SiACKBOy Nuts-Bewaarschool Aangifte van Leerlingen litvoering 1 w m, C Het Rad van Fortuit """pbedikbeprten Sappemeer. BEZOEKT dan laten Paaschdag van de Tooneelver. EaSa «J?™?*- pjet Peinst: pwnM jmmmmemummammm GESAUSDE ZWARE PRUIM-TABAK Neder! Veree?*. van Buisvrouwen Afd. H -S. De Algemeene Vergadering is de vorige week weer ge- houden. Qedurende drie dagen zijn eenige honderden huis- vrouwen samen geweest in het schoone den Haag, om daar over de belangen te spreken van de Ned. Vereen. van Buisvrouwen. Als afgevaardigden van onze afdeeling willen wij U gaarne het een en ander vertellen, hoe wij die dagen doorbrachten. Wij nemen daarvoor onze toe- vlucht tôt ons hoekje in „Oost- Goorecht", daar er wegens de schoonmaak voorloopig geen thee-middag op de agenda staat. Wij willen U enkel eenige indrukken geven, want over de vergadering zelf komt een zakelijk verslag in het witte Maandblad, zoodat wij hierover verder niets mogen vertellen. De atd. den Haag zorgde uitstekend voor een gastvrije ontvangst. De zaal zag er fleurig uit, aile tafeltjes waren voor- zien van bloemen. Heel jammer was de accoustiek slecht, zoo dat degenen, die achteraan zaten, waartoe ook wij behoor- den (de plaatsen werden aan- gewezen), het eerste half uur geen woord hebben kunnen verstaan, maar een tweede loudspeaker zorgde al gauw voor herstel van dit euvel. Aile afdeelingen waren ver- tegenwoordigd in meer of minder mate, zoodat de zaal z66 vol was, dat degene, die het woord vroeg, met moeite een doortocht naar het podium kon vinden. Het was een fleurige aanblik, vele kennissen werden ontdekt, nieuwe werden gemaakt, men wisselt van gedachte en men profiteert van de ervaring, op- gedaan door een andere afd. Precies op tijd werd de vergadering geopend door de près, van de Haagsche afdee ling, mevr. Keutzel de Wilde- Mac Gillaun, die de aanwezigen prettige dagen toewenschte. Daarna bedankte de près, van het H.B., mevr. Eerdmans— de Moll, voor de gastvrije ontvangst, en heette de aan wezigen welkom. De afroep van de afgev. had plaats en de voorstellen werden bespro- kan, aangenomen of vervallen verklaard. O. i. waren de voor stellen niet zeer belangrijk, maar desondanks werd er soms lang en op vermakelijke manier over gedissussiëerd. Een schaar van vriendelijke commissie- leden zorgde voor een geurig kopje thee, met specifiek Haag sche lekkernijen, Haagsche be- schuitjes en Haagsche hopjes. Om 6 uur had de ontvangst plaats op het stadhuis, waar de waarn. burgemeester mr. S. de Vries de huisvrouwen ontving met een zeer waar- deerende toespraak. Na een woord van dank van onze près, werd de thee aan- geboden. 's Avonds voortzetting der verg. onder presidium van mevr. van Riel—Smeenge. 'tWas tnu vlug en vlot af- werken en doodmoe zochten wij om 11 uur ons hôtel op, om nieuwe krachten op te doen voor den volgenden dag. Tijdens de vergadering moest er meermalen worden gestemd en eenige herstemmingen had- den plaats. Ten slotte werden gekozen de dames Kam—Haas te Hel- mond en Evers—Veendorp te Finsterwolde, terwijl mevrouw van Anrooy—de Kempenaer bij acclamatie werd herkozen. Om half vijf den tweeden dag was de agenda afgewerkt en de aanwezigen verspreiden zich naar hier en elders, om te half acht aan te zitten aan het gemeenschappelijk dîner. De vergaderzaal was omgetoo- verd in een feestzaal en de avond was zeer gezellig. Vele toespraken werden weer ge houden, geestige, hartlijke en ook wel conventioneele. Aardig was de speech van den waarn. burgemeester, die evenals de secretaris van den Haag met hun dames aanzaten. Na afloop werden er door beroeps-acteurs en actrices eenige stukjes opgevoerd, die, U vindt het misschien een beetje ongeloofelijk, veel min der werden geappreciëerd dan hetgeen de afd. Breda fchet vorig jaar met eigen krachten gaf. Wij hopen in een volgend nummer U het verdere verloop van de alg. vergadering mede te deelen. NfTCRMATlON&LG: VBOUS0£WBOfsft) VOOR VREDE EN VCJWEto GROEP RS. - Abessynië bedreigd. Het Dagelijks Bestuur van de Intern. Vrouwenb. v. Vrede en Vrijheid heeftin zijn zitting van 25—30 Maart 1935 te Londen de volgende resolutie aangenomen De enige nog onafhankelijke staat in Afrika wordt bedreigd. Het fascistische Italië volgt zonder voorafgaande oorlogs- verklaring het voorbeeld van Japan. Het heeft de schijn, alsof zekere imperialistische grootmachten bereid zijn, Italië tegen waarborging van zekere voordelen, de vrije hand te laten. De toestand wordt nog ver- ergerd door de omstandigheid, dat Japan in Abessynië belan gen heeft en een beteekenis- volle invloed uitoefent. Door zijn invoer van goedkope waren beteekent het voor de Italiaanse uitvoer een gevaarlijk concur rent. Het is besloten, „zijn belangen te verdedigen" en „zich vastberaden tegen de bezetting van het gebied te verzetten." Abessynië is sedert 1923 lid van de Volkenbond het ver- langde in Januari tevergeefs een arbitraire beslissing. Het herhaalt heden zijn verzoek. Het wereldgeweten zou in verzet komenwanneer de Vôlkenbond aan dit beroep geen gehoor schonk. Het te Londen bijeengekomen Dagelijks Bestuur van de Inter nationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid besluit: Zijn voorstellen bij de Vol- kenbondsraad betrehende de zaak van Abessynië te her- halen en zijn nationale afdelingen drin- gend te verzoeken, energieke protestbewegingen, zooals ver- gaderingen, oproepen, petities en adressen aan hun eigen regeringen, aan de Italiaanse regering en aan de Italiaanse gezantschappen in hun landen op touw te zetten. Het voorkomen van oorlog is niet een aangelegenheid van een kleine groep van staats- lieden, doch een zaak die het gansche volk aangaat. Het organiseeren van den vrede vereischt de medewerking van allen. Allen kunnen mede- helpen de vredesgedachte en de vredeswil te versterken en in hun omgeving de beginselen van de Volkenbond te verbrei- den. Allen kunnen ook door zich aan te sluiten bij de Vredesbeweging de publieke opinie tôt uiting brengen en hun invloed doen gelden. De Vrouwenvredesgang, op 18 Mei a.s. in den Haag te houden, geeft allen vrouwen zonder onderscheid de gele- genheid, te getuigen voor haar krachtigen vredeswil. Zonder insignes of vaandels zullen ze dragen 'n simpele witte bloem. Het zal zijn een herhalingvan de stille rondgang van 't vorig jaar, die geworeén is tôt een indrukwekkende betooging. Mijn vriend, wanneer ge aan deze zijde woondet, dan zou ik een moordenaar zijn als ik U doodde maar aangezien ge aan den anderen kant woont, nu ben ik een held als ik U dood. Ver makelijke rechtvaardigheid, die door een rivier wordt begrensd. Bl. Pascal, 1623—1662. Officieele Mededeellng. „D. O. S." Evenals het vorige jaar, zal onze vereeniging ook nn weer deelnemen aan de optocht op Zondag 5 Mei op de Katho- liekendag te Groningen. De reis wordt per autobus of fiets gemaakt. Deelnemers (sters) gelieven te vermelden hoe ze naar de stad willen gaan. Dit kan geschieden tijdens de les aan den heer Nijhof. De aspirant-leden gaan on der geleide heen en terug. Aan een uniforme kleeding zal deze keer streng de hand worden gehouden. Dames- en meisjes-aspirant- leden gaan als volgt gekleed witte blouse, pofmouw met elastiekgeel rokjewitte kousen en schoenen. Heeren Lange witte broek, wit shirt met korte mouw, zwarte schoenen. Jongens adspirantleden wit shirt met korte mouw, zwarte gymnastiekbroek, zwarte kou sen en schoenen. Dames en meisjes, welke witte mattingstof voor mouw- tjes moeten gebruiken, kunnen deze op kosten van de ver eeniging koopen bij den heer B. Ruding te Sappemeer. Dit geldt alleen voor deelneem- sters aan de Kath.dag. Het is gewenscht te zeggen, of men de groote middag- vergadering in de Harmonie wil bijwonen. Entrée bedraagt 30 cents. Het bestuur kan dan tijdig plaatskaarten aanvragen, zoodat niemand teleurgesteld wordt. 2de Paaschdag na de Hoog- mis een korte training voor de Kath.dag, Samenk6mst bij 't Parochie- huis. Aile deelnemers(sters) wor den dringend verzochtaanwezig te zijn (geen clubcostume). Vanaf a.s. Woensdagavond zal er weer geregeld getraind worden voor de afstandmar- schen. Vertrek 8.30 vanaf de Bont- huizerbrug. S B. O. Morgen zal als oefenwedstrijd S.B.O. I—S.B.O. II gespeeld worden. Dit is waarschijnlijk de laatste Zondag, dat we gezamenlijk kunnen oefenen. Dus allen aanwezig Zondag 28 April H.B.S. II— S.B.O. I. Aanvang 3 uur. Dames J. Kolkema, A. Rijkens, A. Nijdam, L. v. Del- den, G. Scheepstra, K. Haayer. Heren R. v. Delden, H. Wolda, J. Westra, H. Scheep stra, H. Nijlaan, E. Wolda. Reserves mej. K. Klat en Tj. Rijkens. Eventueele bedankjes (ook v. res.) zo spoedig mogelijk. Met ingang van 7 Mei wordt er door de adspiranten Zon- dagsavonds weer geoefend. De Secretaris. ZONDAG 21 April 1935 (le Paaschdag) Herv. Gem. Hoogëzand v.m. 10 uur ds. Oldeman. Zang v. h. Kerkkoor. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Collecte, ■■MnumaMnMtHWM Kielwindeweer v.m. 10 uur ds. Wasch. Westerbroek 's nm. 7 uur ds. ten Have. Engelbert v.m. 10.— uur ds. Kruizinga. (Zang, Coll.) Middelbert n.m. 7 uur ds. o'deman. Harkstede-Scharmer v.m. 9.30 uur ds. Rensink. V.m. 11.— Kinderkerk Kolham v.m. 9.30 uur ds. Dokter. Slochteren v.m. 9.30 uur ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur ds. Siega. (Kerkkoor) Hélium v.m. 9.30 uur ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur de heer La Brijn. N.m. 6.30 uur ds. Siega. Zuidbroek v.m. 9.30 uur ds. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur ds. W. Tom. N.m. 5 uur ds. W. Tom. Foxham 26 April, n.m. 71/s uur de heer L. Dorstvan Zoutkamp. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer V.m. 9.30 uur de heer F. Faber. N.m. 5 uur idem. Noordbroek n.m. 7.uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool. Stootshorn v.m. 9.30 uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool. Bapt. Gem. Hoogëzand Beukemastraat v.m. 9.30 uur de heer Reinholtd N.m. 5 uur idem. N.m. 7.30 uur Jongel. Verg. Woensdag n.m. 7.30 uur Bidstond. MAANDAG 22 April '35 (2e Paaschdag). Herv. Gem. Kropswolde v.m. 10 uur ds. Kruizinga. Slochteren v.m. 9.30 uur ds. Siega. Coll. Hélium v.m. 9.30 uur ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur de heer La Brijn. Noordbroek v.m. 9.30 uur ds. Sevenster. H. A. Doopsgez. Gem. Sappemeer v.m. 10 uur ds. L. D. G. Knijpscheer van Groningen. Ger. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur ds. J. Jonker van Zuidbroek. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m. 9.30 uur de heer F. Faber. Officieele Publicatiën. Verkiezing Gemeenteraad De Burgemeesters der ge- meenten Hoogëzand en Sap pemeer brengen ter openbare kennis dat 1. op Dinsdag 14 Mei a.s. de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van den raad dier gemeenten zal plaats hebben 2. op dien dag van des voormiddags 9 tôt desnamid- dags 4 uur bij den Voorzitter van het hoofdstembureau ter secretarie lijsten van candida- ten kunnen worden ingeleverd; 3. iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste 25 personen, die volgens de kiezerslijst voor 1935—1936 kiezers zijn voor den gemeen- teraad 4. dezelfde kiezer niet meer dan eene lijst mag ondertee- kenen 5. de candidaten met ver- melding van hunne voorletters en woonplaats op de lijsten moeten worden geplaatst in de volgorde waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven en indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, met den naam van haar echt- genoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of eene afkorting van dit woord, ter wijl bij de vermelding van een candidaat de voorletters geheel of ten deele door de voornamen mogen worden ver- vangen 6. op dezelfde lijst ten hoogste 18 candidaten voor de gemeente Sappemeer en 20 candidaten voor de gemeente Hoogëzand mogen worden ge plaatst 7. dezelfde candidaat niet mag voorkomen op meer dan ééne van de lijsten 8. de lijsten niet kunnen worden verbonden 9. bij de lijst moet worden overgelegd de schriftelijke ver- klaring van iederen daarop voorkomende candidaat dat hij bewilligt in zijn candidaatstel ling op de lijst, waarvoor van 23 April a.s. af ter secretarie kosteloos formulieren verkrijg- baat worden gesteld 10. indien de candidaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, de onder 9 bedoelde verklaring telegrafisch kan worden gedaan en men in dat geval niet aan het formulier, hierboven bedoeld, gebonden is; 11. de inlevering der lijsten moet geschieden persoonlijk door een der onderteekenaars, bevoegd tôt deelneming aan de verkiezing en dat de can didaten daarbij tegenwoordig kunnen zijn 12. van 23 April a.s. af de tôt invulling bestemde formu lieren voor de lijsten van de candidaten ter secretarie der gemeenten kosteloos verkrijg- baar worden gesteld. AP<» Burgemeesters voornoemd D. BARTELS. A. JONKEREN. Plaatsclijk Nieuw* Sappemeer. Uit de sollici- tanten voor leidster der be- waarschool te Muntendam, staat op voordracht als No. 1 Mej. Chr. Petsinger. Emmabloemcollecte. Evenals voorgaande jareu zal ook dit jaar, in de loop der volgende week, onder leiding van Zuster De Boer, in onze gemeente een Emmabloemcol lecte worden gehouden. Voor het examen apo- thekers-assistente is te Gro ningen geslaagd, Mej. W. M.. Wortelboer, alhier. Hoooezand. De heer Kroon (Beenker's IJzerhandel) toonde ons dezer dagen een van zijn nieuwste artikelen, het zongor- dijn „Baltex". Deze zongordijnen worden aan de buitenzijde van het raam aangebracht en aan de binnen- zijde opgetrokken. Baltex gordijnen zijn vervaardigd van aan elkaar geweven houten roedjes en geprepareerd in een spéciale lichtechte verfstof, groen of geel, die aan het arti- kel een aantrekkelijk geheel geeft. Het gordijn is doorzichtig, houdt de vertrekken heerlijk koel, terwijl het zacht getemperd licht de arbeid bevordert. Dit Fransch voor ons land nieuw artikel zal door zijn doelma- tigheid en lagen prijs zijn weg tôt de gebruiker wel spoedig vinden. Mevr. E. KonigLin- deboom, directrice van de Openb. Leeszaal, alhier, is als zoodanig benoemd aan de Openb. Leeszaal te Almelo en heeft die benoeming aangeno men aangenomen. Voor de O. U. B. is dit een groot ver- lies. B. en W. stellen voor om 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting, waarvan de op- brengst is geraamd op f 31500.- Kielwindeweer. De heer dr A. T, Eelkema, alhier, heeft bedankt als gemeentegenees- heer. Voor diens opvolger is voorgedragen de heer dr W. Binnerts. Wegens plaatsgebrek moes- ten vele advertenties, enkele verslagen en berichten tôt het volgend no. blijven liggen. ADVERTENTIEN. die vôôr 1 April de leeftijd van 4 jaar berelkt hebben, a.s Woensdag. Dondsr- dag en VrIJdag van 8.30 tôt 11 en van 1.30 tôt 3.30 aan de School. IN NOOROBrtOEK. door F. SOMFORT Bill Miggens liep met een onge- lukkig gezicht voort naast zijn neet Richard Howoraft. Hoezeer hij zich erop verheugd had, ook eens een Derby-wedren te zien, zijn plezier was er allang af. Hij voelde zich, om te beginnen, erg boersch en belachelijk naast den fatterigen Richard, die niet had nagelaten, hem van het hoofd tôt de voeten op te nemen en te vragen: -Moet ik zoo met je uit? Richards manieren waren altijd nogal onom- wonden. Hij had zooveel dunk van zich zelf, dat hij zich gerechtigd achtte iedereen te bekapittelen, en dat niet altijd op fijngevoelige ma nier. In den grond van zijn hart was hij woedend dat hij met dien „boer" uit moest, maar zijn ouders hadden er op aangedrongen. Bill logeerde bij hen. Hij zou naar de universiteit gaan om te studeeren en zijn ouders hoopten, dat hij bij zijn stadsche familie wat zou ont- bolsteren. Richard had tôt nu toe al z'n best gedaan, den „boerenjongen" er van te overtuigen dat hij zich belache lijk kleedde, geen manieren had en de risee zou zijn van de heele uni versiteit. Bill was gewoolijk niet ge- wend zich maar ailes te laten wel- gevallen, maar hij was onder den indruk van Richards zelfbewustzijn. Vlak voor hen liepen drie meisjes, waarvan de eene helblond haar had en een allerliefst gezichtje. Ze had- ,dën het. geconstateerd toen ze even omkeek. -Aardig kopje. zei Richard gena- dig. Leuk poppetje om een beetje 't hoofd op hol te brengen. Bill zweeg. Hij was veel te be- scheiden en te verlegen met meis jes, om zich te verbeelden dat hij welke dan ooit, het hoofd op hol zou kunnen brengen. Maar zijn blik- ken zwierven telkens naar het aar- dige figuurtje voor hem. -Ze kijkt al telkens om, merkte Richard op. Merkwaardig, wat ik altijd een chance heb bij die kin- deren Bill had niet den indruk gekregen dathetmeisje bepaald naar Richard omkeek. Het was met den geïnte- resseerden blik van iemand die in een vreemde omgeving is en ailes goed wil zien. Bill was over&igd, dat zij ook voor de eerste maal naar de rennen was. Hij liep er, over te denken hoe heerlijk het zou zijn, met zoo'n lief meisje te kunnen uit- gaan, inplaats van met dezen on- uitstaanbaren, critischen en minach- tenden neef. In het gewoel raakten de neisjes uit het 00g. Er was een oorverdoo- vend lawaai van schreeuwende book makers, venters, roezende menchen. Richard verwaardigde zich uit de hoogte, een paar uitleggingen te geven. -Ik wed op Flying bird. zei hij. Wil jij ook wedden? -O nee zei Bill mat. Hij had zich, den vorigen dag veel voorgesteld van de spanning en emotie van zoo'n bescheiden wedderijtje, maar zijn heele animo was weg. -Jij lijkt me iemand om te ver- liezen.al zou je op de zekerste favoriet zetten, lachte Richard. Bill begon een kriebelend verlan- gen in zijn stevige vuisten te voe- len,zijn keurigen Sarcastischen neef in het grijnzende gezicht te slaan, dus Wènddé hij zich maar wat af. Plotseling struikelde hij. Een jonge- man hielp hem opstaan en Bill be dankte hem vriendelijk. Maar even later bemerkte hij tôt zijn ontstel- tenis dat al zijn geld gerold was Natuurlijk kreeg Richard een on- uitstaanbaren lachbui, toen hij het hoorde. -Ik zag je vallen en zag dien hulpvaardigen jongeman, die heeft het natuurlijk gedaan. Je moet de trucjes kennen. -Dan had jij me wel mogen waarschuwen, vond Bill. -Man, je moet een kindermeid mee hebben. Bill zweeg. Maar zijn laatste in teresse in de Derby was volkomen verdwenen. Hij verloor moedwillig zijn neef uit het 00g en besloot, lievei het heele eind naar huis te loopen. dan van hem af te hangen. Terwijl hij. diep mistroostig, een beetje rond stond te kijken zag hij plotseling weer het aardige meisje. Ze liep een eindje van haar vrien- dinnen af en keek vol interesse om zich heen. Plotseling liep iemand tegen haar aan, een jonge man, die zijn hoed afnam en blijkbaar vele exuses maakte. Ze stonden in ge- drang en Bill zag plotseling, dat een man, die naast haar stond, zijn hand in haar taschje stak, terwijl de ander haar aandacht afleidde met zijn excuses. In een paar stap- pen was hij erbij en zijn stevige hand sloot zich om de pois van den zakkenroller. Het meisje slaakte een kreet, de beleefde heer was wondelijk vlug verdwenen, maar de zakkenroller zag geen kans, uit de greep te komen. Het gaf een oploop, er kwam po- litieen vijf minuten later vond Bill zichzelf terug tusschen de meis jes staande, die hem tegelijk hun bewondering en dank betuigden. Bill werd rood in aile nu ances, stamelde dat het niets was dat hij zelf pas zoo dom was geweest om het slachtoffer te worden van zoo n venten eer hij zelf wist hde ailes eigenlijk gegaan was, merk te hij, dat hij in gezelschap der meisjes was opgenomen. Het mooie meisje bleek Mabel Doro te heeten. Bill vond haar nog aantrekkelijker van dichtbij en als ze praatte, dan te voren. En ze was zoo eenvoudig, zij wierp geen verachtelijke blikken op zijn kleeding maar sprak be wonderend over de kracht waarmee hij dien zakkenroller had vastge- 'houden. En haar blik gleed vol waardeering over zijn groote, ste vige figuur, zij naardig, bruingebrand gezicht met de eerlijke oogen en jongensachtige verlegen uitdrukking. -We willen wedden, vertelde ze hem, opgewonden als een echte bakvisch, die zoo iets nog nooit had meegemaakt. Nu kunt u ons prachtig helpen. want we weten er niets van. Bill trachtte zich krampachtig eeni ge van Richards verklaringen te herinneren. -Welk paard wed u? vroeg Mabel. -Ik kan niet wedden, bekende Bill. Ik zei u toch al, dat ik ook bestolen ben geen cent heeft me die schooier gelaten. -O, maar u hadt toch een vriend bij uzoo'n fatterig mannetje met een leelijk, verwaand gezicht? Bill voelde plotseling spijt dat Richard zoo ver weg was. Als hij dat eens had kunnen hooren, -Die ben ik gelukkig kwijt, zei hij grimmig. -Zie je welik zei wel dat het een mispunt was, triomfeerde Mabel tegen haar vriendinnen. -Luistert u eens, voegde ze er bij, na een fluisterend gesprek met de anderen. Ik heb het aan u te danken dat ik nu ook niet zonder cent rond- loop. Mag ik nu niet ook wat voor u wedden? Toe, ik zou het zoo prettig vinden. Bill verzette zich hardnekkig maar de meisjes drongen lachend om hem heen en vroegen zoolang, totdathij toegaf. -Op welk paard wilt u dan zetten? Bill aarzelde, wilde niet graag zijn volkomen onwetenheid beken- nen. Daar hoorde hij roepen -Beauty Wie wedt op Beauty -Op Beauty, zei hij. en keek Madel aan, die plotseling bloosde? Van dat moment af leerde Bill de verwachte, prettige spanning kennen. Hij amuseerde zich nu ook prachtig en had maar een angst, dat Richard hem zou terugvinden. -Ik kan niets zien, klaagde Mabel. Was ik maar zoo groot als u -Ik zal u optillen, bood hij aan. -Welneen stel je voor! Maar de vriendinnen drongen la chend aan. -Ja doet u dat En Bill plotseling overmoedig, tilde het ranke figuurtje omhoog. Zijn hart bonsde, het liefst zou hij haar in zijn armen hebben ge- sloten maar hij hield zich goed. -O ik zie ze, ik zie ze juichte het meisje. -Flying bird is gevallen! schreeuw- de iemand. Bill dacht opeens aan Richard. Hij wenschte vurig, dat die bij zijn plan was gebleven om op Flying bird te zetten. In de algemeene spanning was hij zijn eigen wedderij bijna vergeten, toen hij zich plotse ling voelde duwen door zenuw- achtige meisjeshanden. Hij had Mabel weer neergezet en zij riep hem ook toe: -Vlug, u heeft gewonnen... Beauty, Beauty heeft gewonen, wat een geluk. Bill geloofde er niets van. Dat de iortuin hem plotseling zoo ont- stellend gunstig zou zijn, kon hij zich niet voorstellen. Hij geloofde pas, toen hij het geld in zijn hand had,' en toen dacht hij nog maar aan één ding: -Nu kan ik de meisjes in- viteeren. Een half uur later zaten ze in een gezellige tearoom en terwijl de meis jes opgewonden napraatten over den Derby, zat Bill in gelukkig gepeins verzonken naar Mabel te kijken. Van den heelen wedstrijd had hij eigenlijk niets gezien. Het was pas den volgenden dag dat hij bemerkte uit het krantenver- slag, dat hij, normaal gesproken, niet dwazer had kunnen doen dan op Beauty te zetten, een paard waar geen enkel kenner zelfs maar over zou hebben gedacht en dat allen verblufte door te winnen, nadat drie r van de beste paarden waren^evallen. Richard was in de algemeene emoties heelemaal vergeten. Bill sprak hem pas weer de volgenden dag, toen hij zijn neef met verwij- ten overstroomde. Hij had heelemaal naar huis moeten loopen, want hij had al zijn geld verloren en het beetje kleingeld dat hij nog bezat, in t gedrang kwijtgeraakt. -Je moet een kindermeid mee- nemen de volgende maal, zei Bill. -Bonjour -Waar ga je heen? vroeg Richard. -Ik ga dansen met Mabel je weet weldat allerliefste meisje waar je zooveel chance bij had. Saluut! En beterschap. •mt Eàn deel der menschheid kauwt op kauwgom, Eén deel snoept uit een snoepgoedzak, Een ander deel bijl op een houtje, Geef mij maar BLACK-BOY PRUIM-TABâK M w» J» (Nadrujc Terbodan.) i

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 2