Land- en Tninbouw. Flaatselijk Nieuws, Kadioprogrtîtm Voor H.H. Winkeliers bij fa. W HOEPMAN, Hoogezand. DRAISIjIAvanVMKEMBURG'S c A mLEVERTRA Vragen op land- en tuin- bouwgebied, in 't bizonder wat de bemesting betreft, zullen voortaan gaarne in ons blad worden beantwoord, waarvoor wij ons de mede- werking van een deskundige hebben verzekerd. JJITG, Gevonden voorwerpen een kostloos Rjjwielbelasting- merk. Inlichtingen te bekomen ter Secretarie van Hoogezand. Sappemeee. D'r zijn altyd nog menschen, vergetend dat het hemd nader is dan de rok, die de gewoonte volgen, om verschillende inkoopen te doen „in stad". De gemakkelyke vervoermiddelen geven daar- toe gereede aanleiding. Meest- al ten onrechte denken ze bovendien, dat ze daar beter terecht kunnen. De winke liers in deze omgeving span- nen zich bij voortduring in ook de Handelsvereeniging toont hierin"een lofwaardigen ijver om dien stroom te keeren. Het blijft evenwel een moeilijk op te lossen pro- bleem. Het middel daarvoor is om de menschen te over- tuigen, dat ze minstens even goed hier kunnen inkoopen, zoowel wat de inrichting van den winkel zelf, als de keuze, de kwaliteit en de prijzen der goederen betreft. De heer B. Ruding Gz. geeft hiervan een uitnemend voorbeeld. Deze heeft zijn winkelperceel, waar- in jarenlang de bekende manu- facturenzaak is gevestigd, er n groote uitbreidiDg en tegelper- tijd een verjongingskuur doen ingaan. Zaterdagavond is de herboren zaak geopend. Na- dat wij ons baan haciden ge- broken door een dichten drom van belangstellendi n, hebben wij toen eens een kijkjegeno- men. Natuurlijk trof eerst de weelde van blo .men, kleurige, vriendelijke'getuigen van an- dere sympathie. Maar meer nog trof de wiDkel zelf, die een pleidooi inhoudt voor den architectonischen smaak en don practi.chen zin van den heer George Bos, architect te Groningen. Op een keurige coliectie da mes en kinderkleeding in de laag gebouwde stofvrije étalagés in rijken overvloed ook van boven af zoowel over- dag als bij avond, het licht een groot voordeel bij de keuze van goederen, waarbij de kleur een vooi name roi speelt. Z»o voor zoo achter in de nieuwe kleingoed afdeeling. In de ruime toonkamers zijn de standaaivs rijk voorzien van japonen, dames en kinderman- tels in groote verscheidenheid. Nog is cr een keurige pas- kamer en een atelier, waarin een bekwame coupeuse dade- lijk de gewenschtè verande- ring kan aanbrengen. In 't kort aan den heer Ruding is het gelukt te vol- doen aan aile eischen, die aan moderne moderne winkels mo- gen worden gesield. Natuurlijk hid de groote uitbreiding van de confectie- afdeeling een uitbreiding van pcrsoneel tengevolge. Yoegen wij hieraan nog toe, dat ook het front, i a modernen stijl uitgevoerd, waarin |de wapensvan Sappemeer en Hoo gezand, een prettige indruk maakt. De heer J. Schet n verzorgde den bouw, de heer J. Schaap- hok het schildei werk en de heer J, Fellinger de electrische verlichting. In de deze week in Groningen gehouden algemee- ne vergadering van den Bond van Gem. Koren in de prov. Groningen is 'in de vaeature Bos secretaris, 'als hoofd der school vertrokken naar Norg, benoemd onze plaatsgenoot, de heer L. Smid, directeur van het Doopsgez. Gem. Koor, al- hier. De ontwikkeling van den tuinbouw in deze streken heeft tôt gevolg, dat het aan- tal leerlingen voor de land- bouwcursussen slinkt. Dit jaar was althans het aan ta 1 onvoldoende voor die in Klei- nemeer en in Kropswolde, die beide stonden onder leiding van den heer J. Jonker te Sappemeer. Deze twee zijn thans gecombineerd tôt één cursus, welke gister (Yrijdag) avond met 14 leerlingen onder denzelfden leider is begonnen in de Komschool, alhier. Deze week is in het ge- bouw van het Groene Kruis aan de Slochterstraat met 30 leerlingen, dames en heeren, de nieuwe cursus begormen in Eerste Hulp bij Ongelukken, gegeven namens de Afde«ling H. S. en 0. van het Ned. Roode Kruis. De cursus staat onder leiding van den heer A. van Buizen, die het voi- gende jaar daaraan 25 jaren zal zjjn verbonden. Hoogezand. De heer G. Reinders, (S. D. A. P.) als opvolger van den neer oraa- rink tôt raadslid bonoemd, heeft deze benoeming aange- nomen. De jeugdige voetbalver- eeniging S. V. A. I bij keuze gepromoveerd naar de le klas- se van den Gron. Voetbalbond, heeft in de drie competitie- wedstrijden, in dit seizoen ge- speeld, gotoond die bevorde- ring waard te zijn. Daarin behaalde ze 27 doelpunten vôor, met 0 tegen. In onze groote steden is het onderwijs aan zwakzin- nigen reeds sedert jaren ge- regeld. Deze geestelijk mis- deelder, ongeschikt voor klas- sikaal onderwijs, die later in het levon al zooveel ten ach ter staan, hebben daarop fei- telijk nog meer recht, dan de meer bevoorrechte kinderen. De Commissie van Toezicht op het lager onderwijs in deze gemsente heeft reeds vroeger in een bijeenkomst met auto- riteiten in onderwijzend per- soneel deze zaak in behande- ling genomen. Thans is ze opnieuw aan de orde gesteld. Eerstnaags zal een vergade ring worden gehouden van de gemeentelijke autoriteiten, on- derwijscorporatiën, hetgeheele onderwijspersoneel, zoowel van de openbare, als de bizon- dere scholen in Hoogezand en Sappemeer, waaiin een deskundige dit belangrijke onderwijsvraagstuk zal be- spreken. Te wenschen is, dat daarvan een behoorlijke rege- ling, hoe moeilijk overigens ook te treffen, het gevolg zal zijn, Blpens achterstaande annonce is voor de le Abon- nementsvoorsteliing in Hôtel Faber op 31 Oct. a.s. de plaatsbespreking en loting vastgesteld op Maandag 24 Oct., 's avonds te 8 uur. Wij meenen goed te doen daaraan onze lezers nog eens afzon- derlijk te herinneren. Tijdens een verstopping der scheepvaart lei schipper J. K. dezen Yrijdagnamiddag eenigen tijd zijn schip vast aan een kabel, gespannen over den weg. Doordat deze en- kele c.M. boven den weg uit- stak, bleef de heer W. van Sappemeer met een trapper van zijn rijwiel daarachter haken. Hij storte neer, doch kwam er met enkele kneu- zingen en gescheurde kleeren af. Prscesierbaal werd tegen den schipper opgemaakt. Dit is dus een herhaling van het- zelfde feit, dat zich dit voor- jaar voordeed in het Oostein- de van Sappemeer. Een buitenkansje. Deze week kochtë iemand op een boeldag, alhier, een paar em mertjes met deksel, feitelijk kindt-rspeelgoed. Bij zijn thuis- komst vond bij in het eene emmertje een bedrag van f 260. Hij ging èr mee naar de oorspronkelijke eigenaarres met wie hij bij onderling goedvinden het bedrag heeft gedeeld. Kbopswolde. De eeuwen- oude jaarmarkt is Dinsdag weer in Zuidlaren gehouden, edn feest tevens, dat ook hier zijn invloed doet gelden. Dins dag ligt ailes hier stil. Dan heeft niet alleen de school, doch ieder hier vacantie. Zelfs de melkboer, die Zon- dags zijn klanten bedient, neemt dien dag rust. Het is daar in Zuidlaren bizonder druk geweest dit jaar, wat hier wel werd gemerkt. Een fili van auto's, bussen, motors, rijtuigen en fietsen trok vooral des voormiddags door ons dorp. Van pleizierreizigers en zakenmensshen. Want zaken konden daar worden gedaan al waren het niet aile reëele. Zoo had bijv. een overlaat, misschien wil een slimme rij- wielreparateur met een rek- baar geweten, die de stelling huldigt, dat het doel de mid- delen heiligt, over een grooten afstand tusschen deze plaats en de Groeve aan de rechter- kant van den weg kîeine spij- kertjes gestrooid. Er is niet bekend hoevelen van deze lage handelswijze de dupa zijn geworden. VOETBÂL. Zondagmiddag zal H. S. C. I hier Bato I van Winschoten ontvangen. Hoewel verras- singen op voetbalgebied nooit. uitblijven in oppassen de bood- schap blijft is de voorspelling niet gewaagd, dat H. S. S. tôt dusverre in deze Compititie nog ongeslagen, ook dezen keer de zege zal wegdragen Wel moest Hoogezand, een geduch- te tegenstandster van H, S. C. voor 14 dagen, het in Win schoten tegen Bato afleggen, doch deze overwinning schijnt geflatteerd te zijn geweest. ™BurgêîTtj kan" Stand"" SAPPEMEER. 14-20 October 1927. Geboren: Roelof, z, v. Wil lem Beetjer en Pieternella Bouma; Maria Hendrik, d. v. Jan Roelfsema en Roelfje Ba- zuim; Aaltje. d. v. Derk Wold en Grietje Brouwer. Ondertrouwd Hermannus Theodorus Peters, 21 j. van Bussnm en Hinderkien van Bon, 17 j. van Sappemeer; Antonie Trenning, 27 van Veendam en Hillechiena Eli- zabeth Christina van Dijk, 24 j. Sappemeer. HOOGEZAND 14—20 October 1927. Geboren Helena Babiena, d. v. Willem Yenema en Anna A. Lockhorn, te Kalkwijk; Trijntje, d. v. Gerrit Oostland en Assien Koning, te Foxhol; Louw, z. v. Wiebe de Jong en Trijntje Zandstra, teLeeuwar- den; Christiaan Lambeck en en Tjaaktje Dijk,-' te Foxhol; Berend, z. v. Roelof, en Aagtje Aalfs, te Kropswolde; Jitske, d. v. Hendrik Pruis en Alida Remkes, te Foxhol; Berendina, d. v. Berend Moes en Lamme- chien van der Woude, teKiel; Jantje Antje, d. v. Stoffen Bak- ker, en Henderkien Jungman. te Martenshoek; Grietje d. v. Jan H. Piening fen Klaassiena Hend. Hagting te Kropswolde. Ondertrouwd Jelte Nijburg van Slochteren en Johanna Kalk van Sappemeer onl. te HoogezaDd. Sietsko Bos van Yossenburg en Joséphine Rieks van Sappemeer. Hans Roden- huis van Foxhol en Grietje Laan van Kolham, SI. Eildert Steenbergen van Groningen en Jacoba Geertr. Doornbosch van Foxhol. Getrouwd Egbert Broeke- ma en Henderika Chr. Wil- brink. Overleden Dieverdiena Brandewijn oud 68 j. overl. te Veendam echtgenoot van Azing Dolfin. SLOCHTEREN 14—20 Oct. '27 Geboren Freerk Jan z. v. E. Oosterhuis en A. A. van der Helm, Overschild. Jonas Hindrik z. v. F. van der Wol- de en G. Roelfsema, Sidde- buren. Dedde z. v. H. Dontje en A. Broekema, Slochteren. Jan Martinus z. v. K. H. Hei- kens en A. Yink, Slochteren. Martje d. v. A. Speelman en R. Brouwer, Schildwolde. Jan z. v. C. Lambeck en H. Hul- sebos, Foxham. Het waardevol bezi£ van de moderne nuisvrouw dagelijksch genot I Sfandaard-cassetÉes Ondertrouwd Hans Roden- huis 21 j. Foxhol en Grietje Laan 18 jJKolham. Jan Jongs- ma 20 j. kolham en Geertje Wolf 20 j. Hsogezand. Jelte Nijburg 23 j. Slochteren en Johanna Kalk 23 j. Sappemeer. Sijtse R-eitsma 26 j. en Trijntje Boelens 25 j. beiden te Over schild. PRED1KBEURTEN ZONDAG 23 OCT. Herv. Gem. Hoogezand tijdelijk in 't Hôtel Faber, v.m. 10 uur, ds. B. J, Aris. Over Bijbelsche Figuren. Geen Kinderkerk. Sappemeer v.m. 10 uur ds. Pijnacker Hordijk. 11.15 Kinderkerk. Kropswolde v.m. 10 uur, ds. Heslinga. Kielwindeweer n.m. 2 uur ds. B. J. Aris. Onderwerp tfaaman. Siddeburen v.m. 9*/* uur ds. Teensma. Slochteren v.m. 9f/2 uur ds. Bos. II. Avondmaal. N.m. 61/2 uur ds Bos. Dank- zegging. Harkstede-Scharmer 91/2 uur ds. Fischer. Avondmaal. Zuidbroek n.m. 51/2 uur ds. Tammens. Voorbereiding. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9V8 uur ds. S. Neerken van Ulrum. N.m. 5 uur ds. S. Neerken van Ulrum. Donderdag 27 Oct., 's av. 7 uur ds. H. de Zwart van Twijzel. Dankuur voor 'tge- was. Zuidbroek v.m. 9i/s uur ds. Heidema. N.m. 3 uur ds. Heidema. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer V.m. 10 uur de heer Meerholz N.m. 5 uur ds. Beijer van Overschild. Bediening H. A. Schaaphok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Vroombosch n.m. 8 uur de heer Hellendoorn. Muntendam: V.m. 9Vs uur de heer J. Jager. N.m. 51/2 uur de heer J. Jager. Stootshorn: n.m. 21/2 uur de heer W. Meerholz Azn. van Sappemeer. Bapt. Gem. Hoogezand: „Betkel" a. d. Kielsterstraatweg, v.m. 10 uur de heer Reinholtd. N.m. 6 uur: Samenkomst. Leger des Heils. Hoogezand v.m. 10 uur, Heiligingsdienst. 's av. 8 uur Verlossings- samenkomst. Gffîcieele Pnblicatiôa. SCKOUWING WEGEN. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Hoogezand. Gelet op het eerste lid van art. 44 en op art. 45 van het règlement op het toezicht der wegen in de provincie Gro ningen (Provinciaal Blad no. 72 van 1908) Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat op Maan dag, den 31 October 1927, een begin zal worden gemaakt met de schouwing lo. over de rijwegen der eerste klasse, zijnde de rij we gen, welke met verhardings- materiaal, welke ook, zijn be- dekt en niet behooren tôt die der derde klasse; 2o. over de kunstwegen der derde klasse, waaitoe be hooren de rij wegen, bestemd of in hoofdzaak bestemd voor uitweg of uitreede van een dorp of gehucht of van lan- derijen alsmede overvoetpa- den. Burgemeester en ^Wethou- ders brengen hierbij in her- innering het bepaalde by het laatste lid van art. 1 van voormeld Règlement, luidende: „Tot de wegen behooren de daarin gelegen of ten dienste daarvan aanwezige bruggen, pompen, duikers, vonders, hooghouten, draaien, afwate- ringsslooten, gruppen, goten en andere werken." Hoogezand den 21 Oct. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris G. ZWIERS. HINDERWET. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Hoogezand; Gezien art. 6, 2e lid, en art. 7 der Hinderwet Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente dat bij hunne vergadering is ingekomen een verzoek van de Maatschappij tôt Détail- verkoop van Petroleum „De Automaat" gevestigd te 's Gra- venhage, om op het perceel, gelegen te Westerbroek, ka- dastraal bekend gemeente Hoo gezand, sectie L, no. 2855, eene inrichting tôt berging van petroleum te mogen oprich- ten, welk veraoek met de in art. 8 der wet genoemde bijlagen ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd; dat door hen aan de be langhebbenden op den 4 No- vember 1927, des voormiddags te 10 uur, in het Gemeente- huis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren in te brengen die bij hen tegen de oprichting op het aange- duid perceel, van de hiervoor genoemde inrichting mochten bestaan, kunnende bij die ge legenheid zoowel de verzoe- kers als zij die bezwaren in- brengen, hunne bezwaren mon- deling of schriftelijktoelichten. De schrifturen, die ter dezer zake bij Burgemeester en Wet houders mochten inkomen, zullen van den 1 November a.s. ter secretarie der gemeen te voor den verzoeker zoowel als voor hen die bezwaren inbrengen, ter inzage liggen. Belanghebbenden worden er nadrukkelyk op gewezen, dat, ingeval zij hooger beroep mochten willen instellen tegen de te nemen beslissing op het gedaan ver zoek, zij niet ontvankelijk ver- klaard zullen worden, als zij niet op de in deze kennisge- ving aangewezen zitting zijn verschenen, en dat derhalve het indienen van een bezwaar- schrift op den dag der zitting niet voldoende is. Hoogezand, den 21 Oct. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. BARTELS. De Secretaris, G. ZWIERS. Particulière Ontginningen. Hiermede wordt bekend ge maakt, dat voor particulière ontg-inningen 40% subsidie door het Rijk wordt toegç-kend in de arbeidsloonen van ds bij die ontginniug»m tewerk gesteld e werkloozen. Hiervoor is neodig dat in overleg m-t de Nederl. Beide Maatschappij een werkplau wordt opgemaa t, hetwelk bij don Rijksinspecteur inzake werkverschaffing en steunver- leening te Delfzijl moet wor den ingediend. Sappemeer 21 October 1927. Burgemeester en Wethouders A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. Bekendmaking. Burgemeester en Wethou ders der gemeente Sappemeer brengen ter kennis|dat bij von- fiis van den Katonrechter te Zuidbroek van 21 September 1927, Contradictoir gewezen Poppe Kiiphuis, melkvenier wonende te Sappemeer, ver- oordeeld is tôt een geldboete van /30. Subsidiair hechtenis straf van 20 dagen, ter zake overtreding der Keuringsver- ordening der gemeente Sap pemeer; jo. het melkbasiuit 1925 St. 256, wegens het ver- koopen van karnemelk, wa'ar- aan te veel wator is toegevoegd. Sappem er 20 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, A. JONKEREN.' De Secretaris J. J. PERDON. RA A DSYERG ADERING. De Burgemeester der ge meente Slochteren maakt be kend dat door hen eene ver gadering van den Raad is belegd op Woensdag 26 Octo ber 1927, des namiddags te 2 uur ten Gemeentehuize. Slochteren, den 20 Oct. 1927. De Burgemeester voornoemd YAN DER HOOP VAN SLOCHTEREN. Zondag 23 Gsfeb:r Maandag 24 October Dinsdag 25 October Woensdag 26 October Donderdag 27 October Vrydag 28 October Zaterdag 29 October De UrigiriBBlB K1N6 V. tXTRA STR0NG vjrkrygbaMT tnyvcj- roéJBTt vai% 5âtn tBfçanm. LEXUWAR'Dtl Vroeger slechts weinige stuks massief zilver, thans voor het- m belr39 een complété installatie Gero-zilver. Welk een bron van Vraagt onze brochure Centrale HoogezandSappemeer. 8.30^10.00 Huizen, Clir, Morgenw 10 30-11.45 Hilvers Vr Prot Kerkd. 11 45-12 30 Vara 12.30- 1.30 Lunchmuziek 1.30- 2.00 Radionieuws 2.00- 4 00 Concert 4.00- 5 ,00 Huizen, R K Ziekenuurtje 5 00- 6.30 Hilvers., Coucert 6.40- 5.30 Langenb., Opéra Tiefland 8.00- 8.10 Hilvers, Nieuws 8 10-11,35 Huizen, R.K. omroep 10 20-11.20 Langenb., Grarnofoonpl. 11.20-12.30 Daventry, Muziek 12.30- 1.30 Huizen, Orgelconcert 1 30- 2 00 Hilvers., Lunchmuziek 3 15- 3-45 4.40- 5-55 6 00- 6 45 6-45- 7 15 4-15- 7-45 8 10- 0.25 9 25-10.40 10 40-11 45 Lezirlg Kinderuurtje Grarnofoonpl. Lezing »5àport« Engelsche les Opéra »Hond v. d. Tuinman Synag. Zangeu Operette-Muziek 10.20-11.20 Langenb., Gram.platen 11.20-12.35 Daventry, Muziek 12.35- 2 00 Hilvers., Muziek 2 00- 2.20 Daventry, Zang 3.00 4.00 Hilwers., Knipcursus 500- 615 Orkest é.45- 7.15 7.15 745 Eng. Conv.les 8.00-11 00 Huizen, R.K. onïtoep 10 20 11.20 Langenb Gram platen 11.20-12.35 Daventry, Muziek en Zang 12.35- 2-ao Hilvers., Lunchmuziek 2.00- 2.20 Daventry, Muziek 300 400 Hilvers Maak het zelf 4,20- 5,30 Daventry, Strijkkwartet é,oo- 6,20 Hilvers., Dinermuziek 6,20- 6,40 Daventry, Orgelconcert 6.40- 7.15 Hilvers., Muziek 7AS- 7-45 Kinderuitzend. 8.10- S 30 Concert 8.30- 9.15 Tooneelspel 9,15-10.00 Concart 10,00 Daventry, Traciati 10,20-11,20 Langenb., Gram.platen 11.20-12.30 Daventry, Muziek en Zang 12.30- 1.50 Langenb., Concert 1.50- 2 20 Daventry, Grarnofoonpl. 3 30- 4 30 Hilvers., Uurtje Wees-en Ziekenhuizen 5,00- 6,00 Buizen, Orgelconcert 6 00- 6.45 Concert 6-45- 7-iS Lezing Z.-Àfrika 7.15- 7.45 Eng. les 8,10-11,00 Operafragm. 10,20-11,20 Langenb., Gram.platen n.20-12.50 Daventry, Muziek en Zang 12.50- 1.20 Orgelconcert 1.20- 2.20 Lunchmuziek 3,oo- 4,00 Huizen, Vrouwenuur.tje 4,00- 5,20 Beriijn, Muziek 5.20- 5.30 Langenb., Muziek 600- 7.00 Hilvers., Orgelconcert 7 00- 7 45 Vrijz. Prot, urtz. 7.45- 8.35 Langenb., Blijspel 8.35-10.30 Hilvers ANRO orkest Na 10,30 Hilversum, Concert i»,20-11,20 Langenb, Gram platen 12,35- 2.00 Hilvers., Lunchmuziek 2.00- 3.00 Filmmuziek 3,00- 4,00 Huizen, Kinderuurtje 4.00- 4.30 Hilvers., Ital. les 4,30-. 5,00 Pra le les 5,00- 5,30 Du sche es 5,30- 7,15 ANRO orkeet 7.15- 7 45 Tui b iuw 3 10-10.30 VARA avond Elken avond na afloop programma Danssiuzték.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1927 | | pagina 6