J. SCHAAPHOK, Tel. 259, Slochiersiraat. R. BUITENWEBF Azn., Plaatselijk Nieaws. Uitzendingen van de Uadiocentraie Hoogezand-Sappemeer. DRÂ!5mAvAN-VÀLK£F1BURG'5-i c A mLEVERTRAMI Sappemeer. Een der beken- ste ingezetenen de heer T. Edzes, is Woensdag overleden. De heer Edzes was een po- pulair man. Hij was land- bouwer niet een van den ouden stempel. doçh een, die zijn oog vooruit richtte Toen onder de boeren de drang naar coôperatie sterk was, deed hij ijverig mee. Ook de openbare' ^aak had zjjn belangstelling. Hij was jaren lid van den Raad en van hetKerkbestuur der Ned. Herv. Gem. Door de Ned. Herv. Evangelisatie te Nw.Scheemda is tôt, haren voorganger be- noemd de heer W. Meerholz Azn. alhier, die deze benoe- ming heeft aangenomen, om a.s. Zondag 16 Januari, des av. 6V2 uur zijn dienstwerk aldaar hoopt te aanvaarden. Sappemeer. Gisterenavond hield het Doopsgezind Géra. Koor zjjn jaarlijksche feeste- lijke vergadering in 't Hôtel Struvé (Beereboom) alleen toegankelijk voor donateurs en huisgenooten. De boven- zaal van den he'er Beereboom was geheel gevuld. De avond werd geopend met een kort welkomstwoord door den voorzitter den heer H. Lentz. Het koor zong hierna op zeer verdienstelijke wjjze een lOtal liederen, waar- onder een tweetal met piano- begeleiding, w.o. Schôn Ellen van Max Bruch. Desopraan- en baritonsolo werden magne- flek vertolkt, resp. door Mevr. Gorter-Smit en den heer E. Jonker. „0, lusz sie blûhn der sanf- ten Tage" van Speiser voor dubbel kwartet moest worden herhaald evenals het „Kunst- ler leben" Joh. Strausz' door het koor. Bij monde van den heer Lentz werden de heeren Jon ker en Bogaerts hartelijk be- dankt voor hunne welwillende medewerking en als blijkvan waardeering een klein cadeau aangeboden. Het koor ver- eerde zijn eminente leider bjj monde van Mevr. Gorter-Smit met een paar keurige piano- loopers. Yervolgens werd nog het woord gevoerd door Ds. ten Cate, die koor en leider roemde voor hun ijver en toewyding dit afgeloopen jaar toeer aan den dag gelegd. Het koor had zich verder van de medewerking verzekerd van een drietal Groninger musici n.l. Algera, Nanninga en Poort die voortreffeljjke muziek leverden. De heer Nanninga had veel succès met zijn vioolsolo Serenade van Drla. Na de zang werd nog een tweetal dialectische eenakters met veel succès opgevoerd. Tôt slot een zeer geani- meerd bal, welke de aanwe- zigen nog langen tijd gezellig bijeen hield. 't Was in elk opzicht een zeer goed ge- slaagde feestavohd. KIEL-WIKDEWKER. We ver- melden de voornaamste prij- zen welke aan houders van Pluimvee, zijn toegekend op de tentoonstelling te Kiel-Win- deweer. Nieuw Zilveren Beker, groot- ste inzending de heer H. P. Boer alhier. Zilveren Beker, grootste in zending 1 kleur en 1 ras met Wijandottes de heer J. J. van Heuvelen Veendam. Mooiste collectie Witte Leg- horns, B Dop, alhier mooiste collectie Patrijs Leghorns, de heer H. P. Boer, alhier. Mooiste, collectie Wijandot tes, J. J van Heuvelen, Veen dam, Mooiste collectie Plu- maroks, H. Lens, te Sappe meer. Mooiste collectie Zwar- te Leghorns, E. Begeman, Sappemeer. Mooiste Hen of Haan der tentoonstelling J. J. van Heuvelen, Veendam. Mooiste Trio, J. J. v. Heu velen. Veendam. Mooiste Kriel, S. v. Delden, alhier Mooiste collectie Water- vogels J. Albronda, alhier. Hoogezand. Het Ensemble Solser en Hesse maakt met Rooie Sien wederom een tour née door ons land. Het stuk dat hier vroeger reeds met groot succès is gegeven, zal nu ook zeer zeker aan velen een prettigen avond verschaf- fen. De rollen zjjn in be- proeide handen. Het leggen van de zand- baan voor de nieuwe straat aan de Zuidzyde schiet aardig op. Er is nu echter een kink in de kabel gekomen, doodat één der aanwonende eigenaar wei- gert de grond af te staan Zijn wij wel ingelicht, dan hebben B. en ;W. reeds een bespreking met den eigenaar gehad. De heer U. D. Reinders alhier is benoemd tôt regee- ring-commissaris voor de'ont- ginmngswerken te Vollenhove Het aantal sollicitanten voor de betrekking van lioofd der school bedraagt 47. Hier- bjj zijn 12 met acte Tuinbouw, welke als aanbeveling is ge- noemd. In het jaar 1926 pas- seerden de sluis te Martens- lioek niet minder dan 42224 schepen met een tonneninhoud van 2.691.619. Dit is het grootst aantal schepen dat in een jaar is doorgelaten. De Martenshoekster sluis is de drukste sluis in de Noor- deljjke helft van 't land. En deze sluis ligt in een vaarwater, waar niet alleen in den zomer maar ook in den winterbetrekkelijk kleine sche pen reeds aan den grond zitten. 't Wordt wel tijd dat de stad Groningen eens wat meer asndacht aan deze vaart schenkt. io.2o-11.50 3.20— 5.20 6.00- 7.05- 7.35— 8.10— Na 11 6.40 7.20 7.45 pl.m. uur 2ATERDAG 15 JANUARI. Langenberg, Orkestmuziek. Londen id. Hilversum id. Daventry, Kamermuziek. j, Pianomuziek (Bach). 11 Uur, Hilversum, V. A. R. A. avond. Daventry, Dansmuziek. ZONDAG 16 jANUARI. Hilversum, Vrijz. Prot. Morgenwijding, vanuit Amersfoorfc. Geref. Kerkdienst, vanuit Dordrecht. Langenberg, Kamermuziek. Hilversum, Hawaiianmuziek. Concert A'damsche Orkestver. Daventry, Concert Militaire Kapel. Weenen, Kamermuziek. Langenberg, Orgelconcert. Hilversum, H. D. 0. Orkest. Daventry, Vocaal concert. wordt, met 't oog op de interferentie's, alleen als de uitzendmg goed is, indien dit niet goed is wordt een ander station gegeven. Van ev. wenschen van |de zijde der abopne's zal zooveel mogeljjk rekening worden gehouden. (Tel. 255.) Volgegde week volledig programma. 8.30- 9.30 9.50—11.00 11.20—12.20 1.30- 2.30- 4.00- 5.30- 7.20— 8.10 2.30 4.00 5.30 6.00 8.20 10.30 Fo'xham. De scheepjager C. de Bùur werd Dinsdagavond door den keurmeester van Slochteren, de heer Bollegraaf, met de motor aangereden. 't Leek eerst nog al ernstig. De Buur werd in z 'n woning gebracht en door dr. Koppius verbonden. Hij had wonden aan 't hootd. Later bleek 't mee te vallen De keurmeester kwam er goed af. Foxhol. De 12 nieuwe woningen, gebouwd om een aantal krotbewoners een beter thuis te verschaffing. Aan het verfwerk(wordt deze week de laatste hand gelegd. De Volgende week kunnen de woningen betrokken worden. Voor de nieuwe bewoners zal het een genot zijn, in deze nieuwe frissche woningen te huizen, ook al is de inrichting zeer eenvoudig. Een 2-tal wenschelijkheden willen we nog even naar voren brengen. Ten eerste dat het terrein om de woningen wordt verhard en ten tweede dat er bij de woningen een paar aschbakken worden geplaatst. De gemeentelijke aschbak, welke in de buurt is geplaatst is te ver van de woningen verwijderd. Zuidbroek. Het maken van 1000 M2 kunstweg op het Sportterein is gegund aan Gruppelaar en Bloemhof te Wildervank voor /2862. De hoogste inschrjjver no- teerde een bedrag van 6123.- Natijd Hilversum gedistibueerd VERGADERING van de Coop Landbouwver- eeniging Schildwolde. De Voorzitter. J. Doornbos Ezn opent de vergadering en verzoekt de Secretaris de no- tulen te lezen van de vorige vergadering die onveranderd worden vastgesteld. Aanwezig 52 leden. De verschillende ingekomen stuk- ken worden meest voor ken- nisgeving aangenoim n behalve een schrijven a. Van het Land en Tuin- bouwbureau voor stikstoffen Dir. Ir. C. A. Spaan te Utrecht. De Voorzitter zegt de Direc teur Spaan is uitgenoQdigd door het Bestuur om eene lezing te houden voor de ver- eeniging over het onderwerp 3/4 De Bereiding en het ge- bruik der nieuwe en nieuwste luchtstikstoffenmeststoffen. Hierop is een schrjjven ont- vangen dat de lezing met films op 26 Januari gehouden zal worden door den heer Ir. M. de Vos uit Utrecht. b. Een schrijven van de V. B. B. om medewerking de Landbouwverslagen te willen opzenden voor de Landbouw- courant. Besloten hieraan te voldoen. C. Ingekomen van Friesche Maatschappij van Landbouw aanbieding nog origineele poot- aard. voorjaar 1927. Na be spreking wenscht men er geen gebruik van te maken. 2. Mededeelingen van de analijsen Lijn en Grondnooten- koeken. De secretaris doet hiervan mededeeling en leest de uit- slag voor. 3. Bespreking aankoop Lijn en Grondnootenkoeken. Na bespreking worden er 7200 K. G. ter bestelling opgegeven en tevens nog 10700 K.G. ronde Mais. Het Bestuur zal trach- ten deze voerderartikelen zoo goedkoop mogelijk aan te koopen. 4. Mededeelingen aankoop kunstmeststoffen voorjaar 1927. De Secretaris zegt dat de le- vering van Chili en Zwav. is opgedragen aan het Centraal bureau. Kalkstikstof aan Tonckens te Veendam en Kalk- salpeter aan J. Boerema te Schildwolde. 5. Lezing van den heer L. Mulder over het onderwerp „de bemesting van Roodoorn- zand en Veengrond." Op bevattelijke wijze wordt door Spr. uiteengezet wat na gehouden proeven isgebleken de beste bemest. te zjjn. Chili, zwav. Kalkstikstof enz, Voor- al wordt door Spr. er op ge- wezen, dat het kalizout zaaien vroeg in den herîst (dus direct over den stoppel). Volgens proefnemingen op de proef- boerderij te Borgercompagnie gaat er veel van verioren en dient dit punt nader onder j-de oogen te worden gezien Door verschillende leden worden nog vragen gedaan die door Spr. worden beantwoord De Voorz. dankt de heer Mulder voor zijn Duttige lezing en spreekt de wensch uit, dat wij spoedig andermaal eene lezing mogen hooren wat door de leden met applaus Word begroet. Niets meer aan deorde zijn de dankt de Voorz, de leden voor hun trouwe opkomst in het jaar 1926 en spreekt de wensch uit dat we elkaar in 1927 in gezondheid weer mo gen ontmoeten. Sluiting. Ingezonden stukken. M. de Red. Gaarne zou ik een klein plaatsje vragen in Uw veel gelezen blad, bij voorbaatcfank Er is hier te Sappemeer Hoogezand een Pluimvee en Konijnenclub, welke ten doe stelt de teelt van Hoenders en Konjjnen te bevorderen. Tusschen de op één na •laatste en laatste vergadering lag een ruimte (schrik niet waarde lezer) van juist een jaar op 2 dagen'na. Op de laatste vergadering werd be sloten om naar ik meende op 18 December 1926 weer te vergaderen. Het bestuur doet echter niets vergaderen Ze denkt er niet aan. Wie sla- pen nu, het bestuur of de leden. Ziet eens naar Kiel- windeweer. Die kleine ver- eeniging houd een tentoonstel ling van naar ik hoorde een kleine 200 nummers en dat zonder Konijnen en duiven. Waren die daar ook gevraagd, zou het aantal zeker dubbel zoo groot zijn, of iets, wat hier door de club nog nooit was vertoond. Hier zit prima tentoonstellingsmateriaal doch is men hier bang om de hand aan de ploeg te slagen Het bestuur wacht zoolang met vergaderen, dat de tijd om nog een tentoonstelling te houden voorbij is. Wat is het dat hun weerhoud om ver- gaderingen ut te schrijven. Het schijnt dat de leien zich laten ringelooren en ailes goed is wat het bestuur doet. Ho- pende door deze regels er een kleine veraudering mag komen Een Lid. Burgerlijken Stand. HOOGEZAND, 7-13 Jan. Geboren Hindrik, z. v. Hin drik Ruiter en van Jantje Brouwer, te Windewe<.r.Griet- je, d. v. Willem Schn-;yer, en van Remmina Zw. Wolthof, te Foxhol; Hayo Jacob, z. v. Jan Brugge en van Gesina H. M. Rammelaar, te Foxhol; Derktje, d. v. Roelof Ottens, en van Rikste Rogaar, te Kropswolde; Jantje, d. v. Jan Kuen, en van Aaltje Lap, ge- dom. te Wildervank; Lutger- dina Lammechien, d. v. Jan Wesperbroek, en van Jantje van Dijken, te Martenshoek. Ondertrouwd Dirk de Rui ter, van Zuidlaren en Rensina Bosman v. Hoogezand; Rudolf Harmannus Visscher, van Gro ningen, en Hieke Henrica Oosterwijk, van Hoogezand; Gerhard Meinh. Rasker, van Groningen, en Harmanna Joh. Hartman, van Kalkwjjk, Hgz. Harmannus Jan Wortelboer, van Westerbroek, en Catha- rina M. Boerma, van Sappe meer. Getrouwd Adrianus Seg- gers en Engelina AnnaSap; Jan Zwaneveld, en Hinderika Velt- huis. Overleden Berend Laning, oud 2 j en 9 maand, z v. J. Laning, en Petronella J. Hof- mann; Jurrien Mandema, oud 87 j. laatst weduwnaar van Johanna Leeuw, wonende te Sappemeer. SAPPEMEER. 7-13 Jan. Geboren Jan Albertus Ger hard us, z. v. Harmannus Cor nélius Stokkel en Engelina Geertruidâ Teuben. Kiazina, d. v. Geert Dodde en Aaltje Dontje (gedom. te Veen dam) Ondertrouwd Harmannus Jan Wortelboer, 33 j. van Hoogezand eu Catharina Mar- garetha Boerma, 27 j. van Sap pemeer; Jan Albertus Koene- man, 25 j. en Anna Lisaberta Reinek, 24 j. beiden van Sap pemeer; Harmannus Jacobus Koeneman, 23 j. en Gesina Margaretha Breurken, 23 j. van Sappemeer. Overleden Helena Pelster, 68 j. echtgenoote van Arend Dirk Stokkel; Tjarko Edzes, 81 j. eefst wëdùwnaar van Jantje Boerma, daarna van Elsje Smith; Annechina Alber- dina Hofman, 35 j. echtgenoote van Willem Brouwer. (overl. te Adorp); Jurrien Mandema, 87 j. eerst weduwnaar van Janna Leeuw, daarna van Jo hanna Leeuw. SLOCHTEREN, 7—13 Jan Geboren Hinderkien, d. v J. Koetje en B. W. de Muinck, Siddeburen Hinderika, d. v H. Smit en A. E. Velthuis, Siddeburen. Ondertrouwd Jan Visscher 34 j. en Zwaantje Maathuis 24 j., beiden te Siddeburen Overleden: Jantje Bontse ma 1 m., d. v. Joh. Bontsema en Jantje Haan, Schildwolde Trientje Jans 81 j. weduwe van Jan Lintjer, Siddeburen NOORDBROEK. 1—14 Jan. Geboren Meindert, z. v. Pie ter van Dijk en Albertje van der Wyk. Ondertrouwd Bernardus Henri Poos, 34 j. te Nijmegen en Fennechien ten Hove, 25 j. te Noordbroek. Overleden Geessien van der Veen, 7 j, d. v. H. van der Veen en H. Poolman; Derk Maatjec, 57 j. wedn. v. Trientje Engels; Pieter Zuidhoff, 71 j. man v. Ida Catharina Oosthofi Een moeilijk vraagstuk. Een gemakkelijke oplossing. Officieele Publieatiôn. Bekendmaking. DRANKWET. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Hoogezand brengen ter openbare kennis dat op 13 Januari 1927 door ROELF BERG, caféhouder, wonende te Hoogezand, zuid- zijde, b$j hunne vergadering is ingediend een verzoekschrift om vergunning tôt verkoop van sterken drank in het klein, ter plaatse van verkoop, voor de gelagkamer van het perceel te Hoogezand, wijkF, nummer 50, ter oppervlakte van 42 M2. bij welk verzoek- SRhrift zijn overgelegd twee afstandsverklaringen van ver- leende vergunningen, t.w. a. LAMBERTUS ZONDER- MAN voor het perceel te Hoo gezand, wjjk F, nummer 50, oud nummer B 7 en b. JACOBUS BLAAUW, voor het perceel te Kiel, wijk L, nummer 116, oud nummer L 107; Binnen *twee weken na de dagteekening dezer bekend making kan een ieder tegen het verleenen hiervan schrif- telijke bez waren bjj Burge meester en Wethouders in- brengen. Hoogezand, 15 Jan. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris G. ZWIER3. Gevonden voorwerpen, Een zwart leeren Handbe- schermer. Dameshandschoenen. Inlichtingen Secretarie der Gemeente Hoogezand. REKENINGEN. De Burgemeester der ge meente Sappemeer verzoekt nlevering van nota's ten laste der gemeente over 1926, véér 25 Januari e.k. Sappemeer, 15 Januari 1927. De Burgemeester EIKEMA. Vordering van paarden voor den krijgsdienst. De Burgemeester der ge meente Slochteren Gezien artikel 17 van het ioninkljjk besluit van den 16 December 1902, (Staatsblad No. 222), het laatst gewyzigd bij Koninklijk besluit van 8 Augustus 1923 (Staatsblad No. 396) Brengt ter openbare kennis, dat gedurende de maand Fe- bruari 1927 op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd de alphabetische naamlijst van de eigenaars en houders van de in deze gemeente aan wezige paarden, welke bij eventueele vordering voor den krijgs dienst in aanmerking komen. Slochteren, 14 Januari 1927. De Burgemeester voornoemd VÀN" DER HOOP VAN SLOCHTEREN. Gemeente Slochteren.. Uitloting. Burgemeester en Wethou ders van Slochteren maken bekend, dat heden zijn uitge- loot ter aflossing in 1927 op de hierna vermelde datums, de hierna genoemde aandee- len in geldleeningen door de Gemeente aangegaan 1°. Geldleening 1890/1, le Serie, groot f 36500.—. No. 37, 1 November. 2°. Geldleening 1890/1, 2e Serie, groot f 27500.-, No. 48 1 Mei. 30. Geldleening 1909, groot f 9500. No. 1, 1 April. 4°. Geldleening 1914, groot f 7500.—, No. 3, 1 Mei. 5°. Geldleening 1917, groot f 4000.—, No. 1, 1 Mei. 6°. Geldleening 1918, groot f 3250.No. 5, 1 Mei. Aan de houders deruitgelote schuldbekentenissen wordt in herinnering gebracht, dat do aflossing plaats heeft ten Kau- tore van den Gemeenteont- vanger en dat de rente van de uitgelote aandeelen niet verder wordt betaald dan tôt de datums van aflossing. Slochteren, den 7 Jan. 1927. Burgemeester en Wethouders van Slochteren, VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris, H. SNATER. PREDIKBEURTEN ZONDAG 16 JAN. Herv. Gem. Hoogezand: v.m. 10 uur ds. B. J. Aris. Onderwerp: „De lachende God". V.m.11.15 uur Kinderkerk. Ds. B. J. Aris. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. Cremer uit Veendam. Geen Kinderkerk. Westerbroek: geen dienst. Kropswolde: n.m. 2 uur ds. Dijkstra Kielwindeweer n.m. 2 uur ds. B. J. Aris. Onderwerp: „Het recht van den sterkste". Siddeburen: v.m. 9i/8 uur ds. Teensma. Scharmer-Harkstede v.m. 91/2 uur ds. Fischer. Zuidbroek 's av. 5 uur ds. Tammens. Dcopsgez. Gem. Sappemeer geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 91/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. Spoelstra. Zuidbroek: v.m. 9i/2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer V.m. 10 uur de heer Meer holz. N.m. 5 uur geen dienst. Vroombosch n.m. 3 uur de heer Hellendoorn. Schaaphok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Muntendam V.m. 9i/s uur de heer J. Jager. N m. 5i/2 uur do heer J. Jager. Borgercompagnie Café Drijf- holt, Maandag 17 Jan. 's av. 7 uur, de heer Poutsma. Bapt. Gem. Hoogezand: „Bethel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. v. d. Baarn van StadskanaaI. N.m. 6 uur de heer J. v. d. Baarn, StadskanaaI. Foxhol: „Rehoboth" v.m. 10 uur, de heer B. Niezen. N.m. 6 uur de heer B. Niezen. 's Av. 8 uur Jongel.-Verg. Dinsdagav. 71/2 uur bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur Heiligingsdienst. 's Av. 71/2 uur Verlossings- meeting. Donderdagavond 7ys uur Openbare Samenkomst. Leider der bijeenkomstej Kapitein Jansen. puik in de kook 80 cent per spint, bij MARTENSHOEK. LlEU WAPDCR Er zijn menschen, die er maar niet in kunnen slagen, die echte kwaiiteit pepermunt te koopen, die zij vroeger gewoon waren en zoo lekker vonden. Dit is werkelijk een moeilijk- heid, ontstaan doordat echte pepermuntolie een zeer kost- baar artikel is geworden. Het middel om deze moei- lijkheid afdoend op te heffen is: Vraag niet pepermunt in den winkel, doch vraag KING-Pepermunt. Dan ontvangt Gij origineele en lekkere pepermunt. Let op de verpakking KING- pepermunt wordt ons per ons verkocht in zakjes, waarop dui- delijk staat KING Extra Strong, hetgeen ook op rolletjes van 5 en 10 et. voorkomt. In ieder tablet staat King Extra Strong. Men heeft dus vooral op het woord KING te letten. Voor H.H. Winkeliers W. HOEPMAN, Hoogezand. -i, rrgs par h. j auo.o 11 j ai.m u. <sa. Te verkrjjgen bij de moeate Apothekers en goede Drogisten. WAOHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co,, De RiemerstrMt 2e/4. Den Haag.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1927 | | pagina 2