WijN is WAiROl OMDÂT i A L ETI N i Deideale Yerwarmiag Moderne Qaskachel. Gasfabriek Sappemeer. Babr. Zwartsenberg, Costumes en Mantels Verzekert Brand- of Stormschade Uléma Hzn. Een idveitiiÉ Wegens Nieuwjaarsdag p DONDERDAG 31 December. Kerstfeest Vroombosch, Kerstfeestviering Uitvoering Kerkkoor „Eendracht> op Zaterdag 26 Dec., Albino Baif pond prima fiele Oaderen en Jonoeren, Zondagschool Ned. Herv. Kerk Kolham. Ned. Herv. Kerk I een half Prometheus Inventa West-Frisia gereed en naar maat. P.k IJ. Plaatselijk Nieuws. gepiaatst in dit blad wordt in meer dan 8000 gezinnen gelezen. vtrscliijiit dit blad niet Zaterdag doch AdverteiiUmi voor dit nommer moeten voor IToensdagmiddag 12 uur in on|bezit Advertentiën. aan te besteden: op 2e Kerstdag, 26 Dec. a s. (2den Kerstdag) te KROPSWOLDE fDRAiSrfl À-van VALKEriBURC" S e A ••iLEVERTR/ In elk d«i Aie ut*n bezaek heell, t Minais voorrsa Muscsto Samoa reeds vanaf 80 c« VoortB Roode en Witfe Douro Port Port Port Valencia en Taragona Port Medoo Bordeaux St. Julien Wltte Bordeaux (Qr. Calpimont) Potit Bourgogne Kinawqn per fi. 1 05 en Champagne per fl 2 00 ea Madera Voor 70 tôt 80 cent de meeat Bessenwijn, Kerse Op bovenstaande WïJSÏ geslepen KABAI I Vanaf 16—30 December k die men k i Orinkt Prebeert dan na eeHB em Ieder meet dit leeren henni Ook bij deze fijne Dranken geven Dit voor reclat Prima Tarwemee! vanaf 12 Kreaten, mooie, van S Baapolle 60 ce Botero D LIKEUREN aonder Alcohol alechts 45 en 55 cent. A D V f 2 40 per Indien niet anders verineld vorm van kaarljes. FILIALES! J. MtiLLSR, I TJE3, Borgercompagnie, Th. teren, G. UILDRIRS, Siddebu van Kantoren, Leskamers, Stu- deerkamers, Wachtkamers, Sa lons enz., is die met een Thans in vooraad de nieuw- ste constructies van Let op ons spéciale tarief van 71/2 cent per M3. FIKMA BMMfi&ES, STAOSKRfSRM, 't.'O.Akerk. h/h.Hoofdsîntlon. Uwe gebouwen tegen bij soliede Nederlandsch Maat- Bfhappgen, vraagt offerte bij de V. t. w. in Assurantien, Hypotheek en Effeotenzaken, Borgercompagnie- Bleratraat 47, Sappemeer. Oi I 0 vooi laten spreken. Dat zij de be teekenis van dit ontslag in verhouding tôt de geheele zaak verre hebben overschat. Wanneer wij na kennisname van rapport en antwoord en na de discussie te hebben ge- hoord, onze meening moeten zeggen, dan is het deze 1. Er bestaat geen grond, nog tenminste niet, om de eerlijkheid van de ambtenaren in twijfel te trekken. 2. Ailes wijst er op dat in Sappemeer gedurende de laat- ste jaren een administratie is gevoerd en een contrôle is ge- houden, die zeer slordig en onoverzichtelijk is. 3. Er zijn, door een slappe en ondegelijke leiding, in de ambtenarenwereld toestandeh en gewoonten ontstaan, die voor de gemeente niet voor- deelig en voor de betrokken ambtenaren onaangenaam zijn geworden. 4. Aan den gemeente-op- ziohter is te veel gs- a-even doch 00k is hem te veel werk opgedragen. Alleen de leiding en de administratie van de vele werkloozen had in afgeioopen jaren een voile man geëischt. 5. Genoemde misstanden had de leiding, d. i. het col lège van B. en W. moeten opmerken. De oorsprong moet men zoeken in 't verleden. 6. Momenteel wordt er door de leiding voldoende zorg aan de misstanden besteed. Dit zijn onze conclusies. O.i. kan men de zaak als ern- stig beschouwen maar men moet haar objectief zien. Voor- zoover noodig kan men ver- oordeelend optreden, doch laat men niet veroordeelen voor men kennis heeft genomen van de feiten. Dan zal de uitspraak over hen, die schuldig schijnen, billijk zijn. Bovenstaande was geschre- ven voor het vorig no. van deze krant en dus voor de laatste Raadsvergadering In die vergadering is de zaak opnieuw aan de orde geweest, doch wijziging in onze conclu sies hebben de daargehouden discussies niet gebracht. Er is een besluit genomen om den ontslagen werklooze in gemeentedienst te nemen. Wij zijn daardoor versterkt in onze meening, dat de be- teekenis van dit ontslag, in verhouding tôt de geheele zaak, wordt overschat. Bij het boven besprokene, is thans nog gekomen het minder goede beheer bij het Burg. Armb. Voor er een nadere toelich- ting bij de rekening komt, vinden wij deze zaak voor een bespreking niet rijp. S. Sappemeer. De burgemees- ters van Veendam, Meeden, Muntendam, Hoogezand, Sap pemeer, Oude-Pekela, Nieuwe- Pekela en Wildervank hebben zich gevormd tôt een comité welke te onderzoeken heeft de mogelijkheid van het aan- leggen van een Veenkoloniale Waterleiding. Voorzitter de commissie is de burgemeester van Veendam scecretaris de burgemeester van Meeden. De heer H. Klein, werkzaam ten postkantoore alhier, is geslaagd voor het vak-examen voor den post- dienst. De halte-chef F. Bak- ker ontving bericht van zijn overplaatsing tnaar Limburg en de arbeider telegrafiist Knoop naar Stiens. De Pluimvee- en Ko- nijnenclub „Sappemeer en Hoogezand" hield Zaterdag in in 't Café van L. Bos haar jaarlijksche verloting. De le prijs een modelhok viel op no. 904, de 2e prijs op no. 1479, de 3e prijs op no. 1641. Voorts vielen prij- zen op de volgende nos. 529, 1948, 1521, 1576, 1616, 1985, 1980, 875, 450, 1503, 96, 1904 1586, 1488, 1067, 806, 1642, 524, 760, 1663, 651, 1534, 1433, 1486, 1455, 607, 801, 541, 1881, 691, 1969 en 460. Hoogezand. Mej. M. G, Kluitenberg alhier slaagde voor het examen apothekers- assistent. Voor een voile zaal hield het kinderzangkoor van den heer J. ten Cate Dinsdag- avond in 't hôtel Faber de generale repetitie. Naast zang werd de operette „Sneeuwwitje" gegeven. Datgene wat gegeven werd, belooft le Kerstdag, als de uitvoering komt, een aange- name avond te worden. Posterijen en Telegrafie Kerstfeest. Dienst op den eersten Kerstdag geheel ge- lyk op Zondagen. Op den tweeden Kerstdag zullen de kantooren Hooge zand en Sappemeer openge- steld zijn 8—9 v. en 1—3 nam. de hulppostkantoren allen van 8—2 v. Des morgens (8—9) zullen aile kantoren behalve voor telegraaf en telefoon 00k ge- opend zijn voor de feehande- ling van postwissels, qwutan- tiën en aangeteekende brieven. Op den tweeden kerstdag zal één volledige bestelling worden uitgevoerd. Ten overstaan van den heer Notaris 0. Possel te Hoogezand werd op Dinsdag 22 December, in na te melden Café, ten verzoeke van den heer J. Blaauw en Kinderen publiek verkocht eene Behui- zing met Café en stalling te Kiel, groot 10 A, 80 c.A. voor f 5000 aan den heer K. Blauw te Gasselternijveenschemond. Naar wij vernemen zjjn er onôerhandelingen gaande over een nieuwe huurover- eenkomst tusschen het ge- meentebestuur en den heer Brinkman over het gebouw waarin het instituut-Hommes is gevestigd. Hebben deze onderhande- lingen resultaat, dan is de gevraagde overname van het instituut door de gemeente voorloopig van de baan. Slochteren. De rijksklerk bij de belastingen J. Beijer alhier, wordt met ingang van 1 Jan. overgeplaats naar Leeuwarden en de in gelijke betrekking werkzame J. J. Schuilting van Leeuwarden naar hier. Zuidbroek. Tôt bestuursle- den van de Vereen. voor Volksvermaken zijn herkozen de heeren Fledderus en Krui- zinga. In de vacature-Broe- kema, welke geen herbenoe- ming ambiëerde werd benoe d de heer H. R, Verver. De heeren H. Oostindië, D. Hart- man en H. Hamster werden gekozen tôt lid der kascom- missie. Se contributie word ver- hoogb tôt f 2 per lid. Ten overstaan van den heer C. C. Hermsen. not. al hier, werd Dinsdagavond in het hôtel Quatre Bras te Noordbroek ten verzoeke van den heer Dr. Heslinga publiek voor drie jaar verhuurd 12 H.A. 25 A. 30 c.A. groenland, gelegen aan den Grindweg te Korengarst, om te hooien en te weiden, ver huurd voor f 2185.—, per jaar aan verschillende pee- sonen. Groningen De Kerstdagen naderen en 00k de daarmee onverbrekelijk ver bond en Gro- ninger Pluimveetentoonstel- ling is weer in aantocht. Binnen enkele dagen "De Harmonie" weer huisvesting verleenen aan en ongeveer 2300 diverse inzendingen: groot® hoenders, krielen, water vogels, koijnen, cavia's,- en postduiven, in- en uitheemsche vogels, aquaria en katten. Yan de laatsten zijn een goed aantal uit eigen omgeving ingeschreven niet alleen, doch 00k Holland levert een contin gent Angora's en Siameezen, terwijl bovendien de bekende Rolandus Hagedoorn uit Den Haag een prachtcellectie ter opluisteringzalinzenden; waar van verschillend exemplaren nog niet in Groningen zijn ge weest. Veel belangstelling zullen dé Siameezen zeker ondervinden. Wat de Engel- sche d werkropper de sierduiven (he tduiveltje)dat isde Siamees onder de kattenrassen. Bovendien zal een bijzon- dere attractie vormen in de vogelaaal een paar revolver- sterioscopen met een 100-tal diverse vogelplaten opgenomen door den bekenden natuurlief- hebben Burdett. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden heb ben voor de ze Groninger ten- toonstelling elk een groote medille beschikbaar gesteld, terwijl de Vereeniging tôt Bevordering van Vreemdelin- genverkeer voer Groningen en Omstreken een prachtige vergulde zilveren médaillé heeft uitgeloofd voor een inzen- der buiten de 3 Noordelijke Provincies. Met het volste recht in deze Groninger ten- tbonstelling een nationale; niet zijn. i- alleen dat uit aile oorden van aile oorden van 't land dieren zijn ingeschreven (zelfs uir het buitenland), doch het is thans reeds bekend, dat van elders een bezoek aan onze stad zal worden gebracht verschillende reisgezelschappen zijn gevormd of in voorbereiding. Ook de groote fleurplaten wijze op de komende Kerst dagen met het hoofdnummer: de Pluimveetentoonstelling. Doch het meest is dit nog waar te nemen als bij de firma Boele die keur van artikelen (van luxe en smaak) geëtaleerd is welke moeten Aerlokken tôt aankoop van de Gron. Pluim- veeloten. De hoofdprijs(model kippenhok met een elite-toom raskippen van groote waarde) is te bowonderen bij Seholtens Vogelhandel in de Poelestraat. Bezie voor veredre bijzonder- heden de adverteniie voorko- mende in dit blad. wordt geoordeeld en Veroor- deeld. Reeds weken lang wordt er gesproken over vermeende onregelmatigheden, gepleegd door eenige ambtenaren en t spreekt wel vanzelÇ <3àt met belangstelling de Raadsver gadering van verleden Vrijdag werd tegemoetgezien. Dââr zou men wel hooren boe de vork in de steel zit. En men -heeft het gehoord. Dââr Wâ5 âllërësrsî 90U rapport yan de commissis, dis de gemeenterekening heeft na- gezien. Zonder afbreuk te doen aan het werk van andere commissies voor dergelijk werk moeten wq verklaren, dat deze commissie zéér serieus heeft gewerkt. Deze commissie dan eonstateerde in haar rapport het volgende 1. Aan de gemeente-reke- ning had meer zorg moeten zijn besteed; 2. Meerdere rekeningen van leveranciers zijn veel te laat vereffend, dit moet voor de gemeente nadeelig werken 3. Meerdere rekeningen waren niet door de leveranciers als deugdelijk erkend 4. Op de onderhoudsreke- ningen bleek niet altijd duide- delijk waarvoor de aanschaf- fing en de uitgaaf had plaats gehad 5. De commissie is niet overtuigd dat de contrôle op den gemeente-opzichter vol doende is, en deze aml)tenaar systematisch wordt gecontro- leerd 6. Yolgens mededeelingen heeft de gemeente-opzichter voor uitbetalingen blanco kwi- tanties laten teekenen 7. In 1922 heeft tîe ge meente-opzichter van aan hem toevertrouwde gelden f 1000 te weinig afgedragen. Deze gelden zijn eerst in 1924 terug- gestort. Ook in 1924 is een dergelijk geval geconstateerd 8. De keurmeester had in zijn admini&tratie meerdere telfouten, waardoor te weinig geld in de gemeentekas is gestort. Tôt zoover het rapport. Wat zeggen B. ep W. hierop B. en W. geven in aile op- zicht toe dat de opmerkingen van de commissie jaist zijn. O.a. zeggen zij gjn de laatste jaren is aan den gem. opzichler een veel te groote bevoegdheid toegekend, groo- ter wellicht dan hij in staat was te dragen." Verder: „de gemeente-op zichter had bij zijn afreke- ning over 1922 een bedrag van f 1000 niet verantwoord. Dit werd niet opgemepjit ter secretarie en evenmin door den Ontvanger, die de voor- schotten had verslrekt. Bij het nazien der rekening van 1922 ten Provineiehuize werd het daar ontdekt. Nadat de gemeente-opzichter hiermede in kennis was gesteld, be- taalde hij de som van 1000 terug. Deze terugbetaling ge- schiedde op den 30Junil924. In den dienst 1924 deed zich een soortgelijk geval voor, thans tôt een bedrag van f 238.55. Het werd ontdekt ter secretarie/' Van de keurmeester zeggen B. en W. „Zijn register van ontvang- sten behoort hij, ingevolge het desbetreffend voorschrift, na afloop van elke maand aan den Burgemeester ter afslui- ting aan te bieden, waarna hij de ontvangen gelden tegen reçu, af te geven door den Ontvanger, in de gemeente kas stort. In strijd met dit voorschrift werd, voor zoover is na te gaan, bedoeld register tôt nog toe nimmer ter af- sluiting aangeboden en werd ook nimmer een reçu afge- geven." Er is over het rapport en het antwoord in den Raad heel wat gesproken v Een enkel Raadslid vond .|0open- bare bespreking ongewenscht. Z.i. had de zaak op een'andere wijze moeten worden opgelost. Andere leden vonden open- baarheid juist goed. Zij zal goed werken, ook j^or de betrokken ambtenaren* omdat een bespreking zuivereûd zal kunnen werken. Verscheidén leden i&praken uitslujtend over een werkloo ze die later in gemeentedienst is genomen en werd ontsla gen toen de geruchten voor 't eerst rond gingen. Het wil ons voorkomen dat deze leden te Jveel hun gevoel hebben PREDIKBEURTEN. YEIJDAG fis Kerstdag'-. Herv. Gem. Hoogezand 's avonds 5 uur Kerstfeest. Sappemeer v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Westerbroek v.m. 10 uur ds. Dijkstra. Kropswolde v.m. 10 uur ds. de Visser. Slochteren v.m. 91/2 uur ds. Bos. 's Av. 5 uur Kerstfeest met de kinderen. Zuidbroek v.m. 91/2 uur ds. Tammens. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur ds. ten Cate. Collecte voor de Dlaconie. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 91/2 uur ds. J. Spoelstra. N.m. 3 uur ds. J. Spoelstra. Zuidbroek v.m. 9^2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: V.m. 10 uur de heer Meer- holz. Muntendam: v.m. 9i/s uur de heer Jager. N.m. 5 uur Kerstfeestvie- ring met de kinderen der Zondagschool. ZATERDAG (2e Kerstdag). Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Sappemeer: 's av. 6 uur Kerstfeest. Westerbroek 's av. 6V2 uur ds. Dijkstra. Kerstboom. Slochteren v.m. 91/2 uur ds. Bos. Zuidbroek n.m. 4 uur Feest der Zondagschool. Doopsgezinde Gem. Sappemeer: geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9i/2 uur ds. K. Spoelstra van Meeden. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer V.m. 10 uur de heer Meer- holz. Muntendam v.m. 91/2 uur de heer Poutsma. ZONDAG 27 DEC. Herv. Gem. Hoogezand: n.m. 3 uur ds. Pois. Sappemeer 's avonds 6 uur Kerstfeest. Westerbroek geen dienst. Kropswolde v.m. 10 uur ds. Willemse. Kielwindeweer v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Slochteren v.m. 9i/s uur ds. Bos, 's av. geen dienst. Siddeburen vm. 91/2 uur ds. Teensma. Zuidbroek geen dienst. Doopsgez. Gem. Sappemeer 's n.m. 5 uur Kerstfeestviering. Collecte. Ger. Gem. Sappemeer v.m. 9!/j uur ds. J. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. J. Spoelstra. Zuidbroek v.m. 91/2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek Sappemeer. V.m. 10 uur de heer Meer. holz. N.m. 5 uur de heer Meer- holz. Muntendam v.m. 9i/2 uur de heer J. Jager. N.m. 51/2 uur de heer J. Jager. Borgercompagnie Maandag 28 Dec. zaal Drijfholt, 's av. 7 uur de heer Jager. Bapt. Gem. Hoogezand „Bethel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. Reinholtd. N.m. 6 uur de heer J. Rein holtd. 's av. 8 uur Jongel.verg. Woensdagav. 7% uur Bid- stond. Foxhol: „Rehoboth" v.m. 10 uur, de heer B. Niezen. N.m. 6 uur de heer B. Niezen. Doop en Avondmaal. 's Av. 8 uur Jongel.-Verg. Dinsdagav. 7V2 uur bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 7 uur Bidstond. V.m. 10 uur Heiligingsdienst. 's Av. 7^2 uur Verlossings- dienst. Donderdagav. 8 uurVerlos- singssamenkomst. Leider der samenkomsten Kapt. Jansen. Burgerlykexi Sta&d. HOOGEZAND. 18—22 Dec. Geboren Agnes Christina Alida, d. v. Johannes Th. Bor. ger, en Anna G. Gibcus. Ondertrouwd Siebrand, Brink, van'Anloo en Harmanna Moes, van Westerbroek Jelle Settelaar, van Winsum, on- langs te Hoogezand, wednr. van Enke Loer, en Rengeniera Zwerver, wed. van Jacob Swaagman, van, Winsum. SAPPEMEER 18-23 Dec.'25 Getrouwd Berend Smid, 19 j. van Sappemeer en Hiljé Weijer, 18 j. van Hoogkerk. Pieter Bergman 22 j. van Em- men en Hillechina Klazina Kremer, 19 j. van Sappemeer. Berend Peper, 27 j. van Sap pemeer en Doetje Buikhuizen 28 j. van Sappemeer, onl. wo- nende te Hariingen. Overleden Jan Moesker 66 j. weduwn. van Hillechien Boekholt. Jan Hiddinga, 37 j. echtgen. van Marchiena Koetse (overleden te Groningen.) Otficieele Publication. Forderlngen. De Burgemeester der ge meente Sappemeer verzoekt om toezending van rekeningen ten bate der gemeente véor 10 Januari e. k. de rekeningen moeten zijn gesplitst overeen- komstig de bestaande voor- schriften. Sappemeer, de 24 Dec. 1925. de Burgemeester EIKEMA. ImchrDring voor des Dlenstplleht De Burgemeesters van Hoo gezand en Sappemeer maken bekend, dat in Januari a. s. voor den dîenstplicht moeten worden ingeschreven personen die geboren zijn in 1907. Voor de aangifte ter inschrij- ving zal in het bij zonder gele- genheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op 4 tôt en met 9 Januari 1926, des voormiddags van 9 tôt 12 uur Omtrent deze inschrijving en omtrent de inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet plaats hebben wordt verwezen naar de openbare kennisge- ving in dit blad van Zaterdag 19 December 1925. Hoogezand, 24 December 1925. De Burgemeesters voornoemd, h A. VAN ROIJEN. EIKEMA. DIENSTPLICHT. Bekendmaking vaa Vrystelling Inzake Vrystelling. De Burgemeester van Hooge zand brengt ter algemeene ken nis, dat GERRIT NIEBOER van de lichting 1924 uit deze gemeente, bij besluit van Gede- puteerde Staten van 17 Dec. 1925, no. 133, 3eafd., voorgoed is vrijgesteld van den dienst- plicht wegens broederdienst. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen door a. den ingesehrevene, wien uitspraak geldt, of door diens wettigen ver tegen woordiger; b. door elk der ovenge voor dezelfde lichting inge schreven personen of door diens wettigen vertegenwoor- diger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Koningin te richten moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift. Voor zooveel betreft uitspra- ken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin bin nen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Hoogezand, 24 December 1925. De Burgemeester voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. VERGADERING van den RAAD der ge meente Hoogezand op Woensdag 30 Decem ber 1925, 's avonds 61/2 uur. AGENDA - 1. Notulen. 2. Mededeeling van inge- komen stukken. 3. Schrijven van heeren Gedeputeerde Staten. waarbij met enkele bemerkingen wordt teruggezonden de gemeente- begrooting voor 1.92(6, met voorstel van B. en W. 4. Benoeming van een lid der dames-commissie, toege- voegd aan het Burgerlijk Armbestuur, wegens gewone aftreding. 5. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Arrqbestuur wegens gewone aftreding. 6. Herbenoeming van den heer D. ter Veer, tôt Secre- taris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur, in combinatie met de betrekking van plaatselijk deurwaarder, voor den tijd van een jaar. 7. Benoeming van twee leden der plaatselijke com missie van toezicht op het lager onderwijs, wegens ge wone aftreding van de h.h, Dr. P. W. Koppius en K. Vries, vertegenwoordigende de groep overige inwoners. Idem alsvoren van twee leden, die de vereischten van benoembaarheid als zopdanig hebben verloren en wel de plaats van de h.h. J. Boiiman en B. Nieboer Fzn., vertegenwoordigende deouder- groep bij het bijzonder.onder wijs. 8. Benoeming electrieiteits- commissie. 9. Huurverlenging van het Instituutgebouw. Gevonden voorwerpen PORTEMONNAIE metinhoud. Een WOLLEN HEEREN- HANDSCHOEN. Een ZAKMES. Een SEIZOENKAART1925/26. Inlichtingen t9 bekorhen ter gemeentesecretarie van Hoo gezand, V Voor de talrjjke blijken vaa deelneming bij het overlij- den vaa myn geliefdan Man ont vangen, betuig ik mjjn innigen dank. Hoogezand, December 1925. C. MOLEMA Wed. JAN MULDER. Het fBsstuur der Vereeniging m „V O L K S B E- LANG" te Hoogezand, is -voer- nemens op Dlnsdac 8 Janu ari 1036, voormiddags lO nur, in het GEMEENTEHUIS a. het bouwen van 9 dubbele Arbeiders- woningen, waarvan 6 aan den Bqrgwep en 3 aan de v. Aoyen- Btraat.in 2 percaelen; b. het Glas- en Verf- werk, in 2 perceelen c. het Zinkwerk, in 1 perceel. Bestek en teekening ter Secre tarie verkrjjgbaar voor a /2.60; voor b en c (het bestek f 1.—, terwgl de teekening hiervoor ter ioEage ligt. Inlevering der bil- jetten niterlijk 4 Januari a.s. 51/, uur, ten Gemeentehuize. Inlich tingen te bekomen bij den Heer M. J. WESTERLING, gemeente- architect. De Voorzitter I. A. VAN ROIJEN. De Seoretaris G. ZWIBR8. 's av. 4Va uur ia bBETHEL" Aanganame avond voor met MCZIEK en ZANG ter af- wisseling. Toegang voor niet begunsti- gers 15 ets. OP n.m. 5 uur. Toegang voor hen, dia niet in ;t bezit zijn van kaarten, f 0.25. van bet Direct, de Heer G. NIENHUIS, van Groningen, in de 2e Kerstdag, 'sav. 7 Bar. Entrée 30 et., met inbegrip van Programma. meesleepen door zijn drift, doch toen had hij moeten be- denken welke positie hij in- nam. De heer MULDER Zoolang mon zoo praat blijft Eabôi op s'.raat. Maar wie waar- borgt B. en W. dat Roggen niet heeft misdaan 't Is niet aan te nemen, dat Faber spr. opnieuw heeft voorgepraat. Spr. ging een licht op In de werkloozen had R. van Ben W onbeperkte macht. Faber be- weert dat er legio menschen zijn, die blanco kwitanties hebben geteekend. F. beweer- de in 6 jaar nog geen 20 kwitanties te hebben getee kend. Netelig noemt spr. het dat Roggen vrij uit gaat en Faber op straat staat. Hij moet op z'n plaats terug. De heer HARTLIEF meent dat gezien de niet-gelijkluiden- de verklaringen van Faber, men in z'n oordeel over Rog gen zeer voorzichtig moet zijn, Anders komt menspoe- dig voor de vraag kan hij gehandhaafd blijven! De heer MULDER wil, zoo lang het onderzoek duurt, R. ook schorsen. Een uitspraak is er nog niet. Moet spr. kie- zen dan kiest hij voor F. en tegen R. De heer BAKKER stelde aan Roggen 2 vragen. Ten eerste gaat gij geheel vrij uit? Het antwoord was Neen. Toen spr. vroeg hadje Fa ber vrij gegeven als je goed had nagedqcht P antwoordde R. 't was misschien beter, dat 't niet gebeurd was. Spr. voelt er voor Faber terug te nemen. De heer KAMPS Is er al iemand anders voor F. De VOORZ. Neen. De heer KAMPS En is er nog werk De VOORZ. Roggen heeft veel eerder reeds medegedeeld dat het werk gauw afgeioopen zou zijn, en aan den aannemer van de walbeschoeiïng is toen al gevraagd of er werk was voor F. De heer KAMPS Voor men een uitspraak doet, moet het bewjjs worden geleverd. Doch het is voor F. heel moeilijk te bewijzen, als hij blanco kwitanties teekende, dat z'n aanklacht waar is. Wethouder DE KOE merkt op dat de vraag moet worden gesteld was het laten teeke nen van blanco kwitanties op- zet of gemakzucht De zaak is nu in handen van de ju- stitie. Faber wil bovendien niet graag onder Roggen wer ken. Laat men nu het onder zoek afwachten. De heer MULDER dient een voorstel in, |om Faber terug te nemen in gemeentedienst, tôt de rechtbank uitspraak heeft gedaan. Blijkt dan dat Faber in z'n recht was, dan zal de gemeente hem 6 weken loon moeten betalen Tegen dit voorstel stemmen de heeren Verver en de Koe. Voor de anderen. Faber komt dus in dienst van de gemeente terug. Hij verliest er niet bij. Tôt nog toe was hij een werklooze, die wel eens door de gemeen te aan werk werd geholpen. Door deze uitspraak is hij verzekerd van een gemeente- lijke functie, die niet zal ein- digen voor er een justitioneele uitspraak is. En dit kan nog lang dureu. De gemoederen van de Sap- pemeersters zullen ook door deze uitspraak wel niet tôt rust komen. En voor een volgende ver gadering verwachten wij nieu we belangstelling. Met deze bespreking was de vergadering ten einde. Fifauduleuze handelingen of wat anders Er is beroering in Sappe meer. Sappemeer heeft zijn „zaak". Er wordt in de laat ste weken in Sappemeer ge- praat, véél gepraat, te véél ge- praat. Er wordt gepraat over han delingen van ambtenaren, en zooals zoovaak, wordt er ge sproken zonder dat men nauwkeurig de gang van zaken weet- En wat in dergelfjke gevallen altijd geschiedt: er LEXUWARDtn- Goec T -"wU r r'"'Y4 Y

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1925 | | pagina 2