Kit kon ook oiot esta, WQLTIR's Menbelhandel, Kamgaren- en Peau de Pêche Broekjes MARTENSHOEK. Hengelsport-Artikelen. H. v. d. WERFF, geplaatst in dit Blad moet U ongetwjjfeld het meeste succès geven, daar Uwe advertentie in 9000 gezinnen gelezen wordt OPENING. OPENING. heden Zaterdag zal OPENEN ifWI labak, Sigaren, Sigaretteo, Pijpen en Aanverwanle Artikelen. H. J. BODEWES, OPENING OPENING. m reduceeren het brandgevaar bjj - Âutomobielen met 99 pOt. - Kost, montage inbegrepen f 12.50 TEL. 88 Zourdraiken. I. Aile Ploimvse- R. BOITENWERF âz. Onze ponds zakjes gesnoltm lundiit n RiiziI Willem POL. WittÉood en Zoot Roggebrood N. V1INGA - Hoogezand, G-ebr. Pronk, Een Vriendenofler Son Advortontlo SPUIT in liters flesschan aile maten. Grootste sorteering, laagste prijzen. Hoofdstraat 22, HOoGfcZAND. eigen geslacht - Betrekt Uw uit de Electr, Broodbakkerij van Hoogezand, Veendam. HEEREN-BAA1 slaagden allen, Voor fnstallatie halen wij U GRATIS OP PER AUTO DE CONCURRENT Zie do Etalage. Zie de Etalage Zie de Etalage Zie de Etalage. iT ONDERGETEEKENDE maakt hiermede aan het geaclit publiek bekend dat bij alsmede een Reparatie Inrichting. Teyens is aan dezelfde zaak verbonden een afdeeling, waarin U vindt een groote sorteering Voor nette bediening zal steeds worden gezorgd. Ons systeem zal zijn: Beleeid aanbevelend, Alleenvert. voor Hoogezand-Sappemeer: HBOELMAN is in deze warme dagen een ware uitkomst voor iedere Huismoeder. Tel. 144 en U zult tevreden zijn. Wy maken Uwe Kelders w&terdicht onder garantie. M@d. Vsraer?. van Hiilsvraeiwan m, h.-s. Nu de aankondiging van vergaderingen is afgeloopen, zouden we ons toch op aan- genaine wijze bezig kunnen houden met het geven van nuttige wenken en aardige recepten. Probeert eens het volgende Citroenvla voor 5 6 personen. 4 eieren, 1 d L. citroensap (het sap van pl m. 3 citroenen), 1 d.L. water, 150 gr. basterd- suiker. Roer de eierdooiers met met de suiker in een pan ge- durende 5 minuten tôt ze dik en wit van kleuk zijn geworden Klop het eiwit zeer stijf met wat witte suiker. Giet roerende het citroensap en het water bij de dooiers en de suiker en laat deze massa onder voor- durend roeren met een houten lepel op het vuur dik binden. Ze behoeft hiervoor niet te koken. Doe ze van het vuur af luchtig kloppende bij het zeer stijfgeslagen eiwit Doe de via in een vlaschaaltje. Presenteert er bischuits bij. Een heerlijk recept voor de warme dagen. Dames denkt u er om dat er nog een paar plaatsen be- schikbaar zijn voor de exursie Geef u spoedig op, zoodat ook het bestuur de zaak verder in orde kan maken. Het Bestuur. ■PAX i NfT -Ë RNAT ONAL.É VROlMfëNfBOMD VOOR VRËDË £M VfeUHËiD CÎP-ORP -H.S. nimiVl'1" Begunstigd door mooiweer, hebben gisteren onze meisjes de Vredesbloempjes verkocht. De opbrengst was heel bevre- digend. Langs dezen weg willen we dan ook de ver- koopstertjes nogmaals hartelijk danken voor hun bereidwillig- heid en ijver, en tevens de ingezetenen onzen dank zeg- gen, niet alleen voor hun vrij- gevigheid, doch het meest nog voor de goede gezindheid, die ze blijken te bezitten ten op- zichte van het Vredeswerk Het lijkt ons een verblijdend verschijnsel, dat het publiek hoe langer hoe meer door- drongen blijkt te zijn van de noodzaak ons streven te steu- nen. De totale opbrengst be- draagt tôt heden f 86 875. Is het wel voldoende onder on je leden bekend, dat de heer ds. Oldeman zjjn uitge- breide bibliotheek van anti- oorlogslitteratuur voor ieder beschikbaar heeft gesteld, en dus ook voor aile leden van de Int. Ver. v. Vr. en Vr. De boeken worden uitgereikt aan de Ned. Herv. Pastorie te Hoogezand, Dinsdags- en Woensdagsavonds van 6—7 uur. De volledige catalogus is daar tevens verkrijgbaar. In druk is tlians verschenen «Oorlogshel of Vredesfront", de bekende lezingen door de Heeren P. M. Bruins en Ds. G. Oldeman, op de groote propaganda-avond voor het Vredeswerk, dit najaar in het Hôtel Faber te Hoogezand ge- houden Ook dit is verkrijg baar bij Ds. Oldeman (prijs 15 cent) Mevrouw van Geuns, Noor- derstr., Sappemeer, heeft de volgende boeken voor de leden beschikbaar Gij Vrouwen. En menschen gingen voorbij. Menschen in oorlog. Nieuwe Verzen (Helene Swarth) Aanklacht. Gedichten van M. Beversluis, met platen van Willem van Schaik. De Radiorede van den heer H. Haas, gehouden over „School en Vrede", zal waar- schijnlijk eerstdaags in druk verschijneii en aan belangstel- lenden worden uitgereikt. Wie wenscht in aanmerking te komen Het Bestuur. Jongeren Vredes Actie. Afd- Hoogezand-Sappemeer. Nu volgt nog de laatste opwekking van mij, om morgen mee naar Veendam te gaan. Vrienden, aïs jullie je nog niet hebben opgegeven, ga toch mee! Laat het congres slagen, het hangt van de leden af, dus ook van jullie Laat ons morgen allen een nieuwe en krachtige opwekking krijgen, om dit mooi Vredeswerk ver der door te zetten en ons allen met nog grooter enthousiasme te zetten voor den strijd en de Vrede en Ontwapening. We vertrekken morgenvroeg om half tien op de fiets van de Borgercompagniesterbrug en zij, die meegaan, worden verzocht brood mee te brengen. Komt allen Ons ledenaantal stijgt, maar dit kan nog beter. Van de J.V A. kunnen lid worden zij, die den leeftijd hebben tus- schen 15 en 35 jaar. Wij vereenigen ons, ondanks on- derscheid van Godsdienstige en politieke overtuiging, milieu en volksaard welnu, gij jon geren uit Hoogezand en Sap pemeer, sluit je aan bij ons en werk met ons voor het doel, waarnaar de geheele wereld verlangt. A.s. Dinsdag 24 Mei verga- dering in het Vereen gebouw bij de Ned. Herv. Kerk te Sappemeer, 's avonds om 8 uur, op welke vergadering we een nabespreking houden over de onderwerpen van het con gres. Aile leden worden ver- wacht, hoor Zij, die iets nader van het Vredeswerk willen vernemen, zijn allen hartelijk welkom. Namens het bestuur, Jac. N. Pronk, Secr. Stationstraat 53. Officlëele Mededeeling. bKWIEK". Ons eerste elftal wist den vorigen Zondag te winnen van het sterke Amictia met 4 tegen 3 en kwam daardoor in het bezit van den prachtigen zil- veren wisselprijs. Voor morgen zijn er geen wedstrijden vastgesteld. De uitslng van de gisteren- avond gehouden verloting is als volgt: De eerste prijs viel op num- mer 748, verdere prijzen op de nos. 516 883 211 351 459 487 587 888 132 317 601 498 385 109 245 563 913 484 578 358 963 881 153 568 276 646 892 969 374 597 452 721 945 869 521 48 507 188 897 606 18 215 412 685 101 328 767 314 668 899 87 569 29 999 232 272 350 844 158 491 162 388 773 417 779 323 409 94 958 305 717 890 556 649 309 745 641 802 630 De prijzen kunnen heden- middag van 4—5 worden af- gehaald achter de R K- Kerk te Sappemeer. De volgende week bij de fa. Dries, Zaad- handel, Sappemeer. De Jongelui welke bij ons kwamen zien, Uit zulk een overweldigende sorteering is het nog eens gemakkelyk koopen was het eenparig oordeel. Komt U ook eens zien. Op onze stoffeerderij komen dageljjks nieuwe Cra pauds- en Faute ilgarnituren gereed. Verrassende modellen, effectvolle Moquettes. Het nieuwste op gebied vaD Dressoirs en Buftetten. Ledikanten 2 pers. f 6.75 Qezondheidsmatras-en f 6.95 en 9.75 (10 j. garant.) Onze geheel aparté dessins der TAPIJTEN slaan geweldig in, de verkoop overtreft verre onze verwachting. Fraaie dessins ook in Cocosloopers, Cocostapijt enz. Deze week ontvangen 250 stuks CHINAMATTEN, nog voor de oude lage prijzen. ZEND ONS EEN BRIEFKAART. Franco levering per gesloten vrachtauto. Tel. 91. MARTENSHOEK. Gevestigd sedert 1900. Kat. serie Kousen 13, 16, 20, 24 et Fil d' Ecosse séria Kousen 38, 44, 52, 64 et. Wol serie Kous9n 54, 60, 76, 98 et. ailes nieuwste kleuren. Zqden Dameskousen Fil d' Ecosse Dameskousen 64, 74, 110, 120 et. 94, 110 et. Wol Dameskousen 95, 110, 158 et. Sportkousen, aile maten, 59, 68, 84, 92, 110 et. Jongens Blouses, 92, 98, 108, 118 et. Scliillerhemden 98, 105, 120 et. Manchester Broekjes 95, 112, 124, 139 et, Zomerjurkjes 46, 58, 84, 98 cent en hooger Bonté Pakjes, uitgebreide sorteering. In MARTENSHOEK en Omstreken het grootst gesorteerd en de LAÀGSTE PRIJZEN MARTENSHOEK. TEL. 89. Zeer voordeelig per liter 15 cent Citroen- en Frambozenlimo- nade per liter 20 et. Ranja, Rojo, Valencia, Ranko, Kwast Ananas, Grenadine. Beleefd aanbevelend, Tel. 270 Noorderstr. Sappemeer. Ailes wordt franco thuis bezorgd. BEMANQER ENF [STOFFEERDERl f/neuBEL RÉ.PARATIËN1 kl:/v\ee.rstq:21 SAPPEMEER il»— VOEDER koopt U 't voor- deeligst b(j MARTENSHOEK FEUILLETON (Uit het Duitsch.) 19) Hijgend liet hij zich een woord van dank sprekend in een stoel vallen, die de zanger he n had voorgeschoven. Hij had het smalle bleeke gezicht van een zieken veertiger; een resoluut, voornaam gezicht, dat Gerold reeds evengoed om de sympathieke trekken als om zijn lijdende uitdruk- king was opgevallen. Maar hij had slechts aan een toe- vallige nabuurschap, niet aan een bij elkaar behooren van den zwakken man en de schoone dame aan zijn zijde geloofd. Haar thans met on- miskenbaar teedere voorzorg met hem bezig te zien, ver- oorzaakte hem een bijnapijnlijk gevoel. „Neemt u me niet kwalijk, uiijnheer, wanneer mijn onbe- scheidenheid uwe kostbare minuten om te bekomen in beslag komt nemen", begon Basaroff met zachte, maar zeer aangenaam klinkende stem in onberispelijk vloeiend Duitsch, dat slechts in nauwelijks merk- baar accent den buitenlander deed kennen, „maar ik zal, omdat ik zoo geroerd ben door uw zang, reeds nu het concert moeten verlaten, en het is me een behoefte.u voor het heerlijk kunstgenot, dat u ons geschon- ken hebt, te bedanken. Veroorloof mij, dat ik u voor- stel aan mijn familielid Hala Stablewska." Misschien scheen ze Gerold thans, nu hij haar onmiddellijk vôor zich had, niet meer geheel zoo knap als eerst in de zaal, maar haar oogen hadden niets van de eigenaardige toover- kracht verloren, die haar in zijn gedachte tôt de verleidelijk kijkende Elze hadden gemaakt, en toen ze hem nu na zijn buiging haar van haar hand- schoen ontdane hand toestak, was hij verrukt over de schoon- heid der blanke en slanke vingers. „Ook ik ben er trotsch op, u persoonlijk te mogen danken, inijnheer Gerold Nooit heeft zang mij zoo diep getroffen als de uwe." Het lag hem bijna in den mond, haar te zeggen hoe groot haar eigen aandeel dit resultaat was geweest, maar hij kon geen woorden vind«n zonder dat het een lompe vleierij zou zijn, en hij stelde zich daarom tevreden, nadat hij haar hand vluchtig aan zijn mond had °gebracht, met een herhaalde kleine buiging. „U ziet, dat ik niet best kan loopen", ging dr. Basaroff met een weemoodigen vrien- delijken glimlach voort. „Sinds maanden heb ik daarom geen publieke vermakelijkheden meer bezocht, maar het hooren van uw naam deed mij beslui- ten, een poging te wagen. Ik bemerk echter, dat ik mijn krachten eenigszins overschat heb en ik zal het niet zoo gauw weer kunnen herhalen. Dat is zeer pijnlijk voor mij en het geeft mij ook den moed tôt een zeer vriendschappelijk verzoek «Wanneer ik in staat ben, doctor Gerold bemerkte, dat me vrouw HalaStablewska's oogen als in gespannen verwachting aan de lippen van haren ge- leider hingen, en hij wist nu reeds, dat het verzoek, dat gedaan zou worden, ook het hare was. „0, het is zeer bescheiden", ging de zachte stem des doc- tors verden «U bent zonder twijfel door aangename gezel- ligheid verwend, en wanneer ik u thans uitnoodig, ons de eer van uw bezoek te schen- ksn, dan kan ik u helaas niet iets dergelijks aanbieden, want mijn gezondheid en mijn le- venswijze veroorloven mij niet, een grooter aantal gasten om mij heen te hebben. Ik ben daarom bang, dat u weinig trek zult hebben, een van uwe kostbare vrije avonden op te offeren aan een zieken ver- eerder van uw groote kunst met een enthousiaste vereerster." Winfried Gerold verwonderde zich over zich zelf, dat hem zonder te overleggen het ant- woord van zijn lippen kwam „Het is me integendeal tolaal onmogelijk, zoo'n vriendelijke uitnoodiging af te slaan. Ik ben in het geheel geen vriend van een luidruchtig gezelschap, zooals u vermoedt. Wanneer dit waar was, zou ik uw invitatie rondweg afgewezen hebben." Dr. Basaroff verheugde zich hierover zeer. „0, u bent wel vriendelijk en ik dank u van harte voor uwe toezegging. U vindt mijn adres op het visitekaartje, da* ik u liet brengen, en ik ver zoek u, geheel naar het u uitkomt, den avond te bepalen, dien u ons wilt schenken." Gerold antwoerdde, dat hi] de eerste vijf avonden vrij had, en zij stelden den eersten daarvan vast voor een bezoek. Daarop verhief dr. Basaroff zich van zijn stoel, om den bereidwillig aangeboden arm van de knappe vrouw als steun aan te nemen. Nog eenmaal, vôôr zij de artistenkamer ver- liet, ontmoette haar blik dien van den zanger; een lange, warme blik, die hem meer zeide dan de mooiste woorden van dank. Hij was er van overtuigd, dat de uitnoodiging meer door haar was gekomen dan door den doctor, en hij had ze dan ook om haaraan- genomen. In de geheele ver- schijning dezer vrouw was iets, dat hij niet kon weerstaan. Iets, dat hem deed verlangen naar haar nabijheid, alhoewel deze wensch er verre was van een hartstochtelijk begeeren. Hij voelde iets van jalouzie tegenover den kranke, wiens huisgenoote en verpleegster zij scheen te zijn. De kleine pijnlijke gewaarwording, welke hij aanvankelijk ondervond, gevoelde hij spoedig niet meer en hij prentte zich in, dat het hem geheel onverschillig zou zijn, ook wanneer hij hoorde, dat zij zijn vrouw of beminde bleek te zijn. Wat hem bekoorde en aan- trok, was dat geheimzinnige in haar wezen, de verborgen gloed, die hîj onder het om- hulsel van het uiterlijke meende te zien glimmen. Zulke oogen en zulke handen moeten aan een gevaarlijke geest en een mooie duivelin behooren, die zou kunnen voorkomen in ballades en romances, Dat een van deze plotseling een menschelijke gedaante had aangenomen, vermeerderde zijn verbeeldingskracht en bracht hem tôt den wensch, de diep- ten der duivelsche natuur te doorgronden, die hij in haar vermoedde. Hij keerde, toen zijn tijd gekomen was, in de concert- zaal terug en zong mooier dan hij ooit te voren gezongen had. De beide plaatsen in de eerste rij stoelen waren onbezet, maar de herinnering aan de donkere raadselachtige oogen was hem bijgebleven. Hij zag ze steeds voor zich, en al het andere vloeide weg in niets. Toen het publiek aan het einde van het concert niet moe werd, hem toe te juichen, lag er een bijna medelijdend lachen op zijn lippen. Het waren immers niet deze menschen, om wier bijval hij gezongen had Dr. Barasoff's woning, die Gerold dien avond betrad, leek op het oog niet erg groot, maar ze lag in een voornaam, duur gedeelte der stad, en ze was zoo luxueus ingericht aïs slechts een rijk man zich kan vergunnen. Een bediende met glad geschoren gezicht liet Gerold binnen, en de heer des huizes wachtte hem op, op een stok steunende, in het eerste helverlichte vertrek. Hij zag er bijna nog slechter uit dan bij hun eerste ontmoeting, en zoo nu en dan verraadde een onwillekeurig trekken van zijn gezicht, dat hij pijn had. Zijn stem klonk warm en har telijk, wat Gerold aangenaam aandeed. Mevrouw Stablewska was niet te zien en Barasoff verontschuldigde haar. Wordt vervolgd b2i ECHTC FR1 ESCHE -50 cf. per ons - zachte en jeunot rccktabafc - Ieder mcnsch kan op zijn eigen plaats in de wereld iets doen voor den Wereldvrede als hij maar wil C. RamondtHirschmann. E. Ruding, ZS i t. S. O. S. APPARATEN Garage H. S R. Groeneveld, 1 Geen lekke Kelders meer. oooojgoocx^—

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1932 | | pagina 2