AMELAND. K. TIKTAK, Rund- Kalfs- en Varkensvleesch, J. BRÀÀH, Kolbam Piano- en Viooilessen. CUBA OVERAL W. BEE8TI Sappu. WV. Witte Kindersokjes 20 et. Witte Damessokjes 30 et. Dames Handschoenen k Corsages en Chemises sumw A V Badpakken en Mutsen. 11 HÉri vi E. IE111TE mmm (Hartenshoek) Tel. 75 meskant bez. Nonlmain Teakplaten, Java- Teakzwalpen en -Dolken. Mooie eiken Stammen. a,, i GrasperhscheermacMnes. In dm llzsrhdsl P. VAN DIJXEN, loogezind. mmvy LïïXI AUTO Kwaliteits Theeën: Blauwe Haan theeën: GR0NIN8EH AMSTERDAM. Een Advertentie Migizijn m MEIIIELEN tn SPEELGDEDEREN MEUBELEN. In mjjn huis. HOOGEZAND, Tel Me 198. Tel. Garage Naast onze supérieure China Mélangé 37 et. p. ons Orauje Fecco 32 Blauwmerk 30 28, 25, 22 et. p. ons. Ook nog zuivere BLADthee van 20 et. per ons. 1 1! i Eoorderstraat SAFFEMEEB. Tel. 244. levert uitsluitend eerste kwaliteit tegen concurreerende prijzen. Yoeflyders Gevestigd P. WIERINGA BENES' CICHOREI geplaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 gezinneii gelezen Wij hebben groote voorraad Een groote party il Jongens en Meisjesm&ten 88 eut. WITTE KLEEDJES levert scherp concurreerend nit voorraad Zuiderstraat 134 SAFFEMEEB, bericht, dat zy evonals vorige jaren per de vacantiegangers tegen heel billijk tarief naar en van HOLWERD brengt. Namiddag M Westerhavenstr. 4 Grron. Voetspecialist voorheen Assistent by Dr. Fbansen Chirurg Orthopàedist Steunzolen volgens gipsmo- dellen. Pedieuren t 1. Ver- zorging van Hoornnagels en Likdoorns. GOEDE KOFFIE MET Lesgeld biilijk. heerlijke 6 cents Sigaar. Prachtvolle fyne Fille 'd Ecosse Kinderkousen 19 et. -j- 4 et. stjjging Prima fyne Fille 'd Ecosse Dameskousen 55 et., 90 et. Prachtvolle Zyden Dameskousen 79, 85, 95, 110 et. IJzersterke Fille 'd Eeosse met Zijde Dameskousen f 1,25, 1.35 Rose Kinder Corsages 24 cent -f 4 et. per maat Dames Corsages in Crème, Rose en Zalm 38 cent Dames Chemises in Katoen, Macco, Interlock, Zijde enz enz. 55, 68, 75, 85, 100, 110 cent Jongens Directoirs vanaf 55 et. Heeren Directoirs vanaf 75 et. Bijpassende Hemden, Hemdrokken met korte en lange mouw. Dames Slipovers 75, 90, 135, 150 cent. Spéciale aanbieding zeer voordeelig. Pracht wit Kleedjes reeds vanaf 19 et. Badpakken in Dames- en Heerenmaten in zwart en gekleurd 85 et. Jongens- an Meisjes Badpakken 35 et. 5 et. p. maat Badmutsen 15 et. Zeer fyne Baret modem 30 et. Duikmutsen 30, 45, 65 et. Wij leveren U SOLIDE - TEQEN BILL1JKE PRIJZEN. Reparaties vakkundig, spoedig en billyk. Ruime sorteering In KINDERSPEELGOEDEREN. Eerste Electr. Meubelmakerij - Stoffeerderij. JAN VERHAAR. Henri Vanaard was in een ver- bazend slechte stemming, toen hij het kleine station verliet en zich op weg begaf naar zijn buitenhuisje. Hij had eigenlijk spijt, dat hij maar niet, zooals toch zijn vaste plan was ge- weest, weer op reis was ge gaan, doch, toegevend aan een impuis, besloten had eenige da- gen door te brengen in het huisje, dat sinds drie jaren on- bewoond was. Eenige malen had men hem aangeboden, het te huren, doch hij hield het hardnekkig gesloten, hoewel zijn getrouwde secretaris het "zonde en jammer" vond. De- ze secretaris had nu vacantie. Henri, zelf bekend auteur, rijk geworden door scenario's schrijven, was van plangeweest weer op reis te gaan - hij zwierf altijd sinds zijn schei- ding - doch iets dreef hem hierheen. Niet, dat er sprake was van liefde. Eerder van bitterheid. Verder was ailes dood. Mis- schien wilde hij doorvoelen hoezeer ailes dood was, daar in het kleine huisje, waar hij eens een vacantie had doorge- bracht met zijn vrouw, in hun eerste nog gelukkige jaren! Daarna..wat ailes daarna was gekomen, had hembitter, eenzaam, rusteloos gemaakt. Nu, in den regen en storm- wind het stationnetje verlatend, na te hebben geconstateerd, dat de eenige auto, die hier te krijgen was, al met een reizi- ger was verdwenen -zeidzaam- heid in deze eenzame streek verwenschte hij zijn inval. Wat stond hem te wachten Een wandeling door regen en storm. Aankomst in een huis, dat sinds jaren gesloten was en alleen nu en dan werd schoongemaakt. Geen vuur aan, geen eten in huis, zelfs geen thee Het zou htm mis- schien een verkoudheid en zeer zeker een hopelooze me- lancholie bezorgen Hoe dan ook, herinneringen zouden toch op hem aanstormen van de be- kende kamers, waar ailes nog stond als toen... met Diana! Het was een domheid ge- weest, om dit te doen, maar er was geen weg teruger ging geen trein meer dien avond. Een zeer natte en zeer kou- de en hoogst humeurige Hen ri opende het hekje van den kleinen tuin, die het huisom- bloeide, stak den sleute! in het slot en trad binnen. Opeens waren wind en re gen buitengesloten en een sen- satie van aangename warmte verkwikte hem. Het viel mee dat het binnen niet koud was. Hij draaide het licht aan en staarde. Vanwaar hij stond, in de kleine hall, kon hij door een halfgeopeDde deur in twee inéénloopende kamers zien. En deze kamers waren, sinds hij ze de laatste maal gezien had, volkomen veranderd Aile meubelsstonden anders, er brandde in elke kamer een haardvuur, er stonden overal bloemen, in de ééne kamer stond een tafeltje gedekt met koude gerechten, wijn en bloe men, de klok tikte en van het haardkleed stond een zwarte poes op, kromde zijn rug en kwam toen spinnend naar hem toe. Henri kwam de kamer bin nen en ging er even bij zitten. Hij staarde naar de gedekte tafel. Van één der bordjes was gegeten, uit één der glazen gedronken. Het deed hem denken aan sneeuwwitje Wie heeft er van mijn bordje ge geten, wie heeft er uit mijn glaasje gedronken Ik ben benieuwd, zei hij in zichzelf, wie er in mijn bed heeft ge- slapen Hij ging naar boven, doch nauwelijks daar in het portaal gekomen, hoorde hy geruisch uit een kamer, er werd licht aangeknipt, een vrouwen- stem riep —Wie is daar Ben jij het, Tom? Neen, zei Henri. Wie bent U dan Een in- breker? Ik ben de eigenaar van dit huis, deelde Henri me- de. Tôt zijn verbazing ging de deur open, op den drempel verscheen een allerliefst meis- je in een kimono, met ver- warde haren en een veront- waardigd gezichtje. Wat doet U dan hier?zei ze. De vraag is èh..een beetje onbiilijk, meende Henri. Het is misschien een eigenaardig gebruik, dat men soms in zijn eigen huis binnengaat, maar. U hebt geen recht om bin nen te komen en dan op dit uur! zei het meisje. Heri begon ook boos te wor- den. Wel voor den duivel, zei hij, hebt geen recht om hier te zijn, al dan niet met meneer Tom. Hij voelde een intuïtieve antipathie tegen den persoon, genaamd Tom. Geen recht Het meisje stikte haast van verontwaardiging, geen recht, terwijl we drie maanden vooruitbetaald heb ben Henri staarde haar aan. U wilt toch niet zeggen, dat U dit huis gehuurd hebt? Ja zeker wil ik dat zeggen Van wie dan informeerde Henri. Van een alleraardigste man, iemand met grijzend haar en een vriendelijk, betrouwbaar gezicht. Mijn secretaris, zei Henri,—ik begrijp het Wel dan bent U inderdaad in Uw recht. Neem me niet kwalijk ik zal weggaan. Buiten loeide de storm. Henri kwam zich als een mar- telaar voor, maar per slot van rekening was hij een gentle man. Uu bent de eige naar? vroeg het meisje. Ja, dat genoegen heb ik. Enen wist U niet dat —Neen, mijn secretaris hield het zeker voor een goede bij- verdienste. Hij had ook een sleutel. Enfin.spijt me, als ik U verschrikt hebtUw T om schijnt vast te slapen. —Tom is niet gekomen, zei het meisje, hij heeft zeker den trein niet gehaald..Ik heb tôt twaalf uur gewacht met een soupertje. Ze keek hem wei- felend aan. Ja, hetis..eh... het regent. Inderdaad, stemde Henri toe. En de dorpsherberg, waar U een kamer kunt krijgen, is drie kwartier loopen hier van- daan. Loopen is gezond, zei Henri gelaten. Ze aarzelde en nam hem op. Wel..eh... ik veronderstel, dat het beest- achtig van me zou zijn, aïs ik U liet gaan. U kunt wel in Tom's kamer slapen. —Dat is engelachtig van U, zei hij. Enne... misschien hebt U trek om iets te eten Heel graag Dan zal ik nog warme thee maken erbijNeen, neen, doet U geen moeite. Tien minuten later zaten ze tegenover elkaar en keek zij toe, hoe hij at- De poes spon. Ik houd U zoo laat uit Uw bed, zei hij. O, ik kan morgen wel uitslapen. Tom zal nu niet voôr elven hier kunnen zijn. Ziet U, we wil- den hier een tijdje van de na- tuur genieten. Tom had be- hoefte aan rust. Tom moet frissche lucht hebben van de dokter. 1k weet heusch niet wat we moeten beginneri. Tom had er zich zoo op ingesteld, hier rustig te zitten... Hij schijnt aardig door U verwend te worden, zei Henri vinnig. Ze kleurde. Och ja... wie zou hem eerder kun nen verwennen En het is een schat, al heeft hij zijn eigen- aardigheden.En ik vind het heerlijk, iemand te ver wennen.. Hij keek rond en zuchtte. Van verwend worden had hij in zijn leven niet veel last ge- had. Ja, ik heb ailes veran derd. Tom vond het gezel- liger om in die kamer te werken ik hoop, dat u het niet erg vindt. Integendeel.het heeft de beroerde herinneringen ver- jaagd. Zij keek hem aan. Had U onprettige herinneringen hier? Hij lachte bitter. Och, ik heb hier een vacantie door- gebracht met mijn vrouw, zei hij. We zijn nu gescheiden. Ik zal niet in détails treden, maar ik kan U wel zeggen, dat ik hier hoofdzakelijk kwam om goed te voelen hoe dood mijn hart was en dat ik nooit van mijn leven meer zou willen liefhebben en vertrouwen op een vrouw. Hij |stokte, verbaasd over zichzelf en schaamde zich een beetje tegenover haar groote, ernstige oogen, die hem vol deelneming aankeken. Ze ging er ook niet op door, doch ze zei: - U kunt gerust de cham- ber-cloack van Tom en zijn pantoffels gebruikentôt morgen dan, slaap wel Hij sliep en droomde zelfs. Van haar. Ze heette Franci- ne, had ze hem verteld, Fran- cine Lover. Maar zijn mooiste droomen van Francine werden wreed verstoord door de ver- schijning van een door en door verwenden, egoïstischen, anti- pathieken echtgenoot van Fran cine, Tom genaamd. Henri haatte hem, toen hij naar beneden ging in het zonlicht, dat den volgenden morgen het verregende tuintje overstroomde. Het was iets ongewoons geworden zoo gezellig te ontbijten met een aardige, lieve vrouw. Diana placht in bed te ontbijten. Die kreeg hij zelden te zien vôôr het diner en 'savonds wilde ze altijd uit Francine scheen dol op huiselijkheid, op natuur en landelijke rust. Ze wandelde een eindje. Francine plukte wat bloemen in het tuintje, die ze in vazen schikte en ging in de keuken een warm schoteltje voorbereiden. Voor Tom en U. Dat „en U" troostte hem een beetje, hoewel hij Tom iedere hap van het warme schoteltje misgunde, iedere lieve blik, iedere attentie, iedere kus van deze engel. - Ik zal U van- middag van mijn gezelschaj ontslaan, zei hij. Het zal wel, een van mijn aardigste herinneringen zijn. Hij zei "aardigste" ter wille van dien verwenschten Tom die er nu eenmaal was. - Aan Sneeuwwitje deed hel me denken, toen ik gisterer dat gebruikte bord en glas za& "Wie heeft er in mijn bedje geslapen?" Zij lachte en kleurde een beet je. - U kunt gerust nog waf blijfen, zei ze. Tom zal he' best vinden, U zoudt samen kunnen gaan visschen. Henri zweeg. Maar hij dacht heime- lijk dat dit gevaarlijk zou kun nen zijn, Hij kon eens in de verleiding komen, Tom in het water duwen! Daar piepte het hekje en zij riep: - 0, Tom komt! Henri trok zich bescheiden te rug, doch met bloedend hart Hij had het niet voor moge- lijk gehouden, dat er nog één vrouw ter wereld zooveei in druk op hem kon maken, na ai zyn krampachtig cynisme en al zijn bittere ervaringen. Maar dit was ook geen vrouw, dit was Sneeuwwitje.... Daar kwam ze binnen gearmd met Tom. Hij was nog knap ook, die ver wenschte kerel. Eigenlijk een leuk paartje zoo. Kom Henri, oude jongen, trek maar af... ga maar weer zwerven en ver- berg je eenzaamheid en dii nieuwe verlangen heel diep ergens in je dwaze hart en.. Tom stak een hand uit. —Het schijnt, dat we eigenlijk gruwelijke indringers zijn, m'n zuster en ik zei hij. Henri staarde hem aan. Verduiveld aardige kerel. Iets ongeloof- lijk sympathieks over zich, geen wonder, dat zijn zuster hem wat verwende... zijn zuster! Henri voelde zich eensklaps zestien jaar en verliefd op het mooiste meisje van de H.B.S. dat hem heeft toegestaan, voor- taan haar tasch te dragen. (N*druk verboden.) S»!'*, T,''"r Si IS ONNOEMELIJK VEEL BETEB, DAN GOEDKOOPE KOFFIE ZONDER DE HEILZAME BENES' C I C H 0 BEI. N t s 4 DOOR

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 4