Gemeente Slochteren. ianbtsteding. aan te besteden: Gemengd lieuws. Plaatselyk Nieuws, Ingezonden stukken, Financiësl Nieuws. Burgerlyke Stand. It i i i7>*f>Omi-i'iarittfcs*ir»'ii 'Il il «OilHS» Op verzoek van de politie te Veeu- dam ia te Groningen aangehouden de 41-jarige schipperaknecht van den beurt- veersleepdienst Enco D., die verdacht wordt van diefatal van een rijwiel en van f 70. De verdachte wordt fer be- achikking geateld van de justitie te Winachoten. Zaterdagnacht hield een surveil- leerend rgksveldwachter te Epe 'n persoon aan, die zonder licbt fietste. Toen de politieman den aangehoudene ondervroeg, hield deze den rijkaveldwachter plotseling een revolver onder den neus, ODder den uitroep „En nu achteruit, of ik brand loa 1" De politieman week terug, waarop de aangehoudene op de fieta kon onfkomen, hoewel de rijkaveldwachter hem nog twee acheten Dazond. Later bleek, dat men te doen had gehad met een rijwieldief, die even te voren op heeterdaad was betrapt bij een inbraak, maar uit medelijden was losgelaten. Waarschijnlijk is het dezelfde dief, die te Bu8sloo even later na iubraak in de B -E. kerkaldaardengemeenteveldwachter van Til met een revolver tôt afdeinzen dwong. Sappemeer. De kermis. Terwijl wij het eerste gedeelfe van het verloop zitten te schrijven over bovenstaand feestelijk gebeuren in onze plaats, ia de eerste dag er van reeds voerbij, en wel tôt voile tevredenheid van het wakkerb beatuur van de Vereeniging voor Volksvermaken als voor het talrijke publiek, dat de eerste feesteljjkheden bijwoonde. Op uitnoodiging van voornoemd bestuur hadden zeer vele ingezetenen door het uitsteken van de vaderlandsche driekleur het dorp in feestgewaad gestoken. Een drietal mooie eerebogen prijkten te Sappemeer Oost, bij de Boawijkslaan en op de Stationsstraat, terwijl de heer Braun op het laatste moment nog een geheel electrisch verlichte voor zjjn huis opstelde. De inleiding tôt het feest was een rondgang door de plaats van het muziek- corps onder leiding van den heer Bakema. Doordat de commiasie op het laatste oogenblik nog werd teleurgesfeld door de Emder muziek, arriveerde om pl m. 2 uur etn gedeelte van het bekende Groninger muziekcorps „Door het Volk, Voor het Volk". Hierna vingen de volksspelen en gym- nastiekwedstrjjden onder leiding van den heer De Ven, op het sportterrein aan, onder groote belangatelling van de zijde van het publiek. Het verloop liet niets te wenschen over. Onder de woolijke toonen van de muziek, werd het programma vlug en vlot afge- werkt. De heer Kamps maakte dec aitslag van de wedstrijden bekend. Zakloopen (kl. jongens). le pr. Kamphuis, 2e Drewes, 3e Koers, 4e Brugge, 5e De Lange, 6e Smittenf srg, 7e Buurma. VerspriDgen (kl. jongens). le pr. A. Polling, 2e Blauw, 3e Zwiers, 4e de Boer, 5e Bubingh 80 M. hardloopen (jongens 10 en 11 jaar). le pr. K. OIthof, 2e A- Raspe, Se K. de Lange, 4e W. Buining, 59 R. Fledderman 80 M. hardloopen (jongens 12 jaar). le pr. Bakema, 2e Zwiers, 3e A. van Bon, 4e G. Schut, 6e J. de Graaf. 80 M. hardloopen (jongens 13 jaar). le pr. K. Bakker, 2a J. Maten, 3e Albronda, 4e Hanekamp. Polshoog (jongens). le pr. J. Schaap, 2e Schut, 8e J. Pot. Estafette 4 X M. (jongens). le pr. Drewes, Rubingh, Blauw, Zwiers, 2« pr. W. Schut, W. Hanekamp, A. Jausen, Hopster. Giekloopen (jongens). le pr. J. Pot, 2e H. Swalve, 3e A. Jsnaen, 4a H. Pietersen, 5e W. Schut. Wedloop met hiadernissen (jongens). le pr. S. Blauw, 2e W. Hanekamp, 3e G. Schut, 4e J. de Graaf, 5e T. Baerke. Verspringen (kl. meiejes). le pr. W. Schothorst, 2e T. de Wind, 3e J. Deen, 4e J. de VrieS. Stoelendans (kl. meisjes). le pr. L. Spakman, 2e OIthof, 3 s D. Westman, 4e G. Scholtens, 5e M. Wa- termolen. Eierenwedloop (kl. meisjes). le pr. V. Swalve, 2e J. de Vries, 3e H. de Roos, 4e S. Mensinga. Bal wedloop (gr. meisjes). le pr. J. Kalk, 2e E. de Vries, 3e J. Visser, 4e K. Vrucht, 5a A. de Wit. Naaldwedloop (gr. meiijes). le pr. E. Pot, 2e F Tepper, 3e F. Kremer, 4e A. Swalve, 5e A. Kamphuis. Estafette 1 X 60 M (meiejes) le pr. E. Pot, A. Pot, J. Kalk, A. Nieborg, 2e pr. J. Deen, J. de Vries, I. Lammers, T. de Wind. Na de bekendmaking ging het in op tocht naar 't Hôtel Struvé, waar de stoet ontbonden werd en hiermee wareo de feestelgkheden op het sportterrein afge- loopen. Op het kermisterrein was het nog al tamelgk druk, zoodat de diverse verma- kelijkheden dunkt ons niet te klagen hebben gehad. In de tuin van 't hôtel Struvé gaf het Fanfarecorps „H.-S." eene uitvoering, welke slechts matig bezocht was. De bezoekers van de schouwburg- tent, dir. Âlb. Bakker, gingen uitstekend voldaan huiswaarts. Voor hedenavond acht uur is te genieten van „De rooda Brug", terwijl Zondagmiddag een kinder- voorstelling gegeven zal worden. Een bezoek aan de schouwburgtent geeft u een blij vende herinnering aan de kermis. Woensdag werd alhier de jaarlçjk- sche doopsgezinde gemeentedag gehouden voor de provincie Groningen en Noordelijk Drente, onder leiding van ds. B. H. Rudolphi te Veendam. Na opening werd het stichtelrjk woord gesproken door ds. ten Cate alhier waarna ds. R. R. de Lange te Zeerijp inleidde „Verleden, heden en toekomst van onze gemeenten." Na de pause sprak ds. S. Rpaans ts Assen over „De Catechisatie, vooral in verband met de behoeften van de rijpere jeugd". Op beide toespraken volgde een aangename gedachtenwisseling. De inleidingen werden afgewisseld met voordrachten (van mej. G. Jansen te Groningen), koor-, solozaog en orgelspel, gemeeuschappelijk gezang. lu den namid- dag werd de thee gebruikt in den pasto- rietuin, die daarvoor een zeer geschikte gelegenheid aanbood. Voor het slotwoord aldaar bracht het Doopsgezind zangkoor nog eenige uitgezochte liederen ten ge- hoore. De dag is bijzonder goed geslaagd. Orgeveer 300 personen waren aanwezig. Sappemeer-Comb.H. S. C.-Comb. 01. Een slecht gespeelden wedstrijd met slechts sporadisch goede momenten. Was het voor de rust niet veel zaaks, nadien zakte het spelpeil nog ineer. Het eenigste doelpunt kwam 5 minuten na de rust toen JoDgman correct voorzette en Roelf- sema ineens inzette. Sappemeer werd eenigszins sterker, doch kon vanwege het goede verdedigen der H. S. C.ers niet geltjkmaken. Sappemeer speelde met 6 spelers van het eerste en 5 van 't tweede, H. S. C. met 8 van 't tweede en 3 van 't derde elftal. Ten overstaan van den heer notaris de Koe werd heden in het hôtel Struvé, ten verzoeke van de N. V. Noordelijke Credietbank, publiek te koop gepresen- teerd Eene heerenbehuizing met erf en tuin, staande en liggende aan de Zuiderstraat, gr. 9 a. 31 ca., zijnde stadsgrond, thaus in gebruik bij den heer Maten. Geboden f 8150. Niet gegund. Scjiarmer. Bij het hôtel „Gebronsde Leeuw" had Woensdag een keuring plaats van stieren en melkkoeien, om opgenomen te worden in het Rundveestambosk. Opgenomen werden 1 stier van den heer K. Freije, 1 koe van den heer G, Ween- der, 1 koe van den heer Joh. Beerta, allen te Harkstede, 1 koe van den heer H. Fluks, 2 koeien van den heer H. J. Veltman, beiden te Scharmer. Siddeburen. In de j.l. Woensdag ten huize van den heer J. Nieboer alhier gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de alhier gevestigde Coôperatie ve Middenstands-Credietbank werd het versiag met balans, verlies- en winstrekening over 1920 met algemeene stemmen goedgekeurd. Uit het versiag stipuleeren wij het volgende Per 31 December 1920 bedroeg het santal aandeelhouders 106, met 225 aan- deelen, ieder ad 100, waarop gestort 11750 72. Over 1920 werden aan 40 personen en instellingen credieten verleend, te zamen tôt een bedrag vsn f 142750. Per 31 December bedroeg het uitstaand crediet, waarover de rekeningcouranthou- ders de beschikking hadden f 220550, waarvan opgenomen 152368 58. Aan rekeningcouranthouders was op dien datum debet f 65956.83. Aan deposito's was op 31 December gedeponeerd 51162.71. De omzet over 1920 bedroeg fi657614.625. Het dividend op de aandeelen werd bepaald op 5 Het salaria van den boekhouder werd over 1921 bepaald op f 1500, terwijl aan den heer J. Speelman, werkzaam ten kantore van den boekhouder, procuratie werd verleend. Tôt plaatsvervangende leden van het bestuur werd herkozen de heer B. L. Evenhuis te Schildwolde en gekozen de heer J. Stalman te Siddeburen. Zuidbroek. Ten overstaan van den heer notaris P. Drenth werd Donderdag- avond ten verzoeke van den heer A. Reininga, in het „Oude Rechthuis alhier publiek verkocht I. Eene burgerbe huizing met erf en tuin, staande en gelegen nabij den grintwsg te Zuidbroek, samen groot 19 a. 10 c., doende op 1 Nov. jaarlijks tôt vaste huur f 15. Ver kocht aan den heer Jan Meijer, rentenier te Noordbroek voor f 3250 en 200 voor overname. II. De v. a. o. i. a. 1. v. beklemming van 19 a. 10 c. grond, ge legen aan den grintweg te Zuidbroek, doende jaarlijks tôt vaste huur f 15. Verkocht aan denzeifde voor f 515. Tevens werd ten verzoeke van den heer G. A. Eggens te koop gepresenteerd ongeveer 63 are rogge en 32 are aard- appelen, op wortel staande op het land van den heer L. Buringh te Zuidbroek. Niet gegund. Men schrijft ons uit Zuidbroek Dat wij leven in een tjjd van malaise bleek Diusdagmiddag duidelijk. Een boeldag van veldvruchten ten overstaan van den heer notaris P. Drenth op de boerderjj van den heer F. Botjes alhier ko.n geen voortgang hebben, wegens gebrek aan kooplustigen. M. d. R. Naar aanleidiug van de heiligë vrees, welke gekoesterd wordt en het vooroor- deel, hetwelk bestaat tegen het gebruik van bevroren vleesch, zag ik het volgende gaarne opgenomen in uw blad. Langzamerhand is het gebruik van bovengenoemd artikel zoodanig toege- nomen, dat slechts weinig versch rund- vleesch meer wordt genuttigd in de ge meenten Hoogezand en Sappemeer. Geen wonder, omdat op kwaliteit en smaak niets valt af te dingen en omdat de keuring in het land van herkomst over 't algemeen behoorlijk geschiedt volgens de mededeelingen van de heeren Prof, van Oyen en Quadekker, die op last van de Nederlandsche Regeering de keuring en behandelicg van het vleesch ter plaatse van slachting in Zuid-Amerika in oogenschouw genoraen hebben. De kwaliteit van het vee in Brazilië laat te wenschen over, terwijl dââr de keuring geen voldoendo waarborgen geeft voor deugdelijkheid en onschadeljjkheid. Ook naar aanleiding van berichten over veepest in Brazilië, is een bevordering van invoer en gebruik van vleesch uit dit land niet W6nschelijk. Het bevroren vlee3ch wordt direct bij aankomet alhier nagezien en op herkomst gecontroleerd. De consumentsn kunnen er nu van verzekerd zijn, dat ze bij de slagers, die aoogecaamd „Argentijnsch vleesch" vetkoopeD, als bevroren vleesch niet anders zullen bekomen dan vleesch, afkomstig uit de slagerijen van de Repu- bliek Argentiniô of van de Republiek Uraguay, waar de kwaliteit van het vee over 't algemeen uitstekend is en waar de keuring voldoende waarborgen biedt voor deugdelijkheid en onschadelijkheid. Door den grooten omzet hier ter plaatse is het mogelijk, dat het vleesch naar hier wordt verzonden van de vriesinrichting der importeurs per specialen koelwagen, hetwelk de duurzaamheid van het vleesch ten zeerste verhoogt. M. de R., mijn dank voor de plaatsing. Hoogezand. K. HUIZINGA. Mijnhesr d» Red. Als antwoord op het schrijven van een opmerkzaam medeburger, aangaande het gevraagde voetpad aan de Middenstraat, het volgende Het feit op zichzelf is waar, maar waarom niet eerder daarover gesproken Waarom nu pas, nu de bewoners der Middenstraat een voetpad vragen Is het de schuld van aile de bewoners der Mid denstraat, die niet volgens de verorde- ningen te werk gaan, en achter hunne huizen de boel niet in orde hebben Wil de medeburger bij regenachtig weer een kijkje nemen aan de voorkant van de perceelen der Middenstraat En dan verder Daar de belasting der Prov. wegen in werking is getreden, wordt er door houders van vrachtauto's, motor- rijwielen en dargelijke veel meer gebruik van meergenoemde straat gemaakt, zoodat het verkeer, vooral voor schooigaande kinderen, lang niet zonder gevaar is. Wil de opmerkz. medeburger, als hij weer per trein naar Gron. moet, niet liever op Hoogezand instappen, dan ergert hij zich niet aan de vuilnisbakken der Middenstraat. Misschien is het wel goed, dat de trein niet achter 't huis van ^medeburger" langs gaat. U, mçnh. de Red. dankend w»or de plaatsruimte. Een bewoner der Middemtraat. Sappemeer, 20 Juni '21. Antwoord aan een opmerkzaam medeburger. 't Verwonderd me, dat er nog meDschen zijn, die ons misgunnen, dat langs de Middenstraat een steenen voetpad komt. Althans er wordt nog even herinnerd aan de misstanden achter de huizen, maar daar komt ook geen voetpad, mijnheer En nu zal ik toch zeker niet te veel zeggen, dat het bij niemand zoo mooi achter als voor 't hub is, en dat de elite hier ook niet bij ons op de Middenstraat woont. Dat de huizen hier door het treic- reizend publiek van achteren bekeken worden, nu ja, 't is maar een kleine afstand maar een feit is 't, dat het er niet in orde is. Misschien geeft het schrijven aanleiding tôt verbetering en zoo niet, dan moet u de andere kant maar opzieD, maar wees toch niet tegen een voetpad, di e hier zoo bitter noodig is. U, M. de R. dankend voor opname. Een Middenstraatbewoner. Aan Ouders en Opvoeders „Duizenden vaders en moeders in ons land vertrouwen het beste wat zij bezitten, vaak het eenige wat zij bezitten, hun kinderen, een reeks van jaren toe aan het instituut de school. Bijna ieder mensch krijgt bijna onverbiddeljjk de période in zijn of haar leven vangeïate- resseerd te zijn bg de school. En, giïate- resseerd op 'n manier, zooals men bjjna voor géén andere zaak geïoteresseerd kan zijn: gtïateresseerd via zijn kind Laat iemand totaal onverschiilig zijn voor aile mogelyk» maatschappelijkheden. Laat iemand absoluut geen oog hebben voor de beteekenis der school in de samenleving, voor haar beteekenis als beschavingsfactor, als vooruitgangsvoor- waarde van 't menschdom. Laat iemand voor al deze schoone zaken zoo koud als jjs zijn. Maar op 'n goeie dag dan stapt hij of zjj toch maar met z'n kleine jongen of z'n kleine meisje naar 't groote, vreemde gebouw, en levert zijn kind over aan de wildvreemde men- schen daar. Wat is er natuurl\jker, dan dit hij of zij niet langer onverschiilig kài blijven voor wat de menschen daar op die school met z'n kind voor hebben, wat z'n kind voor die menschen gaat be- teekenen, en wat zij voor z'n kind zullen zijn Een ouder blad moet levensvatbaar zjjn, eenvoudig en alleen omdat er zoo- veel ouders zijn, en omdat er steeds weer nieuwe ouders bijkomen. Wij zullen gedaan zien te kr^gen, dat schoolmenschen en ouders beter elkaar leeren kennen. Wij zullen tusschen u en ons zekere sfeer van vertrouwdheid trach- ten te scheppen, ziedaar eigenlijk ailes in eens". Bovenstaand citaat zijn een paar brok- stukjes uit het eerste artikel van het nieuwe weekblad „School en Huis", week- blad voor opvoeding en onderwijs, onder redactie van mej. Ang. G. Klooster en Th. J. Thijssen, onderwijzers te Amster dam. Doel van dit blad blijkt uit de aangehaalde regels zeker voldoende. Moge ze u opwekken, het geheele eerste artikel te lezen en te genisten. Vanzelf leest u dan verder en het heele eerste nummer ten einde. Vraagt daartoe een proefaum- mer aan bij den heer H. A. J. Flacb, onderwijzer, Stationsstraat 50, Sappemeer, hetwelk u gratis ontvangt. Geeft u dsarna bij hem als abonné op. De abonnements- prijs is slechts 0,90 per kwartaa! of 1 cent per dag. Zou U die cent beter kun nen besteden dan in het belang van Uw kind Laat het abonné's stroomen. U, mijnheer de Rédacteur hartelijk dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij hoogachtend, DE PERSCOMMISSIE van de Afd. HoogezandSappemeer. Algemeene Centrale Bankvereenl- glng voor den Mlddenatand. Aan het versiag over 1920 der Alge meene Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand te Amsterdam ontleenen wij het volgende E venais in h«t vorig jaar is ook in het afgeloopen boekjaar de reorganisatie van het Middenstandsbankwezen voortg6zet. In de eerste plaats werd de noodige aandacht besteed aan de kantoren die in het vorig boekjaar werden overgenomen, terwijl bovendien geleidelijk aan werd 07ergegaan tôt overname van de Midden- standsbanken, gevestigd te Enschede, Vlaardingen, Hilversum, Hoogezand-Sap- pemeer, Hoogeveen,Apeldoorn, Rotterdam, Middelburg en Arnhem. Door de overname van de Rotterdam- sche- en Arnhemsche Centrale is weder een stap gedaan tôt bereiking van het allereerste doel der reorganisatie, n.l. het doen verdwijnen der centrale banken ten- einde een rechtstreeksche verband te verkrjjgen tusschen locale banken en Algemeene Centrale, Te Zuidwolde werd een agentsohap gevestigd onder directie van het kantoor Hoogeveen. In het begin van dit jaar is een corres- pondentschap gevestigd te Overschie, ter wijl te Leiden, Hengelo (O.) en Loenen a/d. Vecht kantoren werden gevestigd. Eerst nadat de Middenstandsbeweging ter plaatse zich krachtig voor de vermelde vestiging uitsprak. is daartoe overgegaan. Bovendien zijn in de afgeloopen maanden van 1921 banken te Alphen a/d. Rijn, Bodegraven, Dordrecht (Boaz), Purmerend, Schiedam en Zwolle overgenomen. In 1920 werd een zelfstandige Midden- standsbank, n.l. te Bleiswijk, opgericht, welke zich bij de Algemeene Centrale aansloot. Krachtig werd echter aan de ontwikke- ling der plaatselijke banken gewerkt. Over het geheel genomen is het zoowel geplaatst als het gestort kapitaal der plaatselijke banken weder belangrijk toe- genomen, hoewel niet in verhouding met de stijging van het uitstaand crediet. De verlies- en winstrekening toonteen totaal aan baten van f 361.881 (v. j. f 141.020) waarvan interest f 241.724 (v. j. f 120.493), provision (afsluit-, omzet, incasso-, valuta-, effecten- en coupoDpro- visie) f 96.673 (v. j. f 20 526), diversen 21.424 (aihil). Hiervan komen in min- dering onkosten 262 505 (v. j. 74.847), waama een winst overblijft van 99.376 (v. j. 66.172). Voorgesteld wordt hiervan te storten in het reservefonds 20.000, af te schrij ven op reorganisatiekosten 8375, te storten in een pensioenfonds voor beamb- ten 6000, aan aandeelhouders uit te keeren 6 over het door preferente aandeelhouders gestorte bedrag ad f 10.000.000, 6 over onverplichte stor- tiDgen, 5 °/0 over het op de gewone aan deelen verplicht gestorte bedrag en 5 0/o over het op de van de Middenstandsbanken overgenomen en nog niet ter omwisseling aangeboden aandeelen gestorte bedrag. De balans vermeldt onder activa o.a. Aandeelhouders nog te storten f 1.173760 (v. j. 878 730), kas en kassiers 289.142 (v. j. f 66 746), effecten f 11.302 (v. j. f 1857), prolongatie u/g. 92.386 (v. j. nihil), vreemd geld rekening o/g. /263.709 (v. j. f 10,792), credietnemers6.776.883 (v. j. /4 812 764), gedisconteerde accepten f 7.131.041 (v. j. f 2.526.759), diverse personen f 170.538 (v. j. f 13 282). Ondgr passiva staan o. a. Geplaatst aandeelenkapitaal 2 553 100 (v. j. 1.657.250), gestort kapitaal over genomen Middenstandsbanken 57 590 (v. j. f 12 768), reserve f 31.463 (v. j. f 16 805), disconto 7.110.875 (v. j. f 2 282.985), rekeningcouranthouders 8.991.646 (v. j. 1.129.488), id. vreemd geld h/r. 240.311 (v. j. f 4043), depo sito's o/g. f 2 913 830 (v. j. 2.280,724), opgenomengelden/399 714(v. j./933 841), gesloten beleeningen o/g. 339.000 (v.j. nihil), diverse personen f 55.963 (v. j. nihil), incassorekening f 26.916 (v. j. f 1618), te betalen wissels f 81.331 (v. j. f 21.201). Aan de toelichting bij de balans ont leenen we nog Ongerekend het bedrag der Ioopende gedisconteerde accepten bedraagt het totaal van de credietnemers te vorderen saldi f 6 776.833. Dit bedrag is te splitsen in aan de Middenstandsbanken verstrekt crediet ad f 1,832.083 en het bedrag dat rechtstreeks door de Algemeene Centrale aan de Han- deldrgvenden en Industrieelen Midden stand is verstrekt ad 4 944.799. Het eerste bedrag is verstrekt op onder- pand van promesaen en wissels afgegeven door de credietnemers der aangesloten Banken, welke accepten door deze Banken zijn medegeteekend en op effecteD. Het maatschappelijk kapitaal dezer Banken is bovendien een extra waarborg \oor de Algemeene Centrale. De door de Algemeene Centrale recht- streeks verleende credieten zijn gedekt door persoonlijke of zakelijke zekerheid. In de loop van 1920 werd voor f 26.206.432 aan accepten van crediet nemers verdisconteerd. Op 31 December 1920 liep hiervan nog f 7.131.041, welk bedrag is te splitsen in f 4 576.645 van den aangesloten banken gedisconteerde accepten en f 2.554 396 van het door de Algemeene Centrale rechtstreeks verleende crediet Aan de deposito op termijn is verschul- digd in totaal f 2.913.330, verdeeld als volgt tôt 8 dagen opzegging 1.690.809, met 1 maand opzegging f 687.499, met 3 maanden opzegging 291.238 met 6 maanden opzegging f 107.466 en met 12 maanden opzegging 136 225. HOOGEZAND, 24-30 Juni. Geboren Remko, z. v. Cornelis Reint Tepper en Geessien Oostland; Alberdina, d. v. Coenraad Aukema en Wibina ten Kate, wonende te Utrecht Berend, z. v. Harm Weites en Grietje Sluiter; Dirk, z. v. Jannes Stuitje en CathariDa Stut voet. Ondertrouwd Mozes Davids van Am sterdam en Bertha Aptroot van Kalkwijk, onl. te Amsterdam Hilko Bootsman van Hoogezand b. en Jantje Strating van Onstwedde Jacob Wildeman en Hinde- rika Koster, beiden van Martenahoek Jan T. H. Mulder van Veendam en Wiea Smit van Hosgezand Frans Oisendorp van Hoogezand en Christina Ci. Allan van Amsterdam. Getrouwd Mattheus Jager en Paulina J. Heijnsdijk Douwe van der Veen en Grietje Peper. O/erledsn: Bouwe Schnuck oud 24 jaren, overl. te Dennenoord, Zuidlaren Harm de Wit oud 85 jaren, weduwn. van Geertruida Ch. Teuben, overl. te Gronin gen Harmina Marring oud 31 jaren, vrouw van Tjakob Buining. SAPPEMEER, 24-30 Juni. Geboren Hilfje, z. v. Evert Huisman en Pieterke Wildeboer Almtj-», d. v. Arend Blijham en Frouwke Spieker. Getrouwd Friedrich Ludwig Hensel en Jacoba Magretha Tulp. SLOCHTEREN, 24-30 Juni. Geboren Margaretha, d. v. D. Nieborg en A. Doornbos, Overschild Derk, z. v. H. Swalve en T. Begeman, Siddeburen Lourens, z. v. A. Battjes en A. Stolt, Siddeburen Evert JaD, z. v. A. J. Wicherts en A. Boit, Siddeburen. Getrouwd Hendrik Jakob Lesterhuis 23 j. en Jantje van Tiddens 21 j., beiden van Hélium. Overleden Kornelis Drent 75 j. wedn. van Eân.negie de Groot, Slochteren Jan Lenting 80 j. echtg. van Trijntje Brouwer, SiddebureD Metje 4 j., d. v. K. Haan en L. Damhoff, Hélium (overl. te Groningen); Jakob Terhuizen, 49 j. echtg. van Barbera Bsntum, Schildwolde. ZUIDBROEK, 24 Juni-1 Juli. Geboren Jan, z. v. Derk Klein en Berendje Riemeijer. Getrouwd Kornelis Klatter en Beren- dina Muurman Abraham Gerrit Bos en Petronella Tuin, alien te Zuidbroek. Overleden: Anneke Pannenborg 73 j. echtgenoote van Jan Braam Willem Jan, oud 4 maanden, z. v. S. Houtman en A. Dusseljee. NOORDBROEK, 24 Juni-1 Juli. Geboren Anna, d. v. Barteld Swierenga en Janna Pals Jantje Engelina, d. v. Geert Dop en Martje Hartman. Overleden: Hilda Stevens, 2 maanden, d. v. Geert Stevens en Hinderkien Trip. Raadsvergadering. De Burgemeester van Slochteren ma kt bekend, dat door hem eene vergaderiDg van den Raad is belegd op Woensdag 6 Juli 1921, des namiddags te 3 uur (offi- cieele tijd) ten Gemeentehuize. Slochteren, 1 Juli 1921. De Burgemeester voornoemd, H. H. DE HAAN, l-.b. PBXUIKB£UBTEST. Zondag 3 Juli. Herv. Gem. Hoogezand, v.m. 10 uur ds. Franke. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. Wefers Bettink. Kropswolde v.m. 10 uur ds. F. H. Koster. Westerbroek geen dienst. Kolham, n.m. 2 uur ds. Offringa. Hélium, v.m. 10 uur: ds. H. W. Bloem- hoff Hnd. 9 1-7. Onderwerp „Het hemelsche gezicht. Zuidbroek, v.m. 9t/2 uur ds. Tammecs. Doop. Noordbroek v.m. 9!/2 uur ds. Stra- tingh. Doopsgez. Gem. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9i/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur: ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. kferk. Winkelhoek Sappemeer. V m. 91/g uur: de heer Meerholz. N.m. 5 uur de heer Meerholz. Muntendam 91/2 uur de heer Jager. Muntendam 5l/2 uur de heer Jager. ADYERTENTIËN. jjMgP BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sloch teren zjjn voornemens op Vrydag 15 Juli a.»des voormiddags te 10 uur, in het GEMEENTEHUIS Het van binnen verre» van de School te Sid deburen en bet verven van het ameublement ln de S c h o 1 e n te Tjnchem, Kolham en Borgweg, ln 4 per ceelen. BESTEK en VOORWAARDEN liggen in de WACHTKAMER vao, het GEMEENTEHUIS ter inzage., Inschruvingsbiljetten, gesteld op zegel van 50 cents, in te leveren ter Gemeentesecretarie vôôr het uur der aanbestediug, Slochteren, den 30 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. H. DE HAAN, l.B. De Secretaris: H. SNATER.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 2