Marte VITRAGE Onze sortei MARTEN! A.1 (IENLIH islncitaii-, Sae- en Waierleidirtgsn. F. v. d. SPAN Zo. fruit Duo Wiibliir, if il k Handweefs Allé Coriiiiftbensisiligdhsdï! Stationsstr. Tel. ic Zaterdag 16 Maart '35 Een pittige fijne geur! Dàt moet haast wel Blooker's zijn! een BOEK W. P €3 Moeders Fermitan Thans b denkt a ja*r wi in wit en crème, enorir 22, 26, 30. 34 et Pracht Marquisettas, ef 25 28, 32 38 40 Crème Marquisettr, m 30. 32, 36, 42, 52 Marquisette met franje Aile Vitrages vanaf 25 i Ook voor Afsluitgordy zeer mod rn, pracht de Prima kwdliteit, extra Afgepaste Handweefgo P uchette, enorme sorti 120 cM. breed prima Afsluitgordyn Houtgamituren 130 cM Brons- en Kopergarnitr de yzersterke 45, 50, 64, 70, 95, 100 36 54, 6&, 84. 98 110 en 's avonda ulf de Lee Brugstraa geeftUwe kindereû een goed wormmiddel en w^l W ortelboer'g Wormpoeders 85 cent ojg Apottse- kers en Drogisten. SANITAIRE Installaties. SAPPEMEER. Bslesfd aanbevelend. ^Jt.TlKTAK Plaatselijk Nieuws Het komt nog al eens voor, dat werkgevers en arbeiders om aan het verplichte plakken van rentezegels te ontkomen, op de rentekaart of een bij- gevoegd schrijven ten onrechte invullen „werkloos", „niet ge- werkt" of iets dergelijks. Dat men hiermede een ern- stig strafbaar feit begaat, moge blijken uit een vonnis van den politierechter te Groningen, die een werkgever, in het gebied van den Raad van Arbeid te Winschoten, veroordeelde tôt f 200 boete, omdat hij in strijd met de waarheid op de rentekaart van zijn dienstbode had vermeld „niet gewerkt." Men zij dus gewaarschuwd daarin had de heer H. E. Buur- ma, burgemeester van Zuid- broek, die èn door zijn lezing èn door zijn voordrachten on- gemeen boeide en veel succès oogstte. Dan wes er muziek van piano en viool, 'n rad van avontuur, ailes ter bevordering van het aangename, dat aan het nuttige werd gepaard. De voorzitter, de heer Kloos- terhuis, die ook den spreker had ingeleid, bracht hem aan het einde warmen dank. 18 nieuwe leden toetraden. Een onaangename herinuering aan den Sylvesternaclit. Sappemeer. Op verzoek ver wijzen wij gaarne naar een advertentie in dit nummer, waarin de heer G. W. Mulder, Stationsstraat alhier, als ver- tegenwoordiger, de demonstra- tie op heden, Zaterdag, aan- kondigt van een nieuwe kalk- stikstofstuivermachine, die het groote voordeel heeft, dat zij voor wind kan worden gere- geld. De demonstratie heeft den geheelen dag plaats bij den landbouwer O. Olthof, Hoofdstraat 90, Hoogezand. De raadsverkiezing is alhier vastgesteld op 29Mei a.s. In de plaats van de heeren M. K. Boon en J. H. Brand, niet herkiesbaar, zijn benoemd tôt leden- van het kerkbestuur der Doopsg. gemeente alhier de heeren G. Berg en J. A. Janssen, beiden te Sappemeer. Hoogezand. B. en W. heb- ben alhier de raadsverkiezing vastgesteld op 17 Juni a.s. De openbare behandeling van het beroep op de Kroon van den Raad en van een commissie uit de ouders om niet tôt opheffing van de o. school te Beneden-Kalkwijk over te gaan, zal plaats vinden op 3 April a.s. Blijkens een advertentie in dit no. geeft het dames- koor „Euphonia" hedenavond weer haar gewone jaarlijksche uitvoering in het hôtel Faber. Gezien de lof, welke ieder jaar van dit koor uitging, mogen we weer iets goeds verwachten, Onze zegsman, welke gisteren- avond de generale repetitie bijwoonde, was niet alleen vol lof over de zangnummers, maar bij de opvoering van de revue had hij zoo gelachen, dat hij had er nog „liefzeert" van. Bij B. en W. is een adres met 270 handteekeningen in- gekomen van ingezetenen van Kielwindeweer, met het verzoek om aldaar een algemeene be- graafplaats aan te leggen. Foxhol. Ook de tweede film-avond, aan de werkloozen aangeboden door den Christ. Bestuurdersbond in het Evan- gelisatiegebouw alhier, is een groot succès geweest. Buiten- gewoon groot was de belang- stelling. Onder leiding van den oud-zendeling Borst werd ,,'t Betooverde eiland" vertoond, welke film belangeloos ter be- schikking was gesteld door de Centrale voor Werkloozenzorg te Utrecht. De heer A. Hulzebos gaf een paar voordrachten, ernstig en komisch spontaan vergastte I een meisje op zang en dan nog werden de aanwezigen onthaald op koffie met koek. Deze mooie avond, geopend door den voorzitter, werd door den heer Borst gesloten. Kropswolde. Sedert een half jaar wordt de uitzending der Radio-Centrale alhier verstoord zooals wordt vermoed door j baldadige hand. De eigenaar, j de heer Tromp, heeft een I belooning van f 15 uitgeloofd aan wie in dezen de noodige aanwijzingen kan doen. Kolham. De feestelijke pro- paganda-avond van de afdee- ling van den Bond van Staats- pensioneering, alhier gehouden in het café Braam, is goed geslaagd. Het hoofd-aandeel Dit hadden een elfial jongens van 15 tôt 18 jaar van Kalkwijk deze week voor de rechtbank. Wat was er gebeurd Deze jongens hadden op den be- doelden avond in hun brood- dronkenheid allerlei ongen ch- tigheden gepleegd. Gedacbtig aan wat ze als held ndaden wel van vroegere generaties hadden gehnord, was ook bij hen de lust vaar- dig gçworden om tôt groot ongerief en schade van wie het betrof aan het sjouwen en versjouwen te gaan. Pakken stroo hadden ze gewenteld in het diep, een kar hadden ze weggereden en de eigenaar moest den volgenden dag maar zien, dat hij hem weer kreeg, deureri hadden ze opengebro- ken of gelicht uit de hengsels en prat gingen ze onder mekaar over al deze bravourstukjes. Toen maar voor den kan- tonrechter waren ze mak als lammetjes. Vooral toen deze ze eens geducht onder harden nam en er hen op wees, dat hun ouders, dio het toch al niet te breed hadden, voor hun kwajongensstreken moes- ten opdraaien. Ze werden veroordeeld tôt boeten van f5 tôt f 12, in totaal tôt een bedrag van f69. Werd dat niet betaa'd, dan gingen de deuren van de tuchtschool voor hen open. En toen ze weer buiten het gebouw ston- den' had hen een groote som- berheid bevangen. Behaive één, die vrijgesproken was. Die had „alleen maar legen een kozijn gestaan", geen medepiichtige oordeeide de kantonrechter Een dure les. Als ze maar helpt. De schoolkwestie te Sappemeer. De schoolkwestie und kein Ende. Woensdag is er in den raad weer een bedrijf opge- voerdwaarin de dramatis personae waren 12 leden. Mevr. van Geuns was met kennis- geving afwezig. Na behandeling der ingeko- men stukken, die liepen als gesmeerd en nadat aan den heer L. Lammerts te Hoogezand in koop een perceel bouwgrond was toegewezen in de Luther- sche Kerkstraat, breed 10 M. f 85 per M., vingen de dis- cussies aan. De kwestie bevond zich in het volgende stadium. De Kroon had het besluit van Ged. Staten tôt vernietiging van het raads- besluit tôt opheffing van de" Westerschool bekrachtigd, dies waren B. en W. met hun oor- spronkelijk voorstel tôt ophef- ing van de o. 1. school te Kleinemeer teruggekomen en daarop was de Volkspartij- ractie met een ander voorstel *ekomen, ni. om geen enkele agere school op te heffen, doch een zoodanige reorgani- satie in te voeren, dat het u.l.o. werd ondergebracht gedeelte- lijk in de Slochterstraat; en dat, wat het 1. o. betreft, als gevolg daarvan de hoofden van plaats zouden verwisselen. De Volkspartij had op haar voorstel een uitvoerige, schrif- telijke, hier en daar scherpe toelichting gegeven, waarin zij o. m. betoogt, dat de Raad nooit heeft beslist, dat een o.l. school moest worden opgehe- ven, iets, waartegen de voor zitter, die de beschouwingen opent, in zooverre opkwam, dat hij de erkenning der op heffing van een o. 1. school inhaerent achtte aan het reeds gevallen, doch vernietigd be sluit. De heer Scholtens verklaarde waarom hij aanneming van het voorstel van B. en W. wen- schelijk achtte, de heer Mulder waarom niet, daarbij nog eens, evenhis later de heer Biel de oorspronkelijke indiening door de comm. fractie nader belich- tend, waarbij de laatste er op wees, dat Sappemeer een uni- cum was in zooverre, dat daar de comm. partij een voorstel indiende tôt opheffing eener openbare school, de beide wethouders verdedigden de houding van B. en W., de heer Okken lichtte mondeling enkele argumenten van het schriftelijk verweer toe en toen kwam de stemming. Het voorstel van B. en W., opheffing van de o. 1. school te Kleinemeer, viel met7tegen 5 stemmen (Boer, Kamps, Scholtens, Haaksma, Nijlaan) en het voorstel der Volkspartij werd met dezelfde verhouding aangenomen. Hoe nu Indien Ged. Staten dit besluit goedkeuren, zoo althans hierin Gedep. Staten moeten worden gemoeid, is wederom een beroep op de Kroon te wachten en dan van den burgemeester. Zoo blijft de cirkelgang, en ook de wereld draait intusschen rond. PREDIKBEURTEN ZONJBAG 17 Maart 1935- Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. Oldeman V m 11.30 uur Kinderkerk. Sappemeer v.m. 10 uur geen dienst wegens vacature. Kielwindsweer: geen dienst Kropswclde vm 10— uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Engelbert v.m. 10 uur ds. Kruizinga. Westerbroek; v.m. 10 uur ds. Wascb. Middelbert n.m. 7 uur ds. Oskamp. 8»harmtr Harkstede v.m 9i/s uur ds. Rensiuk. Vm. 11— uur Kinderkerk. Koiham v.m. 9^2 uur ds. Dokter. Schildwolde v.m. 9i/s uur ds. 8iega. Slochteren n.m. 7uur ds. Kwint. 29 Maart u.m. 7 uur, ds. Kwint (bidst. v. h. gewas) Hélium v.m. 9.30 uur ds. Politiek. Siddeburen n.m. 7uur ds. Rensink. Zuidbroek: v m. 91/2 uur ds sevenster. Noordbroek: n m 5— uur ds van Leeuwen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9i/s uur ds. W. Tom. N.m. 5 uur dezelfde. Foxham Vrijdag 22 Maart u.m. 71/2 uur de heer K. Boit, vau Groningen. Evangel. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek—Sappem eer Vm. 9i/j u. de heer F. Faber. Nm. 5— uur dezelfde. Vroombosch nm. 6.30 uur de heer Helleadoorn. Schaapbok v.m. 91/2 uur de heer Hellendoorn. Noordbroek n.m 7 uur de heer Job. Baajj N.a. 2 u. Zondagscbool. Stootshorn v.m. 9VS uur de heer Job. Baaij. n.m. 2 u. Zondagschool Bapt. Gam. Hoogezand: Beukemastriut v.m. 9i/s u. de heer Reinhrdtd N.m. 5 uur Propaganda Samenkomst. 's Woeasdags 71/2 uur Bid stond. Lrger des Heils Brugstraat 47 Kapitaine M VISSER Z an dag 3 Maart 10 uur Heiiiging dienst 3l/s uur Vejb'jjdingssamen- komst 8 uur Verlossirgsamenk. Deze samenkomsten onder leidir g vau Majoor Visser. Burgerfijken Stand SAPPEMEER 8-14 Maart. Gebooren Anke, d. van Nieijorg, Aeinlko en van Spie- ker, Fouchina; Maria Hillechien d. van Krijthe, Jacobus en van Schoitens, Maria Juliana Ersard Jacob, z. van ten Cate, Solke en van Wierds,Jansje Hillechie- na. Ondertrouwd Stol, Freerk, oud 24 j, van Slochteren en de Vries, Jantje Abellina, oud 18 j. van Sappemeer Buurema Engel, oud 26 j. van Sappe meer en Grissen, Klaassien,oud 17 j. van Hoogezand; Molter, Dirk jan, oud 24 j. van Sap pemeer en Stol, Grietje, oud .20 j. van Slochteren. Overleden Smid, Jakob Swiers, oud 83 j., Wed. van GJoeneveld, Alieda Cock, Grietje, oud 75 j. Wed. van Hartman, Lammert, eerder van Koopman, Freerk Niehuis, Wea, oud 80 j., Wed. van Pop- ken, Albert, eerder van Nie- wold, Jacob. HOOGEZAND, 8-14 Maart. Geboren Hinderika Aaltje, d. v. Hilko Brouwer, en Klaas- sien Bos, Westerbr. Johannes, z. v. Hendrikus Harm. Gibcus, en EuphemiaJoh. Ronda; Marth; Willem, z. v. Jan Wassens en Geesien Haan, Martenshoek Geertruida, d. v. Jan Dontje en Heiltje T. Muurman, Krops wolde Eggerdina, d. v. Egge Kruit en Albertjevan Kalsbeek, Foxh.bosch Tietje, d. v. Wil lem Teuben en Ebeltje Weem- hoff, Westerbroek Mathijs, z. van Klaas Johs. Kramer en Derkina Kooi, Westerbroek. Ondertrouwd Jan Caesar van der Ark, Hoogezand, en Geertina H. Vogelzang, Haren. Gehuwd Gérard Hamster en Anna H. Kwant Luitje Pot en Johanna Cath. Brandes. Overleden Esther Cohen, 67 j., wed. v. Levi S. Bolle- graaf; Henderika van Hemmen, 82 j., wed. v. Simon K. Boer, won. te Groningen. SLOCHTEREN, 8—14 Maart. Geboren Jantje, d. v. J. Folkersma en S. Hagenouw, Siddeburen Aaltje Fennechien, d. v. W. Dallinga en A. J. Slump, Tjuchem Kornelske Christina, d. v. P. Engelage en J Hanssen, Tjuchem Auke Harmke, d. v. J. Hekert en W. Perdon, Kolham Herman, z. v. H. Tooi en H. van Tim- meren, Schildwolde. Ondertrouwd en Getrouwd. geene. Overleden Jan Udema, 77 j., weduwn. v. Jantje Wolthof, Siddeburen Willemiena En- gelkes, 30 j., echtgen. v. J. A. Wolthuis, Overschild. ÇT^looker's Daalders Cacao heeft een zeer kenmerkenden D pittigen geur! - Geen andere cacao, waar U den zuiveren puren cacao-smaak zôô in terugvindti Drink morgen om half Elf maar eens een kop Blooker's en oordeel zelf! dszes. OPES BRANDS! Tweede Blad StTTN

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 8