fr I Oiid en kg, T m, .SI Pkatseîijk Nienws. v°°r*00£ IV I _2£l simm a ejnsc hedèeftijd gapanti| Sappemeeb. De Gasthnis- verlotingscommissie is het reeds nu gelukt de loten, op slechts enkele stuks na, te plaatsen. De aangekochte prijzen, w.o. 10 rijwielen, trapnaaimachine waschmachine, ameublement, enz. zijn, behalve de auto en paarden, vanaf heden tentoon- gesteld in het Gebouw achter de R. K. Kerk. Wij durven een ieder aanraden, de prijzen eens te gaan bezichtigen en zijn er bij voorbaat reeds van overtuigd dat men met ons zal zeggen „Dat is de moeite waard, daarop waag ik een kansje". Hoogezand. Door het Cen- traal Stembureau zijn de resp. lijsten voor de a.s. Raadsver- k'iezingen de volgende plaat sen aangewezen 1 Roomsch-Kath. 2 Vrijheidsbond 3 Anti-Rev. 4 Vrijz. Dem. 5 S. D. A. P. In de eerst volgende vergaderingen van de Raden der gemeenten Hoogezand en Sappemeer komt aan de orde een voorstel om voor de bouw van een brug over het Winkelhoeks^erdiep een be- drag van f 75'0 per gemeente beschikbaar te stellen. Indien dit bedrag door de gemeenten beschikbaar wordt gesteld, zijn Ged. Staten ge- negen, de nieuwe brug een breedte te geven van 8 M. Aan de Zuidzijde komt dan voor de scheepsjagers een af- gesloten jaagpad van 1 M. terwijl aan de Noordzijde een voetpad van 2 M. breed zal worden gemaakt. De heer F. Groeneveld alhier, heeft onder nadere goedkeuring van den Raad, aangekocht een perceel bouw- terrein, ter grootte van 373 M2., tegen een prijs van f 5 per M2., liggende aan de Schoolstraat, naast het perceel van den heer Van der Heide. Kielwindeweer. Op de plaats waar ^thans nog een paar noodwoningen staan, zal binnenkort een dubbel woon- huis verrijzen. Gebouwd zal worden een blok woningen, zooals door Volksbelang" zijn gebouwd aan de v. Roijenstr. te Kropswolde en aan de Borgweg. Yoor 'het streekaanzien brengt de opruiming van de houten woningen een aan merkelijke verbetering. Zuïdbroek. Door B. en W. wordt voorgesteld het ver- menigvuldigingscijfer G. I. B. voor 1927/28 te bepalen op 2.2. Yorig jaar 2. Foxhol. Op de fabriek Tonden werd de arbeider H. Wolthuis door de as van een machine gegrepen. Hij kreeg ernstige verwondingen aan borst, been en hoofd. Op advies van dr. Blonk werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Burgerlyken Stand. SAPPEMEER 15-21 April. Geboren Antje d. v. Jan Louwrens Postema en Trijntje Hakkeling. Abraham Jan, z.v. Harm Dontje en Antje Reinek. Johanna d. v. Hendrik Wa termulder en Hinderkien Bal- lema. Ondertrouwd Jan Schui- tema 21 j. van Sappemeer en Gerregien Klunder, 20 j. van Hoogezand. Freerk Bulder 26 j. van Semarang (N. 0. I.) en Martha Tromp 23 j. van Sap pemeer. Johannes Harmannus Henricus Savenije 28 j. en Wietske Catharina Scholte 21 j. beiden van Sappemeer. Cor- nelis Bijlsma 25 j. en Alber- tje Biel 25 j. beiden van Sap pemeer. Poppe Deurholt van Hoogezand en Grietje Rleks van Sappemeer. Getrouwd Albert Jager, 42 j. en Hinderkien Veentjer 45 j. jbeiden van Sappemeer. Overleden Jan Akkerman 16 j. z. v. Jakob Akkerman en Albertje Boersma. HOOGEZAND, 15—21 April. Geboren Jantje, d. v. Roelf Hendrik Hamminga en Jantina van der Laan, Windeweer Gezinus Johannes, z. v. Harm Jager en Jantina Dilling, Kalk- wijk Maria, d. v. Jan Yegter en Neeltje Yenema, Martens- hoek. Ondertr. Frederik Nieb rg van Zuidlaren en Harmina Alb. Brouwer te Kropswolde Jan Schuitema van Sappemeer en Gerregien Klunder van VYesterbroek Jakob Eggens van Westerbroek en Hinde- rika Siekman van Borgweg, SI., onl. te Sappemeer Jacobus van Duinen en Gezina Brugge beiden van Kalkwijk Harm Bouman van Wolfsbarge en Aaltje Hoving van Vossen- burg Pieter Das van Schui- lingsoord, gem. Zuidlaren en Jantje Aalders van Kiel Lucas Uilenburg van Bedum en Trijntje Siekmans van Bedum, onl. te Westerbroek. Getrouwd Uge Feuhekes en Anna Mellens. Overleden: Harm Knol, 57j. ecbtgen. van. Anje Zeinstra, overl. te Groningen Arend Smit, 60 j., echtgen. van Jantje Buising, overl te Gro ningen Roelf Grasmeijer 73 j., laatst weduwn. v. Ebeltje Borema; Wilhelmina Yroom, 21 d., d. v. Lodewijk Vroom en Geertje Klunder. NOORDBROEK 14—22 April. Ondertrouwd: Filippus Spak man 26 j- te Haren en Fou- china Blaauw 26 j. te Noord- broek. Geert Willem Duister 27 j. te Groningen en Heike Maria Waslander 23 j. te Noorbroek. Hendrik Holthuis 26 j. en Alida Jantina Bure- ma 23 j. beiden te Noordbroek. Getrouwd Aaldrik Pieter Nijborg 25 j. te -Hoogezand en Grietje Bronwer 19 j. te Noordbroek. SLOCHTEREN 15—21 April. Geboren Wibbo z. v. H. Haan en A. Bontsema, Hél ium. Greta d. v. J. Jansen en P. Feenstra, Harkstede. Mar- tje Henderika en Jantina d. v. D. R. W-ildeboer en E. Bronsema, Siddeburen. Ondertrouwd Fokko A. Steenhot 25 j- Harkstede en Roelfie Weites 20 j. Schar- mer. Aile Blauw 23 j. en Mar- tje Roelîsema 28 j. Stddebu- reu. Wobbo Heidema 27j.en Geertje Tonkes 19 j. Woud- bloem. Jurrien Haan 31 j. Siddeburen en Jantina Steen- huil 31 j. Groningen. Jacob Sissing 23 j. Noordhorn en Trijntje Muider 23 j. Sidde- buren. Corne-lis Snitjes 26 j. Kolham en Grietje Timmer 25 j. Slochteren. Overleden Willem 4 d. z. v. J. Wildeboer en A. Blaauw, Siddeburen. Albert Folkersma 67 j. weduwnaar van Harmke Woldinga, Sloch teren. wordt verkwikt door een tijne pepermunt, maar niemand is ge steld op een bitteren nasmaak. Koopt daarom uitslui- tend KING gefabriceerd uit de on vervalschte echte pepermuntolie. KING pepermunt is lekker en toch krach tig. Qfflcieelô Publication. Gevonden voorwerpen, Een zwarte Dameshoed. Een Sleutel van een Lipsslot. Een Rij wielbelastingmerk 1927 Inlichtingen te bekomen Secretarie Hoogezand. HINDERWET- Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethou- ders van Hoogezand; Gelet op het verzoek, onder dagteekening van 3 Maart 1927, ingediend door de N. V. W. A. SCHOLTEN 's Chemi- sche fabrieken, fabrikante, te Groningen, waarbij vergun ning wordt gevraagd tôt uit- breiding van de chemische fabriek, door herstel van een bestaand gebouw en dit in te richten als bergplaats en voor het maken van kleefstoffen waarvoor als drijfkracht zul- len worden gebruikt 2 electro- motoren, resp. van 25 en 5 P.K., op het perceel gelegen te Foxholsterbosch, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie L., no. 2661; Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen binnen den termijn, bepaald in artikel 8, eerste lid der Hinderwet, op grond dat van het Districts- hoofd der .Arbeidsinspectie de mededeeling, bedoeld in art. 12 bis. 3e lid der Hinderwet, nog niet is ontvangen; Gelet op artikel 8, tweede lid, der Hinderwet; Begluit-en De beslissing voormeld te verdagen. Afschrift van dit besluit zal aan den verzoeker worden uitgereikt. Hoogezand, 19 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester D. BARTELS. De Secretaris G. ZWIERS. HINDERWET. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand Gelet op het verzoek, onder dagteekening van 28 Februari 1927, ingediend door G H. BO- DEWES, blok - en mastmaker, te Martenshoek, waarbij ver gunning wordt gevraagd tôt uitbreiding van de blok - en mastmakerij, door plaatsing van een electromotor van 3 p. k. voor aandrijving van een lintzaagmachine, op het perceel gelegen te Martens hoek, kadastraal bekend ge- I meente Hoogezand, sectie K J no. 2084; Overwegende, dat de beslis sing op dit verzoek niet kan worden genomen binnen den termijn, bepaald in artikel 8, eerste lid, der Hinderwet, op groDd dat van het Districls- hoofd der Arbeidsinspectie de mededeeling, bedoeld in art. 12 bis, 3e lid, der Hinderwet, nog niet is ontvangen; Geleti op artikel 8 tweede lid der Hinderwet; Besluiten De Beslissing voormeld te verdagen. Afschrilt van dit besluit zal aan den verzoeker worden uitgereikt. Hoogezand, 19 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris, G- Z WIERS. Ter-inzage-legging van liisten van candidaten. De Voorzitter van het cen- traal stembureau voor de ver- kiezing van de leden van den Raad der gemeente Slochteren maakt bekend, dat de lijsten van candidaten voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd, met vermelding van de num- mers der lijsten. Slochteren, 16 April 1927. De Voorzitter voornoemd, VAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. Gevonden Een Rij wielbelastingmerk 1927 Terug te bekomen bij A. Hartman, Gemeenteveldwach- ter, Kolham. 0p8nbaarmaking van de Candidaten-lijsten voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter van het als centraal stembureau optreden hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van den Raad der gemeente Hoogezand brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeen te ter inzage voor een ieder zijn nedergelegd de lijsten van candidaten, ingeleverd voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Hoogezand, 22 April 1927. De Voorzitter voornoemd, D. BARTELS. P REDïKBEURTEN ZONDAG 24 APRIL. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. B. J. Aris. Onderwerp „Open Vensters". V.m. 11.15 Kinderkerk, ds. B. J. Aris. Sappemeer v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. Westerbroek: v.m. 10 uur ds. Pois. Kropswolde f n.m. 2 uur ds. Pijnacker Hordijk. Kielwindeweer n.m. 2 uur ds. Aris. Onderwerp „Open Vensters". Siddeburen v.m. 91/2 uur ds. Teensma. Harkstede-Scharmer geen dienst. Zuidbroek v.m. 91/2 uur ds. Tammens. Doop. Dcopsgez. Gem. Sappemeer geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9*/2 uur ds. Spoelstra. N.m. 5 uur ds. Spoelstra. Zuidbroek: v.m. 91/2 uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer V.m. 10 uur de,heer Meer- holz. N.m. 5 uur ds. Bos van Slochteren. Bediening H. A. Vroombosch n.m. 3 uur de heer Hellendoorn. Schaaphok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Stootshorn: n.m. 2Vs uur de heer W. Meerholz Wzn. van Sappemeer. Muntendam V.m. 93/a uur de heer J. Jager. N m. 51/2 uur de heer J. Jager. Bapt. Gem. Hoogezand: „Bethel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer J. Reinholtd N.m. 6 uur de heer Reinholtd. Woensdagav. 71/2 uur Bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur Heiligingsdienst. 's Av. 71/s uur Verlossings- meeting. Donderdagavond 73/2 uur Openbare Samenkomst. Leider der bijeenkomsten J. Middelkoop, Res.-Officier. c U vindt bij ons aile maten; ook de grootstel U vindt bij ons aile maten; ook de grootstel AMSTERDAM ROTTERDAM DEMHAAG HAARLEM LEIDEN UTRECHT ARNHEM GRONINGEN LEEUWARDEMSNEEK ZWOLLE ENSCHEPË K TV *---v "r; L I L Verrassend is 't effect der zijden blokjes* garneering op 't wit rips vest, manchet en overkraag dezer keu» rige Rips Japon, weike nog met kralen is bestikt In Zilver, Bleu, Sahara en Maris ne is de prijstoch S A slechts B&à B keuri prtjs slech T ■!- Voor H.H. Winkeliers bij HOEPMAN, Hoogezand. tfen geheelen zomer kunt U nog plezier hebben van dezén keurigen Rips Man» tel met modem bestikte, ge* plisseerde zijbaan, verder met ceintuur en vlug manchetje. Den prijs vraagt jt IFf 75 U? Hij kost slechts De Japon Rips Corr de Chine en gepliss De Mantel voerd, dra en achter t garneering. moderne kleuren" van slechts van slechts. bezit voor slechts - ,;v -v-/

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1927 | | pagina 6