Tweede H. Kinderzangklassen Uitvoering Zaterdag 13 Maart Groenland uitn. oud-Groenland, Salonameublement, Boeldag Huismeubelsn, 2 Damesrijwielen en 1 Jongensfiets i ins' BfiflûO tvingen we beekasten artsenberg, mes en Mantels t Hôtel FABER BOELDAG te HOOGEZAND. Ilochteren lefoon 103. ND. NG. jk en vosdzaam. )R. HEIKEHS. J u il il L L il i uic uuuiiGii yaaii) i\uti|ii nuf icigi siijj nan laici yoduiiicucii. Franco levering overal heen per eigen MEBBELWÂGEN. No. 10 Zaterdag 6 Maart '26 Generale Repetitie Ingezonden Stukken Advertentiën Sappemeer. 2.88 46 H A. te Hoogezand DIJKËN 4 dagen f II 25. >emstanders fcraat 54-55 'EMEER. gereed en naar maat. onder biding van Mevr. SCHMIDT- Gelzenleuchter. op te 7 80 uur, in HOOGEZAND. Programma o.a. „RIJDANS", Kattenduet, een sprookje „GANZENV0ED8TER' en de operette «DE PRINS YAN SIND". Toegang 50 cent plus eted. bel. •I» VrUdsK 13 Mnart, 4 30 uur Toegang alleen voor Kinderen 15 cent Sappemeer Eindelijk isïmen begonnen met de walbeschoei- ïng aan de Zuiderstraat. De eerste paal is ingespoten bij de brug over het Borgercom- pagniesterdiep. Yandaar gaat men in Oostelijke richting. De Arma F. Félix Zn. hebben hunne winkelruimte aanmerkelijk uitgebreid. Door deze uitbreiding heeft de winkel eene aanmerkelijke etalageruimte meer verkregen. De groote voorraad nieuwe rijwielen welke de Arma er in divere merken op na houdt komen thans veel beter tôt haar recht, voor de koopers geeft het 'een veel gemakke- lijker overzicht. Slochteren. Hedenavond gaf de Zangvereeniging „Slochter Gemengd Koor" onder be- kwame leiding van Mej. van Sloten te Schildwolde voor een voile zaal in 't café Degenhart te Slochteren haar jaarlijksche uitvoering, welke prachtig ge- slaagd mag heeten. Zoowel de diverse zang- stukken, de tooneelstukjes „De goed geslaagde Vrouwen- list" en „het verlote Landhuis aan den grooten weg" als- mede de diverse extra num- mers en het tableau vielen zeer in den smaak. Aan het slot werd bij monde van den Voorzitter de heer A ter Veer te Slochteren, mej. van Sloten dank gebracht voor hare deskundige leiding en tevens als blijk van waardee- ring een prachtig cadeau met bloemenmand aangeboden, waarna men nog langen tijd gezellig bijeen bleef. De dank door een der aan- wezigen in de zaal gebracht èn aan de Directrice èn aan de leden, was dan ook wel op zijn plaats. Het muzikale gedeelte werd prachtig verzorgd door een strijkkwartet uit Haren. De vereeniging mag op een welgeslaagden avond terug- zien. Hoogezand. De heer R. Mar- ring, leeraar instituut- Hom mes, heeft de bouw van een behuizing aan de Parkstraat opgedragen aan den heer J. Plukker te Sappemeer. In ons nummer van Zaterdag 20 Febr. hebben we vermeld, dat de firma Wolters Meubelmagazijn „De Concur rent" de vertegenwoordiging had verkregen der beroemde Patria Kinderwagens, dit was echter onjuist, genoemde Arma heeft reeds lange jaren de vertegenwoordiging hiervan. Foxhol. Aanstaande Maan- dag komt in den Raad van Groningen aan de orde een voorstel van B. en W. om het eilandje in 't Foxholster- meer aan te koopen voor een bedrag van f 300. Weinigen zullen weten dat dit eilandje particulier bezit was. Siddeburen. Daar wacht de inwoners van Siddeburen en ornstreken een zeer mooie avond. Op Zaterdag 18 Maart zal door het Fanfarecorps G.D.V. en het Yrouwenkoor Z.N.D.A. beiden van Hooge zand-Sappemeer een Concert worden gegeven in Cafe in 't Holt. Beide vereenigingen hebben een uitgebreid progra ma. Ook zullen er een paar komiekon optreden terwijl na afloop bal wordt gegeven. Zie voor nadere bijzonder- heden de adv. in dit num mer. Zuidbroek. Ten overstaan van den heer notaris Herm- sen werd Zaterdagavond in het hôtel Buining, alhier, ten verzoeke van de erfgenamen van den heer F. Hevinga pu- bliek te koop gepresenteerd: eene behuizing met erf en tuin, samen groot 4 are. 91 c.a. staande en gelegen aan het Diep, alhier, doende jaar- lijks op Martini tôt vaste huur f3. Verkocht aan den heer B. Meijer te Noordbroek voor f1015. Aan de Ingezetenen van Tjuchem—Siddeburen e. o. Zooals U uit de advertenties kunt lezen, wordt 22, 24 en 25 Maart a.s. bij In 't Holt een bazar gehouden ten bate van de vereeniging, die zwakke kinderen uitzendt naar bosch en zee. Velerlei attracties zullen worden ingericht: raden naar verschillende dingen, postkantoor, sjoelbakken, Brusselsch biljart, visscherij, lijntrekkerij, grabbelton, mu- ziek, rad van avontuur, enz. Verschillende mooie handwer- ken zijn reeds ingekomen. Ook zal er gelegenheid zijn, koffie en thee te drinken? We hopen, dat de groote zaal te klein zal zijn. Met dank vocr de plaatsing, DE COMMISSIE. Bnrgerlijken Stand SAPPEMEER, 26 Febr. 4 Maart. Geboren Anne, d. v. Wil lem Baron en Grietje van der Meij Geerdina Alberta, d. v. Pieter Drok en Eerkiena ten Caat Henderika Elsje, d. v. Berend Schothorst en Cornelia Alida Edens. Ondertrouwd Solke ten Cate, 24 j. en Jansje Hille- chiena Wierds, 20 j., beiden van Sappemeer. Overleden Trijntje Koster, 76 j., echtg. van Geert Jager. NOORDBROEK, 20 Febr. 4 Maart. Geboren Annechien, d. v. Eltjo Roelfsema en Siementje Schothorst. Ondertrouwd': Harm Zondag 34 j. te Zuidlaren en Hinder- kien de Boer 26 j. te Noord broek Jelle de Jong 25 j. te Nieuwolda en Iektje Tonkens 28 j. te Noordbroek. Getrouwd Berend Blok- zijl 38 j, te Scheemda en Anje Lugtenborg 31 j. te Noordbroek. SLOCHTEREN26 Febi -4 Maart Geboren Frans Herman z. v. J. Spijker en J M. Wolgen Siddeburen, Reinder Derk Hei- no, z.v. F, Koning en G. Pel- grim, Slochteren, Grietje, d.v. M. Wollinga en D. Visscher, Slochteren. Maria, d.v. J. K. Schutte en J. M. Klop Ham- weg. Harm ',z. v. P. Boelens en K. Wagena, Overschild. Geert z.v. A. Wallema en B. Wildeboer Schildwolde, Johan- na d.v. M. van der Deen en M. Dekens, Lageland. Jolinus. z.v. Jan Moedt en R. Buiten- kamp, Siddeburen. Berend z.v. K. Roggen en C. M. Brugge. Foxham, Luitje z.v. H. Velt- huis en G. Addens, Foxham, Aaltje d.v. L. Leidekker en A. de Haan, Woudbloem. Wes- selinus Bonifacius, z.v. W. Bruining en A. C. Visscher, Foxham. Ondertrouwd J. Steenhuis 24 j. Hélium en A. Klatter 22 j. Termunten A. Stedema 24 j Slochteren en S. Vogel- zang 23 j. Bedum, M. Levie 25 j. Siddeburen en B. Jacob- son 22 j Bourtange. HOOGEZAND26Febr. 4 Maart Geboren Hendrik Jan z.v. Jacob Hoving en Jantine Fed- des, Annechien, en Henderikus dochter en zoon van Hendrik Westerhuis en Atsje Spoor. Ondertrouwd Roelfde Vries van Glimmen, Hrn., en Geesien Bats, van Kropswolde, onl. te Anlo. Dr. Reint Smit van Kalkwijk, en Geerdina Jac Sehuringa van Wildervank. Getrouwd Jan Tunteler en Antje Pot. Overleden Nicolaas Herm. Pruis oud 11 maanden, z.v Pieter Pruis en Frouneka Rem- kes, overl. te Groningen. Eli zabet Timmer, oud 73 j. eerst weduwe van Krijn Enne- ma, thans vrouw van Derk Klein, Eelke Hellinga, oud 19 j. ongehuwd, overl. to Gronin gen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 MAART. Herv. Gem. Hoogezand n.m. 3 uur ds. Hulsbergen. Sappemeer v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Westerbroek: v.m. 10 uur ds. Dijkstra. Kropswolde v.m. 10 uur ds. Coolsma. Kielwindeweer v.m. 10 uur ds. Hulsbergen. Slochteren: v.m. 91/2 uur ds. Bos. 's Av. 6uur ds. Bos. Siddeburen v.m. 9*/j uur ds. Teensma. Zuidbroek v.m. 9^2 uur ds. Tarn mens. Doop. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer v.m. 9^2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur: ds. Spoelstra. Zuidbroek v.m. 9^2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek Sappemeer. V.m. 10 uur de heer Meer- holz. N.m. 5 uur geen dienst. Muntendam v.m. 9^2 uur de heer J. Jager. N.m. 5V2 uur de heer J. Jager. Borgercompagnie Maandag 8 Maart zaal Drijfholt, 's av. 7 uur de heer Poutsma. Bapt. Gem. Hoogezand „Bethel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. Reinholtd. N.m. 6 uur de heer J. Rein holtd. 's Av. 8 uur Jongel.verg. Foxhol „Rehoboth" v.m. 10 uur, de heer B. Niezen. N.m. 6 uur de heer B. Niezen. 's Av. 8 uur Jongel.-Verg. Dinsdagav. 7% uur bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur Heiligingsdienst. 's Av. 71/2 uur Verlossings- meeting. Donderdagavond 71/2 uur Openb. Samenkomst. Leider der bijeenkomsten Kapitein Jansen. Otficieele Publication. Gevonden Yoorwerpan. Een Kruiwagen. Een Linkerhandschoen. Een Damesmof. Inlichtingen te bekomen ter gemeentesecretarie Hoogezand Heryk van Maten en Gewiehten te Hecgezand, Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Hoogezand maken bekend a. dat in 1926 voor den heryk zitting zal worden ge houden in het Vergaderlokaal, naast het Gemeentehuis, te Hoogezand, bewoonb door T. Smit, en wel op 18 Maart voor de aardap- pelmeelfabrieken, 10—12 uur, v.m. en van 14 uur, n.m., 19 Maart Hoogezand, weg- zijde Oostelijk van het Gemeen tehuis, van 10 12 uur v.m., 19 Maart Hoogezand, weg- zijde Westelijk van het Ge meentehuis, van 1— 2V2 uur en voor Kropswolde van 2l/2 4 uur n.m. 20 Maart Hoogezand, land- zijde, van 10—12 uur v.m. en van 1—4 uur n.m. 22 Maart Hoogezand land- zijce van 10—12 v.m. 22 Maart Westerbroek van 1 2l/2 uur n.m. 22 Maart Martenshoek, weg. zijde van 2ll2—± uur n.m. 23 Maart Martenshoek land- zijde van 10—12 uur v.m. en van 1—4 uur n.m. 24 Maart Foxham van 10- 12 v.m. 24 Maart Foxhol van t—4 uur n.m. 25 Maart Kalkwijk van 10 12 uur v.m. en van 1—4 uur n m. 26 Maart Kielwindeweer van 10—12 uur v.m. en van 1-4 uur n.m. 27 Maart Overige buurten. b. dat de maten en ge wiehten schoondroog en roest- vrij moeten worden aangebo den om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewich ten afgewasschen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewiehten niet gepotlood mo- gen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna inge- wreven met gekookte lijnolie c. dat de maten en ge wiehten voor 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er, bij ver- zuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewiehten te laten herijken aan het ykkantoor te Gronin gen, op: 29—30 Maart "van 9—12 v.m. en van D/2—4^2 uur "-m. 1920 April van 9—12 uur v.m. en van lx/24x/2 uur n.m. 10—11 en 31 Mei van 9 12 uur v.m. en van H/a—4Va uur n m. 1 14—15 Junivan912 uur v.m. en van P/2—4Va uur n.m 5—6 26—27 Juli van 9— 12 uur v.m. en van l1^—4x/2 uur n.m. 16_17—30 Augustus van 9—12 uur v.m. en van H/a- 4x/2 uur n.m. d dat de maten engewich- ten, welke zijn gestempe'd met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht; e. dat ten bate van 'sRijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewiehten (ykloon) en voor het justeeren der gewiehten (justeerloon); f. dat de milligramgewich- ten niet op de herykzitting, maar alleen aan het ykkantoor herykt kunnen worden. (Op- zending per post franco met insluiting van een postbewijs tôt een bedrag overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe afgegeven bij de vorige veri- Jicatïe' daar de gewichtjes anders aan de eischen gesteld voor de nieuwe. moeten vol- doen; Hoogezand, 1 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris G. ZWIERS. DIKNSTPIICHT. Bekendmaking van vrUstelling inzake Kostwinnerschap. De Burgemeester der ge meente Hoogezand Gelet op het bepaalde bij artikel 44, tweede lid, van het Dienstplichtbesluit Brengt ter algemeene ken- nis, dat bij beschikking van den Minister van Oorlog van 25 Februari 1926, no. 177 V, Vile afdeeling, aan PIETER VAN DDINEN van de lichting 1926 uit deze gemeente met in gang van 18 Maart 1926 voor één jaar vrijstelling van den dienstplipht is verleend wegens kostwinnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen 10 dagen na den dag, waarop de uitspraak bij open- bare kennisgeving is bekend gemaakt beroep worden inge- steld door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger b. elk der overigen voor de gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven perso- nen of diens wettigen verte genwoordiger. Het verzoekschrift dat met redenen omkleed moet zijn wordt ingediend bij den Bur gemeester der daarbij be- tiokken gemeente. De Burgemeester zendt het aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeling van geschillen van bestuur. Hoogezand, 5 Maart 1926. De Burgemeester voornoemd, I. A. VAN ROIJEN. Yorderingen Gemeente Hooge» zind. Burgemeester en Wethou ders maken bekend, dat allen die iets te vorderen hebben van de gemeente Hoogezand over het jaar 1925, hunne rekeningen hiervoor dienen in te zenden voor 1 April a s. Hoogezand, 6 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd I. A. VAN ROIJEN. De Secretaris G. ZWIERS. HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Slochteren Gezien art. 6, 2e lid en art, 7 der Hinderwet Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat bij hunne vergadering is ingekomen een verzoek van REINT BOERMA, timmerman te Siddeburen, om op het per ceel, gelegen te Siddeburen, kadastraal bekend gemeente Siddeburen, Sectie L, no. 1674, zijner timmerwerkplaats te mogeh uitbreiden door plaat sing van een electro-motor van 6 P.K., welk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd dat door hen aan de be- langhebbenden op den 17 Mrt. 1926 des voormiddags te 11 uur, in het Gemeentehuis gelegenheid zal worden ge geven om de bezwaren in te brengen, die bij hen tegen de oprichting op het aange- duid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die ge legenheid zoowel de verzoe- kers als zij, die bezwaren in- brengen, hunne bezwaren mon deling en schriftelijk toelich- ten. De schritturen, die te dezer zake bij Burgemeester en Wethouders mochten in- komen, zullen van den 13 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die be zwaren inbrengen ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan verzoek, zij n i e t ontvankelijk verklaard zullen worden, als zij niet op de in deze kennisgeving aange- wezen zitting zijn verschenen, en dat derhalve het indienen van een bezwaarschrift op den dag der zitting niet voldoende is. Slochteren, den 3 Maart '26. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, H. Snater. De Burgemeester en Wet houders van Slochteren doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zij ne ver gadering van den 25 Novem- ber 1925 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING tôt wjjzi. ging der verordening tôt ho/Ang van keurloon in de gemeente Slochteren. No. 50. De Raad der gemeente Sloch teren Gezien de voordracht van Burgemeester en Wethouders d.d. 18 November 1925, no. 124; Gelet op de bepalingen der Vleeschkeuringswet (Staats- blad 1919, no. 524 BESLUIT,: vast te stellen de volgende VERORDENING tôt wflii ging der verordening tôt hefA g van beurloom in de gemeente Slochteren. Artikel 1. Art. 2. lid 1 der verorde ning tôt heffing van keurloon in de gemeente Slochteren, zooals deze bepaling is vast gesteld bij Raadsbesluit d.d. 15 Augustus 1923, no. 38, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 16 November 1923, no. 9, wordt gelezen als volgt De heffing bedraagt voor het keuren van a. een eenhoevig dier f 5.—. b. een rund (uitgezonderd kalf) van drie jaar en ouder 7.50. c. een rund (uitgezonderd kalf) jonger dan drie jaar f 5.-. d. een kalf f 3.75. e. een nuchter kalf 1.65. f. een varken van 75 K.G. levend gewicht en zwaarder f 2.90. g. een varken van minder dan 75 K.G. levend gewicht f 1.65. h. een schaap f 1.25. i. een geit f 0.80. Art. 2. Deze verordening treedt in werking op den eersten dag der maand, volgende op die waarin de Koninklijke goed- keuring op deze verordening wordt verleend. Vastgesteld ter openbare vergadering van den 25 No vember 1925, (get.) van der Hoop van Slochteren, Voorzitter. (get.) H. Snater, Secretaris Zijnde deze verordening door Hare Majesteit de Ko ningin goedgekeurd bij besluit van den 15 Februari 1926, no. 17. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27 Februari 1926. De Secretaris, H Snater. Hinderwet. Burgemeester en Wetboi ders van Slochteren brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden inge- volge de Hinderwet aan Arend Hiepko Sander, Huisschilder te Overschild, gemeente Sloch teren, vergunning is verleend voor het uitbreiden zijner Schilderwerkplaats door plaat sing van een petroleummotor van 11/2 P.K. op het perceel aldaar, Sektie A, no. 1383. Slochteren, den 3 Maart '28. Burgemeester en Wethou ders voornoemd van der Hoop van Slochteren. De Secretaris, H. Snater. U. L. 0. School te Slochteren. Leerlingen, die thans in de 6e of een hoogere kias eener lagere school zitten, kunnen 1 April a.s. tôt bovenge- noemde school worden toege* laten. Aangifte vôôr 18 Maart aan 't hootd der school, den heer R. JONGSMA. Burgemeester en Wethou ders van Slochteren, van der Hoop van Slochteren. De Secretaris, H. Snater. Notaris DE KOE te Sappe meer, zal op Mnaindaft 8 Slanrt 1020, 's avcridg 7 unr in het hôtel 8TRUVÉ aldaar ten ver zoeke van de erven van Mevr. Wed. Dr.; J. A. VENEMA, pu- bliek verkoopen liggende te Sappemeer, Noord- zjjde, atadagrond, tôt 1 Novem ber 1927 vei hunrd aan den Heer B. v. d. HUIZEN. Betaling 1 Mei 1926. op Danderdag 11 Maart 1936, 'a nam. 2 uur, ten aterf- huize van Mej. H. BOELFSEMA, aan den KteUterstra&tweg, tegen cantante betaling, ran Eikenh, beataande uit 6 B a Stoelen, Fauteuil, T Spietael, Kast, 2 Jk Tafeli en Theetafel mah. Commode, Kachela, 4pits Gaastel, Spiegoli, Tafels Stoelen, Singer Handnaaimaeh., Stofaui- ger, Stander met Beeld, rieten Armstoel, Orergordgnen, Tafel- kleeden, Vloerkleeden, 2 Waach t&fels, 2 Naohtkaatjes, Beddegoe- deren, Matrassan, Kleeratander, Lampan, Pendule, Klokja, Por- ealeia Glas-en Aardowerk, Trap. Tuinbaok enz. Gelegenheid tôt bezicktiging op den dag val verkoop, 'a voorm. van 1012 uur, tegeu bataling van 10 oent. Netiris 0. POSSBL, Hoogezand. Op Zaterdag 13 Maart 1936 's nam. 2 uur, zullen ten huize van Mej. Wed. J. VAN DER VEEN aan den Kielsteratraatweg te Hoogezand, publiek, A contant worden verkocht a a ala: mah. Linnen MLtut. Tafels, Stoelen jjfejjkÎBCK-fimet rood trijp en n d e r e zittingen, Karpet, Kleedjes, Loopera, Bloem stand ers, Etsgere, Vulkachel Kookkachel, Régulateur, Spiege). 2 (tel pluohe Overgordijuen, zoo goed ala nieuw gevuld 2-peraoons Matras, 2 houten Tobben met Wringera, Emmers, en hetgeen meer zal worden ge- preaenteerd. Gelegenheid tôt bezichtiging op den dag van verkoop van 10 tôt 12 uur tegen betaling vaa 10 cent. Notaria 0. POSSEL, Hoogazand. root 12 n». van et. 10 treden. f 4.69 ACHT. uik te maken. n en wit bekroond. eiend, iten met kopsr ge- .f f 12.25. l'es vanaf f 0.75. enhangers vanaf f 1.50. keuze SCHILDE- anaf 60 cent, retend, RMA STADSKAIAIH, ï/h.Hoofdatatloi.! •i VAN DER Hoop VAN SLOCHTEREN. 1 j 1 VAN DËR 1 fi 1 ir, il. 772. r f 1.45. 'H K1 ï;-.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1926 | | pagina 5