I. W. BEER !#sNaaiinacÉes Hardnaaimaehines TaRdheelkoyiga Klioiek Vrijzinnig Dimocraiische Kissvereenipg Jogpzand". Verhuring v. Zitplaatsen VgstgoedSappgmir. I. Eens Behuizing, Veiling - Sappsmeer. «erpleging en Autovervier Hervormde Kerk is. Zondag 12 Dr. '26, op Woensdag 15 Dec., MevrlMs-Zoeiiigiit Ledenvergadering Verhuring Eene Boerenbehuizing, SPAARBANK De St. Nicolaas Etalage JâC. HUiTZING, St. Nicolaas. gevulde St. Nicolaas. J. KHOL. OPENIÎ St. Jl/icoIaas-C Guldenstraat Groningen. J. ÎJOLHUI8 - Âceountantskantoor Vergadering Woessdag 15 December I92S 2- Eene dubbsle Babuizing, M;'l9kVereeniging voir Ziekenhuis- Ned.Vereonigingvan Huisvrouwen. Vergadering der afd, H.-8. in het hôtel IIIEIETElfl Eene Behuizing ZATERBAO'll DwÉer is gereed. Boterletters, Zaierdag 4 December, 's een WINKiL Wij liebbdïi dit jaar b keuzo St. Nicolaa^ Noorderstraat 54 55 Tapijtmagazijn Advertentiën Hoogezand-Sappemeer, BUITMOEWONE in het Bontehuis HET BKSXlItB Chocoîads en Saiker werken, Bofstplaat en Marsepeln, Lflxe tan Boalnss enz, enz, Door dezen berichten wij het gea Loren ea omstrekan dat wij met i in F.ï aidenïeriw ren, Sigirsn ci in het porceel vroeger bewoond dooi Ter kenuismaking krijgt iedere k f 2.— koopt, ean half pond heei en mag tevens meeraden oui een pn kinderen een aardig leesboekje. Bestellingen worden gaarne aan bi Beleefd aanbevelend, Voor Dames vanaf Kopôren Vazen f 1.25 Bloempotten 2.50 Wandborden,, 0.75 Fruitschalen3.60 Nikkel Kofflekannen 4.80 Theepotten 3.— Theeser ïiezen 14.50 h Lepeldoo^es 150 Theedoosjes 1.25 Theelichtjes 2.90 Tafelmessen 5.00 Pore. Theeserviezen 4.25 Porc Kop en Schotels 0.25 Porc. Dejeuneetjes 0.75 enz. enz. Eiken Platee Eiken I Borste Portef Porten Sigare Sigare Tabaki Sigarei Tabaks Tabaks Mondo Alleen vertegenwoordiger van de i dam", Plateeitabriek „Zuid-Holland" Groot is onze keuze in GERO TI GERO ZILVER. Beziet, aivorens Uw inkoopen te wij leveren mooi goed tegen billijka Beleefd aanbevelend, 'W '-W'WP k Behangeyij oioifeeraerij Goedkoop-en degelijk adres. Horlogerie, Goud en 3 Speûiaal adrea voor met jarenlang vakkundige garantie. vanaf f 22.50, f 30.— en hoogei; Ook op afbetaling. 6APPEMEIH, Slot Inrichten en Controleeren van Boek Opmaken Baians en Verlies- en Wii Behandeling van Belastingzaken. AvAN-VALKEnBURGlS-; v .-iLEVERTRAMI LtttlWHMH. l'I.tatselijk Kieuws. Sappemeer. Naar we ver- nemen is te Hoogezand-Sappe- meer een radio centrale opge- richt gebaseerd op neutraal standpunt, tôt distribneering van radio, waarvan de heer J. Tromp piano handelaar al hier de uitvoerder is. Circulaires, waarop de voor- waarden zijn afgedrakt, wer- den dezen week aan de inge- zetenen van Hoogezand-Sappe- meer uitgereikt en degenen, die zich voor abonnement op- gaven, worden reeds dezer dagen aangesloten bjj het centrale net Het schjjnt dat deze nieu- we vinding ook hier veel suc- ces zal hebben, evenals in andere plaatsen, zooals Den Haag, Zaandam, Alkmaar, enz. het geval is geweest. VOETBAL. Gaarne maken we de voetballiefhebbers even attont op de wedstr^d H.S.C.- Hoogezand, welke morgen op het sportterrein te Sappemeer zal worden gespeeld. Dit is een offlcieele Bonds- wedstryd en te elfder ure nog door de Nederl. Voetbalbond ingelascht. (Zie adv. in dit no.) Hoogezand. De veelbespro- kenRussischefilm „Potemkin" is voor volwassenen goedge- keurd Vrijdag 17 Dec. wordt de eerste voorstelling gegeven. We vestigen erdeaan- dacht op, dat door den Ont- vanger der Dir. Bel. enz te Hoogezand tusschen 13 Dec. en 8 Jan. tweemaal per week en wel op Donderdag en Vrij- dagavond van 6—8 gelegenheid zal worden gegeven tôt het aanvragen en de afgifte van kostelooze rjjwielmerken voor 1927 aan hen die daarvoorin aanmerkingkomen. Het meubelmagazijn „de Concurrent" te Martens- hoek dat door haar brandende St N colaaskaarsen zoozeer de aandacht trok, heeft ook voor de Rerstdagen weer iete bij- zonders bedacht. In één der étalagés staat een versierde Kerstboom. Er worden 2 pryzen uitge- loofd voor jongens en meisjes die raden voor welk bedrag aan versierselen aan deze Kersiboom hangt. Deprijzen zijn geëtaleerd. Gezien de buitengewone be- langstelling, betoond bjj de kaarsenwedstijd, is te verwach- ten dat ook nu weer velen hun schepzinnigheid zullen willen toonen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de adver- tie in dit nummer. Bij den Raad onzer ge- meente zijn ingekomen een tweetal adressen waarin ge vraagd wordt concessie voor een radio-centrale. Het eene adres vraagt zelfs een conces sie voor 20 jaren. De Raad zal met het nemen van een beslissing wél niet overhaast te werk gaan. Het geven van concessie is gevaar- iijk werk, vooral als men komt op onbekend terrein, waarop nog onbegrensde mogelijkhe den liggen. Geen „stâr" kunst, maar ensemble kunst, in plaats van gespeelde scenes, gespeelde Se- conden. Ailes kort, het een logisch steeds slijgend naklop- pend op het andere ieder beeld loopt hoogstens Zeven, Acht seconden. Ailes wordt een dramatisch oogenblik- en door al deze oogenblikken, waait de hoogdruk- storm. Een stuk vleesch metmaden, is de aanleiding van stii ge- kanker tegen dat „vreten". En eindelijk meer openlijk verzet. De kapitein houdt van optreden. Hy wijst naar een paar schaduwen die in het want bungelen. De film die op zich zelf stom is, wordt hier doodstil. De wacht komt in 't geweer. Twintig matrozen gaan on- der een zeildoek. De wacht legt aan op het doek, waaron- der de doodsangst spartelt. Het ronde kindergezicht van den matroos Walculintschluk doorspeeld van honderde ge- dachten en reflexen, verschijnt vertwijfeling bereid tôt den opmik alsook een sprong naar de keel. En opeens het licht. Schiet niet broeders- en de wapenheer- de muitery, de op- ruiming. De dokter met het ratten gezicht- die het vleesch had moeten keuren, vliegt als een voetbal in zee, van het gekrioel van booten om de be- vrijden „Potemkin" In Odessa gaan de fabrieken en kantoren uit; een ware stroom van warme menschen, alsof het Paaschfeest was. In de harten en de zielen is al het ijs gebroken. En dan de Eozakken er tegen in, als de gevallen held Walculintschluk begraven is. Vuur men ziet alleen maar de groote trappen- de laarzen. De menschen wor den bijzaak* De laarzen ge ven in hun rhythme een Sy- steem aan. Dan schiet de „Potemkim".Nacht Havenbeel- den. Avondlucht- Oermelan- cholie- Loodzwartwater- stilte. En dan in de ochtendsche- mering van den nieuwen dag de admiraalsvloot. En het is prachtig zooals het matrozen schip er tegen in loopt. Tet barstens toe zet men vaart. De cylinders en stangen koortsen de stukken staan gericht. De fiimsituatie wordt hier zoo klemmend, dat de politieke inspiratie schier verdwijnt. De toeschouwer barst byna. De kracht van de film ligt in haar middelen, een meespe- lend stadsvolk een meespelen- de vloot- maar nog meer daarin, dat ze niet een filmvertaalde roman is maar direct in beel- den geconcipieerd werd, in ijl- beelden. Dat de film haar moedertaal spreekt en voor het eerst zonder water is op- gezet; en in haar eigen sap is gaar gekookt. De Potemkin schijnt in dit ailes een record te halen; en doet zijn Zegetocht nu over de wereld. Overal treedt de ambtenary haar tegemoet,toets of niet de openbare" en „veiligheid" er door bedreigd wordt. Overal moet zij na kort verzet, kamp geven, over- wonnen door haar rhythme Willem Tell en de Muette van Portici waren ook eenmaal: opwindend revolutionair. men. Daarin wordt dan wet- telijk vastgelegd, dat dit voor- recht ook aan den particulière zakenman ten deel zal vallen. En dit is niet zonder betee- kenis, zooals het volgendo zal aantoonen. Keeren wy terug tôt boven- genoemd geval. Wie in 1923 een verlies leed van /"2000. was vry. Werd in 1924 een winst behaald van f 4000. dan moest in de Gein. Sappe meer aan belasting betaald worden f 475.—. Was be- doeld ontwerp toen wet ge weest dan was slechts/"2000. belast geworden, waarvan be taald moest worden f 147.—. Een verschil alzoo van f 388. (De berekening steunt op het geval van een gehuwd persoon zonder kin deren.) Was het tôt dusver van belang een goede administratie te voeren om de grootte van de winst te bepalen of om een j verlies aan te kunnen toonen, dit belang wordt thans nog grooter, omdat ook de grootte van het-verlies moet biijken, indien dit met de winst van een volgend jaar verrekend zal worden. Een goede administratie gaf steeds in de eerste plaats een goed inzicht in de stand van de zaak en gaf bovendien groot gemak ten opzichte van de belastingaangelegenheden. Te hopen is, dat bec voor- deel, dat zich straks ten op zichte van de laatst genoemde materie kan voordoen ook hen kan doen besluiten tôt het in- voereu van een goede admini stratie die daarvan tôt dusver afkeerig waren. Hoogachtend. Accountantskan toor H. Kolthof. Burgerlyken Stand. HOOGEZAND. 3—9 Dec. Geboren Gerrit, z. v. Ger- lof Kramer, en Sietske van der Weide; Jantje, d. v. Derk Smit en Jantje Spykman. Ondertrouwd Hindrik Piter van Duinen, van Zuidhorn, onlangs te Kalkwijk, en Alber- dina Veenema, van Noorddijk; Teunis Albronda, van Noord- dyk, onlangs te Kropswolde, en Frouke Bakker, van Noord dijk. Getrouwd: AntoniBusscher, en Ida van Bruggen; Aaldrik van Bruggen, en Edina Pattje. Overleden Henderikus i Westerhuis, oud 9 maanden, z. v. Hendrik Westerhuis, en van Attsje Spoor, overl. te Groningen. SAPPEMEER. 3-9 Dec. Geboren Evertdina Maria, d. v. Jan Loorbach en Martha Folkerts; Marchina, d. v. Ja- kob Mulder en Hendrik Fran- siena Luursema; Pietertje, d. v. J. Graver en Berendina Nie- boer (gedom te Veendam); Edo Lena Brigittha, d. v. Etto Plan- ting en Edo Lena Staal. Ondertrouwd Jan Blyham. 21 j. van Slochteren en Trijn- tje Siccaraa, 18 j. van Sappe meer. Overleden Aaltje Bijmolt, 28 j. echtgenoote van Norber- tus Johannes Anthonie Grui- singa (overl. te Groningen). Als opvolger van den heer Vries is tôt directeur van het Post- en Telegraafkantoor benoemd de heer J der Saar, thans directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Soest. In plaats van den heer G. T. Julius is tôt assistent aan het Station alhier benoemd de heer H. J. Broesder. Kielwindeweer. De heer ds. J. H. Binnnema heeft het beroep naar de Geref Gemeen- te te Emmen aangenomen. Nieuw-Compaonie. H. J. de W. alhier is door den politie rechter te Winschoten wegens openbare schennis der eerbaar- heid veroordeeld tot/"20boete of 20 dagen hechtenis. Pantser kruiser- Potemkin. De Svojet-regeering heeft streng aan de hand van de gesehiedschrijving door den matroos Kyrill en den uitge- ver Christiaan Rakowsky het gebeuren van den muitery aan boord van den pantser- kruiseï Knjas Potemkin" op- nieuw laten afrollen. En zoo herhaait zich voor onze oogen een stukje wereld- geschiedenis alsof wij een en twintig lichtjaren van deze aarde verwijderd waren en nu pas te zien krijgen, wat kort, na den Russisch-Japanschen oorlog in de Zwarte Zee voor- viel. De Kunst- critici zijn dit- raaal allen in extase; Ingezonden stnkken. M. de R. Beleefd verzoekt onderge- teekende eenige plaatsruimte te willen verleenen in Uw blad, waarvoor bjj voorbaat zijn dank. Algemeen be- kend mag worden veronder- steld, dat de regeering zint op maatregelen tôt belastingver- laging en daardoor de noodige ontwerpen reedszyningediend. Stellig zullen deze nieuwe ontwerpen in het midden der publieke belangstelling staan. Ondergeteekende wil de aandacht vestigen op een ont werp, dat een belangrijke ver- laging kari beteekenen. Op 't oogenblik is de toe- stand aldus. Wanneer iemand in zijn bedrijf, zeg in 1923, een verlies heeft geleden, was hij voor het belasting jaar 1924/25 vrij van het betaling van inkomstenbelasting. Be- haalde hy over 1924 weer een winst voor het belastingjaar 1925/26 wel weer worden be taald. Met een vroeger ver lies werd geen rekening meer gehouden. Yelen voelen dit als een onbillijkheid en te- recht. De naamlooze venmootschap had in dit opzicht een voor- recht. Leed zij in eenig jaar een verlies dan werd dit op een volgend jaar overgebracht, dat dan met een te kort begon Dit tekort moest ^eerst ingehaald ztfn voor er van winst sprake en eerder werd er ook geen dividendbelasting betaald. De particulière zakenman moet dit voorrecht ontberen. Thans is er een wyziging der wet in voorbereiding, dat deze onbillijkheid wil verne- SLOCHTEREN 3-9 Dec. Geboren Udo Harmannus, z. v. J. Boit en A. Jans, Tju- chem; Jakoba, d. v. W. van der Yeen en A. Blaauw, Sloch teren; Jantje, d. v. H. Nijborg en M. Bloem, Woudbloem; Cor nelis Jan, z. v. A. Rruyer en A. Freije, Harkstede; Antje, d. v. E Noordman en E. Wes- terkamp, Siddeburen; Hinder- kina, d. v. A. Kamphuis en J. Prak. Kolham; Harmina Fok- kina, d, v. A. Tamminga en A. H. Woltjer. Slochteren, Aaltje, d. v. R. H. Lubbers en A. van der Molen, Harkstede. Getrouwd: K. Bakker 28 j. Roodeschool en G. Fiuks 26 j. Hélium; J. Tonkes 26 j. Veen dam en C. Dieters 27 j. Fox- ham. Overleden Jantje Smit 66 j. wed. van Sebo Dallinga, Schildwolde; Jan Ganzeveld I 76 j. man van J. Doornbusch, Lageland; Janke Burger 75 j. wed. van B. Brink, Scharmer. NOORDBROEK. 3-10 Dec. Overleden levenloos aan- gegeven kind van Uuldrik Buitenkamp en Aaltje Hut. Getrouwd Harm Noordman 20 j. te Slochteren en Grietje de Viies, 20 j. te Noordbroek VERGADERING van den RAAD der gemeente Slochteren gehouden op Woendag 7 December 1926 des nain, te 2 uur ten gemeetehuize. Aile leden aanwezig. Voorzitter de heer Mr. van der Hoop van Slochteren Bur- gemeester. De notulen worden na le- zing vastgesteld. Ingekomen stukken. a. goedkeuring verorde- ning heffing 3taangeld w-oon- wagens Not b. Expliotatieôverzîcht 2e kwartaal van de Mij. totaan- leg en exploitatie van laag- spanningsnetten. De iukom- sten van het electriciteitsbe- drijf waren over het tweede kwartaal f 8833.12 de uitgaven f 8865.35, Nadeelig saldo f 32. 23. e. Ingekomen van de heer P. Den ijs te Slochteren Con sul van de Alg. Ned. Wielr. Boud een schryven om in ver- band met het verzoek van de Federatie vanlandbouwverver- eenigingen in de gemeente Slochteren een max. snelheid voor voertuigen in te voeren den Raad in overweging ge- vende de volgendde maatrege len te beramen. le dat dere- gelen van den weg meer al gemeen bekend worden, 2e dat op de nakoming van die rege- len worden toegezien, 3e dat waar de veiligheid van het verkeer worden in gevaar ge- bracht krachtens artikel 15 der Motor en Rywielwet wor den opgetreden, 4e dat waar een kant van den weg zich bij zonder eigent voor wielrjj- ders, die^kant van den weg op de voorgeschreven manier wordt aangewezen als rywiel- pad, 5e dat opslag van mate- rialen langs den weg voor lan- gen tijd niet voorkomt. 6e dat de païen van het Electrisch licht of telefoon worden ver- plaatst naar den uitersten rand van den weg of naar de be- lendende perceelen. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. d. Ingekomen een schry ven van Ged. Staten betref- fende aanstelling schoolartsen met verzoek advies in dezen. Gesteld in handen van B. en W. om advies. e. Ingekomen een schry ven van de Landbouwvereeni- ging Harkstede—Scharmer in- zake piaatsing van Rij wielbor- den by rywielpaden. De VOORZ. zegt zegt dat deze zaak in onderzoek is bij het Collège van B. en W. Het schryven wordt in han den gesteld van B. en W. om odvies. e. Ingekomen een schry ven van de Commissie tôt wering van schoolverzuim te Slochteren verzoekende we gens uitbreiding van de werk- zaamheden der commissien hen een meer billijke vergoe- ding toe te kennen dan hen thans verleend wordt en de vergoeding te bepalen op f 2.- per vergadering voor de ge- wone leden en f 4.— voor de Secretarissen. Gesteld in han den B. en W, om advies. f. Ingekomen een schry ven van P. Engelage e.a. te Overschild verzoekende om verbetering door besinteling vau het pad loopende langs en over den dijk van het Schildmeer en gedeeltelijk over den laan van den land- kouwer H. Wigboldus tôt het dorp, aangezien dit pad als schoolpad voor de kinderen onmogelyk is geregeld op school te komen. Gesteld in handen van B. en W. om ad vies. g. Ingekomen een adres van H. R. Ketalaar en ande- ren te Schildwolderdijk ver zoekende verbetering van den dijk vanaf het Slochterdiep tôt den*; Slochtermeenteweg te helpen bevorderen door mede werking te verleenen, dat er weer een goed voetpad komt, de vonders worden hersteld, en verbreed en de hekken bij de vonders worden geVerfd. De bedoeling is niet dat de gemeente de werkzaamheden verricht, doch dat het onder- houd dat bij de aangrenzende eigenaren berust weer wordt nagekomen. De j VOORZ. zegt dat door B. en W. reeds een onder zoek is ingesteld ensteltvoor dit schrijven in handen te stellen van B. en W. tsr af- doening. De heer JAGER zegt nog dat het de bedoeling is den vroegeren toestand terug te krijgen, dat hij er de vorige vergadering ook op gewezen heeft en toen gezegd is dat met November de zaak wel aan de orde zou komen. Dit is nog niet geschied. Con- form B. en W. besloten. Her- benoemd tôt lid van de Com missie van toezicht op het lager onderwijs de heer R. Jongsma. Herbenoemd tôt iid van het Bnrgerlijk Armbe- stuur te Tjuchem de heer P. Luursma Sr. en te Scharmer de heer J. Freye. Voor Sid deburen waar deheerRumpff periodiek aftreedt zal van het Burgerlijk Armbestuur een nieuwe roordracht gevraagd worden. daar de heer Rumpfï bericht gezonden heeft zich niet weer herkiesbaar te stel len. Adres van eenige inwoners van Foxham zerzoekende het electriciteitsnet uit te breiden langs den Nieuwelaan, De Electriciteitscommissie advi- seert den Raad aan de Direc- tie van laagspanningsmaat- schappy te verzoeken om te willen onderzoeken, in hoever- re bij de belanghebbende be- woners belangstelling bestaat voor aansluiting hunner per ceelen en om daarna een kostenberekening te willen inzendeu. B. en W. stellen voor al dus te besiuiben. Wordt al dus besloten. Ingekomen een adres van een 45 tal bewoners van de Knijpslaan, verzoekende die weg van electrische straat- verlichting te voorzien. De Mij. tôt aanleg van |laagspan- ningsnetten adviseert tôt aan leg van het net over te gaan, indien tenminste 30 zich daarbij aansluiten. B. en W. stellen den Raad voor ander- maal te komen met een ver- zoekschrift niet alleen strek- kende tôt aanbrenging van straatverlichting doch waarin tevens huisaansluiting wordt verzocht. Wordt aldus be sloten. Op het adres van de afdee- ling Siddeburen van het Centr. Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies met verzoek om subsidie uit de geraeentekas, werd goed- gunstig beschikt. Toegekend wordt 25 cent per uitgezonden kind per dag met een maxi mum verpleegdagen van 34. Adres van R. Oomkens en J. Rozema te Woudbloem houdende verzoek om gebruik te maken van een der lokalen van de openbare lagere school aldaar voor het houden van Nutsavonden, alsmede een verzoek om een afzonderlijke oudercommissie teWoudbloem te mogen instellen. Beide verzoeken worden toegestaan. Voordracht van B. en W. tôt bevordering van emigratie van landarbeiders naar Canada De arbeiders die naar Canada wenschen te emigreeren en zelf niet in staat zijn voor eigen rekening naar Canada te reizen, moeten in den regel f 100 bydragen in de kosten van overtocht, terwijl het ontbrekende bij wijze van voorschot verleend wordt door bemiddeiing van de Emigratie Centrale Holland, echter dan als de gemeente heeft besloten minstens het deel der ont brekende kosten voor haar rekening te nemen. Het */g deel bedraagt pl.m. f 125. De voorschotten worden verleend tegen een rente van 5 °/0 en zullen in 5 jaar door den emigrant moeten worden te- rugbetaald. B. en W. stellen voor te besluiten om de noo dige medewerkingte verleenen tôt toepassing dezer maatregel in daartoe leidende gevallen. Wordt overeenkomstig door den Raad besloten. Besloten de verordening op de heffing van schoolgelden voor het U. L. 0. te wijzigen en het schoolgeld voor U.L.O te verlagen, zoodat dit niet bedraagt 3 maal dat van het Lager Onderwys maar 21/5 maal. Conform de voordracht van B. en W. wordt besloten de verleende subsidie aan de Prov. Gron. Vereeniging het Groene Kruis te handhaven. De subsidie bedraagt i/8 et. per inwoner. Besloten voor 1927 een tydeljjk kasgeldlee- ning aan te gaan van ten hoogste f 88000. Bij de rondvragen zegt de heer FREIJE te hebben ge- hoord, 'dat B. en W. vergun- ning verleend hebben aan landbouwers om ploegsleden te gebruiken b(j den weg en geeft in overweging dat het dagei(jksch Bestuur zoo min mogelyk van deze bevoegd- heid gebruikt maakt. De VOORZ. zegt dat B. en W. aan een paar landbouwers verlof hebben verleend, omdat hun Collège meende dat het in de gegeven omstandigheden gewenscht was. Mocht het biijken dat de weg te veel lijdt, dan kan de vergunning ten allen tijde weer ingetrok- ken worden. Sluiting. Westerbroek v.m. 10 uur ds. Dijkstra Kropswolde v,m. 10 uur ds. Aris. Onderwerp Hart- stocht". Kieiwindeweer n.m. 2 uur ds. Aris. Onderwerp: „Heeft de slang gesproken?" Harkstede-Scharmer von. 91/2 uur ds. Fischer. Siddeburen: v.m. 91/2 uur ds. Teensma. Zuidbroek v.m. 91/2 uur ds. Tammens. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer: v.m. 91/2 uur, ds. Spoelstra. n.m. 5 uur ds. Spoelstra. Zuidbroek v.m. 9i/s uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek Sappemeer. V.m. 10 uur de heer Meer- holz. N.m. 5 uur de heer Meer- holz. Vroombosch n.m. 31/2 uur de heer A. Hellendoorn. Schaaphok v.m. uur, de heer A. Hellendoorn. Muntendam v.m. 91/2 uur de heer Jager. N.m. 51/2 uur de heer Jager. Borgercompagnie, café Drijf. holt, Maandagav. 13 Dec. 's av. 71/2 uur, de heer Jager van Muntendam. Bapt. Gem. Hoogezand: „Betbel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. Reinholtd, n.m. 6 uur de heer J. Reinholtd. Woensdagav. 71/2 uur Bid- stond. Foxhol „Rehoboth" v.m. 10 uur, de heer B. Niezen. N.m. 6 uur de heer B. Niezen. 's Av. 8 uur Jongel.-Verg. Dinsdagav. 71/2 uur bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur Broeder Hyen van Veendam. 's Av. 71/2 uur Broeder Hijen van Veendam. Maandagav. 71/2 uur Staf- kapitein Greve van Groningen. Donderdagavond 7i/s uur Kolonel Veenstra van Am sterdam. Hoogazand Sappemeer, Fosrderstraat 7, onder leiding van Tandarts STEENBEEIC, is GEOPEND eiken avond van 6—7 uur, behalve Zaterdags. op des avonds 81/2 uur, \n Hâtai HUiZiNSU, (tegenover het Station). Agenda Ingekomen stukken. Verslag van den Seeretaris. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Caadidaatstelling Provinciale Staten. Rondvraag. Namens het Bestuur: H. E. BUURMA, Voorzitter. K. HUIZINGA, Seeretaris. N.B. Aller opkomst ge wenscht. IN DE Notaris DE KOE zal op Woensdag 29 December 1926, 's av. 7 uur, in het Café VAN DELDEN te Sappemeer, publiek verkoopen met Schuur, Kapschuur, Kweek- kassen en uitmuntend Kweekers- grond, staande en liggende te Sappemeer, aan de Jagerswijk, groot 1.29.45 H.A., in gebruik bij den eigenaar. met Erf en Tuin, staande en liggende te Sappemeer in het Oosteinde, gr. 16.01 A. in huur bij G. J. Reinek en K- Roooen. Ailes erfpachtsgrond en in eigendom toebehoorende aan den Heer Th. VAN DEN BERG. Aanvaarding grond dadelijk, gebouwen 1 Mei 1927. Betaling der kooppenningen op Maaridag 20 Dec. a s 's avonds 8 uur, te Hoogezand 's nam. 3 uur. Betaling der huur op Don derdag 30 Dec. 1926, in de Leerkamer, 's nam. 3-5 uur. des namiddags 21/2 uur, ('T BONTEHUIS). Als spreekster zal optreden uit Den Haag, lid van het Iloofdbestuur der Ned. Ver. Het voorloopig bestuur. Notaris DE KOE, zal op Maandag 27 December 1926, 's avonds 7 uur, in het Hôtel STRUVE, ten verzoeke van den Heer 0. VAN DER WERFF c.s. publiek verkoopen Offlcieele Pubilcatien. 8«î«aden V9»rwerf»«ii. Twee Rywielbelastingmerken 1926, een Kinderzjjzak met inhoud. Inlichtingen Secretarie der Gemeente Hoogezand. PREDIK8&URTEN ZONDAG 12 DEC. Herv. Gem. Hoogezand v.m. geen Kin- derkerk, n.m. 3 uur Zitplaats- verhuring (zie advertentie), 's av. 7 uur ds. B. J. Aris, Onderwerp „Oude herinne- herinneringei: Sappemeer v.m. 10 uur ds. Eikema van Witmarsum. Collecte noodl. kerken en pers. V.m. 11.15 Kinderkerk. met houten Schuur, 10 bij 5'/2 M., Erf en Tuin, staande en lig gende te Sappemeer, nabij de Noorderstraat, groot 10 aren 6 centiaren, erfpachtsgrond, in huur bij den Heer F. H. van der WeRff. Aanvaarding en Betaling der kooppenningen 1 Mei 1927. bij inschrijving. Ten verzoeke van den Heer K. KUIPERS, zal bij inschrijving voor den tijd van 3 jaar wor den verhuurd: waarin ge legenheid tôt stalllng .van 16koei- !en en een paard, met Erf, Tuin, Wei- en Bouwland, groot plm. 8'/4 H.A., gunstig staande en gelegen te Martenshoek Zuidz., nabij 't Ver- laat, zeer geschikt voor Koe- melkerij of Kweekerij. Inlevering van gesloten brief- jes vôôr 25 Dec. a.8. ten Kan- tore van ondergeteekende, alwaar de voorwaarden van verhuring ter lezing liggen. Notaris O. POSSEL, Hoogezand. te Sappemeer. Voorstel van het Bestuur om de contributie te verhoo- gen van f 3 op f 4 en van t 1 op t 1.50, met als maxi mum aantal verpleegdagen 3X 45, in plaats van 3 X 30 dagen. Aanmelding van nieuwe leden véôr 1 Januari 1927. De Seeretaris, G. ZWIERS. DER tvan het OUD DIAKENGE- ZELSCHAP te Âppingedam houdt de laatste ZITT1NG in 1926 op van 6 tôt 81/2 uur, in het SPAARBANKGEBOUW, Gou den Pand, terwijl de herope- ning nader zal worden aan- gekondigd. De rente blijft ook voor 1927 bepaald op 4%. Namens het Bestuur H. G. REITSMA, Voorz. W. HOLSCHER, Secr.-Penningm, Ruim voorzien van (eigen fabrikaat.) Aanbevelend, HOOGEZAND Tel. 107. Dagelijks versche ST. NICOLAAS met en zonder Amandelen, enz. Beleefd aanbevelend, Bovenstaande hebben wij steeds in voorraad bij BER- TUS -HOMMES, waar tevens besteliingen kunnen worden aangenomen. VAN DE

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1926 | | pagina 2