Winkelier îterstraat, Sappemeer. 1 lilllti»»! man, 1 Vûorjaarsaanbieding lucm JANNBS SLUITER, ScMmill.19 Aangifte van Leerlingen II. L. 0. SCHOOL Aangifte van Leerlingen VOOR NAAR SAPPEMEER. Tel. 213. ïam OlLij is voldoen wq wolien Hemden j H. KLEIN, ijze kantonr Stofjassen >ek. ities Advertentie s Een Advertentie OKKO DBBKfflMI Sappemeer. Hoogezand. GLADIOLUS. geplaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 gezinnen erelewu tikelen, waar hij zich speciaal op W 1 verkoopt. Zoo werd door ons Baai, wolien Jaeger Flanel en in altijd zeer veel verkocht. uitsluitend het allerbeste fabrikaat Z kwamen onze klanten talkens weer hebben ook nu weer eenige wol- g ,ns gekocht, tameer wij het than» pen, waar U bij niemand anders g Neemt Uwe kans waarenkoopt er een lap wolien Flanel of Baai, g iteit, B.K, Enkele breedte wolien 50 voor 45, van 75 voor 55, van en van 125 nu voor 94 et, per el, en laegerbaai van 89 voor 67, van ch, van f 1 85 voor f 1.39, van 0 van f 2 25 voor t 169, van 1 1 en van f 3,00 voor f 2 25 per el. 4 ms prima zuiver wolien 9/4 rood een vertrouwd adres. >t U voor zulke lage prijzen. De i ert dagelljki. Eind April wordt de n zal het perceel door de gemeente ;n afgebroken. hinamatten 140 X 180 uitzoeken ir stuk. Dubbele Matten met naad 3 cent. Qraslinnen Lakens, gezoomd, lezelfde gefestonneerd voor 90 cent t aiourrand voor 86 cent- Beige nu voor slechts 34 cent per el. n MansBoezeroens nu spotgoedkoop m 2,80 voor f 1.80. lemden van de allerbeste katoen, piké Iront van 12 95 thans voor f 1.95 lovertrek afbraakprijs IOV2 cent per >te Bukskin Herenbroeken van f 4 97Vt Im Mousseline voor Kinderjurkjes 1 wiegen en Ledikantjes thans voor Kurkdroog Alpengras voor Onder- 6 et. per pond. Lnt. Eind April sluiting. orden aan huis bezorgd. de zijden Kleedjes 80 lang en 83 is uitzoeken voor 84 cent per stuk. Honderd van deze bel Snljbloemen voor bou ten, slechts f 1, in lier schillende kleuren, w; wit, geel en oranje. besteller ontvangt d GRATIS tien pakjes B zaden voor perken en bloemen waaibij Stri der Asters, gemengi zuiver wit, dubb. Zir ZAADHANDEL, SCHEE knnnen in toelen met leerdoek et sokpoten toelen rug en zitting bekl. leerdoek ten 110 cM. [en met moq rug en zitting bekleedf met koord 4 laden t ze ult circa 125 complété Ameubletr it U nog niet voldoende is, wij ma il volgens Uw voorschrift. tuur met moq. rugen zitting bekleed •2.50, 24.50, 26.50, 27.50, 28 50 en f week als rolgt, luteuils en 4 stoelen eiken hout hoogi ting bekleed met prima leerdoek f 39 rnituur eveneens met prima prima le :eren en schijn kussens uiterst degelij slechts f 35.00 n zwaar eiken Garnituur zitting uitnet rdoek met roode gloed, iets heel bijs slechts t 39.00 t zitting bekleed moq. 35.—. ig bekleed zware jaspe wol 37.75. g even Uw aandacht voor onze groott ren deze zijn zoo als U het verlangt. id eiken Stijlkasten, Dressoirs, Spiegels, Waar koopt U dit ailes Riet Peinsî: PK OIM-TABAK^r S. B. O. De op morgen vastgestelde wedstrijd S.B.O.—H.B.S. II is uitgesteld. Ook voor Zondag 21 April is er geen wedstrijd vastgesteld, waar we nu een prachtige ge- legenheid hebben te oefenen. Dus beide Zondagen allen présent De Secretaris. fMsatselijk Nieuws Sappemeer. in de zitting van het gerechtshof te Leeuw- arden heeft Donderdag in liooger beroep terecht gestaan K. H. T., caféhouder alhier, wegens dood door schuld ver- oordeeld tôt 1 jaar gev.str., waarvan 8 maanden voorwaar- delijk met een proeftijd van 3 jaren. Verhoord werden vijf doc- toren als deskundigen en nog acht andere getuigen. Nieuwe gezichtspunten wer den niet geopend. De Proc.-Qen. vroeg dezelfde straf. De raadsman van verdachte verklaarde het feit niet bewezen te achten en sprak van een- voudige mishandeling. Wel wees deze er op, dat verd. bij handhaving van de straf zijn vergunning zou kwijt raken, een bijkomende straf, die het Hof zeker wel niet zou willen opleggen. Met ingang van 23 April a.s. worden de stations Sid- deburen, Schildwolde-Hellum, Slochteren, Kolham, Harkstede- Scharmer en Engelbert voor het vervoer van stukgoederen gesloten. Kielwindeweer. Op de bakkerijtentoonstelling te Gro- ningen hebben de gebr. J. en W. Landman onderscheidene prijzen behaald. Bovendien verwierven prijzen D. Ooster- wold en J. Vink, beiden te Kolham. Hoogezand. Woensdagmid- dag had in het café Menses onder architectuur van den heer J. Teule, arch. G. D. A., en ten verzoeke van den heer E. Huizinga, alhier, de aanbe- Steding plaats van het ver- bouwen van een vvoonhuis aan den Paralelweg in 5 perceelen. Van de 15 inschrijvingen voor de timmerwerken enz. was de hoogste die van H. v. d. Werf, Westerbroek met f 4486.- en de laagste die van de fa. B. Wichertjes en Zn. Borger- compagnie met f 3724 van de 8 voor de glas-, vert- en be- hangwerken resp. die van J. M. van Strien, Borgercompag- nie met f 797,- en van H. Dekker en A. Reitsema te Kielwindeweer met 590.- even- als die van gebr. Janssens te Sappemeer, van de 6 voor de lood-, zink- en mastiekwerken resp. die van G. Rattine te Noordbroek met f 225 en van v. d. Span en Zn. te Sappemeer met f 168 van de 7 voor de waterleiding en sanitair resp. dezelfden met f 137.70 en f 104 en van de 6 voor de electrische leidingen resp. die van v. d. Span en Zn. met f 119 en van de fa. V. Braun te Sappemeer met f 103. Gunning In beraad. Siddeburen. Door B. en W. der gemeente Slochteren is besloten, dat gedurende de période van 15 Mei tôt 6 0ct. 1935 voor de openbare school te Borgweg de zomertijd ge- handhaafd zal blijven, dat voor die te Overschild de zonnetijd zal wordén gevolgd en dat voor aile overige scholen de z.g. middentijd zal gelden. Zuidbroek. Toen dr. Buist van Noordbroek in de Heilige Laan reed met zijn auto, stak het 10-jarig jongetje van Hei- kens plotseling spelenderwijs de rijweg over. Dr. B. trachtte door krachtig remmen tever- geefs een aanrijding te voor- komen. Met gapende hoofd- wonden werd het knaapje bij zijn grootvader binnengedragen Ook dr. de Groot was spoedig ter plaatse. Den bestuurder treft geen schuld. Oet vryen. 't Mot benrd wezen ien Woldsteek. Doar woonde 'n boer, mit ain zeun, 'n stieve hark, dei wel wist daterwichter wazzen, doch dei de moed nait har om er achter heer te goan. En zien moeke](wol dat zoo geern. Jaop was 'n held bie 't vuur, as 't oet is, en doarom mos zien moeke hom wel helpen te vrijen. Dei har 't den ook al zoo wied kregen dat Joap, zoo haitte de vent, nou al veur darde keer op bezuik was bie zien noaberske, dei mit heur dochter stoef noast hom woon de. Dat bezuik van hom dat ging hail dreug en deftigtou. Baide mouders dei zatten achter't scharm en 't wicht wol ook bloudsch geern, moar mit heur dreien konden ze hom nog nait recht lôs kriegen. 'n Dikke klont in kovvie, 'n koukje d'r bie, 't hulp almoal niks, het schoot niks op. Joap wol best innemen, doar nait van, bedan- ken dee hai nooit, moar't wich- tje kreeg niks weerom. je hem- men van dei sunderkloazen, dei van veuren nait waiten, dat ze van achteren leven. Nou harren moeke en dochter on- naiert, omdat Joap zoo 'n beste innemer was, wolien ze ook 'n brug opzetten. De weg noar 't hart gait bie de manlu ja deur de moag. 01 vrijersman kon zok doar best in schikken en at as 'n dieker. 't Wichtje har ampart d'r 'n lekkere mop kees om hoald en zai en moeke bedninden zok doar zoo fe- sor.r.lekweg van. Moar Joap dei snee d'r moar dikke lap- pen of, zoodat hei zien brug hoast nait begappen kon. Groote griezen! docht 't ol mench mien lekkere, dure kees! En dou Joup nerig kammelde en 't wichtje hom zoo'n beetje in proat har, dou moffel- de moeke de overbleven kees stil in toafelsloa. Moar olvre- terd har 't best zain. Zee van zulks niks, moar docht wel wat. Do eterij bestuurd was, dou ston moeke op en zee zai: „Nou wol ik in keuken nog even wat worteltjes ofschraben veur morgen. Den kinst dam- mee etensboudel hier wel even ofredden, Knelske." „Joa, dat kin wel, moeke", zegt Knelske en dou moeke vot was, dou schikte 't leute wicht 'n beetje dichter noar ol Joap tou. En zai keek hom zoo lait aan. En Joap preukelde mit 'n sel snel in koezen. „Moe zel nou wel 'n zetje votblieven, Joap", zegt zai. „Ducht die?" vragtjoapbe- langstellend. „Joa, jong", zegt Knelske en zai rukt nog wat noader bie. „As doe nou wat wilste, den he we nou mooi gelegenhaid", en zai holt hom 't snoetje al veur. „As dien moeke weer komt, den wait ik 't hail wel", zegt Joap en hai gait in 't ende en toafelsloa ot en grip kees d'r oet, snidt zok doar nog 'n gouie lap of en et dei smoakelk op. Dou had Knelske er genogt van. Van dei tweie is niks kommen. Joap is nog vrij, Wel van de wichter? PREDIKBE URTEN ZONDAG 14 April 1935 Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. Oldeman. Bev. nieuwe Lidmaten. (Col.) 11.30 uur Kinderkerk. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Bev. nieuwe leden. Extra collecte. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Avondmaal. Kielwindeweer: v.m. 10 uur geen dienst. Kropswolde n.m. 7.— uur geen dienst. Westerbroek 's nm. 7 uur de heer van Houten. Engelbert v.m. 10.— uur ds, Kruizinga. Middelbert v.m. 10 uur ds. Wasch. H. A. Harkstede-Scharmer v.m. 9.30 uur ds. Rensink. V.m. 11.Kinderkerk Kolham v.m. 9.30 uur ds. Dokter. Bev. Lidmaten. Slochteren n.m. 7.00 uur de heer Faber. Voorber. H. Av. Schildwolde v.m. 9.30 uur ds. Siega. Voorber. Hélium v.m. 9.30 uur ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur de heer La Brijn. N.m. 6.30 uur ds. Politiek. H. Av. Noordbroek v.m. 9.30 uur ds. Lugtigheid. Zuidbroek: v.m. 9.30 uur ds. Sevenster. Bevestiging lidmaten. Extra collecte. Goede Vrijdag 's nam. 7 u. ds. Sevenster. H. A. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur geen dienst. Goede Vrijdag dienst in Veendam om 7 uur. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur ds. W. Tom. N.m. 5 uur ds. W. Tom. Goede Vrijdag 's nm. 7 30 uur ds. W. Tom. Foxham 19 April, n.m. 7"î uur de heer Banga,theol. stud. te Haren. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer V.m. 9.30 uur de heer F. Faber. N.m. 5 uur ds. H. G. Kwint van Slochteren. Bediening van het H. A. Goede Vrijdag 's n.m. 7.30 uur de heer F. Faber. Vroombosch n.m. 6.30 uur de heer Hellendoorn. Schaaphok v.m. 9.30 uur de heer Hellendoorn. Noordbroek n.m. 7.— uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool. Stootshorn v.m. 9.30 uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur de heer Reinholtd N.m. 5 uur vrije samenkomst. N.m. 7.30 uur Jongel. Verg. Woensdag n.m. 7.30 uur Bidstond. ADVERTENTIEN* Maandag den 15 April hopen onze geliefde Ouders ROELF LAMMERTS en IKA DRENTH hunne 30-jarig Echtver- eeniglng te herdenken. MARTENSHOEK, Molendijk, April 1935. Hunne dankbare kinderen. Heden overleed onze ge liefde Broeder en Oom de Heer TONNIS HOOGHOUDT, in den ouderdom van 69 jaar. Hoogezand, 11 April 1935. Zuiderstraat 48 Uit aller naam B. HOO&HOUDT. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 15 April, 's namiddags 3 uur. Zij die de overledene de laatste eer wenschen te be- wijzen worden verzochtsa- men te komen in 't Bonte- huis Groeneveld. Heden overleed mijn beste Patroon de Heer T. HOOGHOUDT, In den ouderdom van 69 jaar. Hoogezand, 11 April 1935 Zuiderst aat 48. SEIKA SM1D voor dit blad mofiten uitarlljk Dondar- dag's 's avonds 6 uur van De Groeve en Om- streken in mjjn bezit zy n Beleefd aanbevelend, Winkelier De Ghroeve D 35 in de gemeente vôôr 20 April a.s., bij het Hoofd der U.L.O.sch' ol, de heer J. M. HOMAN. Leerlingen die de 6e klasse eener lagere school metviucht hebben doorloopen, kunnen tôt de eerste klasse worden toegelaten. vôôr 18 April a.k., bij ondergetekende die gaarne inlichtingen verstrekt. Leerlingen, die 6 klassen ener lagere school met vrucht doorlopen hebben, kunnen tôt de eerste klasse toegelaten worden. Het Hoofd der School A. BUIKEMA. iclame 2 Fauteuil» en 4 Stoelen rug ei rdoek op veeren met sporten en klossen Wij verkoopen Contant. door JENNY MOULD. Ja, die idee was een vondst, peinsde Gérard Bons. Hij meende de idee van een ro man, dien hij zoojuist had uitgelezen. Het boek lag op zijn dekstoel en hijzelf stond tegen de railing ge- leund en staarde over zee. Voor een jonge man, die in enkele jaren zich een naam heeft weten te maken als schrijver, en die op weg is naar Amerika om daar een scénario te maken, in opdracht van een van de grootste maatschappijen, die ooit sterren de wereld hebben ingeslin- gerd, voor zoo'n jonge man zag Gérard er opvallend ontevreden uit. Medepassagiers, die zich direct ge- intresseerd hadden voor den beroem- den schrijver, voelden zich teleur- gesteld. Hij was zoo weinig toe- schietelijk, zwijgzaam, blijkbaar melancholiek. De zaak was, dat Gérard, na zeer vlot en met veel succès vier romans achter elkander te hebben geschreven en twee tooneelstukken, op dat punt was gekomen, waar ieder acteur, hoe talentvol ook, z'n hart voelt stilstaan van angst, het punt, dat lijkt op een weg die doodloopt. Kortom, Gérard zocht nieuwe ideeën en vond ze niet. Niet voor een ro man, niet voor een film. Waar was al zijn brillante fantasie, uit den tijd, toen hij ergens in een restau rante van Montparnasse placht te dineeren en te schrijven aan een wankel tafeltje op een goedkoope kamer? Of van den tijd, toen het eerste succès was gekomen, toen de wereld één groot feest leek Weg. Zijn hoofd was leeg, zijn hart aarzelde, als hij wilde schrijven. Hij twijfeldeaan zichzelf, hij benijdde ieder die 'n origineel idee had, en kon er zelf geen vinden. En de gedachte, wat men daarginds in Amerika van hem verwachtte, bezorgde hem ril- lingen van angst. Mistroostig stapte hij naar beneden en zijn hut binnen. Hij had ailes al uitgepakt, de boot was dien morgen al vertrokken. Gedachteloos en triestig zette hij zich op een stoel en staarde voor zich, in een spiegel die zijn beeld weerkaatste. Deze spiegel weerkaat- ste nog iets anders, en wel de deur van zijn kast, waarin zijn kleeren hingen. En opeens zag hij door 'n kier van die deur, rook komen. In* een paar sïappen was hij er bij, rukte de deur open en keek in de kast. Er bewoog iets achter zijn kleeren, hij schoot een pak opzij en ontdekte, in een hoek gedrukt, een jongen, die hem met groote oogen aankeek, terwijl hij een bran- dende sigaret in zijn hand hield. „Wat moet dat?" vroeg Gérard streng. De jongen zweeg. „Kom er uit", beval Gérard. De jongen gehoorzaamde, en toen hij in het licht verscheen kon Gé rard een glimlach niet onderdrukken. Hij droegom zijn kleine, tenger figuur een pak, dat een flinke jonge man zou passen. De broekspijpen waren omgeslagen evenals de mouwen. Het geheel leek op een zak en boven die zak kwam een klein, donker hoofd met een vuil gezichtje en ang- stige oogen. „Wat doe je in die kast?" vroeg Gérard, „En hoe kom je aan die sigaret?" Zijn blik ging vol verwijt naar een doos sigaretten op tafel. De jongen ging van den eenen voet op den anderen staan en zei: „Lâmme nou maar in de kast sitte, meneer ik hinder u toch niet?" „Hindert mij niet? Dacht je, dat ik 'n reis wil maken met kleine jongens in m'n kast, die m'n kleeren in brand steken met van mij gegap- te sigaretten?" ,,'k Heb d'r maar twee genomen", zei de jongen verontschuldigend. ,,'k Was zoo benauwd; ik zet het uwes om sou lang sonder ete te blijve." „Maar hoe kom je hier?" vroeg Gérard. „Ik bin van huis geloope", zei het zonderlinge jongetje. „Se sloege me veuls te veulik dog maar, een pââr klappe, kan er mee dour 'k bin geen lieverdje wil 'k best wetemaar ailes het se grense, wat u? Asse je met de pouk gane rammele dat 't bloed er langs loupt, dan seg ik: stop, kammerade, en toen hé'k de poute opgenomen." Gérard ging er bij zitten. Hij had nog nooit zoo'n grappig jongetje gezien. „Ja maar dat gaat zoo nietJe kunt in elk geval geen blinde pas- sagier blijven „Lâme nou", pleitte het jongetje, nog altijd rookend-. „'k Sel je waarachtig nie't hindere 'k sel geen sigarette ook meer neme „Maar jongen, dat gaat toch niet", zei Gérard. „Ten eerste moet je toch eten en neen, dat gaat niet Ik zal je heusch aan den ka- pitein moeten aangeven." „Je bint een flauwe tint", zei het jongetje en ging ontmoedigd zitten. "Jasses wat een kerel Gérard lachte. „Ik zal het goed met je maken", zei hij goedig. „lk zal je passage betalenen als we aankomen, zal ik wel eens informeeren hoe dat zit met die pook waren dat je ouders „Me tante", zei de jongen. „Dat merakel het het nou eeuwig op d'r heupe, hè. Maar ze sel blij sein dat 'k assjouwijne bin". „Dat je wât „Weg foetsie „Hoe heet je?" „Eend", zei de jongen prompt. „Wat „Eend anders bin 'k nouit ge- noemd MJa maarhoe noemen ze je op school De jongen dacht zwaar na. Toen zei hij „Als 'k op school was dan zeie ze altijd „nare ondeugende jongen" of „kwaje bengel" Gérard zuchtte. „Nou blijf maar kalm hier zitten, dan zal ik eens gaan praten met de kapitein. Hij praatte, en de oude zeeman, glimlachend bij het verhaal, stemde er in toe, den kleinen «blinde pas- sagier" in de derde klas te stoppen op kosten van Gérard. "U zal er niets als ondank van hebben", waarschuwde hij. „En ik zal maar beginnen met den bengel een bad te laten geven". Hij Het de steward komen en gaf zijn orders. Toen zaten ze nog een tijdje te praten. Gérard zei lachend «Het is een type... spreekt een ongelooflijk taaltje misschien haal ik er nog copy uit". Hij wilde juist weggaan toen de steward te- rugkwam. Hij zag er eenigszins ver- ward uit. «Kapitein", zei hij. «Die jongen dat is een meisje." «Hè, wàtl" kwam uit twee monden. «Ja kapiteinen ze heeft me leelijk gebeten ookHij toonde een plek aan zijn hand. «Ging te keer ais een kleine duivel toen ik hem haar in de badkamer wilde brengenik heb er nou een van de juffrouwen bij't is een mira- kel van een jongen meisje be- doel ik De kapitein keek Gérard aan en deze werd rood. „lk eh maarwie stamelde hij. «Dat is een zonderlinge geschie- denis", zij de kapitein. «Laat hem haar hier komen als ze dat bad heeft gehad Zeg, dat ze haar wat ge ven om aan te trekkeniets met rokken Een hait uur later klopte een van de stewardessen aan en achter haar volgde, bijna bedekt door haar beschermende breedheidî een nietig figuurtje in een te wijden japon. Maar nu het gezichtje gewasschen was, zag het er aardig en frisch uit en het donkere haar krulde over een hoog voorhooîd, waaronder donkere oogen schitterden. «Welallemachtig", zei de ka pitein en keek wéér naar Gérard, die wéér rood werd. «Wat is dat hé wendde de kapitein zich vervolgens tôt de schuldige. «Wat moet dat beteeke- nen Hier aan boord kruipen, in kasten zittenik moet je aan de politie geven De schuldige wierp een hulp- smeekende blik naar Gérard, die bemiddelde «Ik blijf bij mijn aan- bod, kapitein laat haar nu maar arm zieltje zoo'n kind met een pook te slaan «Kind!" herhaalde de kapitein en snoof. «Ze is minstens zeventien. Maar enfin zooals u wiltneem haar mee naar de derde klasen pas op, als ik kwaad van je hoor!" brulde hij tegen het meisje dat schuchter weg kroop. Gérard had bepaald met haar te doen. «Ik kom. straks wel eens naar je kijken", zei hij vriendelijk. Een uur later zocht hij zijn beschermeiinge op. Zij zat in een dekstoel en vloog overeind toen ze hem zag. «Zoo, eendje," zie Gérard vader- lijk, «laten we nou eens praten hè? Hoe heb je het hier? De kapitein meende het zoo kwaad niet hoor." «Die dacht, dat hij me kon bang maken", zei de eend en ging weer zitten, schuddend van het lachen. «Die dikke bullebak keek z'n oogen naar me uit, notabene." Gérard ging er ook bij zitten en gaapte haar aan. «O eh hm dat spraakje was dus maar comedie?" Jaik vond het er bij passen, hè?" zei de eend. «Maar ik ben u vreeselijk danbaarOf ik nou netjes praat of niet, blijft wel het- zelfde, hè" Gérard keek haar nadenkend aan. «Het was een beetje anders", gaf ze toe. «Maar minstens zoo erg. Stel je voor ze willen me kop- pelen aan zdô'n dikken dominé," De combinatie van een eend met een dikken dominé was zôô verras- send, dat Gérard lachen moest. «Vertel eens wat van die geschie- denis", zei hij. Ze vertelde, haar armen om de knieën geslagen. Ze vertelde vlot, geestig. amusant. Men zag haar vin- nige tante, en den dikken dominé, en de andere personen uit haar leventje. Gérard keerde opgewekt terug naar zijn hut. «Er zit iets in", overlegde hij. «Absoluutmen zou er een komi- schen film van kunnen maken." Hij maakte notifies en was den volgenden dag alweer bij z'n be schermeiinge, die hij nog altijd «eend" noemde, daar ze hardnekkig haar naam weigerde te zeggen. «Eendje", zei hij op een avond, «we zijn binnenkort aan en wat moet er dan met jou gebeuren? Ik kan je toch niet meenemen?" «Waarom niet?" pleitte de eend, «Ik ik zal voor u koken." Gérard lachte. «Nog andere talenten?" «Typen", zij de eend, hem met smeekende oogen aanziende. «Zoo? Kan je typen?" «En stenografie", vervolgde de eend hoopvol. «Wel allemachtigdat had ik nooit gedachtje hebt me daar niets van gezegd." «Neemt u me nou méé", pleitte de eend. «Anders anders trouw ik". «Hoezoo?" vroeg Gérard verbluft. «Er is hier iemand die met me trouwen wil", vertelde ze plechtig. «En een aardige jongen is het ook als u me niet aanneemt, trouw ik hem tante is toch blij als ze me kwijt is Gérard overlegde langen tijd. Waar om zou hij haar niet meenemen? Kleine secretaresse, met origineele ideeën, Hij kon haar laten vertellen, ongeloofelijk, zooveel amusante din- gen als dat kind in haar leven had meegemaakt! Toen hij den vogenden dag, vroe- ger dan anders kwam, vond hij de eend in gezelschap van een meneer, die haar duidelijk en zichtbaar het hof maakte. Ik moet haar beschermen, dacht Gérard vaderlijk, Dat gaat absoluut verkeerd als ik haar niet meeneem Een innerlijke stem zei hem, dat het dôk verkeerd zou gaan, âls hij haar meenam, maar hij beloofde desniettemin. Dien avond dreet een zonderlinge onrust weg van zijn medepassagiers, naar de derde klas. Daar stond ze, geleund tegen de railing, in het japonnetje, dat ze verkleind had, en dat haar nu niet eens onaardig stond. Gérard voelde een groote ver- teedering in zich ontwaken, toen hij haar zoo zag staan, starend over zee, arm, verlaten wezentje. Hij kwam naast haar staan en merkte op, hoe lief ze er uit zag, toen ze hem toe glimlachte. Vaderlijk legde hij zijn hand op haar donkere kopje. «Nu moet je me toch heusch je naam zeggen", zei hij. «Ik kan toch mijn secretaresse niet «eend" noe men?" «Zult u niet boos zijn?" vroeg ze, en leunde tegen hem aan. «Boos, waarom?" „lkik heb een beetje gejokt een heel kein beetje maar..." bekende ze. «Ik ik heb heelemaal geen tante, ik ben wees, heb ergens een voogd, die zich nooit veel om me bekommerde. Ik werkte op kan- tooren verveelde me gruwelijk een ontzettend saai leven er gebeurde ndôit wat. Ik las veel ook ailes wat u geschreven heeft en wel, ikzag in de krant uw portret en het bericht dat u naar Amerika ging. Toen dacht ik bij mezelf, hoe heerlijk zou het wezen, secretaresse te zijn van zoo'n be- roemd man maar ik wist wel, dat ik zoo'n baantje niet zonder aanbe- veling zou krijgen Toen dacht ik, dat een man als u misschien te winnen was door een beetje origi- naliteit en welzoo kwam het." Gérard keek haar langen tijd aan. Toen zei hij: «En dât noem je nièterg jokken? Er was dus absoluut nièts van waar, noch van de pook, noch van den dominé?" «Nneen", bekende ze. «Menschenkind dan ben je een vondst!" juichte Gérard, „Qa in 's hemelsnaam dddr met jokken er zitten twee romans, een biijspel en drie scenario's in een meisje als jij." Inderdaad, de productiviteit van Gérard Bons is opvallend, sinds hij zijn nieuwe secretaresse heeft. Hij hoeft niemand meer te benijden om «ideeën". Men zegt, dat hij van plan is, zijn levende inspiratie voorgoed aan zich te binden. ednjf en KoishJ ivoral vervolqd Pruimen is niet ieders werK hoor, 't Is een kunst, bijna een vak; Wie een goede vakman zljn wil Die pruimt BLACK-BOY PRUIM-TABAK. GESAUSDE ZWARE/4AA Orukwerken T. K. Kremer .t? Js k DE V°NDST (Nadruk verboden.)

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 2