Heden Zaterdag begint de Fa. G. HENSEN SAPPEMEER 1 la Learen ton thiiis f 7 51 Dnker Blauw G iabardine Heer •en Regenjasst en f Fa. G HENSEN Sappenear. -1 't Café flDisman, AFBRAAKPRIJZEN TE VERKOOPEN. Hesreti Winterjassen Haaren Overjassen Heeran Regenjassan tirs: titzoth f 7 50 Heeran Costuums prima Heerencostuums Lasren Motorjassen Betere Costuums Haeran Pantalons thans 98 et. Di Mans Boazaroens Heeren Pullo?©rB Heeren Slipovers Heeren Overalls Westerbroek. Advertenties Met de balans opname komen ons verschillende artikelen in de handeii b.y. Restante», iets beschadigde of goederen welke wij niet meer in yoorraad wenschen te houden Zoo besloten wij om te beginnen beden Zaterdag deze goederen voor uitzoeken f 5.90. thans uitzoeken f 8.50. thans f 19.00. thans uitzoeken f 7 50. uitzoeken f 15.00. Moderne Heereneostnums Wollen Jongens Tricots en. Tricot Pakjes Tijdenft deze opruiming buit 59 et. iengewone gosdkoope aanbiedi f m thans f 1.98. spot 49 cent. j-75 thans f 1.69. Geem zicht. âlbs contant Geen rniling. Ougeveer 25 restanten donker ge- kleurde en gryze 20 moderne hcofdzakeljjk enkele stuks van f 11.50 f 12.50 f 13 50 f 15 CO 25 zeer solide van buiten stof, van binnen gumtci, van f 12.50 f 13 50 fl4 50 15 zuiver wollen blauw kamgaren uitsiuitend maat 48 en 50, van f 29 Restanten iets lichtere maat 50 (4 stuks), maat 52 (4 stuks) van f 17.E0 f 22.50 f 25 00 10 prima Wvrgers afôchaffen van dit artikel Heel goedkcop kochten wij een groote party welke wij tydens deze balans uitver- koop als 't ware gaan dlstribuëaren f 6.90 f 7.50 f 8.75 f9.75 f 10.50. De geheele voorraad thaus oîk belachelijke lage pryzen van f 25.thans 19 van f 32.50 thaDs 25 50 van f 37 50 t.har s 39 Ongeveer 60 sterke De geheele voorraad mot 25 pCt. korting. 1 - Sterke flâne lien Prima wollen L50 16.50 18.50 I( Sterke Blauw keper k. m Inspecteur Bobby Windhaus had een uurlang zitten soezen, maar plotseling kregen zijn oogen een uitd'ukking vaa waakzaamheid. Uit het raam van zijn werkkamer kijkeEd, zag hij aan de overzijde van de straat een man voorbij ko men, dien hij meende te ken- nen. Hij peinsde even en na vijf minuten wist hij dat het Archie Jones was. Hij vond het de moeite waard om er détective Orayson voor te roepen. Johnny, zooeven ging hier Archie Jones, onze vriend, voorbij in de richting van het Koningsplein. Aïs ik jou was zou ik even een praatje met hem maken. In orde, grinnikte |ohnny Grayson en verdween. Alsof het de meest toevallige zaak van de wereld was liep Gray son een kwartier later Archie Jones toen tegen het lijf M'n hemel, daar hebben we Jones, zei de détective hoogst verwonderd. Dag meneer Grayson, ant- woordde Archie Jones vrien- delijk en maakte een buiging. Het mocht dan weer zijn, dât zijn geweten een der ruimste was in geheel Londen, even zeker was het dat Jones in den omgang een zeer bemin- nelijk mensch moest worden genoemd. Wie is de man, die het ge- noegen heeft door U achter- volgd te worden infurmterde Jones. Die man bestaat niet, zei Grayson mismoedig. Tenminste verbeterde hij zichzelf, op het oogenblik bestaat die man niet Maar wat niet is kan ko men Hij keek Archie Jones scherp aan, maar de ander deed of hij alleen aandacht had voor een banketbakkera- winkel Plotseling keek hij echter op zijn beurt den de- tectieve recht in het gezichl. Van mij heb je niets meer te verwachteD, Grayson. Ik houd er mee op Ik heb de noodige kraakjes gezet en ik zal er later met plezier aan denken hoe vaak ik jullie te pakken heb gehad. Als ikjeevenmag herinneren aan dat zaakje btj Compson Co.. waar jullie met z'n achten op de loer lagen, terwijl ik rustig door de ach- terdeur wegtippelde. Hou je mond maar zei Gray son ruw. Ja, het was niet leuk, grijnsde Jones. Maar daar wilde ik het niet over hebben Ik wilde je alleen even vert»-lien dat het uit is, dat Archie Jones zijn laatste schreden op het pad der misdaad gezet heeft en nu een eerbaar leven gaat leiden. Ach kom, schudde d^ ander het hoofd. Heb je soms je schaapjes op het droge Dat niet Maar ik wil het niet meer Ik heb van de week in een gekke bui mijn geboor- tedorp opgezocht Het was daar veranderd in de tien jaar, dat ik er niet geweest was. Mijn vader was gestorven en mijn moeder woor de alleen op een klein kamertje. Zij was oud geworden, ze hqilde toen ze me zag Ze huilde van geluk, zei ze, van geluk, dat ze me nog zag voor ze dood ging. Ze vroeg me hoe het met me ging en hoe ik het gemaakt had al die jaren. Nou, ik heb gelogen, ik heb gelogen, dat de fct kken er af vlogen. Ik kon dat mensch toch niet ver- tellen, dat Archie Jones een dief was Dus zei ik haar, dat ik by een boer werkte en dat het goed ging. En toen ik wegging, ikmotst haar beloven gauw terug te komen, heb ik bij mezelf ge- zegd, Archie, heb ik g^zegd, je steekt geen poot meer uii naar dingen van een ander Dat heb ik gezegd en dat zal ik nakomen. Hij zweeg hij had al dien tijd dat hij sprak voor zich uit gekeken. Ik ben eigenlijk gek ook, dat ik het je vertel, meneer Grayson vergeet het maar zoo gauw je kan. Wis en waarachtig niet, mompelde de ander. En ik hoop, dat het je lukt je be- lofie na te komen. Het is gauw verte'd, inspec teur, zei de postbode. Het huis ligt nogal afgelegen en de oude heer Nelson woont erheelemaal alleen. 1k gooi mijn brieven in de bus en ik klop onder het voorbijgaan even op het raam. Dan weet de oude heer dat ik het ben. Maar dezen keer stond de deur open, iets wat nog nooit gebeurd is. Ik gooi als gewoonlijk de post in de bus en klop op het raam. Maar omdat ik de open deur zoo eigenaardig vond, loop ik weer even terug en roep Weet LJ dat de buitendeur openstaat, meneer Nelson Er komt geen antwoord. Ik riep nog cens Weer geen antwoord. Toen besloot ik even naar binnen te loopen En daar zie ik den ouden heer liggen, bewusteloos, met beenen en handen aan elkaar gebonden, terwijl in de kamer ailes over- hoop is gehaald. Uitstekend, zei inspecteur Bobby Windhaus. En heb je nog iemand gezien N... nee, meende de post bode, tenminste op dat oogen blik niet. Dadelijk na mijn ontdekking heb ik de naaste buren gewaarschuwd en ben zelf hier naar toe gekomen. Alleen... ja wacht eens, ik zag toch iemand, een kleinen man, mét een korten versleten, grijzen jekker. Hij liep haastig in de richting van de markt en ging een van de schuren binnen. Dank je, zei inspecteur Windhaus. Met Grayson was hij korten tijd later, op de plaats van den overval. Buren hadden den ouden heer Nelson, die inmiddels tôt bewustzijn was gekomen, wat te drinken gegeven. Op vragen van den inspecteur en den détective gaf hij beverig antwoord Wie zijn aanvaller was geweest kon hij niet zeggen. Hij was, ter wijl hjj zoo'n beetje zat te soezeD, plotseling van achteren aangevallen. Veei wijzer werd men niet van het verhaal van den ouden man. Je vertelde ons iets van een man, die de richting van de markt uit gif g, zei Grayson tôt den postbode, die Stumps bleek te heeten. Juist, en als ik goed zag, verdween hij in een van de leege schuren bij de Markt- straat. Ga mee, we zullen eenon- derzoek inotellen, verzocht Grayson. En hij liet er met een zekeren dreiging in zijn stem op volgen Wanneer je verhaal niet waar mocht zijn Stumps, dan gaan de zaken er voor jou ook niet al te best uitzien. De postbode lachte. Ze kwamen op de aange- wezen piaats. Grayson duwde de deur van de schuur open, keek naar binnen en deed een stap terug De anderen keken over zijn schouder. Het was een wonderlijk gezicht. In de ieege koude schuur brandde in een der hoeken een klein licht Toen de mannen aan- dachtig toezagen, merkten ze waar het vandaan kwam. Er stond een kale sparre- boom en op een der onderste takken brandde ééit enkele kaars Onder den boom lag een man en sliep schijnbaar Grayson's oogen werden groot, toen hij zag wie het was Archie Jones. Stel je niet aan, Jones, zei hij hard, sta op en doe maar niet of je slaapt. Jones bewoog zich niet. Grayson rammelde hem door elkaar. Met een zucht werd de man wakker, rekte zich Dit en keek om zich heen. M'n hemel, Grayson, wat kom jij hier doen, een slaap- liedje voor me zingen Doe niet zoo onzinnig, Archie, zei Grayson, Waar was je een kwartier geleden Ik vermoed, dat ik van jou droomde, vertelde Jones hem. Je was in huis van Nelson Wie is Nelson Archi's stem klonk eerlijk- verbaasd. Détective Grayson keek hem aan, of eigenlijk keek hij naar Archie's ouden grijzen jekker. Toen zwierven zijn oogen naar de kaars, waar nog maar een klein stukje van over was. Daarna stapte hij op Stumps af en legde zijn hand op diens schouder. Je hebt gelogen, zei Gray son met een stem, die y ver en scherp klonk. Je hebt ge logen, toen je zei, dat je dezen man de schuur zag binnengaan. Ik arresteer je wegens den overval op Nelson. Je hoeft niet te ontkennen, want het staat voor mij zoo vast als een huis. Mag ik U vriende- lijk uitnoodigen mee te loopen naar het bureau, dan kunnen we daar verder p.aten. Hij wendda zich tôt Archie. Slaap maar door, Jones, zei hij vnendelyker dan hij ooit gesproken had. Hoe ter wereld wist je zoo opeens, dat Jones het niet gedaan kon hebben vroeg Bobby Windhaus verbaasd. Je hebt niet op de kaars gelet, vertelde Grayeon hem. Er was nog maar een vierde deel van over. Drie vierde deel was opgebrand en al het kaarsvet was afgedropen op Jones' oude jekkertje. Dat wil zeggen, dat hij zeker, dat hy zeker een paar uur in die schuur heeft liggen slapan. En nog zou ik getwijfeld hebben als hij me een paar dagen ge leden niet een verhaal had verteld. Nalatenschappen die in Noord-Amerika openvallen. Ongewenschte tusschenpersonen. In den laatsten tijd doen zich herhaaldelijk mceilijkhe- den voor bij de afwikkeling van in de V.S van Noord- Amerika opengevallen nalaten schappen van overleden Ne- derianders en oud-Nederlan- ders. jjBij aanwezigheid van erfgenamen in Nederland- zoo- als men weet, zijn in de vori ge eeuw vele Nederianders naar Noord-Amerika overge- stoken-, bieden veelal totaal onbekende tusschenpersonen hun diensten aan voor de af wikkeling der erflatingen. Zij schrijven of telegrafeeren daa agenten die zij voor dit doel hier te lande hebben aange- steld. Deze agent stelt zich in verbinding met de erfgena men en legt dezen een vol- macht ter teekeniag voor waar op helaas al te veel te spoedig wordt ingegaan. Voor deze tusschenkomst worden achter- af gewoonlijk exorbitant hooge commissieloonen in rekening gebracht. Tegen hetgevenvan voimachten aan dergelijke on bekende tusschenpersonen zij uitdrukkeiijk gewaarschuwd. Tevens zîj de aandacht er op gevestigd dat, wanneer er geen beheerder is van in de V. S. van N. Amerika open gevallen nalatenschappen van overleden Nederianders of oud- Nederlanders, de uitbetaling steeds geschieden kan door tusschenkomst van den Con sul-Generaal te New-York, of een andere consulaire ambte- naar in de V. S. voor zoover deze niet reeds ressorteert onder den genoemden Consul- Generaai. Ingevolge de wet op de kan- selarijrechten wordt hiervoor in rekening gebracht 21/i% van de nettowaarde van de opbrengst der nalatenschap. voor dit blad kunnen bezorgd worden in y o o r Vrijdagsmorgens 9 uur. Zonder prysverhooging. Officioele Publication. Rfjkskcurfng van Dekhengsten. Burgemeester en Wethouders der gemeenten Hoogezand en Sappemeer brengen ter alge- meene kennis, dat de keuiingen van tôt dekking bestemde hengsten voor zoover betreft de provincie Groningen, in het voorjaar van 1985 zullen worden gehouden te Gronin gen, op Dinsdag 29 Januari te 9 30 uur voor type trekpaard en op Dinsdag 12 Feb uari respectievelykte 8.30 en 14 uur voor type tuigpaard en af- wijkende rassen. De eigenaar of bouder, een hengst ter keuring wensi aan te bieden, is verplicht da van ten minste drie we!; voor den dag der keur: vrachtvrij eene schriftelijkc door hem onderteekende a gifte te xenden san den 8: retaris der Provinciale Fej lingscommissie, den heer R. Maarsingh, te Stadskanaal. Hoogezand. Dec ,g3; Sappemeer Burgemeesters en Wethoud< voornoemd D. BARTELS. De Secretaris, G. ZWIERS. A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. Uitspraak omirent vrijstelling of uitsluiting. De Burgemeester der ge- meente Hoogezand; Gelet op het bepaalde bij artikel 30, tweede lid, van het Dienstplichtbesluit Brengt ter a'gemeene kennis, dat bij beschikking van den Minister van Defensie van 27 December 1934, no. 266V, Vile Afdeeling, aan JAN AALDERS van de lichting 1934, uit deze gemeente, met ingang van 16 Maart 1935, voorgoed vrijstelling van den dienst- plicht is verleend wegens kost- winnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag waarop de uitspraak bij open- bare kennisgeving is bekend gemaakt, beroep worden inge- steld door a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of diens wettigen vertegenwoordiger b. elk der overigen voor de gemeente voor dezelfde lich ting ingeschreven personen of diens wettigen vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, wordt ingediend bij den Bur gemeester der daarbij betrok- ken gemeente. De Burgemeester zendt het aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeiing van geschillen van bestuur, ge- hoord. Hoogezand, 5 Jan. 1935. De Burgemeester voornoemd: D. BARTELS. Groote Balans Uitverkoon in HET HEEREN CONFECTIEHUIS I k .JdfA j» v r y \t-*" y. -• v Aile soorten ORUKWERK spoedig netjes goedhoop T.K.KREMER SAPPEMEER DOOR Jimmy Corner. (Nadruk verboden

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 4