Cacao Naturel Chocoiade Neer L Prijsvraag „FRECO". m Naarmate merf deze meer gebruikt gaat mer» ze meer u/aardeerert. Kapitaal f 10 millioen, Reserven f 3,750.000. Houden zitdag te Schildwolde iederen Donderdag van 21M> uur in 't café VAN SLOTEN. VûtWIilY mm DORST.* Pliarb. fabriek „FBECO" Breda. Plaatselyk Nkuws. VOETBAL. Ûfficieele Publicatiën. Kantoor Hoogezand (Booa en Mnlder). EFFECTEN COUPONS INCASSEERINGEN 8AFI-DEPO8IT HANDELSCREDIETEN REKENING-COURANT CHEQUES OP BINNEN- EN BUITENLAND DEPOSITO'i BEWARING VAN FONDSEN REISCREDIETBBIEVEN. Kantoor goopend van 9—12 en 2—5 uur. Zaterdags van 9—12 uur. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. en U wordt b Nationale Smereenik. i muu bij iederen winkelier verkrijgbaar. Onze bedoelingen worden door verschillende inzenders verkeerd be- grepen, vandaar de meeate inzendingen ciet voor een prjjs in aanmerking komen, men l«t uitaluitend op het navolgende Iste. Ëlk gedichtje van hoogstene 6 regels mag slechts een koker tabletten behandelen. 2de, Niet aile denkbaie kwalen mogen daarby vermeld worden doch al een die welke op elke koker voorkomen, zoomogslyk ook de gebmiksaanwyzing. 3de. Zu die een leekening of schildery maken moeten ons han- d ïîsmerk daarop vermelden zooals dit op de kokers voorkomt. Vermeld ook dit blad. De tyd van imending wordt hiermede verlengd tôt .15 Maart aan afd. reclame. Vooraanstaande dames in de Ame- rikaansche society zijn het slachtofîer van een omvangrijke samenzwering van een vermoedelijke bende afpersers. Verschei- dene dames te Washington hebben brieven ontvangen, waarin sommen worden ge- vraagd van 15000 tôt 25000 dollars, te deponeeren op een of anderen eenzamen weg buiten de stad. De politie wil over de zaak maar weinig loslaten, doch bekend is dat onder degenen, die dreigbrieven ontvangen hebben, zich bevinden mrs. White, de vrouw van den vroegeren Amerikaanschen gezant in Frankrijk en mrs. Elkins, de weduwe van senator Elkins. De brieven zijn aile geschroven met hetzelfde handschrift en dreigen aile met den dood zoo aan den gestelden eisch niet wordt voldaan. Miss Mabel Normand, de filmactrice, wier naam zooveel genoemd wordt in verband met den dood van Tsylor, den bioscoopdirecteur te Los Angeles, is zeer ernstig ziek. Officieel wordt medegedeeld, dat haar ziekte het gevolg is van iniluenza, doch de iniluenza zou haar zoo sterk hebben aangegrepen als een gevolg van de zenuwspanning waarin zjj verkeerde na den moord op Taylor. Men herinnert zich dat zij, toen zij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Taylor bpwoonde, bezwijmde. Dagen daarna heeft zy in hoogst opgewonden toestand verkeerd en verscheidene keeren heeft zij op het punt gestaan van ineenstorting. Haar toestand is thans zoo ernstig, dat zp gedeeltelpk verlamd is. Door de Leidsche politie is de hand gelegd op een jongmensch, die er zijn werk van schijnt te maken, personen mee te nemen naar een eafé om ze, wanneer zij onder den invloed van den drank ge; komen zijn, te berooven. Het geval waarom hij werd aange- houden betrof een bedrag van cires/300. Vermoed wordt dat de caféhouder met met den dief in het complot is. Het is de politie gebleken, dat een der vervasrdigers vsn hst- valsche Neder- landsche bankpapier te Mûaachen een Berlijnsehe ingénieur is. Slochteren. Het aantal sollicitanten voor de vaceerende betrekking van vader en meeder in het Burgerlijk Armhuis alhier bedraagt 39 echtparen. Wel animo dus. De heer E. Sinninghe alhier is uit 6 sollicitanten benoemd tôt onderwijzer aan de christelijke school te Borger en heeft die benoeming aangenomen. Schildwolde. Ds. P. Nomes, gerefor- meerd predikant alhier, neemt 3 Âpril a.s. afscheid van de gemeente en doet zijn intrede te Dslfshaven (Rotterdam) 17 April d.a.v. (Paaschmaandagavond). Hoogezand. Zaterdagavond gaven de privaatleerlingen van den heer De Ven, met medewerking van de leden der Gymn. en Athletiekvereen. „H.S." een uitvoering in 't hôtel Faber. Het pro gramma vermeldde een dertiental num- mers, waaronder enkele zeer mooie. Zoo werden de knotsoefeningen voor meisjes en stokoefeningen voor jongens keurig uitgevoerd. De leden van „H.-S." leverden ook nu weer mooi werk. Keuroefeningen faeeren was prima werk evenals de brug- en rekoefeningen. De rythmische oefeniDgen voor dames vielen uitstekend in den smaak en oogst- ten een daverend applaus. Talrijke ouders en familieleden woonden deze uitvoering bij, welke werd opgeluis- terd door de muziek van een strijkje. Ten slotte een geanimeerd bal onder leiding van den heer W. Gorens. Sappemeer. Een goede gewoonte vol- gende werd de tooneeluitvoering van de rederijkerskamer „Vondel" die Donderdag a.s. in het hôtel Struve zal plaats hebben Zondag voorafgegaan door een volksuit- voering. Het was wel te betreuren, dat niet meerderen van deze gelegenheid ge- bruik maakten om een zoo nuttige Ver- eeniging te steunen en tevens zelf een prettigen avond te hebben, wij hopen dan ook dat de volgende voorstelling, die zooals wij schreven 2 Maart zal plaats hebben, zal worden bijgewoond door een zeer talrijk publiek, dat door zijn aan- wezigheid het bewijs wil geven dat het ook in dezen gaarne het nuttige met het aangename betracht. Het stuk zelf is een meer dan vermakelijke kluchtspel, met een laag bij den grond staand blij- spelletje zooals er zooveel zijn, maar een echt vroolijk stuk, vol van zeer waar- sehijnîjjke en hoogst vermakelijke ver- gissingen. Om maar iets te noemen het kranige optreden van de toeneelspeelster, die om haar aanstaande te redden dan eens voor moeder en dan weer voor doch- ter speelt is boven onze lof verheven. Al was het maar alleen van het wel- doordacht stil spel van deze bekwame actrice dan viel er al veel te genieten. Ook de vernuftige kuntschilder Henri, die allerlei grapjes uitdacht om zjjn vriend uit diens vernederde positie te redden, was zeer goed. Naar onze meening gaf in dezen roi de bekwame voorzitter meer te genieten dan in de onnatuurlijk—grap- pige, die hij gewoonlijk vervult. Doch wij zullen verder maar geen personen noemen, die natuurlijk de een met beter gevolg dan de ander, allen hun best doen en ook de inhoud van het vermakelijk kluchtspel zullen wij niet mededeelen, maar dit kunnen wij gerust constateeren, dat zij die Donderdag de voorstelling bij wonen iets bijzonder goeds van amateurs op tooneelgebied zullen zien. Sappemeer. Naar wij vernemen, zal het gem. koor nO. B- K.", directeur J. ten Cate, ter gelegenheid van het 20-jsrig bestaan, haar concert op Zaterdag 11 Maart in 't hôtel Faber geven. Een gedeelte hier zoo bekende muziekvereeniging „Or- pheus" verleent haar welwillende mede werking. Wg vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorkomende ad- vertentie betreffende de feeatelijke ver- gadering op a.s. Zaterdagavond in ,t hôtel Struvé alhier van de afdeelingen Hooge zandSappemeer der N. V. tôt afsch. v. Aie. Dr. Kielwindeweer. Donderdsgavond ver- gaderde in 't café „De Dam" te Nieuw- Compagnie de afd. „Kielwindeweer en Omstreken" van den Bond voor Staats- pensioneering. Nadat de voorzitter, de heer J- Albron- da, de vergadering had geopend en zijn vreugde er over had uitgesproken, dat 17 leden aanwezig waren, deed de heer E. Euiter als penningmeester reke- ning en verantwoording- Het bleek, dat de boeken aloten met een klein te kort. Aïs bestuursleden werden herkozen de heeren J. Albronda, A. Landman, E. Ruiter en E. Taaijke, terwijl gekozen werd de heer E. Kok. Aile heeren namen de benoeming aan. Besloten werd hierna dsn 11 Maart in het café Ebbinge een feeatelijke propa- gand&avond te houden. Door enkele leden, die dit tôt nu toe nog niet gedaan hadden, werd het petiti- onnement tegen de wetten Aalberse geteekend, waarna de voorzitter met een woord van dank sloot. Noordbroek. De heer Tj. Fr. Huisman heeft om gezondsbeidsredenen ontslag genomen als kerkvoogd bij de N»d. Herv. Kerk. Mat een moed alsof we in 't begin van 't seiaoen zitten, vallen we op het veet- balnieuws aan. We voetballen weer! Over de geheele linie is Zondag weer gespeeld, we hebben dus weer de voile maat. le kl&sse de groote derby Be Quick Veîocitas eindigde in een 72 overwin- ning der withemden. Frisia won met 2—0 van Upright en Veendam in een zeer forsche, ja te forsche partg met 1—0 van Alcides. Forward bielp zoowaar G. V. V. aan een puntje, door op het siadspark gelijk te spelen. Maar d* grootste verrassing in het „Bieuwe" seizoen viel wel het Asser Âchilles de trotsche rood zwarten met 3 5 sloeg. Een tegenvalle.1 voor W. V. Zoo zien we dan, dat de ongeoefendheid etc. hier en daar eenigszins abnormale uitslagen heeft gegeven. De stand in de eerste klasse is nu gesp. gew. gel. verl. p. v.t. Be Quick 10 9 1 20 55-8 Vaendam 11 7 1 8 15 16-10 W. V. V. 10 7 3 14 28-17 Achilles 8 4 3 1 11 16-10 Veloeitas 8 5 3 10 27—19 Forward 9 2 3 4 7 11—16 Alcides 9 8 1 5 7 17-80 Frisia 9 S 1 5 78 15 Upright 10 1 2 7 4 5-21 G. V. V. 12 2 10 2 8-45 In IIA won Frissfand met 3—0 van de Be Quick-reser vp8 en Leeuwarden met 62 van de Velo-dito's. Verder Forward II—Frisia II 0—1. In IIB eindigde de ontmoeting Gronin- genAttilla in een 02 voor de Asae- naren. Veendam II verbaasde de geheele wereld door Achilles II nog wel op eigen veld met de oneven goal te slaan (01). De stand is hier gesp. gew. gai. verl. p. v.t. H. S. C. 7 7 14 29-6 Attila 6 5 1 10 17—5 W. V. V. II 6 2 I 3 5 10-21 Groningen 6 2 4 4 13—13 Achilles II 8 2 6 4 11—16 Veendam II 7 1 1 5 3 7—26 In de 3e klasse was Sappemeer niet ongelukkig met S—0 over Alerte meester te blijven. De stand in deze afdeeliDg is Warffum 8 7 1 14 18-17 G. V. A. V. 7 5 1 1 11 22-4 Sappemeer 8 3 1 4 7 13 16 Alerte 5 2 3 4 8—9 H. S. O. II 5 1 1 3 3 6-11 Attila II 9 1 1 7 3 8-28 G. V. B. H. S. C. III deed goed werk door W. V. V. III met 43 te slaan. Veendam III forceerde een gelijk spel tegen Harjosteff (1—1) en H. S. C. IV verloor door onvolledigheid verdiend van Veendam IV (0—3). Zaterdag de G. V. B -competitiestanden. H. S. C. III-W. V. V. III 4-8. De rood-zwarten, die met 10 man be- ginnen, trappen af en al dadelijk komt er spanning als Wessels bij de le aanval van H. S. C. met een tara schot de eerste goal maakt (10). Vlug gaat het spel eenigen tijd op en neer, doeh H. S. C. is het nu complété W. V. V. de baas. Een gevaarlijk moment ontstaat voor het doel der thuisclub, doch Knip en Ntjboer slaan zich er door. Piet Vos probeert het met een paar verre schoten, doch het gelukt hem niet. In een période van sterker zijn der H. S. C.'ers plaatst Wever een vrge schop mooi vcor 't doel, de Win- schoter back weet den bal nog tôt hoek- schop te koppen. Dan missen Teuben en Dieters vlak achter elkaar een pracht- kans. Door slecht wegwerken van Nijboer ontstaat gevaar voor de kraaien, doch Zwiers redt. W. V. V. komt iets meer in den aanval on de middenvoor probeert de kracht van de bovenlat. Dan laat Wessels uit een pracht-voorzet van Wever de Winschoter doelman ten tweeden maie Visschen. Nadat Nieborg nog een corner weggewerkt heeft, wordt gedraaid. De eerste aanval van de tweede helft bezorgt de thuisclub een 3—0 voorsprong als een schot van Wessels den keeper over de handen rolt. Aïs even later W. V. V. vinnig aanvalt en de achterhoede der kraaien te ver opgedrongen stsat, ver- kleint de middenvoor den achterstand (3—1). Vlak daarop is het alweer Wessels die uit een schermutseling voor 't doel scoort 4—1, Nadat Knip byna het leer in eigen doel gedeponeerd heeft, treedt W. V. V. meer en meer op. Bij een algemeen opbrengen krijgt Nijboer geen kans 4—2, en even later moet hij weer voor een schot van den linksbinnen zwichten 4—8.j In deze période van sterker zijn der Winschoters valt vooral het slechta wegwerken der H. S. C.- ashterhoede op, doch zij weet verder onbéil te voorkomen. Onder groote span ning komt het einde. Scheidsrechter Piek Uidde zooals we dat van hem gewoon zijn. Burgemeester en Wethouders van Hoo- gezand brengen ter openbare kennis, dat door hen op het verzoek van M. VENIN- GA, bakker te Hoogezand, om vergun- ning tôt het uitbreiden van de bakkerij door plaatsing van een Gasmotor 5 P.K. ter vervanging van den bestaanden benzinemotor op het pereeel gelegen te Hoogezand, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K. no. 1957, een gun- stige beschikking is genomen. Hoogezand, den 28 Februari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris G. ZWIERS. De Burgemeester en Wethouders van Hoogezand doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in z(jne vergadering van 25 Juli 1921 is vastgesteld de vol gende verortlening VERORDENING op de keuring van waren in de gemeente Hoogezand. De Raad der gemeente Hoogezand Gelet op het advies van de Gezond- heidscommissio te Hoogezand, d.d. 1 Juli 1921 Besluit vast te steilen de volgende verordening VERORDENIDi G 6p de keuring van waren in de gemeente Hoogezand. Artikel 1. Deze verordening verataat onder wa ren" hetzelfde wat art. 1 van de Waren- wet (Staatsblad 1919 no. 581) daaronder verataat Met verkoopen wordt in deze verorde ning gelijk gesteld a. het ten verkoop in voorraad hebben; b. hst aflsveren c. het uitstallen d. het vervoeren e. het te koop of in ruil aanhieden f. het uitdeelsa het aanwezig hebben op markten h. het aanwezig hebben in winkeis, woningen, bergplaatsen, werkplaatsen, fabrieken, stallen, voer- of vaartuigen of op erven bij fabrikanten, kooplieden, win- keliers, slijters of ventera in gebruik. Het aanwezig hebben van waren in woningen of stsllen wordt met verkoopen niet gelijk gesteld voorzoover de onder letter h genoemde personen aannemelijk kunnen maken, dat de aanwezige waren uitsluitend bestemd zjjn voer eigen ge bruik. Artikel 2. Het is verboden waren te verkoopen, die ondeugdelijk van samenstelling zijn of in ondeugdelijken toestand verkeeren. Artikel 3. Het is verboden waren te verkoopen, die bjj gebruik overeenkomstig de be- stemming voor het leven of de gezond- heid sehadeljjk zijn of kunnen zijn. Artikel 4. Het is verboden waren te verkoopen, die niet voldoen aan de eischen, of ten aanzien waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen gesteld krachtens de Warenwet (Staatsblad 1919 no. 581) met uitzondering van art. 16 dier wet. Artikel 5. Hjj, die waren verkoopt of die voor het bereiden van waren grondstofîen be- werkt of verwerkt, is verplicht aan de ambtenaren bedoeld in art. 7 op aanvrage onmiddellijk die waren en die grond- stoffen, alsmede de zelfstandigheden, voor- werpen of gereedschappen, die bij den verkoop, de bereiding, de vervaardigÎDg, de samenstelling, verpakking, bewerking, behandeling of hot vervoer van waren gebruikt worden te vortoonsn en desver- lengd ter hand te steilen. Artikel 6. Overtreding van eenige bepaling van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten heogste 6 maand^n of geldboete van ten heogste f 2000. De waren met betrekking waartoe de over treding is begaan, kunnen worden ver- beurd verklaard. Artikel 7. Met het opsporen van overtrediugen bij dezen verordening strafbaar gesteld zijn belast de ambtenaren, bedoeld in art. 18 der Warenwet (Stabl. 1919 no. 581), behoudens de wijziging, welke in de aan- wijzing dier ambtenaren krachtens art. 34, 2e lid dier wet, bij Koninklijk besluit zal werden gebracht. Art. 8, Deze verordening kan worden aange- haald als Keuringsverordening voor de gemeente Hoogezand. Art. 9. Deze verordening treedt in werking op een nader door Burgemeester en Wet houders te bepalen dag, met ingang van welken dag zal zijn ingetrokken de ver ordening van 8 Maart 1917. Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Hoogezand in de openbare ver gadering van den 25 Juli 1921. De Voorzitter (get.) H. E. BUURMA. De Secretaris (get.) G. ZWIERS. Zijnde deze verordening door Gedepu- teerde Staten van Groningen bij hun be sluit van 23 Februari 1922, order no. 122, 1 afd., goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied naar ■BMMMMMMHipMpKWrflRffiWMMMMPinMnwCK'R'ttNnMKîrQBt. het behoort, den 28 Februari 1922. De Burgemeester en Wethouders van Hoogezand. I. A VAN ROIJEN. De Secretaris, G. ZWIERS. Burgemeester en Wethouders van Hoo gezand maken bekend, dat de dag van de inwerkingtreding van voormelde verorde ning door hen is gesteld op 1 Maart 1922, zijnde het tijdstip waarop vermoedelijk de Warenwet voor de provincie Groningen in werking zal treden, of indien dit later mocht zjjn, op een dag zoo spoedig mo- gelijk nadien. Hoogezand, 28 Februari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, G. ZWIERS. Hoofdeljjken omslag. Burgemeester en Wethouders der ge meente Sappemeer brengen ter voldoening aan art. 264 der gemeentewet ter open bare kennis dat het 2e gedeelte van het kohier van den hoofdeiijken omslag over 1921 vastgesteld door den Gemeenteraad op 10 Februari 1922, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 23 Februarie 1922, No. 204, 2e afd., vanaf heden gedurende 5 maanden op de secre- tarie der gemeente in afsehaif voor ieder ter lezing is nedergelegd. Sappemeer, den 1 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd; De Burgemeester, VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris F. SCHUT. De Burgemeester en Wethouders van Sappemeer doen te weten, dat door den Raad dier gemeemte in zij ne vergadering van 29 Juli 1921 is vastgesteld de vol gende verordening VERORDENING op de keuring van waren, bedoeld in art. 6 der Warenwet (Staatsblad 1919, no. 581). Art. 1. Deze verordening verataat onder „waren' hetzelfde wat ait, 1 van de Warenwet (Staatsblad 1919, no 581) daaronder ver- staat. Met „verkoopen" wordt in deze ver ordening gelijk gesteld a. het ten verkoop in voorraad hebben b. het afleveren c. het uitstallen d. het vervoeren e. het te koop of in ruil aanbieden f. het uitdeelen g. het aanwezig hebben op markten h. het aanwezig hebben in winkeis, woningen, bergplaatsen, werkplaatsen, fabrieken, stallen, voer- of vaartuigen. of op erven bij fabrikanten, kooplieden, winkeliers, slijters of venters in gebruik. Hst aanwezig hebben van waren in woningen of stallen wordt met verkoopen niet gelijkgesteld voor zoover de letter h genoemde aannemelijk kunnen maken, dat de aanwezige waren uitsluitend bestemd zijn veor eigen gebruik. Art. 2. Het is verboden waren te verkoopen, die ondeugdelijk van samenstelling zijn of in ondeugdelijken toestand verkeeren. Art. 3. Het is verboden waren te verkoopen, die bij gebruik overeenkomstig de bestem- ming voor het leven of de gezondheid schadeljjk zijn of kunnen zg'n. Art. 4. Het is verboden, waren te verkoopen. die niet voldoen, aan de eischen, of ten aanzien waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen, gesteld krachtens de Warenwet (Staatsblad 1919, no. 581), met uitzondering van art. 16 dier wet. Art. if. Hij die waren verkoopt of die voor het bereiden van waren grondstoffen bewerkt of verwerkt, is verplicht aan de ambtenaren bedoeld in art. 7 op aan vrage onmiddelijk die waren en die grond stoffen' alsmede de zelfstandigheden. veorwerpen of gereedschappen. die bij den verkoop, de bereiding, vervaardiging, samenstelling verpakking, bewaring, be handeling of het vervoer van waren gebruikt worden, te vertoonen en desver- iang ter hand te steilen. Art. 6. Overtreding van eenige bepaling van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoegste f 2000. De waren, met betrekking waartoe de orer- tr|ding is begaan, kunnen worden ver- beurd verklaard. Art. 7. Met het opsporen van overtredingen bij deze verordening strafbaar gesteld zijn belast de ambtenaren, bedoeld in artikel 18 der Warenwet (Staatsblad 1919, no; 581), behoudens de wijziging, welke in de [aanwijzing dier ambtenaren krachtens artikel 34 2e lid, dier wet bij Koninklijk besluit zal worden gebracht. Art. 8. Deze verordening kan worden aangehaald als Keuringsverordening voor de gemeen te Sappemeer. Art. 9. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging met ingang van welken dag zal zijn ingetrokken de verordening op de keuring van levens- middelen en andere waren in deze ge meente vastgesteld bij raadsbesluit van den 23 Maart 1917. Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Sappemeer in zijne openbare vergadering van den 29 Juli 1921. De Voorzitter, M. DOORNBOS l.B. De Secretaris, F. SCHUT. Zijnde deze verordening door de Gede puteerde Staten van Groningen bg be sluit van 23 Februari 1922, No. 106, le afdeeling, goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 1 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders der ge meente Sappemeer, De Burgemeester VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris.- F. SCHUT.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1922 | | pagina 2