TWEEDE BLAD Kantongerecht te Zuidbroek. Gemangd Nieuws. No. 54 Zaterdag 9 Juif. Vergadering van den Raad der gemeente SLOCHTEREN, gehouden Woensdag 6 Juli, 's nam. 3 uur. Afwezig de heer Kuper. Voorzitter de heer H. H. de Haan, l.B. 1. De notulen worden gelezen en on- veranderd vastgeateld. 2. Ingekomen stukken a. Schrijven van den heer P. S. van Dijk te Siddeburen, berichtende, dat hij de benoeming tôt lid commissie Iager onderwijs aanneemt. b. Ingekomen van h.h. Ged. Staten de voordracht betreffende de provinciale waterleiding. De leden van den Raad zullen deze voordracht nazien, terwiji B. en W. in de volgende bijeeDkomst met een &dvies zullen komen. c. Ingekomen een schrijven van den Secretaria van den Christelijken Besturen- bond Hoogezand-Ssppemeer, verzoekende eene regeling te trefïen voor de in deze gemeente woonachtige uitgetrokken ge- organiseerde metaalbswerkers evenals zuika geschied is voor de gemeonten Dordrecht en Leiden. Gesteld in handen van B. en W. om advies. d. Ingekomen een voorstel van het lid van den raad Uittien om aan den gemeËnte-timmerman elk jaar een vacantie toe te staan van zea werkdagen. Na korte toelichting door den voor- steller wordt het voorstel zonder hoofde- Iijke stemming aangenomen. Ingekomen een verzoek van de arbeids- vereeniging te Overschild om in een der lokalen der school te mogen vergadersn. Gesteld in handen van B. en W. om advies. 3. Behandeling van het voorstel Knol- Iema en Riepma om nog een tehuis voor dakloozen te bouwen ten behoeve van de gezinnen Perdon en Laan te Siddeburen. Ingekomen een sshrijven van Perdon en Laan berichtende, dat ze liever een woonsehip hebben. Door B. en W. werdt bericht, dat hun collège in dezen niet met een meerder- heidsvoorstel kan komen bij den raad. De heer de Haan verklaart zich per tinent tegen den bouw van een dakloozen- gebouw en geeft in overweging B. en W. te machtigen eene oplossing te zoeken in overeenstemmmg met den wensch van Perdon en Laan. De heer Freije is er voor om een steenen gebouw te Siddeburen te plaatsen of zoo de raad hiertoe niet kan ovetgaan, dan een woonsehip te verstrekken. De kosten van een houten gebouw is 1384.en van een steenen gebouw 2144.—. De discussiSn worden opengesteld. De heer Freije zegt, dat hem zoo pas door den opzichter gezegd is, dat de begrooting met 200.— kon worden verla&gd, wegens daîing der prijzen. i De voorzitter zegt, dat het hier lui betreft, die beter in het havenbedrijf thuis behooren, dan in het landbouwbedrgf en het daarom zeer goed is aan hen een woonsehip te verschafïen. Het zijn per- sonen, die wel kunnen en willen werken. De heer Boven zegt, dat in dezen noodig moet worden voorzien. Het plaatsen van een dakloozengebouw waar die keeten nu staan, is spr. niet symp&thiek. Wenscht mes een dakloozengebouw te stichten, dan moet het op zoodanige plaats staan, dat, wanneer het ledig komt, het ook voor andere doeleinden kan worden gebruikt. De heer Uittien vindt, dat er in 't algemeen een geheimzinnige aautrekke- lijkheid is voor woonschepen en verklaart zich voor het bouwen van een dakloozen gebouw. De heer Landman verklaart zich tegen het verschafïen van woonschepen. De heer de Boer zegt, dat men niet in goede riebting gaat, ah men woon schepen gaat verstrekken, want er komen legio aanvragen. De heer Uittien zegt, dat het beste is om een stukje grond te zien te krijgen en er dan een steenen gebouw op te zetten. Na eenigs besprekingen gaat in rond- vraag het verstrekken van woonschepen. Voor de heeren Jager, Boven, Westers, Koning, Bastiaans en de voorzitter. Tegen de heeren Freije, Landman, Hartenhof, Uittien, Knollema, Riepma, de Boer en Kooî. Het voorstel cm woonschepen te verstrekken wordt dus verworpen met 8 stemmen tegen en 6 voor. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten om een steenen gebouw te stichten, terwiji B. en W. zullen trachten grond aan te koopen. 4. Nadere missive van den heer Com- missaris der Koningin betreffende vast- stelling eener straf cerordening op het vastleggen van honden. Aangezien er door de Prov. Staten eene verordening voor de geheele provincie gemaakt zal worden, wordt zulks meer wenschelijk geacht. 6. Kasgeldleening. Wordt besloten om de tijdelijke kasgeldleening te verhoogen van 125000 op 175000. 6. Rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie ever 1920. De inkomsten zijn 786.67, uitgaven 775.57, saldo 11. 7. Adres van de N. V. Brons motoren- fabriek te Appingedam, verzoekende een deel der kosten te dragen van een wacht- geldregeling. B. en W. adviseeren, dat waar het maken van wachtgeldregeling zeer is toe te juichen, stellen B. en W. voor eene bijdrage te verleenen van 10 °/0, of mocht het Rijk geen hooger bedrag willen toe- kennen dan l/3 deel dan 162/3 °/o van hot totaal aan de arbeidsrs in deze gemeente uit te keeren wachtgeld. Wordt aldus besloten. 8. Ombouw laagspanningsnet. De laagspanningsmaatschapprj adres- seert tôt ombouw van het laagspannings net te Scharmer-Harkstede, waarvan de kosten bedragen 40800. gSjjDe electriciteitscommissie adviseert bij monde van den heer Uittien, dat het net te Scharmer-Harkstede niet voldoende îs en derhaïve omgebouwd moet worden Die ombouw is noodzakelijk, en op plaatsen waar gaen sterke bedrijfsmotoren aan- wezig zijn, zal 25 q.uadraads voldoende zijn, doch zijn er dorschmotoren, dan zal men goed doen door op enkele plaatsen het net te verzwaren, evenah op enkele plaatsen ook hier het verzwaard moet worden. Na hreadvoerige besprekingen besluit de raad tôt ombouw van het net, doch de landbouwers en dorachvereenigingen uit te noodigen of men zich verplichtend wil stellen voor afname bij zwaarder bouw van het net op enkele plaatsen. 9. Betaling uit den post van onvoor- ziene uitgaven. Gaat in den regel een dergelijk besluit maar zoo onder den hamer door, dit keer was het niet het geval. Onder het voorstel van B. en W. tôt betaling uit de ©n- voorziene uitgaven kwam voor eene som van f 8.60 voor het aankoopen van eene médaillé voor de schietwedstrijden der Burgerwacht. De heer Landman zegt bezwaar te maken tegen den aankoop van die médaillé om die uit de gemeentefondsen te bet&leu. Wanneer men voor de heeren schutters eene médaillé wenscht, dan moet men daarvoor maar eene andere bron zoeken om te betalen. Ik ben er vierkant tegen om uit de onv. uitgaven te betalen en stel voor die poat er af te voeren. De heer Knollema zegt zish bierby aan te sluiten. De heer Freije zegt, dat het geen algemeen belang is. Het voorstel Landman om de post af te voeren werd verworpen met 8 stemmen tegen en 6 voor. Voor de heeren Freije, Landman, Hartenhof, Uittien, Knollema en Riepma. Tegen de anderen. De post blijft er dus op en de betaling uit onvoorzien wordt aangenomen. 10. .Mededeeling van de Commissie van werkverruiming inzske overname trekweg. De heer Freije zegt, dat de commissie van werkverruiming een tijdîsng te Scharmer werk verschaft heeft met ont- ginnen van grond, doch er thans weer 90 werkîoozen in de vlinthokken zitton. De commissie heeft den toestand van den trekweg en diep opgenomen naar aan- leiding van een gesprek met den eigenaar de heer v. d. Hoop en den Burgemeester Broekema inzske overname van het diep, trekweg en Hoogehuis. De heer Freije zegt verder, dat de heer van der Hoop gezegd heeft tegen de commissie, dat hij wel genegen was Slochterdiep of trekweg af te staan, doch in geen geval het Hoogehuis en aïs de raad in principe tôt de overname kon besluiten de voorwaarden daarvoor ken- baar gemaakt konden worden. De heer Freije zegt verder, dat er in geen geval aan een uitspaaak moet wbrden gedacht die bindend is, omdat men nog de Provincie, 't Rijk en belanghebbenden in dezen moet kennen, doch het wel de vraag is of de commissie verder kan gaan, door de voorwaarden te vragen van den heer v. d. Hoop. De heer JFrege bespreekt verder het groote belang van den weg en het diep voor de gemeeuschap en den aanleg van den weg voor werkverschaffing. De heeren Westers en Bastiaans vinden dat in den aanleg weg een klein bedrag werkloon ait en het diep heelemaal nlets voor de gemeente is. De heer de Boer vindt ook, dat met het oog op de totstandkoming van hei spoor het diep voor de gemeente weinig waarde heeft en het niet verstandig is om het diep en trekweg over te nemen. De heer Kooi is er voor de voorwaarden van den heer van der Hoop te vragen. De heer Landman is er ook voor om de voorwaarden te vernemen. Kan men het voor een schikkelijken prijs krijgen, zegt de heer Landman, dan was het een groot belang voor de gemeente, terwiji in den aanleg weg veel werk voor werk îoozen zit. De heer Freije zegt, dat een weg en diep een spoor zullen voeden. De heer Bastiaans zegt, dat het diep een locaai belang is. De heer Freije zegt zich te verwonderen, dat de heer Bastiaans als voorzitter eener landbouwverseniging zoo kan spreken. De voorzitter betoogt, dat door het tôt stand komen van het Woldjer spoor de behoefte aan het verharden van den weg als algemeen belang er niet meer bestaat, terwiji de overname van hefc dorp wel eens eene groote strop voor de gemeente kon worden. De heer Knollema zegt, dat in de naaste toekomst de weg toch verhard werdt en voor het bestrijden der werk- loosheid is het van groot belang. Na vele discussiën doet de heer Frege het voorstel, dat de raad besluit het verzoek tôt den heer Van der Hoop te riehten om de voorwaarden te vernemen inzake overname Slochterdiep en trekweg of elk afzonderlijk. Na gehouden stemming staakten de stemmen. Voor de heeren Freije, Land man, Hartenhof, Uittien, Knollema, Riep ma en Kooi, tegen de heeren Jager, Boven, Westers, Koning, de Boer, Bas tiaans en de voorzitter. De heer Uittien zegt, dat het tijd wordt om eens weder over den ombouw der straatverlichting te spreken. De voorzitter zegt, dat de volgende vergadering aan de orde te zullen stellen. Sluiting. Ter terechtzitting van Woensdag j.l. zijn de na volgende peraonen veroordeeld. Wegens een hoogere huur bsdingen, dan door de Huurcommissie is vastgesteld J. K. te Veendam tôt 25 b. of 14 d. h. Wegens het aflevsrea van melk van ondeugdelijke aameastelling C. B. te Martenshoek, tôt 20 b. of 14 d. h. Wegens de veiïigheid van het verkeer op een rijweg in gevaar te brengen door te hart rijden met een moiorrijwiel U. K. te Veendam, tôt 15 b. of 10 d. h. Wegens een beweegbare brug met een zwaardere vracht dan 2500 K. G. berijden zondsr er eerst posten over te leggen M. W. te Sshiîdwolde, tôt 15 b. of 12 d. h. Wegens strooperg E. D. te Munten dam, tôt 10 b. of 7 d. h. Wegens openbare dronkenschap E, v. d. D. te Veendam, tôt 8 d. h., H. P. te Muntendam, tôt 7 d. h. en R. E. S. te Zuidbroek, tôt 5 d. h.,-H. de V. te Mun- tendam, tôt 6 b. of 5 d. h. en J. B. te Muntendam en J. D. en A. J. te Veendam. E. D. te Wildervaak, H. N. te Stsdska- naal en J. B. te Hoogezand, ieder tôt 4 b. of 3 d. h. Wegens overtreding der leerplichtwet J. O. te Termunten, tôt f i b of 5 d. h. en J. O. te Foxhol, tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens overtreding van de wet op de hondsdolheid D. H. M. te Sappemaar, A. Z, te Hoogezand, S. M., J. K.. P. S., E. K. ea J. K. te Wildervank, J. E. te Veendam, M. P. en D. E. N. te Midwolda en T. B., N. S. en U. Z. te Termunten, alîea lot f 5 b. of 3 d. h. met verbeurd- verklarî'-g en last tôt uitlevering van den hond of betaling der geschatte waarde door 5 b. of 3 d. h. voor D. E. N., 3. b. of 2 d. h. voor T. B., f 2.50 b. of 2 d. h. voor S. M. en A. Z., 2 b. of 2 d. h. vooor V. S., 1.50 b. of 1 d. h. voor U. Z., f 1 b. of 1 d. h. voor J. K., D. H. MM. M., J. K„ P. S, en E. K. en 0.50 b. of 1 d. h. voor J. E. Wegens te Wildervank als alager onge- keurd vleesch voorhanden hebben A. B. te Stadskanaal, tôt 5 b. of 4 d. h. Wegens rijden met een motorrgwiel zonder hoorn H. J. B. Sappemeer, tôt 5 b. of 3 d. h. Wegens op een rijwiel zittand een paard besturen E. P. te 2e Exloërmond, tôt 5 b. of 4 d. h. Wegens gestorven vee verkoopen H. S. te Veendam tôt f 4 b. of 3 d. h. Wegens meer dan 3 rgen pakstroo op elkaar gestapeld op een stroowagen ver- voeren R. K., O. J., H. S. en B. J., allen te Wagenborgen, ieder tôt /4 b. of 3 d. h. Wegens te Meeden na 11 uur 's avonds als bezoeker in een tapperij vertoeven J. N. en J. R. te Stadskanaal, ieder tôt 4Jb. of 3 d. h. Wegens niet voldoen aan een bevel van de politie J. J. D. en G. Z. te Veendam ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens te Veendam na 8 uur 's avonds zijn winkel geopend hebben: N. K. te Veendam tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens te Veendam op een hondekar zitten A. B, te Muntendam. Wegens rijden op een motorrijtuig zonder te zijn voorzien van nummsr en rijbewijs R. J. de W. te Wildervank en Tj. P. en J. H. O. te Stadskaaaal, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens te Hoogezand na 8 uur 's avonds met waren op den openbaren weg venten I. de B te Sappemeer tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens ongekeurd vleesch verkoopen: J. v. d. P. te Ommelanderwijk tôt /3 b. of 2 d. h. Wegens zonder vergunnieg over een anders grond loopen E. R., G. R., H. S. te Sappemeer en G. R. te Slochteren, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. en A. J. 4e Sappemeer tôt 1 b. of 1 week tucht- school. Wegens rijden met een rijwiel zonder licht A. H. te Zuidbroek, P. J. L,, A. E., R. B., R. W., K. J. en P. V. te Sappemeer, W. M., J. P., H. H. A., R. H. H., H. S. en L. H. te Hoogezand, A. de B., H. L., H. S., T. D., R. K., H. L,, K. U., H. L., J. O., T. S., H. L., J. B. en E. E. te Wildervank, M. D., R. L., H. H., L. G. V. te Veendam, A. B. en H. V. te Muntendam, J. K. te Scheemda, F. A. te Anloo, J. D. te Berger, W. G.. J. D., J. L., W, A. N. te Nieuwolda, M. B., C. S. V. en S. de J. te Winschoten, L. N. en A. A. B. te Oude Pekela en F. Z. B, en J. K. te Groningen, ieder tôt 3 b. of 2 d. h., F. S. te Borgercompagnie (W.) tôt /3 b. of 1 week tuchtschool, e n W. M. de J. te Winschoten tôt 1 b. of 1 week tuchtschool. Wegens rgden met een voertuig zonder licht H. E. te Veendam tôt 8 bt of 2 d. h. Wegens rijden met gekoppelde voer- tuigen: J. D. te Nieuw Scheemda, E. M. te Nieuwolda en H. M. te Termunten, ieder tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens overtreding der arbeidswet M. L. V. te Veendam tôt 6 X 2 b. of 6 X 2 d. h. J. E. B. te Veendam tôt 2 X f 2 b. of 2 X 2 d. h. en K. V, te Veendam tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een rijwiel zonder bel B. W. L. te Midwolda tôt 2.50 b. of 2 d. h. en G. N. K. te Westerlee en E, de H. te Oude Pekela, ieder tôt 1 50 b. of 1 d. h. Wegens rijden met een rijwiel op een voetpad T. T. te Sappemeer J. H, K., A. B. en H. S. te Scheemda, M. L. te Midwolda, S. B. te Termunten, H. P. te Oude Pekela en J. S. te Groningen, ieder tôt 1.50 b. of 1 d. h. Wegens op een motorrgwiel geen plaat met nummer en letter hebben J, B, te Winschoten tôt 1 b. of 1 d. h. Wegens te Veendam na 8 uur's avonds kunstlicht in een winkel branden N. N. te Veendam tôt 1 b. of 1 d. h. Nadruk verboden. (Art. 15 van de Auteurwet). Te Mus3elkanaal had een ongeluk pla&ts, dat boven verwaehting goed ia afgeloopen. Een schippersvrouw viel van de zeer haoge deklast in 't k&assl en vordween in de diepte. Een toesnelleude schipper sprong haar na en haalde haar weer op de arme vrouw was reeds bs- wusteloos gelukkig mocht het na eenig pogen gelukken, de drenkelinge weer bij kennis te brengen. Terwiji ©en zekere B., wonende te Seliingen, j.l. Zondagavond bij zgn meisje, wonende te Jipsingboert&nge, vertaefde, werd zijn rijwiel, dat «nbeheerd buitens- huis stond, ontvreemd. Een door de politie ingesteld onderzoek ieidde tôt geen resultaat, Door de maréchaussée te Vlagtwedde zijn aangehouden een paar welgestelde landbouwers in de gemeente Seliingen, verdacht van het plegen van fraude met de z.g. werkloozenigsten. Zooals bekead ia ontvangen de land bouwers, die werkîoozen bij de ontginning van woeste gronden te werk stellen 50 pc!. reductie van de door hen betaalde loonen, Vermoed wordt dat bedoelde landbouwers Igaten inleverden voor mesrdere dagen dan Wftarop arbeiders bij hun ontginningen werkzaam waren. Ged. St. van Drente hebben bepaald dat de jacht op waterwild in die provincie zal geopend worden op Zsterdag 9 Juli en worden gesloten op Zaterdag 20 Aug. daaraanvolgende. Er hearscht eene minder prettige verstandhouding tussehen den burgemees- ter en den Raad van Leimuiden. Tgdens afwezigheid van den burgemeester is in zijn woning ingebroken en daarbij ook gestolen een schrijfmachine, toebehoo- rende aan de gemeente. Het dagelijksch bestuur stelt nu den burgemeester aansprakelijk voor het ver- dwijnen van deze schrijfmachine en heeft van hem geëischt een som van 300, binnen de tien dagen te voldoen, daar hij anders gerechtelgk zal worden aange- sproken. Met algemeene stemmen heeft de Raad daarvoor een blanco crediet verleend. Naar de Times correspondent uit Lissabon seint, zijn in SpaDje dezer dagen twee vreeselijke miadaden aan het licht gekomen. De een was een wraakneming, welke op een berooving op den openbsren weg volgde, en de andere een huiselijk draina, Een landman, die een paar ossen op de markt te Santorein, 40 mglen ten Noorden van Lissabon, had verkocht, keerde met zgn dochter van daar naar huis terug. Het meisje droeg de baurs met het ontvangen geld. Onderweg ver- wijderde zij zich een oogenblik, doch toen zij laog wegbleef, maakte de vader zich ongerust, en begaf zich met den verloofde van zijn dochter, dien hij tegengekomen was, op weg, om haar te zoeken. Zg hadden zich met geweren gewapend, daar zij weinig goeds vermoadden. Toen zg een fcoscbje passeerden, hoorden zg luide roepen, en na eenig zoeken vonden zij het meisje naakt aan een boom gebonden. Vier pereonen hadden haar overvallen en van ailes beroofd. De beide mannen wikkelden het kind in een meegenomen stuk stof en begaven zich met haar naar een in de buurt zrjnde herberg. Hier zaten vier mannen, die door het meisje aïs haar aanvallers werden herkend. De vader en de verloofde golasten den waard zijn huis uit te gaan, sloten de deur, en schoten de vier bandieten neer. Zij keerden vorvolgens naar huis en eerst twee weken later kwam een en ander aan het licht. Hat huiselijk drama vond plaats in een familîa van een weduwnaar met vier kinderen, die hertrouwde met een weduwe, welke zelf ook vier kinderen had. De kinderen van do weduwe gedroegen zich weldra zeer slecht en mishandelden die van hun tweeden vader voortdurend. De man werd na een hevige scène zoo opge- wonden, dat hij de vier aangenomen kinderen in een put verdronk. Gravin Wartensleben werd eenigen tijd geleden, omdat zij in 1919 1920 meermalen dagelijks 5 liter melk en weke- lijks 7 pond boter op disti'hutieksarten in Berlijn liât halen, hoewei zij daar niet vertoefde, maar op baar landgoed ver oordeeld tôt 200 M. boete. Tegen dit vonnis teekende zg appèl aan. Haar verdediger vroeg vrgspraak omdat de gravin zelf zich niet mat haar huishouding bezig hîeld. Verantwoorde- lijk hïervoor waren z. i. huishoudsters. Niet aldus was de rechter van oordeel. Deze overweeg, dat door de handelingen van de ondergeschikten der gravin melk en boter aan arme menschen waren ojtt- trokken. En al had zij zich niet met haar huishouden bemoaid, toch was zg, wegens haar verantwoordelijkheid daar voor, medeschuîdig. De rechter meende, dat hier geen ver- zaehtende omstandigheden aanwezig waren ea eischte voor de drie overtredingen de maximum boete, zijnde 66.000. De „Times" deeît mede, dat de eerste kinderrechtbank is opgericht in een gebouw geseheiden van de poiitierechtbank, te Lsmbeth Town Hall. Brixton. Dit ge- schiedde ter uitvoering van de kinder- rechtwet, het vorige jaar aangenomen. De wet schrijft voor, dat iedere rechtbank bestaat uit een politiemagistraat, benoemd door den minister van binnenlandsche zaken en twee vrederechters in het district Londen. De rechtszitting werd gehouden in een ruim, goed gemeubileerd vertrek. Er was geen bank voor beklaagden en de aanwezige politiemannen droegen bur- gerkleeding. De te behandelen gevallen waren zeer verschillend er waren jongens die appels en chocolade weggenomen hadden, anderen, die een heg hadden vernield. De reohter, mr. Halkett, zei tegen vier jongens, die appels hadden gestolen, dat hij han op z'n Atnerikaansch zou behan delen en hun elk een boete van 5 s. zou opleggen. Het was er niet om begonnen, de ouders te strsffen, want dit was wel het laatste, dat hij van plan was te doen. Hij richtte zich tôt de moeders der over- treders „Ik verlang, dat ieder van u een zakbcekje neemt en daarin admîni- stratie houdt. Telkens als ge volgens gewoonte uw jongen twopence zoudt wil len geven, geeft ge hem een penny. Uit uw aanteekeningen zal dan blijken, dat uw zoon u ia zes maanden de 5 s. terug- betaald heeft". Een beetje Amerikasnsch en lang geen onaardig systeem, ten minste voor kin deren die gewoon zijn, zakgeld te krggea. Vier gemaskerde roovers hebben dezer dsgea op klaarlichten dag op den weg van Montagne, in het arrondissement Prades (Zuid-Frsnkrijk) zes réfrigéra aan gehouden, waarvan er drie de hoogste ambtenaren van het département waren n.l. de prefect, de secretaris generaal en de hoofdingenieur van den watersta&t. De reizigers moesten de 1200 franes, die zij bij zich hadden, afgeven. Drie der roovers zijn gearresteerd. larn»? cent, ieder regel ags en Vrgdags [uiwekeholm 8, de jongeman staan. rie hij was en wat middels is hij naar m ter beachikking d. Hij heeft de ren heeft verstopt, jn teruggevonden. was grootendeels s te Kedichem bij groote boerenhof- ian den heer A. bergen met pl.m. îgen mede in de skhengst kon met Zijn manen waren srgewaaide vonken een hooiberg, ge- t der Linge, gem. slukken dit vuur oorzaak is onbe- i zich vele gevallen n buurt bestaande gezinnen. een groote brand lien van de Zwarte ir van het militaire ichtsche Heide bij is vandaar dadelgk rertrokken om het tel dorpje Rousset ■brenging verzocht irschot van haar isneuvelden zoon. riteiten niet meer id de indenditiet lien, werden twee onden. De famiiie it van den zoon, i bleek onbekend. Jiesloot edhter het 3 sturen, doch het te behoUden. De nf bekenden strgder begrafenis. aden melden dat itein in het Fran- ten zich herinnert ;en offisieele missie ezonden, door het net, en daarna tôt ische Sovjet-regee- j werd in Frankrijk reroordeeld), thans Van daaruit zal icht naar Duitsch- ikîje begeven voor ijewistische propa- am uit New York, D., meidt, dat in s bijna ondragelijk den en in het bij- ,ijn er vele doodtn immwmm niet de zekerheid de maire van Porto larborg is voor die ichting, ja, aïs ze l'meent te moeten Us ze niet vrg was leider dier werken tegen de regeering idelgke gezindheid in zou?" rende deze woorden ît, en uit zgn oogen l en een oogenblik te kunnen beheer- rtusschen naar de lenden zich haar an madame gluurde s heel goedkeurend. h lacbje verhelderde efect op dit teeken, menheid zgner di- prefect 1" riep Cor- c-t bevende stem, ist aan uw woorden ven, de eenige, die iioudt mg voor een voor een vgand weerlegde Charles, gd want als men u i waarschijnlijk geen rrsjo zijn maar dat men een V6r- en twgfel aan uw die niet bewezen id is." riep Corniglione kent mtj van het i uw aankomst af hoeveel moeite ik an dienst te zijn dat u gelooven kan". (Wordt vervolgd.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5