VAN N PAKJEÎ al I. POOL Zniderstraa %epeens< VÛOfWCfarfâ de volmaki Hederl. MODE KRUIS Alg, Jaarvergadering in 't hôtel STMti, Âbunenten op de Moceetiale Pfanten-BoBldag. Een groote partij Appels, ZWARTMERK QEELMERK GROENMERK BLAUWMERK WITMERK ruiming Is het s geinaait ''S£'JMSWssM iTALIANO Débet Mamlmtet Pépita Mij. C. IIUEITS, Km worden nog steeds aangenomen. J. TROMP - Tel 255. Oproeping. artflHghoek. Lijkki» antie Tevens van den stofzuiger. Door c onderzoekingen en proei de laboratoria zijn onze i in gesiaagd *n nieuw mod stofzuiger te maken, dat ii ten zôô geper£ectionneer< meenen gerechtigd te zijn c De Electrolux is de beste e ste stofzuiger die in de ge wordt gemaakt. Vcaagt nog heden gratis c Pkatseiij k ffionm van KING-PEPERMUNT Âanlegkosten f 6. Âbounementskosten f 2 per maand. Lnidsprekers vanaf f 15. Fitzendingen van de Kadiocentrale Hoogezand-Sappemeer. Advertentiën Opgaaf of Betaling is de VERGEL1 Kuipen van Teakhoi Geen enkel gegc VEEBOOFDSFôT Gral VRAAGT UV groote parti] ort f 1.15 ima - 2.35 atsen 24 en 37 cent. EOB< Het nieuwe mode! XI heeft o.a. ci beteringent 50 grooter zuigkrac patenteerde inrichting om te zuige smeren niet noodig afneembaai slede bij het reinigen van den apparaat rechtstandig op den gron isolatie-systeem zeer élégant vs voudiger, gemakkelijker. Gronin; Sappemeer. Door bemidde- ling van Okken 's Makelaars- kantoor kocht de heer H. J. Eikema, burgemeester dezer gemeente, het heerenhuis. eigendom, van den hser Gai- derman, staande aan d& Noor- derstraat. .De heeren M. Doornbos en G. Kok, thans in denRaad de Volkskjesvereeniging ver tegenwoordigen, zullen bij de komende verkiezingen geen candidaat weer zijn. De heer Doorbos is 27 jaar Raadslid geweest, en #enschte geen hernieuvving van z'n mandaat. Met de [heeren Doorn bos en Kok, zal ook de heer A. B. Remk.es, welke geduren de ruim 22 jaar zitting had voor de Roomsch Katholieke, niet weer in de nieuwe Raad terugkeeren. Hij heeft te kennen gegeven niet weer voor eene candidaat stelling in aanmerking te wib len kornen. De Gemeenteraadsver- kiezings voor deze Gemeente zijn vastgesteld op Dindsdag 17 Mei a. s. Hoosezand. Naar we ver- nemen is door het Drankweer Corriité hier ter plaatse thans deflnitief besloten om 7-8-9-en 10 April een tentoonstelling te houden van het volledige Drankweer Muséum. Reeds eenig jaren geleden is dit muséum in Sappemeer geweest, en in dien tijd is dit aanmerkelijk uitgebreid, zoodat het thans een opper- vlakte heeft van een klbtne 200 M2. Het bestuur doet thans reeds stappen deze tentoonstelling te doen slagen en hoopt te kunnen rekenen op medewer king van de officieele lichamen te Hoogezand en Sappemeer, leeraren, onderwijzers, dokto- ren, Kerkbesturen enz. Woensdagmorgen had in de school van den heer Jansma een intieme samen- komst plaats. De heer Jansma nam af- scheid wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Een der schoollokalen was versierd en toen tegen tienen de heer J. met echtge- noote verscheen, was daar een groote groep autoriteiten en vrienden aanwezig. Achtereenvolgens spraken mej. J. Klimp namens het personeel, de burgemeester, deheer D. Bartels, namens het gemeentebestuur, de oud-bur- gemeester, de heer I A. v. Roijen, de heer dr. P. W. Koppius namens de comm. v. toez. op het lagt-r onderwijs, de heer mr. YVevers Stous namens de Ouder comm. de heer A. Buikema namens het U. L. 0. onderwijs, de heer L. Kranenborg namens het ODd Gen. de heer Joh. Kla- sens namens het onderwijzend personeel in de gemeente. In dankbare woorden dank- te de heer Jansma voor de vele blijken van belangstelling en genegenheid. - Ds. B. J, Aris pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier, staat op het 6- tal voor een beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Garmerwolde. Aan de strooeartonfa- briek HooitesBeukema te Kalkwijk is Donderdag een staking van messenjongens uitgebroken. De eisch is hoo- ger loon. De heer B. Buining, Vrijh< idsbondsch lid van den Raad, heeft te kennen gegeven voor een Raadszetel niet weer in aanmerking te willen ko- men<, De voordracht voor hoofd van de school (kom) alhier bes.taat uit 1. J Nieboer, O.-Pekela. 2. A. Schaap, Ide, Yries. 3. Tj. v. d. Meer, Nieuwer- Amstel. Koliiam. Voor diploma B. van de Ned Iïeidemaatschap- pij is gesiaagd de heer G. Brust alhier. Kropswolde. De heer H. Dontje alhier legde met goed gevolg examen af voor diplo ma B. van.de Ned. Heide- maatschappij. Zuidbroek. De arbeider J. J. Fikkers werd bij het snoe- ien van boomen door een neervallende tak vrij ernstig geraakt Dr. de Groot consta- teerde vrij ernstige kneusin- gen. De heer J. v. d. Woude van hier, is benoemd tôt agent van politie teGroningen. Bij Kon. Besluit d.d. 18 Febr. no. 31 is aan de loterijcommissie uit de Ver- eeniging voor Volksvermaken alhier, wederom vm-gunning verleend tôt het houden van een verloting. HET NIEUWE HOESTMIDDEL B verkriîôbaar bij dé meeste goede winkeliers.en wordt af- gewogen (n Italiano-zakle» 20 cents per on3. DEFABRIKANTEN Voor H H. Winkeliers bij Fa. W. HOEPMAN, Hoogezand. GOLO RUSH van CHARLY CHAPLIN Gisteravond werd in de bios coop de eerste opvoering ge geven van de reeds lang aan- gekondigde film. Het duurt ternauwernood een paar uur. In dat tijd ver- loop heeft het Nootlot met Charlie ailes gedaan wat het een mensch doen kan. Het heeft heur verheven in een hemel van hoog en kinderlijk geluk, het heeft hem in span- ning en hoop gebracht, het heeft hem bedroefd doen zijn, hem ook gemarteld; hem ver- verpletterd en hem verdwaast, weer overeind gezet. Chaplin is de speelpop van het nood- lot. Vrijwel al zijn films, al zijn scènes spelen zich af tusschen het Nootlot en hem. Charlie staat altijd tegenover dat reusachtige onbereikbare, ge- vaarlijke. Het Noodlot in- carneert; soms zit het in zijn stok die hem ontsehiet, soms in de geweldige kracht van een Sneeuwstorm. Soms is het de glimlach in de oogen van een meisje, soms het touw van zijn broek dat loslaat. Het Noodlot incarneert aile dingen en aile menschen om Chaplin heen zijn vleeschwor- dingen ervan. Ailes is onberekenbaar en onbegrijpelijk ieder mensch die hij ontmoet, ieder voor- werp dat hij aangrijpt kan hem even goed vriendelijk als kwaadaardig gezind zijn. Daarom geeft hij den grijns van zijn mond tegelijk met de starheid van zijn bange oogen aan allen ter begroeting Wil je me vermoorden of wil je met mij spelen. Zoo gaan de dingen. Zoo wordt er met Charlie gesold van scène op scène. Hij duld ailes. Hij kent geen omstan- digheden. Zijn lachwekkend- heid is even joyeus als zijn verdriet is navrant kan zijn. Een stuk? Neen, een stuk is het feitelijk niet. Het zijn avonturen evenveel avontu- ren als Chaplin's Noodlot ge daan tes heeft. Maar hij krijgt het meisje. En wat er aan stuk is, is daarmee uit. De film die buitengewoon kostbaar is wordt6 achtereen- volgende dagen (tôt en met Woensdag) in de bioscoop van den Heer Milius vertoond. Wie zich een onvergetelijke avond wil verschaffen die ver- zuime deze voorstelling niet. Bnrgerlijkaû Stand. SAPPEMEER. 24 Februari 3 Maart 1927. Geboren Arend Dirk, z. v. Johannes Rudolflus Stokkel en Alida Christina Swart; Fokko, z. v. Albert BriDk en Antje Roelfsema; Hiltjo Jakob, z. v. Kornelis de Vries en Barbara Klein; Anthonij, z. v. Fokko Woldhek en Aaltje Messink; Klazina, d. v. Johan Scholma en Gesina Gerdes. Overleden Arend van der Veen, oud 75 j weduwnaar van Jantje Bouwman, Reemtje van Egmond, 54 j. vrouw van Hamko Streuper (overl. te Gro ningen). HOOGEZAND. 24 Februari-3 Maart 1927. Geboren Pieter, z. v. Jakob Bilder en Annechlen Pentinga, te Kalkwijk; Daniël Gerrit, z. v. Harm Knevelbaard, en Ida Maria Schuitema, te Martens- hoek. Ondertrouwd Simon Weze- man, van Oude-Pekela a/b, en Johanna Elisa Wiltens, van Hoogezand a/b; RemmeltHid- dingk, en Esselina Hut beiden van Windeweer. Getrouwd Frederik Piening en Albertje Meertens; Lodewyk Vroom en Geertje Klunder. Overleden Hindrik Braam, oud 81 i. echtgen. v. Margare- tha Jirnch Wolderich overl te Groningen; Berendina Fikkers, oud 86 j. weduwe ?ân Mat- theus Westhoff; Gosse Nieber oud 82 j. weduwnaar van Jan tje Nieuwold. Levenloos aangegeven kind van Teunis Veenstra en Aaltje Ostermann. SLOCHTEREN 25 Febr.—3 Maart. Geboren Auke d. v. R. Zwaneveld en J. Scholtens, Kolhara; Pieterdina d. v. 0. Ludolphie en S. Boelens, Over schild; Martje d. v. Trijntje Boelens, Overschild; Ondertrouwd Hendrik Jan Niewenweg, 31 j. Pandeglang (Ned. Indië) en Geessien Mul- ders, 32 j. Steendam; Johan nes Bouwman, 27 j. Wolden dorp en Jantje Kiel, 23 j. Overschild; Overleden: Geert 11 mnd. z. v. A. Wallema en B. Wil- deboer, Schildwolde Marchien Hovius, 76 j., wed. van Hin drik jDijkman, Kolham Wil lem, 27 j. z. v. T. van der Ark en A. Engels, Siddeburen. NOORDBROEK. 18 Februari 4 Maart 1927 Geboren Jantje, d. v. Boe- lo Hartman en Grietje Vos. Ondertrouwd Albert Mars 67 j. te Zuidbroek en Fenne- chien Kampens, 67 j. te Noord- broek. Getrouwd Willem Adriaan Sneep, 23 j. te Ossendrecht en Hebeltje ten Have, 22 j. te Noordbroek; Jannes Bosma, 47 j. te Hoogezand en Zwaan- netteKooi, 39 j. te Noord broek. Officieels Publication. HINDERWET. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Slochteren Gezien art. 6, 2e lid en art. 7 der Hinderwet Brengen ter algemeene ken- nis dat bij hun Collège is inge- komen een adres 1. dd. 11 Februari 1927, van de Continental Petroleum Company „Texaco" te Rotter dam, Willem Buytewech- straat 70, om op het perceel, gelegen te Overschild, kada- straal bekend gemeente Sloch teren, Sectie A. No. 1422, eene ondergrondsche bewaarplaats voor benzine, inhoudende 2000 Liter, met bovengrondsche aftapinrichting te mogen op- richten; 2. dd. 9 Februari 1927, van de Maatschappij tôt detailver- koop van petroleum „De Auto- maat" te 's-Gravenhage, Be- noordenhoutscheweg, om op het perceel te Slochteren, kadastr. bekend gem. "Sloch teren, Sectie F. No. 1521, eene ondergrondsche bowaarplaats voor benzine, inhoudende 6000 Liter, met bovengrondsche af tapinrichting en van een vul- putje te mogen oprichten; 3. dd. 14 Februari 1927, van Pieter de Groot, Brood bakker te Kolham, om op het perceel te Scharmer, kada- straal bekend gemeente Hark- stede, Sectie L. No. 196, eene Brood-, Koek- en Banketbak- kerij te mogen oprichten. welke verzoeken met de in art. 8 der wet genoemde bylagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage zijn gelegd dat door hen aan de belang- hebbenden op den 16 Maart 1927 des voorm. te elf uur in het Gemeentehuis gele- genheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen, die bij hen tegen de oprichting op de aangeduide perceelen van de hiervoren genoemde inrichtingen mochten bestaan, kunnende bij die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij, die bezwaren inbrengen, hunne bezwaren mondeling en schrif- telij^ toelichten. Dat de schrif- turen, die te dezer zake by Burgemeester en Wethouders mochten inkomen, vanaf den 12 Maart 1927 voor de verzoe kers zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter Ge- meentesecretarie ter inzage zullen liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan verzoek, zy nietontvan- kelijk verklaard zullen worden, als zij niet op de in deze ken- nisgeving aangewezen zitting zijn verschenen, en dat der- halve het indienen van een bezwaarsohrift op den dag der zitting niet voldoende is. Slochteren, den 2 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd Van der Hoop van Slochteren De Secretaris, H. SNATER. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders van Slochteren brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden, no. 75, vergunniDg is verleend aan „De American Petrolbum Com pany" te 's-Gravenhage, ge- bouw Petrolea, Kantoor hou- dende te Groningen, H. W. Mesdagstraat no. 41, voor het oprichten van eene onder grondsche bewaarplaats voor benzine, inhoudende 6000 Li ter, met bovengrondsche auto matiser werkende aftapinrich ting op het perceel te Schild wolde, kadastraal bekend ge meente Slockterefi, Sectie B. no. 896, en wel onder de na- volgende voorwaarden 1. dat de ondergrondsche benzine bewaarplaats met bo vengrondsche automatisch werkende aftapinrichting ge- heel moet worden ingericht overeenkomstig de aan ons Collège overgelegde gedetai- leerde teekeningen om de aan de vergunning gehechte om- schrijving en verder volgens de voorschriften aangegeven in de Leidraden la(Ondergrond- sche voorraadketels) en 2 (Pompen). gevoegd bij het rap port der Benzine Commissie, dd 4 Juni 1923; 2. dat de bovengrondsche- aftapinrichting minstens vijf Meter verwijderd blijft vanaf de grensscheiding van het per ceel, Sectie B. No. 947 eige- naar de heer D. de Fluiter; 3. dat de inrichting vol- tooid en in werking gebracht zal moeten zijn binnen zes maanden na heden. Slochteren, den 25 Febr. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd. YAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris. H. SNATER. U. L. 0. School te Slochteren. Leerlingen, die de 6e klas eener lagere school doorloopen hebben, kunnen 1 April a s. toegelaten worden. Aangifte v<56r 21 Maart a. s. bij 't Hoofd der School den Heer R. Jongsma. Burgemeester en Wethouders van Slochteren, VAN DER HÔQP VAN SLOCHTEREN. De Secretaris, H. SNATEft. HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Hoogezand Gezien art. 6, 2e lid en art, 7 der Hinderwet Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat bij hunne vergadering is ingekomen een verzoek van G. H. BODEWES, blok en mastmaker. te Martenshoek, om uitbreiding van de blok- en mastmakerij, op het per ceel, gelegen te Martenshoek kadastraal bekend gemeente Hoogezand, Sectie K, no 2084. door plaatsing van een electro- motor van 3 P.K. voor aan- drijving van een lintzaagma- chine. welk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bylagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd dat door hen aan de be langhebbenden op den 18 Maart 1927, des voormiddags te 10 uur, in het Gemeentehuis gelegenheid zal worden ge geven om de bezwaren in te brengen, die by hen tegen de uitbreiding op het aange duid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die ge legenheid zoowel de verzoe kers als zij, die bezwaren in brengen, hunne bezwaren mon deling en schriftelijk toelich ten. De schrilturen, die te dezer zake bij Byrgemeester en Wethouders mochten in komen, zullen van den 15 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor den verzoeker zoowel als voor hen die be zwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan verzoek, zij niet ontvankelijk verklaard zullen worden, als zij niet op de in deze kennisgeving aange wezen zitting zijn verschenen, en dat derhalve het indienen van een bezwaarschrift op den dag der zitting niet vôl- doende is. Hoogezand, 4 Maart. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris G ZWIERS. Afd. Hoogezand, Sappemeer en Omstreken. te houden op Dinsdag 8 Maart 1927, 'a avonds 8 uur. Leden en belangstellenden in het Roode Kruis worden dringend uitgenoodigd deze vergadering bij te willen wonen. Met welwillende medewer- king van het en van Wijzigingen voorbehouden. Gisterenavond plm. 10 uur hield Hilversum plotseling op wy maken er op attent dat de oorzaak alzoo niet by ons ligt! ZATERDAG 5 MAART. Langenberg, Muziek. Parijs, Jasz-.Band. Londen, Muziek en Causerie. Langenberg, Liederenavond. R. A. lezing van 8.10-9 00 vervalt, daar dit minder intéressant is dan Langenberg. 9.3510.00 Hilversum, Vioolspel Boris Lensky. 3e jaarfeest Amst. Radio-Sociëteit. ZONDAG 6 MAART. Hilversum, Kath. Morgenwijding.* Vrijz. Prot. Uitzending. Langenberg, Muziek Hilversum, Hawaiïnmuziek. 4.20— 5.15 5.15— 5.55 6.20— 7.45 8.05— 9.35 V. A. 10.00-12.00 8.30- 9.30 10.30—11.30 11.50—12.20 1.00- 2.30 2.30—plm. 4.00 Artis-Concert, 4.00— 5.00— 6.30— 7.20— 8.00- 10.20-11.20 11.20— 2.20 3.00- 4.20- 5.20- 5.55- 6.30— 4.00 5,20 5.55 6.80 6.45 5.30 Londen, Kamermuziek. 6.30 Hilversum, Herv. Kerkdienst. 7.20 Langenberg, Synagogale, Hebreeuwsche en Jid- dische gezangen. 9.35 „Der fliegende Hollander". 8.10 Hilversum, Persberichten en Sportuitslagen. 9.35—pl.m.ll uur Avondconcert, Cello-solist. Na afloop Berlijn, Muziek. MAANOAG 7 MAART. 10.20—11.20 Langenberg, Muziek. 11.20— 2.20 Daventry, Muziek. 3.30— 4 00 Hilversum, Vrouwenhalfuurtje. 5.00— 6.00 Kinderuurtje. 6.30— 6.45 Londen, Muziek. 6.45— 7.15 Hilversum, Tuinbouwhalfuui tje. 7.15— 7.15 Londen, Muziek en Causerie. 8.10—plm. 11.00 Hilversum, Inw. van de nieuwe Studio. DINSDAG 8 MAART. Langenberg, Muziek. Londen, Muziek. Hilversum, Knipcursus. Langenberg, Liederen en Viool. Parijs, Piano, Viool, Cello. Hilversum, Concert. Hilversum, Landbouwkwartiertje. Onderwerp De rentabiliteit van den landbouw. 7.05— 7.45 Londen, Muziek en Spreker. 7.45— 8.10 Langenberg, Orkest. 8.10—plm. 11.00 Hilversum, R. Kath. Radio-avond. Hierna: Londen, Dansmuziek. WOENSDAG 9 MAART. Langenberg, Concert. Daventry, muziek. Hilversum, Knipcursus. Lezing: Ziekenverzorging. Langenberg, Concert. Parijs, Concert. Daventry, Orgelbespeling. Orgelbespeling. Causerie internationale zaken". Pianospel (Bach). 8.10—plm. 10.00 Hilversum, Chr. Radio-avond. Na afloop Langenberg, Concert. DQNDERDAG 10 MAART. 10.20—11.20 Langenberg, Mozart. 11.20— 2.20 Daventry, muziek. 3.30- 4.30 Hilversum, uurtje voor wees- en ziekenhuizen. 4.30— 5.20 Langenberg, Liederen, Viool. 5 00— 6 45 Hilversum, Muziek, Sopraan. 7.20— 8.10 Langenberg, Muziek, Ténor. 8.10—plm. 11.00 Hilversum, Avond in Delft. Na afloop Daventry, Dansmuziek. VRIJDAG II MAART. 10.20—11.20 Langenberg, Concert. 11.20— 2.20 Daventry, Concert. 4.05— 5.30 Daventry, Muziek voor schoolkinderen. 5.30— 5.55 Parijs, Zang, Viool. 6.20— 7.35 Londen, Muziek en Spreker. 7.35— 9.20 Langenberg, Klassieke en Orkestmuziek. 9.20—plm. 11.00 Hilversum, Avondconcert. Na afloop: Kûnigswusterhausen, muziek. 10.20—11.20 11 20— 2.20 3.00- 4.00— 4.30- 5.20— 6.20— 7.05- 7.20- 7.35- 4.00 4.30 5.20 5.55 6.40 7.20 7.35 7.45 FREDIKBEURTtEN ZONDAG 6 MAART. Herv. Gem. Hoogezand v-m. 11.20 uur Kinderkerk, ds. B. J. Aris. 's Avonds 7 uur ds. B. J. Aris. Onderwerp „0m 'n handvol geld". Sappemeer v.m. 11.15 uur Kinderkerk. 's Avonds 7 uur ds. Pyn- acker Hordjjk. Westerbroek: v.m, 10 uur ds. B. J. Aris, Onderwerp „De M.ensph en de Machine". Kropswolde n.m, 2 uur ds. Diddens. Kiel windeweer v.m. 10 uur ds. Diddens. Siddeburen v.m. 9i/2 uur ds. Teensma. Harkstede-Scharmer v.m. 91/2 uur ds. Fischer. Zuidbroek v.m. 9i/2 uur ds. Tammens. Dcopsgez. Gem. Sappemeer v.m. lOuurds. ten Cate. Geref. Gem. Sappemeer: v.m. 91/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. Spoelstra. Zuidbroek v.m. 91/2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer V.m. 10 uur de heer Meer- holz. N.m. 5 uur de heer Meer- holz. Vroombosch n.m. 8 uur de heer Hellendoorn. Schaaphok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Muntendam: V.m. 91/2 uur de heer J. Jager. N m. 5i/2 uur de heer J. Jager. Borgercompagnie Café Dryf- holt, Maandag 7 Maart, 's av. 7 uur, de heer Jager. Bapt. Gem. Hoogezand: „Bethel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer Mosterd v. Groningen. N.m. 6 uur de heer Mosterd van Groningen. Woensdagav. 71/2 uur Bid- stond. Foxhol „Rehoboth" v.m. 10 uur, de heer B. Niezen. N.m. 6 uur de heer B. Niezen. 's Av. 8 uur Jongel.-Verg. Dinsdagav. 71/2 uur bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur Heiligingsdienst. 's Av. 71/2 uur Verlossings- meeting. Donderdagavond 7ys uur Openbare Samenkomst. Leider der bijeenkomstea J. Middelkoop, Res.-Officier. Statenverkiezlng. In de kieskring Win- schoten zjjn de volgende heeren 0. a, candidaat gestold voor de a.s. Prov. Statenver kiezlng. Voor de Vrjjheidsbond de heer U. D. Reinders, wethou- der te Hoogezand. Voor de Vrijz- dem. Bond de heeren D. L. de Koe, wet- houder te Sappemeer en H. E. Buurma, wethouder te Hoo gezand Voor de S. D. A. P. de hee ren D. Bartel, burgemeester van Hoogezand, en J. F. v. Delden, lid v. d. Raad te Sap pemeer. Voor de Comm. Partjj de heer G. Mulder te Sappemeer. ALLEN, die iets te VORDE- REN hebben van, of VERSCHULDIGD zijn aan de nalatenschap van HENDRIK DE VRIES, in leven ketelmaker, ge- woond hebbende te Sappemeer, aan de Stationsstraat No. 75 en overleden te Groningen den 16 Februari 1927 worden verzocht daarvan te doen vôôr 15 Maart 1927, ten kantore van Notaris D. L. DE KOE te Sappemeer. Notaris DE KOE te Sappe meer, zal op Maandag 7 Maart 1927, 's nam. 1 uur, ten verzoeke van deDRENTSCH-GRONING- SCHE BANKVEREENIG1NO, in de Kweekerij nabij de Noor- derstraat te Sappemeer, t.o. de R. K. Kerk, tegen contante be taling, publiek verkoopen halfstam met 1- en 2 1. kroon en voor halfstam; partij Morel, wilde Kers, Appelcopulatie, Zwarte Bes, Manettitak met moerpl., Licustrum vulcaris, Haagdoorn, deels inge|uild. ÈS •I DEN HAA< Arnhem, Brt Haarlem, H Meppel.Mid -r - f HINDERWET. Burgemeester en Wetfecuders der gemeente Hoogetiu'd Gezien art. 6, 2e lid, en art. 7 der Hinderwet Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat bij hunne veigadering il ingekomen een verzoek van de N. V. W. A. Schoîten's Citemi- Bche Fabrieken, fab-ikaute, te Groningen, om uUbrtiling van de cln mische fafcriek op het per ceel, gelegen te Fuxhohterbosch kzdastraal bekend gemeente Boo g-zsnd, sectie L. no. 1661, docr hsrstel van een bestaand gebouw en dit in te richten als bergplaats en voor het maken van kleefstof- fen, waarvoor als drijfkracht zul len worden gebruikt 2 elecîro- motoren, resp, van 25 en 5 P. K. welk verzoek met de ia art. 8 der wet genoemde bylagen ter secretarie dezer gemeente ter iusage is gelegd dat door hen aan de belang hebbenden op den 18 Maart 1927, des voormiddags te 101/2uur, ia het Gemeentehuis gejegenheid zal worden gegeven om de be zwaren in te brengen, die bij hen tegen de uitbreiding op het aaDgeduid perceel, van de hier voor genoemde inrichting moch ten bestaan, kunnende bfj die gelegenheid zoowel de verzoekers als zij die bezwaren inbrsngan, hunne bezwaren mondeling en schriftelijk toelichten. De schrif- turen, die te dezer zake b(j Burge meester en Wethouders mochten inkomen zullen van den 15 Maart a. s. ter secretarie der ge meente voor den verzoeker ■•zoowel a^ voor hf=n die bezwa ren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat ingeval zy hoog-r beroep moch ten willen instellen tegen de te namen beslissing op het gedaan verzoek, zij niet ontvankelijk verklaard zullen worden, als zij niet op de in deze kennisgeving aangewezen zitting »ijn versohe nen, en dat derhalve het indienen vau een bezwaarschrift op den drg der zitting niet voldoende is. Hoogezand, 4 Maart 1927, Burgemeester en Wethouders vaornoemd D. BARTELS. De Secretaris G. ZWIERS.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1927 | | pagina 2