Vulpenhouders. T. K. KBEMER Handelshuis - J. Pool Zonen Sappemeer. - Martenshoek. „Atlanta" Pudding Electrische Meubelmakerij Stoff eerderi j Eigengemaakte Eiken Aitieublementen. Tevens reparatie-inrichting. A. ELZINGA, Ziiiderstraat 104, Sappemeer. bij iederen winkelier verkrijgbaar. Coop. Middenstands-Credietbark Kermis -Hoogezand. De DraaieÉ Kaiaer of Hekseithuis. P. S. YAN DIJK, Siddeburen. met 25 L. glazen, merk Monopol, slechts 11.75. Groningen. - Hooge der A 13. KOOPT Overal verkrijgbaar. Verricht aile Bankzaken. Het geheitn van den Vinlist Gratis Kieuws- en Advertentieblad. Sappemeer. Speciaal adres voor de fijnste kwaliteït SIDDEB UFtEN. Aan- en verkoop van vreemde valuta. Effecten. Coupons. - Incasso's. Chèques op binnen- en buitenland. Rekening-Courant. - Deposito's. De nieuwste attractie van den tegenwnordigsn tijd. Publieke verkooping van onroerende en roerende goederen. Opmaking van koop- en huurcontracten, inventarissen, boedelscheidingen, successie- memoriën enz. Het plaatsen en bezorgen van gelden op hypotheek. A. J. P.'s ROMA-PUDDING smaakt als Room. &2e Jaarsraiis: ZATERDAG 8 JUL1 1922 Oplaag 8000 exemplaren. Mo. 42 Brakker-Uîtgever T. K. EKEMER Hôtel- Café Restaurant „BELLEVUE", Veemarktstr. 101, Groningen. FIJNSTE KW1LITEIX. mmA Voor de eerste maal op liet Kermisterrein JBelast zich met: wordt huis aan huis goiazen te HQ06EZAÏIC', Kiel-Windeweer, Xropswolue, Wesîerfercek, Foxbol, SAPPEMEER, SLdSHTEiftENSiddeburenHélium, Sonîldwolde, Kalham, fwximm, Sohacner, Harkstede, Laeelanë, Oversahild, NOORDBROEK, ZUIDBROEK, MUNTENDAM, a»z Dit BLAD versehijnt iederen ZATERDAG. Franco per post 1.20 per jaar. SAPPEMEER. Tel. 41». ADVERTENTIËN van 18 regela 60 cent, ieder regel meer 10 cent. Inzending van advertenties Vrgdagsmiddags voor 12 uur. Yoor het plaatsen van Advertentiën betreffenda Handel en Nflverheid Is voer de stad Grenin^en alleen gerechtigd het algemeen Adv«rtentlebnire«u v»n H. WKSTENBORG, MnnnekehelJB 8, Groningen, Tel. 772. Voor Advertentiën en Reclames buiten de provincie Groningen is alleen gerechtigd het Advertentiebureau „HOLLANOIA" 's Gravenhage, Tel. H 7614. FEUILLETON. GOORECHT Orgaan vaor MÛfiEZAM, SAPPEMEER en SLBCITESER. Tel. 1500. liOgles vanaf f 2 50. Bergplaata voor Kijwlclen. Beleefd aanbevelend, W. TUINBMA. Complété Weckstellen r .y-* f. F 1 Benes' verpal ite Meelsoorten clEELFABRIEK WedJ.GB HOO6E2AN0 "rtLl ABRIEIi WtpJ.O.BEMES H006E2AND OVERAL GROOT SUCCES. Beleefd tôt een bezoek uitnoodigend. DE ONDERNEMER. uwiiiwuuum M J Argwaan is dikwjjls (le weer- T J spiegeling van eigen waar- deloosheid. IS. a. a A A A. J£k. JÊà. A. Nadruk verboden. 41). Dat was een leugen en Marga- retha wilde antwoordden, maar daar ontmoette zijn blik, zijn fonkelende rootdier blik den haren en er scheen een bijzondere maeht van uit te gaan. Zij, de anders zoo moedige, onverschrokkene, ondervond op dit oogenblik vreea voor dien man en die vrees was grooter dan haar waarheidsliefde. Terwijl haar liet gezichtje als Inet bloed overgoten werd, sprak ae met neergeslagen oogen „Mijnheer de Baron heeft gelijk. Ik vergat, dat ik met hem al afgesproken had." Reinack liet haar arm uit den zijne glijden, verwaardigde den Baron met geen oog, doch boogmet koele hof- felijkheid voor Margaretha, met de woorden „Dan vraag ik excuus." Toen liep hij tusschen de anderen heen. Margaretha had groote neiging tôt schreien en schaamde zich over zichzelf. Boos op ziehzelf dacht ze „Zonder twijfel, hij voelt wel, dat ik hem voorgelogen heb en waarom, waarom eigenljjk moest ik liegen Het allerliefst was zij Reinack gevolgd om hem de waarheid te bekennen, maar daar voelde zij reeda, dat de Baron zijn arm om haar heen legde. 't Was alsof die man toover- macht op haar uiioefende. Daar was ze nu zoo van plan geweest hem zijn onbehoorlijk gedrag onder het oog te brengen en nu was ze niet in staat een woord uit te bren- gen. Zij voelcft» zich niet opgewassen tegen zijn sterkeren wil en liet zich met half gesloten oogen maar weer door hem meevoeren onder de dan- senden. Doch, door dit kleine voorval, was het genoegen om te dansen er heelemaal af. Stellig had ze niets anders gedaan dan 't geen honder- den malen voorkomt op een bal en toch gevoelde zij zich onbehaaglijk, alsof zij iemand een groot onrecht had aangedaan. Zij luisterde nau» welijks naar de woorden van den Baron en haar oogen zochten den man, wiens mooie oogen en goedig gezicht zij maar niet vergeten kon. Eindelijk ontdekte ze hem, hij stond met de armen over de borst ge- kruist, geleund tegen een zuil. „Hij danst niet meer," dacht zij. „Door mijn gedrag heb ik al zijn vreugde bedorven. Wat zal hij slecht van mij denken!" Een vroolijke beweging ging door de zaal, toen er sprake was een cotillon te dansen. Daarbij werd niet alleen gedacht aan de vele mooie dansbewegingen, doch ook aan de verrassingen, aan praohtige geschenken, bloemruikers enz. Margaretha ladite weer, want plotseling was de gedachte bij haar opgekomen nu kan ik het gedane onrecht weer goed maken. Toen de beurt aan haar kwam, zocbt ze een prachtig lintje uit en naderde daarmee de plaats, waar Reinack stond. Hij had, naar het seheen, haar komen bemerkt en toen ze nog maar enkele passen van hem verwijderd was, wendde hij zich om en verliet zijn plaats. Donkerrood van schaamte bleef Margarétha staan. Hoe graag had ze het lintje weggeworpen en was zij weggevlucht de feestzaal uit Een lichte stoot tegen haar elle- boog deed (haar opkijken. Wederom was het Van Rhoden, die haar als een schaduw volgde. Zij meende een ironisch lachje op zijn gezicht te ontwaren. Heeft u mij dit teeken uwer vriendschap toegedacht, juffrouw Margaretha vroeg hij, zacht. Zonder een woord te antwoorden, maakte zij het gekleurde lintje vast op zijn jas. Van heel in de vroegte af had Elfriede er naar gesnakt, eens een oogenblikje alleen te zijn. Hoe erg ze ook had opgezien tegen dezen dag, hoe zeker ze was geweest aile kracht noodig té hebben voor den huweljjksdag, het verloop ervan was zoo kwellend geweest, erger dan ze zich ooit had voorgesteld. Met de grootste inspanning slechts hield ze zich staande en haar lachje was slechts gelijk aan dat op het leven- looze gezicht van een standbeeld. Hardenegg was nau welijks van haar zjjde geweken, den ganschen dag nu echter, onder het dansen, vond ze de gelegenheid om even, door de openstaande deuren, op 't balcon te vluchten. De zon was allaog ondergegaan en over 't landschap kwamen de schaduwen van een naamlooze nacht. Elfriede huiverde, doch de zuivere, koele avondlucht deed haar weida- dig aan en ze leunde met haar voor- hoofd tegen een marmerer vaas op de steenen balustrade. De sluier en de bloemen had zij allang afge- legd doch het witzijden trouwkleed hing nog in aile pracht om haar sierlijke gestalte. 't Welk haar tôt 'n mijsteriën hulde Eerst had- den haar oogen, verblind door het felle licht in de feestzaal, buiten niets anders kunnen ontdekken dan duisternis, rondom. Allengs echter begonnen de voor- werpen in haar omgeving duidelijker vormen aan te nemen en zij zag, niet ver van haar verwijderd, tus schen hoogopgewassen planten, dui- deljjk, den omtrek van een hooge, mannelijke gestalte. Of ze, bij die verrassing, mis- schien een lichte kreet geslaakt had. zij wist het zelf niet, doch, op de een of andere manier moest ze de aandacht van den man getrokken hebben, want hij deed een pas naar haar toe en ze herkenden elkander op hetzelfde oogenblik. „Werner u kwam het over de bevende lippen der jonge vrouw en ze strekte haar handen uit. Ook de jonge predikant was op 't eerste Wat na 't eten Geen prakkezatie, Roma-pudding is Uw tractatie. moment ten zeerste verrast, doch al spoedig wendde hij zich rustig tôt haar, met de woorden Vergeef me, mevrouw Van Har denegg, 't was niet mijn beloeling u te storen." Hij wilde 't balcon verlaten maar Elfriede hield hem terug. „Waarom wilt ge weg Schijnt u dat misschien een gebod der vriendschap Aile bitterheid, die haar den hee- len dag had vervuld, lag thans in die eene vraag Werner bleef staan en 't was meer verrassing dan een zich gekrenkt gevoelen, 't geen in zijn antwoord lag MNiet een gebod der vriendschap, maar eerder een gebod van plicht, want 't was toeh zeker uw bedoe* ling, evenals de mij ne, om eens een oogenblik alleen te willen zijn „Ja, maar ik dank nu toch het toeval, u hier te ontmoeten want ik moet een vraag tôt u richen, een vraag, die me al den hselen dag op 't hart drukt. Moet ik gelooven, Werner, dat u met opzet. uit mijn nabijheid weggevlucht zijt?" „Wanneer heb ik reden gegeven om zoo klein van mij te moeten denken „Och, ik weet niet meer, wat ik van^ de mensclien moet denken, ik die met toom en verachting tegen mijzelf rondloop Zij was niet sterk genoeg geweest die woorden terug te dringen, ze moest zich uiten. Haar boezem ging gejaagd op en neer en plotseling verborg ze haar gezicht in beide handen. Werner was dichter bij haar ge- komen. „Elfriede," zei hij met dien milden ernstigen klank in zijn stem, die maakte, dat 't den toehoorder in de ziel drong. „Het doet mij bitter leed thans kleinmoedirçheid in uw hart te moe ten bespeuren." Wel kwam er iets als een gevoel van besehaming bij haar op, maar zij had de laatste uren te bitter ge- leden en nu was zijn buitengewone kalmte haar opnieuw een steek in het hart. „0, ik weet wel, dat kleinmoe- digheid u vreemd en onbegrijpelijk is," sprak ze, droevig. „Uw houding dezen voormiddag is me daar het bewijs voor. Ja, dat was 't, wat ik vragen wou Was er dan absoluut geen ande ren weg in dezen Moest u juist u het zijn, die mijn kerkelijk huwe- lijk inzegende „Niet ik heb gezegend, Elfriede, maar God Dat ik in dezen zijn werktuig moest wezen, laten we maar zeggen, dat was een toeval, een schikking waaraan ik mij niet onttrekken kon. En zou het dan beter geweest zijn als ik geweigerd had Moeten we niet veel eer de goddelijke wijsheid dankbaar zijn, dat ze ons in staat stelde juist bij deze heilige plechtigheid gevoelens te bekampen, die we reeds met ern- stige harten bekampt hadden God alleen weet, wat er in ons innerlijk omging, en ik denk Hij heeft ons dit ailes opgelegd. opdat uit 't graf van onze dwaze verwachtingen, de bloem des vredes reiner en schooner zal opkomon." (Wordt vervolgd.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1922 | | pagina 1