In j. st Tr ni Anne? 101. korting. ,0 \J Nu honderden zelf ondervonden, hoe we de laatste weken onze degelyke goederen haast aan onze klanten uitdeelden, zullen dezelfde versteld staan wanneer zo nu onze In onze zaken is plaats gemaakt voor bezichtigen. Een ma keuze is er no VLISCO Stoffen WELIA Kousen Vlisco Hatting 60 et. Tricot Goederen. Alleenverkoop voor VLISCO en WELIA, Van een Paaschei en wat er in zat... SPECIALE RECLAME. ALLEENVERKOOP Vlisco Stoffen hierover behoeft niets meer Welia Kousen munten uit door haar fijne 1. h 2. D Daarvan behoeft U slechts de pryzen en kwaliteiten te zien en met elder te vergelyken, en Uw keuze zal niet moeilyk meer zijn. en Ned. 1 Op Veree H.-S. matig merk nog teû de wanl dem C firn wel de det I de wa wa Ht mi de bij te w st OFerai ri der t< als gevo bouw, d< bepaald onderhou Fongersgi Opgericht 1927. Wat wij toonen zal U doen versteld staan. We zijn er in geslaagd de voor deze plaats te krijgen van de Pat wil 7oegon dat we U nu kunnen vnoripggan dezp overbeker.de fijne kk-urechte Artikelen in een over- bluffende verscheidenheid van kleuren en dessins en alierlaagste prijzeD. gezegd te worden, dessin en kleurechtheid hiervan zijn overbekend, bijzonder mooi zijn dit jaar de groot gebloeaode Dit jaar ook aile Eff-n kleuren voor Blouses, JurkeD, Eng. Hemden enz. in Vlisco en Vlteco Matting 39 et. weefsels en uiterst soliditeit, bijzonder Zijde met Fille d' Ecosse is uiterst sterk, ailes met extra verzwaarde zoolen en punthiel, zeor fijn mat zijde Kous f 125 Voorts vragen wij Uw bijzonder aandacht voor onze Wij willen er dit seizoen Extra Groot mee uitkomen, als Tricot Heeren en Jongens Diiectoirs 60 et -f- 5 et. stijgiDg per maat. ïïeeienmaat 80 et. Heeren en longens Hemden nu 45 et. 5 et korte en lange mouwen Kinder Corsages in rose 26 et. en 4 et. stijging Dames Tricot Hemden 45, 55, 65, 70 en 85 et. in rose zal m Prachtvolle Dames Corsages 49 et. Fijn Tricot Dames Ondeijurken f 1.15, 1 75, 2 50 Mekjfs Ocderjurken 55 et. 10 et stijging per maat PrachtvoFe Meiejes en Dames Directoirs Zeer fijne sterke Fille 'd Ecosse Kinderkousen 19 et. 4- 5 et. stijging per maat, m Sa Het was eenige dagen voor Paschen, dat Jet plots bij me kwam oploopen. Jet was on- der ons vrienden altijd een graag geziene gast. Klein, dik en gemoedelijk, beschikte hij over een geweldige dosis op timisme, die hem in een oogen- blik wist heen te helpen over de kleine tegenslagen des le- vens. En het moet hier onmid- delijk gezegd deze tegenslagen bleven Jet niet bespaard integendeel ze zochten hem op en het waren er vele Zooveie zelfs, dat het scheen, of spe- ciaal hij, Jet, het monopolie bezat van het aanvaarden van deze verdrietelijk heden. Maar en ik herhaal het nog eens hij aanvaardde zeaan- vaardde ze met het berusten- de gemak van menschen, die nu eenmeel wéten, voor het ongeluk geboren te zijn. En Jet wàs voor het onge luk geboren. Viel er ergens een steen van een dak tien tegen één dat het Jet's voet was, waarop ie te- recht kwam danste er een deftige familiekring op onna- speurbaar mysterieuze wijze een ragfijn en doorzichtig thee- kopje van een Oostersch tafel- tje... de scherven belandden voor Jet's voeten terwijl de inhoud over z'n juist splinter- nieuwe pantalon uitstortte Zoo was er meer.tè veel om op te sommen.maar immer aanvaardde Jet met een stràlen- de lach, wat hij z'n noodlot noemde, hetwel toch niet was te ontloopen, volgens z'n be- weren. Waar ik Jet in geruimen tijd niet had gezien, deed het me werkelijk genoegen, dat-ie me zoo onverwachts weer eens kwam opzoeken en ik noodde hem dan ook hartelijk, gauw binnen te komen. Jet schudde als een poedel de regen van zijn jas, dan volg- de hij me naar de achterkamer waar ik - 't was nog kil zoo 's avonds de gashaard had doen aanploffen en nu een tweede stoel haastig bijschoof met een uitnoodigend gebaar. Graag antwoorde Jet, ter wijl hij zich in de zetel Met vallen, Dan staarde hij in de vlammen, en....zweeg. Het was een zôô ongewoon verschijnsel.een zwijgende Jet, dat ik even verwonderd mijn wenkbrouwen optrok Is er iets? informeerde ik dan, m'n vriend aandachtig van terzijde opnemend. Ja.. eh., dat is te zeggen.nee.'k be- doelAh! begreep ik wringt 'm daar de schoen? Verliefd? Hopeloos, bekende Jet met een komische zucht. Ik herinnerde me vorige ge- vallen van verliefdheid van Jef's kant waarbij deze na het ge- bruikelijke blauwtjeJet had er al vier opgeloopen even snel waren vergeten als het ge- val met de nieuwe hoed van notaris van Uggelen, waarop Jet in een groot gezelschap zitten. (op dien hoed wel te verstaan). Kom, kom, zei ik dan ook, zoo'n vaart zal het wel niet loopen. Nee, waarachtig kerel steunde Jet, en ik voorvoelde vertrouwelijkheden 'tis nu., èh..meenens hoor.ècht. Nou ja, dat heb je de vorige keer ook gezegd En je was d'r binnen twee dagen vergeten. 0, deed Jet luchtig, de vorige kéér. Toen heeft ze me ook 'n eh.... nou, ja je begrijpt me weltoen is de zaak niet doorgegaan Rare redeneering hou jij d'r op na! Dus als een meisje jou een blauwtje laat loopen is 't ineens uit met de liefde Enne propos, wie mag zich deze keer in je belangstelling ver- heugen? Je spot, meende Jet droevig. Welnee kerel. .'k ben dood- ernstig verklaarde ik plechtig nou, kom... biecht eens op Nu als je met aile geweld weten wilt... Tilly de Does. Ik hield mijn adem in... dan opeens kreeg ik m'n zakdoek waarmee ik plotseling verba- zend druk in den weer was, om m'n verrassing te verber- gen. Maar Jet had niets in de gaten...te druk als hij was over z'n nieuwe toekomstmoge- lijkheden. Ja, blufte hij 'k gefoof wel dat 't nu wat wordt.Tilly mag me heusch Ik zuchtte onmerkbaar. 'k Hoop het voor jou sprak ik dan, terwijl ik er in gedachten onwillekeurig aan toevoegde maar niet voor mij Jazeker niet voor mij, want en ik bekende het mezelf maar al te graag al wekenlang had ik zelf rondgeloopen met het plan Tilly te vragen, mijn vrouw te worden en nu opeens moest ik glimlachen. Hoe kwam de" kerel erbij Tilly de kleine, donkere pittige Tilly. 0, zeker, ze mocht Jet dat wist ik ze had het me zelf meermalen verteld, maar, er was nog iets meer voor noodig om samen door het leven te gaan, en wel, als ik verkeerd had gezien als ik me werke lijk mocht hebben vergist in in haar gevoelens ten opzichte van mij dan zou ik berusten me terugtrekken, eerlijk en fair! Jet zou zijn kans krijgen vdor mij nog. Ik schrok wakker uit mijn gepeins. Zeg Ja èh wat is er Wat zou je me nou raden? Raden vroeg ik met onge- veinsde belangstelling, raden? Hoe kan ik je raden, Jet, Vraag 'r Da 's eenige wat ik raden kan. Ja, bekende Jet daar zit juist de kneep dat durf ik niet. Durf je niet? schaterde ik opeens durf je geen meisje te vragen Hoe heb ik 't nou Nee, bekende Jet, schuchter dat durf ik niet meer Navier eh Blauwtjes vulde ik aan. Nou, goed dan, als je wilt vier blauwtjes heb ik geen lust voor de vijfde keer. En je was zoo zeker van je zaak? sarde ik, en er blonk iets triomfankelijks in m'n oogen Nou ja, zeker, zeker, wie is zeker tegenwoordig Nee, daar heb je gelijkin, meende ik maar eh tja wat moet ik je daarîn nou raden? Nou, ik dacht, dat jij mis- schien wel iets zou weten iets zou weten.iets. .eh. .waar- door ik 'r niet behoef te vra gen, en ze toch.eh. .begrijpt snap je Ik knikte. Je zou d'r kunnen schrijven, opperde ik. Nee, vond Jef— da's hetzelfde als vragen ik moet iets anders hebben.... iets origineelers 1k floot. Nou. .eh. .stuur d'r een ring vond ik. Ja, peinsde Jef daar heb ik ook al over gedacht, maar.hoe En opeens kwam het denk- beeld. Ik sprong uit m'n stoel glad vergetend, dat de man, daar tegenover me, een mede- dinger was... een vijand fei- tc-lijk...! Ik lachte bij de ge- dachte eraan.. Jef een vijand! 'k Ben d'r juichte ik dan, vast besloten voor dit geval mijn eigen gevoelens geheel en al uit te schakele». Je stuurt 'r een ring in een Paaschei! Jef gat geen antwoord keek me verwezen aan Dan sprong hij op en mepte ve- nijnig op m'n schouder. Kerel! schold ie Ief ging altijd schel- den als hij je dankbaar was je bent een idioot.. een reuze idioot In gedachten moest ik plots denken, hoe hij misschien gelijk zou krijgen, en ik voel- de een onweerstaanbare lust Tilly zoo mogelijk vanavond nog te vragen, of zij m'n vrouw wilde worden. Maar dan op eens bedacht ik weer het on- eerlijke van deze handelswijze. Was Jef niet vol vertrouwen bij me gekomenhad hij zich niet eerlijk, vrij uitge- sproken En dan daarbij.... het was meteen een goeie proef, voorgeval Tilly.Ik wilde niet verder denken. Dus je doet het waagde ik met een glimlach. Natuurlijk uil schold Jef opgewonden ik ga d'r meteen èèn bestellen! Een prachtidée kereltje. Twee dagen waren voorbij- gegaan en het was eerstePaasch- dag. Jef had ik niet meer ge zien. Tien, twintigmaal had ik me afgevraagd, of ik er goed aan gedaan had, hem deze raad te geven Of had ik niet mijn eigen glazen ingegooid met dit krankzinnige denkbeeld? Ik had den vorigen dag Tilly nog gesprokenen het had me groote moeite gekost, me te beheer- schen Telkens meende ik dat ook zij iets van me scheen te verwachten, doch ik hieid me zelf voor, dat ik me moest heb ben vergist. Nee.. ik moest wachten tôt na Paschen..tôt Jef z'n kans had gehad. Toch had ik geen weerstand kunnen bieden aan de verlei- ding Tilly een Paaschei te sturen, een prachtig, sierlijk be- werkt Paaschei, hetwelk ik in de étalage had zien liggen van een eerste-klas chocolaterie in het kleine stadje. En ik suste mezelf met de bewering, dat daar toch niets in stak.. dat niemand er iets achter zou zoeken, iets bij denken...een kleine attentie tegenover een jarenlange kennis... En dan daarbij was er im mers ook het Paaschei van Jef het ei met den gladden gouden ring.... diep in z'n binnens- te verborgen. Het was hait drie en ik had juist het voornemen een wandeling te gaan maken één van de vrienden op te zoe ken, toen er werd gebeld... Ik sjouwde de gang in trok open, en.. Tilly, kreetik. Jack Dan opeens hoè het gekomen was zou ik niet meer hebben kunnen zeggen.het was als een wervelwind dàn opeens hield ik haar in m'n armen.. Ailes. .allés was ik vergeten Jef. .de ring.het paaschei en in triomf leidde ik Tilly naar de groote zitkamer, waar ik een groote stoel voor de gashaard zette, die ik - twas en bleef nog kil in huis - snel deed opvlammen. Opeens stormden herinne- ringen op me Ios. Maar begin ik. .hoe. .wat.Jongon legde Tilly uit - die ring.... Dan werd er gebeld... lang en nadrukkelijk. 1k werd op- standig' - 'k laat bellen beslis- te ik, als voor de tweede maal de schel door het huis weer- klonk. Nee, vent., dat kun je niet doen. Vooruit.wees een gehoorzame jongen en doe op en Onwillekeurig slofte ik de gang in. Naiuurlijk was hetJef! Kerel begon hij, en stormde langs me heen de kamer binnen wat eenMidden in een zin bleef hij staan en staarde met open mond naar Tilly, die behagelijk in de stoel gedoken, haar handje naar hem uit- strekte. Dag, Jet.... brombeer.... wat mopper je weer schanda- lig.... en dat op Paaschdag! Foei Ik slungelde achter Jef de kamer binnen. Was het niet weer typeerend Jef, om op het ongelegenste oogenbiik van m'n geheele leven te komen binnenvallen als een bom. O ja, Jef hoorde ik Tilly zeggen, da 's waar ook ik dank je wel, hoor, voor je snoezige Paaschei.... beeldig gewoon. Jef bromde een antwoord, maar het had ook een ver- wensching kunnen zijn. 0, zeg, en verbeeld je ver- volgde Tilly opgewonden jij bent zoo'n goeie vriend van ons, zeg, Jef... jij mag'teerst wetenJack en ik zijn ver- loofd Jef keek me aan of hij me verslinden wou. Ja vervolgde Tilly die ondeugende Jackie stuurde me een Paaschei met een ring d'r in... Heusch! knikte ze dan met haar donker kopje. De sufferd schold Jet. Dan draaide hij zich om. Nou, 'k zie jullie nog wel'k heb nou geen tijd meer.... ja, gefeliciteerd Ik liet hem uit. In de gang rukte Jef aan m'n schouder. De ezelde idioot. de stommeling blatte hij Wie? vroeg ik verwonderd. Die banketbakker natuurlijk, woedde hij snap je dat nou nog niet Die heeft natuurlijk de kaartjes verwisseld.De uil, de eendvogeljouw kaartje gedaan bij het ei met den ring... de... Enfin, be- rustte hij dan in eens kalm, ik had het kunnen weten.... M'n noodlot, hè I Enne, Tilly schijnt 'r nog al mee ingeno- men te zijn met die verwis- seling... misschien is het dan toch nog wel beter zoo. Nou bye, groette hij, me op m'n schouder meppend sans rancune, kerel, sans rancune. In gedachten kerrde iknaar de kamer terug. Zeg, begon ik, ik moet je wat bekennen. Weet ik al lang, schaterde Tilly, de banketbakker had de kaartjes verwisseldniet waar? Dat wou je toch zeggen. Dus feitelijk was het aanzoek niet van jou, maar van Jef. ja.... precies, bekende ik verwonderd maar eh.... hoe weet jij dat? En nou hang je lachtte Tilly n®u ben je verloofd alleen door die stomme banketbakker. Die kerel moest in het goud gezet worden, verklaarde ik enthousiast. DusTilly keek me on- derzoekend aan je hebt geen spijt van die vergissing? Spijt? Ik ben die vent eeuwig dankbaar Hoeft niet verklaarde zij laconiek want 'r is heele- maal geen vergissing gewiest. Hè? Nee.bij het Paaschei met den ring lag een kaartjs met den heer Jef Verhoef ;n bij het andere Paaschei lag Mijn kaartje?maa.... waaromheb jij dan Waarom? viel Tilly ut waarom? Nou, jongen ik kon Jef toch niet voor de vifde keer een blauwtje laten loopçn de arme jongenen nou houdt ie de eer aan zich. Maar! jubelde ik, dan.... dan. Pas op waarschuwde Tilly .m'n haar. En dan, dreigend met haar wijsvinger: Wat zijn jullie mannen toch onnoozel o, verschrikkelijk Also> ik niet al wekenlang gemerkt had, dat jij. Dat ik wat wilde ik graag weten. Dat jij megraag een Paaschei zou hebben gestuurd met een ring, in plaats van Jef, en het eenige wat ik niet begrijp, is, waarom je het niet deed Dan vertelde ik haar de heele toedracht de si midi Ei de k teng ztjn prij: stei veli iranwsm. t V Nieuwe Seizoen Etalages Allernieuwste Seizoenstoffen. de G. HENSEN SAPPEMEER DOOR GUUS BETLEM Jr. (Nadruk verboden.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 6