Bindmiddel Homes Maizena A. B. REMKES, Kamermatten - Deurmatten - Oangmatten. Àls n Officieele Publication, Manufacture®, Sappemeer, Rede Ds. v. d. Heide. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SAPPEMEER doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 11 December 1923 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING op de heffing eener belasting van Bouwterreinen in de gemeente Sappemeer. Artikel i. In deze gemeente wordt, onder den naam van bouwterrein- belasting, eene bijzondere belasting geheven a, van bouwterreinen, gelegen aan bestaande straten, grach- te'n en pleinen b, van gronden, welke ingevolge een krachtens artikel 31 der Woningwet goedgekeurd plan in de naaste toekomst zijn bestemd voor bouwterrein en zijn gelegen binnen een door Gedeputeerde Stàten getrokken kring. Aanhoorigheden van woonhuizen worden niet als bouwterrein beschouwd. Artikel 2. 1. De belasting is verschuldigd door hen, die krachtens eigendom of ander zakelijk recht het genot hebben van die terreinen. 2. Als genothebbende wordt aangemerkt hij, die op 1 Januari van het jaar als zoodanig in de kadastrale leggers is aange- wezen, tenzij kan worden aangetoond, dat een misstelling in die leggers heeft plaats gehad, of dat de vôôr den 1 |anuari plaats gehad hebbende veranderingen daarin nog niet waren opge- nomen, in welke gevallen met den gewijzigden toestand reke- ning wordt gehouden. Artikel 3. 1. De belasting wordt geheven van de verkoopwaarde bij den aanvang van het belastingjaar. 2. De verkoopwaarde wordt aangegeven per strekkenden meter, gemeten langs den grond aan de weg- of straatzijde of, ligt het terrein aan twee wegen of straten, aan die zijde, welke de grootste lengte heeft. 3. Vôôr de vaststelling daarvan wordt advies ingewonnen van eene Commissie van drie leden, door den Gemeenteraad op voordracht van Burgemeester en Wethouders te benoemen. 4. De verkoopwaarde wordt jaarlijks door den Raad, op voor dracht van Burgemeester en Wethouders, vastgesteld tegelijk met de vaststelling van het in artikel 6 bedoelde kohier. Artikel 4. De belasting bedraagt een half ten honderd per jaar van de vastgestelde verkoopwaarde. Bij de berekening der belasting worden gedeelten van een cent verwaarloosd. Artikel 5. Het belastingjaar begint met 1 januari en eindigt met 31 December. Artikfl 6. 1. Jaarlijks vôôr den 1 Mei wordt een kohier opgemaakt op de wijze als is aangegeven bij artikel 264 der Gemeentewet. 5. Hij die niet op het oorspronkelijk kohier isgeplaatst wordt op een aanvullingskohier gebracht. 3. De kohieren worden dadelijk nadat zij door den Gemeen teraad zijn vastgesteld, aan den Gemeente-Ontvanger ter invor- dering gezonden. Artikel 7. Hij die na 1 Januari ophoudt genothebbende van een terrein te zijn, blijft voor de belasting over het geheele loopende jaar aansprakelijk en heeft geen recht op teruggaaf van belasting. Artikel 8. Voor de toepassing van art. 2656 der Gemeentewet kan een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen gemeente-amb- tenaar in de plaats treden van den Burgemeester. Artikel 9. 1. Bijaldien blijkt dat een aanslag ten onrechte is achter- wege gebleven of vernietigd, of dat een te fage aanslag is op- gelegd kan de te weinig geheven belasting van den belasting- piichtige of zijne erfgenamen worden nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaren zijn ver- streken. 2. De na te vorderen belasting wordt ten kohiere gebracht op de wijze als is aangegeven in artikel 6 alinia 2. Artikel 10. 1. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1924 en wordt voor het eerst toegepast over het belastingjaar 1924. 2. Bij de eerste toepassing kan van den termijn in artikel 6 bepaald, worden afgeweken. En dat deze verordening bij Koninklijk Besluit van 13 Maart 1924, no. 27, is goedgekeurd, onder aanhaling der voorschriften, waarnaar de invordering geschiedt, welke voorschriften, vast gesteld door den Raad In zijne vergadering van 11 December 1923 luiden als volgt VERORDENING op de invordering van de bouwterreinbelasting in de gemeente Sap pemeer. Artikel l. De invordering van de bouwterreinbelasting geschiedt door den Gemeente-ontvanger. Artikel 2. Het aanslagbiljet wordt door den Gemeente-ontvanger zoo spoedig mogelijk kosteloos uitgereikt volgens het model, door Burgemeester en Wethouders vast te stellen. De termijn of termijnen van betaling worden daarop vermeld. De Gemeente-ontvanger stelt op het kohier eene gedagteekende verklaring waaruit blijkt wanneer de aanslagbiljetten zijn uitge reikt. Artikel 3. 1. De belasting moet worden betaald binnen den termijn of de termijnen, door den Gemeenteraad bij de vaststelling van elk kohier te bepalen. 2. De belasting is !dadelijk en in één termijn verschuldigd, zoodra de aangeslagene in staat van faillissement is verklaard of op zijn roerende of onroerende goederen executoriaal beslag is gelegd. Artikel 4 Bij eigendomsoverdracht in den loop van eenig jaar is de nieuwe verkrijger naast den verkooper aansprakelijk voor de belasting wegens het overgedragene gedurende het loopende jaar verschuldigd. Artikel 5. 1. De Gemeente-ontvanger is verplicht voor elke betaling onmiddellijk bewijs van kwijting op het aanslagbiljet te stellen. 2. De afschrijving der betalingen geschiedt in de navolgende orde a op de kosten van vervolging b op de oudste der openstaande termijnen. Artikel 6. Binnen zes maanden na het vervallen van den laatsten ter mijn van elk kohier zendt de Gemeente-ontvanger aan Burge meester en Wethouders een staat met toelichting van de posten welke hij niet heeft kunnen invorderen. Burgemeester en Wet houders zenden dezen staat aan den Gemeenteraad met een voorstel tôt niet-invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor vatbaar achten. Het besluit van den Gemeenteraad waarbij aanslagen niet invorderbaar verklaard worden, ontheft den Gemeenteontvanger van verdere pogingen tôt Invordering. Artikel 7. Onverrainderd het bepaalde in artikel 271 der Gemeentewet voor soepeo, groen- ten, vruchteo, sausen e.d., is Honig's Mai- zena onontbeerlijk. Het verhoogt de smaak van de gerechten, zoodat in geen enkele keuken mag ontbreken een pak wordt niet of niet-behoorlijke invulling van de formulieren welke ter invulling worden aangeboden, gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 8. Overigens zijn ten opzichte van de invordering de artikelen 258 tôt en met 262, 264, 265a en 265b der Gemeentewet van toepassing. Artikel 9. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1924, en wordt voor het eerst toegepast bij de invordering der belasting over 1924. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 April 1924. De Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris, F. SCHUT. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SAPPEMEER doen te weten, dat door den RAAD dier gemeente in zijne ver gadering van 11 December 1923 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING op de heffing van Schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, voor het uitgebreid lager onderwijs en voor het Ver- volgonderwijs in de gemeente Sappemeer. Artikel 1. Ten behoeve van de gemeente wordt, ter tegemoetkoming in de kosten van het openbaar gewoon lager onderwijs, van het openbaar uitgebreid lager onderwijs en van het openbaar ver- volgonderwijs, welke voor rekening van de gemeente blijven, van de ouders der leerlingen of, bij ontstentenis van beide ouders van de voogden of verzorgers schoolgeld gegeheven. Gelijke heffing geschiedt van de ouders der leerlingen van de bijzondere scholen, aïs in artikel 88 der Lageronderwijswet 1920 bedoeld, of bij onstentenis van beide ouders, van de voogden of verzorgers. Artikel 2. 1. De schoolgeldplichtigen worden ingedeeld in klassen. 2, Als grondslag voor deze indeeling wordt genomen het belastbaar inkomen der ouders of, bij hunne ontstentenis, van dat inkomen der leerlingen. Onder belastbaar inkomen wordt verstaan het inkomen be doeld in artikel 37, na toepassing van het tarief van artikel 38 der wet op de inkomstenbelasting 1914, voor het Ioopend be lastingjaar of, zoo dat inkomen nog niet is vastgesteld, volgens de kohieren over het laatsverloopen belastingjaar. Artikel 3. Het schoolgeld bedraagt, zoowel voor leerlingen uit deze als uit andere gemeenten, per leerling ln klasse bij een bela: inkomen van jtbaar doch minder dan voor het gewoon onder wijs per belasting jaar voor het uitgebreid onderwijs per belas ting jaar Voor het ver volgon derwijs per be lasting jaar 1 800.- of meer 1000.- 2.64 - 6.60 0.48 2 1000.- - 1150.— - 3.- - 7.50 - 0.54 3 - 1150.- - 1300.- - 3.36 - 8.40 - 0.60 4 - 1300.- - 1450.— - 4.08 - 10.20 - 0.72 5 - 1450,- - 1600.- - 5.04 - 12.60 - 0.84 6 - 1600.— - 1900.— - 6.24 - 15.60 - 0.96 7 - 1900.- - 2200.- - 7.68 - 19.20 - 1.98 8 - 2200.- - 2500.- - 9.60 - 24.— - 1.20 9 - 2500.— - 3000.— - 12.- - 30.- - 1.44 10 - 3000.- - 3500.- - 15.- - 37.50 - 1.80 11 - 3500.- - 4000.- - 18.- - 45.- - 2.40 12 - 4000.- - 5000.- - 24.- - 60— - 3.- 13 - 5000 - 6000.- - 33.- - 82.50 - 3.84 14 - 6000.- - 7000. - - 42- - 105- - 5.76 15 - 7000.— - 8000.— - 51.- - 127.50 - 8.40 16 - 8000.— - 63.- - 157.50 - 10.- 2. Bij vermindering van den aanslag in de rijksinkomstenbe- lasting is het schoolgeld slechts naar den grondslag van het verminderd inkomen verschuldigd. 3. Het schoolgeld, in het eerste lid bepaald voor het gewoon onderwijs, wordt eveneens geheven van de leerlingen der scho len voor U. L. O., als bedoeld in artikel 193, tweede lid, der Lager onderwijswet 1920. 4. Bij de berekening van het schoolgeld worden gedeelten van een cent verwaarloosd. Artikel 4. Van hen, wier belastbaar inkomen minder dan 800.— per jaar bedraagt, wordt geen schoolgeld geheven. Artikel 5. 1. Het belastingjaar begint met 1 Januari en eindigt met 31 December. 2. Het schoolgeld is alleen verschuldigd, voorzoover betreft belastbare inkomens van 2200.— of minder, over de weken en, voorzoover betreft belastbare inkomens van meer dan 2200.—, over de maanden, gedurende welke de kinderen als leerlingen van de school of den cursus staan ingeschreven, de vacantiën inbegrepen. Gedeelten van weken of maanden worden voor geheele weken of maanden berekend. Artikel 6. De aanslagen, welke ingevolge deze verordening vermindering ondergaan, zijn slechts tôt het verminderde bedrag verschuldigd, Het teveel betaalde wordt zoo spoedig mogelijk terug gegeven. Artikel 7. 1. Wanneer blijkt, dat een aanslag niet of te laag is opge- legd of dat een aanslag ten onrechte is verlaagd of vernietigd, kan de te weinig geheven belasting van den belastingplichtige of zijn erfgenamen worden nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaren zijn verstreken. 2. De in het eerste lid bedoelde persoon werden op een af- zonderlijke kohier gebracht. Artikel 8. Voor de toepassing van artikel 265b der Gemeentewet kan een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen gemeente- ambtenaar in de plaats treden van den Burgemeester. Artikel 9. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1924 op welken datum vervalt de verordening op de heffing van school- gelden in de gemeente Sappemeer, vastgesteld bij raadsbesluit van 3 Maart 1922, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 4 Juli 1922. no. 58, met dien verstande, dat laatsgenoemde veror dening van toepassing blijft op ailes wat betreft de heffing over perioden, welke aan 1 Januari 1924 voorafgaan. En dat deze verordening bij Koninklijk Besluit van 13 Maart 1924, no. 27, is goedgekeurd, onder aanhaling der voorschriften, waarnaar de invordering geschiedt, welke voorschriften, vastge steld door den Raad in zijne vergadering van 11 December 1923, luiden als volgt VERORDENING op de invordering van school geld voor het gewoon lager onderwijs, voor het uitgebreid lager onderwijs en voor het vervolgonderwijs in de gemeente Sappe meer. Artikel 1. 1. Uiterlijk op den vijftienden dag na den aanvang van een schooljaar zendt ieder hoofd van een school voor gewoon lager onderwijs en voor uitgebreid lager onderwijs en van een cur sus voor vervolgonderwijs aan Burgemeester en Wethouders een lijst vermeldende de namen en woonplaatsen van de ouders, voogden of verzorgers der leerlingen der school of van den cursus alsmede de namen dier leerlingen. 2. Niet later dan op den vijfden dag van elke volgende drie maanden brengen de hoofden de noodige wijzingingen aan in de hen toegezonden, in het voorgaand lid bedoelde lijst, tengevolge van het in- of afschrijven van leerlingen in de afgeloopen drie maanden. 3. Het model voor de in dit artikel bedoelde lijst wordt door Burgemeester en Wethonders vastgesteld. Artikel 2. 1. Burgemeester en Wethouders maken zoo spoedig mogelijk na ontvangst van dezen staat de kohieren van het schoolgeld op en verklaren deze tegelijkertijd executoir. 5. Het derde lid van het vorig artikel is op deze kohieren van toepassing. Artikel 3. Burgemeester en Wethouders zenden de executoir verklaarde kohieren ter invordering aan den Gemeenteontvanger met op- gaaf van den termijn of de termijnen van betaling, welke bij de vaststelling van elk kohier door hen worden bepaald. Artikel 4. 1. De Gemeente-ontvanger reikt zoo spoedig mogelijk aan elken schoolgeldplichtige een gedagteekend aanslagbiljet uit vol gens het model door Burgemeester en Wethouders vast te stellen. 2. De termijnen van betaling worden daarop vermeld. 3. Het schoolgeld is dadelijk verschuldigd wanneer de aan geslagene in staat van faillissement is verklaard of op zijn roe rende of onroerende goederen executoiriaal beslag is gelegd. Artikel 5. 1. De afschrijving geschiedt in de volgende orde: a. op de kosten van vervolging; b. op de oudste der openstaande termijnen. 2. Voor elke betaling wordt dadelijk op het aanslagbiljet kwitantie gesteld. Artikel 6. 1. Binnen drie maanden na het vervallen van den laatsten termijn zendt de Gemeente-ontvanger aan Burgemeester en Wet houders een staat met toelichting van de posten op het kohier, welke hij niet heeft kunnen invorderen. 2. Burgemeester en Wethouders zenden dezen staat aan den Gemeenteraad, met een voorstel tôt niet- invorderbaarverklaring van die posten, welke zij daarvoor vatbaar achten. 3. Het besluit van den Gemeenteraad, waarbij aanslag niet- invorderbaar verklaart worden, ontheft den Gemeente-ontvan- Enorme sorteering in dit artikel. ger van verdere pogingen tôt invordering. Artikel 7. Overigens zijn ten opzichte van de invordering de artikelen 258 tôt en met 262, 265a en 2656 der Gemeentewet van toe passing. Artikel 8. Indien het innen van het schoolgeld voor kinderen, die een bijzondere school bezoeken, geschiedt door het schoolbestuur, wordt artikel 3 gelezen „Burgemeester en Wethouders zenden de executoir verklaarde kohieren ter invordering aan het school bestuur." Wordt artikel 4 gelezen „De Gemeente-ontvanger reikt zoo spoedig mogelijk door tusschenkomst van het schoolbestuur een gedagteekend aanslagbiljet uit, volgens het model door Burge meester en Wethouders vast te stellen." en is artikel 5 niet van toepassing. Artikel 9. 1. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1924 op welken datum de verordening op de invordering van schoolgelden in de gemeente Sappemeer, vastgesteld bij raads besluit van 3 Maart 1922 vervalt met dien verstande, dat laats genoemde verordening van toepassing blijft op ailes wat betreft perioden welke aan 1 Januari 1924 voorafgaan. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5 April 1924. De Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris F. SCHUT. Plaatselijk Nieuws, i~* W—*3 Let op de slvUtegelals kenmerk pan echtheid. n 11 ?i V 17 11 11 11 11 17 il 11 11 71 11 71 11 11 11 V V 11 11 17 V 71 T) n 11 Hoogezand—Sappemeer, 4 April. In de j.l. gehouden bestuursvergade- ring van de Vereen. voor Ziekenhuis- verpleging en autovervoer werd rnede- deeling gedaan, dat sedert Februari en alzoo over een tijdqerk van a maanden, 28 patienten. o. w. 10 uit Hoogezand en 18 uit Sappemeer, voor korteren of langeren tijd tenlasteder Vereeniging zijn gekomen. Dit respectabel aantal was voor het bestuur aanleiding zich reeds bij voorbaat, wanneer zich de behoefte aan kasgeld doet gevoelen om een voorschot tôt de beide gemeentebe- sturen te wenden, opdat het niet genoodzaakt zal zijn te eeniger tijd zijne verplichtingen tegenover de leden tijdelijk te staken. Verwacht wordt, dat de zomcr- maanden een gunstiger resultaat zullen opleveren. Verder is het voor de goede orde wenschelijk gebleken. den leden er met nadruk op te wijzen, dat hij iedere opname in of uit een ziekenhuisinrichting, daarvoor tijdig kennis behoort te worden ge geven aan den penningmeester d. heer Mr. Weevers Stous te Hoogezand. Bij verzuim kan betaling van ver- plegingskosten worden geweigerd. Hoo6ezand. De vorige week heeft de nuttige vereeniging «Dorcas" eene uitdeeling gehouden onder school gaande kinderen, wier ouders tôt de Hervormde Kerk behooren. In een dertigtal gezinnen zijn onderklecderen uitgedeeld, die bij allen zeer welkotn waren. Dank aan de donateurs, die de vereeniging daartoe in staat stellen. Ten overstaan van den heer nots O. Possel alhier werden op Vrijdag 4 April in het cafe Reinders, te Kropswolde voor een seizoen pu- bliek verhuurd, de perceelen groen- land, om te weiden. gelegen tusschen den grintweg langs het Winschoter- diep en den Borgweg onder de ge meente Hoogezand als: I. De twee Zuid - O. Kampen. groot 2.60.35 HA. voor f 378, II. De Noord-W. Kamp, gioot 1.72.70 H.A. voor f no.ailes be- hoorende tôt de buitenplaats Tilburg. Tôt hoofd van de openb. lager school te Noord-Sleen (Dr.) is be- noemd de heer K. Huizing onderwij- zer aan de school te Martenshoek. Ten overstaan van den heer nots. O. Possel alhier werd op Maan- dag 31 Maart 1924 in 't cafe van Mej. Mennes te Kalkwijk, ten verzoe- ke van den heer H. Middel, publiek verkocht Eene behaizing met het altijdd. erfpachtrecht van erf en tuin te Kalk- wijk-Lula, westkant, groot 22,70 A. Niet verkocht. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende nulppost kantoren werd gedurende de maand Maart 1024 Ingelegd f 8083.59 Te" rugbetaald 6053.05. Het laatste door dat kantoor uitge- geven boekje draagt het nummer 5407. De behuizing, in eigendom ■oebehoorende aan de dames Gez. de Veer te Kiel-Windeweer, onlangs bij publieke veiling ingehouden, is thans onderhandsch verkocht aan Mej de wed. J. Feddes aldaar, Koopprijs geheim. Donderdagavond werd in dp Hoogezandster Bioscoop een voor- stelling gegeven voor genoodigden, ter kennismaking met de film »De Eeuwige Stilte". Als voorstukjekregen we een stuk natuurschoon van Bornéo en het leven van dier en mensch aldaar te zien. Daarna de «Eeuwige Stilte", dit is een Zuidpoolreis, onder- nomen door Capt. Scott, in opdracht van de Engelsche regeering. Zelden hebben we iets zoo indrukwekkens gezien. Stap voor stap brengt deze film u naar de Zuidpool, Het leven der bemanning aan boord, de strijd tegen ijs en koude, het leven der dieren in de poolstreken. Vooral het leven der dieren wordt er op zeer intéressante wijze in vertolkt, alsmede de lichteffecten, veroorzaakt door het Noorderlicht, weerkaatst tegen de ijs- bergen, zijn schitterend. Aangrijpend is het laatste gedeelte van de film, als Scott met zijn drie medehelpers, na schier onoverwinnelijke moeilijk- heden de Zuidpool ontdekt, en op den terugweg op slechts 20 KM. ah stand van hun levensmiddelendepôt van honger en koude omkomen. Waarna 8 weken later de hulp-ex- peditie hun lijken vindt Sappemeer. Evenals voorgaande jaren zal het «Klein gemengd koor» (directeur de heer F. H. Bos) een kerkconcert geven en wel op Maandag 14 April as. in de Ned. Herv. Kerk te Sappemeer. Ten overstaan van den heer not. O. Possel te Hoogezand werd op Woensdag 2 April in 't hôtel Struvé alhier publiek verkocht: I. Een Kantoorgebouw en Broei- I kasten met het altijdd. erfpachtsrecht van erf en tuingrond, groot 54.30 A voor f 10100.en voor overname f 1124.25 aan K. van Alphen te Kalkwijk. II. 1.20 H.A. Kweekersgrond voor 3030.aan H. R Struvé qq. te Sappemeer. ailes staande en gelegen te Sappe meer, aan en bij de Slochterstraat en behoorende tôt den faillieten boedel van den heer D. G. de Jonge. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand Maart 1024 Ingelegd 4868,75 Te- ugbetaafd 10826.86. Met ingang van 16 April is de brievenbesteller G. Bron alhier benoemd tôt kantoorhoudei te Schild- wolde. Door tusschenkomst van den heer J. Okken, makelaar alhier, is de behuizing met ongeveer 31 are kweekersgrond, staande en gelegen aan de Boswijkstraat alhier en in eigendom bij den heer P. Jongman te Hoogezand, verkocht aan den heer D. Knevelbaard te Foxham, gem, Slochteren. Westerbroek. Door de politie is uit het Winschoterdiep opgehaald het lijkje van een pasgeboren kindie. Het is opgezonden ter gerechtehjkBon- derzoek. Voor een aandachjig publiek trad Dinsdagavond in 't hôtel Faber voor de S. D. A. P. als spreker op ds. A. v. d. Heide van Britswerd. Spr. begint met te constateeren dat het vooruitzicht voor de maat- schappij nog troosteloos is. Overal heerscht een chaos. In Duitschland zijn 3 4 millioen werkloozen. Het

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1924 | | pagina 2