Fa. G. HENSEN, Sappemeer Bespaar tijd en geld - Wasch met 'n VELO Aanlegp m Booten BihiiziiiSappiaw De Burgerbehuizing Waterschap Jallen Hoogezand". Ingelandenvergadorin iiming Maisn DIETERS Valencia A. Scheper, MCIM A. BOGAEBTS, ZuiderM Sappemeer. Uw Vacantietijd PEMTO binnii-if buitanbaord-Htor J. E BODEWES r MAAHOAG19 Juni 1933, Bij ieder Heeren Costuum een fijn WIT ENG. HEMD CADEAU. Dames- en Kinderhoeden Wy hebben onze collecties weer aangevnld met de nieuwste Costuums. Gelegenheid bij K. HUTTINGA Dit de handtekoop: zeer lage prijzen. is nnttig besteed aan de WATEBSPORT, mits gy U tydig yoorziet van een MARTENSHOEK by de Sluis Tel. 48 ii ihi Ned. Vereen. van Huisvrouwen afd. H.-S. Mogen wij de leden nog even hetinneren aan de excur- sie, die Woensdag 14 Juni xal gehouden worden. Wij gaan dien dag bezoeken de kantoor- boekenfabriek Atlanta en de ceramiekfababriek Erica De dames, die willen deel- nemen aan deze excursie, wor den verzocht 's middags om half drie samen te komen aan de Atlanta, Kielsterstraat 16. Het spijt ons zeer, U te moeten mededeelen, dat de f tocht naar Rotterdam wegens te weinig deelname niet doorgaat. Wij hadden nog gehoopt, een gezelschap van 25 dames bij- een te krijgen, maar tôt nog toe was ons dit niet gelukt. En nu schrijit de directie van de N.V. Margarine-verkoop centrale, dat door het groote aantal aanvragen de 3de Juli niet meer voor onze afdeeling kan opengehouden worden en deze dag nu gereserveerd is voor een andere vereeniging En dan hebben we deze week een ingekomen schrijven van de reinigingsdienst te Hoogez.-Sappemeer, om deze eens nader ter publicatie te brengen. De heer H. Krijthe, chef-reiniger zullen we maar zeggen, doet een ernstig be roep op ons, meer wedewer- king van de huisvrouwen te willen bepleiten tôt instand- houding van de pas opgerichte particulière reinigingsdienst. Deze dienst heeft nog lang niet die belangstelling die hij verdient, en wanneer dat niet beter wordt, zal hij niet in stand kunnen blijven, daar het niet rendeert. Qeachte lezers en lezeressen en wij richten ons hier niet alleen tôt de leden-huisvrou- wen van onze vereeniging, maar tôt de gansche schare van inwoners, die onze zus- tergemeenten Hoogezand en Sappemeer bevolken Het is droevig, maar waar van over- heidswege is hier nooit iets gedaan, dat valt binnen de grenzen van een reinigings dienst. Komen wij even over onze Zuidergrenzen in Drenthe, in deze arme provincie, dan treffen we o. a. te Zuidlaren en Anlo een gemeentelijke reinigingsdienst aan. Maar tus- schen de Eems en de Schelde in Neerland's hooge Noorden slingeren zich om het Win- schoterdiep als parels van o parodie Wij hebben schit- terende parken, welhaast een waterleiding, maar geen reini gingsdienst. De Zuidergemeen- ten presteeren zich in pracht- costuum, de hoed versierd met bloemen, maar il faut laver son linge sale en famille in den Haag lcest men dit toch niet, laten we het oot- moedig bekennen het hemd is vuil. Zaagt U, wat er opgehoopt was voor de Martenshoekster sluisdeuren in het kanaal ten tijde van de prachtige Pink- sterdagen? Oude manden, bussen, matrassen, doode die- ren en tal van afgedankte huishoudelijke artikelen in een stinkende chaos dooreenge- mengd. Als dat Winschoter- diep eens een boekje kon opendoen over de vuilheid van zijn omringende bewoners Och neen, beste lezeressen, dat zou een onbillijke aanklacht jegens U zijn. Het j'accuse zou aan andere adressen ge- richt kunnen worden. Maar wat baat zulks thans De gemeentekassen zijn dermate uitgeput, dat het in de tegen- woordige omstandigheden wel uitgesloten is, daarop een be- roep te doen. We kunnen hier ten minste de crisis en de werkeloosheid prijzen, di8 ons de flinke mannen heeft geschonken, die voor eigen risico een reini gingsdienst gingen oprichten, En thans, helaas, vindt dezen dienst geen voldoenden steun om misschien in stand te blijven. Zijn wij dan zoo ge- wend aan onze vuile asch- bakken, onze stinkende mest- hoopen en afvalrommel, en we ons onbehagelijk zouden gaan voelen, indien het Win- schoterdiep eens een zuiver aanzien kreeg? Er wordt van de Russische soldaten verteld, dat ze, nadat ze een «eutlausungsanstalt" hadden verlaten, de onmisbare diertjes weer uit een doosje op zich loslieten. Geen der Russische methoden bevallen ons, nietwaar Welnu dan, laten we niet de schande op ®ns laden.dat we de particulière reinigingsdienst van Hoogez.- Sappemeer hebben laten cre- G 51 peeren bij gebrek aan deelname. Wij wekken dan ook aile hoofden van gezinnen ten sterkste op, die nog niet zijn aangesloten, zich bij den heer Krijthe te Hoogezand aan te melden. „Week-abonné's betalen voor 2 X per week W.C. en asch emmer 12 et. per week enz." vertelt deze ons in zijn hart roerenden brief. Och, mijnheer Krijlhe, het is goedkoop, nie- mand zal U dat betwisten. Maar.... zijn we dan toch Russen Het Bestuur. IMT£Rf\jATÎONÀL£ VROU^MBONfD VOOR VRËDË VR'JHEiD GRQËP HS. 19 Mei zond ons afdeelings bestuur aan 't Hoofdbestuur het voorstel in, een betuiging van dank te zenden aan H. M. de Koningin voor Haar ant- woord op de boodschap van Roosevelt. Blijkens een schrijven van 't Hoofdbestuur had dit reeds het initiatief genomen met het volgende adres Mevrouw Met warme belangstelling en groote vreugde namen wij kennis van de wijze, waarop Uwe Majesteit de tolk is ge- weest van het Nederlandsche volk in haar antwoord aan président Roosevelt. Het stemde ons tôt ontroe- ring, dat Uwe Majesteit tôt uitdrukking bracht de diepste gevoelens, welke leven in onze Nederlandsche vrouwen en moeders, die den oorlog ver- afschuwen en één zijn in haar groot verlangen om slechts door vreedzame regeling inter nationale geschillen tôt oplos- sing te zien brengen. In zes-en-veertig landen vereenigt onze Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid de vrouwen in zich, die zich kanten tegen oorlog en oorlogstoerusting met aile op zelfzucht gegronde mis- bruiken, daaraan verbonden. Ook zij zullen zich innig verheugen, dat een Vorsteliike Vrouw en Moeder uiting geeft aan aller vurig verlangen naar internationale vèrgaande ont- wapening, in de overtuiging, dat een voortgezette bewape- ning onvermijdelijk moet leiden tôt oorlog. Daarbij zal het allen vol- doening geven te zien hoe Uwe Majesteit onvoorwaarde- lijk opkomt voor onbelemmerd internationaal handelsverkeer en stabiele valuta en dienten- gevolge voor een gezond en geordend internationaal eco- nomisch en financiëel leven, waarbij elke mogelijkheid moet worden uitgeschakeld, dat kort zichtige opvattingen en indi- vidueele belangen hun invloed kunnen blijven uitoefenen met aile noodlottige gevolgen daar aan verbonden voor de inter nationale verhoudingen, voor den wereldvrede. Terwijl wij de vrijheid ne- men Uwe Majesteit een kort overzicht van onzen internati- onalen arbeid aan te bieden, verblijven wij namens ons Hoofdbestuur met gevoelens van dankbaarheid en eerbied, van Uwe Majesteit de gehoor- zame dienaressen w.g. C. Ramondt-Hirschmann, Voorzitster. w.gSelma Meyer, Secretares. Voor 1934 gecft onze ver eeniging een weekkalender uit, artistiek uitgevoerd, met pak- kende spreuken. Prijs f 1.30, Bestellingen worden gaarne ingewacht bij de lste secr. mevr. Meijer, postkantoor Hoo gezand, of bij de 2de secr. mej. B. Doornbos, Slochterstr. Sappemeer. Het bestuur, Officiëele Mededeeling. „KWIEK" Zondag j.l. wist Kwiek de eerste prijs te behalen op de seriewedstrijden van Renado te Stadskanaal. Zondag 25 Juni spelen twee elftallen van ons resp. te ten Post en te Kolham. De spelers worden verzocht zooveel mo- gelijk aan deze wedstrijden mee te doen. Morgenvroeg half negen groote wandeltocht van aile sportvereenigingen uit deze omgeving. Opstelling op het Sportterrein te Hoogezand. Leden, die daaraan wenschen deel te nemen, worden ver zocht op tijd aanwezig te zijn. Leider onzer afdeeling is Jan Koeneman. Plaatselijk INieuws. Sappemeer. Geslaagd zijn voor het diploma-ziekenhuis- verpleging mej. H. Schoema- ker alhier, en mej. R. Jaspers te Hoogezand, beiden opge- aan het Acad. Ziekenhuis te Groningen. Op het jaarlijksch zang- concours van den Bond van Christ. Zangvereenigingen in de provincie Groningen, den tweeden Pinksterdag gehouden te Paterswolde, is in de 2e afd. een le prijs behaald door „Looft den Heer" te Schild- wolde met 2771/2 p. en even- eens door «Crescendo" te Kielwindeweer met 281 p. en in de afdeeling een le prijs door „Soli Deo Gloria", al hier met 294i/s p. Martenshoek. Onder voor- zitterschap van den heer K. Ottens had Woensdagavond ten Waterschapshuize (café Rubing) de ingelandenverga- dering plaats van het water- schap «Wallen Hoogezand— Martenshoek Zuidzijde". Uit het financieel verslag van den secretaris-boekhouder bleek, dat de ontvangsten f 2761.94 hadden bedragen en de uitgaven f 2206 23, zoodat het overschot f 555.81 bedroeg. De begrooting werd in ont vangsten en uitgaven vastge- steld op 2868.75 en de om- slag evenals het vorige jaar bepaald op f 1.10 per strek- kenden M. De heer G. Schaap, per. aftr. werd als bestuurslid her- kozen. Besloten werd tôt ver- laging van het salaris van den secretaris-boekhouder en van den bode. Foxhol. Onder architectuur van den heer J. Teule had Donderdagmiddag in het café Lammerts alhier namens den heer Z. Stam de aanbesteding plaats van het opruimen van het afgebrande en het weder opbouwen van een nieuw café te Foxholsterbosch in drie perceelen. De uitslag was als volgt A. De bouw. Gebr. Berg, Kolham, f 5110; H. Olthof, Noordbroek, f 5084 H. v. d. Werff, Westerbroek, f 4998; J. Westerhof, Sappem., f 4819 Akkerman en Meedendorp, Hoogezand en Sappem., f 4778 en Timmer c.s. te id. f 4758. B. De glas-, verf- en behang- werken. Brust en Kroeze, Kol ham en Hoogezand, f 504; J. A. Eiseler, Kolham, f 494 H. Abbas, Sappemeer, f 442 gebr. v. d. Werff, Westerbroek, 358. C. De electrische installatie. J. Scholte, Sappemeer, f 107 D. Bos, Westerbroek, f 94,25; A. Smit, Haren, f 92.50; fa. 3raun, Sappemeer, f 90, en K. Beishuizen, Sappem., f 86. Gunning aangehouden. Hoogezand. Een jongeman uit Oude-Pekela, per rijwiel op weg naar het ziekenhuis te Groningen, raakte Vrijdag- ochtend te pl.m. 8 uur, toen hij ongeveer voor het gemeente- huis alhier twee auto's zag naderen, waarvan de een den ander trachtte voorbij te komen, even zijn positieven kwijt, stak den weg over en reed pardoes in het Winschoterdiep. Ge- holpen door den gepensio- neerden brievenbesteller Dijk kwam hij weer op den wal. Ten huize van den heer Koetse werd hij welwillend van droge kleeren voorzien en vervolgde daarna zijn weg. Benoemd zijn tôt gecom- mitteerden bij het eind-examen der Litt. Econ. H. B. S., v.h. Instituut-Hommes alhier, de heeren prof. Kluyver, prof. Bordewijk, prof. Overdiep en E. J. Brandligt, allen te Gro ningen, mr. Weevers Stous te Hoogez. en W. Bieze.Veendam. De Commissaris der Koningin in deze provincie, die Vrijdag, gisteren, deze gemeente officiëel bezocht, bracht na afloop der audiëntie in gezelschap van B. en W. een bezoek aan het Openbaar Slachthuis. Eenige jongelui hebben hier de zeil-, kanoclub „Zuid- laardermeer" opgericht, waar van tôt bestuursleden zijn benoemd H. ten Have, voorz., T. Haan, secr., en P. Miedema, penningmeester. De eerste wedstrijd is be paald op 18 Juni. De wijzigingen, die de minister heeft gebracht in de steunregeling van Hoogezand, zooals de Raad deze in zijn vergadering van 28 April heeft vastgesteld, zijn de volgende: Voor de vakarbeiders en kantoorbedienden in plaats van f 1 toeslag per week per ge- zinshoofd boven de 2 personen f 0.75, terwijl voor dubbel uit getrokkenen, reglementair nog niet rechthebbenden en onge- organiseerden dezer groep dit bedrag van f 0.75 tôt f 0 50 werd teruggebracht en de steun aan kostgangers van f 7.50 tôt f 6. Het steunbedrag voor onge- schoolden werd van f 9 50 per week verlaagd tôt f8 en van kostgangers van f6.50 tôt f5 per week, voor zoover het de uitgetrokkenen betreft en voor de dubbel uitgetrokkenen, re glementair nog niet rechtheb benden en ongeorganiseerden van f 8.50 gebracht op f7 en van de kostgangers dezer groep van f 5.50 op f 5. Bovendien werd de huur- toeslag voor ongeschoolden, die volgens het raadsbeslnit maximaal f2 50 zou bedragen boven hetgeen de huishuur meer bedraagt dan f3 aldus gewijzigd, dat het maximaal f 1.50 mag zijn boven hetgeen de huur meer bedraagt dan f 1.50, terwijl van hetgeen de vrouw van een gesteunde met kinderen verdient, niet f 8 doch f 2 buiten beschouwing mag worden gelaten. B. en W. adviseeren den Raad met de door den minister aangebrachte wijzigingen ac- coord te gaan, wijl het geen zin zou hebben zich tegen de aangegeven tarieven te ver- zetten. P REDIKBEURTE N ZONDAG 11 Juni 1933. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. Oldeman. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. J. Nyenhuis Ockhuizen. Kielwindcweer v.m. IO1/2 u. ds. Wasch. Kropswolde: n.m. 7 uur geen dienst. Westerbroek: n.m. 7 uur ds. Wasch. Engelbert: v.m. 10— uur Geen dienst wegens vacature. Middelbert v m. 10 uur ds. Kruizinga. Scharmer-Harkstede v.m. 9i/2 uur (pl. t) ds. Rensink. v.m. 11 uur Kinderkerk. Kolham nm. 11/2 uur (0. t.) ds. Dokter. Sloehteren v.m. 9i/2 uur (0. t.) ds. Kwint. Schildwolde: v.m. 9 1/2 uur ds, Siega. Hélium v.m. 91/2 uur ds. Hoekstra. Siddeburen n.m. 7— uur ds Audier. Noordbroek v.m. 10 uur ds. Offerhaus. Zuidbroek: v.m. 91/2 uur ds. J. N. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur Ds. ten Cate. Ger. Gem. Sappemeer: vm. 9i/s uur ds. W. Tom. 's Nam. 5 uur: idem. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv Kerk. WinkelhoekSappemeer v.m. 9i/s u. de heer F. Faber. N.m. 5 uur de heer Faber. Vroomboseh: ,Bethel" 'sa. 6Vt uur de heer Hellendoorn. Schaaphok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Noordbroek n.m. 7 uur (oude tijd) de heer Joh. Baa(j. N.m. 2 u. (0. t.) Zondags- school. Stootshorn v.m. 9^2 uur (o.t.) de heer Joh. Baaij n.m. 2 u. (o.t Zondagschool. Bapt. Gem. Hoogezand: Beukemastraat v.m. 91/2 u. de heer Rein holtd N.m. 6 u. samenkomst. Woensdagsavonds 7^2 uur Bidstond. Burgerlijken Stand. SAPPEMEER, 2—8 Juni. Geboren: Evert, z. v. Geert Niemeijer en Martha Tilman. Ondertrouwd Jan de Graaf, 24 j., Sappemeer, en Grietje Hut, 20 j., Muntendam. Gehuwd Marten Eenjes, Vlagtwedde, en Catharina Eve- rada Speek, Sappemeer Fran- ciscus Antonius Fuchten, Doe- tinchem, en Trijntje Adam, Sappemeer; jan Sander Hui- zinga, Groningen, en Lamme- chien Poelstra, Sappemeer, Pieter van der Meij, Zuidbroek, en Geessie Anna Bakker, Sap pemeer Hendrik van de Gram- pel, Groningen, en Jannetje StoffelinaVeldman, Sappemeer. Overleden geene. HOOGEZAND, 2-8 Juni. Geboren Pieter, z. v. Willem Teuben en Ebeltje Weemhoff, Westerbroek, Borgweg; Anje, d. v. Ludolf Nieboer enjanna Ketelaar, Martenshoek, Smitsl. Catrina Maria, d. v. Frederikus Eising en Kornelia M. Leegte, Westerbroek, Gron.weg Anne, z. v. Jan Kornelis Kruizinga en Lena Uildriks, Westerbroek, Oudeweg Lutgertien Geer- truida, d. v. Jan Dontje en Heiltje Tr. Muurman, Krops wolde, Woldweg Lubbo, z. v. Lubbo Sap en Magrieta Joël, Kalkwijk West; Geert, z v. Hindrik Hartman en Berendina Veenma, Foxhol. Ondertr. Pieter Nieuwen- weg, Winschoten, en Aaltje Bodewes, Martenshoek Klaas van Donderen, Hoogezand, a b., en Anna Kleinman, Groningen, a b. Zadok Levie, Foxhol, en Rebekka Vecht, Amsterdam. Gehuwd Albert Siekmans en Elsien Wildeboer; Klaas Blaauw en Aaltje Swarts Kornelis Brondijk en Aaltje Kempinga; Harm van der Veen en Harmanna Wildeman. Overleden geene. Officieele Publicatien. Aanleg openbare werken. De Burgemeester der ge meente Sappemeer brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ten gemeentehuize ter in- zage is gelegd een afschrift van de beslissing van Zijne Exellentie, den Minister van Waterstaat, dd. 30 Mei 1933, no. 436 I, afd. Waterstaatsrecht, waarbij aan B. J. Kleine, W. Damhoff en H. Tepper te Sap pemeer, behoudens hun recht op schadevergoeding, de ver- plichting is opgelegd, den aan leg en de instandhouding van werken voor het waterleiding- bedrijf der N V. Waterleiding Maatschappij voor de provincie Groningen te gedoogen in het perceel, kadastraal bekend ge meente Sappemeer, onderschei- denlijk in Sectie F no. 803, F no. 936, en G ne. 1913. Sappemeer, 7 Juni 1933. De Burgemeester van Sappemeer, G. BOER. Advartentiën. voor het aan het ZUIDLAARDERMEER Kropswolde bij 't Meer. met erf, staande en liggende aan de Zuiderstr. jonm. bjj de Kieinemeer- sterbrug te Sappemeer, be- woond geweest door nu m (jlen den Heer G. KRANENBORG. Te bevragen ten kan tore van den notaris DE KOE te Sappemeer. op des avonds te 8 uur, ten WATERSCHAPSHUfZE, (Mej. Wed. H. MENSES) te Hoogezand. Aan de orde a. Notulen. b. Voorloopige vaststelii g der rekening en verant- woording over het afge- loopen dienstjaar. c. Opmaking begrooting dienstjaar 1933—1934. d. Rondvraag en sluiting De Voorzitter E. BENES HOOGEZAND. per L. fi 50 et1 heeie fl. 40 halve fl. 25 et. Liters fl. Limonade 18 et. 1/| fl. Bier 16 et. Limonade 300 gram 7 et. Groote voorraad Wijnen. 4 Yliegenvangers 10 et. 8 Nootemuskaat 10 et. Ed. Kaasjes 20-f p. st. 25 et. Leidsche en Ed. Kaas 20+ pond 18 et. Nagelkaas 2i/s pd. 25 et. Ed. Kaas 40+ pd. 28 et. 4 pak Zeeppoeder 25 et. 2 dubbelstuk Huishoudzeep 20 cent. Nog een partij Liters pot Abrikozen 70 et. Wjj betalen tôt en met Dinsdag voor Eieren 2 cent per stuk, mits goederen wor den ingeruild. Hoogezand. OPRUIMING van aile tegen sterk verlaagde prijzen. Ontvangen groote slappe gevlochten HOEDEN. Tweekleurig iets APARTS voor zon en strand: WITTE LINNEN FIETSHOEDEN. Het beste wat op dit gebied geleverd wordt, thans door zijn lage prijs binnen leders bereik. Vraagt volledige inlichtingen met prijzen. Beleetd aanbevelend, mooie Ketren Costuums Jongens Pakjes

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 2