VEUF tepn hederl. Permanent de Vrîje Week. S. H. MITER, Leverworst La Venezia La Venezia CONSUMPTIEIJS fijn en La Venezia La Venezia A. I. BONTiNG, Kielsterstraat 15 Telefoon 73. Éuurboekjes, Hiinrcontracten, RREMER's Boekhand. 2 eiken Fantenils en 4 eiken Stoelen MARTENSHOEK. Be Redding Mei Reclame compleet f 2.50 VERFWAREN BUSSEN VERF, Kaassoorten zeer laag, MARTENSHOEK. Een Advertentie V nieuwe IJssalon. Koopt HOENDERPARKEIEREN L. WOLTERS, VEENO RIJWIELEN Drogisterij en Verfhandel Zie deze W1NKELIERS RABAT In het Kappershuls van Buitengewoon extra aanbieding voor LIEBEROM geplaatst in dit folad, wordt in meer dan 8000 sr* zinnen ^lezes A-KERKSTRAAT18 Telefoon 4109 Opticiën en Instrumentmaker. Heden Zaterdagmiddag 4 uur OPENINQ Nergens zoo'n keuze. 'rj Bij de Verfmalerij aan de Slochterstraat verkoopen wij bij droog weer, veel CARBOLINEUM en TEER. Carbolineum Koolteer Bruine Teer Blackvernisch 15 et per K G. 10 25 25 Zoutzuur Oeoline, Amoniack enz OLIEGLANSVERF in 30 kleuren 0 55 per K.G bij 10 K.G. f 0 48 per KG. STANDW1T voor buiten f 1.- per K.G,. bij 10 KG. f 0 90 per KG. Vraagt gratis kleurenkaart. kan leveren aile soorten Kwasten, Lijn- en Verfolie, Lakken. „MURILLO" enz. van Fa. Schaaphok, Sappemeer, tôt de bekende prijzen. De courante kleuren zijn in voorraad. Olieverf vlugdrogend, pd. bus 271/j, 2 pd. bus 55. Prima Lakverf pd. bus 55, 2 pd. bus f 1 10 Murillo" prima koud waterverf pd pak 25, 2 pd. pak 50. Fiets ak zwart en wit, klein busje 25, grotere voordeliger. Nagel U/ï Pd. 9, vette Nagel pd. 15, 18. 20 plus gele pd. 9; 12 en hoger, Leidse 9, 12, 15. 40 plus jong 19, flink belegen 20 hoger. en Lekkere Leidse p. stuk 16,17,18 Oude 40+ fijn pd. 26 Lckkere gele p. stuk 17, 19, 20, Zwitserse 10 p. stuk. Busgroenten no. 1 zeer puik 25, no. 2 zeer goed 20 Man koopt voor 1! cent tôt en met a.s. Vrijdag pd. donkerdoppige Walnoten Vs pd. goede Koekjes, allerh. goede zwarte Pruimen pd. Rozijnen zonder pit 10 prima Muskaatnoten 1 prima Rookworst V2 pond mooie Tutti Frutti i|s pd. Hagelslag 3 pakjes lekkere Pudding Sterke Dweil ll/f pd. witte Bonen li/s pd. zuivere Boekw.meel li/s pd Tarwebloem, puik 2 pk Maizena i/s pd. m)oie Perziken 1V« pd. beste Dadels i/s pd Amandelen Jongelui we kunnen U zwart op wit laten zien, dat een overweldigend aantal paartjes ons hun orders toevertrouw- den. Omdat hun bij nauwkeurig onderzoek bleek, dat onze noteeringen, die der concuirentie toiaal hebben overweldigd. Onze prijzen zijn zoo laag, dat ze door niets en niemand benaderd worden. We gaan gadurende de Vrije Week nog een stapje verder. Zis de Uitstalramen. 2 Fauteuils en 4 Stoelen met Veeren met moquette f 17.50 1 Dressoir met opzet en Spiegel 120 cM. - 12.75 1 Tafel met kruis - 6 95 1 Theemeubel of Theekast - 5.48 worden s p o e d i g en afdoende verholpen door SAPPEMEER, Tel. 250 Gedipl. Pedicure Voetkundige, Lid v. h. Ned Genootschap v Voetverzorging. Kon goeigek. natuurlijk van U kent ze. Koopt Uwe BRILLEN bij een vakman en laat Uw SCHAAR of SCHEERMES vakkundig slijpen. Komt allen eens een kijkje nemen In onze 3, 5, 10, 15 cent. Wordt op verzoek gaarne aan huis bezoïgd. Beleefd aanbevelend, ZUIDERSTRAAT 91 SAPPEMEER 2 Fauteuils en 4 Stoelen m. leerd. rug en zitting bekl. 1 prima Tafel 110 cM. sokpoot 1 Spiegel 1 Theekast of Theemeubel 3 mooie sappige Sinaasappels 4 Citroenen Grote tablet Chocola i/s pd. blanke Schijfjes liions heerlijke Choc strooisel 2 pakjes gekleurd Hagelslag 2 pakjes prima Schuurpoeder D/s pd. gele Bonen li/t pd. kleine bl. Capucijners 1 pd. pak prima Zeeppoeder 4 grote pakjes Vanille Suiker i/î pd. mooie droge Peren 1 pd Prookerbonen 1 i/î pd. losse Boekw.gort i/s pd. Frou Frou BUSSEN FIJNE VRUCHTEN thans extra laag. Aardbsien 45, 50, i/s bus 28 Kersen z. p. 44, m. p. 37. Appelmoes 29, Gele Pruimen 35, Blauwe Pruimen 27. Perziken en Abrikozen 41. Ananas 25, Mandarijnen 24, Peren 33 groit 49, middel 42, klainer 36 SLUISKADE 2, MARTENSHOEK. munten uit door hun Sleriijke bouw Lichte gang en Lage prijzen. Verkrijgbaar bij f 42 68 f 15.00 - 5.00 - 5.69 - 5 48 f 31.17 1 Dressoir f 12.75 2 Fauteuils en 4 Stoelen met moq. rug en zitting bekleed - 16.50 1 prima zware Tafel 6.00 1 Spiegel met koord en kwasten 5.98 1 Theemeubel 5.48 f 46.71 2 Fauteuils en 4 Stoelen eiken hout op veeren, rug en zitting bekleed met leer f 29.85 rug en zitting bekleed met moq. op veeren f 31 50 2 Crapeauds en 4 eiken Stoelen met moquette f 45.00 De Concurrentie zegt wat concurreert DIE ZAAK. Prima zware Bureau Fauteuils voor f 6 95 Zeer nette Wsschkasfen met deuren f 6.75 Groote Schilderijen reeds voor f 3 75 Bloemstanders 75 c.M. f 0.65 Machine Tafeltjes f 3 50 en f 2.95 Voorts uitgebreide keuze in complété Garnituren, bestaande uit 2 Fauteuils en 4 Stoelen f 14 50 f 16 50 f 19 50 f 22.50 f 24.50 en f 27.50. Zware prachtige sorteering Dressoirs en Buffetten. Onze wagens rijien dag en nacht, ten bewijze dat ons bedrijf aantrekkingskracht heeft. Dit komt niet alleen van onze lage prijzen. Maar het valt op, dat onze meubelen keurig zijn afgewerkt. Dus deze twee doen hun WERK SAMEN, èn lage prijzen èn voor 'tzelfde geld uiterst degelyk, en netjes afgewerkt. We vragen nog even Uw aandacht voor een bijzondere aan- gelegenheid. Nu sommige zaken in deze période van zwaar concurrentie niet meer mee kunnen komen, word er geknoeid met 10 tôt 20 korting. Indien U dus koopt bij dergelijke zaken, waar de winstmasge toelaat dat nog 10 tôt 20 kor ting kan worden gegeven. Dan is U bij een verkeerd adres. Bovendien wordt de korting gege ven aan hen die het minste noodig hebben. Koopt daarom bij die zaken, die gezond zaken doen Die kortingen worden veelal gegeven aan ambtenaren Bij ons betaald een ambte- naar geen penning minder dan elk ander. Wij verkoopen contant zonder eenige korting. Wij leveren franco naar aile plaatsen. Etamine voor Gordijnen 7, 9, 12et. 90enl00cM.br. 9,12,15, 18, 22 Cocoslooper 25, 29, 32, 42 Matjes 28, 32, 35 Vloerbedekking 183 cM. breed 34 mooie dessins 45 Balatum 59 Bouclé en Pluche Loopers 52, 59, 62, 72 Nieuwe Gordjjnstof, 120 cM. br., 29, 42, 52 Pluchette, 126 cM. breed, extra zwaar 80 Afgepaste Gordijnen. Gordijn Fournituren. Bouclé Karpetten 3X4 els f 10.80 3lliX±lk els - 14.40 Chinamatten spotgoedkoop. Ledikanten f 5 40, breede zijkant f 7 90, f 8 25 Opklapbedden f 5.25, f 7.25 Zware Dekens 150/200 f 1 58 Halfwol Dekens - 2 65 Zuiver W. Médaillon Dekens - 5.90 Kapokbedden, prima 2 pers. - 6.25 Kapokkussens f 0 95, - 1.15 Veeren Bedden - 12 90, - 18.00 Veeren Kussens - 2.00, - 3 25 Wolmatrasstellen 3 deelig met schuine peluw en 2 Kapokkussens - 1150 Kapok Matrasstellen, ailes compleet, prima prima - 29 00 Staaldraadmatrassen 2 persoons f3.90, f 5.75, - 7 40 Matrasdekken f 0 79, - 0 94 Gevulde Matrasdekken 2 persoous f 1.95, - 2 65 Extra mooie Kinderledikanten zalm, ivoor f 4 90, 5 45, 5 90, 7 25, 8 75 Belast ons met het gereedmaken van Uwe GORDIfNEN, VLOERBEDEKKING enz. Wij hebben een nieuwe sorteering VITRAGE's GORDIJNSTOFFEN, KARPETTEN, COCOS, ZEIL, BEDDEN, MATRASSEN, DEKENS en noteeren lage prijzen. DOOR CORNELIE STAAL De moeder was zwaar ziek. Een hevige zenuwkoorts hield haar aan het bed gekluisterd. Wekenlang zweefde ze nu reeds tusschen leven en dood. Telkens als men een sprankjehoop op beterschap meen- de te mogen koesteren, omdat de koorts scheen af te nemen, kwam deze weer met hernieuwde hevig- heid opzetten. Het gelaat van den dokter werd steeds ernstiger; met klimmende angst lazen de vorschende oogen der trouwe verpleegster de stijgende bezorgdheid van zijn gezicht. Het was de oude geschiedenis, de moeder had zich verzet tegen den wensch van haar dochter om zangeres te worden. Op zekeren dag vond zij het nest verlaten, de kleine zangvogel was gevlogen. Koppigheid en eigenzinnigheid aan weerskanten hadden aile banden verbroken, hadden een verzoening onmogelijk gemaakt. Het verdriet knaagde echter aan het hart van de oude dame, ondermijnde haarkrach- ten. Het verlangen naar haar eenig kind, dat koppig daarbuiten in de vreemde wereld haar eigen weg ging, had haar ziek gemaakt. Nu verteerde de koorts haar levens- kracht. Hartverscheurend jammerde ze in haar koortsphantasieën om haar kind, bad en smeekte zonder ophouden, dat zij de geliefde stem toch nog eenmaalzou mogen hooren. De dokter streek kalmeerend over de smalle handen, die als opge- jaagde vogels rusteloos over het dek bewogen. De zieke keerde het moede hoofd, dat afgewend in de kussens lag, naar hem toe, smee- kend keken de van koorts glanzen- de oogen hem aan. Hij boog zich tôt haar over, om het moeizaam gefluister te kunnen verstaan. „Beste dokter, zeg mij nu de waarheid: Hoeveel tijd geeft u mij nog?" "Tijd, tijd", bromde de dokter. "wat is dat nu weer voor onzin?" Als u maar nietaldoor lag te tobben, maar eens ernsrig probeeren wou, om behoorlijk te slapen, dan waren we er gauw genoeg weer bovenop!" Geluidloos was de deur opengegaan, -de verpleegster gaf hem heimelijk een teeken. De zieke lag weer rustig, als in sluimer. Zachtjes gaf hij aan de stilzwijgen- de wenk gehoor. De verpleegster trok hem haastig in de aangrenzende kamer en hield hem met nauw ver- holen vreugde een brief voor, die het poststempel New York droeg. Haastig greep de dokter ernaar en vloog de inhoud door. De brief aan de trouwe verpleegster, die met eindelooze moeite het adres van de dochter had weten uit te vinden, was vergezeld van een har- telijk briefje aan de moeder en sloot met het verzoek, dit met toestem- ming van den dokter aan de zieke te laten lezen. De dokter keek peinzend voor zich uit. Met 'n diepen zucht gaf hij Eliza den brief terug. /"Drie œetfeM_eer ze hier kan zijn. Of het hànt het nog zoo lang zal uithouden?" Uit de aangrenzende kamer klonk de stem van de zieke, in smarte- lijk verlangen roepend om haar kind, dat zoo ver van haar was. De dokter stond op het punt om weer naar binnen te gaan, toen de ver pleegster met een nauw bedwongen kreet van vreugde hem tegenhield: "Dokter! Ik weet het! De radio!" De dokter staarde haar niet-be- grijpend aan. Elisa haalde opnieuw den brief voor den dag. "Daar, - bijna aan het eind - leest u maar: "Ik zing de 23 ste a. s, om 8 uur (jullie tijd) hier wiegeliederen voor de radio. Al die lieve wijsjes, moe der, die jij vroeger voor mij zong, en tôt slot het allermooiste - jouw lievelingslied, moeder: "Maria Wie- genlied". En het zal me zijn, of ik je lieve handen over mijn hoofd voel streelen, mijn lief, best moe- dertje, dat mij zoo trouw verzorgd en bewaakt heeft in m'n kinderja- ren. Ik zing voor jou, moedertje. Ik kom weer bij je, ireel gauw en voor altijd. Nu gaan we weer gelukkig worden samen." Ontroerd legde de dokter den brief neer. "De 23 ste Maar dat is vandaag!" "Dokter", smeekte Elisa, "magik het doen?" Ernstig en vol deernis keek hij haar aan: "Ja, Elisa! Er is niets meer te verliezen. Sinds vanmorgen heb ik aile hoop opgegeven. Misschien dat Ortze—fctevfi-Jiéâ: nog een won- der 1gebeur®.! Maar de brief moet jehaar vandaag nog niet geven! Laten we eerst de uitwerking van de stem afwachten! Maar hoe wil je 't aanleggen, om hier vanavond nog radio te krijgen?" "Laat dat maar aan mij over, dok ter. Ze môét haar kind nog eenmaal hooren zingen!" Angstige uren verliepen er, voor het avond was. De toestand van de zieke was ernstiger geworden. De koorts steeg en teisterde het ver- zwakte lichaam. Bevend van angst zat Elisa bij het ziekbed. Zou ailes nu vergeefs zijn, zou de redding te laat komen? Om zes uur al stond het toestel in de kamer ernaast kant en klaar opgesteld. Elisa zocht en probeerde: Vreemde klanken troffen haar oor! Eindelijk had ze, wat ze zocht. Ze zette de radio weer af en ging te rug naar de ziekenkamer, waar ze, zelf in koortsachtige opwinding, haar wacht bij de patiente hervatte. De koorts was iets afgenomen. Daar kwam de dokter terug, Hij wees op de klok. Elisa ging naar de aan grenzende kamer en schakelde in. Woordenin de Engelsche taal weer- klonken, - de zieke vrouw lag zon der eenig teeken van belangstelling - toen klonk een voorspel op klank- rijken vleugel, - een verrukkelijke altstem begon te zingen In angstige spanning waren twee paar oogen op de zieke gericht. Nerveus begonnen haar handen te bewegen, een gespannen trek kwam op het doodelijk vermoeide gelaat, pîotseling richtten zich haar oogen op de openstaande deur van de an- dere kamer, zij staarde met wijd geopende oogen in grenzenlooze verbazing en uit de diepste diepte van het moederhart welde een on- geloovig, van geluk vervuld gesta- mel Mijn kind? - Haar stem? Ze trachtte zich op te richten, Elisa en de dokter ondersteunden haar. Lied na lied weerklonk. Geen woord kwam er meer over de lippen der moeder. Met krampachtige handen hield zij Elisa onklemd. Maar haar oogen weken niet van de deur, als verwachtte zij elk oogenblik, haar kind daar te zien binnenkomen. De tonen van Brahms wiegenlied waren verstorven, nu volgde "Maria Wiegenlied" van Reger, - zacht ruischte een praeludium en in de ziel der eenzame moeder drong als balsem de warme, donkere stem; nooit klonken inniger de zoete woor den: „Maria zitzt im Rosenhag Und wiegt ihr Jesuskind. Durch die Blatter leise Weht der warme Sommerwind Zu ihren Fiiszen singt ein bun- ter Vôgelein „Schlaf, Kindlein, stisze, Schlafe nun ein. Zachtjes had de moeder meege- fluisterd, een zalig licht straalde ui haar oogen, toen werd dit stralende licht tôt een rustigen glans, de oog- leden sloten zich en meteengeluk- zaiige glimlach om de lippen zonk het moede hoofd neer. Ze had de stem van haar kind gehootd. "Maria Wiegenlied" had het arme, gekwelde moederhart tôt rust ge- zongen. Voorzichtig dekten de dokter en de trouwe verpleegster hun lieve zieke toe, die in een diepe, vredi- ge sluimering den weg naar gene- zing vçnd. Zachtjes legde de dokter den brief uit New York op het tafeltje naast het bed; morgen bij het ontwaken, zou die een goede medicijn zijn! Elisa ging naar de andere kamer en zette de radio af. Dankbaar streelden haar handen het gepoli- toerde hout: "Jij wonderding", fluisterde ze. "Jij bracht de redding (Nadruk verboden) KSSfi v. •■■:++'-•' J. SCHAÀPHOK, Mej. BEERTA, Sappemier. IMiMijlnHiisl.lIrt. POOL VOORJAARS AANBIEDING.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 4