MNK VELO's zijn nie! duur Inmaakgla2 Koopt onze prima W. BEERTA, SctOMIi Gidiploisud ij aïokoop van Aparté pas- i WITenZWART H. J. BODEWES Nieuwe Artikeleo Verhuisd SBOPSWOIM Woldweg 4 J. P. GEERTS, BEGINT ONZE Zie voor prijzen Advertentie achterpagina HET VENSTEIMYSTEBIE Heden he den een a BEHAND een Electi in staat a gelvergroe Ook word behandeld volgens gi Bovendien groote co] kende yoe' platvoeten belvoeten gericht di wensoh za] Ook ai MàRTENSHOEK. naar Schoenmakery. WASCHMACHINES vanaf fl. 30.-- WRINGMACHINES vanaf fl. 13.- G 51 met G A 3li 19 21 Bjj aankoop van 10 glazen et Aanbevelerid, door CATHERINE CATHERS. Mijn kostschoolvriend, Jack Carthers, was kort na din oor- log naar Amerika gegaan. Hij had er een goede positie ge- kregen en kwam slechts nu en dan met zijn vrouw naar Engeland over, terwille van zijn ouders. Bij die gelegen- heid plachten we altijd eenige dagen samen door te brengen en te praten over oude tijden en over ailes, wat wij hadden meegemaakt. Bij een dezer gelegenheid zaten wij samen in een ge- zellige bar, waar een klein negerorkest speelde. Na eeni ge oogenblikken stilte, zei Jack plotseling Nu ik die negers zie, denk ik weer aan een zeer merk- waardige geschiedenis, die ik cens heb meegemaakt. En hij vertelde: Het was in den eersten tijd, dat ik in Amerika leefde. Ik maakte toen en zal het nooit verge- teneen van die verschrik- kelijke lynchpartijen mee, die de schande van onze eeuw zijn Zoolang ze bestaan, zal ik niet gelooven, dat wij wer- kelijk beschaafd zijn en Chris- tenen. Wel, ik was zoo door het dolle heen, dat ik in staat was geweest in m'n eentje die bende moordenaars aan te vallen, doch iets anders nam mija aandacht in beslag. Een jonge, goed gekleede vrouw, die naast mij stond, viel flauw. 1k tilde haar op en droeg haar weg, zij zou anders onder den voet zijn gelooopen Ik bracht haar in een apotheek en toen men haar daar weer tôt bewustzijn bad gebracht, stelde ik voor h 2 b n li b e; n th m fl in H v< w ze hc in ds gc ha aa ge ze al ge nit he hu la| vir na; zij go uit eei loi eei ziji Jol vijl mo ov< zijr. zon pat ik hoo eigt Officiëele Mededeeling. „KWIEK' Morgen geen wedstrijden. Volgende week wedstrijden tegen Amicitia in Groningen. De spelers worden verzocht hier rekening mee te houden. PL ANTSOENCON CERT te Hoogezand op heden Zaterdagavond 7*/s uur door Chr Faniarecorps Juliana. Programma: 1 L Entrée Joyeuse 2 L'aurore d'un beau jour 3 Liederen 4 Le chrf de corps 5 Isidora 6 Liederen 7 Les Amazones 8 Calliope 9 Liederen 10 Haldengut 11 Marche des Dames belges 12 Koraal Plaatselijk Nieuws Sappemeer. Naar wij ver- nemen, zal zéér binnenkort een enorme tariefverlaging voor de Gado-bussen in werking tre- den. Volgens gerucht zou deze op sommige trajecten ongeveer 50 pet. bedragen. Een deel van de reeds aangekochte Gado-taxies reed heden door onze plaats Het waren mooie groote wagens, die evantueel zeker tevens voor luxe verhuur in aanmerking zullen kunnen komen. Door dergelijke maatregelen te nemen, zal het de Gado zeker gelukken het opkomend taxi-bedrijf in de kiern te smoren. Voor de op Zondag 27 Augustus a s te houden korte baan harddraverijen zijn de volgende paarden aangegeven: 1. Aanmoeéttgingsdravervj. 1. Welkom van Aduard 2. Wilko 3 Vassal 4. Willy D 5. X Kaper B 6. White Darling 7. Weidekind 8. Wiadimier 9 Violette 2. Draverij voor aile in Nederland geregistr. paarden. 1. Atletha A 2 Anlezy 3 Theunis 4 Kaptijn de Bruanne 5. Pandora 6. Ursela V 7. Peter Stanley K 8. Sylvia 9. X Kaper B 10. White Darling 11. Daria 12. Willy D 13. Urani O 14. Qui Vive 15. Quicklooper 16. Rosel 17. Queen Antonia 18. Maitrank 19. Silberschelle 20. Peter Harvester 21. Vassal 22. Don Juan 23. Kotur 24. Pinkerton 25. Infanterist 26. Suerento 27 Wilco 28. Remulus 29. Welkom van Aduard 30. Querville 31. Cilly S. Heerrijdersprijs. 1. Cilly 2 Qeurville 3. Remulus 4. Infanterist 5. Suerento fi. Wilco 7. Vassal 8. Don Juan 9. Kotur 10. Pinkerton 11 Peter Harvester 12. Silberschelle 13. Maitrank 14. Urani 0 15. Rosel 16. Queen Antonia 17. Quicklooper 18. Qui Vive 19. Theunis 20 Daria 21. Peter Harly K 22 Sylvia 23. Atletha A 24. Anlezy Een der klassieke Ro- meinsche schrijvers zegt, dat tôt de domheden, die een mensch kan doen, o a. behoort dat hij ergens over zee heen- reist, als hij er ook te land kan komen. Nu hebben stoom, electriciteit en technische uit- vindingen wel de grimmigheid van het gevaar ter zee weg- genoinen, doch wie eenmaal den vasten grond onder zijn beenen kwijt is en zich heeft begeven op het zilte nat, kan nog altijd voor onaangename verrassingen komen te staan. Dat hebben Donderdag de pleizierreizigers naar Norder- ney ondervonden, een 200tal, onder wie ook velen uit deze omgeving. Bij mooi weer ging de heenreis prachtig, het ver- blijf op het eiland bood vele geneugten, doch op de terug- reis kwam de verrassing. Wel- gemoed en in de beste stem- ming vertrok men, op de mooie salonboot was het al jolijt, totdat plots de vreugde werd verstoord. De boot liep vast. Erg bezorgd maakte men zich aanvankelijk niet, doch toen aile pogingen om de boot los te krijgen, te vergeefsch ble- ken, begon de ongerustheid te komen, die steeg naarmate de tijd traag verliep. Tôt overmaat van ramp weigerde ook het electrisch licht zijn dienst en zoo gingen de plei zierreizigers den langen nacht tegernoet, van wie velen niet allen vol zorg over hetgeen gebeuren kon en meer nog over de verwanten thuis, die van niets wisten. Eerst te 7 uren bij het op- komen van den vloed kwam de boot vlot en groot was de vreugde, toen ze eindelijk te ongeveer 9 uur weer voet aan wal konden zetten. Van de verwanten hadden velen een bange nacht door- gemaakt, nu ze van aile be- richt bleven verstoken, waar- door voedsel gegeven werd aan angstige vermoedens Doch toen allen elkander veilig en wel weer hadden teruggevon- den, was daarmee aile leed voorbij. Even over de grens van Sappemeer is Vrijdagochtend te ongeveer 5 uur brand uit- gebroken in een bovenwoning te Zuidbroek aan het Win- schoterdiep, eigen aan mej. de wed. Kroon en in gebfuik bij haar zoon, boomkweekeralhier, die het liet bewonen door zijn bedrijfsleider, den heer Oos- terwijk. Deze was afwezig, waarom zijn plaats was inge- nomen door zijn zwager, den heer Ruben Toen de laatste dezen ochtend met petroleum een kachel zou aanmaken, sloeg de vlam hem in het gezicht, waardoor hij het klipje liet vallen. Het gevolg was, dat in korten tijd ailes in lichte laaie stond. Wel kwam nog de brandweer uit Zuid broek, maar toen was het pleit reeds beslist. Er werd niets gered. Het pand en inboedel waren verzekerd. Donderdagavond is in het café Heerlien een verga- dering gehouden van bewoners van de Kleinemeersterstraat en de Molensloot, als gevolg waarvan de buurtvereeniging Kleinemeersterstraat—Molen- straat" is opgericht. Tôt be- stnursleden zijn verkozen de heeren G. Niemeijer, voorz J. A. Bruins, secr., G. Duit- scher, penn., A. Kliphuis, 2e voorz., en Zantinge, 2e secr. Als een der eerste punten staat op het program van actie de verbetering der beide straten Hoogezand. De heeren G. Zwiers, secretaris dezer ge- meente, en J. M. Huizing, commies le klasse, arabtenaar van den Burg. Stand, hopen Maandag 21 Aug. a s. den dag te herdenken, waarop ze vdôr 40 jaren ter secretarie in functie kwamen. Kropswolde. Gaarne ves- tigen wij de aandacht onzer lezers, in het bijzonder van die uit Kropswolde en Foxhol, op een advertentie in dit no. van den heer J. P. Geerts, waarin deze bekend maakt, dat hij de kruidenierszaak, meer dan 30 jaren gedreven door nu wijlen mej. J. Visscher, gevestigd aan den Woldweg4 te Kropswolde, naast het sta- tionskoffiehuis, zal voortzetten. Wij voegen er nog aan toe, dat de winkel een belangrijke verbouwing, d. i. verbetering heeft ondergaan, waardoor die meer dan vroeger voldoet aan de eischen van den tijd. Het moge den nieuwen ondernemer in deze zaak wel gaan. Schildwolde. De heer A. H. Dijkmeijer alhier is te Gronin gen geslaagd voor de hoofd- acte. Burgerlijken Stand SAPPEMEER, 11—17 Aug Geboren Téa, d. v. Boelo Jan Kaspers en Maria Pel. Ondertr. Albertus Loorbach, 33 jVeendam, en Annechien Tammiaga, 27 j., Sappemeer; Daniel Smittenberg, 23 j., en Trijntje de Boer, 21 jbeiden Sappemeer. Gehuwd geene. Overleden Louwina Thoma, 53 j., echtg. v. Geert Huizing, overl te Groningen. HOOGEZAND, 11-17 Augs. Geboren Janna, d. v. Berend Sluiter en Elisabeth Harms, Kropswolde Eilderdina Jan- sina, d. v. Johannes Hermanus Theodorus Hubertus Benedick en Annechien Kliphuis, Hoo gezand Alida, d. v. Henderikus Teuben en Johanna Berendina Stege, Martenshoek Albertje, d. v. Vegte Vonk en Ida J. T. Jager, Hoogezand. Ondertr.: Mattheus Johannes Kroon, 28 jen Thecla Catha- rina Hillegonda Heijen, 23 j., beiden Hoogezand Bernardus Josephus Bodewes, 31 j., en Barbera Margaretha Berendina Kroon, 26 jbeiden Hoogezand Gehuwd jan Hendrik Prins, Maarssen, en Aaltje Nieborg, Foxhol. Overleden lmke Boschma, wed. v. Evert Lammerts, 74 j.; Pieter, 15 mnd., z. v. Haijo J. Brugge en Geertje Nienhuis. SLOCHTEREN, 11-17 Aug. Geboren Willemina, d. v. K. Schut en A. Kolk, Kolham Jakob, z. v. J. Ruben en J. Nieboer, Hamweg Gijsbertus, z. v. M Roukema en A. Schneiders, Kolham; Jurrien, z. v. H. Smit en G. Brondijk, Kolham; Janny, d. v. J. Sportel en A. te Bos, Harkstede Jo hannes Harm, z v. J. H. Freije en A. OlthofSlochteren Martje, d. v. D. van Tiddens en L. BouwmanHélium Reinder, z. v. M. Sprang en R. Slegmeijer, Schildwolde Onno, z. v. P. Boelens en K. Wagena, Scharmer. Ondertrouwd W. Huttinga, ten Boer, en J. F. Wildeman, Slochteren; J. Kooi, Harkstede, en J. Blaauw, Groningen. Gehuwd: geene. Overleden Pieter Braam, 73 j., wedn. v, Helena Catha- rina de Weerd, Kolham Anna Vos, 76 j., echtg. v. Niklaas Dusink, Foxham; Trijntje Jan- tina, 28 jd. v. J. Mossel en L. Blaauw, Hélium (overl. te Groningen); Klaassie Schuring, 53 j., ongeh SlochLren (overl. te Groningen). Levenl. z. v. R. Freije en G. Olthof, Harkstede. PREDIKBEURTEN ZONDAG 20 Aug. 1933. Herv. Gêna. Hoogezand v.m. 10 uur geen dienst. Sappemeer v.m. 10 uur ds. J. Nyenhuis Ockhuizen Westerbroak v.m. 10 uur ds. Klumpar. (Doop). Engelbert v.m. 10 uur ds. Kruizinga Middelbert n m. 71/2 uur Cand. Westerhof Seharmer-Harkstede v.m 9Vj uur (pl. t) ds. Rensink. Y m. 11 u. Kinderkerk. Kolham v.m. 9 uur 0. t. ds. Dokter. Sloekteren n m. 7i/s uur ds. Dokter. Schildwolde v.m. 9l/s «»r ds. Sîega. (Doop). Hélium: v.m. 91/« uur: ds. Hoekstra. Siddeburen v.m. 9*/# uur ds. Audier. Noordbrcek: n.m. 51/9 uur ds. Glas. Zuidbroek geen dienst. Doopsgez Gem. Sappemeer geen dienst Geref. Gem. Sappemeer vm. 9i/2 uur ds. W. Tom. s' Nam. 5 uur: idem. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv Kerk. WinkelhoekSappemeer v.m. 91/s u de heer F. Faber. N.m. ^,„.uur Evangelisatie samenkomst in het Wijkge- bouw Van Rojjenstraat de heer F. Faber. Vroomboseh ,Bethel" 's a. fi1/# uur de heer Hellendoorn. Sehaaphok v.m 9i/2 uur de heer Hellendooni. Noordbroek n.m. 7 uur (oude tijd) de heer Joh. Baa(j. N.m. 2 u. (0. t.) Zondags- school. Stootshorn v.m. 9x/s uur (o.t.) de heer Joh Baaij. n.m. 2 u. (o.t) Zondagschool. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m 9i/s u. de he«r Reinholtd Nm. 6 uur idem. Woensdagsavonds 71/# uur Bidstond. Officieeie Publicatien. igvumtiii* Vtf9rwarp3.fi Een schakelarmband. Een damesportemonnaie. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tiisschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand Belemmeringenwet Privaatrecht. De Burgemeester van Hoo gezand maakt ingevolge art. 2 van bovengenoemde wet be kend, dat van 21 Augustus tôt 4 Sept, a s. ten gemeentehuize ter inzage zullen liggen be- schrijvingen en grondteekenin- gen van door de N.V. Water- leidingmaatschappij voor de provincie Groningen voorge- nomen openbare werken, voor zooveel betreft de perceelen, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K no 32 (eigenaar Th. J. Fikkers, Mar tenshoek) sectie L no. 2703 (eigenaar H. J. Bodewes, Foxhol) sectie K no. 2391 (eigenaar B Beenker, Hooge zand) en sectie L no. 2831 (eigenaar G. J. Bodewes, Foxhol), omtrent het gebruik waarvan met de eigenaren geen overeenstemming is verkregen. Op Maandag 11 September a.s des namiddags te 215 uur, zal ter secretarie dezer ge meente, onder leiding van een lid van Gedeputeerde Staten, een zitting worden gehouden, waar bezwaren kunnen worden ingediend en overleg kan worden gepleegd met de verzoekster. Hoogezand, 16 Augs. 1933. De Burgemeester van Hoogezand, D. BARTELS. ADVERTENTIEN. In plaats van kaarten Verloofd NANJEDINA P. v. D. MEIJ en JAN MEIJER. Sappemeer, Boswijklaan Zuidbroek. 15 Aug. '33. Wij ontvangen steeds maar altijd goedkoop. Dameatasschen vanaf 60 et. Kindertasch 20 et. Idem met beursje 35 et. Klompje met Odeur 10 et. Vlekvrije Lepels en Yorken 25 et. Theelepels vlekvrjj 6 st. 50 et. Ontvangen een aardige sor- teering Schilderjjtjes vanaf 55 et. Keukenspiegel 68 et. Zlet onze étalagés. van FOXHOL, Meerweg 50, naast Café REINDERS. GERARD CORNESTRE. Het behoort nu eenmaal tôt ons beroep op de kleinste din- gen te letten. En als het al eens een keer gebeurt, dat er iets plaats heeft, dat men de groote "men" vreemd noemd of eigenaardig, dan kan je er van op aan, dat er werk van dient gemaakt. Rechercheur Léonard King was een groote zware man, met een tainelijk rood gelaat, heelemaal niet, zooals men zich een rechercheur zou voorstel- len. Veeleer zou men den in- druk krijgen, dal hij een hee- reboer was, die in de stad was komen wonen. Hij had groote blauwe oogen, die niet anders dan vriendelijk schenen te kunnen kijken en een mond, die altijd tôt lachen of een goede mop bereid scheen te zijn. Er hing om dezen groo- ten, zwaargebouwden man sfeer van goedmoedigheid en kin- derlijkheid. Dat kinderlijke had hem in de kringen van de mis- daad den wonderlijken bijnaam bezorgd van Baby Lenny. In- gewijden wisten, dat het geen prêt je was, als Baby-Lenny zijn vriendelijke blauwe oogen op je gevestigd had. Het was deze man, die de bovenaangehaalde woorden zei en terwijl hij sprak had hij een courant te voorschijn ge- haald, die hij openvouwde De beide mannen, die bij hem aan het tafeltje zaten, scho- ven wat dichter bij. Ze waren beiden nog jong, pas in het vak, vol aandacht voor wat hun oudere collega ging ver- tellen. Wat ik jullie nu ga mede- deelen, is een geschiedenis, die me bijna het leven had gekost. En dat was dan het gevolg geweest van die be- roemde eigenschap om aile courante te spellen. De twee luisteraars knikten. Baby-Lenny stond er van het begin van zijn loopbaan af voor bekend, dat hij aile stads- biaden van a tôt z doorsnuf- felde. En het scheen of hij tusschen de regels door kon lezen, of hij het rook als er iets niet in de haak was. Lezen jullie eerst dat stuk- je maar, zei hit en hij wees in de al vergeelde courant een bericht aan, dat met rood potlood was omlijnd. Het luidde aldus Hier ter stede is, zooals men zich wellicht zal herinne- ren, een glazenwasscher neer- gestort, bij het wasschen van venster, dat zich ongeveer 5 m. boven den grond bevindt. De man stierf enkele oogen blikken na zijn val Hij werd in zijn wijk opgevolgd door een kameraad, zekeren Jim Thornton. Deze Thornton is nu hedenochtend, evenals zijn voorganger, van hetzelfde ven ster naar beneden gestort en eveneens kort na zijn val over leden. Een wonderlijk bericht, merk- te een der jonge politieman- nen op, terwijl hij Baby-Len ny de contant teruggaf. Zoo dacht ik er over. Ik vond het zelfs al te wonder lijk naar mijn zin. Jullie moet weten, dat juist in den tijd, dat ik dit onder oogen kreeg, ik bezig was met een gevaar- lijk zaakje, een moordgeschie- denis, waar James Digby ach ter zat' Hij is nu al weer een paar jaar dood, maar jullie moeten wel van hem gehoord hebben. Hij was een duivel, een man voor wien een men- schenleven niet de minste Fe- teekenis had. En bovendien was hij een zeldzaan geslepen kerel. t had er ailes van weg of Digby zich inderdaad had schuidig gemaakt aan de mis- daad, waaroverik daarnet sprak er was een ou den man in zijn woning aan Cansbury-La- ne beroofd en om het leven gebracht". Tweeweken zocht ik, zonder een spoor van de daders te ontdekken. En dig by, of hij nu al dan niet schui dig was, was spoorloos ver- dwenen. Ikwas op het doode punt gekomen. Zoo stonden de zaken, toen ik het bericht las, dat ik jullie liet zien En om wat afieiding te hebben, besloot ik eens met dat ven ster kennis te maken. ik ging daarom de glazen- wasschers-bedrijven af en vond spoedig de firma, die twee mannen door zulk een nood- lottig ioeval had moeten mis- sen. Ik praatte met den eige naar. Het was een man, die me niet erg aanstond. ik ver telde hem wat ik wilde en wie ik was. Ik wilde namelijk de plaats innemen van Jim Thorn ton, het laatste slachtoffer van het noodlottige venster. De man kon niets anders doen dan toestemmen. De bewoners van het perceel, waar het om- ging, liet zijn ruiten om de twee maanden wasschen. Jim Tornton, had op het oogenblik nog niet de helft van zijn werk gedaan. Niemand van mijn andere mannen wilde het afmaken, ze zijn allemaal bang dat hun ook iets zal overkomen, aldus vertelde de eigenaar van het bedrijf mij. Ik kan ze geen on- gelijk geven, voegde hij daar- aan toe. Geef mij maar plunje, geef me een wagen mee en ik zal het werk van den ongelukki- gen Thornton afmaken. Een hait uur later, vervolgde re chercheur Léonard King, stond ik met mijn wagen voor het huis, waar ik wezen moest. Het was een heel gewoon buis, één uit een blok een-vormige huizen, en gelegen in een ta- tnelijk drukke straat. Ik beide, en een oude spigtige vrouw deed me open. ik kom de glazen verder wasschen. Hemeltje man, hoe durf je, en dat terwijlje kameraad.... Ze schudde het hoofd en ver volgde Meneer is niet thuis, maar ga je gang maar Als ik jou was, zou ik het alkoofnaam maar laten schieten. Ik begreep, dat het alcoof- raam het noodlot scheen te hebben. Ik keek naar boven. Een gewoon raam met een spionnetje onder in den hoek, die het mogelijk maakte, dat de bewoners konden zien wie er voor de voordeur stond. Er school niets sinisters, niets beklemmends in de geheeie situatie. Inderdaad, hier kan niet anders sprake zijn geweest dan van een noodlottig toeval. Maar ik moest nu doorzetten englazenwasschen. Ik zette de ladder neer, het was een heele karwij en klom naar boven. Ik waschte het geheeie raam, ik zeemde het af. Er gebeurde niets. Wat, bedacht ik me, zou ook kunnen gebeuren? Ik zette het raam open, zooals ik aile goede glazenwasschers had zien doen ais ze de vensterbanken onder handen nemen. Het was een kleine zijkamer, die als slaap- kamer was ingericht. Behalve ean bed, bevond er zich een vaste waschtafel, een spiegel- kast, twee stoelen, en naast het bed een z.g. nachtkastje. Op dat kastje stond een ouder- wetsche gramophoon, met een groote groene hoorn. Ik keek er naar. En op dat moment gebeurde er iets wonderlijks. De schijf begon te draaien en er klonk een zachte, gedempte dans- muziek. Ik had geen mensch gezien, die de gramophoon had aangezet. Plotseling hield de muziek op en ik hoorde een stem, zacht maar zeer dui- delijk. Die stem zei woorde- lijk Meneer Léonard King, Ik heb gespeculeerd op Uw voor- treffelijkeeigenschap, om aile couranten na te snuffelen, ik heb gespeculeerd op Uw ver- vloekte nieuwsgierigheid en ik heb me niet vergist. U zult nu ;e weten komen op welke manier Jim Thornton aan zijn einde is gekomen, maar U zult het helaas niet lang weten, want een zelfde einde heb ik U toegedacht. Yaarwel en als het U interesseert de laatste menschelijke stem, die U ge hoord heb, is die van James Digby geweest. Het spreken hield op, uit de gramophoonhoorn kwam een suisen, dat sterker werd, steeds sterker. Ik had een gevoel of iemand mij in het gelaat blies. Een windstroom kwam uit de hoorn van de gramophoon daarbinnen en plotseling be greep ik ailes. Ik wilde mij vastklemmen aan een der pos- ten van het venster maar het was al te laat. Het scheen of er een orkaan uit het toestel kwam, ongetwijfeld langs elec- trischen weg verkregen. !k werd achterover geblazen, met ladder en al weggeblazen Het laatste wat ik zag, wa ren de handen en het grijn- zende gelaat van den man, die van onder het bed te voor schijn kwam Het was James Digby. Rechercheur Baby Lenny zweeg even. Ik brak een arm en een been en kreeg ee* zware her- senschudding. De inval later in het huis gaf natuurlijk niets meer. Digby was weg en met hem de gramophotfn van den dood. ^Boedebe 2 G. H Sf Wî NU MAANDAGMORGEN TOTALE UITVERKOOP HENSES SAPPEMEER DOOR EEN NOODLOTTIO YENSTER fNadruk verboden.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1933 | | pagina 2