Gemengd Mieuws Ingezonden stnkken. Rechtbank te Winschoten. MARKTBERICHTEN. 450—500 300—350 375—450 325—350 in het hôtel Buining, op de bovenzaal en in den doorrit. Op de bovenzaal srijn geplaatst niet minder dan 2 dubbele rijen en 2 enkele rijen elk ter lengte van 14 Meter en dan nog wel 2 kooien boven elkander, terwjjl er beneden (speeiaal voor konijnen, duiven, ganzen en eenden) er S enkele rijen komen van pl.m. 15 Moter lengte. Aile kooien srjn van gaas en dun ijzer gemaakt zoodat de dieren goed zicht- baar zijn. Voor kippen zijn er 263 num- mers, duiven 64, eenden en ganzen 7 en konijnen 94 nummers. Onze Pluimveevereeniging Zuidbroek en 0. [die voor de eerste keer van haar bestaan een tentoonstelling heeft georga- niseerd, ziet haar werk reeda met suce a bekroond daar ruim 400 nummers zijn opgegeven sn de aanwezige loten bij de aan deze ié&toonstelling verbonden loterij reeds sedert een paar weken bij den administrateur waren uitverkocht. Er wordt dan ook een druk bezoek verwacht. Scmildwolde. Door den hevigen wiad van ZoBdagavond viel sen boom op bat huis van mej. de wed. de Wit alhier. De aangerichte schade leek echter niet ernstig te zijn. Maandagavond hebben we genoten. Genoten van het prachtig spel van „De Wilsons", bij de opvoerir.g van gGekocht en Betaald", in het hôtel Starke, alhier. Het stuk zeif vond niet die bewon- dering, als het hier den vorigen winter door hetzelfde gezelschap opgevoerde „Bij gebrek aan bewijs". Het spel echter was mooi. Naast droeve tafereelen, die menig-. een een traan deed wegpiuken, was er tevens dikwijls gelegenheid tôt een gullen lach. Jammer, dat het publiek niet groot was. Gezelsehappen als dqp; verdienen inderdaad meer belangstelhng. Een hartelijk applaus na elk bedrijf mocht door de spelers in ontvangst worden genomen. Siddeburen. Hoe broos het menschelijk leven is, bleek hier Zaterdagmiddag. De 64javige B. Buitenkamp werd des middags onwel, en overleed enkele uren dsarna, Zondag waaide een groote spiegel- ruit in van den heer C. Klein. Ook de straatverlichting geraakte defect, vaar- door verschillende gedeelten in duisternis werden gehuld. Martenshoek. Zondsgavond waaide een van de winkelruiten van den heer E. Buding in. Kielwindeweer. Door den hevigen storm van gistermiddag sloeg een dikken tak van een der boomen naast het hôtel gDe Viersprong" en beschadigde de waran- da. Het dochtertje van den heer Bentum werd door het verbrijzelde glas licht aan het hoofd gewond. De arbeider J. Prins alhier trok op de Sappemeerster loterij een D/g jarige bruine ruin. De serie korfbalwedstrijden, die hier Zondag zouden worden gehouden, moesten tengevolge van het slechte weer ten tweede maie worden uitgesteld. Westerbroek. De hoofdprijs van de Sappemeerster verloting, bestaande uit fcwea paarden, werd gewonnen door den heer Bruining, verver alhier. Sappemeer. Door den storm van Zon- avond werd hier niet zooveel onheil gesticht als op andere plaatsen. Wel -werden eenige boomen ontworteld. In den tuin van den heer Struvé viel een dikke boom door een afdak en kwam terecht op een schuurtje van den heer Beerta, zonder evenwel hieraan groote schade aan te richten. Voor de drukkerp van dit blad viel een boom over den weg, doch bleef op het telefoonnet hangen. Door het oordeeikundig optreden van den gemeente-opzichter, den heer Boggen, die den boom liet stutten en kappen, werd echter geen enkele draad gebroken, zoodat de telefonische verbinding geen stoornis ondervond. Kleinemeer. Maandag geraakte alhier een kind, gealimenteerde in het Burg. Armhuis, te water, terwijl Dinsdag een dochtertje van P. Kliphuis aan de Wil- helminastrast, bij het naar school gaan eveneens te water geraakte, doch spoedig door een voorbijganger op het droge werd gebraeht. Beide kinderen kwamen er met den schrik en natte kleeren af. Door den rijksveldw. Van der Molen en den gem.-veldw. Cazemier van Mussel- kanaal werd Donderdag ter beschikking der jusiitie te Winschoten gesteld Hijlko ffolkert B., 28 jaar, hoofd der Hervormde school te Stadskanaal, verdacht van on- tuchtige handelingen, gepleegd met aan hem toevertrouwde 12- en lSjarige meisjea. Na verhoor werd verdachfe ingesloten, Bg den landbouwer S. v. d. Meer te B&rneveld is het miltvuur onder de paarden uitgebroken. Een prachtige Belgische merrie is reeds aan deze ziekte bezweken. Te Lengel is ingebroken bij den landbouwer Wennekes. Twee rjjwielen en 100 contanten werden ontvreemd. De dieven zijn over de grens gearresteerd. De penningmeester van de Woning- bouwvereenigfng „Eigen Haard" te Arn- hem is op aanklacht van voorzitter en secretaris dier vereeniging gearresteerd wegens verduistering van gelden toebe- hoorende aan de vereeniging in het geheel een bedrag van ongeveer f 6000. De verduistering betreft de door de aan- deelhouders der vereeniging in weke- lijksche termijnen gestorte bjjdragen van 25. In het geheel waren er 2T5 leden, zoodat men kan nagaan, dat de inkomsten niet onaanzienlijk waren. De vereeniging bestond twee jaar, maar had nog geen bouwvoorschotten aangevraagd, zoodat rgksgelden niet bjj de verduistering zijn betrokken. De ingekomen bjjdragen werden gestort op een spaarbankboekje, maar de penningmeester haalde daarvan geregeld meer terug dan noodig was ora terug te betalen aan leden, die uit de vereeniging traden. De penningmeester bsschuldigde na zijn arrestatie zjjn mede-bestuuraleden ook voordeel van het verduisterde geld te hebban genoten. De zes overige be- stuursleden zijn daarop in arrest gesteld, door den rechter-commissaris gehoord, doch weder op vrjje voeten gesteld. Het gebsurde wijst wel op de wen- schelijkheid van een toezicht op het fiuancieel beheer van bouwvereenigingen. Van Zaterdag op Zondagnaeht is aan de 2de Boomlaan te Hoorn een schuur van den fruitkweeker J. Bsek, waarin zicb, behalve veel nieuw gereedschap, bevonden 6 geiten, 2 bokken 12 kippen en 2 konijnen, geheel verbrand. Alleen een paar rijwieïen konden in veiligheid worden gebraeht. Schuur en inhoud ^jhrea kag verzekerd. la Amerika is een gavai ontdekt, dat sterk doet denken aan de historié in de Overamstelstraat te Amsterdam. De moeder van een 17-jarig meisje, Marie Zumbaek geheeten, had zich ingebeeld, dat het kind de a&rdsche incarnatie was van den satao. DAarom had zij de arme kleine van do geboorte af opgesloten in den donkeren kelder van haar woning te Joliet (Illinois). In ai die jaren heeft hat 1 ind nooit het daglicht aanschouwd, en evenmin heeft het ooit frissche lucht ingesdemd. Hefc leefde uitsluitend van haif vloeibaar voedsel. Al deze omstan- digheden hebben ten gevolge gehad, dat het kind zoowel naar lichaam als naar geest is blijven staan op het niveau van een zes-jarige. Een arbeider, die herstellingen moest verrichten in het huis, oatdebte het onge- lukkige wezen dezer dagen en stelde onmid'V* "ijk de autoriteiten ar van op de hobij.e. Toen het meisja uit het donkevér en stipkende keldergewelf was bevrijd. lleek, dat zjj blind, doof en stom was, terwijl haar geestelijke vermogens overeenkwamen met die van een krank- zinnige in den ergsten graad. Zij werd onder behandeling gesteld van den bekenden neuroloog dr. Sigmund Krumholz, hoogleeraar aan de Northwes tern University. Deze heeft ailes gepro- beerd om het kind te redden o.a. door transplantatie van apenklieren, doch thans heeft hij moeten toegeven, dat het geval hopeloos is. In den nacht van Zaterdag op Zori'dag omstreeks twaslf uur ontdekten naar „de Crt." bericht wordt, ingezetenen, die éen tooneelvoorstelling hadden bijge- woond, dat er rook opsteeg uit de boven- ramen van het Electrotechnisch bureau „Kosmos" van de firma J. H. de Vries k Co. in de Tweede Hofstraat te Meppel. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam mevr. Biein uit het er naast liggende magazgn „De Kampioen" in nachtgewsad de voor- daur harer woning uithollen onder 't geroep* van help brand De bovenver- dieping van den heer Blein had n.î. ook vuur gev&t. Onmiddellijk werden brandweer en po- litie gewaarschuwd. D brand, welke door kortsluiting was ontstaan in het achter den winkel gelegen kantoor der firma de Vries, greep zoo snel om zich heen, dat in een minimum van tijd de „Kosmos" en het er onmid dellijk aangrenzende winkelhuis van de Arma M. D. Woiff, handelende in kar- petten, matten en behangselpapier, van binnen in lichtelaaie stonden. De heer Wolff, diens echtgenoate en hun kindje van ongeveer drie weken, die beneden sliepen, konden gemakkelijkgered worden, maar met den heer De Vries, diens huishoudster en twee inwonende monteurs, die allen in nachtgewaad en angstig roepend uit een d.er ramen van de bovenverdieping hingen', had dit heel wat voeten in de aarde. Door de dikke rook en de vlammen konden ze de trap niet bereiken en ook langs den achtergevel hadden ze geen gelegenheid op den grond te komen. In allerijl werd nu een ladder tegen den voormuur geplaatst, terwijl daar achter de groote spiegelruit de brand in aile hevigheid woedde. Bedding sebeen ODmogeljjk door de enorme hitte die naar buiten uitstraalde. De vier menschen, die van seconde tôt seconde in een meer penibelen toestand geraakten, en w&arvan reeds twee, de huishoudster en een der monteurs, een bezw(jming nabrj waren, wisten echter de smalle lijstgoot van den heer Wolff te bereiken, waar de warmte minder fel was en waarvan zij ten slotte den beganen grond bereikten. De brandweer werkte spoedig met velle kracht, maar aan behoud van inboedels en inventarissen kon niet meer gedacht worden. De heer Wolff kon zgn boeken nog buiten brengen, maar van den heer De Vries verbrandde ailes, ook diens geheele administratie. Beide perceelen brandden totaal uit. De hitte was zoo groot, dat deuren en vensters van het tegenover liggend café van den heer Odding werden geblakerd en geschroeid. Het er naast staand magazijn „De K&m pioen" kreeg beduidende waterschade. Zondagmiddag om éôa uur was de brandweer nog steeds met het blusschings- weik bezig. Een ieder die wat voor de ijsport ge voelt, moet wel met instemming gelezen hebben de advertentie, j.I. Zaterdag van wege de ijsvereeniging Achterdiep. Hiermede geeft deze vereeniging toch te kennen, dat een goede ijsvereeniging behoort te bezitten een ijsbaan. 't Is duidelijk dat zoo'n vereeniging in dien pn (men denke b.v. aan het uit- breiding's plan) moet behooren tôt de geheele gemeente en daarom aller mede werking gewenscht is, om door krachtige samenwerking spoedig tôt het gewenschte doel te geraken. Mij dunkt een ieder zal het met ge. noemde vereeniging eens zgn. Ongetwij. fold za! het niet aan belangstelling ont- breken, omdat de behoefte aan een goede ijsbaan reeds lang door velen is gevoeld. Niet alleen voor de ouderen biedt de ijssport zooals alleen een goede yabaan kan aanbieden veel a&ntrekkelijks, ook als veilige kindersport heeft ze recht van bestaan, Voorts blijft hier wat hier behoort en trekt niet ailes naar aidera. Daarom aile belangstellenden ter vergadering op Don derdag 10 Nov. bij Struvé. Met dank voor plaatsing, Abonnée. Zitting van Vrijéag 4 Nov. O.m. werden de volgende zaken be- handeid Willem de Vr., 37 jaar. schipper te Zuidbroek op het schip „Hendrik". thans zich opheudende in Duitschland, zonder bekende woon- of verblijfplaats, heeft volgens de dsgvaarding 25 Juli j.I. ge weigerd de vereigehte papieren te laten zien. Getuige K- Salomons inspecteur der biunenscheepvaart, heeft bekl. op bewus- ten datum naar zijn papieren betreffende schip en lading gevraagd. Eisch f [25 boete of 25 dagen hecht. Jozef W., 19 jaar, arbeider te Noord- broek. heeft volgens de dagvaarding aldaar in den loop der maanden Nov. tôt en met Jan j.I., althans omstreeks dien tijd eenige malen contributiegelden van den Centralen Bond van Transportarbeiders (totaal ongeveer 57), welke gelden hij als penningmeester der afd. Noordbroek van dien bond van haar leden had ont- vangen voor contributie en dus anders dan door mîsdrijf onder zich had, opzet- telijk en wederrechtelijk zich toegeéigend. Een drietal getuigen werd in deze zaak gehoord. Bsklaagde bekende. Hij had het door hem geinde geld gebruikt om kostgeld te betalen. Eisch 2 maanden gev. Bekl. vraagt om een geldboete. VALSCHHEID IN GESCHEIFTE TE STADSKANAAL (O.) Jan ten C., 35 jaar. schuitevaarder te Stadskanaal (O.), heeft volgens de dag vaarding 17 Jan. j.I. als ingeschrevene in een beurtdienst opzeîtelijk valscheljjk en in strijd met de waarheid opgema&kt een zoogsnaamd formulier ontvangstbewijs en daarm valschelijk verraeldt, dat de &f- zender verlangde door tusschenkomst van den vervoerder de zending te doen ver- zekeren voor een waarde van f 200, ge- meld geschrift met z^jn naam geteekend, een en ander onder aanhechting aan dat formulier van twee assurantiezegels elk van 10 et. van de Beurtvaartverzekering- Mij., vormende dit een geschrift, uit welks gebruik eenig nadeel kon ontstaan ingeval van schade of vermissing. Het O. M. wil clement tegenover bekl. zijn en eischt een voorwaardelijke gevan- genisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaren. VEEDUISTEEING TE WINSCHOTEN. Jan Warnolt B., 44 jaar, makelaar te Winschoten, staat terecht, dat hij in den loop der jaren 1919, 1920 en 1921, althans omstreeks dien tijd, opzettelijk gelden ten bedrage van ongeveer 25000, welke gelden toebehoorden aan de te Winschoten gevestigde vereeniging „Sp«ar- en Voor- schotbank" en welke gelden bekl. in zijn hoedanigheid van boekhouder der gemelde vereeniging, dus anders dan door misdrijf, onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toegeeigend. Get. H. J. Kloosterman heeft bezwaar tegen het affeggen ven den eed, welk bezwaar hrj ontleent aan zgn opvatting van den godsdienst. Get. teekent derge- iijke verklaring en volstaat dan met de belofte af te leggen. Get. was in 1919 al lid der Commissie van Toezicht op de Spaar- en Voorschot- bank. Bekl. was toen al boekhouder. In den loop van 1921 kwamen er klachten. De commissie wilde de boeken afhalen, welke bekl, weigerde af te geven. Dien- zelfden avond werd bekl. geschorst. Dit was 22 Aug. De commissie wendde zich tôt den heer mr. M. Tresling, die 25 Aug. de boeken van hekl. ontving. De boeken wezen erop, dat bekl. ruim f 20000 had opgenomen, wat bekl. tos- stemde, terwijl bestuur en commissie daarvoor geen toestemming hadden gege- ven. Bekl. sei dekking toe, wat voor de Spaar- en Voorschotbank het voornaam- ste was. Daar ging eenigen tijd over heen en toen heeft intusschen de Officier van Justitie ingegrepen. Get. wijst op twee posten, n.l. 28 Juli 5000 en 15 Aug. f 17000, aan rekening- eourantheuders betaald. In de toelichting stond J. W. Beudeker vermeld. De heer mr. Kloppenburg vraagt, of get. bekend was, dat bekl. in rekening- courant stond met de Spaar- en Voor schotbank. Get. zegt, dat bekl. wel eens gelden aan de Spaar en Voorschotbank verstrekte, maar get. weet niet dat bekl. wel eens een voorschot had. Op een vraag van mr. Kloppenborg, of get. wel eens permissie is gevraagd door bekl. om geld uit de kas te nemen, ant- woordt get. ontkennend. Mr. Kloppenborg zegt, dat uit de boe ken schijnt te blijken, dat bekl. wel eens geld uit de Spaar- en Voorschotbank kreeg. Get. Kloosterman zegt dat hem zulks niet bekend is. De heer mr. Kloppenborg concludeert, dat bekl. de man was die besliste wie voorschot zou hebben. Theoretisch zeker niet, zegt get. Kloos terman. Get. wijst er op, dat een accountant telkens de boeken controleerde. De heer mr. Kloppenborg „Voorzoover u weet, heeft het bestuur aan de com missie van toezicht nooit medegedeeldt dat bekl. een belangrijk voorsehot had", Dat is get. Kloosterman niet bekend. De heer mr. Kloppenburg herhaalt, dat bekl. dus de man was, die beschikte, wie voorschot zou hebben. Gst. Kloosterman „Dat deed bekl. wel, maar daarover was het bestuur niet tevreden." De heer mr. Kloppenburg zegt, dat men het later misschien heeft laten gaan. Get. Kloosterman zegt, dat aan bekl. verleden jaar werd medegedeeld, dat be stuur en commissie niet goedkeurden, dat bekl. zoo eigenmachtig handelde. Er is bekl. toen gezegd, dat bij ontslag zou krijgen, als hij op die wijze doorging. Bskl. heeft toen beterschap beloofd. Op een vraag van mr. Kloppenburg of de zaak misschien was blijven zitten, als bekl. dekking had gevonden, zegt get. niet te weten, wat dan bestuur en com missie gedaan zouden hebben. De heer mr. Meindersma „Als bekl. gevraagd had een crediet van f 20000 zonder dekking, zou hem dat zijn ver- leend Get. Kloosterman „Dan zou het ant- woord weigerend zijn geweest." De verdediger, de heer mr. J. Heres Diddens vindt in de boeken de volgende debetposten van bekl. November 1920 7000; Aug. d.s.v. f 9080 Juni 1920 J 8000 Dec. 1919 f 5000 en ook nog 4200. Bekl. wordt thans gehoord. Hij weet niet met ontslag te zijn bedreigd. Wel is er op gewezen, dat er vaker moest worden vergaderd en dat is toen ook geschied tôt 1921. Bekl. zegt al 12 jaren met de Spaar- en Voorschotbank in rekening courant te staan. Hij nam geld op, als hq dat geld noodig had en hij deponeerde, als hy over had. Hij heeft dat geld in verschiliende dingen zitten zgn huis hier en zjjn gronden in Westerwolde alleen reeds bijna de vordering. Bekl. wilde nooit eenig geld verduis- teren en hij schrikte zelf var. het bedrag. Op een vraag van het O. M. zegt bekl. dat hij de kas wel eens effen maakte, door zich zeif te debiteeren. Het O. M. zegt, dat bestuur en com missie credieten moeten goedkeuren, waarop bekl. zegt, dat daaraan nooit de hand is gehouden. Op een vraag van mr. Meindersma zegt bekl. nog, dat verschillende menschen 17000 van hem moesten hebben. De debetposten van die menschen bij de Spaar- en Voorschotbank werden door bekl. tôt dat bedrag doorgedaan. In hun plaats werd dus bekl. de schuldenaar van de Spaar en Voorschotbank. Het O. M. eischt een jaar gevangenisstraf. De heer mr. Diddens krijgt den indruk, dat het O. M. van den eenvoud en de soberheid dezer zaak overtuigd is. Pl. heeft drie punten van verweer. Bekl. heeft pl. al spoedig een briefje geschreven en toen pl. bij hem kwam, was het eerste woord van bekl. „Hoe is het mogelijk dat men mij terzake van verduistering kan vervolgen ik stond toch met de spaarbank in rekening en ik erken haar rekeDing op mg." Pl. meent wel, dat bekl. schromelijk en onverklaarbaar heeft gehandeld tegen over spaarbank en anderen, maar pl. meent, dat de zaak hierop neerkomt, dat de spaarbank een vordering op bekl. heeft. Pl. kan zich niet vcorsteflen, dat bestuur en commissie niet wisten, dat bekl. be- langrijke bedragen soms debet was aan de Spaar- en Voorschotbank. PI. ontkent de wederrechtelçjke toe- eigening en des te meer nog het opzet daartoe, wat zijns inziens moet leiden of tôt ontslag van aile rechtsvervolging, of tôt vtijspraak. De zaak heeft in haar tenlastelegging geen behoorlijken ondergrond. De grond- slag der tenlastelegging gaat schuil achter iets onzekers. Het gémis van f 25000 moest zijn verklaring vinden in omstan- digheden die daaraan voorafgingen. In 1919, 1920 en 1921 moeten dan verschillende verduisteringen plaats gehad hebben en dan heeft bekl. nu f 25000 verduisterd, welk bedrag hij dan door verduistering, dus door misdrijf, had verkregen. Pl. wil nog op enkele dingen w^zen, al verwacht hij, dat zulks overbodig is. 't Ging bekl. voor den wind, maar ten slotte kon hij tegen den berg niet op. Daarom is bekl. nog geen siecht mensoh. Mocht de rechtbank onverwacht termen vinden mee te gaan met het O. M., dan meent pl., dat hier voor clementie aan- leiding is. PI. vestigt de aandacht op een voorwaardelijke straf voor iemand als deze bekl. Ten slotte herhaalt pl. zijn verzoek om ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak. Een korte re- en dupliek volgen. De verdediger vroeg daarbg ontslag uit de voorioopige hechtenis. De rechtbank bsgeeft zich in raadkamer en weigert dan het verzoek. Slimme Michel. We lachen onze voorouders uit die 'n kleine driehonder jaar geleden den waan- zin top vierden met hun tulpenmanie en duizenden ducaten neertelden voor een bloembol, welke Michiel de Ruyter heette. Maar hoe slim zijn we zelf, wij, die ons in de luren hebben laten leggen met de Marken Men berekent, dat met die Marken- negotie in Nederland 2000 h 3000 milli- oen gulden is verspeeld. Die Marken zijn goeddeels oorzaak van onze verminderde koopkracht, van de malaise hier ter te lande. Michel is ons te slim af geweest. We hebben reeds meer dan een jaar lang die onbehagelijke overtuiging gehad, zegt de H. P. Michel, die al maar Marken drukte, en ze goeddeels aan het buitenland sleet, heeft daarmee een puik zaakje gedaan. Maar men kan hem deswege niets ver- wijten het was Jacob tegen Laban. De wereld dacht voor 30, 25, 10, 5, cents Harken in te pikken, welke die goede sullen van Duitschers over een poos weder tegen 50 cts, per stuk zouden terugnemen. Maar Michel Iachte in zqn vuistje. Hij drukte er maar op los thans heeft hij bijna honderd mifjard Mark gefabriceerd en hij verkocht er maar op los. Wat zijn eigen land betrof, maakte het voor hem weinig uit met welke maat hij zijn transacties mat of vereffende en ook al waren er incon- veniënten, de lage valuta woog er wel tegen op bij den uitvoer en bij de nijver- heid. En wat het het buitenland aan- ging, was al hetgeen binnen kwam zui- vere winst. Van de honderd miljard gedrukte Marken worden thans zekor veertig miljard in het buitenland gehou den in Nederland, in Skandinavië, in de Ententelanden en in Amerika. Hoe- veel zij door elkander opbrachten, kunnen wij niet becijferen. Maar als het door elkaar slechts li cts. was, den verkreeg Duitschland op de meest gemakkelijke manier van de wereld zes miljard gulden, of tien miljard goudmark.Wie zegt daar oorlogsschatting Het zij verre van ons, zegt het blad, Duitschland deze handigheid kwalijk te nemen. De heele wereld wist toch precies hoe het er voor stond. Toch accepteerde zij de Markpapiertjes. En Michel, mis schien wel zelf verbaasd dat hij met die bonnet j es nog overal terecht kon, had geen bezwaar er steeds nieuwe van uit te geven. Wij beginnen nu in te zien wie het slimst was. Het is onder de hand zeker geworden dat de Mark nooit weder 59 cts. zal opbrengen, en zeer twgfelaehtig of zij ooit zelfs op een Grochen, of 6 cts., zal kunnen worden goflxeerd. Da kaus is dat de Mark een nieuwe Pfennig wordt, en zij kan zelfs heelemai waardeloos blijken. Wat zullen onze nazaten fins uitlachen 1 Marktbericht van de Vereeniging „DE BEURS". Groningen, 8 Nov. 1921. Kleefscho Tarwe 100 K G. 00.00—00.00 Roode Tarwe Witte Tarwe Inl. Rogge Veenboekweit Wintergerst Zomergerst Witte Haver Gele Haver Zw. Haver Blauwp.erwten Rozijne Erwten Groene Erwten Schokker Paardeboonen Wierdeboonen Waalsche Boonen Duiveboonen Koolzaad Karweizaad Geel Mosterzaad Kanariezaad Ljjnzaadblauwbloei,, witbloei Biauw Maanzaad 8.50— 9.50 8.50- 950 9.00-10.25 00.00—00.00 9.50-11.00 9.50—11.00 8.25— 9.50 9.00-10.25 950-10.50 14.00-17.50 00.00—QO.OO g 16.00-20.50 g 35.00—41 00 11.00-12.25 g 11.00-12 25 11.00—13.50 00.00—00.00 19.00-23.50 g 24.00-30.00 16.00—23.50 12.50-14.00 g 00.00-00.00 00.00-00.00 g 40.00—46 00 Buiteni. Rogge en Gerst werden als volgt verkocht Rogge per 100 K.G. 00.00—00.00 Voergerat 10.50—1150 g 9.25— 9.50 y 10.00—10.50 De korting en bijbetaling bedraagt per 100 K.G. voor (natuurgew. Tarwe 75 KG. 10 et. p. Ko. R°gge 70 10 g Boekweit 66 B 10 Inlandsche Gerst 60 10 Aile Haversoorten 46 10 Kanariezaad 70 10 Platte Mais Bonde Mais n b B B GRONINGEN, 8 Nov. Iste soort. 2de aoort. Kalf-en meikk. 650—675 550—575 650-575 a 400—450 Kalfvaarzen Vroegm. koeien Vare koeien Guste Vaarzen v 000—000 000—000 Stieren 105110 et. 95—100 et. p. K.G. Kalver. en pinken f 160—200 100—1.30 Slaehtvee 150—155 et. 135140 et. p. K.G. (slachtgewicht). Vette kalveren f 1.40— 1.60 1.201.30 p. K.G. slachtgewicht. Melkschapen f 00—00 00—00 45—50 24—28 g 50—55 25—85 32—38 g 00-00 g 40-45 00—00 Weideschapen Vette iammeren Vette schapen Loopvarkens n Biggen f 8—14.00 /1.50—f 2.00 de week Vette varkens 88—90, 80—86 et. Londensche export 70—74. Zouters f 0.70—/ 0.76. Paarden 000000. Hoendereieren 16.00—18.00 per 100 st. Eendeneieren 0.00—0.00. Kleinhandelprijs tôt f 3.80—4.00. I FBEDIEBEVBTH, Zondag 6 Nov. Herv. Gem. Hoogezand, v.m. 10 uur ds. Franke. Sappemeer, geen dienst wegens vacature. Kropswolde, v.m. 10 uur: ds. Wefer» Bettink. Westerbroek, v.m. 10 uur ds. Dijkstra. Kiel, n.m. 2 uur ds. Wefers Bettink. Kolham, v.m. 9!/g uur ds. H. W. Bloem- hofi. Tekst Ex. 24 1. Klim op tôt den Heer. Onderwerp „Naar boven". Harkstede-Scharmer, 's avonds 7 uur ds. H. W. Bloemhoff. Tekst M. 6 9. „Uw naam worde geheiligd". 2e overden- king van g't Onze Vader". (Heilig Avond- maal). Zuidbroek, v.m. 9*/, uur ds. Tammens. Doopsgez. Gem. Sappemeer, geen dienst. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9l/2 uur: ds. Spoelstra. 's av. 5 uur ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. kerk. Winkeihoek Sappemeer. V.m. 10 uur: de heer Meerholz. Nam. 5 uur geen dienst. Donderdagavond 7!/2 uur: Bjjbellezing. Muntendam 91 /2 uur de heer J. Jager. N.m. fil/g uur de heer J. Jager.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1921 | | pagina 2