1PUX voir Figuurzagen Zagerij BiâMD, Zuidirstr. 7, Hoeieziid. HgidiÉii parsn 11.50, 12.- f 2.50. f 2,90. f 8.90. f 1.20. N.B. Breukbanden 10 lkorting. Bmgstraat 681KARTENSHSEK Omdat wij het GRATIS doen? Natuurlijk niet! iationail Socialistische leweging EIKEN STAMMEN. Oize kwalitsit is onze réclamé! Ohiqn Modillsi Eipi Stoffsirwerk In DRESSOIRS E. HUIZIIMG, een extra zware Wollen Deken V GEBR THEE Het nieuwste type voorradig. Maak een proefrit en u staat verbaasd. Genuraal-Agint T. BISCHOFF, Hiiguand. Til 120. HNWHWWWH met crêpe rubber Groote Propaganda Vergadering (Leider Ir. A. A, MUSSERT; ooiun 77 il— Meube h&ndel en Stoffeerdery, Verl Hoofdstr. 4. HOOGEZAND. le klas Handna Onta m- Huurcontracten en Huurboekjes. Spéciale aanbieding voor f 7.25. Extra solide Ledikanten I worden opgeruîmd voor Zwarte of bruine in 't Hôtel FABER Hoogezand 7 voor plm i/s van den prys. Wolvlok Matrassen 3-deelig 2 pers. Staaldr Gezondheidsmatrassen Mm en voor aile andere doeleicden. Platen 155 X 125 c,M 50 cent per plaat. Eiken Triplex 153 X 122 cM. f 2.80 per plaat. De groote doorslag geeft onze collectie Stoffen. Wanneer U week in, week uit onze Stoffen étalagés met aandacht bekjjkt, zal het U opvallen, dat wy ieder week met nieuwe Stoffen, waaronder de nieuwste snufjes, uitkomen. Sorteering en dessins is hoofdzaak. De tweede groote factor is nstuurlyk de prys en daarin kan HEN8EN best meekomen, dat bewijst onze groote loop en verkoop in aile artikelen. Katoenea Mousselines breDgen wij voor 13 18 23 29 32 Wollen Mousselines brenven wii voor Vlisco, Viiso M Panamî Crêpe Lionaise, wel bekend, in aile kleu- ren 75 et. per el Zniver wollen Stof 2 ol hreed 89 et n. el VAN DE op WOENSDAG 10 MEI a.s. 8 uur. Introductiekaarten 15 et. verkrijgbaar in Hôtel FABER, Hoogezand D. KUITSE, Hoofdstr. Hoogezan< J- BLAAUW, Slochterweg, Sappemeer; R. 0. KRUIZING/ Kielwindeweer. Mooie eiken Stammen te koop. Dagelijks te bezichtigei Uw Meubelen niet bij ons te hebben gekocht! Van hetgeen U bij ons koopt, heeft U Jarenlang p lez 1er. Wij leveren U zeer voordeelfg een prima modem CRAPAUD- of FAUTEUILGARNITUUR. Verder aile soorten MEUBELEN tegen uiterst lage prijzen. hebben wij momenteel iets bijzonder moois. Alvorens te koopen dus eerst even kijken bij Wij bieden aan 3Vs K.G. in buitengewoon groote maat 190 X 230 Voorts extra goedkoop een partijtje iets bpscha- digde Gestikte Dekens f 3.68 en f 4.75. Deza week verwachten w(j 00k weer een zending pracht zware vulling en mooie heldere storis voor f 9. met extra 18 versterkingen van ieder 6 draden voor f 4.45. onder garantie f 6.50. met of e Specia met jaren I van; RUILEN, R Officielle Pubîicatien. Sevsnitan vearwarpen Een dameshandschoen. Een motorbroek (2 pijpen). Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoo gezand. BEKENDMAKfNG. De Voorzitter van het als centraal stembureau optredend hoofdstembureau in de ge- meente Hoogezand voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad brengt ter openbare kennis, dat zijn be- sluit van heden tôt benoeining van j. Kliphuis tôt lid van genoemden raad, door neder- legging ter inzage voor ieder ter secretarie dezer gemeente is openbaar gemaakt. Hoogezand, 1 Mei 1933. De Voorzitter voornoemd, D. BARTELS. Vuurwapenen, Munitie, Alarmpistolan- Het Hoofd van politie der gemeente Hoogezand brengt onder de aandacht van belang- hebbenden, dat bij de op 1 Maart 1933 in werking getreden wijziging der Vuurwapenwet 1919 algemeen het onbevoegd voorhanden hebben van vuur- wapenen en munitie strafbaar is gesteld en dat ingevolge artik 1 1 der Vuurwapenwet 1919 in verband met artikel 1 van het Vuurwapenreglement alarmpistolen en soortgeiijke voor bedreiging of afdreiging geschikte voorwerpen in het algemeen onder vuurwapenen zijn begrépen. Art. 1, lid 2, van het Vuur wapenreglement luidt „Qnder vuurwapenen wor- „den mede verstaan alarm- „pistolen en andere soort- „ge ijke voor bedreiging of „afdreiging geschikte voor- „werpen, met uitzondering „van die, welke geen loop „of een kennelijk verkorten, „geheel gevulden loop heb- „ben, en welke zoodanig zijn „ingericht, dat zij enkel losse „patronen van een kaliber „niet grooter dan 6 m.M. „kunnen bevatten, terwijl de ,,ligplaats van die patronen „en de gasuitlaat loodrecht „staan op den loop of op „de lengterichting van het „voorwerp." Hoewel zij, die thans onbe voegd vuurwapenen, alarm pistolen en dergelijke en muni tie voorhanden hebben, straf baar zijn, zullen tegen hen strafrechterlijke maatregelen achterwege kunnen blijven, indien zij voldoen aan onder- staand bevel. B E V E L. Voornoemd hoofd van politie beveelt aan ieder, die, zonder daartoe bevoegd te zijn, alarm pistolen en dergelijke voor bedreiging of afdreiging ge schikte voorwerpen (voor zoo- ver niet vallende onder de uitzondering in boven weer- gegeven bepaling omschreven) dan wel vuurwapenen, gas- wapenen of munitie voorhan den heeft, deze vôôr 20 Mei a.s. bij hem in bewaring te geven. De inlevering kan geschieden op werkdagen tusschen 9 en 11 uur des voormiddags aan het Politiebureau te Hoogezand. Bij die inlevering zal be- langhebbenden gelegenheid worden gegeven om desge- wenscht bij een daartoe aan- gewezen ambtenaar schriftelijk of mondeling een verzoek om inachtiging tôt het voorhanden hebben van het (de) betrokken vuurwapen(en) en (of) munitie in te dienen. Niet naleving van dit bevel is, ongeacht de strafbaarheid van hot onbevoegd voorhanden hebben zelf, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste tweeduizend gulden. Hoogezand, 1 Mei 1933. Het Hoofd van politie voornoemd, D. BARTELS. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Aan de volgende leeriingen is het diploma der u.l.o.school alhier uifgereikt: Harmina Boer, Hinderika Boer, Hendrik van den Berg, jan Doddema, BernardFledderman, Roelof Franssens, Jan Huizing, Hendrik Kok, Jo Kuiter, Ber- nardus Scheen en Valentijn Vroom, allen te Sappemeer. Aan één leerling kon het diploma niet worden uitgereikt. Voor ons ligt een exem- plaar van het Volksblad voor Oost-Goorecht en Omstreken, 3e jaargang, van 27 April 1873, waarin wij onder Burgerlijke Stand van Sappemeer van 18 —25 April bij huwelijksaangif- ten 0. m. de namen lezen Nanne Groeneveld, 25 jaar, en Reina Jonker, 19 jaar, beiden van Sappemeer. Sindsdien zijn 60 jaren voor- bijgegaan en nog altijd is de huwelijksband, toen om deze twee gelegd, niet verbroken, en jnog altijd wonen ze in hetzelfde pand, staande in de Stationsstraat over het spoor, waarin de gelukkige bruigom zijn jonge bruid heeft binnen- geleid. Woensdag j 1. hebben ze het merkwaardige feit herdacht. In allen eenvoud en zonder uiterlijk vertoon, maar toch was de belangstelling groot. De Stationsstraat was in vlag- gentooi met een schat van bjoemen, met zeer vele schrif- telijke felicitaties en door een druk bezoek gaven anderen biijk van hun sympathie. Zoo werd deze herdenking voor de sympathieke oudjes tôt een waren feestdag. Van zoo'n oude courant gaat overigens vooral voor het ou- dere geslacht een eigenaardige bekoring uit. Ze leert vooral hoeveel er na haar verschijning is veranderd. In hetzelfde num- mer houdt bijv. de heer W. W. Tholen, hoofd der school te Kielwindeweer, in zijn pen- nestrijd met landbouwers een krachtig pleidooi voor leer- plicht, wijzende op het dreeve feit, dat de Duitsche boeren aan de grens, die verplicht zijn hun eigen kinderen naar school te sturen, Hollandsche kinderen gebruiken voor het hoeden van hun vee. Wat zijn we toch in betere conditie gekomen, wat het ver- keer betreft Van Nieuweschans naar Groningen 4 treinen op, 4 treinen naar Eigenaardig, dat de prijzen van boter en eieren van toen vrijwel overeenkomen met die van thans. Maar die van jenever Om liefhebbers het water om de tanden te doen loopsn. Of 't er minder om is De V.v V. alhier is voor- nemens, mede in verband met de groote belangstelling, welke die bij vorige keeren trokken, het zomerseizoen te openen met ponny-rennen op den 2den Pinksterdag. Hoogezand. Oude, geves- tigde zaken, die mee willen gaan met de eischen van haar tijd, hebben noodig, dat ze bijwijlen een verjongirigskuur ondergaan. Anders loopen ze het gevaar op den duur het slachtoffer te worden van de oude sieur. Dat heeft mej de wed. J. Woldendorp, die de bekende kruidenierszaak op den hoek van Kalkwiik en Beukemastraat heeft overge- nomen, begrepen. Haar kracht heeft ze gezocht niet in het uitwendige, doch in het inwen- dige en in de verscheidenheid en den voorraad der artikelen, waarom het ten slotte gaat en waarbij de afnemers het meest zijn geïnteresseerd. Wie den ruimen, in den vorm van een rechthoek ge- bouwden winkel binnentreedt, wordt door die groote ver scheidenheid en dien rijken voorraad onmiddellijk getroffen Door netheid en smaakvolle rangschikking is ailes gewor- den tôt een lust voor het 00g en noodt tôt bestellen uit, en dit te meer, nu bediening en prijzen glansrijk dea toets der vergelijking met concurreeren- de zaken kunnen doorstaan. Zoo zijn aile factoren voor slagen aanwezig. Wat wij de nienwe onderneemster gaarne toewenschen. Hoogezand. „Titanen der Lucht" is een dier perfecte Amerikaansche vloot- en Iuchtkrachtfilms, die zooveel boeiender en span- nender zijn dan een rede over algemeene ontwapening en over het mensch-onteerende van den oorlog, want die hebben altijd dezelfde argu- menten, terwijl tegelijkertijd de vloot voortdurend nieuwe snufjes brengt. De vloot vaart uit en een moederschip zoo groot als Schiphol laat zwermen vlieg- tuigen op, die in elf minuten een oud paniserschip vernie- tigen, en met ontzag kijkt men naar dat gansche apparaat, dat gemaakt is op vernietiging en waarvan iedere stalen plaat is geklonken met de ontbering van een onder zijn oorlogs- budget zuchtende natie. En het apparaat is ten minste voor eikaar het kan zijn impe- rialistische doelstelling berei- ken, zou men zeggen. Doch wat moet de toeschou- wer der kleine naties aan melancholieks in het zieltje komen, wanneer hij bedenkt, hoe hij per man en per hoofd evenveel belasting betaalt als die vredelievende Amerikanen en straks niet eens aan het woord kan komen met zijn onbeduidend vlootje en een paar vliegmachines. Het doel van de gansche geschiedenis ie wellicht te laten zien aan de Amerikanen, aan ons, aan de gansche we- reld, dat Amerika klààr is, en hoe. Zoo zit ge met rilling te kijken naar dat gruweiijke en perfect opgenomen apparaat, dat slechts één druk op de knop behoeft om tonnen en tonnen aan exploisiestoffen te slingeren naar andere met menschen bemande schepen. „Hell Divers" is de Ameri kaansche titel en deze is juister in verband met het karakter van het werk. Doch zôô perfect, weet ge, zôô fantastisch van opname. En hoe hebben ze hetgedaan, vraagt men zich telkens af... En welk een veeg teeken, in een tijd, dat men het in sommige landen als landver- raad beschouwt wanneer men pacifistisch is, in een tijd, dat de vredelievende wereld om ontwapening vraagt. Hoogezand-Sappèmeer. Benoemd zijn tôt tijdelijke ambtenaren bij de Ned Isr. Gem. alhier de heeren J. Behr, B. M. Stern en H. v. d. Wijk, allen te Groningen. T. K. KREMEK SAPPEMEER. s ht Danesschoenen Heeren Matières Bruine Sandalen H. EISING Waarom toch laten steeds meerklas- ten hanne Japannan bij ons knippen II AfIAPII M zal II latar spijten! 209 Wollen Oifeeas I uhîjï

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 6