TWEEDE BLAD Offlcieele Publicatiën. Ingezonàen stukken. Gemengd Nieuws. No. 68 Arr.-Rechtbank, Winschoten. tbartdsr îoord. Zatcrdag 27 Augustus. De Burgemeester en Wethouders van Slochteren doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zrjne vergadering van den 8 Juni 1921, is vastgesteld de volgende verordening: Verordening tôt wyziging der ver- ordening op de heffing van een Hoofdeiyken Omslag in de ge meente Slochteren. No. 29. De Baad der gemeente Slochteren, Overwegende de wenschelijkheid met ingang van 1 Mei 1922 de geineenteltjke inkomstenbelasting te laten heffen en invorderon door de Ryksadministratio Gelet op de bepalingen der Gemeente- wet Besluit vast te stellen de volgende Verordening Jnt wijziging der ver ordening op de hefilng van een Hoofdeiyken Omslag in de ge meente Slochteren. Art. 1. De thans geldende door den gemeente- raad vastgestelde bepalingen omtrent de hefiing van een Hoofdelijken Omslag ver- vallen, voorzoover het geen aanslagen over daaraan voorafgegane belastingjaren betreft, op 1 Mei 1922. Over het tijdvak van 1 Januari 1922 tôt 1 Mei 1922 wordt een aanslag opgelegd ten bedrage van '/g gedeelte van den aanslag over het geheele jaar 1921. Voor hen, die over 1921 niet werden aange- slagen, baloopt de aanslag 1/g gedeelte van hetgeen over het geheele jaar 1922 zou zijn opgelegd. Art. 2. Ten aanzien van den in deze verorde ning bedoelden aanslag zijn van de be- Btaande verordening op de heffing van een Hoofdelijken Omslag niet toepasselijk die bepalingen, welke daarmede kennelijk in strijd zijn. Vastgesteld in de openbare vergadering van den 8 Juni 1921. (get.) H. BKOEKEMA, Voorzitter. (get.) H. 8NATER, Secretaris. Zijnde deze verordening door Hare Majesteit de Koningin goedgekeurd bij besluit van den 25 Juli 1921, No. 61. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Augustus 1921. De Burgemeester, H. BROEKEMA. De Secretaris, H. SNATER. De Burgemeester en Wethouders van Slochteren doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 8 Juni 1921 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tôt wjjziging van de verordening op de invordering van een Hoofdeiyken Omslag in de gemeente Slochteren. No. 30. De Raad der gemeente Slochteren Gezien zijn besluit van heden, no. 29, tôt wyziging der verordening op de heffing van een Hoofdeiyken Omslag Gelet op de bepalingen der Gemeente- wet Besluit vast te stellen de volgende: Verordening tôt wyziging van de verordening op de invordering van een Hoofdeiyken Omslag in de gemeente Slochteren. Art. 1. In afwijking van het bepaalde bij art. 7 der verordening op de invordering van een Hoofdelijken Omslag in de gemeente Slochteren zal de aanslag, bedoeld in de wijzigings-heffingsverordening van heden, versahuldigd zijn in twee gelijke termijnen de eerste termyn vervalt 1 April 1922, de tweede termyn 1 Juni 1922. Indien de uitreiking van het aanslag- biljet na 1 April 1922 geschiedt, is de belasting in haar geheel verschuldigd op den laatsten dag der maand, volgende op die, waarin de uitreiking heeft plaats gehad. Art. 2. Ten aanzien van den in artikel 1 be doelden aanslag zijn van de bestasnde verordening op de invordening van een Hoofdelijken Omslag niet toepasselijk die bepalingen, welke daarmede kennelijk in stryd zijn. Vastgesteld ter openbare vergadering van den 8 Juni 1921. (get.) H. BROEKEMA, Voorzitter. (get.) H. SNATER, Secretaris. Zijnde deze verordening aangehaald bij Koninklyk besluit van 25 Juli 1921, No. 61, waarbij is goedgekeurd de verordening tôt wyziging der verordening op de heffing van een Hoofdelijken Omslag in de ge meente Slochteren, vastgesteld door den Raad in zijne vergadering van den 8 Juni 1921, No. 29. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. BROEKEMA. (De Secretaris H. SNATER. De Burgemeester en Wethouders van Slochteren doen weten, dat door den Raad dier gemeente in zyne vergadering van den 8 Juni 1921, is vastgesteld de volgende verordening Verordening op de heffing van op- centen op de hoofdsom der ver- mogensbelasling in de gemeente Slochteren. No. 33. De Raad dër gemeente Slochteren, Besluit vast te stellen de volgende Verordening op de heffing van op- centen op de hoofdsom der ver- mogensbelasting in de gemeente Slochteren. Art. 1. En zullen, te rekenen van 1 Mei 1922, tan behoeve dezer gemeente op de hoofd som der vermogensbeksting wordan ge- heven honderd opcenten. Art. 2. De invordering geschiedt overeenkom- stig de verordening van heden. Vastgesteld in de openbare vergadering van 8 Juni 1921. (get.) H. BROEKEMA, Voorzitter. (get.) H. SNATER, Secretaris. Zijnde deze verordening door Hare Majesteit de Koningin goedgekeurd bij besluit van den S Augustus 1921, No. 91, En is hiervan afkondiging geschied. waar het behoort, den 23 Augustus 1921. De Burgemeester, H. BROEKEMA. De Secretaris, H. SNATER. De Burgemeester en Wethouders van Slochteren doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 8 Juni 1921 is vastgesteld de volgende verordening Verordening op de invordering van opcenten op de hoofdsom der ver- mogensbelasting in de gemeente Slochteren. No. 34. De Raad der gemeente Slochteren, Gezien zijn besluit van heden, no. 33 Besluit vast te stellen de volgende Verordening op de invordering van opcenten op de hoofdsom der ver- mogensbelasting in de gemeente Slochteren. Art. 1. De invordering en uitkeering der opcen ten op de hoofdsom der vermogensbelas- ting geschieden overeenkomstig artikel 263 der Gemeentewet en voorts, wat de uitkeering betreft, ook met inachtneming van hetgeen daaromtrent van regeerings- wege is of nader mocht worden bepaald. Art. 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Vastgesteld ter openbare vergadering van den 8 Juni 1921. (get.) H. BROEKEMA, Voorzitter. (get.) H. SNATER, Secretaris. Zijnde deze verordening aangehaald bij Koninklijk besluit van 3 Augustus 1921, No. 91, waarbij is goedgekeurd de ver ordening tôt het heffen van opcenten op de hoofdsom der vermogensbolasting, vastgesteld door den Raad in zijne ver gadering van den 8 Juni 1921, No. 33. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Augustus 1921. De Burgemeester en Wethouders voornoemd H. BROEKEMA. De Secretaris H. SNATER. Rjjksbelastingen. De Burgemeester der gemeente Sloch teren brengt bij deze ter kennis van de belanghebbende ingezetenen dier gemeen te, dat door den heer Directeur der Di recte Belastingen, Invoerrechten en Ac- cijnzen in deze|provincie, d.d. 16 Augustus 1921, no 250 executoir verklaard kohier no. 7 van de Personeele belasting dezer gemeente over het belastingjaar 1921, opheden ter invordering aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen dezer gemeente is ter hand gesteld, en dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Slochteren, den 25 Augustus 1921. De Burgemeester voornoemd H. BROEKEMA- HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Slochteren gezien art. 6, 2e lid, en art. 7 der Hinderwet brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente: dat by hunne vergadering is ingekomen een verzoek van het Bestuur van het Waterschap „de Kloosterpolder" te Schild- wolde, om op het percsel, gelegen te Schildwolde, kadastraal bekend gemeente Slochteren, sectie D no. 901 een Elec- trisch watergemaal te mogen oprichten, welk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd dat door hen aan de belanghebbenden op den 6 Sept. 1921, des voormiddags te elf uur, in het Gemeentehuis gelegen- heid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen, die bij hen tegen de op- richting op het aangeduid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers aïs zy die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren mondeling en schriftelijk toelichten. De schrifturen, die te dezer zake bij Burgemeester en Wethouders mochten inkomen, zullen van den 1 Sept. a.s. ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukke- lijk op gewezen, dat ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan ver zoek, zy niet ontvankelijk verklaard zullen worden, als zy tùet op de in deze kennisge- ving aangewezen zitting zyn verschenen, en dat derhalve het indienen van een be- zwaarschrift op den dag der zitting niet voldoende is. Slochteren, den 23 Augustus 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. BROEKEMA. De Secretaris, H. SNATER. VERGADERING van den Raad der gemeente Hoogezand op Dinsdag 30 Aug. 1921, des nam. te 6 uur. AGENDA. 1. Notulen. 2. Mededeeliug van ingekomen stukken. 2. Ontslag-aanvragen van de h. h. R. Mat-ring en J. E. de Jong, als leeraren aan de Avond vakteekenschool te Hooge zand, in het rekenen en algebra, en het scheeps- en werktuigkundig teekenen. 4. Voorloopig vaststelling der gemsente- rekening over 1920, na uitgebracht advies der Raadscommissie. 5. Wijziging der gemeente-begrooting voor 1921. 6. Aanbieding der begrooting van de Gezondheidscommissie te Hoogezand, over 1922. 7. Aanbieding der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1922. 8. Vaststelling verordening regelende het vervolgonderwijs. 9. Benoeming onderwijzend personeel voor het vervolgonderwys 1921/22. 10. Vaststelling kohier schoolgeld o.l. over het tweede kwartaal 1921. 11. Wijziging tarief voor de levering van Electriciteit. 12. Drinkwatervoorziening voor de pro- vincie Groningen. 13. Vaststelling van het kohier v. d. hoofdelijken omsUg, inzake den voorloopi- gen aanslag van 50 naar den aanslag over 1920. 14. Behandeling beroepschriften aansla gen hoofdelijken omslag over 1920. De verjaardag van H. M. de Koningin wordt dit jaar bij gunstig weer op dezelfde wijze gevierd als verleden jaar. Tusschen 2 en 21/2 uur n.m. zullen de kinderen van de school met den Bijbel een wandeling door het Plantsoen maken en bij die gelegenheid den Burgemeester twee coupletten van het Wilhelmus toe- zingen. Des avonds zal het Kerkelijk koor in het met lampions versierde en verlichte plantsoen eene uitvoering geven onder de bekwame leiding van den heer Zand- voort. Ik twyfel niet of vele inwoners zullen van de gelegenheid gebruik maken, de schoone zang van dit koor te bewonderen. Het veel dragon van oranje en het uit- steken van den nationale vlag zal zeker de feestvreugde verhoogen. De Burgemeester van Zuidbroek G. SNEL. De „Leeuw. Crt." schrijft Hoewel de regeering te Leeuwarden een santal woningen van bouwvereeni- gin gen tôt haar beschikking heeft, waar- voor zij huur betaalt doch die zij leeg laat staan, is dezer dagen van rijkswege van den heer W. H. C. van Esveld aan- gekocht het door hem bewoonde perceel Joh. Willem Frisostraat no. 10, teneinde tôt woning voor den directeur van het Postkantoor te dienen. Te Zwolle is het aantal typhusge- vallen thans tôt 79 gestegen. Eén patient is overleden, het aantal sterfgevallen is thans 11. Eén patient is hersteld, 66 zijn nog onder geneeskundige behandeling. Te Smilda ia het 8-jarige dochtertje van den heer J. Snippe op weg naar sahool door de tram overreden en gedood. Op het Stationsplein te Haarlem is een 22-jarig meisje uit Utrecht, logeerende te IJmuiden, door de Bloemendaalsche tram overreden. De ongelukkige reed met de fiets tegen de tram aan. Beide beenen werden haar byna afgereden. Na eenige uren is ze in het ziekenhuis over leden. De 65-jarige zwerver Corns, de Gelder, bekend onder den bijnaam „Had- je-me-maar", met wien tijdens dejongste gemeenteraadsverkiezing zoo gesold is, stond heden voor de Vacantiekamer der Rechtbank alhier in hooger beroep, doch bij verstek terecht van een vonnis, waar bij hij door de Kantonrechter wegens herhaalde openbare dronkenschap veroor- deeld werd tôt drie weken hechtenis en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar. De heer J. H. Varenkamp, adj -directeur van het consultatiebureau voor alcoholis- ten verklaarde, dat het bureau zich het lot van den beklaagde heeft aangetrokken en hem geplaatst heeft in een sanatorium. De heer Varenkamp zeide, dat het ver- blijf in Amsterdam voor beklaagde fataal is. De veroordeelde klaagde over de be handeling die hij van het publiek heeft ondervonden, speciaal door zyn verkiezing tôt lid van den Raad, wat hem een groote ergernis is geweest. Verder deelde de heer Varenkamp mede, dat hij gisteren bericht heeft ontvangen, dat de veroor deelde het thans goed maakt en het in de inrichting naar zijn zin heeft. De beste maatregel voor den beklaagde zou naar getuige's ooideel iijn, hem aa afloop van zyn verpleging in hbt sanatorium in een andere inrichting buiten Amsterdam te verplegen. Het bureaij zal in dezen geest werkzaam zijn. Het O. M., mr. Massink, deed in zijn requisitoir uitkomen, dat het publiek zich op ergerlijke wijze tegen den be klaagde misdragen heeft. Zelfs nu nog tr&cht het publiek de inrichting, waar hij thans zich bevindt, te hezoeken, ten einde met bekl. in contact te komen, zoodat het bestuur der inrichting zich genoodzaakt heeft gezien het terrein met bordjes „verboden toegang" te omringen. Spreker heeft eerst gemeend een voor- waardelijke straf te moeten eischen onder de bijzondere voorwaarde, dat hij zich gedragen zal naar de aanwyzingen van het medisch bureau voor alcoholisten by nadere overweging meent hij, dat het beter is als het vonnis wordt bekrachtigd met dien verstande dat de hechtenis wordt verminderd tôt drie dagen. Uitspraak 6 September a.s. Men meldt uit Finsterwolde aan ,,Het N. v. d. D." Kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier hebben naar aau- leiding van een brief van den slhier be- roepen predikant, ds. IJsbrandy te Juk- werd, eene byeenkomst gehouden. De heer IJsbrandy had bericht, dat Z Eerw. het beroep alleen kon aannemen, als de kerkvoogdy bereid was en toezeggiug deed, de bydrsgen te betalen, die de „Raad van Beheer" van haar zou vorderen. In bedoelde vergadering werd met alge- meene steinmen besloten, den heer IJs brandy te berichten, dat de kerkvoogden niet genegen zijn, zich het beheer uit handen te laten nemen en dat de ver gadering eenp&rig van oordeel was, dat de „Raad van Beheer" niet het recht heeft bijdragen te vorderen, doch dat de kerkvoogdij die zelf, naar eigen inzicht wil bepalen, zooals tôt heden steeds ge schiedt. Een paar dagen Iater kwam het bericht, dat de heer IJsbrandy voor het beroep bedankt. Het Landru verachijnsel, de blauw- baard van Cambrais, is niet specifiek Fransch. Cari Grossman is zijn Berlijn- sche concurrent en al legt deze het af in het aantal slachtoffers de Duitscher heeft er slechts (waarschijnlijk) zes op zijn rekening, tegen Landru twaalf of dertien, in geraffineerde wreedheid wint de Berlijnsche Iustmoordenaar het misschien van zijn Franschen collega. Nadat wekenlang reeds herhaaldelijk deelen van vrouwelijken in de Spree waren gevonden* weiker wyze van am- putatie wees op de waarschijnlijkheid van een bepaald stelsel van één bepaald per- soon, die de moorden beging, heeft de poiitie dezer dagen in flagantie een man, Grossmann, betrapt, terwyl hij in zyn vertrek meer een hol op de zoo- veelste verdieping van een achterbuurt bezig was een aan handen en voeten gebonden vrouw den schedel in te slaan. In de kamer van den woesteling zijn allerlei met bloed doorweekte vrouwen kleeren gevonden, benevens een vrij belangrijke som gelds. Grossman ontkent intusschen hardnekkig iets uitstaande te hebben met den dood der verschillende vrouwen, wier verminkte lijken in de Spree gevonden zijn. Deze Berlynsche Landru schijnt ook het procédé van zyn Franschen voorganger, het verbranden van lijken, toegepast te hebben. De woede van de bevolkiDg uit de buurt van de woonplaats van den vrouwen- moordenaar is zoo groot, dat toen hy eergisteren nog eens geconfronteerd moest worden met het lyk van zijn laatste slachtoffsr, de toegestroomde mannen en vrouwen hem op straat te lijf wilden om hem te lynchen, zoodat de begeleidende politiebeambten de sabel moesten trekken om zich ruim baan te verschaffen en Grossmann te beschermen. De „Matin" publiceert een brief, door Lenin gericht tôt een vriend in Zwitserland en openbaar gemaakt door het blad „La Vie Russe". In dit stuk erkent Lenin, dat hij buitengewoon ver- moeid is. Hy constateert, dat drie jaren van bestudeering der verschillende phasen van de Russische revolutie er slechts toe hebben geleid hem aan te toonen, dat de bolsjewieken ernstige fouten begingen door den kiassengeest te ontwikkelen en uit te buiten en dat hy het thans als het eenige middel om tôt een goed einde te komen beschouwt methoden te aanvaar- den, die alleen beantwoorden aan de eischen van het oogenblik, n.l. slechts de verdediging van het particulier belang der heerschende klasse. Hij is thans volkomen overtuigd, dat alleen de indi- vidueele wil en scheppende geest in staat zijn het voor en tegen te cverzien. Lenin bekent, dat de methoden, door de bols jewieken gebezigd, die alleen luiheid verwekten, en de onbekwaamheid om nieuwe denkbeelden te begrypen, een slagboom opwierpen, die des te onover- komelyker blijft, daar de kracht der Russische communistische pssrtij dagelyks afceemt als gevolg van de neiging van elkeen, om zijn eigenbelang te doen gaan vôôr het algemeen belang. Na te hebbBn geconstateerd, dat de bolsjewieksche bureaucratie juist dezelfde fouten beging als haar voorgingsters eindigt Lenin met te zeggen, dat hy reeds lang de noodzakelijkheid heeft erkend om concessies te doen, ten einde tôt een compromis te geraken, dat alleen in staat is het revolutionaire Susland te redden. In de Duitsche bladen vinden we een bericht, dat dengenen, die gedurende den winter in Duitschland moeten reizen, aangenaam zal zijn. Dezen winter n.l. zullen de treinen weer behoorlijk ver- w&rmd zijn. Reeds thans neemt het Rijksbestuur der spoorwegen de noodige maatregelen, om in een en ander te voorzien. In de zitting vanj.l. Woensdag werden o.m. de volgende zaken behandeld DIEFSTAL TE WESTERBROEK. Andries J., 52 jaar, arbeiders, gedomi- cilieerd te Wildervank, thans gedetineerd, heeft volgens de dagvaarding te Wester-' broek in of omstreeks den nacht van 2 op 3 Aug. j.l. weggenomen twee tamme konijnen van Gerrit Venema. Deze verklaart twee konijnen te hebben vermist. Hij kende bekl. niet. Bekl. bekent. Eisch zes maanden gev. De heer mr. R. Ph. Veenhoven wilde zich eigenlijk refereeren aan het oordeel der rechtbank, maar bekl. wilde graag, dat pi. aandrong op een lichte straf, op grond, dat bekl. uit armoede den diefstal pleegde. Bekl. vreest by lange gevangenisstraf aan het werk te ontwennen en door zijn kameraden te worden uitgesloten. BELEEDIGING TE MEEDEN. Albert H., 26 jaar, arbeider te Munten- dam staat terecht terzake. dat hij te Meeden omstreeks 9 Juli j.l. den surv. rijksv. Jaarda opzettelijk beïeedigend toe- voegde „ongeluk, rotkreng, smeerlap, toen dien bekl. bekeurde, omdat deze op andermans bezaaiden en bepoten grond liep. Rijksveldwachter Jaarda volhard bij den inhoud van zijn verbaal. Bekl. heeft zich aan get. voorgesteld aïs Hilbrand H. en gezegd, dat hij vrouw en kinderen had, wat niet het geval is. Het 0. M. eischt tegen bekl. een maand fiev. cent, ieder regel dags en Vrydags ifunnekeholm 8, le terugtocht aan- Hdbl. let onderzoek naar 3rzberger heeft tôt jultaat opgeleverd. îeeft thans ook een mark uitgeloofd de daders. ihot van Erzberger tronkelijk het plan 1 naar zijn geboorte- den overgebracht, d worden bijgezet. Bieberach heeft aan erger een eere-graf mau in tegenwoor- foordigers der rijks- geering van Baden fractiegenooten een gheid voor Erzber- e overbrenging van ihuis naar de kerk vereenigingen met kkist werd vooraf- ieliikheid. Na de lijkkist naar het ragen en daar be- rertegenwoordigers i Baden, de rijks- um. In naam van vroegere rykskan- i herdenkingsrede. Ilr w&ren vertegen- o.a. van de onaf- o4gens een bericht Moermansk Engel- land. n zonder nadere gevechten gemeld. ug. Blijkens een leenschen minister raid Scavenius, aan nsche hulpcomité, is, voorloopig be- trekken van dage- i .5000 kinderen te zes laïandan, het- lilltoen kronen zou m schoeisel zullen de kinderen en vassenen. Daartoe m gedaan cp het ig. De Poolsche. sche regeeringeu* met de Finsche lussische regeering waarin zij protes- mdingon van het tusschen Rusland sloten. olg van een op de jfors genomen be- B4B ergevoeî verbieden rerstaat me een e u niet sympalhiek chuiven. Dat kan sprak ze vastbe- stil in 't vertrek. der zwaluwen, die dvlogen was hoor? en droppel, die op >ed Anton opkijken. riep hij en knielde nam haar in zijn de betraande oogem tôt myn ongaluk r eeren en bewon- iet op, ik beschouw i waar ik ook zyn t, kom ik. Ik ga lyven kan ik niet. nerika, dat is nog ult steeds geregeld a." it zijn armen losge» Anton, ja, dat is reld in. Een jong, isn moet eerst over* ost geven, voor hy goed vestigd. Was i het ook. Maar 't j- je moet gaan," tar stoel verheffend. streek zich mot de dan drukle hij 't maal aan zyn hart >t nu en dan leven- elen terugkeerden, de zich niet. Eerst in, die door 't ven- I- uit haar gepeins. Wordt vervolgd.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5