Plaatselijk Nieuws Yerrukkelijk Kantongereckt te Zuidbroek. Burgerlijke Stand Een lekkernij Offlcieele Publicatiën. VEROORDEELD Inkwartiering van Krjjgsvolk. Schildwolde. Door gecommit- teerden uit het hoofdbestuur van h et watersehad Duurswold is Woens- dag aaubesteed a. Het maken van een «tel eb- deuren, het herstellen van Bruggen, gebouwen, enz., met bijlevering van aile daarvoor benoodigde materialen, transporten, arbeidsloonen, enz. b. Het graven van het Wagen- borgerkanaal c. Het zuiveren der verachillende kanalen. Ingesehreven was op perceel A als volgt H. Kaspers, Meedhuizen 6291. J. Roelfema Jr. Schildwolde, f 5329. E. Snjder, Winneweer f 5045, K, van Duinen, Delfzijl, f 4860, Hanno van Dijk, Farmsum, 4784. Gunning voorbehouden. Op pereeel B was ingesehreven door A. Koers Woltersum, 5530, C. de Haan, Tuikwerd, f 4431, R. Brondijk, Stootshorn, 4120, J. Wold, Sohildwolde, 3900. H. Dam- mer, Zomerdijk, 3480, K. Poort, Steendam, f 3449. Gegund aan den laagsten insehrij- ver. Voor het zuiveren der verachil lende kanalen waren de volgende insehryvingsbiljetten ingekomen le Onderdeel. R. Brondijk, Stoots horn, f 180., T. Erk, Harkstede, f 174, J. Njjburg, Scharmer-/ 167. Gegund aan J. Nijburg. 2e Onderdeel. M. Veen, Sloehte- ren, 160; R. Brondijk, Stootshorn 150, K. Poort, Overschild, f 147.25, E. Lenting, Schildwolde 140, R. Vos, Slochteren 139.60, H. Speelman, Schildwolde 137.50. Gegund aan H. Speelman. 3e Onderdeel. J. Nijburg, Schar- mer f 149, K. Borg, Siddeburen f 147, W. Schuur, Siddeburen 89. Gegund aan W. Schuur. 4e Onderdeel R. Smit, Meed huizen f 188. Gegund. 5e Onderdeel. R. Vos, Slochteren 175 R. Brondijk, Stootshorn f 120, H. Speelman, Schildwolde f 107.50. Gegund aan H. Speelman. Hoooeza.NI), Bij het dezer dagen gehouden examen slaagden voor het Diploma-Pont (Machineschrij- ven) A. Plaggemars, J. B. Rôme- linhg. P. Rookmaker en R. J. Schip- per allen leerlingen van de Hoogere Handelsschool verbonden aan het Instituut Hommes alhier. Men verzoekt ons mede te deelen dat de entree op de meeting van a.s. Zondag op het Sportterrein te Hoogezand 15 cent is. Abusievelijk is 20 cent geannon- ceerd. De voorganger der Joodsche gemeente alhier krijgt den laatsten tijd nogal eens bezoek van buiten- landsche geloofsgenooten, die zwer- vende zijn. Vorige week, terwijl niemand thuis was en verg-ten was één der deuren te grendelen, kwamen weder een tweetal Polen om ondersteuning. Niets hoorende werd hen den weg achterom ge- wezen en maakten zij van de ge- legenheid gebruik het huis binnen te gaan en uit de buffetlade 2 briefjes van 10 gulden weg te nemen. Ondanks aile pogingen op de marechausseekazerne en te Win- sehoten aangewend, bekenden de „heeren" de ontvreemding niet en moesten de in hun bezit gevonden tientjes hen teruggegeven worden, waarna zij over de grens zijn gezet. In de vergadering der Centra le Commissie te Amsterdam j.l. Zon dag gehouden is tôt opheffing der Joodsehe gemeénte Noord en Zuid- broek besloten en tôt samenvoe- ging met HoogezandSappemeer overgegaan. Sappemeer. Ten overstaan van den heer notaris de Koe werd heden in het hôtel Struve ten ver- zoeke van de Gemeente Sappemeer publiek verkocht. Eene burger- behuizing met erf en tuin aan de Stationstraat, gr. 3.70 A stadsgrond afk. van den Heer S. Levie. Koopster Mej. G. Panjer te Sappemeer voor 6000. Onze ijverige Vereeniging voor Volksvermsken is druk in de weer om onze jaarlijksche zomerfeeaten voor te bereiden. Op een terrem in het uitbreidingsplan verrijst een groote tent. Vielen de feesten ver- leden jaar zeer in den smaak, wij twijfelen niet of lietgeen dit jaar zal worden gegeven, zal ook de goedkeuring van het publiek kunnen wegdragen. Donderdagnamiddag zal de heer Pottum van Rotterdam op het sportterrein met zijn ballon op- stijgen, terwijl des avonds een bioscoopvoorstelling in de openlucht zal worden gegeven. Vrijdagnamiddag is het feest voor ouders en kinderen. Meer dan 1000 kinderen van de Openbare en Kath. school zullen op het sportterrein samenkomen hier zullen door de kinderen verschillende spelletjes worden uitgevoerd, de traditioneele Jan Klaassen zal voor hen optreden, versnaperingen zullen worden uit- gedeeld en van de verschillende vermakelijkheden als stoomcaroussel en draaimolen kan door de kleinen gebruik worden gemaakt. 's Avonds zal wederom een gondelvaart worden georganiseerd. Zaterdagnamiddag zullen een 400- tal gymnasten onder leiding van den heer H. G. de Ven demon- straties ten beste geven, terwijl des avonds in de groote feesttent het zangeoncours, afgewisseld door het strijkorchest van de Emder Marine Kapelle (20 personen), zal worden gehouden. Deze avond beloofd voor liefhebbers van zang en muziek zeer intéressant te worden. Zondagnamiddag zullen de sport- liefhebbers hun hart kunnen op- halen, daar in de verschillende rubrieken voor de keuring van tuigpaarden een mooie collectie paarden is ingesehreven, terwijl daarna een viertal voetbalclubs hunne krachten zullen meten. De feesten zullen worden besloten met een schitterand vuurwerk. De Emder Marine Kapelle zal aile dagen hare gewaardeerde mede- werking verleenen en wanneer het weer ons geen parten speelt, wachten ons de volgende week eenige aangename dagen. Veiling van Vrijdag Komk. I. 5.30—7.80 II/ 3.40-4 00 Witte Komk. I f 10.2012,30 Idem II /8 20—10 80 Spitskool 7.60—10.70 Kropsla f 0.60—2.00 Rabarber f 0,80—1.90 100 K.G. Peen 9.90.—10.20 100 bos Losse Peen f 7.60—10.40 Peulen f 0.19—0.23 pond Tuinboonen 55.50 100 pond. Snijbiet 10.20—10.80 Kroten f 5.670 100 bos. Aardbeien f 0,29-0.35 pond. Aardappels 16.1016.10 K.G. Tomaten rijp. f 1617 100 pnd. Blk. I f 22-37.— II 23-30.- Postelein 810 100 K.G. Meloenen f 0.85 per stuk. Stek f 0.40- f 1.65. Onze plaatsgenoot de onder- wijzer J. A. Schenkel staat op de voordracht voor hoofd der nieuwe school te Stadskanaal (W.) Zuidbroek. In verband met het besluit van den laatste raadsver- gadering, waarbij een gedeelte van het gemeentelijk plantsoen zal worden verkocht is naar wij ver- nemen, de vereeniging „Zuidbroek voor uit" bezig, met eene lijst te circuleeren bij de voornaamste in- gezetenen om te verkrijgen, dat gemeld plantsoen voor het publiek behouden blijft en niet onder den ha- mer zal komen. Noordbroek. Uitslag van de keuring van fokvee bij Bennema (Uiterburen) op 17 Juni. A. Melkkoeien boven 4 j. (10 ex) le en 8e pr. Gebr. Heikens 2e pr. J. H. Rozeveld. B. Melkkoeien beneden 4 j. (10 ex..) le pr. Eng. Engels, 2e pr. M. Zijlker, 8e pr. Wed. L. T. Boelema. C. Yaarzen geb. herfst 19 of voorjaar 20 (7 ex.) le en 2e prijs Gebr. Heikens. D. Yaarzen geb. herfst 20 of voorjaar 21 8 ex): le pr. Wed. L. T. Boelema. Naar wij vernemen hebben ook Burgemeesters en Wethouders dezer gemeente besloten het bekend adres van het Interprovinciale comité inzake verlaging der spoor wegreizigerstarieven over groote afstanden met nadruk te steunen. Vergadering van tien Raad der gemeente Hoogezand, gehouden op Donderdag 22 Juni, avonds zes uur. Aanwezig 12 leden. Afwezig de heeren Buining en Ottecs (met kennisgeving) en Kremer. Voorzitter de burgemeester. Aan de orde 1. Notulen. Worden vastgesteld. 2. Ingekomen stukken a. Schrijven vau Gedeputeerde Staten, d.d. 24 Mei j.l., geleidende de goedgekeurde gemeente-rekening over 1920, Voor kenDisgeving aangenomen. b. Beschikkingen van hetzelfde collège inzake goedkeuring 1. tôt wijziging der gemeente- begrooting voor 1921 2. tôt het waarborgen o m. van een 4 rente-garantie van de door de op te richten N. V. of Vereeniging Zwem-, Roei- en Zoilsport „FoxhoIstermeer" uit te geven aandeelen 3. van het 2e suppl. kohier van den hoofdel. omslag over 1921/22 tôt een bedrag van 849.40; 4. tôt splitsing erfpachtsgrond van den heer J. Huizinga. Voor kennisgeving aaDgenomen. c. Tweede jaarverslag van het Winschoter Consulatie-bureau voor Drankzuchtigen, tevens Reclassee- ringsbureaU) gev. te Winschoten. Ter visie. d. Verzoek van de Federatie van Schippersvereenigingen in Friesland om verlegging van de electrische draden bij de mondingen der wijken aan de oostzijde van het Kielster- diep, wijl deze hinderlijk zijn voor de scheepvaart. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken, zulks met het oog op de hooge kosten der wijziging welke worden geschat op f 730. De heeren Lamberts en Hoffman bepleiten wèl tôt wijziging over te gaan met het oog op het gevaar aan den tegenwoordigen toestand ver bonden. Besloten wordt eerst nog een nader onderzoek ter plaatse in te stellen. e. Rekening en verantwoording van het Fonds ten behoeve van de Naai-, brei- en bewaarschool Foxhol over 1921 Ontvangsten f 1293.20 Uitgaven 1165.56 Batig saldo 127 64 Voor kennisgeving aangenomen. 3. Ontslagaanvrage van mej. S. Koetse, als onderwijzeres aan de o. 1. school te Kiel-Windeweer, wegens benoeming te Martenshoek. Het gevraagde ontslag wordt alsnog ingaande 15 Mei eervol verleend. 3a. Ontslagaanvrage van mej. H. E. Furda, als onderwijzeres te Wes- terbroek, wegens benoeming te Groningen. Wordt eervol verleend ingaande 16 Augustus a.s. 3b, Ontslagaanvrage van Mevr. S. de Lange—Bernard als onder wijzeres, wegens ziekte. Wordt eeryol verleend ingaande 1 Juli a.s. 4. Benoeming van een onder wijzeres aan de o. 1. school te Kiel- Windeweer, waarvoor worden voor- gedragen de dames 1. G. Timmer teGasselternijveen. 2. T. Alberts te Groningen. 3. W. Snitjer te Eexterveenschekanaal. Benoemd wordt mej. Timmer met algemeene stemmen. 5. Verzoek van den heer K. Nicolai, hulpkeurmeester, om een vaste aanstelling. In overleg met B. en W. van Sappemeer, adviseeren B. en W. adressant eene vaste aanstelling te geven, te rekenen met ingang van 1 Januari 1922. Comform besloten. 6. Rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie te Hoogezand over 1921. Ontvangsten 411, uitgaven 845.70. Tekort alzoo 434.70, hetwelk gedekt wordt door de sub- eidies van de verschillende gemeen- ten. Rekening wordt goedgekeurd. 7. Va8tstelling der rekeningen van het Burgerlgk Armbestuur en van de Werkverschaffing over 1921, na uitgebracht advies der Raads- commissie. De heer v. d. Werff breDgt rap port uit. Ailes is in orde bevonden zoodat de commissie voorstelt de rekeningen goed te keuren. Comform besloten, 8. Wijziging der gemeente-be- grooting over 1921. Verschillende wjjzigingen worden aangebracht. 9. Betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1921, Tôt betaling van een post groot f 258 30 aan de gemeente Gronin gen wordt besloten. 10. Adres van het Bestuur der Vereeniging tôt Plaatselijk Nut te Hoogezand—Sappemeer, omsubaidie voor de bewaarscholen te MarteDS- hoek en Beneden—Krikwijk te ver- hoogen met 1000.— per bewaar school en per jaar. B. en W. adviseeren op het adres guuslig te beschikker, opdat deze voor de gemeente zoo nuttige onderwtisinrichtingen instand blij- veD. Voor de bewaarschool te Martenshoek wordt voorgeateld een subsidie van f 1250 per jaar, voor die te Kalkwijk f 667 per jaar (voor Sappemeer f 833 bjj te dra gon) en voor den handelscursus f 400 per jaar, welke laatste sub sidie thans ook wordt verleend. In ♦oteal zal dus aan het „Nut" een subsidie van f 1317 wsrden ver leend. De bedoeling is verder dat de huur voor den handelscursus, ondergebracht in de Mulc-achool alhier, alsdan wordt verhoogd van 300 op f 500 per jaar. Thans wordt in totaal een subsidie van f 650 gegeven. Voortaan zal dus de subsidie 1467 per jaar hooger zijn n.l. 2317 - f 650 -f 200 (meerdere huur Muloschool) f 1467. Onder voorbehoud dat de ge meente Sappemeer ook tôt een meerdere subsidie van f 1333 per jaar boreid is, stellen B. en W. voor de meerdere subsidie ingaande 1 Januari 1923 te verleenen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 11. Verzoek van het Bestuur van den Neutralen Bond van per- soneel in de voedingsbedrijven, gevestigd te Rotterdam, om een bijdrage uit de gemeentekas, wegeDS steunuitkeering aan niet-trekkende werklooze leden uit deze gemeente. B. en W. adviseeren op het adres afwijzend te beschikken, op grond van een door Ged. Staten in Febr. 1921 uitgevaardigde circulaire, waar- in Jer op wordt gewezen dat de w(jze waarop de Overheid bçjdraagt in de uitkeering aan werkeloozen van Rijkswege is geregeld, a»n welke regeling de gemeenten geen verdere uitbreiding mogen geven. De Bond steunt zijn verzoek op de billijkheid, zich afvragende wan neer deze menschen geen steun hadden ontvangen, hoe ze dan hadden moeten rondkomen. Kennende echter het standpunt van Ged. Staten, meenen B. en W. echter dat het verzoek moet worden afgewezen. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten. 12. Aanwijzing van een raadslid toe te voegen aan het Bestuur der N. V. of Vereeniging Zwem-, Roei- en Zeilsport BFoxhols!ermeer". De heer Hoffmann wordt hiervoor aangewezcn, zijnde volgens den voorzitter een aartszwemmer. 13. Voorstel van B. en W. tôt aanvulhng der algemeene politie- verordening inzake het tapverbod op dagen van de kermis. B. en W. stellen voor de veror dening zoodanig aan te vuHen dat het tapverbod ook geldt tijdens de in 't begin van Juli a.s. te houden athletiek- en sportfeesten, zangde- monstraties enz. Aldus besloten. 14. Vaststelling nieuwe vee- en vleeschkeuringsverordeningen, in- structies en herziening der keur- loonen. In verband met de Vleeschkeu- ricgswet, welke wet in werking is getreden op 1 Juni j.l., zijn eene geheel nieuwe verordening en in- structies vast te stellen. De beide tegenwoordige keur- meesters (de hulpkeurmeester en de gemeente-veearts) krijgen bij de nieuwe wet meer werk en rekenen dus ook op meer bszoldiging. B. en W. adviseeren echter daarin voorloopig geene wijziging te bren- gen doch eene afwachtende houding aan te nemen. T. z, t. komen zij hierop dus terug. Tôt «enzelfde conclusie zçn ook B. en W. van Sappemeer gekomen. In de kosten van beroldiging van boide voor- noemde ambtenaren zal door Hoo gezand en Sappemeer worden be- taald naar eene verkouding van 12 tôt 7 als basis daarvoor is ge- nomen het zielenaantal der beide gemeenten. B. en W, stellen verder een belangrijk hooger tarief van keurloonen van vleesch en visch voor de tegenwoordige zijn veel te laag. Het keurloon wordt onge- veer 2 cent per K.G. De verordening, instructies en hooger tarief voor keurloonen wor den overeenkomstig de voorstellen van B. en W. vastgesteld. Rondvraag. De heer Streuper vraagt inlich- tingen omtrent het tarief voor electrisch lieht voor inwoners te Westerbroek, Kielwïndeweer enz. Hij hoopt dat nog eens eene regeling wordt getroffen dat alleen betaald wordt hetgeen men verbrand beoft. De voorzitter merkt op dat de tegenwoordige regeling door den Raad ia vastgesteld. De heer Lambers betoogt even- eens het weuschelijke dat niet naar de garantie betaald wordt doch naar het werkelfjk verbrand licht. De heer v. d. Werff wil eene commissie die aan den Raad advies uitbrengt omtrent zaken de elec- triciteit betreffende. Besloten wordt deze zaak eens nader onder oogen te zien. Hierna aluiting. A. J. P.'s Frambozensaus 7i/a et. p. pakje over A. J. P.'s Vanille Crème-pudding met de heerlijke Vanille Roomsmaak. Zitiing van Woensdag 21 Juni 1921. Wegens overtr. veiligbeidswet, J. F. te Hoogezand tôt f 50 b of 14 d. h. Wegens het verkoopen van on- deugdel(jk vleesch L. V- te Wil- dervank en H. N. te Westerbroek ieder tôt f 25 of 14 d. h. en A. S. te Sappemeer, tôt, 15 h. of 10 d.h Wegens te zware vrachton over een brug vervoeren zonder er pos- ten over te leggen L. S. te Oude- Pekela, tôt f 25 b. of 14 d. h. Wegens in de gem. Wildervank met een motorrijtuig sneller rijden dan 25 K. M. per uur P. F. V. te Haren tôt f 12.50 b. of 10 d. h. R F. S. te Groningen tôt 10 b. of 7 d. h. R. S. te Onstwedde en G. M. H. te Stadskanaal (W) ieder tôt 6 b. of 5 d. h. en R. P. te Musselkanaal tôt 4 b. of 3 d h. Wegens het te koop hebben van ongekeurde visch M. M. te Mun- tendam, tôt 7.50 b. of 5 d. h. en W. P. en D. L. S. te Kropswoîde, en H. W. te Foxhol ieder tôt fi b. of 3 d. h. Wegens openbare dronkenschap II. A. te Muntendam tôt 10 d. h. H. H. te Muntendam tôt 6 b. of 5 d. h, en J. J. te Muntendam tôt 4 b. of 3 d. h. Wegens het vervoeren van be- schermde vogels L. B. te Krops woîde tôt, f 5 b. of 4 d. h. met verbeurdverklaring van het net. Wegens vanaf een rijwiel een paard besturen: J. H. te Oude-Pe- kela tôt 5 b. of 4 d. h. Wegens vee leiden over het voetpad langs het voetpad langg het Kieldiep F. B. te TerApel en H. M. te Nieuwe Pekela, ieder tôt 56 of 4 d. h. Wegens overtr. der vuurwapec- wet, J. D. te Finsterwolde en J.J. en M. S. te Veendam' ieder tôt f 5 b. of 4 d. h. met verbeurdver klaring der in beslag genomen revolvers en patronen. Wegens een motorrijtuig onbe- heerd op den weg laten staan, ter wijl de motor niet in rust is H. J- te Wildervank en D. v. G. te Gro ningen, ieder tôt 4 b. of 3 d. h. Wegens de veiligheid van 't ver- keer op een weg in gevaar brengeu F. S. te Sappemeer tôt 4 b. of 3 d. h. Wegens largs den spoorweg loopen A. H. de L. te Veendam tôt 4 b. of 3. d, h. Wegens overtr. leerplichtwet F. H. te Wagenborgen tôt f 3b. of 2 d. h. Wegens nachtrumoer verwekken P. E. te Stadskanaal (W.) tôt/3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met gekoppeïde voertuigenW. de V. te Wilder vank tôt f 3 b. of 2 d. h. Wegens over een anders grond loopen B. B. en A. S. te Hooge zand ieder tôt 3 b, of 2 d, h. Wegens als scheepsjager zijn plaat niet dragen J. M. te Stadskanaal tôt f 3 b. of 2 d.h. Wegens als schipper een brug open laten staan H. B. te Nieuwe Pekela tôt f 3 b, of 2 d. h. Wegens den berm van een weg berijden A. F, W. D, te Amster dam, tôt 3 b. of 2 d, h. Wegens rijden op een motorrij- wiel zonder rij- of cummerbewijs J, J. K, te Veendam en J, G E, te Winschoten, ieder tôt 2 X b. of 2 X d, h, en J. R. te Gas- selte tôt 3 b. of 2 d. h. Wegens rijden met een rij wiel zonder licht G. R. M. O. H. W. A. R K. B. en D. C. te Hoogezand K, V. te Muntendam H. W. V. te Wildervank O, S. - K. S L, M C, R, en J. E, S. te Scheemda, M. L. te Meeden H. K. en H. B, te Winschoten H. R. te Nieuw Buinen H, D. te Termunten J. N. te Gasselte, D, H.; H. P en H. W. te Onst wedde en A. W. te Groningen, ieder tôt f 3 b. of 2 d. h. en M- W. te Noordbroek, tôt 1.50 b. of 1 week tuchtschool. Wegens rijden met een rij wiel op een voetpad. J. B. te Veendam G. D. en D, S. te Scheemda J- O, en J. T. F. te Nieuwolda; D M. D. en A. v d L. te Midwolda F. B. te Loppersum en H. W. te Delfzijl ieder tôt f 1.50 b. of 1 d. h. en W. B. te Midwolde tôt f 1. 50 b. of 1 week tuchtschool. Wegens rijden zonder bel: L. K. te Veendam, tôt 1,50 b. of 1 d, h. Wegens in Hoogezand zich op huisderlijke wjjze aan den weg op- houde-n J. W. te Sappemeer. tôt 2 b. of 2 d. h. en H. V. en J. V. te Foxham 'ieder tôt f 1 b. of 1 d. h. Wegens overtr, arbeidswet C. K. te Veendam. tôt 2 X 8 K of 2 X 2 d. h. Wegens overtr. trekhondeuwet H. S. te Muntendam, tôt 2 X 1 b. of 2 X 1 d. h. Wegens over anders grond rijden W. S. te Zuidbroek, tôt /0.50 of I. d. h, Vrijgesproken N. S. H. te Noordbroek, terechtgestaan [wegens overtr. arbeidswet en H. N te 't Waar terechtgestaan wegens overtr. IJkwet. Nadruk verboden. (Art. 15 Auteurswet) HOOGEZAND, 16-22 Juni. Geboren Wietse, z. v. Tamme Hollander en Wiske Bruiniers Hen- drikkien Zwaantje, d. v. Kornelis van Bruggen en Jantje Kling; Ber- nardus Harmannus, z. v. Harrnan- nus Johs. Teuben en Catharina Steenhuis Pieter Johannes, z. v. Johannes Abbring en Machieltje Wolff Derk, z. v. Wicher Pstje en Klaassien Huisman Trjjrtje Annechien, d. v. Hendrik Smit en Annechien van Zuilen Wiener Willem, z. v. Doedse Sietsma en Grietje Wolthuis. Ondertrouwd Imko Heikens van Kolham, onl. te Kalkwijk en Maria Timmer van Kolham Harm Dam hof van Hoogezand a b. en Hinderika Schrik van Hoogezand a.b. onlangs te Vlagtwedde Klaas OJdenziel van Gieten en Annechina Feddes van Windeweer. Getrouwd Willem Kammer en Fennechien Marring. SAPPEMEER, 16—22 Juni. Geboren Jan, z. v. Hendrik Douma en Grietje Venema Jan, z. v. Jurjen Sluman en Janna Doorn- bos Willem, z. v. Willem Lambec k en Jantje Schuur. Ondertrouwd Garmt Buurema, oud 24 j. van Utrecht en Eelkje Koster, oud 21 jaren van Sappemeer. Getrouwd Hindrik Prins en Atje ten Cate. Overleden Geert Heithuis, oud 89 jaren, weduwn. van Antje Hol- lenberg Hielkje van Calkar, oud 31 j., echtg. v. Jan Palland. SLOCHTEREN, 16-22 Juni. Geboren Willemina, d. v. D. Oostra en C. J. Kokmeijer, Schild wolde; Trijntje, d. v. E, Timmer en G. Spieker, Schildwolde; Pieterke, d. v. H. Bijmolt en F. Stalman, Overschild Wubbina Berendina, d. v. J. Slagter en A. Waijer, Borg- weg Pieterina, d. v. J. Spithoff en H. Keizer, Siddeburen; Pieter, z. v. J. Lageman en A. v. d. Helm, Slochteren Anjo, z. v. T. Fluks en H. Balkema, Hélium Andries, z. v. B. Smid en A. van der Laan, Slochteren. Ondertrouwd Emmo Kortenkool 20 j. Wagenborgen en Remmina Noordman 19 j. Schildwolde Heino Kuipers 27 j. Hoogkerk en Geesje Kronmoller 24 j. Schildwolde. Getrouwd Albert Gruber 36 j. Zuidlaren en Johanna Boerema 32 j. Scharmer; Edzo Kuipers 19 j. en Lutgerdina Schepsl 20j.,beiden van Schildwolde. Overleden Levenl. z. v. D. Oostra en C. J- Kokmeijer, Schildwolde Diewerke Maat 67 j. echtg. van Willem Niestijl, HarkstedeSiebe- lina Luining 42 j. echtg. van Writ- ster Jonker, Schildwolde Wessel Puister 9 dagen, z. v. Eppe Puister en Lummegien Koning, Schild wolde. is rijst opgediend met A. J. P.'s Frambozensaus 7t/2 cent per pakje. Gevonden Voorwerpen. Een BROCHE. Iulichiingen te bekomen te Gemeente Secretarie Hoogezand. De Burgemeester en Wethouders van Hoogezand doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 22 Juni 1922 is vastgesteld de volgende veror dening: VERORDENING tôt aanvnL ling der algemeene politie- verordening in de gemeente Hoogezand. De Raad der gemeente Hoogezand Overwegende, dat het wenschelijk is ter voorkoming van drankmis- bruik op de dagen der kermis, aan de verordening van 10 Juni 1920 tôt aanvulling der algemeene politie- verordening, eenige uitbreiding te geven; Besluit: vast te stellen de volgende Verordening tôt aanvulling der algemeene politie-veror- dening in de gemeente Hoogezand. Artikel 59 ter, le lid, aan te vullen achter „Oudejaarsdag" met de volgende woorden: „en op de dagen der kermis." En zal deze verordening onmid- dellijk na de vaststelling worden afgekondigd. Aldus vastgesteld ter openbare Raadsvergadering van den 22 Juni 1922. De Voorzitter, (get.) I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, (get.) G. ZWIERS. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Groningen in afschrift medegedeeld. En is hiervan ingevolge Ra&ds- besluit van 22 Juni 1922 sfkondiging geschied waar het behoort, den 24 Juni 1922. De Burgemeester en Wethoudero van Hoogezand: I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris, G. ZWIERS. Burgemeester en Wethouders vre Hoogezand maken bekend, dat ter uitvoering van avtikel 17 der wet van den 14 September 1886 (Staatsblad no. 138), de door hen opgemaakte lijst van namen der inwoners die voor het verleenen van inkwartiering van krijgsvolk in aanmerking komen, met aandui- ding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de be- schikhare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling beachikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien, ingevolge artikel 18 dier wet, hedeu in het gemeentehuis is aangeplakt en gadurende 14 dagen ter secre tarie der gemetnte voor een ieder ter insage is nedergelegd. Bezwaren tr ;en de lijst meeten bij Burgemeee er en Wethouders dezer gemeente worden ingediend

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1922 | | pagina 2