in 1010 zal dit jaar tnsschen 30 Mei en 30 Jnni eene telling plaats bebben betreflende bet grondgebrnik en den veestapel. Deze telling heeft evenals de vorige, niets uit te staan met de belasting&n, doch wordt alleen en uitsluitend gehouden ten behoeve van de landbouwstatistiek en is dus in het belang van den Nederland- schen tuinbouw en landbouw. Met vertrouwen wordt daarom de steun van allen ingeroepen, om deze telling te doen slagen. Deze steun wordt verleend door de gegevena zoo nauwkeurig mogelijk te ver- strekken. Opdat ieder het antwoord gereed kan hebben, wanneer de personen, met de telling belast, zich aanmelden, wordt hier medegedeeïd, waarovsr het onderzoek loopt. Wat het grondgebruik betrefr, wordt gevraagd naar a. de totale oppervlakte land alleen bouwiand, tuingrond en gras- land), die men in gebruik heeft b. hoeveel van die oppervlakte eigen land en hoeveel gepacht laud is en hoeveel van dat gepachte land van ouders is gepacht c. hoe groot de oppervlakte bouwiand en tuingrond en hoe groot de oppervlakte grasland is d. hoeveel van elk dezer twee rubrieken geiegen is in een andere gemeente dan die waarin de ge- bruiker woont. Bij de opgaven moet de kadastrale grootte worden opgegeven. Wat den veestapel aangaat, wordt gevraagd naar het aantal paarden boven en beneden 3 jaar het aantal runderen, waarbjj wordt onder- scheiden springstieren, melkkoeien, mestkalveren, ander mestvee en jongvee boven en beneden 1 jaar; het aantal heideschapsn het aantal andere schapen, gesplitst in die boven en beneden 1 jaar het aantal geiten en bokken het aantal var- kens, waarvan afzonderlijlc op ta geven het getal boven en beneden 6 weken het aantal kippen, waar van onderscheidenlijk het getal int 1921 geboren kuikens en oudere kippen en ten slotte het aantal korven en kasten met bijen. De Burgemeester voornoemd G. SNEL. Jleden nietewe «aurore f 8 en f 1» per stub. Q'foote coorraad enz. enz. in den yrerbandel van

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 6