TWEEDE BLAD Gemengd Nieuws. m 84 1 Mieuws. Voorgedragen worden de heeren Scharmer Zaterdag 22 October. Gemeenteraad Zuidbroek. Vergadering van Woensdag 19 October, des namiddags drie uur. Burgemeester Snel heeft zijn vacantie te pakken en trok naar Berlijn om uit te puffen van ambtsvermoeienis. Voorzitter is Wethouder Tuin. De raad is volt&llig. Na vaststelling dur notulen komen aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Bericht van de plaatselijke comm. van toezicht verzoekende verandering van de verordening regelende kare saman- stelling. Men wil ieder jaar een der vijf leden laten aftreden. Voorts deelt de commissie mede dat ze met het oog op de ingediende noodwet voorloopig niet zal advîseeren over de U. L. 0. plannen. B. en W. stellen voor gunstig over het eerstgenoemde te beslissen. Nadat enkele leden er het woord over hebben gevoerd, wordt het voorstel aan- genomen. b. Verzoek van den heer H. Kunsel, h. d. s. te Zuidbroek om eervol ontslag per 15 Dec. 1921. Verleend. De heer H. Kunsel wil per 15 Dec. ook de huur der woning opzeggen, doch B. en W. zeggen dat hg verplicht is tôt 1 Mei 1922 voor de huur te staan, tenzij er eerder een opvolger komt. De heer Mulder zegt dat in de regeling van B. en W. dwaasheid rit. Als men Kunsel plichten oplegt tôt 1 Mei, dan kan men zijn opvolger ook voor dieu de woning niet aanbieden. De heer Knottnerus vindt het niet billijk dat Kunsel tôt 1 Mei betaald. Men debatteert nog sen wijle over ambtswoning en kuurwoning. De heer Schansema pleit clementie, omdat K. verhuizen moet. De heer Mulder ook. Sp. waarschuwt voor de conscjuenties. Met 52 st. (die der weth.) wordt de heer K. van zgn verplichtingen ontheven. c. Bericht van de Ged. St. dat het water van de regenb&k bij de scbool Heilige Laan, is goedgekeurd. Wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Mededeeling van B. en W, dat de beschoerïng bij de opslagplaats verrot is en een uitgaaf van 400 500 vordert, meer vraagt dan de raming is. Goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. om het raadsbesluit tôt stichting van een U. L. O.-School door bij bon w van twee lokalen aan de school aan de Heilige Laan, voor wat betreft de uitvoering op te schorten. B. en W. stellen voor met het U. L. 0. te beginnen in twee bestaande lokalen, daar het derde leerjaar terstond niet kan worden bevolkt. Tôt dat einde is reeds dispensatie gevraagd bij de Kroon in ver- band met de derde leerkracht, terwijl tevens reeds ge#nformeerd is naar de mogelijkhaid van al of niet bouwen onder de komende noodwet. Zoodra de Koninklijke dispensatie afkomt, zal de rijksbgdrage voor de ge- meente verzekerd zijn, daar er anders een school komt, die niet voldoet aan de eischen der wet. Na het bekomen der dispensatie kan tôt benoeming van een hoofd der school en een onderwijzer worden overgegaan. De heer Knottnerus verbaasd zich er over, dat de voordracht in de krant is geplaatst. De secretaris verzekert, dat de Inspectie tôt publicatie heeft beredderd. Het blijkt den geheelen Baad te spijten. De heer Schansema hoorde dat de sol- licitanten reeds naar Zuidbroek wilden fîetsen. Spreker heeft ze tegengehouden en gezegd dat het nog zoover niet is. Ietwat boos over dit verloop, wordt van deze kwestie afgestapt. De heer Schansema begrijpt het voorstel niet. De heer Kunsel gaat weg, zoodat de vreemde talen niet langer kunnen worden onderwezen. Men spreekt van een nieuwe wet, doch er is nog geen wet. De Voorz. zegt dat de zaak hierop vastzit er zijn voor de derde klasse nog geen leerlingen. Voorts: de Inspecteur adviseert het nieuwe hoofd ook te be- noemen voor de school—Kunsel. De heer Schansema vraagt nog inlich- tingen. De secretaris zegt dat eerst de sollici- tanten gevraagd zal worden of ze even- tueel ook hoofd aan de Heilige Laan willen worden. De heer Schansema zegt, dat men elders de leerlingen heeft gedeeld over twee leerkrachten. De voorz. zegt, dat dit meer geld kost. Den heer Schansema kan dat niets schelen. De Tweede Kamer is verant- woordelijk voor de kosten. De voorstan- ders van het bijzondere onderwijs hebben geaccepteerd wat de wet hun in den schoot werpt. Wij worden hier als kwajongens be- handeld. Er is besloten een school te bouwen. Dat besluit had men moeten uitvoeren. Men moet zich schamen lid van den Baad van Zuidbroek te zijn. Men besluit hier boomen te kappen en daarna ze niet te kappen. Daarna besluit de Baad weer boomen te kappen en daarna weer niet. Dat is het knikker- spelletje waarom allen Iachen, Het noodwetje bedoelt de bijzondere schooltjes om richting A en richting B saam te voegen. Die wet slaat niet onze plannen. Spreker heeft gesproken met autori- teiten. Op dien grond zegt spr., benoem nu een afgevaardigde, laat die direct naar den Haag gaan en het staat vast dat de school er komt. Wat heeft het toch voor zin om steeds weer besluiten aan te houden, althans niet uit te voeren. Laat men toch einde- lijk eens doorzetten en wat doen. De Baad is om den tnin geleid. Spreker heeft dat ook tôt den heer Wirtz gezegd. Die kan het in den zak steken. 30jaren bestaat de U. L. 0.-school. Met onwil heeft men de uitvoering getraineerd. De heer Knottnerus zegt (Jat de nood wet niet slechts het bij zonder onderwijs raakt. Maar ook de kleine U. L. Ô.- scbooltjes worden bestreden. De heer Mulder gelooft dat de heer Schansema gelijk heeft tôt op zekere hoogte. 't Heeft lang gesukkeld. Maar hier zijn 37 leerlingen. Daarom zal Zuid broek wel niet worden onthouden. De heer Suzsnaar is het met Schansema eens. 't Is jammer dat de wet er nu komt. Mej. Kruizinga is het enthousiast met Schansema eens. De heer Knottnerus wil nog een week wachten met het zenden van een afge vaardigde. De heeren Schansema en Suzenaar wil len direct naar den Haag. Eerstgenoemde herhaalt dat de Baad om den tuin geleid is. Besloten wordt spoedigst iemand naar den Haag te zenden. Het aan de orde gestelde punt wordt een vergadering aangehouden. 3. Benoeming hoofd der school Oost- eind. K. Groen, onderw. Zuidbroek. J. Schenkel, onderw. Sappemeer. H. Holmersma, h. d. s. Annerveen. Benoemd wordt de heer K. Groen met 5 stemmen. De heer H. Holmersma heett 1 stem. De heer Schansema huldigt B. en W. voor dat ze rekening hebben gehouden met de wenschen der betrokken ouders. Natuurlijk zonder eenige afbreuk te willen doen aan de capaciteiten van de andere twee. De heer Knottnerus waagt zich aan de onbegrijpelijke vraag of B. en W. die no. 1 op voordracht plaatsten, ook wer- kolijk aan no. 1 de voorkeur geven 4. Benoeming personeel vervolgonder- wijs. B. en W. stellen voor Mej. Dijk aan de school aan de Heilige Laan en Mej. M. Praktiek en het nieuwbenoemde schoolhocfd aan de schooI-Oosteind te benoemen voor het vervoigonderwijs. Aldus besloten. 5. Voorstel van B. en W. tôt wijziging van eenige raadsbesluiten met betrekking tôt de woningvoorsehotten. In sommige raadsbesluiten worden huurprijzen ge- noemd waarmede de woningstichting heeft te rekenen. Het is echter wenschelijk de huurprijzen daar uit te lichten, dan deze eene belemmering kunnen vormea voor de woningstichting. In andere raads besluiten is geen huurprijs genoemd. Na heel wat vragen en antwoorden wordt conform besloten. 6. Vaststelling pensioengrondslagen van gemeenteambtenaren. De desbe- treffende voorstellen van administratieven aard worden aangenomen. 7. Verzoek van het Comité ter behar- tiging van de algemeene belangen van Ov6iheidspersoneel, om geregeld overleg via de vereeniging van Nederl. Gemeenten. Daar het bestuur dier organisatie dat overleg niet gaarne wenscht te leiden, stellen B. en W. ook voor het verzoek af te wij zen. De heer Schansema stelt enkele vragen, naar aanleiding waarvan het adres wordt voorgelegd. De heer Knottnems zegt dat men zich eigenlijk zou overgeven aan de uitspraken van het bestuur der vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Het voorstel B. en W. wordt aange nomen. 8. Comptabiliteit. Daartoe strekkende Concept-besluiten worden tôt besluit ver- heven. De heer Knottnerus wraakt het, dat voor een dienstreis van den heer Mulder en den Burgemeester f 80 is gerekend. Dat is f 40 per persoon. De heer Mulder wil specificeeren, Er wordt nog aïïerlei over vuilgemaakt. O.a. werkt men aan het vraagstuk of men in één dag naar en van den Haag kan gaan. De heer Knottnerus kan het. De heer Suzenaar niet, De heer Knottnerus zegt dat men voor een corporatie toch eigenlijk derde klasse moet reizen. De voorz. wrijft Knottnerus onder den neus dat beide verleden jaar naar Gro- ningen reisden voor de reclames. De heer Kn. wilde toen bepaald tweede klasse. Tableau 9. Verzoek van Mej. de Wed. Gans, om eene uitkeering bij overlijden, daar haar echtgenoot de heer B. Gans, in leven hoofd der school in het Oosteind, is overleden. De verordening regelende de uitbetaling der onderwijzers-salarissen, stammende uit de dagen waarin de gemeente de salarieering ook van het onderwijzend personeel nog regelde, is nog niet inge- trokken geworden, op dien grond vraagt mej. Gans een uitkeering. B. en W. laten het oordeel aan den Baad over de vraag of adressante nog voor eenigen tijd salaria moet worden uitgekeerd. Dat collage stelt echter in elk gsval voor, tôt intrekking der verordening te besluiten. De heer Mulder wil niet over zes weken salaria spreken, doch allen vragen is, nu het Bijk de salarieering regeling invoerde, de verordening niet verkracht 8pr. wil ook de verordening niet intrek- ken. Ze is van rechtswege ingetrokken. De Voorz. en de heer Knottnerus aluiten zich, evenstls Mej. Kruizinga, bij de ziens- wijzeMulder aan. Conform wordt besloten. De verordening is dus niet ingetrokken bij Baadsbesluit. Geacht wordt dat ze van rechtswege vervallen is. 10. VerordeniDg Hoofd. Omslag. Ged. Staten dringen aan op eene tijdige vaststelling der verordening, daar met de goedkeuring door de Kroon vrijwat maanden gemoeid zijn. B. en W. handhaven hun onlangs ingediend voorstel, aangezien allemogelijk- heden niet door eene verordening kunnen worden ondervangen. Elke denkbare onbillijkheid kan onmogelijk worden ge- coupeerd. En blijkt het in de praktijk werkelijk noodig te zijn om veranderingen aan te brengen, dan kan dit nog altgd gebeuren. De heer Schansema wil van de inkom- sten uit arbeid, uit bédrijf een vierde aftrekken. De inkomsten uit kapitaal verkregen wil spreker ten voile belasten. Do heer Knottnerus zegt dat de ge meente reeds opcenten op de vermogens- bel&sting heft. 't Zou trouwens een exodus van vermogenden beteekenen, De Voorz. ia het daarmede eens. De secretaris verwittigt den Baad dat het recht om zulk een aftrek toe te passen, bepaaldelijk uit de nieuwe wet is gelaten. 't Mag dus niet meer. De voorstellen B, en W. worden aan genomen. 11. Aanwijzing van gemachtigden tôt verdedigiug van reclames h.o. voor Ged. Staten, voor het belastingjaar 1920. Aangewezen worden de h.h. Schansema en Knottnerus. De heer Kuottnerus wil roet in 't eten gooien. Spr. heeft het reeds twee jaren gedaan. Na eenig geaoebat zegt de heer Knottnerus „>iou dan, voor de laatste keer Sluiting. Zoo zijn er Er zijn van die mannen, Gaboren tirannen, Voor wien aile leden van het huisgezin Die aanleiding zoeken (beven, Tôt razen en vloeken En noodig of niet dad'lijk opstoppers (geven. Er zijn van die mannen, Geboren tirannen, Die zien in hun vrouw een gedweeë slavin, Die ailes moet weten En niets mag vergeten En ailes moet reg'len naar „manlief" z'n (zin 1 Die zorgt, dat de kind'ren Hun vader niet hind'ren, Die ailes vermijdt, wat hem prikkelen Die nooit wordt geprezen (kan, En immer moet vreezen En toch in hem ziet den rechtvaardigsten (man Er zijn van die mannen, Geboren tirannen, Die zwaaien den scepter thuis zonder genà Maar is hij bij vrindon Gezeîlig te vir.den Dan is er geen leukere kerel, dan „Pa" („Eott. N.blad"). Door onbekende oorzaak is te Onst- wedde een dubbelo behuizing, bewoond door Bodewitz en Tobias Gort een prooi der vlammen geworden. Er is zeer weinig gered ailes was verzekerd. In de Woensdagmidd&g gehouden vergadering van de hoofdbesturen der vijf metaalwerkersorganisaties is overeenstem- ming bereikt inzake optreden tegen de aangekondigde loonsverlagingen. Besloten werd in aile plaatsen waar de loonsverlaging is aangekondigd, het advies aan de arbeiders te geven, geen loons verlaging te aanvaarden. De gevolgen van uit dat advies voortvloeiende kon- flikten, zullen ten voile door de organi sâmes worden gedragen. Het genomen besluit zal aan de betrok ken arbeiders per manifest wordon mede- gedeeld. Er is een komitee gevormd uit de hoofdbesturen, waaraan de leiding van de aktie is opgedragen. Woensdag had te Amsterdam een zeer druk bezochte vergadering plaats van de hoofdbesturen van bij het N. V. V. aangesloten organisaties. Besproken werd de door den metaalbond aangekondigde loonsverlaging. Met algemeene stemmen werd besloten, om den bij het N. V. V. aangesloten Metaalbewerkersbond op de meest kracht- dadige wijze moreelen en financieelen ateun te verleenen. Aan het Verbondsbestuur werd opge dragen, zoonoodig in nader overleg met de hoofdbesturen, al die maatregelen te treffen, welke er toe kunnen bijdragen, dat deze steunbeweging over het goheele land op de meest intensieve wijze zal worden gevoerd. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25-jarigen timmerman H. N. den Held, die op de Stroomarkt bij een woordenwisseling zijn broer met een revolver doodschoot. Evenals door de rechtbank werd Ileld ontslagen van rechtsvervolging, op grond, dat hij uit noodweer gehandeld had, waarbg hij de grenzen overschreed, tengevelge van een hevige gemoedsbeweging. De eisch was 5 jaar gevangenisstraf. Verdediger was mr. J. de Vrieze. Er Ioopen in Amsterdam twee mannen rond, die kunstig nagemaakte Perzische tapijten aan den man brengen aïs echte en tegen de prijs van echte. Eén hunner geeft zich uit voor vendu- meester van „De Brakke Grond." Zij hebben hunne jute-tapijten al aan meer dan één ingezetene gesleten voor goeden prijs. Welke vrouw past een boerenzoon De Veldbode geeft niet alleen landbouw- zaken advies, maar heeft zich ook ge- waagd op het bloemrijke, maar tevens doornige pad der liefde. Als 'n boeren zoon trouwen wil gewoonlijk heeft hij dan al lang „aanslag" met een meisje. Maar voor 't geval dat dat niet zoo wezen mocht, hoe dan Dan is er De Veldbode nog, die hem van goeden raad wil dienen. Wanneer je een vrouw kiest raad het blad doe 't dan alléén laat je nooit een vrouw aanpraten. Maar zoek een vrouw met hart voor de fokkerij, een vrouw, die niet àl te modéra is, maar toch een, die streeft naar verbetering. En al deugt ge dan zelf niet heelemaal, dan komt ge er toch. Want een halve man met een heele vrouw is méér dan een heele man met een halve vrouw. Men meldt uit Zalt-Bommel Om half negen 's avonds, het tijdstip waarop over het algemeen reeds een gevoel van rust in ons stadje merkbaar wordt, trok Dinsdag een kolossale rookkolom boven het St. Antoniusgesticht aan de Nieuw- str&t alhier, de aandacht van enkele voorbijgangers. Het vermoeden, dat er brand was uitgebroken werd al spoedig bevestigd, door het uitslaan var< een reuzenvlam, die in ongeveer tien miauten het gedeelte achtergebouw in lichter laa o zette. Honderden menschen waren in een oogwenk aanwezig en evenzoovele paren handen begverden zich om te redden wat nog te redden was. De bewoners van dit pensionnaat een 16tal zusters (gees- telijken) en een 20tal kostschoolkinderen, hadden zich reeds gedeeltelijk ter ruste begeven, hetgeen het reddingswerk niet vergemakkelijkte. Toch konden allen ongedeerd het groote gebouw verlaten en kon de ramp beperkt worden tôt materieele schade. Toen na een kwartier de eerste brandspuit water kon geven, leek de strijd tegen een brand van dergelijken omvang wanhopig. Met 4 stralen gelukte het echter na twee uur hard werken de belendende perceelen te behouden. Vlak naast. de vuurzee stonden een christelijke school en een particulière woning, welke bijzonder groot gevaar liepen, mede ver- nield te worden. Te middernacht was men de brand geheel meester en was het flinke, trotsche gebo-'W totaal uitgebrand. Dat het hierbij bleef, is vooral te danken aan 't flinke taktieche optreden der betrekkelijk primi- tief ingerichte brandweer en aan de omstandigheid dat er zoo goed als geen wind was. Was dit laatste wel het geval geweest, dan was de ramp niet te overzien geweest. Een dichte vonkenregen dwarrelde ge- durende een paar uur over ons stadje heen, terwijl een groot gedeelte der straten hedenmorgen met asch van verbrand papier, enz. was overdekt. In het gebouw zelf was juist voor eenige dagen, de geheel nieuwe elé$trische installatie voltoo'id en men vermoedt, dat kortsluiting de oorzaak van deze ramp is. De 20 kinderen, van wien er enkele wsezen en andere, ^i.er ouders schippers zijn, werderf bij verschiilende families onderdak gebracht, evenais de geestelijke zusters. Naar wij vernemen, wordt de schade door verzekering gedekt. Na lang zoeken is de politie te De- venter er in geslaagd den dader in handen te krijgen van eenige daar ter plaatse gepleegde inbraken en diefstallen. 't la een 23-jarig jongmensch uit Amsterdam afkomstig, die tôt voor eenigen tijd als bouwkundig opzichter bij de gemeente- werken te Deventer in betrekking was. Bij zijn verhoor, waarin hij een volledige bekentenis aflegde, verklaarde hij in de maand Augustus uit de direciiekeet van gemeentewerken aan den Zutphenschen straatweg eene som van pl.m. f 200 uit een geldkistje gestolen te hebben. Op 27 Sept, outvreemdde hij uit het gebouw van de gemeentewerken een groot bedrag aan postzegels en rentezegels, die in een brandvrije kluis geborgen waren. Eenige dagen later bracht hij een be- zoek aan Van Zwet's Davo Haardenfabriek, verschafte zich door het verbreken van een ruit toegang tôt het kantoor en stal daar uit den lessenaar van een der direc- teuren een aantal voorwerpen. In den loop van de maand October maakte hij zich op verscbillende plaatsen aan rijwieldiefstalien schuldig. Zoo ont- vreemd hij uit een leeszaal te Amsterdam een fiets die hij beleende, waarna hij per spoor naar Eotterdam vertrok. Toen zijn geldmiddelen uitgeput waren, ktopte hij op het politiebureau daar ter stede om nachtverblijf aan, doch liep daardoor in den val, want daar was men reeds in het bezit van zijn signalement. Het jongmensch is nu ter beschikking der Zutphensche jusitie gesteld. Een Brusaelsch juwelier ontving, enkele dagen geleden, bezoek van élégant gekleed heer, die een verzameling dia- manten kocht en betaalde, ten bedrage van 4800 gulden, meldt de „Msb.'\ De guldens werden ingewisseid bij een Brus- selsche bank, welke het geld overmaakte aan een Amsterdamsche instelling. De a heeft thans bericht, dat de guldens in guaestie valsch zijn. De eiegante kooper was in het bezit van een geheel vvlies met guldens. Men denkt, dat ook deze valsch zijn. De politie heeft een ondar- zoek ingesteld. In den laataten tijd zgn, volgens een V. D. bericht, te Hamburg valsche Hollandsche bankbiljetten ter verwisse- ling aangeboden van f60, 100 en /300. Ook te Breda zijn enkele typhus- gevallen geconstateerd. De aardappelmeelfabriek van de firma Wolda en Co. te Veendam, is we- gens watergebrek voorloopig stop gezet, meldt de „N. B. Crt." Men meldt aan de „Prov. Gron. Crt.", dat in Groningen op verschiilende plaatsen, in de omgeving van Baflo, door gebruikmaking van wiche'iroeden water in den bodem is govonden Men vend het soms in zulk een groote hooveelheid dat een landbouwer uitriep dat waternood niet meer bestaat. Een klerk op het postkantoor te Aqjuila in Italie ontdekte bij het oprui- men van de brandkast een bur£!p papie- ren, meer dan twintig jaar oud, waarbg zich ook een poatwissel van een vrij hoog bedrag bevond. Niem&nd kon hier- over opheldering geven, behalve een oude man, die meer dan een kwart eeuw in dienst was geweest. Hij herinnerde zich, dat een van zijn collega's beschul- digd was een poatwissel te hebben ge stolen en ofschoon men niets mot stel- ligheid kon bewijzen, werd deze collega ontslagen. Door het ministerie van Posterijen werd dsarop een onderzoek ingesteld. hetgeen uitwees, dat de per soon in kwestie thans te Palermo woondc. Iiij werd door de regeering schadeloos gesteld met een bedrag van 114.000 lire, zijnde het totale bedrag aan salaria, dat hij gekregen zou hebben indien hij niet zou zijn ontslagen. 50 cent, ieder regel middags en Vrijdags G, Munnekeholm noordén Terschelling itentie gevraagd. De j sleephoot losgeslagen, ut met kompassen en en de ksjuit ingesla- >oten Witte Zee" en kerk" zijn resp. van Nieuwediep ter assis- rg is Zondagmorgen op den Westersingel 'an een 69 jarigen man nd, het laatst wonen- spens,%>08tbode, Ver- >or de duisternis mis- jkt. ksbew.gilde St. Franc, iven is door de leden- îtigd om de bondssi- me stichting uit het 7 met den inven- he grens bg Vlodrop Eindhoven in verze- steld, wegens poging den en zilveren voor- nd. biak er in perceel 3a rmontstraat te Leiden older. Het huis, dat mkamer, eerste étage or twee gezinnen, de Van Dijk, bewoond. ia geheel uitgebrand, eeg vefel waterschade. n, had de brandweer ;en uur onder de knie. m wind wist men de jn te bewaren. Huis verzekerd. k nadat de jocgen uit m zijn vader gestolen 0 verdwenen was, is van politie De Vries ikt hem te Botter- Het geld ia grooten- a f 9600, droeg de h. Een vriendje die 'as gegaan, moet nog t De jongen behoort lin, de vader had als rbeiderBbouwvereeni- rag, dat bestemd was liiflcssing aan de ge- berusting. Leiden. voor het reizend pu re 2de perron der wegmaatschappij is udoelmatigheid weder gebruik gesteld in einen van Den Haag ir onrejîhtvaardig zijn, teedelre en billijke men want die vrouw slukkig zijn, die bij est behoefte gevoelt beschanfden omgang 3 omgeving vindt, ja, elf ^angewesen moet ngelukkig gevoelen." n eene donkere wolk hoon voorhoofd; zij ig en met schnk be- ene vrouw, zooals hij even, naast hem zat. willen, had zij haar den. Want kon haar ieze teedere eischen n zijne vrouw slechts die al het geestelgke elang inboezemt als chatte, kon hij deze beschaafden omgang het niet te vreezen, agang opzettelijk zou zich bersteld had en algemeene beteekenis gesprek van dit punt e Jozephe, zonder hem ioen gevoelen: „Wij and ervaren dit genot en, als vreemden mis- Wij bezoeken elkan* zie slechts welk een \jes daar voor den zich uit en hij dacht „ik heb zoo pas een çaan", en hij haalde schijn en toonde het (Wordt vervolgd.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 5