famiging Mevrouw Bo Mr. H. G op Vrijd SPA Nederlandsche H A.boi Prijs M. A. Coôp. Hier Zuive prima gepasteuriseerd Ruim VELDM •♦♦♦♦♦♦♦M Hoofdelijken Omsiag Jaarlijk Renzenhoi Stapuls Lappen ta ♦Aile zwarte en f Damesjurken, Bios Afdeeling va in t 1 ^Manufactures- en Heubelmi Hoogezand. Nog thans SIDDEBUREN. 47a 7o met 4 7 voo Sprekers Dagelijks ver Kinderwagens, Klapwagens, Sportkarn Sch (Maandag 13 - Dii Ter voorbereiding Ofâcieele Publicatiën. Gemengd Mieuws. van Koopnanûei en Fabpiekefl voor de Yeenkoloniën, gezeteld te Yeendam. MAKKTBERICHTEN. 's Lid ran den Raad van Toezlcl Uitgegeven sinds I Totaal inleg: f 2 Trekki 1 1 1 1 6 O 80 ®0 340 403 1300 3400 7500 n het geheel ge EEN GEHE1 tl Hol! Crediet- en 0 voorzien van bel Alleen boter voorzien van I U zuivere roomboter te ontvan Gemeente licl bij Iste soort. 2de soort. t 400-425 275—300 000-000 000-000 000-000 p. K.G. 000—.000 f 00-00 35—45 26—30 45—50 25—35 00—00 25—80 00—00 35—40 00—00 PEMOIKBEUBTEK. a in geheel N< 5 Premieloj Jaarlijka 6 Trekking I 1 Hoofdprï 1 Prijzen i i i 13000 Prijzen Maandelrjkscho s waarvan betaling k PRC TrekkingslJjsteii Ala deelm Wordt, ia omgaa JBntr Ter voarkaming van vervolglng wordt spoe- dige betaling van den JLEoof. delijken Omslag over 1931 beleefd verzocbt. De Gemeente-Ontvanger S. J. DE BOER. [Mil BIJWIEL heeft »an harsn gverigen zangleerasr en vriend. Ook bg 0. B. K. waren soins donkere wolken aan den hemel maar aohter de wolken seheen de son. Ten Cate wist er steeeds den mosd in te houden met succès. Het was de koorleden een behoefte om bij deze gelegenheid uiting te geven van hunne erkentelijkbeid en dankbaar- heid. Namens 0. B. K. biedt de heer Fr ij den heer ten Cate een mooie eiken houten schrgfbureau aan met den wensch dat hij er nog vele jaren in gezondheid gebruik van mag maken. Applaus. Ook de heer L, Smid, den wakkeren begeleider op de piano wien 0. B. K. zeer verplicht is wordt niet vergeten. Als blijk van waardeering wordt hem een mooi rookstel geoffreerd. Bij monde van den heer Albronda wordt 0. B. K. gehuldigd met aene zil- veren herinneringsmedaille door het Man- koor «H. S.,' De heer te Cate wordt verder nog ge huldigd met fraaie bloemstukken door den heeT Jan Freg en W. Kliphuis, terwijl de heer Feenstra, door ziekte verhinderd zelf te komen, schriftelgk het koor en directeur feliciteerden. Een mooie verrassing was het duo mej. DontjeBergman de heer Jan Freg. De voornaamste gebeurtenisson der afge- loopen 20-jarigen werden zeer aardig op sang weergegeven. Nadat het koor nog eenige mooie num- mers had gezongen, waaronder „Die Mtlhle ien Scharzwald" met orchestbegeleiding, kregen wij tôt slot eene opvoering van de operette «Goeie morgen mijnheer Bekker". dewelke zeer goed werd ver- tolkt. Middelerwijl was het bij drieen gewor- den. Niettegenstaande het late uur werd er nog menig dansje gemaakt. Summa Summarum het was een avond vol zanggenot en waardeering. Wij hopen, dat 0. B. K. zoo door mag gaan en vol moed zal afstevenen op het zilveren feest. Sappemeer. Gaarne vestigen wij de aandacht op eene in dit nummer voor- komende advertentie, waarbij deVereeni- glng voor Volksvormaken alhier hare leden in de gelegenheid stelt voor een entree van slechts 15 cent een concert te kunnen bijwonen te geven door do gunstig bekende Orkestvereeniging «Or pheus" op a.s. Maandagavond in 't hôtel Struvé. Men voorzie zich tijdig van kaarten. op hol, de uauwe straat door, over de Kîapbrug en kwamen terecht in het ijzeren hek van den heer J. Wilkens. De drie mannen waren er afgeslingerd. Bick kreeg de wagens over 't hoofd, zgn toestand is zeer verontrustend. Rijks kreeg inwendige kwetsuren, Heijs heeft ernstige kneuzingen gekregen. Men vreest dat Bick het leven er bij zal verliezen. Het in December '20 te Delfzijl met salpeter aangekomen Duitsehe 4-maat barkschip «Lysbeth'', dat later door de Entente aan Frankrgk is toegewezen, is thans weer verkocht aan een Hamburger reederij. Voor de Lyabeth wordt maan- delijks plm. 400 aan havenliggeld be- taald. Van de 6 stuks destijds hier liggende groote Duitsehe koopvaardij- schepen, die aan de Entente zijn uitge- leverd, is nu slechts 1 nog, n.l. de «Pom- mern" on verkocht. De 5 andere zijn allen door Duitsehe reederijen terugge- kocht. De burgemeester van Utingeradeel deelt in een Friesch blad mede, dat het zoo juist verschenen raadsverslag zoo wanhoopig oDjuist is, dat hij geenerlei verantwoornelijkheid aanvaardt voor het- getn hem daarin in den mond wordt gelegd. 0 Als een navolgenswaardig voorberld wordt uit Bàflo medegedeeld, dat de familie Tepper aldaar den huurprijs van haar landerijen met pl.m. 25 pet. heeft verlaagd. Het land is aan onderscheidane personen verhuurd voor zes jaren. Tw«e jaren werd de voile prijs betaald, msar voor de vier nog volgende wordt de genoemde reductie verleend. Bij een hevige schietpartij, welke Vrijdagavond te Belfast plaata had, waarbij ook met bommen werd gewor- peu, werden twee politiebeambten en van de Seaforth Highlan- Een groot aantal personen den brand speedig bedwongen had, vend het lijkje, dat aan het hoofdje ook brand- wonden vertoonde. Het vierjarig kind werd op het zol- dertje gevonden en was ongedeerd ge- bleven. Maandagmiddag werd het eerste slaehtoffer bggezet van de ▼erachrikkelijke ramp te Genemuiden. Het stof alijk over- schot van mevrouw H. Groote Balder- haarHoogervorst, de echtgenoote van den burgemeester, wiens lijk nog niet is gevonden, werd onder groote belangstel- ling voorloopig in het lijkhuisje op de algemeene begraafplaats ondergebracht om binnenkort te worden vervoerd naar Hardenberg, waar het in den familie- grafkelder zal worden bijgezet. Gp ver- zoek der familieleden zullen de vier lijken van den gemeenteopzichter en diens echtgenoote, den heer en mevrouw Hel- lenthal, mejuffrouw de wed. Eenkhoorn en den veerman Thijs Velthuis, in de kerk worden geplaatst. Volgens een Wolfbericht is er in- gebroken in Jhet slot Friedrichshof b Hamburg. De dieven staïen zilveren voorwerpen voor een waarde van meer dan 100 millioen mark. Een dief is ge- arresteerd. een luitenant ders gedood. werd gewond. Maandagavond gaf de Orkestvereeni ging «Orpheus", directeur de heer J. J. Smedes een concert in 't hôtel Struvé, welke uitvoering door een honderdtal menschen werd bijgewoond. Het programma bevatte een twaalftal muzieknummers, w&aronder bekende" en «onbekende". Het concert begon met een nieuwe mooie marsch «Salve Imperator" van Fucik, welke werd gevolgd door een even mooie Wals «Esterdiantina" van I moord 0p zîjn vrouw, in de gevangenis afwacht. De directeur De ongehuwde arb. J. Looden te Veelerveen had het ongeluk zich dwars door de rechterhand te schieten, wasr- door dit lichaamsdeel bijna geheel werd vermorzeld en zgn opname in het zieken- huis noodzakelijk werd geacht. L. had in de meening verkeerd, dat het geweer ongeladen was en had daarom terwijl hij er mee op den grond stampte de hand naar boven op de loop gehouden, toen het sehot pîotseling afging, met bovengenoemd noodlottig gevolg. Een aantal zeelieden die gestaakt hadden, begaven zich Donderdag, alvorens naar Hongkong tsrug te keeren, naar de gevangenis te Canton en eisehten toe- lating tôt den vroegeren président hun- ner vakvereeniging, die beschuldigd van Woldteufel. De bekende, meer zwaardere Fantasie «Der Troubadour" van Verdi werd goed voorgedragen. Zoo zouden wij kunnen doorgaan met elk nummer te noemen, doeh wij willen volstaan met te «onstateeren, dat de Orkestvereen. «Orpheus" ook Maandag avond heeft bewezen een vereen. te zijn, die met succès de muziek beoefend. Onder de leden schuilen beste kraehten, de leiding is in uitstekende handen wij zien de toekomst van «Orpheus" met vertrouwen tegemoet. De Orkestvereeniging zal te beginnen met a.s. Maandagavond een paar concerten geven voor de «Vereeniging van Volks- vermaken". Moge het streven van «Volksvermaken" goede muziek onder het publiek te brengen waardeering vinden. Kielwindeweer. Zaterdagmiddag raakte een 7-tal personen, die in een roeibootje bij 't verlaat het banaal wilden oversteken, te w&ter, doordat de boot kantelde. Met veel moeite gelukte het allen te redden. Zaterdagavond hield de Afd. Kiel windeweer van den Bond voor Staats- pensioneering haar feesteljjke vergadering in 't café Ebbinge (v/h. Piest). De zaal was gevuld met een talrgk publiek. De zangvereeniging «Excelsior" albier zong op verdienstelijke wijze een tiental liederen, door Mej. G. Ebbinge en de heeren A. Nieboer, D. Bakker en H. Ruiter werd het dramatisehe stukje «Uit- gediend" vertolkt, zoodat vele aanwezigen de tranen niet konden inhouden. Ge- meensehappelgk gezang uit «Sta op voor de Grgsheid" en vrge voordraohten vul- den verder dezen gezelligen avond. Rest ons te melden, dat de voorzitter deze gelegenheid benutte eenige wenschen omtrent de verzekeringswetten te geven. Een collecte tôt dekking der kosten de aanwezige gepensionneerden waren de gasten der afdeeling bracht f 15.18 op. 't Was reeds niet vroeg meer toen de voorzitter met een woord van dank aan allen, die tôt het welslagen van den avond hadden meegewerkt, de bijeen- komst sloot. Zuidbroek. Ten overstaan van den heer P. Drenth, notaris alhier, werd Maandagavond in het café Viëtor te Scheemda, ten verzoeke van de erven van den heer S. J. D. Kant, publiek verkocht I. eene boerenbehuizing met 20 a. 38 c.a. erf en tuin, doende op Martini tôt vaste huur f 10. Verkocht familie Molema t# Seheemderzwaag 8725 II. 2 h.a. 85 a. 80 c.a. groenland, vrg en eigen. gelegen aldaar. Verkocht aan de N. V. Hamster en Roze- boom steen- en buizenfabriek te Scheemda voor f 5800. aan voor Verkozen voor het Grootbedrijf J. J. M. van Dijk, Winschoten. J. M. Everts. Wildervank. D. J. Landeweer; Hoogezand. H. Wolters, Stadskanaal. J. Doornbos Ezn., Scbildwolde. N. Hagenus, Oudepekela. A. Zwaan. Scheemda. S. Tempel, Stadskanaal. E. Wagenborg, Delfzijl. J. Kort, Terapel. 0. 0. Meijer, Veendam. Verkezen voor het Kleinbedrijf J. Bosker, Winschoten. J. Duintjer, Veendam. E. C. J. Grol, Stadskanaal. P. de Jonge, Delfzijl. H. Kuik, Wildervank. H. R. Leemhuis, Nieuweschans. H1 Meijering, Gieten. P. B. Middendorp, Bellingwolde- T. Schuiringa, Terapelkanaal. F. J. H. Smit, Hoogezand. J. K. Tepper, Zuirîwtnding. (N. 0.) Maandagmiddag 12 uur had in de Sarastraat te Veendam een ernstig onge luk plaats. De landbouwers Bick en B. Heijs van hier, kwamen met de knecht Jakob Rijks, van Onstwedde, met een wipkar en zaaimachine bespannen met 2 paarden, van 't land. De paarden sloegen zgn berechting vàn de gevangenis liet een deputatie uit de stakers tôt den ex-president toe. Tijdens het onderhoud haalden leden der deputatie revolvers te voorsohijn en eisehten, dat de cipiers den gevangene in vrijheid zouden stellen. Zij slaagden er echter niet in, hun eisch ingewilligd te krijgen. Daarop omsingelden de zee lieden ten getale van 200 de gevangenis om de vrijlating af te dwingen. Een groote troepen- en politiemaeht, die later op het tooneel verscheen, joeg de menigte uiteen. De «Chicago Tribune" verneemt uit Weenen, dat een zekene August Doumer, een Oostenrijker, twee weken geleden inbrak in een onbewoonde villa van een Qostenrijkschgeneraal te Fledkirk en het er zoo behagelijk vond, dat hg er bleef wonen, tôt hij ontdekt werd. Deze rustige inbreker was een lOOjarige grijsaard, die verklaarde te zgn gaan inbreken, «om nog eens een goeien tgd te hebben véér hij dood ging". Hij bleek zgn schreden vooral te hebben gericht naar den wijnkelder van de villa. In de Zwanenburgerstraat te Am sterdam staat een perceel, dat reeds sedert eenigen tgd voor afbraak was bestemd. De bewoners hadden weinig zin het te verlaten en de eigenaar vermoedde, dat dat verlangen om te blijven een gevolg was van het feit, dat er in het huis ge legenheid tôt hazardspel werd gegeven. Hij heeft de politie gewaarschuwd en deze stelde een onderzoek in. In het huis werden inderdaad aangetroffen veel kaait- spelende mannen, die op het verschgnen der politie het hazenpad kozen. De man, die vermoedelijk gelegenheid tôt hazard spel had gegeven, werd door de politie voorloopig aangehouden. Het perceel was, door dit gebeuren ontruimd en Maandag' morgen is met de afbraak begonnen. Dit is dus de meest-radicale oplossing om een «speelhol" op te ruimen. Een aantal van de mannen, die in het perceel waren aangetroffen, is door 'de politie gehoord. Een groot aantal speel- kaarten is in beslag genomen, Eenige jongens hebben Zondag van den Spaarndammerdijk te Amsterdam met steenen naar een passeerenden trein ge- worpen. Zij gooiden een ruit in, waar- door een dame werd gewond. Zaterdagmiddag heeft een droevig ongeval in de Palmstraat en aangrenzende buurten te Amsterdam, een hevige kon- sternatie gewekt. In een der Jordaansloppen, waarvan de meeste woningen reeds lang onbe woonbaar zgn verklaard, maar tengevolge van den woningnood weer bewoond wor den, waren twee jonge kinderen, resp. 4 en 2 jaar oud, alleen op een kamertje achtergelaten. De vierjarige had een doosie lucifers weten te bemachtigen en was daarmee aan het spelen, toen plot seling een kleedje of gordijn vlam vatte en het vertrek in lichtelaaie zette. De vierjarige liep de kamer uit en de trap op, gevolgd door het twaejarige broertje De laatste echter kon, op het portaaltje gekomen, door de rook niet meer verder en is daar gestikt. De brandweer, die Het Hoofdstembureau voor de 8 dezer gehouden verkiezing ter vervulling van 11 zetels in elk der afdeelingen Groot- en Kleinbedrijf hield Donderdagmiddag zitting voor het vaststellen van den uitslag der stemming, in de Raadazaal van het gemeentehuis te Veendam. Hoewel deze zitting toegankelijk was voor kiezers, hebben slechts een 5-tal heeren van hunne bekngstelling doen blijken. In de middagzitting werd eerst de uit slag der stemming voor de afdeeling Grootbedrgf cpgemaakt. Over het alge meen kunnen we constateeren dat er vrij goed gestemd is in sommige plaatsen slecht. Of de slechte weersgesteldheid hieraan niet vreemd is Door de 715 kiezers voor de afd. Groot bedrijf waren uitgebracht 462 stemmen, waarvan 450 geldige |en dus 12 van on waarde. De kiesdeeler voor deze afdeeliDg werd dienovereenkomatig vastgesteld op 38.. Met een voldoend aantal eerste stem men werden direct verkozen verklaard de h.h. J. J. M. van Dijk Winschoten 70. J. M. Everts Wildervank 69. D. L. Landeweer Hoogezand 89. H. Wolters Stadskanaal 72. Na overdacht der overschotten op deze stembiljetten verkregen, werden successie velijk nog verkozen de h.h. J. Doornbos Ezn. Schildwolde. N. Hagenus Oudepekela. A. Zwaan Scheemda. Aile boyen het kiesquotiënt verkregen st. waren daarmede overgedragen. Door overdracht van stemmen de suceessievelijk afvallende candidaten Barlage, Hommes, Cuypers. Hart en Kamps behaalden de candidaten E. Wagenborg Delfzg'I en O. 0. Meijer Veendam. nog den kiesdeeler en werden daarmede verkozen verklaard. Voor de toen nog te vervullen 2 zetels waren nog 3 candidaten aangebleven, n.l de heeren J. Kort Jzn., Terapel, J. R. Stuut, Nieuwepekela. S. Tempel, Stadskanaal. Hiervan hadden de candidaten Stuut en Tempel het geriugst, doch beiden een gelijk aantal stemmen verkregen. Vol- gens het desbatreffende wetsartikel werd bij loting besliat dat de heer Stuut moeat afvallen en werden de heeren Kort en Terapel nog verkozen verklaard. In de avondzitting aanvangende te 7 uur werd een begin gemaakt met het op- maken van het résultait voor de afd. Kleinbedrijf. Van de 2536 ingeschreven kiezers waren 1815 aan de stembus verschenen. Be- droevend is echter dat niet minder dan 158 stemmen van onwaarde moesten worden verklaard, zoodat slecht 1657 gel dige stemmen waren uitgebraeht en de kiesdeeler vastgesteld op 139. Met een voldoend aantal eerste stem men werden direct verkozen verklaard de heeren J. Bosker Winschoten 204. J. Duintjer Veendam 204. P. de Jonge Delfzijl 172. H. R. Leemhuis Nieuw-Beerta 179. J. K. Tepper, Zuidwending 154. Na overdrachtder overschotten op deze stembiljetten werd nog verkozen verklaard de heer P. B. Middendorp, Bellingwolde. Aile boven het kiesquotiënt verkregen stemmen waren daarmede overgedragen en werd overgegaan tôt de overdracht der st. van de suceessievelijk afvallende can didaten Tuin, Nieboer, Hartlief, Savenije en Kruit, waardoor de candidaat E. C. J. Grol, Musselkanaal nog den kiesdeeler behaalde en dus ver kozen werd verklaard. Voor de toen nog te vervullen 4 zetels waren noe aangebleven de candidaten H. Kuik, Wildervank. H. Megeringh, Gieten. T. Schuringa, Terapel. F. J. H. Smit. Hoogezand. T. A. Anderson, Winschoten. De heer Anderson welke het geringst aantal stemmen op zich had vereenigd moest dus nog afvallen en werden de h.h. Kuik, Meijering, Schuringa en Smit nog verkozen verklaard. Het was kwart voor tweeën toen de leden van het Hoofdstembureau en de belangstellende kiezers met den uitslag in hun zak huiswaarta konden trekken. Wij willen nog even opnierken dat ailes uitstekend was geregeld en er daar- door vlug afgewerkt kon worden. De totale uitslag is dus: Wroniifoelanting. De Burgemeester der gemeente Sappe meer maakt bekend, dat het kohier van grondbelasting over het jaar 1922, goed- gekeurd en executoir verklaard door den Directeur der directe belastingen, enz. te Groningen den 9 Maart 1922, No. 39, heden aan den Ontvanger der Rijksdirecte belastingen te Hoogezand is overgegaan en dat een ieder verplicht is zijn aanslag op den bg de wet bepaalden voet te voldoen. Sappemeer, den 15 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. Marktberlcbt van de Vereeniging „DE BEUB§". Groningen, 14 Maart 1921. Kleefsche Tarwe 100 K.G. —,0000.00 Roode Tarwe Witte Tarwe Inl. Rogge Veenboekweit Wintergerst Zomergerst Witte Haver Gele Haver Zw. Haver Blauwp.erwten Rozijne Erwten Groene Erwten Schokker Psardeboocen Wierdeboonen Waalsche Boonen Duiveboonen Koolzaad Karweizaad Geel Mosterzaad Kanariezaad Lijnzaad blauwbloei« witbloei Blauw Maanzaad Buitenl. Rogge volgt verkocht Rogge per 100 K.G. f 00.0000.00 Voergerst s 12.5013.00 Platte Mais 11.00-11.50 Ronde Mais 12.7513.25 De korting en bgbetaling bedraagt per 100 K G. voor (natuurgew. Tarwe 75 KG. 10 et. p. Ko. Rogge 70 10 Boekweit 66 10 Inlandsche Gerst 60 10 Aile Haversoorten 46 10 Kanariezaad 70 10 GRONINGEN, 14 Maart. 625—540 350—375 000-000 000-000 000-000 en Gerst 12.00-13.00 12.00—13.00 10.50-11.75 00.00—00.00 11.00-12.50 11.00—12.50 10.50-11.75 10.50—12.75 10.50-12.00 14.00-22.00 00.00—00.00 19.00—22.25 00.00—00.00 12.00—14.00 12.00—14.00 12.00—13.50 00.00—00.00 23.00—32.00 80.00—43.00 20.00—30.00 16.00—18.00 16.00—23.00 16.00-28.00 60.00—73.00 werden als Kalf- en melkk. Kalfvaarzen Vroegm. koeien Vare koeien Gupte Vaarzen Stieren 90100 et. 7580 et. Kalver. enpinken f 000000 Slaehtvee 115—120 et.J106—110 et. p. K.G. (slachtgewicht). Vette kalveren f 1.401.50 1.201.80 p. K.G. slachtgewicht Melkschapen Weideschapen Vette lammeren Vette schapen Loopvarkens Biggen 12—18 /2.00—3.00 de week Vette varkens 8082, 7678 et. Londensche export 7478. Zouters f 0.73f 0.75. Paarden f 000000. Hoendereieren 5.505.871/g per 100. Eendeneieren 0.000.00 Kleinhandelprijs f 1.30—1.40. Zondag 19 Maart. Herv. Gem. Hoogezand, v.m. 10 uur: ds. Franke. Sappemeer, v.m. 10 uur ds. van Dugl van Assen. Kielwindeweer, v.m. 10 uur ds. Wefera Bettink van Sappemeer. Kolham, v.m. 9i/2 uur: ds. Diephuis. Avondmaal. Harkstede-Scharmer, v.m. 9i/s uur ds. H. W. Bloemhoff. Tekst Matt. 26 75. Onderwerp «Hanengekraai." Zuidbroek, v.m. 9i/2 uur ds. Tammens. Doopsges. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer, v.m. 9l/j uur ds. Spoelstra. 'a Nam. 6 mieg: ds. Spoelstra. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. kerk. Winkelhoek Sappemeer. V.m. 10 uur: de heer Meerholz. N.m. 5 uur geen dienst. Muntendam 91/2 uur de heer J. Jager N.m. 5l/2 uur de heer J. Jager.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1922 | | pagina 2