I. TIJIP Tel 25S Sapin. te Hoogezand. KACHELS L THOLO L r en Slochteren rkachels voor1927. ADBAU fiillofle Veiligheids- kheermesapparaat, L PETER8EN, BROEKIMA'S KOFFIE Mglnltërïj HOOGEZAND. 57e Jaargang. ZATERDAG 15 October 1927 Oplaag 8000 exemplaren No. il Pïaatselijk Nieows, Programma van de Badiocentrale Hoogezand-Sappemeer* FAN DIJKEN. JKE^, (ACHELPIJPEN en ELLFBOGEN, P&raJLIel-weg KA!5|A-vANVALKEr^UR( Sappemeer. Heden hebben re een kijkje genomen in het ;eurig ingericht damessalon an Mej. Beerta, het is een ;roote verbetering bij het ude daar ieder dame hier .part wordt bediend terwijl -r een groote wachtkamer aan rerbonden is. We wenschen kfej. Beerta dan ook succès net haar onderneming. Nu de trekkingsdag van le gunstig bekende Sappe- neerster Paardenloterij nadert iiet men bij de verschillende fvinkeliers hier ter plaatse ïvederom een fraaie collectie prijzen uitgestald o.m. Ameu blement, Rijwielen, Luxe- en Huishoudelijke Artikelen Paar densportartikelen enz. Als hoofdprijs heeft de com- missie van den heer D. Boit te Groningen aangekocht een prachtig span Stamboekmer- ries (schimmelsj en als 2e prijs één Stamboekmerrie. Zooals bekend wordt de le en 2e prijs desgewenscht *door lief- hebbers overgenomen voor resp, f 1200 en f 600. Voorts zijn aangekocht een aantal beste paarden, 'waarvan het grooste gedeelte door lietheb- bers worden overgenomen voor bijna de inkoopswaarde. De trekking hèeft onher- roepelijk plaats Woensdag 19 Oct. 's avonds 5 uur op de zaal van 't hôtel Beereboom alhier. Donderdagavond werd hier op twee plaatsen de ge- legenheid geboden om gratis zijn kennis te verrijken aan- gaande een paar bekende voe- dingsartikelén. In het hôtel Struvé gaf de fabriek van Maggi's voedingsartikelen een openbare voordracht over haar producten, met kookdemon- straties en het vertoonen van films, zoowel betreffende haar bedrijf, arls natuuropnamen in Zwitserland. Een en ander vond groote belangstelling bij de overvolle zaal. Een hon- derdtal bezoekers vonden zelfs geen plaats. Daartoe uitgenoodigd door de afd. Hoogezand-Sappemeer van de Yereeniging v. Huis- vrouwen hield de bekende firma Van Houten in het hôtel „Het Bontehuis" eveneens een demonstratie met lichtbeelden over cacaocultuur en over choeoladefabricatie. De seere- tarasse, mevrouw Van Geuns- Gottfried leidde bij ontsten- tenis van de voorzitster, mevr. Koppius, den spreker, den heer Norren in. Met belangstelling volgden de dames, die de bovenzaal geheel vulden,woord en beeld. Mevr- Van Geuns dankte bij het einde den spr. voor den genotvollen avond. Bij beide gelegenheden ging de demonstratie van een trac- tatie vergezeld. De heer S. Simons in de Stationsstraat, die daardoor toont mee t» gaan met zijn tijd, heeft zijn slageiij een belangrijke verbetering doen ondergaan, uitgevoerd doôr den heer GOtz te Assen. Bij de inrrchting van den nieuwen winkel, waarvan de muren met tegels zijn opgetrokken, is in aile opzichten rekening gehouden met de eischen van netheid en reinheid, die de moderne tijd thans vraagt. Donderdagavosd is de "her- boren zaak geopend, die eea mooie aanwinst is voor de omgeving. De verschillende uitgesfalde vleesehwaren, ver- leidelijk lokkend tet aankoop, zijn geheel in overeenstem- ming met het keurige inté rieur. Vrijdag 14 October zal in 't Hôtel Struvé alhier het bekende tooneelstuk „Het Bieehtgeheim" worden opge- voard. Hiereader eea van de vele recensies uit de groote bladen. De Maasbode, Dinsdag 19 April 1927 schrijft. De Heer Dirk Janse heeft gewaagd aan een tooneelstuk, dat wil tee- kenen het zieleproces, hetwelk zich afspeelt bij een priester, die zijn eigen broeder tôt het schavot varoordeeld ziet, on- schuldig, terwijl bij, die uit de Biecht, den moordmaar kent, zwijgen moet. Janse heeft psychoiogisch juist gevoeld en zeer trefîend geteekend den zware plicht, welke op den priester rust; hij heeft juist doen zien, dat een priester, als zoon en boe- der soms zwaar moet lijden, om zijn Heer en Meester, zijn God die hem voôr ailes moet gaan. En de vertolking De totaal indruk is gunstig, zeer gunstig zelfs. Daar de hoofdfiguur, de Priester, door zijn eminent en sterk doorgevoeld spel het stuk draagt, en opheft, moet het geheel slagen. De roi van de goede, brave, doch om haar blindheid diep te beklagen moeder werd subliem vertolkt. Het geheel verdient een woord van lof en warmeaan- bevehng, en om den inhoud en om de vertolking. Voor H.H. Winkeliers te verkrijgen bij W. HOEPMAN te Hoogezand. NOORDBROEK 23 September- 6 October 1927. Geboren Catharina Jantje Debora, d. v. Luitj m Boelema en Grietje DijkeD. Ondertrouwd Mozes Wolf, 21 j. te Noordbroek en christina Johanna Martena 17 j. te Mun- tendam. Officiaeia PnbiicAtië Hoogezand. Vrijdagmorgen is ten gemeentehuize aanbe- steed het bouwen van een ijzeren voetgangersbascule- brug met onderbouw, rem- mingswerken enz ter ver- vanging van het Kalkwijkster- hooghout. Slechts twee bil- jetten kwamen in, n.l. van J. Jansen te Ter Apel voor f 8669 en van D. Reinhardt te GroniDgen voor f 8600. Hierop is blijkbaar van in- vloed geweest het feit, dat de Prov. Afd. van den Ned. Aannemersbond per adverten tie gegadigden had opgewekt zich van inschrjjving te ont- houden, B. en W. hadden inlevering der biljetten ge- vraagd op den dag tevoren, terwijl de aannemers hadden verzocht dit te mogen doen op het tijdstip der aanbeste- ding, overeenkemstig de Alg. Voorwaarden. Dit verschil van opvatting had reeds in Juni bij de aanbesteding van het openbaar slachthuis den aannemers aanleiding gegeven tôt het houden eener protest- vergadering. De laatste van de groote scheepsrompen uit de dagen van ne hoogconjunctuur, die langs de boorden van het Winschoterdiep tusschen deze plaats en Groningen onvol- tooid te wachten stonden op een kooper, komt straks in zijn element. De dubbel- schroefmotorzeeboot, groot 630 ton, die zich sedert 1921 bevindt op de scheepswerf „De Volharding" van gebr.. Bodewes te Foxhol, is naar Duitschland verkocht. Ze wordt tôt een enkelschroef- motorschip omgebouwd. Nu de Belgischo koop lieden tôt de onaangename ervaring zijn gekomen, dat de pootaardappelen, door hen aan gekocht in de Friesche klei streken langzamerhand voor het grootste deel worden aan- getast door de ziekte, koopen zij tegenwoordig in deze om geving pootaardappelen op. Ook hier is de oogst wel schraal, doch het ziekte-per- centage valt mee. Westerbroek. Onze plaats- genoote mej. T. Bruining is benoemd tôt tijd. leerares in het Duitsch aan de R. H B. S. te Roermond. Burgerlykan Stand, SAPPEMEER 30 September6 October 1927 Geboren Klaas z. v. "Willem Sans en Jantje Bening; Qeesje d. v. Frederik Berend Kip en Geesje Mulder. Ondertrouwd B. de Groot 24 j. en Rindeltje Seggers, 24 j. beiden van Sappemeer. Getrouwd Jurrien Jacobus Juliens, 31 j. van Hoogezand en Jaatina Hofmau, 30 j. van Sappemeer; Jacob Hulzebos, 28 j. en Afien Schuurman, 26 j., beiden van Sappemeer; Eildert Oltheff, 31 j. en Barbera Scholtens, 26 j. beiden van Sappemeer. HOOGEZAND 30 September—6 October 1927. Geboren Jan z. v. Hendrik Gankema en Martje Blaauw, te Kropswolda; Aaltje, d. v. Berend Flik, en Johanna Rui- ter, te Windeweer; Rense, z. v. Gerhardus Kramer en Elfriede Niederhagen, te Foxhol; Gerrit Hendrik, z. v. Geert Veldhuis en Jakobje Geertsema, te Hoo gezand. Ondertrouwd Jakob Reizi- ger, van Kiel, Hgz. ep Jantina Langbeek, van Kolham SI. Garbrand Weemhoff, en Maria Meijer, beiden van Foxholster- bosch, Hgz. Gevonden voorwerpen, Een heerenhoed. Een voetrust van motor- rijwiel. Een rechter dames hand- schoen Inlichtingen te bekomen Secretarie Hoogezand, van 's morgens 9—11. Zondags niet. Inrichtingen, welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen Veroorzaken Burgem ester en Wethou- ders van Hoogezand brengen ter openbare kennis, dat door hen op het verzoek van Al bert Landman, bakker, wonen- de te Windeweer, om ver- gunning tôt het uitbreiden van de broodbakkerjj, door plaat- sing van een heetwateroven in een nieuw te bouwen seb uur, op het perceel gelegen Win deweer, kadastaal bekend ge- meente Hoogezand, sectie C, no. 1609, een gunstige be- schikking is genomen met be- paling, dat deze inrichting moet zijn voltooid en in wer- Vertegenwoordiger Omstreken voor Hoogezand-Sappemeer en ZATERDAG 8 OCT. 10.20—11.20 Langenberg, Gramofoonplaten. 12.35- 2.00 Hilversum, Lunchmuziek 2.00- 4.00 Filmmuziek. 5.30- 7.15 A.N R.O.orkest 8.10—10.30 V.A.R.A-avond. Daarna Dansmuziek. 8.30- 9.30 9.45-11.15 12.30- 1.00 1.00— 2.00— ZONDAG 9 OCT. Hilversum, Kath. Morgenwijding Herv. kerkdienst uit Amsterdam. Lezing over Padvinders. Kunstspelpiano. Radiotooneel Morgens, 's Middags, 5s Avonds". Muziek Langenberg.. Theemuziek 8 00 (Geen muziek aanw.) Vrijz. Prot. omr. 6.45-7.45 8.10 Hilversum, Persberichten. 11.30 Symphonie concert. 2.00 3.30 4 30 5.20 3.30— 4.30- 5.20— 8.00— 810 Daarna Dansmuziek 10.20-11.20 11.20—12.30 12 30— 1 20 1 20— 3.35— 4.40- 6 00- 7.15- 8.10- 9 10 2 20 4.40 5.55 7.15 7.45 - 9.10 -10.30 Daarna MAANDAG 10 OCT. Langenberg, Gramofoonplaten Daventry, Muziek en Zang Langenberg, Concert Daventry, Orgelconcert Dansmuziek Hilversum-, Kinderuuitje A.N.R.O.orkest Lezing over Haarden en Kachels Gewijde muziek Orkest en declaratie Dansmuziek 10.20—11.20 -11.20—12.35 12.35 3 15— 4 20— 5.00— 6 45— 7.15 2.00 3 45 5.00 6.45 7 15 7.45 8.10—10.30 10 20-11.20 11.20—12.20 12.30— 1.50 1.50- 3.00— 4.20— 5.30— 7.15 8.10 10.30 Na afloop 2.20 4 00 5 20 7.15 7 45 DINSDAG II OCT. Langenberg, Gramofoonplaten Londen, Muziek en Zang Hilversum, Lunchmuziek Lezing Daventry, Dansmuziek Hilversum, A. N, R. 0. orkest Lezing over het Dorus Rijkersfonds Piano récital Kath.avond. Concert Na afloop Dansmuziek. WOENSDAG 12 OCT. Langenberg, Gramofoonplaten. Daventry Muziek en Zang. Langenberg, Concert Daventry, Dansmuziek Hilversum, „Maak het zelf". Langenberg, Orkest Hi versum, Orkestconcert Lezing „Kiadertuberculose". N. C. R. V. uitzending Dansmuziek DQNDERDAG 13 OCT. Langenberg, Gramophoonplaten Daventry, Muziek en Zang Hilversum, Lunchmuziek Hilversum, Uurtje voor Wees en Ziekenhuizen A N.R.O.orkest Programma Philips kortegolfzender Concertgebouworkest Dansmuziek VRIJDAG 14 OCT. Langenberg, Gramophoonplaten Daventry, Muziek en Zang Langenberg, Middagconcert Daventry, Lunchmuziek Langenberg, Concert Hilversum, Gramofoonplaten Org<-lconcert Vrijz. Prot. Radio Omroep. Daventry, Orkestconcert Hilversum, Concert king gebracht voor of op 1 Januari 1928. Hoogezand, 7 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. BARTELS. De Secretaris, G. ZWIERS. HlNDERWET. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Hoogezand; Gezien art. 6, 2e lid, en art 7 der Hinderwet; Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat bij hunne vergidering is ingekomen een verzoek van deN. V.E J. SMITen ZOON'S Scheepswerven, fabrikante, te Hoogezand, om uitbreiding van de bestaande scheepswerf gelegen te Westerbroek kada- straal bekend gemeente Hoo gezand sectie L. no 2616, door plaatsing van een twee cfllin der gloeikopmotor van 45 - 50 P. K. met auTomatisch lucht- aanzetapparaat en brandstof- tank, ter vervanging van de bestaande zuiggasmotor van 25 P. K., yrelk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter.inzage is gelegd; dat door hen aan de be- langhebbenden op den 21 Oc tober 1927, des voormiddags te 10 uur, in het Gemeente- huis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de uitbreiding op het aange- duid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die ge legenheid zoowel de verzoe- kers als zij die bezwaren in- brengen, hunne bezwaren mon- deling of schriftelijktoelichten. De schrifturen, die ter dezer zake bij Burgemeester en Wet houders mochten inkomen, zullen van den 18 October a.s. ter secretarie der gemeen te voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat, ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan ver zoek, zij niet ontvankelijk ver- klaard zullen worden, als zij niet op de in deze kennisge- ving aangewezen zitting zijn verschenen, en dat derhalve het indienen van een bezwaar- schrift op den dag der zitting niet voldoende is. Hoogezand, den 7 Oct. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris. G. ZWIERS. Gemeente Sappemeer. Aardappelwratziekte Burgemeester der gemeente Sappemeer brengt ter open bare kennis, dat bij beschik- king van den Minister van Binnenlamche Zak8n en Land- bouw dd. 28 September 1927, No. 67, P.D., Afd. II, met aardappelwratziekte is besmet verklaard, het perceel, kadas- traal "bekend als gemeente Sappemeer, Sectie E. no. 826, toebehoorende aan Mw. de Wed M. Huizing. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 8 October 1927. De Burgemeester van Sappemeer, A JONKEREN. Gevonden voorwerpen 1 Een beursje met eenig geld. 2. Een rijwiel-belasting merk Inlichtingen bij P. Steensma Gememteveldwachter, Schild- wolde. 10.20—11.20 11.20—12.35 12.35— 2.00 3.30- 4.30 500— 6.30 6.30— 7.45 8.10—1030 Na afloop 10.20—11.20 11.20—12 30 12.30— 1.50 1.50— 4.20— 5.30— 6.00— 7.00— 8.20— 2 20 5.20 6.00 7.00 7.45 8.35 835—10.15 Daarna Dansmuziek uit Hilversum. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethou ders van Slochteren brengen ter algemeene kennis, dat in de tweede helft der maand October 1927 in aile openbare scholen der gemeente gelegen heid bestaat tôt kostelooze. inenting en herinenting. Slochteren, den 3 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd K. Freije. L. B. De Secretaris, H. SNATER. Op de scheepswerf Conrad te Zaandam kunnen worden geplaatst bekwame construc- tie Bankwerkers of IJzerwer- kers 14 dagen proefwerken vereischt tegen een uurloon: van f 0 60. Na geslaagde proef wordt. het uurloon f0.63. Bqyendien kan 20°/p tot 25 worden-, oververdienl. Reiskosten en verhuiskosten worden een- maal vergoed. Drie vacantie- dagen per jaar. Sollicitaties met afschrift-getuigschriften aan den Directeur der Disticts- Arbeidsbeurs te Gronningen Je Correspondent der Arbeids- lemiddeling te Slochteren; H SNATER. Gemeente Slochteren. Bijzonder Onderwijs. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Slochteren brengen ter openbare kennis, dat de Raad dier gemeente in zij ne d. d. 28 September j. 1. gehouden vergadering afwij- zend heeft beschikt op het adres d. d.9 Juli 1927 van het R. K. Kerkbestuur der parochie van den H. Martinus, gevestigd te Foxham, houden- de verzoek om beschikbaar- stelling krachtens art, 72 der Lager-onderwijswet 1920 van gelden, benoodigd voor de in dat adres aangeduide verbe- teringen aan de R. K. school voor gewoon lager onderwijs te Foxham. Slochteren, den 29 Sept. 1927. Burgemeester en wethouders van Slochteren, K. FREIJE L. B. De Secretaris H. SNATER. HINDERWET. Burgemeester en wethou ders der gemeente Slochteren brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden, No. 75/11. ingevolge de Hin derwet aan Mejuffrouw Reina Meijer Weduwe Pieter Noord huis, Bakkersche te Siddebu- ren, verguncing is verleenc tot het uitbreiden van hare Brood-, Koek- en Banketbak- kerij door plaatsing van een electro-motor van 5 P. K., op het perceel te Siddeburen, Sec tie E- No. 890. onder voor- waarde, dat de inrichting vol tooid en in werking zal ge- gebracht moeten zijn binnen zesmaanden na heden. Slochteren, den 3 October 1927 Burgemeester en Wethouders voornoemd. K. Freije L. B. De Secretaris, H. SNATER. HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Slochteren Gezien art. 6, 2e lid e» art. 7 der Hinderwet Brengen ter algemeene kennis dat bij hunne vergadering is ingeko men een adres met bijlagen van de CONTINENTAL PE TROLEUM COMPANY te Rot terdam, Willem Buytewech- straat No 70, waarbij vergun- ning wordt gevraagd om op perceel, gelegen te Slochteren, kadastaal bekend gemeente gemeente Slochteren, Sectie G. No, 1233 een ondergroid- sche bewaarplaats voor benzi ne, inhoudende 2000 Liter, met bovengrondsche aftàp- pomp te mogen oprichten, welk verzoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd. dat door hen aan de be- langhebberden op den 17 Oc tober 1927, des voorm. te elf uur, in het Gemeentehuis gelegenheid zal worden ge geven om de bezwaren in- te brengen, die bij hen tegen de oprichting op het aange- duid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, bij die gelegenheid kunnen zoowel de verzoe- kers als zij, die bezwaren in brengen, hunne bezwaren mon deling en schriftelijk toelieh- ten. De schrifturen, die te dezer zake bij Burgemeester en Wethouders mochten in komen, zullen van den 13 Oct a.s. ter secretarie der gemeen te voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelijk op gewezen, dat ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan verzoek, zij niet ontvankelijk verklaard zullen worden, indien zij niet op de in deze kennisgeving aange wezen zitting zijn verschenen en dat derhalve het indienen van een bezwaarschrift op den dag der zitting niet vol doende is. Slochteren, den 3 Oct. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd K. FREIJE L.B. De Secretaris, H. SNATER. âshar^er, middag» 1£ ear- 'rifi ilngefi, Teh j bijzondere mooie col- 3 prima soorten VUL- goedkooper als in 1926. t kwaliteiten VULKA- >rten SALAMANDERS. RIFÊRES, TURF- en onze voordeelige in- ;emeene verlaging aan en komen wij dit jaar VULEMMERS, TURF en andere KACHEL- alle maten mooie Ge- ÎHELPIJPEN en ELLE- ding echte Vleermuis worden onder voile leverd. del van 03. bij aankoop an 5 Gil- lettemesjes f 1.25 een Origineele verzii- verd en verkoopen een dito echt Gillette Vei- ligheids-Scheermes apparaat zoolang de HH voorraad strekt met een mesje als reclame htig 2 maal verzilverd mm mooi etui voor f 1.00. ZAND. TEL. 103. onder garantie. ulemmers Kolenbakken urfbakken Kachelplaten Achelbaakjes enz. geklonken, mooi gepolijst. iachelpijpschuivenen-randen, i Stormlantaarns Vleermuis, /leeschhakmachines en onderdeelen. J Slagersmessen, Hakmessen, I Bietenmessen, Koolmessen. Aanbevelend, IJzerwaren, ■ïoorderstr. 98, Sappemeer. DE BESTE DVERAL VERKR1JGBAAR beKtel* se In «dires. BaUeM LEEUWARPtrt KING EXTRA STRONG "V j i 1 Wiit «en *els*4 an t

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1927 | | pagina 5