Ver. v. Ondarl. Begrafenis Verzakering Algem Ledeevargadgrin Con cer Ht collier. =DÂT TE M001 WAS ilbedrijf en Zaterdao 23 Maart '3 ip Dondardag 28 Miatt 13? in 't Hôtel STIUVE firkgstvarasti. JRPIEHS' Dondardag 21 Mtait 19 h£T iKibJls 't HotelSTRUV Prima van smaak Stevig in de mond Wordi niet glad Lang houdbaar SCHAAKKUBRIEK ~RËDÎoiuETËN™~ (gevestigd te SAPPEMEER) te houden ('s avondi 8 uur.) AGENDA. 1. Opening.en Notulen. 2. Jaarverslâg v. d. Secretar 8. Rekening en Verantwoc ding v. d Penningmeestt 4. Verslag Kaswaarneme boekjaar '34 5. Aanwijzing idem boekj. '2 6. Bestuursverkiezing wege per. aftr. de heeren i KLOPSTRA, H R. KL VERING, vervulling 2 va (G TEN CATE en PRONK). 7. Voorstel Contribuées s andere jaren. 8. Rondvraag en sluiting. Voor het Bestuurr H. R. KLEVERING Se Dir. J. J. SMEDES. op in SAPPEMEER. Entrée f 0 60 plus rechten. Aanvang 8 uur. NA AFLOOP BAL. Leden van Muziek- en Zaï vereeniging alstnede leerling van de Muziekschool hebh toegang voor f 0.40 plus re( ten. door GEERTRU1 VAN BEMM1 Bertie, schat, zei Miep, w nou lief en doe wat ik je vrd 1k kan de goeie tante niet leen naar de tandarts 1; gaan, en Maar lieveling, ik ben gekomen om je verjaardaj vieren en niet om eenz over je afwezigheid te zi treuren. Het is weer echt van je tante om juist op y verjaardag naar een tanc te willen. Nu ben je heel onbi verweet Miep. Haar gebi gevallen. Ze kan het niet i aandoen en kan geen verst* baar woord spreken. Bert grinnikte. Een idegaltoestand L we ons toch niet haasten, een eind aan te maken Bert wees niet zoo onaai Wel, in elk geval zie ik in waarom we de zaak zoo zouden regelen we beiden mee met tante e En mijn collier hier 1 in deze bungalow, waar amateurdief er gemakkeli; zou kunnen? Neem het mee In m'n taschje zeker 1k zal het bij me stekf Dank je wel en de za rollers Breng het op een ban Bert ten einde raad. Maar ik wou het van aandoen als we gaan d; Ik kan maar eenmaal i leven een-en-twintig wor en nu ik zoo'n prachtig c van tantetje gekregen he ik het toch dadelijk draj Toe wees een groote 1 en blijf jij nou rustig e\ thuis. Bert berustte. Tegen lieverd" kon hij nooit c was naar het plaatsje af gekomen, waar Miep m< tante, die haar, de wee opgevoed, den zomer Deskundigen roemen dcze tabak aïs #- Geen gebruiker van pruimtabak verzulmc met dit nieuwc pakje kennis te maken. Officieele Alededeeling, „KW1EK". Door een prachtige over- winning met 6—1 op Veendam III is het ons eerste elftal gelukt het degradatiegevaar te ontloopen. De competitie is thans voor aile elftallen geëindigd. Woensdagavond kwart na acht bestuursvergadering bij Gerh. Meijer. „o. O. S." Zondag 7 April wordt de wedstrijd tegen Bato 11 te Winschoten gespeeld. Zondag 28 April komt Bato II in Sappemeer. De Secretaris. S B. O. Uitslag S.B.O. IUni I 4—2. Morgenmiddag training. Al ler opkomst gewenst om te komen tôt het vaststellen van het tweede twaalftal, dat nog aan de competitiewedstrijden kan deelnemen. Zondag 31 Maart speelt S.B.O. I een uitwedstrijd tegen B.V.K. I. Vertrek per bus om 1 uur vanaf café Boerma. Het twaalftal is als volgt samengesteld Dames J. Kolkema, A. Rijkens, L. van Delden, A Nijdam, K. Haayer en G. Scheepstra. Heren: R. van Delden, H. Wolda, J. Westra, H. Scheep stra, H. Nijlaan, E. Wolda. Reserves K. Klat en J. R. Nijdam. Voortaan elke Zaterdagmid- dag oefening der adspiranten. Aanvang 3 uur. Bij voidoend aantal zal er een competitie- twaalftal worden vastgesteld. Dus allemaal komen De Secrelaris. Deze schaakrubriek opent met een wedstrijd in het op- lossen van verschillende op- gaven betreffende matzettingen en eindspelen. Wie van de 15 opgaven de meeste goede oplossingen inzendt, wint de door de Schaakclub Hooge- zand—Sappemeer beschikbaar gestelde prijs. OPGAVE 1 W1T, Kh2, Da2, Rfl, Pb5, b4, d6. ZWART, Kb7, Db8, Ta8, Th8, Rc8, Rf2, Pe8, Ph5, a7, b6, c6, e3. Hoewel schijnbaarreddeloos, speelt Wit en wint zeer snel. Oplossingen voor a.s. Don- derdagintezenden aan „Raads- heer", Bureau OOST-GOO- RECHT, Sappemeer. Bfirtha, d. IMnders en Annechieii R. Kruyer, Wes- terbroek Hermina Fenna, d. v. Jan Bredewold en Hilligje Jonkman, Kalkwijk; Maria Regina, d. v. Gerhardus P. Maagd en Bernardina E. Scholte Martenshoek. Ondertrouwd Pieter Sap, Hoogezand, a.b., en Frieda Gr. L. Mehling, Groningen, eerder te Anklam, Dl. Roelof Klink- hamer en Auguste Johanne Ludewigs, beiden Windeweer. Gehuwd Engel Buurema en Klaassien Grissen. Overleden Johanna Bakker, 72 j., wed. v. Arend Wiecher- tjes; Jan van Delden, 78 j., echtg. v. Gebbina O. Smook Geertje Redeker, 89 j., echtg. v. Jacob Bruining; Christiaan Hamminga, 78 j., weduwn. v. Pietertje Oost. SLOCHTEREN, 22-28 Mrt. Geboren Gerrit, z. v. F. Wiltjer en C. Vos, Slochteren Hinderkie, d. v. P. Siebe en A. Bos, Schildwolde Hindrik Pieter, z. v. J. Begeman en E. Timmer, Slochteren Geesje Annette, d. v. K. Koopman en A. Reinders, Harkstede Derk, z. v. D. Hamminga en J. Ab- bring, Lageland Jan, z. v. E. Bronsema en M. Holtjer, Scharmer; Fennegien, d. v. J. Blaauw en G. Primé, Schild wolde. Ondertrouwd L. H. Mooi- broek, Farmsum, gem. Delfzijl, en W. I. Bos, Siddeburen J. Lambeck, Scharmer, en H. Lammerts, Kolham. Gehuwd D. J. Molter, Sap pemeer, en G. Stol, Foxham. Gevonden voorwerpan. Een portemonnaie. Een pet. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis. Burgerîijken Stand. SAPPEMEER, 22—28 Mrt. Geboren Heije, z. v. Koenraad Seip en Jantje Horlings Jan- tina Christina, d. v. Kornelis Hendrik Topper en Hinderkien Mandema Catharina, d. v. Mattheus Mulder en Jantje Spoor. Ondertr. Folkert Boermann, 26 j., Sappemeer, en Wietske Dam, 19 j., Groningen. Gehuwd geene. Overleden Evert Klein, 75 j., echtg. v. Margaretha Wil- helmina Jordan Pieter Jan de Vries, 71 j., ongehuwd. HOOGEZAND, 22-28 Mrt. Geboren Ida, d. v. Harm Groenewoud en RindeltjeTeule Hoogezand Geessien, d. v. Luitje Oomkes en Annegien de Witt, Westerbroek Anna, d. v. Derk Hulsebos en Klaas- ziena Nieborg, Martenshoek Overleden Jan Hendrik, 2 j., z. v. H. van der Schuur en H. Kuper, Siddeburen Anna Geertruida Uuldersma, 56 j., wed. v. K. Maarhuis, Sidde buren Jantien Bazuin, 46 j., echtg. v. R. Snijder, Slochteren, overl. te Groningen. ZONDAG 31 Maart 1935 Herv. Gem. Hoogezand n.m. 7.— uur ds. van Ruijtenberg, van Veen dam. Collecte. V.m. 11.30 Kinderkerk Sappemeer v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Onderwerp „De Voetwas- sching." Kielwindeweer v.m. 10 uur ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: v.m. 10 uur ds. Kruizinga. Engelbert geen dienst (vac.) Middelbert: n.m. 7.uur ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer n.m. 7.— uur ds. Rensink. Kolham v.m. 9.30 uur ds. Dokter. Slochteren v.m. 9.30 uur ds. Kwint. Schildwolde: v.m. 9.30 uur ds. Siega. Woensdag n.m. 7 uur idem. Hélium n.m. 6.30 uur ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur de heer La Brijn. N.m. 6.30 uur ds. Siega, (bev. Lidmaten). Noordbroek v.m. 9.30 uur ds. Rosbergen. Zuidbroek v.m. 9.30 uur ds. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. N.m. 5 uur ds. C. Veenhof. f Foxham 5 April, de heer A. van Dijk. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk s rjg Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur de heer F. Faber. Schaaphok v.m. 9.30 uur de heer Hellendoorn. ,t§ Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur de heer Reinholtd N.m. 5 uur dezelfde. N.m. 7.30 uur Jongel. Verg. Woensdag n.m. 7.30 uur Bidstond. Plaatsetijk Nieuws. Sappemeer. In het hôtel Struvé had Donderdagavond een algemeene ledenvergade- ring plaats van de Vereen. voor Onderl. Begr. Verz., welke werd geleid door den heer R. de Grooth. Deze herinnerde aan het verlies, dat de vereeniging had geleden door het vertrek van haar voorzitter, ds. F. ten Cate, en bracht hem dank voor zijn waardevolien arbeid. Hetzelfde deed de secretaris de heer H. R. Kleveringin zijn uitvoerig jaarverslag, waarin deze o. m. memoreerde, dat de dragers een nieuw costuum in bruikleen hadden ontvangen en er op wees, dat de contri- butiebetaling in deze druk- kende tijd vaak een groote moeilijkheid was en dat cle- mentie was geboden. In het afgeloopen jaar waren er 66 begrafenisdiensten, waar- van 34 van leden en 32 van niet-leden, verdeeld als volgt 23 3e, 9 2e en 2 le klas niet-leden: 21 3e, 6 2de en 5 le klas. Het aantal leden bedroeg 968. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. Praktiek, bleek, dat de ont- vangsten ad f 12682.28 de uitgaven met f 1350.16 over- troffen. De reserves bedroegen f 15465.74, waarvan f 14416.96 bij verschillende banken is belegd. De aftr. bestuursleden, de heeren H. R. Klevering en M. Klopstra, werden herkozen, terwijl in de vacatures-Pronk en ten Cate de heeren D. L. de Koe en T. Albronda werden benoemd. De contributieregeling bleef gehandhaafd. Donderdagavond gaf onze plaatselijke orkestvereeniging „Orpheus", directeur de heer J. J. Smedes, haar jaarlijkse uitvoering in 't hôtel Struvé, vûût 'n klein, maar aandachtlg en dankbaar publiek. Het met zorg samengestelde en mooi variëerende program ma werd vlot afgewerkt en 't was 'n lust om naar dit corps amateur-musicie te mogen luis- teren. Orpheus verdient meer waar- deering dan het geniet en het te klçine getal hoorders kon niet goedmaken wat te velen veronachtzamen. Do% de gemeentepolitie alhier is tegen een zekere P. van Slochteren proces-verbaal opgemaakt ter zake het venten met vleesch, zijnde zulks in strijd met de Vleeschkeurings- wet. Door de Doopsgez. Gem. is een drietal opgemaakt n.l. ds. B. Dufour te ljlst, ds. J. ten Doornkaat Koolman te Davos Platz en ds. J. v. d. Meulen te Akkrum. Bij de Woensdag en Donderdag in Groningen ge- houden klompenkeuring van den Noord. Klompenmakers- patroonsbond behaaîde de heer V. Vonk te Hoogezand een 2e prijs met 32^2 P-, de heer H. Vonk, alhier een 2e prijs met 31 Vs p. en de heer E. Staal, alhier een le pr. met 34 p. Hieruit blijkt dat de klom- penindustrie te Hoogezand- Sappemeer mee aan de spits gaan. Zondag j.l. zijn door den doop tôt de doopsg. ge- meente, alhier, toegetreden Mien de Groot, Liesjejanssens, Grietje Laphor en Rika van der Veen. Hoogezand. Woensdagavond had in 't hôtel Huizinga onder voorzitterschap van den heer J R. Bosman de algemeene ledenvergadering plaats van de vereeniging „Het Groene Kruis" te Hoogezand. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter den heer Streuper, die wegens ziekte als bestuurs- lid had moeten bedanken, een spoedig herstel en deelde ver- der mede, dat besprekingen nopens gratis-vervoer van zui- gelingen van Westerbroek en Kropswolde naar het consul- tatiebureau te Hoogezand nog niet tôt een positief resultaat hadden geleid. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. J. Vink, vermeldde de volgende cijfers: ledental 1494 (1537), bezoek aan den moedercursus van zuster Dijkstra dopr 44 dames, gemeentelijke subsidieverlaging van f 125, aantal t.b.c.bezoeken van zuster van Leeuwen 1328 en Gr. Kruisbezoekers 2328. Dr. Casimir vertelde in zijn verslag over het consultatie- bureau, dat 64 (102) zuigelin- gen waren ingeschreven, dat 48 (46) zittingen waren gehou- den met 698 (818) consulten. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Buining, bleek, dat de inkom- sten ad f 4589.75 de uitgaven met f 254.59l/j overtroffen. Aan gem. subsidie was f 1840. ontvangen, aan contributie f2087. Aan de t.b.c.commissie was f400 subsidie verleend. De heer F. ten Cate rappor- teerde gunstig over het finan- ciëel beheer van den penning meester, dr. de Jong over de toestand van het materiaal. Het verslag van de t.b.c. commissie, uitgebracht door den penningmeester, den heer H. Huttinga, noemde als ont- vangsten f 2529 33, d. i. f 1.55 minder dan de uitgaven. Aan gem.- en Rijkssubsidie was f 200 minder ontvangen. Uit- gegeven was voor twee nieuwe lighallen er zijn er nu 4 f 472.71, aan sanatoriumver- pleging f 681.30, aan woning- verbetering en huurtoeslag f 119.60, aan versterkende mid- delen f 284.36, aan verpleging en hulp in de huishouding f 68. De heeren E. Hoffman, U. D. Reinders en Joh. Klasens werden als bestuursleden her kozen en gekozen werden in de vacatures-Streuper en Steen- sma (vertrokken) mej. J. Klimp en de heer J. Swalve. De heer Joh. Klasens werd herbenoemd als lid van de t.b.c.commissie. In Hoogezand-Sappe- meer is de jVrijz. Chr. jeugd georganiseerd in de V. C. J. B. en de Rijzende Kerk. Wij kennen deze vereeni- gingen uit het opvoeren van Lekenspelen en hun medewer- king voor religieuze en maat- schappelijke doeleinden. Zij vormen een onderdeel van de Vrijz. Chr. Jeugd Cen trale, het grote landelijk ver- land. Over de arbeid en beteke- nis van deze landelijke orga nisâmes en van de plaatselijke verenigingen, zal ds. J. van Veen, algem. secretaris, een rede houden en tevens aan de hand van een uitgebreide film het gesprokene in al zijn ver- takkingen toelichten. Een belangrijke avond voor Vrijz. Christel, ouderen en jongeren. Op het vanwege de Ver eeniging in het Modevak-on- derwijs (De Drie Provinciën) op 20—27 Maart gehouden examen in 't Concerthuis te Groningen, zijn de volgende dames geslaagd voor Coupeuse Leerares H. Hardman, H. Joël, beiden te Kielwindeweer, D. v. d. Meer, Zuidlaarderweg, L. Smits, H. Boekhoff beiden v. Roijenstraat, alhier, allen opgeleid door Dames Wehr- meijer, alhier. De lezing met lichtbeel- den, op initiatief van het be- stuur der Noorder Kynologen- club gehouden in het hôtel Faber, had zeer veel honden- liefhebbers getrokken. De heer J. W. Koeneman van Sappemeer opende de bijeenkomst en gaf daarna het woord aan den heer dr. A. J. M. Holmer, welke in 't kort 't doel van den avond uiteen- zette, n.l. kennis aan te bren- gen betreffende de hondenras- sen enz. met als einddoel ver- meerdering van het ledental der vereeniging. Aan de hand van lichtbeel- den, een zeer lange rij, heeft daarna de heer A. Struiber van die rassen veel wetens- waardigs verteld. De heer Koeneman sloot met dank aan de beide bestuursleden. De zaak van den heer P. v. Dijken heeft een groote uitbreiding ondergaan, die zich wel niet onmiddeilijk opdringt aan het oog, doch een groote verbetering en tevens verfraai- ing beteekent. Een gedeelte van het enorme magazijn, dat er sedert een jaar ongeveer achter ligt is bij den winkel getrokken' fraaie etalagekasten zijn in den winkel aangebracht, ailes is door den schilder H. J. Scholtens gestoken in een nieuw gewaad, terwijl de heer Jan Dieters de vertimmering ver- zorgde en het Techn. Bureau Eekels de electr. winkelinstal- latie en zoo ook is in deze bekende zaak met haar groote verscheidenheid van artikelen ailes erop gezet om den trek te bevorderen en de bediening te vergemakkelijken. Andere toestanden, an dere maatregelen. Ook, ja vooral in zaken. Een goed zakenman, een goed winkelier zal er op bedachtzijn om zich aan te passen en het publiek dwingen om in te gaan. Dat heeft ook de heer J. Smith, Verl. Hoofdstraat alhier begre- pen. En het gevolg? Een groote uitbreiding van zijn winkel, een smaakvolle aan- kleeding en een stoffeering met rijwielen en ailes wat tôt het vak behoort, die in hun verscheidenheid van modellen en kleuren en door hun helle schitteringen vooral bij de tijdelijke bloemenweelde een lust voor het oog. De timmerwerken verzorgde de heer H. Hoving. de electr. installatie het Techn. Bureau Hofman en het schilderwerk de heer H. Kip. Het linnen op de wanden, waaronder lam- briseering, ailes in gedekte bruine kleur, verdient aile lof. Zijn werk heeft de schilder bij wijze van reclame bezon- gen. Curiositeitswille nemen wij dit op. nu de werkelijk- heid niet beneden dien lof blijft. Meer nog dan de schoonste kleur der bloemen, Zal men Kip zijn verfwerk roemen, Want reeds na een dag of acht Verliest een bloem zijn praal en pracht. Maar Kip zijn verfwerk ten allen tijd, Behoudt zijn glans en duur- zaamheid. Overigens hopen wij dat de ondernemingsgeest van den heer Smith met succès moge worden bekroond. In de Donderdagavond gehouden ledenvergadering van de vereeniging Tôt Plaatselijk Nut is tôt bestuurslid herbe noemd de heer H. Cazemier en benoemd de heer H. Hartlief beiden te Hoogezand. Kolham. Zaterdag j.l. werd in het Café Braam, alhier, een uitvoering gegeven door het Kerkkoor Westerbroek. Eerst werden eenige liederen ten ge- hoore gebracht, waarna op- voering van „Sneu bestek", droamo uut 't laand, in 3 be- drieven, welke zeer in de smaak viel van het talrijke publiek. Ook werd nog een blijspel gegeven en tôt slotwerd deze avond met een dansje besloten. door KAREL VERDUYNEN. „Is het niet een beeldje Henk Sluizer volgde een hoofd- beweging van de oude dame waar- mee hij sprak en keek naar het meisje dat zij, bedoelde. „Ja zij is inderdaad mooi", zei hij koel. „Angstwekkend mooi... zou ik haast zeggen." De oude dame lachte. „Wat een uitdrukking. Eigen- aardig dat twee zusters zoo ver- schillen. Zij lijken in niets op el- kander... of het zou de stem moe ten zijn. Maar ook zelfs die „0 ze spreken heel anders", zei Henk met nadruk. „Miep is een en al levendigheid en warmte als je haar praten hoort en deze Felicia die ouderwetsche naam past prachtig bij haar Zij spreekt al« tijd op een koel, afgemeten toontje zonder zich ,,ooit warm te maken." „Ik merk al, wie de voorkeur heeft bij U", schertste de oude vrouw. „0 ja... ik prefereer een niet mooi maar vroolijk, temperament- vol wezentje als Miep verre boven die geverfde pop." „Maar ze is heelemaal niet ge- verfd". „Och kom... heeft U ooit een meisje gezien met deze melk en bloed tint van nature Ja, op een magazine-prentje I En dat veel te veel gegolfde haar! Ik heb liever een glad, eenvoudig kopje. Al die opgemaaktheid. Het gesprek werd onderbroken en de jongeman bleef alleen staan. Hij ging naar Miep toe en sprak haar aan. En onder het gesprek dwaalde zijn blik wel eens naar de mooie zuster. Ja, ze was mooi... hoeveel er dan ook waarschijnlijk niet echt aan zou wezen. Maar deze oogen, met de lange krullende wimpers, deze mooie mond veel te mooi geschmikt, de goudtint van dat te veel ge golfde haar, het figuurtje, slank zoo- als dat van Miep maar hoe gra- cieus. En toch neen toch trok Miep oneindig meer aan. Ze was zoo sportief, zoo levendig en geestig. De andere mannen mochten wat hem betrof dwarrelen om die pop, hij verkoos het natuurlijke meisje dat in staat zou zijn tôt een diepe en echte genegenheid. Ze hadden elkander leeren ken nen in een hôtel in Zwltserland. En daar Fee niet erg sportief was, sprak het vanzelf, dat Miep het meeste in zijn gezelschap was. Fee zag het, met leede oogen aan. Van den eersten dag af was ze geheel vervuld geweest van dien jongen man met zijn knap gezicht en aar- digen glimlach. Al de anderen die haar het hof maakten 's avonds, als er gedanst werd, lieten haar koud. En zij voel- de zich eenzamer dan ooit, als ze Miep zag sehertsen en babbelen met hem, terwijl hij van haar nooit notitie nam. De dagen verliepen en op een avond terwijl ze zich voor het diner aan het kleeden waren, spraken ze voor het eerst met elkander over Henk. Fee zat op haar bed half gekleed. Ze zag er mooier dan ooit uit. „Ik vind het heel onaardig van je, dat je jaloersch bent", zei Miep, terwijl zij zich schminkte voor den spiegel. „Jij die zoo veel op me voor hebt Fee lachte bitter. „Ja, dat heb ik nu al van kind af aan moeten hooren. Toen we nog klein waren werd je thuis ver- wend omdat men vond dat „Ik toch al zooveel op je voor had". Op school had je altijd de leukste vrien- dinnetjesmij lieten ze links lig- gen, uit jaloezie, uit een gevoel van vervreemding.ik weet het niet. Het was altijd zoo. Men bewondert me... maar wie houdt er van me? Jij hebt altijd leuke vrienden die altijd graag met je uitgaan.... ik heb altijd mannen om me die flauwe complimenten maken. Ik heb eens gehoord dat een man tegen een ander zei „Weet je, die Fee is een beeld.. veel te mooi om mee te trouwenik zou geen rust hebben met zoo'n schoonheid tôt vrouw Jij hebt altijd en overal veel meer pleizier dan ik. Ik ben nu eenmaal verlegen. Van kind af aan gapen de menschen me aan als ik ergens binnenkom. Je kunt nu honderdmaal beweren dat ik er langzamerhand aan moest wennen. Men spreekt me aan op straat, vraagt of men me mag fotografeeren voor een reclame-middel of een tijdschrift. Ik moet allerlei verhalen aanhoo ren over mijn mogelijke triomfen aan de film. Maar wie bekommert zich om mijzelf? Zij kijken zich blind op mijn gezicht. Als ik snak naar wat oprechte vriendschap doen ze me liefdesverklaringenEn nu ik een man ontmoet heb dien ik dien ik zou kunnen liefheb- ben nu let hij heelemaal niet Miep keek om naar haar zuster. „Ik heb je nog nooit zoo opge- wonden gezien", zei ze wat spottend. „Als je altijd zoo was zou je minder lijken op een mooie pop. Maar wat Henk betreft, hij bevalt me uitstekend, hij is rijk en kortom ik denk er niet over hem op te geven. Jij trouwd nog wel eens met een lord of een millionair jij met jou gezicht!" Fee sprong op. Tranen vanwoe- de welden in haar oogen. „Met mijn gezichtaltijd het zelfde. En ik wil geen millionair geen lordwaarom doen jullie toch allemaal alsof ik geen kan hebben omdat ik zoo mooi ben." Dien avond dansend in de hall van het hôtel vroeg Henk aan Miep „Scheelt er wat aan vanavond Miep keek voor haar doen bij- zonder nadenkend. „Ik heb ruzie gehad met Fee", zei ze enkel. „Zoois ze onaardig geweest dat mooie nest? Trek je er niets van aan". Miep zweeg. Ze begreep heel goed, dat hij de zaak, zooals ieder- een, verkeerd zag. Inderdaad was ze altijd de gelukkigste van haar beiden geweest. Men bewondeide en benijdde Feeen liet haar eenzaam. Henk merkte dat ze niet erg in stemming was. Medelijdend keek hij naar haar smal gezichtje vol zomersproeten. Arm meisje haar zuster had al zoo veel op haar voor en moest haar ook nog verdriet aandoen. Eenige oogenblikken later toen hij voor het venster naar buiten keek zag hij plotseling een meis- jesgestalte in het donker verdwijnen. Het was slecht weer. Een storm- wind joeg om het hôtel. Verwon- derd en ontsteld keek hij rond. Neen, Miep was er niet... zou ze dwaas genoeg zijn dat kleine, tem- peramentvolle ding, in dit weer naar buiten te loopen Haastig greep hij zijn jas en snelde de lichte gestalte na. Een paar malen riep hij haar naam maar de wind rukte aile geluid weg van zijn lippen. Toen, een eind van het hôtel zag hij de witte gestalte ge- leund tegen den muur. Met enkele slappen was hij bij haar. „Wat bezielt je kindbij dat weer Op het geluid van zijn stem aan haar oor wendde ze zich om een ruk en klemde zich plotseling aan hem vast, snikkend overstuur. „Maar meisje dan tochkom mee het is zoo koud Hij sloeg zijn mantel om haar heen, trok haar dicht tegen zich aan. „Hoe kun je je dat nu zoo aan- trekken „0. ik ben zoo ongelukkig ongelukkigsnikte zij geleund tegen zijn borst. „Zij heeft altijd ailes op me voorgehaddat is heuschwaar en nu Ze klemde zich aan hem vast. Ik hou zooveel van je o, ik moest dat niet zeggen maar ik kan niet anders. Ik kan het niet verdragen, dat je haar verkiest „Maar dat doe ik toch niet, dwaas- je." Lachend drukte hij haar tegen zich aan en kuste haar beschreid gezichtje. "Lievelingmijn kleine Miepdacht je heusch dat ik een geverfd poppengezichtje zou verkiezen boven jou Kom ga mee je wordt zoo nat Fee richtte zich plotseling op in zijn armen. Miep hij dacht dat het Miep was. Een ijzige koude kroop in haar hart „Laat me...." mompelde ze en zij wilde zich losmaken. Hij ver- stond haar niet. „Kom schat. het gaat onwe- ren Een bliksemschicht deed haar hui- verend weer tegen hem aanleunen, en willoos, uitgeput van verdriet en opwinding liet ze zich door hem meevoeren. We zuilen achter in gaan dan ziet niemand jeArm ding. Je haar is druipnat." Zijn hand tastte over haar hoofd. Zij sidderde. Dadelijk zou hij weten... dadelijk zou ailes uit zijnailes. Lieveling had hij gezegd tegen Miep, schat In het licht van den gang ston- den ze tegenover elkander en plot seling werd hij vuurrood. „Watik dacht „Ja ik weet het." Zij wierp haar hoofd achterover en haar oogen fonkelen. „Een ge verfde pop heb je me genoemd. Maar weet je dat ik nog nooit schmink op mijn gezicht heb ge had Een pop Alsof ik het hel- pen kan dat ik mooi benalsof ik niet dikwijls gewenscht heb maar heel gewoon te zijn Haar stem brak in snikken. Hij staarde haar aan. staarde naar dat gezichtje, blan- ker, roziger dan ooit na dezen tocht door den regen naar dat haar dat krullender dan ooit, nu kletsnatwas en plotseling zag hij haar zooals hij haar nooit gezien had als een klei- nood, een onbegrepen schat een wezentje, te fijn en te gevoelig om zich te kunnen verweren tegen de leege bewonderlijke schoonheid. Een meisje, temidden van aile nijd en aboratie eenzaam, omdat niemand vroeg naar haar hart dat klopte in deze droomverschijning, ja omdat men zelfs er niet aan geloofde. Toen hij weer spreken kon was ze verdwenen. „Waar was je gebleven vroeg Miep toen hij terug kwam bij de dansers. „Komer begint juist een aardige charleston." Terwijl ze dansten keek hij haar oplettend aan. Voor het eerst viel het hem op dat ze wel degelijk zich opmaaktemaar het hielp haar zoo weinig dat het niet opviel. Hij zag in gedachten de wonderlijk- mooie, roziggetinte huid die hij voor schmink gehouden had, den rooden mond, de weelde van blonde krullen, „Ik heb 'n kleine ontdekkingstocht gemaakt", zeide hij glimlachend „Zoo? En wat heb je ontdeki?' Hij herleefde in gedachten het moment toen zij zich aan hem vast- klemde en snikte „Ik houd zooveel van je. Haar stem klonk na in zijn ooren, de stem, dien hij nooit anders dan kalm en zacht had gehoord en waarin zoo'n gloed kon trillen. „Wel, wat heb je ontdekt?" Miep rukte hem uit zijn droomert. Op dat moment kwam Fee terug in de hall. Stil, verlegen als altijd zocht ze haar plaats op. Ze had zich verkleed. Door de hall heen ontmoetten elkander hun oogen en de zijne straalden haar zoo teeder tegemoet, dat ze, verbleekend, de hare neersloeg. Toen antwoordde hij, bij de laatste klanken van den dans: „Wat ik ontdekt heb Een vrouwenhart." En hij verliet haar om naar Fee te gaan. (Nadruk verboden.) Tweede liai E81 Officieele Publication !~i

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 2