MIDDENS SÏDD Verricht al juwel: BO LIMC per heele fie; Nieuwe Profiteert van deze Algem. Friesche Le WanneerULanfa Fa. R. N t Boek-4 Handelsdrukkerij M. A. BOUMAN M. A. BOUMAN m Effecten - Co Rekening-Coura R. H. 8. S. Sappemeer TELEF. 81 - HOOGEZAND Plaatsdijk Nieuws Kamer m t eu F. yoof 11 WIJ HEBBEN MOOIE COLLEC SÀMENGESTE FABKIEK STELI WERK ZEEK MAKEN - DE HIERVAN EEN is duur. Gebruikt <3 Durano in bekers v Bak- en Braadvet 4 Reuzel 60 et. p. pou Drinkt met dit v veririsschende Lime smaken Grenadine bozen en Citroen en per halve fleset iedere 1/1 of 2/2 fl. CADEAU. Onze nieuwe Bessi in al onze filialon v< 1/1 fl. m. k. en 271/a: Wij vragen en b eenige prijsverhoogii FILIALEN J. GEERTS, Martemsho gercompagnie, Th. A. LUTTJEBOER, S Siddeburen, J. HO VI Gevestigd te LEEUV Grootste ZUIYER ONE De winst voor t jaren 1923 en 1 f 748.6841/2, wei over 1925 |in 't verzekerden zal 1 De verzekeringen in de vôôr 1897 zijn verhoogd tôt 15 tôt 120 o/o, die van 1902—190 110 O/o en die van 1912—1916 Vraagt tarieven en voorwaar Omstreken den heer BERT vraagt dan eerat sens eaze leveren U uitsluitend eerete 1 garandeeren, voor de laagat< FLOEGEN, aie Rud Sa» voorraad. Cultivatoren, verwachtt 5-, 7-, 9-tands. WANMOLENS, Veevoec SLEEPHARKEN, GIERV BIETENSNIJDERS, we van 5 jaar kan draaien. ASPHALT, het eenige KOOKPOTTEN 40, 60 extra lage prijzen. H.H. Sineden, Handela onze prRzen en eonditleH. Allez leveren wR franco v.in. N. Y. Macli 1 ^Wcfja, cnrznz lossi/85. K »ase IV. Prae-adviezen. Burgerlijken Stand. SAPPEMEER. 17—23 Juli Geboren Jaeob z. t. HarmÂbbag 8B Maria Stam Biefine Alberdin» d. y. Reinder y. d. Laan en KlazieD* Loorbxch Margarinha Gegelena d. y. Lnbbertug Nieborg en Har- mine- Hnlaebog. HOOGEZAND, 17—28 Juli. Geboren NaaaÉjJe, d. y. Boelo Meedendorp en Naajjffe» van der Veen, gedom. te Uruntendam Adolf, z. v. Reinêe Kremer en Agnes Steen Aaltje, d. v. Tjakko Rehwinkel en Egbertje Menzinga. Ondertrouwd Dirk AnjeWler- den, van Groningen, en Aaltje van Komen, van Hoogezand a. b. Ide Henderike Kamphuis, van Gideon Gr. en Aaltje van der Schunr, van Westerbroek Jo- bannes J. Editer, van Windeweer, en Catharina Hill. M. Sikkens van Veendam Johanne» J. Land- man, van Smallingeriand, onl. te Hoogezand, en Geertje Mulder, van Hasselt, on), ta Stad-Vollen- hove. Getronwd Pieter Klein en Catharina Hend. Reinders. Overleden: Henderik Sohaap, 38 j., eehtgen. v. Engelina Wilh. Huttinga Jantje Thoma, 5 w., d. v. Johannes Thoma en Hen- derika Venema; Daniel Klopstra, 2 j. en 9 m., z. v. Matthens Klopstra en Annechien Smitten- berg; Gerrit Ruiter, 8 j., overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 17-23 Juli. Geboren: Tijtje, Ellechien, d. v. M. Veen en F. Pelgrim, Sloch teren Sophia Pietertje, d. v. S. Zunr en G. S. van der Tuuk, Scharmer Catharina en Wilko Tonnis, d. en z. v. F. Zomerman en T. Tuinier, Siddeburen Zwaan- fines Eisse, z. v. M. Laauing en P. Westerkamp, Schildwolde. Getronwd: JBauke T. Zonder- VâB, 22 j., Amsterdam en Alida C. Groustra, 34 j., Slochteren. PREDISE EtJRTEMf Ofticieele Publicatiën. Gevonden Voorwerpen, Een RIJWIELPOMP een RIJ- WIELBELASTINGMERK een HEERENRIJWIEL. Inlichtingen ter gemeentese- cretarie van Hoogezand. Raads vergadering. De Burgemeester der gemeente Slochteren maakt bekend, dat door hem eene vergadering van den Raad is belegd op Woensdag 29 Juli 1925, dea namiddags te 4 uur (officeele tijd) ten Gemeente- hnize. Slochteren, den 24 Jali 19S6, De Burgemeester voornohknd, Van der Hoop aan Sboch^Siren. Loting yoer den Dienstplicht. De Burgemeester vanSlochter en maakt bekend, dat de loting voor de lichting van 1926 voor deze gemeente zal plaats hebben te Sleohteren ten gemeentehnize, op Zaterdag den 1 Angustus 1925, des voormsddags te 10.15 uur. (wett. tijd) Wie aan do loting deelnemen. Aau de loting nemen deel aile voor de lichting ingeschreven personen, met uitzondering van heu, omtrent wie voor den dag van aanvang der loting blijkt, dat zjj a. bjj onherroepslijk geworden nitspraak voorgoed ongesshikt verklaard ef uitgesloten zyn b. zjjn overleden; e. hebben opgehouden Neder- lander te wezen en 00k geen in- gezotene zijn d. als niet Nederlander hebben opgehouden ingezetene te zijn e. als ingezetene, niet Neder lander, behooren tôt een Staat, waar de Nederlanders niet aan vetplichten krijgsdiengt zjjnonder- worpen of waar ten aauzien van den dienstplicht het begiuael van wederkeerigheid is aangenomen f. tereckt in esn ander ge meente zijn ingeschreven. De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deelnemen, worden uitgenoodigd om op het hierboven vermelde uur ter aangegeven plaatse aauwezig te zijn. Wjjzo vau loting. De loting geschiedt ten over. staan van den Lotingscommissaris- De ingeschrevenen worden in de volgorde van het alphabetisek register afgeroepen, teneiude zelf een nummer te trekken. Blykt niet, dat de afgeroepen inge- schrevene aanwezig is, of is deze buiten staat of onwillig een num mer te trekken, dan werdt de wettige vertegenwoordiger opge- roepen. Blykt niet, dat deze aan wezig is of is deze buiten staat ef onwillig een nummer te trekken of aaht de iotingscommissaris het niet aannemenljjk, dat de verschy- nende persoon de opgeroepene is, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester, het lid van den gemeenteraad of den ambfe- naar der gemeente, bjj de loting tegenwoordig. Het Iptingsbiljet wordt alsdan bewaard ter secre- tarie van de gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling het biljet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen MODERN DRUKWERK I NIEUWSTE LETTERTYPEN I KEURIGE AFWERKING SPOEDIGE LEVERING PRIJZEN SCHERP SPECIAAL INGERICHT VOOR KLEURENDRUK II II t- m Mer gratis A JPi BE5SEN5 I Verder hebben wij voorrad NAGEL8. Deze kunnen wi der andere grossiers. Voor epralmlng biedi Vlechtwerk. Neem IpAÎAffS Zçirptntm BA/rmel j. met een derde Bevorderd K:**gae I A. Elisabeth Bachman Sappemeer Sara de Beer G. Benes Hoogezand H. S. BPbekema Slochteren Wijtske Buiter Kiel J. ten Cate Sappemeer L, K. Eerhard Kiel R. Fledderman Sappemeer Pieterdina Glas Hélium W. B. Huisman Nieuwcomp. Louise Hulzebos Sappemeer J. R. Hut Hoogezand H. ten Kate B. Koning Sappemeer Aaltje de Lange Kiel H. Maathuis Sappemeer Annechien Plukker H. J. Smit »(voorw.) Klasse I B. W. P. Begeman Noordbroek J. M. Binnema Kiel Maria H. Bodewes Hoogezand J. Bos Slochteren Sietje 4t. Bos H. N. Denijs H. Dijkman Schildwolde K. W. de Grooth Sappemeer Frederika de Jager N.-Wolda H. H. Savenije Sappemeer Th G. Scholte H. W. R. Scholtens J. Thiecke Hoogezand Frauwina Tuinier Schildwolde Stofferdina Vegter Sappemeer A. Welp Slochteren W. Wildeboer Noordbroek lOmsze II A. K. R. Aten Sappemeer (v.w.) Tj. Edzes G. Freije Scharmer K. W. de Langen Sappemeer Jeanne Meijer Hoogezand J. Noordman Scharmer W. Schothorst Sappemeer H. Simmerling Hoogezand Elisabeth Smit J. v. Timmeren Slochteren B. ten Veer Jeanne C. de Vries Hoogezand A. Wever C. Wildervanck Sappemeer El«iwe II B. W. Akkerman G. Albronda Kiel D. Bakker Hoogezand W. de Grooth Sappemeer H. J. ten Have Noordbroek H. B. Kling W. Laarman Stootshorn E. G. Mulder Sappemeer G. B. Rubingh Hoogezand E. Scnrikkema Noordbroek R. Teule Hoogezand Klaise III A. H. Bos Kolham Annechien Brons Zuidbroek P. Dallinga Schildwolde E. Eppens Uiterburen ni. E. Fatton Sappemeer H. Hassing Noordbroek H. Hoiting T. Hut Hoogezand Anna F. Jager Sappemeer J. Logeman Johanna Minderhoud C. J, Ottens Hoogezand L. Pot J. Schober Hinderkien Smid Slochteren Renske Smit Sappemeer Eiaue III B. H. Boerma Sappemeer A. v. Delden Trijntje van Dijk Zwaantina Fockens Scharmer H. Hemmes Kropswolde J. Hulzebos Hoogezand E. van Iddekinge Sappemeer(v.w.) Frederika Koning K. Kuipers Scharmer H. H.J. Noor Sappemeer G. Oosting Kolham B. Roose Westerbroek H. J. ter Veer Slochteren Aleida Wolrich Hoogezand T. J. Albronda Kiel W. Benes Hoogezand P- Berg Sappemeer Margaretha ten Cate Eisina Doornbos W. Hanekamp D. Huizing Annechien Jippes PKammer Borgercompagnie H Laarman Stootshorn J. Poker Hoogezand J. Prins Zuidbroek W. Prins Hoogezand Corrie Schelts J. Timans Sappemeer Juliana Stheeman Hoogezand J. Vroom Zwemverceuigiiug Aero". In de afgeloopen week van 16 tôt 23 Juli hebben 2255 personen van de inriehtiog gebruik gemaakt en wel 1354 mannen en jongen» 859 vrouwen en meisjes en 42 gemengde baden. Sappemeer. Op de Zondag j.l. in het Gemeentelijk bad te Groningen gehouden zwemwedstrijden werden door eenige leden van de hier ge- vestigde Zwemvereeniging »Nero" prijzen behaald. In het nummer Snelzwemmen jongens 25 M. wonnen K. de Grooth en G. Albronda resp. den eersten en tweeden prijs met een gemaakte tijd van 20 en 2i2/6 sec. In den wedstrijd Snelzwemmen Meisjes 25 M. werd weliswaar geen prijs behaald, doch wist Annie de Wit zich derde te plaatsen met 27-V5 sec. en Harmke Dontje vierde met 298/5 sec. De beide prijswinsters in dit nummer hadden deze aisrand af- gelegd in resp. 23 en 27 sec. Voor onze meisjes mag dit 00k zeerzeker, waar de gelegenheid om te kunnen leeren zwemmen nog zoo kort bestaat geen slecht resultaat worden genoemd en zouden wij willen aanraden Blijf oefenen en de resultaten zul- len nog gunstiger wordea. De alphabetische voordracht ter benoeming van een hoofd der school aan de Stationsstraat te Sappe meer bestaat uit de heeren H. v. Denderen, h. d S. te Veelerveen Th. Dik h, d. S. te Middelsum H. van unsen, h. d. S. te Twijzelderheide L. Smid, onderw. te Sappemeer. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit no. voorkomende advertentie betreffende de door de Ned. Vereen. tôt afsch. v. Aie. h.h. dr. uitgescheven iietstocht naar de fneeting te Veendam op Zondag a. s. «Handelsbelangen" No. 1848 bevat de crediteurenfijst in het fail- lissement M. Kingma te Sappemeer. Zij telt 25 namen, met cen totaal passief van 4,345,98. De baten zijn nog niet volledig bekend. Siddeburen. Het Comité voor Winterlezingen alhier heeft Ds G. W. C. Vunderink te Haarlem uitgenoodigd eene Serie lezingen te willen houden, in aansluiting op de lezing van het vorig jaar: „Uit het leven der ziel". Ds. Vunderink heeft zich inmiddels bereid verklaard een drietal lezingen over bovengenoemd onderwerp in de Gereformeerde Kerk te houden, en wel Donderdag 29 October over het onderwerp Zielesplitsing, Twee Levens). Donderdag 26 Novetnber over Droomen. Donderdag 7 Januari over Terug- gang der ziel, en levenseenheid. Hoogezand. De heeren R. Bron- sema alhier en J. H. Burema te Slochteren slaagden voor het examen handelskennis L. O. De heer J. Scharpenborg klerk ter inspectie Directe Belastingen enz. te Hoogezand, is met ingang van 1 Aug. a.s. benoemd tôt Rijksklerk ten kantore Delft van de Directe Belasting, Invoerr. en Accijnzen. Hoogezand. Naar men ons mede- deelt zullen heden Zaterdag de nieuwe- brug en de v. Roijenstraat voor 't verkeer worden opengesteld. Eindelijk! Woensdagavond was het een gezel- Bge drukte bij 't Station. Met de sneltrein van 6.12 n.l. keerde zuster v. Leeuwen met een groep kinderen van Egmond aan Zee terug. De kleinen waren over 't algemeen in goede conditie. Een blij wederzien van ouders en kinderen. Harkstede. In publieke veiling zijn voor de erven van wijien mevr. de wed. Meursing verkocht a. een boerenbehuizing met 28,06,99 H. A. land, vaste huur /100, staande te Lageland. Koopprijs f 56040. b. een boerenbehuizing, eveneens staande te Lageland, groot 2 5,9?,69 H. A. vaste huur f 90, Koopprijs 527SO. Noordbroek. De heer G. Geertsema alhier legde met goed gevolg zijn propagdentisch examen af aan de Veeartsenij - school te Utrecht. Onder geleide van het onder- wijzend personeel deden de leerlineen der 5e, 6e, 7e, en 8e klasse der Zuiaer- school een schoolrewje naar het schoone Paterswolde onder begunstiging van prachtig zomerweer. Volop genoten ze op de wandelingen, tramtochten, bij de bezichtiging van ade Braak" bezichtiging met doolhof, den boottocht over het groote meer en niet het minst in den prachtigen speeltuin van het hôtel »De Twee Provinciën." Verrijkt met nieuwe indrukken en dankbaar gestemd keerden ze tijdig hier terug. In tegenwoordigheid van een ingénieur, gemeentelijke en andere autoriteitçn werd Dinsdag de Norton- pomp geprobeerd, die tôt op een diepte van 83 M geboord is door den heer P. Dijkstra, grondboorder te Appingedam. De proefneming ge- seniedde met een rotatiemotorspuit van Gebr. van Bergen te Midwolda en wel van 4 uur tôt plm. half 8. De pomp leverde gedurende al dien tijd een overvloed van water, ookal werd gewerkt met 4 straalpijpen te- gelijk. Tôt groote hoogte verhieven de stralen zich in de lucht, de machine leverde prachtig werk. Voor het Zuiden van ons dorp is deze pomp een groote aanwinst jammer, dat het water sterk ijzerhoudend is, maar dat kan door een ontijzerings-appa- raat verholpen worden. Vergadering van 22 Juli 's nam. half 3, te Veendam. Voorzitter de heer J. M. Everts. Tegenwoordig zijn 17 leden af- wezig de heerenj van Dijk, Wagen- borg, Middendorp, Zwaan en Doorn bos Ezn. i- De voorzitter deelt mede, dat in- gevolge de klacht van de N. V. Veendammer Machinefabriek v. h J. ten Horn, over de hooge sluisgelden aan het Beneden Verlaat voor stoom- ketels, het bestuur der Kamer heeft weten te bewerkea, dat de gelden in het vervolg zullen worden gebracht van f 15 op 3 per ketel dat de heeren de Jonge en Grol de Kamer hebben vertegenwoordigd op het Midd. congres te Assen. De heer Grol geeft een zeer zaak- rijk verslag van het congres, het werk (daar gedaan is van veel nut voor den Middenstand. Een bijzon- der pluimpje gaf hij aan den voor zitter, die onomwonden in tegen woordigheid van regeeringspersonen, op groote fouten weesvanderegeering. lngekomen stukken. Van de lange lijst; waarvan de meeste voor kennisgeving worden aangenomen, releveeren we de na- volgende a. Antwoord van Burgemeester en Wethouders van Groningen, dat 00k hun collège, overtuigd is, dat het Martenshoeksterverlaat niet aan de eischen van het huidige scheepvaart- verkeer en van een doeltreffende wa- terafsluiting voldoet. Er worden plannen voorbereid om tôt vernieu- wing van de sluis te geraken. Teneinde aan de bezwaren betref fende de regeling van den waterstand boven het verlaat tegemoet te komen, ligt het in het voornemen in de Molensloot ter plaatse van 't bruggetje en ter vervanging daarvan een afstroomduiker te doen aanbren- gen, die zoo noodig bij lage water- standen kan worden afgesloten en als overgang over het kanaaltje dienst kan doen. b. Verzoek van de Kamer." van Koophandel en Fabrieken te Leeu- warden om instemming te betuigen met haar adres aan den Ministervan Financiën, om bij invoer van goede- ren alleen invoerrecht te heffen van de waarde en niet, zooals tôt nu toe geschiedt, 00k liet bedrag der vracht van de grens tôt de plaats van bestemming te belasten. Besloten wordt adhaesie te betuigen. c. Antwoord van de Nederlandsche Spoorwegen, dat met het 00g op de kosten niet kan worden overgaan tôt het aanbrengen van een perronover- kapping bij het station te Stadskanaal. d Antwoord van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarbij naar aanleiding van vroegere correspondentie wordt medegedeeld, dat van de zijde van verschillende belanghebbenden hier te lande met waardeering kennis is genomen van de nieuwe Duitsche voorschriften, inzake het automobielverkeer over de Duitseh-Nederlandsche grens, welke een belangrijke verbetering brachten. Een bezwaar blijft gelegea in de hooge stortingen,welke moeten worden gedaan voor het verkrijgen van de onontbeerlijke triptieken. Pogingen om 00k hierin verande- ring te krijgen, zullen eerst dan re- resultaat hebben, wanneer het Duit sche invoerverbod op automobielen word opgehevea. Het is te verwach- ten, dat hiertoe binnen afzienbaren tijd zal worden overgegaan, daar de opheffing van de invoerverboden in het algemeen in de bedoeling der Duitsche Regeering ligt. e. Circulaire van den Minister van Waterstaat met berieht, dat het ontwerp der spoorwegdienstregeling voortaan niet meer voor belangheb benden ter inzage zal worden neer gelegd. Bezwaren tegen de bestaande dienstregeling kunnen telken jare voor 1 Aug. bij den Spoorwegraad worden ingediend. Het bestuur heeft in overleg met den voorzitter der spoorwegeommissie een uitvoerig adres daartegen aan den minister gezonden, met verzoek de Kamer in de gelegenheid te stellen om een vertegenwoordiger in den spoorwegraad aan te wijzen. f. Het verzoek van de Kamer te Hengelo om opheffing van den vi- sumdwang tusschen Nederland en Duitscbland zal worden gesteund. g. Medewerking inzake het doen vervaardigen van een film van daar- voor in aanmerking komende indu- strieele ondernemingen in het gebied der Kamer, door de Vereen. Nederl. Fabrikaat, zal worden verleend. I. Prae-advies. Op voorstel van het bestuur worden de heeren E. Wagenborg te Delfzijl en Kort te Ter Apel, aangewezen als vertegen- woordigers der Kamer in het comité voor het kanaalplan Delfzijl Twenthe. II. Verzoek van het gemeentebe- stuur van Veendam, om bij te dragen in de êosten van een perronoverkap- ping aan het station te Veendam. Zonder hierover uitvoerig uit te weiden, kan het bestuur der Kamer zich vereenigen met de opvatting dergenen, die meenen, dat de aan- wezigheid van een goede perronover- kapping wenschelijk geacht moet worden. En wdnneer indertijd de moreele steun van de Kamer was ingeroepen, om 00k harerzijds de pogingen van het gemeentebestuur te helpen doen slagen, dan zou die steun zeer zeker ruimschoots zijn ver leend. Intusschen kan het bestuur geen vrijheid vinden, om de Kamer tead- viseeren voor het besproken doel geldelijken steun toe te zeggen. In- willigen toch van het verzoek zou naar de meening van het bestuur gelijk staan met het scheppen van een antécédent. Er zijn in het uit- gebreide gebied der Kamer meer stations, waarvoor het aanbrengen van een overkapping wenschelijk wordt geacht. Inwilliging van het verzoek zou derhalve verstrekkende gevolgen kunnen hebben. Het bestuur stelt voor het gemeen tebestuur te berichten, dat geen vrij heid kan worden gevonden het ver zoek in te willigen. Goedgekeurd. III. Verzoek van het comité van actie voor wegverbetering in Neder land, om gedurende eenige jaren een bijdrage toe te zeggen tôt dekking der te maken kosten. Het bestuur stelt voor afwijzend op het verzoek te beschikken, Goedge keurd. IV. Voorstel van het bestuur betreffende het aangekondigde Duitsche invoertarief. Zooals te verwachten was, gaat de novelle in de richting van bescher- ming. In het 00g moet echter worden gehouden, dat de voorgestelde rechten, maxiraumrechten zijn, die zooals de Minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Stresemann onlangs in zijn Rijks- dagrede zeide, belangrijk verlaagd kunnen worden door onderhandelin- gen met andere Staten, die ter com- penseering, concessies aan Duitschland doen. Voor het district van onze Kamer is van bijzondere beteekenis de hef- fing op versche groeaten en aardap- pelmeel. De hefting op versche groenten als bloemkool, rabarber, tomaten, etc., zal volgens het voorstel bedragen 20 Mark per 100 K.G. en op andere soorten versche groenten 10 Mark per 100 k.g. In het seizoen komen deze tarieven neer op eene belasting van 100 pet. en meer van de handels- waarde. In tuinbouwerskringen heerscht dan 00k de meening, dat de export van verschillende tuinbouw- producten naar Duitschland niet meer mogelijk zal zijn, als het voorgestelde tarief ongewijzigd van kracht wordt. De voorgestelde heffing op aardap- pelmeel zal bedragen 16 Mark per 100 k.g., d.i. meer dan het twee-vijf Je deel der handelswaarde. Volgens de statistiek van den in-, uit- en door- voer heeft de uitvoer van aardappel- meel naar Duitschland in 1924 bedra gen 164250 bij 100 k.g. Ware dit product reeds over 1924 belast geweest, dan zou aan invoerrecht vjrschuldigd zijn geweest f 1.576.800 (In 1923 be- droeg de uitvoer naar Duitschland 45.240 X 100 k.g.; in 1922 95.360 X 100 k.g.) Het bestuur is van meening, dat het op den weg van de Kamer ligt, om de Nederlandsche Regeering te verzoeken, wel haar invloed, bij de Duitsche Regeering te willen aan- wenden, om een veel lager tarief van invoerrechten speciaal voor de hier- boven genoemde producten, vast te stellen. Het vraagt machtiging om hiervoor het noodige te verrichten. De machtiging wordt verleend. V. Verzoek van de Ned. Kamer v. K. voor Zwitserland, om deze instel- ling door een dotatie of door toetre- ding als lid te steunen. Voorgesteld wordt afwijzend op het verzoek te beschikken. Goedgekeurd. Zondag 26 Juli. Herv. Gem. Hoogezand n.m. 5 uur ds. Tiddens. Sappemeer v.m. 10 uur ds. Pjjnaeker Hordijk. Westerbroek, v.m. 10 uur ds. Dijkstra. Kropswolde: v.m. 10 uur ds. van Herwerden. Slochteren v.m. 9«-/2 uur, ds. Bos. Kolhamv.m. 9f/2 uur ds. Douma. Harkstede-Scharmer v.m. 91 /2 uur (oude tijd) ds, H W. Bloem- hoff. Tekst 2 Kon. 20 15. Onderwerp „In onze woningen." Zuidbroek n.m, 5 uur, ds. Str&tingh van Noordbroek. Deopsgsx. Gem. Sappemeer voorm. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem, Sappemeer: v.m. 91/2 «ur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. Spoelstra. Zuidbroek: v.m. 9l/c uur ds, Heidema. N.m. 21 /g uur ds. Heidema. E-mngelisatie in en ten hats der Ned. Herv. Kerk Winkelkoek Sappemeer. Vjn. 10 uur de heer Stelma van Buitenpost, Agent der Ned. Zendingsvereeniging. N.m. 5 uur de heer Meerholz. Muntendam v.m. 91/f uur de heer Jager. N.m. 5l/| uur de heer Jager. Bapt. Gem. Hoogezand: „Bethel" a. d. Kiel- sterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. Reinholtd. N.m. 5 uur de heer J. Rein holtd. 's av. 8 uur Jongel.verg. Fexhol sBehoboth" v.m 10 uur Bgbellezing. 'a av. 6 uur Prediking door dsn heer B. Niezen van Appin gedam. av. 8 uur Jongel. vergad. Woendagav. 7 uur Bidstond Bezwaren tegen de loting. Door balacghebitepde iotelingen of door hua wetSen vertegen woordiger kunnen tegen de wijze waarop de loting 1s geschied bezwaren worden ingebracht, bij den Commissaris der Koningin. Het bezwaarschrift kan op onge- zegeld papier wordoa gestehi, doch moet, met redenec omkleed en onderteekend, binnen tien da gen, te rckenen van den dag, waarop de loting is afgeLopen, tegen bewys van outvaagst wor den ingeleverd bij den Burge meester. Van de uitspraak vsn den Commissaris der Koningin zal een afschrift ter gemeentese cretarie gedurende tien dagen ter inzage worden gelegd, waarvan openbare kennisgeving zal gescfcie den. Het ter inzage leggen van dat afschrift zal tevens by per- soonlyke kennisgeving worden bekend gemaakt »an hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwaren, niet ingericht of niet ingeleverd op de hierboven aan- >n wyze, knnnen geen gevolg iën. Slochteren, 20 Juli 1925. De Burgemeester voornoemd van der Hoop van Slochteren. DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrystellmg. De Burgemeester van Sloch teren brengt ter algemeene ken nis, dat eenige uitspraken op aanvragen om vrystelling van den dienstplicht ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zyn gelegd. Tegen elke nitspraak binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking ip beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geld'c, of door diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lich ting ingesehreven personsn of diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift moet met redenen omkleed zijn. Het be- hoeft niet gezegeld te zjjn. Het moet worden gericht aan de Ko ningin, doch worden ingediond bij den Burgemeester, ter secre tarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doôr- zending. Voor zooveel betreft uitspraken door (jfedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen denzelfden termyn bg de Koningin in beroep komen. Slephteren, 20 Juli De Burgemeester, van der Hoop tan Slochteren \0 SWAN" VULPENHOUOERS. T. K. KREMER SAPPEMEER.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1925 | | pagina 2