a GiZiii srgadermg 27 April 1933 da lijstsn dig KM 8, SPOOR, Droge en be Yerfware 8.8 TEII1 DEZE DOOS Het ISieuwe h y. Hsrv. Gsmsfiflts Ssea Zotidagsriiool. VarMng „0 R P H E II Opening Zaak ii Horloge: Pendule of Keguleteur F. SUBI BENIS' dCBOREI oude Hoedon vervormen I. LAHPOR, WÊÊÊÊÊÊk DIMES-, KIKDEIHOEDEH in MUTSEN, m B. BUDING Gz, iéuws Kapperszaak te De Groeve. Gré STiiAUIS is Verhuisd DE GROOTE KAN S. Een VELO wascht electrisch voor 6 et. Aardappén, de Kappt Zaison mit Esschin ta' B AD0LF8. Look-f en Lai Uwe be de bela drijf STEMT daten a îmeene Bonthuizerbrog lilst i llist 2 en li]s TE ZEILEI ZUID 9ft niet GRATIS Plaatselijk Nut De trekking 8 Me) a.s. Schildwolde m m Opening Coupeuse Zuiderstraat U hulp yoor ogeiiden Ondergete aan de Wc te Marteu Sappemeer in 't Hôtel FABER H D E N Zaterdag Wekker Cadeau. G. JAGER-YOS handsfoffen oemeer PEMEER 3uden op >nds 8 uur tel STRUVE. Notulen. Verantwoording tester, comœissie. dem boel. j jar '33. iezing «vegens pe- ftr der Heeren a en R. H Smit. n sluiting. De SecretarN, KLEVERiNO beste Boode Star ^er H L. en ii-Klaverhooi per K.Q. door de Afd. land der Ned. tôt bev. der 3e ebouw Hooge- dag 6—7. maakt bel* end, 1 Mei airs ex TABAK-, S SIGARETTfîNW] op denzelfden vc als den heer F Dj Onder minzame j Yoor nette en diening wordt ing Concurreerende Gloria Water voor muren t Bussen Verf Amoniak Creolin Zoutzuur, t Drogist- en Verfv Verl Houfdstraa Ned. Vereen. van Huisvrouwen afd, H.-S. Op Donderdag 27 April gaf de N V. Margarine Verkoop Centrale te Rotterdam in het hôtel Faber voor de leden van Ned. Ver. v Huisvrouwen afd. H-S een bak- en braad- demonstratie met filmvertoo- ning over Blue Band. Op een zeer vlotte en prettige manier vertelde de vertegenwoordiger van de vele goede eigenschap- pen van de margarine, van haar voedzaamheid, haar ver- teerbaarheid dat de smaak bijna niet van natuurboter te onderscheiden is. Het vele gebruik van margarine in zie- kenhuizen, huishoudscholen en in meerdere inrichtingen is wel een bewijs van haar deugdelijkheid Spreekster vertelde van de groote hoeveelheden melk, die dagelijks van de Zuid-Holl. eilanden werden aangevoerd en aan de fabrieken vôôr het gebruik bacteriologisch werd onderzocht. De verdere grond- stoffen als de dierlijke vetten worden hoofdzakelijk uit Ame- rika en de plantaardiie be- standdeelen uit Indië aange voerd. Na deze uiteenzetting werd een film vertoond, waarin de spreekster ons eerst meevoerde naar de uitgestrekte velden in Amerika, waar men groote kudden runderen in vrijheid zag rondloopen. Deze leveren de dierlijke grondstoffen voor de margarine. Daarna zagen we in de binnenlanden van Indië uitgebreide klapperbos- schen, volbeladen met cocos- noten, die de z.g. copra leve ren als plantaardige grondstof fen voor de margarine. Vervolgens werd ons de fabrikage van margarine ver toond, een zeer intéressante film, waarbij we opmerkten hoe hygiènisch de boter werd bereid, ingepakt en verzonden. Ten slotte werden de aan- wezigen getracteerd op flensjes en biefstuk, gebakken in Blue Band, die zich beide uitstekend lieten smaken, terwijl de ge- zelligheid werd verhoogd on der het genot van een kopje thee met beschuitjes, gesmeerd met Blue Band. Onder de aanwezigen werden twee taarten verioot, waarvan de opbrengst ten bate van de kas kwam. Aaa het slot noodigde de spreekster de aanwezigen uit, eens een bezoek te brengen aan de fabriek te Rotterdam en dan de gast te zijn van de N.V. Zeer enthousiast werd dit toegejuicht. Voorloopig is de dag reeds bepaald op Maandag 3 Juli. Wij hopen, dat vele huis vrouwen aan deze excursie zullen deelnemen. Nadat een woord van dank aan de spreekster was gebracht, werd de bijeenkomst gesloten. Het bestuur, Plaatselijk INieuws. Sappemeer. Onder leiding van den vice-voorz. den heer H. Noor, had Donderdagavond in het hôtel Struvé de algem. leden- vergadering plaats van de zwemvereen. „Nero". Uit het verslag van den secretaris, den heer H. Klevering, klonk een opgewekte toon op. Dank zij het mooie weer en eveneens de propaganda van de zwem- en poloclub, die hiervoor dank toekomt, was het aantal baden belangrijk gestegen In het geheel werden van 21 Mei tôt 24 Oct. 22731 baden genomen verdeeld als volgt mann. en jong. 11611, vr. en meisjes 10698, gemengd 422 en zeer veel schoolbaden In verband met onvoldoende kasmiddelen kon voor het onderhoud niet zooveei worden gedaan, als wenschelijk was. Zoo moes- ten bovenbouw voorzieningen worden uitgesteld. Het be stuur hoopt hiervoor de finan- ciën te vinden door B. en W. te verzoeken opschorting van de de verplichte aflossing van f 100, terwijl het tevens op extra steun van de leden hoopt. Ook het verslag van den den penningmeester, den heer R. de Oroot luidde gunstig De ontvangsten ad f 1293 78 overtroffen de uitgaven met f 96 Beide funtionarissen ontvin- gen dank voor hun arbeid. De heer dr. J. Beukema, per aftr., werd als bestuurslid her- kozen, en gekozen werd voor den heer R H. Smit, die geen lid meer is, de heer J. Homan. Eenig geschil met de eige- naren hoopt het bestuur in der minne te beschikken. in verband met een vraag betreffende gevaar voor de ziekte van Weil, deelde het bestuur mede dat de inspec teur der Volksgezondheid na zijn inspectie had verklaard, dat in verband met deligging der inrichting daarvoor dit ge- ring is. .Het bestuur zal na- tuurlijk aan dit puntbijzonder zorg blijven wijden. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, zal de ver- loting, uitgaande van de mu- ziekvereeniging „Orpheus'', plaats hebben op 8 Mei. De laatste nog onverkochte ioten zullen deze week bij de inge- zeten van Hoogez.-Sappemeer aan huis worden aangeboden. Hooqezand. De heer A. Glazenburg alhier, pas be- noemd tôt adj.-opzichter bij de N.V. Mij van Laagspan- ningsnetten, die Woensdag tijdens zijn inspectie van het in aanbouw zijnde perceel van den heer O. Félix te Sappemeer door een draadglasplaat op het dak naar beneden is ge- vallen, is naar het Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is ernstig. In aansluiting op een voorloopige mededeeling be treffende een bijzondere jaar- beurs- of tentoonstellingstrsin, ingericht voor stands in het klein, zooals op de jaarbeurs in het groot, die op de voor- naamste stations zal worden opgesteld, kan thans worden bericht, dat deze trein op nader te bepalen datum aan het station Hoogezand-Sappemeer een geheelen dag ter bezich- tiging voor het publiek toegan- kelijk zal worden gesteld. Martenshoek. De zeilver- eeniging „Zuidlaardermeer" hield Donderdag onder voor- zitterschap van den heer F. ten Kate in het café Rubingh alhier haar goed bezochte jaar- vergadering. Het verslag van den secretaris, den heer T. Roetse, getuigde van een op- gewekt leven en van goed geslaagde wedstrijden dat van den penningmeester, den heer H. van Zomeren, stemde even eens tôt tevredenheid, daar er een zij het ook klein batig saldo was. Aangenomen werd het voor- stel om het aantal bestuursleden van 3 op 5 te brengen even eens om aile wedstrijden te houden op het Zuidlaarder- meer en bovendien om den zetel der vereeniging te ves- tigen te Hoogezand. De drie bestuursleden wer den herkozen en gekozen wer den de heeren Kl. Albers en J. Bodewes. Als wedstrijddatums werden voorloopig vaitgesteld 25 Mei, 11 Juni, 9 Juli, 6 Aug., 3 Sept, en 23 Sept. Deze zullen om beurten worden gehouden bij van der Schuur en bij Bats. De vergadering besloot om de functies der voorgifte- en die der startcommissie te ver- eenigen, waarvoor werden aan- gewezen de heeren Albers, Bats, Doesburg, Kroese en Schaaphok, aan wie tevens weJd opgedragen om in overleg met het bestuur te zorgen voor het bouwen van een startplaats op een vlot. Kropswolde. Onder voor- zitterschap van den heer R. Marring had Dinsdagavond in het café Hoepman, alhier, de algemeene vergadering plaats van de afdeeling Kropswolde Wolfsbarge van „Het Groene Kruis". Naar aanieiding van het ver slag van den secretaris, den heer H. Schreur, werd gewe- zen op de noodzakelijkheid, dat de schade tengevolge van gebroken voorwerpen, in bruik- leen afgestaan, door de ge- bruikers dient te worden ver- goed. Het aanschaffen van nieuwe artikelen en de omstandigheid dat aan de afdeeling Hooge zand tweemaal de verplichte bijdrage was betaald als aan- deel in de kosten van de pleeg- zuster hadden de kas volgens het verslag van den penning meester ongunstig beïnvloed. De uitgaven ad f 353 82 overtroflen de ontvangsten met f 198.14. Besloten werd om nog en- kele noedige artikelen aan te schaffen en om te pogen voor het winterseizoen een cursus te krijgen voor E. H. B. O- De heer H. Tepper, per aftr., werd herkozen als be stuurslid. MORGEN (30 Aprll) SPAARBANK Hoogezand-Sappemeer ZITTING iederen MAANDAG en WOENSDAG van 51/2 tôt 7 uur. Spaarbusjes verkrjjgbaar. PREDIKBEURTEN ZONDAG 30 April 1933. Herv. Gêna. Hoogezand v.m 10 uur ds. Oldeman. 1 30 uur Kinderkerk. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Herdenking van Willem van Nassau, met medewerking de heeren Steenbeek, zang en orgel. Kielwindeweer v.m. 10 u. ds. Wasch. Kropswolde: v.m. 10 uur Geen dienst. Westerbroek v.m. 10 uur ds. Oskamp. Engelbert: v.m. 10 uur geen dienst. Ssharmer-Harkstede v.m. 91/2 uur ds. Rensink. v.m. 11 uur Kinderkerk. Kolham nm. 2— uur ds. Dokter. Sloehteren v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn, Sskildwolde v.m. 9i/s uur ds. Siega. Hélium v.m. 91/2 uur ds. Hoekstra. Siddeburen v.m. 91/2 uur ds. Audier. Noordbroek: n.m. 5— uur ds. Glas vau Scheemda. Zang Kerkkoor. Zuidbroek: v.m. 9'/s uur ds. J. N. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur geeu dienst. Ger. Gem. Sappemeer: v.m. 9i/s uur ds. W. Tom. 's Nam. 5 uur idem. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv Kerk. Winkelhoeï—Sappemeer v.m. 91/2 u. de heer F. Faber. N.m. 5 uur de heer Faber. N.m. 8 uur Evangelisatie aamenkomst in het Wijkge- bouw Van Royenstraat. Noordbroek: Evangelisatie- lokaal Dinsdagavond 7 uur Bjjbellezing. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 91/2 u. de heerReinhoitd N.m. 6 uur idem. Woensdagsavonds 71/2 uur Bidstond. Burgerlijken Stand. Sappemeer, 2127 April. Geboren geene. Ondertrouwd fan Bontko Bontkes, 28 j., en Eiziena Vonk, 28 j., beiden Sappemeer Jan Koster, 25 j., en jacoba Prac- tiek, 24 j.,Sappemeer; Koeno de Wal, 24 j., Scheemda, en Catharina Johanna Sinot, 21 j Sappemeer; Luitjen Tijms, 26 j., en Trijntje Kunje van der Veen, 24 j., beiden Sappem. Hendrik Blijham, 27 j., Sap pemeer, en Zwaantje Mulder, 21 j., Hoogez. Steven Tamme Wolthuis, 24 j., Sappemeer, en Pietje Heukers, 21 jSiochleren Gehuwd Jacob Simons, Hoogezand, en Trijntje Bllnk, Sappemeer. Overleden Harmen Heukers, 78 j wedn. v. Aukien Sluiter. HOOGEZAND, 21-27 April. Geboren Hendrik, z. v. Berend Brugge en Maria Speelman, Hoogez., Brugstr. Abraham, z. v. Heiko Heerlien en Dina Mulder, Hoogezand, Verl. Zui- derstr Herman Jacobus, z. v. Jacobus Ger. Bijlholt en Gezina H. Bodewes, Foxholsterbosch, W.A.Scholtensw. Hendrik, z. v. Egge Kruit en Albertje van Kalsbeek, Foxh.bosch, W.A Scholtensw. Gepke Jantje, d. v. Hendrik Koopman en Aaltje Bruggers, Hoogez., Verlengde Zuiderstr Geertje Pieterke, d. v. Jan Glas en Berendje Schrijer, Kiel, Sluisweg. Ondertrouwd Jan Ramaker, Wildervank, en Frouktje Ak- kerman, Windeweer, Dorpsk. Karel Geerdes, Hoogezand, en Anna de Groot, Foxham, SI. Jurjen Niemeijer, Hoogezand, en jantje Bosma, Kropswolde, van Royenstr. Klaas Leininga, Hoogezand a b., en Hendrika Johannes, Groningen Her- mannus Johs. Rekers, Eindho- ven, en Anna M. Clobus, Hgz. Gehuwd Jan Warner Schui- ling en Bertha J. Huisman. Overleden: Hindrik Feddes, 81 jwedn. v. Aaltje de Vries, overi. te Gramsbergen Mar- chien Kremer, 88 jwed. v. Jan Knapmeijer [an Fikkers, 81 j., wedn. v. Wijtske Bijlsma; Marchien Groenewoud, 60 j., echtg. v. Hendrik Huisman. Levenl. aangegeven kind van Pieter M. Veenstra en Antje A. Nap. SLOCHTEREN, 21—27 April. Geboren Evert, z. v. R. J. Ridder en J. F. Doernbos, Harkstede; Tekke, z. v. J. de Vries en G Patje, Foxham Klaas, z. v. P. Schâfer en A. Orsel, Kolham Hendrika, d. v. H. Waijer en J. Bouman, Harkstede Pieterke, d. v. K. Wildeboer en H. Mossel, Schildwolde Jans Albert, z. v. G. S. R. Garrelts en A E. Noorman, Schildwolde Jan, z. v. K. Meijer en T. Hamminga, Hélium. Ondertrouwd P. Beekhuis, Meedhuizen (gem. Delfzijl), en A. Heinneman, Siddeburen S. T. Wolthuis, Sappemeer, en P Heukers, Foxham W. de Boer, Noordhorn (gem. Zuidhur.i), en W. Venhuizen, Harkstede B. Puister, Sidde buren, en H. Walburg, Win- schoten K. Harman, Noord broek, en T. J. Perdok, Sloeh teren; M. Boekhoudt, Gron,, en J. T. Noordman, Siddeburen. Gehuwd H. Smit, Foxham, en K. B. Laan, Veendam Z. Paap, Midwolda, en H. Koning, Sloehteren. Overleden Janna Kraaijema, 72 j„ echtg. v. J. Laninga, Schildwolde Frederik Bege- man, 74 jechtg. v. R. Geert- sema, Sloehteren Pieter Brou- wer, 84 j., wedn. v, G. Lenting, Siddeburen Pieter Luursema, 88 j., wedn. v. F. Doornbos, Tjuchem. Officieele Publicatien. Ssvsndssn vsgrwsrpm Een rijwielbelastingkenmerk. Een meisjestaschje. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoo gezand. Gemeente Hoogezand. Vestiging en verhuizing binnen de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand brengen onder de aandacht van hen, die zich binnen deze gemeente hebben gevestigd, dat zij verplicht zijn uiterlvjk binnen twee iveken na hunne aankomst een verhuis- kaart in te leveren. Eveneens moeten zij, die binnen de gemeente ztjn ver- huisd, hiervan binnen twee weken aangifte doen aan het Bur. Bevolking. Gelijke verplichting rust op het hoofd van het gezin voor zoover betreft vertrek en ves tiging van dienstboden, com- mensaals enz. ten zijnen huize. Overtreding van bovenstaande bepaling wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Hoogezand, 29 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. BARTELS. De Secretaris: G. ZW1ERS. Advertentiën. is thans zonder uitstel bepaald op te Hoogezand. LOTEN verkrijgbaar bjj de fa ROUKES te Sappemeer en bij de Wederverkoopers, als- mede bij de Leden der Ver. „Orpheus". Het Bestuur. van onze KLOKKEN, WEKKERS, BAROMETERS, N A AIM ACHINES. BRILLEN, GOUD en ZILVER enz. enz. Bij aa koop van REPARATIEN soliede en goedkoop. Beleefd aanbevelend, Horloges - Groudsmid MEENTEWEG. Zegt Uw dokter weinig Koffie? MET in Uw Koffle bereikt U ongedachte resultaten □AMES Laat Uw worden als nieuw. bij de Sluis Martenshoek Koopt voor onderstaande LAGIE PHIJZEN. Siifk® giêi giYtïfi© 8 tree 84 110 182 154 176 et. 9 10 tree 198 210 et. compleet m schroef f 4 Prima Grasperkscheenkis f 11.25 Schofïelwerktuigen f 7.50 Verder aile soorten Tulngereedschap tegen oogekende lage prijzen. Kippengaae, Harmonicagaa«, Gegalv. glad Draad, Draadna- gels, Krammen bij ons zeer voordeelig. Vraagt prijs. Levering fraco overal heen. in den IJzerhandel van Foxham, Martenshoek, b, d. R. K, Kerk. Werfkade 16. Gaheel Tj nieuwe zending in aile mogelijke variaties tegen zeer concur reerende prjjzen. SAPPEMEER Tevens Tabak, Sigaren en Sigaretten. Onder minzame aanbeveling, Komt 's Woensdags en Za- dagsmorgens ook door Krops wolde. van Wilhelminastr. naar de (naast BOGAERTS). Kijk eens hier juffrouw As- som, zeide de directeur van de verzekeringsmaatschappij „De Weldaad", hebt U dat inter view gelezen in de „Bron?" Welk interview? vroeg May Assom, de secretaresse van den heer Leefdag, directeur van de verzekeringsmaatschappij „De Weldaad." Natuurlijk dat met den multi millionnair Sir Archibald Lov.e!, antwoordde de chef. Nu moest U eens een flinke zakenvrouw zijn en dezen ouderwetschen geldmagnaat om Uw vingers probeeren te wikkelen of uit uw hand laten eten, wat U maar wilt De blonde, zeer slanke May nam de krant van haar chef aan en boog haar blank gezichtje over de gedrukte ko- lommen. Hij houdt van ouderwet- sche, hulpelooze vrouwen met droomoogen, zeide zijzuchtend. De directeur sloeg met de vlakke hand op zijn schrijf- tafel. Nou, dan wordt u een droomerige juffrouw, die hul- peloos tegenover het leven staat, stelde hij vast- Mensch, denk eens aan de euorme provisie, die je van me krijgt als je hem zijn handteekening onder de polis kunj ontfutselen I Mijnheer Leefdag bekeek keurend ziin secretaresse. Lieve help, is het dan voor een moderne vrouw z6ô moeilijk weer ouderwetsch te worden vroeg hij ongeduldig. May lachte en haalde haar fijne schouders op. Die ouder- wetsche dames hebben zoo hevig gevochten om ons mo dem te maken, zei ze geamu- seerd, dat het zoo teleurstellend voor haar zou zijn als het bleek, dat we eigenlijk aan hun overwinning niet veel hebben. De directeur was niet in een stemming om te polemi- seeren. Gaat u nu maar naar hem toe en wordt ouderwetsch, die provisie kan je toch niet koud laten Goed, gaf May toe, trok haar kort jasje aan en stapte naar buiten. Ze nam de two- seater, eigendom van de maat- schappij, en tufte weg. De millionair sir Archibald Love liep ongeduldig in de eetzaal van zijn kasteel heen eu weer. De fontein in den wintertuin viel zacht klaterend in het marmeren bassin en de uitheemsche planten en bloemen geurden zwaar. De eikenhouten tafel met de zwaar gedraaide pooten droeg een kostbaar zilveren servies vol heerlijke spijzen, maar sir Love zette zich niet aan tafel. Te vergeefs wachtte de buttler in het aangrenzend vertrek op het bellen van zijn meester. Sir Love liep heen en weer en wachtte op een telefoontje. Millioenen hingen van het ver- wachtte telefoongesprek af en ook het bestaan van honderden employe's. Het ging om een fusie van sir Love's automo- bielfabrieken met de staal- fabrieken van W. Trentham. De voorname rust van zijn G 51 kasteel, die hem steeds zulk een vreugde was geweest, maakte hem nu ellendig ze- nuwachtig. Hij liep met groote stappen heen en weer, heen en weer Plotseling trad een bediende binnen. Wat is er vroeg mr. Love. Een jonge dame, sir. Zij is erg opgewonden, de benzine van haar auto is op en zij weet niet waar hier in de buurt een tank is. De dame zegt, dat er ook wel iets aan den motor kan haperen en vraagt daarom of zij het defect in de garage mag herstellen. Sir Love knikte. Plotseling echter hief hij het hoofd op. Is het meisje mooi, James? O ja, sir, antwoordde James eerbiedig. Vraag dan of die dame zoo goed wil zijn hier met mij te dineeren. De bediende kwam na een oogenblik terug met de bood- schap De jongedame is u zeer dankbaar, maar zij is niet mooi genoeg gekleed, zegt zij. Een ongenblik stond sir Love in gedachten verdiept. Een meisje, dat een uitnoodiging van hem sir Love afsloeg, moest wel iets heel bijzonders zijn. Hij wilde haar zien...! Beneden in de hall stond een slank, blond meisje en streelde de twee Deensche doggen. Bij de vlammen van het houtvuur zag sir Love tôt eijn blijdschap, dat de nagels van het meisje niet roodge'akt waren en dat zij geen kunst- matige wimpers had. De jonge dame keerde ha^r gezichtje naar den heer des huizes en zeide vroolijk Uw chauffeur heeft op zich genomen den wagen te repareeren. Ik hoop, dat u er niet boos om bent Archibold Love vond het meisje allerliefst. Wilt u heusch geen kop bouillon met mij drinken? vroeg hij en keek haar glimlachend aan. May wierp een blik langs haar eenvoudig jurkje Och, ziet u, zeide zij lief, ik heb mijn tante bij den inmaak ge- holpen, daarom heb ik mijn oudste jurk aan. Toen ik op weg naar huis was, gebeurde dat met den motor. Hoe kan ik in zoo'n jurk. Juist in deze jurk! En sir Love bood haar plechtstatig zijn arm. Zij stegen de breede eikenhouten trap op en traden de eetzaal binnen. De verblufte May keek hei- melijk naar den prachtigen wintertuin, schatte het zilveren servies en dacht: Van zoo iets heb jij, kleintje, geen kaas gegeten. In haar zak zat de verzeke- ringspolis en zij deed een schietgebedje, dat haar op- dracht mocht gelukken Intusschen bekeek Archibald Love zijn gast. Hoe lief is ze, dacht hij, en zoo heelemaal zonder geld- zucht. Tôt nog toe hadden de dames, die hij kende, altijd beurstips van hem verlangd en zij hadden voortdurend in zijn bijzijn over geld gespro- ken. Hij hoorde telkens van vrienden en bekenden, dat hunne vrouwen altijd opnieuw kleeren en juweelen vroegen. Dit jonge ding echter was beslist vrij van iedere bereke- ning. Hoe lief zat ze daar en hield met haar smalle handen de kostbare voorwerpen vast, alsof zij het iederen dag zoo gewend was Hoe langer hoe meer stond het voor sir Love vast zôo moest zijn toekom- stige vrouw zijn juist omdat hij in het leven zijn vuisten gebruiken moest, verlangde hij een stil, eenvoudig, bescheiden meisje tôt vrouw. Heerlijk woont u hier, zei May droomerig. Precies als in een sprookje. Alleen is het zoo droevig, dat zelfs een millionnair niet zeker is voor zijn dood. Ik ben niet bang, antwoordde sir Love lachend, mijn huis- arts garandeerde mij bovendien minstens tachtig jaar. O, meende May lnchthartig, ik ook niet, maar men moet toch zijn nut uit onzekerheden trekken. Mr. Love boog zich, nog altijd lachend, naar haar.jver. U praat als agente van een levensverzekeringmaatschappij zei hij en keek haar bij deze woorden beteekenisvol aan. Na een oogenblik zwijgen zei hij ernstig: Ik ben blij; dat mijn huis u zoo goed bevalt. May keek in de grijze oogen Nu moest ztj het ijzer smeden. Vanavond, vervoJgde de mil lionnair, voelde ik mij voor het eerst van mijn leven zeer eenzaam. 1k wachtte op een telefonischen oproep. De stilte en de rust hier in huis be- nauwden mij op een vreemde wijze. Toen kwam u en bracht hier iets.... iets, ik kan het niet precies uitdrukken, maar het was als zonneschijn. Een diepe stilte volgde op deze woorden. Men hoorde in de verte van uit de hall het geluid van een Westminster klok. De groote warme hand van sir Love 1 gde zich zacht op May's kleine rechterhand. Plotseling sprong het meisje op. Ik kan niet, ik kan niet! stamelde zij en drukt» haar handen voor haar gezicht. Sir Archibald keek haar ernstig aan. Wat kunt U niet vroeg hij zacht. U bedriegen, U teleurstellen .U..U..Ailes was een leugen, mijn tante, de motor- pech, ailes Mijn chef heeft mij orders gegeven, ik moest u een levensverzekering aan- smeren. En nu.... ik kan het niet. U bent zoo goed, zoo lief voor mij. 1k ben op eens een ouderwetsch meisje ge- worden. Ik vind het vreeselijk, dat ik mijn brood moet ver- dienen en dat ik het z66 moet verdienen! Ik schaam mij dood, ik zou wel door den grond willen zinken, snikte May. Sir Love staarde. Dus, een wildvreemd kind was het ge- lukt hem er in te laten loopen. Ondanks ailes was hij nog niet wantrouwend genoegwant toen hij dit meisje aile moge- lijke goede eigenschappen toe- dichtte, zat zij er aan te denken, hoe ze hem een verzekering kon aansmeren. Hij keek op. De kamerwas leeg. May was weg. Met een sprong stond hij buiten de kamer en haalde haar op de trap in. Juffrouw Assom, blijft u dan toch. Hoort u eens, hoeveel procent verdient u er aan May keek hem bedroefd aan. En fluisterend kwam haar ant- woord: Vier procent, dat is .dat is. Sir Archibald greep haar handen. Kleine May, kom, ik zal de polis onderteekenen May keek hem wanhopig aan. Maar ik heb u toch zoo ingemeen bedrogen. Je hebt mij heelemaal niet bedrogen. Je bent precies zooals ik dacht, dat je was ....en bovçndien, je bent nu kapitaliste, dus passen we uit stekend bij elkaar. Want zie je, met een arm meisje kan ik onmogelijk trouwen, dat strijdt tegen de algemeene moraal van millionairs. Ik zal jouw leven ook laten verze- keren, dan verdien je acht procent. Dat is een prachtige bruidschat, die je me ten hu- welijk brengt. (De directeur der levens- verzekeringsmaatschappij is ziju verbazing nog niet te boven gekomen.) Gro< L l g (t ageontlas- koude.griep, gai, gh id, maag- of neetiust, slrchte enz maar ge /r daags een w i- eroe ndr WOR- KRUIDEN ot IRTELBOER's i JacoDa Maria a gij zijt spoed'g luizenden heb- door gevondcn ook U helpen. eden zijn over itwerking. s Kruiden zestig Wortelboer's cent per doos, f 1.70 bij Apo- Ogisten. t 9i/,. gevuld met een hait pond heer- lllke meikcho- colade zacht meltend en aromatlich. doorspekt met gebroken hou les ontvangt U INDIEN U ZIC voor minstens een abonnementsgeld a cel ol oer posfgiro deze courant en U schenk. Zij. die slech nen worden. behooi Het Nieuwe Modeblad verschijnt elkens 2 gratis knippatronenblad< oehalve een groote verscheidenh 3lng een handwerkrubrlek en 2 1 DOOR ELSA KAISER. ("Nadruk verboden.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 2