JM TT* A. A. ELZ Él f. mmm (Mvti eeskanl lez. Moul laça- TeiRziilps mmeifeen TRIPLBXP Ouden van Dagen Autotocht LIEBEROM Rund- en Varkensvlees H.S.T. 1935 en Zomerfeesten Sappemeer. dat de tentoonstelling Zondag 30 Juni geopend is van des nam. 2 tôt 10 uur. demonstratie's van de Djiguiten Kozakken Land- en Tuinbouwbedrijven Sappemeer het plaatsen van arbeiders in het bedrijf ■f eigengemaakte Ook hoiiden wij steeds voorradit idifrtentie's et ss ils HP il mix ni iii x n Zaterdag 22 Juni '35 Reeds in 't jaar 1917 1 Meubelmakerij j 0r, BlUk Slagerij SCHAAKRUBRIEK. H.S.T. KOLHAM. het adres voor de beste kwaliteiten tu u r van da H. S. T brangt ilgwmsene kennis Plaatselijk Nieuws, Hoogezand. Te Groningen is geslaagd voor de nuttige handwerken mej. J. J. Libben- ga, alhier. De heer A.J. van Ringh Jr. alhier, die het vorige jaar het diploma behaalde van de Ned. Coupeursschool te Doetichem, heeft thans bij'n vakwedstrijd, uitgeschreven door het vak- blad „De Kleeder-Industrie", den 1 en prijs behaald, met diploma. Het bestuur van V.O.N.K. kan ook dit jaar met groote voldoening op de driedaagsche bazar terugzien. Het bezoek was groot, ook van elders. Zoo gaven o. m. blijk van haar be- langstelling de zustervereeni- gingen van Sappemeer, Delf- zijl, Appingedam, Groningen, Engelbert, Westerbroek, Veen- dam, Noordbroek, Zuidbroek, en Winschoten. Deongunstige tijdsomstandigheden in aan- merking genomen, was de of- fervaardigheid en de lotenver- koop zeer bevredigend en de stemming aldoor prettig en gezellig. Voegen wij er nog aan toe, dat de thee en koffie welwillend werd aangeboden door de fa. Van Nelle, alhier vertegenwoor- digd door de heer E. Bronsema. Hoogezand. Het feit, dat de voetbalvereeniging «Hoo gezand" eerste klasser is ge- worden, is voor B. en W. aanleiding, gehoord de ge- meentelijke sportcommissie, om de tribune op het sportterrein, die een lengte heeft van 15 M., uit te breiden tôt 30 M., door aan weerszijden vleugels aan te brengen van 71'9 M. De bestaande tribune voldoet niet meer aan daarvoor te stellen eischen, omdat zij voor- ziening eischt ter verkrijging van een betere kleed- en waschgelegenheid, aansluiting op de waterleiding enz. De kosten zijn begroot op f 1500, te compenseeren door hoogere opbrengst der verma- kelijkheidsbelasting,geschat op f 600, d. i. J/s meer dan tôt nog toe. Aan de Rijkskweek- school te Groningen zijn ge slaagd voor het examen nuttige handwerken de dames J. J. Libbenga en A. W. Kliphuis, beiden alhier. V H d ir 2! b; K w ei te lu er g< «1 de zii ge ke w; toi Ee Ee Ee Ee; Ee j de! 11 ger I me< per ter 1 der t sch inli keu die dan dee geh te van ver bev 2 tref de kor van tôt 3 zi]n aan de dez zon woi wijl hier Wij zijn niet het eenigst doch dlg adras voor Reparatlën, B Vakkundig Zulderstraat 134 TELEFOOI Agentschap v. «Oost-Goorechi worden zonder piijsverL wmaBBBniBmmmammBam le vert neherp coneurre "rdTERN'ATiONAL^ VCOiMENÎBOfdD VOOO VRED£ Ebi VRUMtlD ÛSOEP RS. Anti-oorlogspropaganda, die geen commentaar behoeft Van de 565 ingeschrevenen voor de lichting 1936teApel- doorn zijn er 193 afgekeurd. Volgens den dienstdoenden ge- neesheer waren de gevolgen van de gebrekkige voeding in de mobilisatie-jaren voor de meesten de reden, dat ze on- geschikt voor het vervullen van den dienstplichtwerden geacht. (N. R. Ct.) Eén dag van vernieling, jaren van wederopbouw. Geen macht der aarde zal ooit een mensch kunnen over- winnen, die zich van vrees heeft bevrijd. Officieele Mededeeling. f(KWlEK". Donderdagavond evenals voorheen trainen onder leiding van den heer Nijboer. Aile leden worden om 7 uur verwacht. S B. O. Morgen: V.O.G. II-S.B.0.11. Vertrek per fiets 1 uur. Voor de samenstelling van het Oost. N.K.V.twaalftal wordt Zaterdagavond 6 Juli op het Voorwaartsterrein te Veendam een proefwedstrijd gespeeld om 7.30 uur. De voor deze wedstrijd verkozen S.B.O.leden vertrekken om 6 uur per fiets vanaf café Boerma. Zaterdag 7 Juli spelen S.B.O. I en II twee vriendschappelijke wedstrijden tegen twee gecom- bineerde Voorwaartstwaalftal- len. Aanvang wordt nader bekend gemaakt. De Secretaris. Officieele Publication. Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie. Een peil-instrument. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en II uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER, 21—27 Juni. Geboren Grietje Eggedina, dochter van Berend Swiers en Egberdina Broekema Otto Jan, z. van Roelf Venema en An- nechine Janneke de Jonge Stijntje, d. van Otto Doddema en Johanna de Vries Geesie, d. van Leonardus Wilhelmus Kerdijk en Derkje Koetje. Ondertrouwd Jan Klaas Oudeman, 28 j. en Lotje Jager, 25 j., beiden van Sappemeer Geert Heidema 23 j. van Sloch- teren en Fennechien van der Veen 22 j. van Hoogezand Heiko Woltman oud 22 j. van Hoogezand en Sophie Lambeck 21 j. van Sappemeer. Getrouwd geen. Overleden Jacob Veerkamp, 80 j., man van Elizabeth Catha- rina Geling. HOOGEZAND, 21-27 Juni. Geboren Franciscus Jetsko, z. v. Pieter Pruis en Froneka Remkes, Martenshoek. Geert, z. v. Zwier Prijt en Grietje Beikes, Martenshoek. Hille- chien, d. v. Amel Siekmans en Trijntje Siekmans, Foxhol. Ondertrouwd Pieter Nicolai, Opende, en Hendrikje Visser, Drachten, onl. Hoogez. Onno Heerlien en Aaltje Sanders, beiden Kropsw., v. Royenstr. Gehuwd Harm R. Doesburg en Henderika Brouwer. Overl. Berend Hamminga, 76 j., laatst echtg. van Jetske Cazemier. Hendrik Maatjes, 77 j., laatst wedn. v. Frouke Duursema, overl. te Zuidlaren. SLOCHTEREN, 21—27 Juni. Geboren Hillechien Hinder- kien, d. v. J. Tamminga en A. Pelgrim, Slochteren Pie- tertje Grissenda, d. v. S. Zuur en G. S. van der Tuuk, Kolham; Tjakina Hinderika, d. v. H. Molter en J. van der Sluis, Slochteren. Ondertrouwd B. Lijnema, Garsthuizen, gem. Stedum, en L. Tinge, Siddeburen, gem. Slochteren V. J. Boer en G. Noordhof, beiden Hélium, gem. Slochteren. Gehuwd geene. Overleden Febo Wolgen, 49 j., ongeh., Hélium. Jantje Anje, 9 mnd., d. v. H. Nijveen en S. Broeksema, Harksfede. PREDIKBEURTEN ZONDAG 30 Juni 1935 Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur ds. Oldeman. Collecte. Sappemeer: v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuijzen. Kielwindeweer v.m. 10.30 ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek n.m. 7 uur ds. Oldeman. Engelbert v.m. 10.— uur geen dienst. Middelbert: v.m. 10 uur ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v.m. 9.30 uur (pl. t.) ds. Rensink. Vm. 11 u. Kinderkerk. Kolham: n.m. 2.uur o.t. ds. Dokter. Slochteren v.m. 9.30 uur (o. t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur ds. Siega. H.A. Hélium v.m. 9.30 uur o.t. ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur o. t. ds. Dokter. n.m. 6.30 uur de heer La Brijn. Noordbroek v.m. 10 uur ds. Sevenster. Zuidbroek v.m. 9.30 uur geen dienst. Geref. Gem. Sappemeer v.m. 9.30 uur ds. W. Tom. N.m. 5 uur ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer V.m. 9.30 uur de heer F. Faber. N.m. 5 uur idem. Schaaphok v.m. 9.30 uur de heer Hellendoorn. Noordbroek n.m. 7.— uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool Stootshorn v,m. 9.30 uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagsschool. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur de heer Reinholdt N.m. 5 uur idem. N.m. 7.30 uur Jong. Verg, Woensdag n.m. 7.30 uur Bidstond. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Te Den Haag slaagde voor het Rijkscertifi- caat le kl. radio-telegrafistde heer S. Roggen, alhier. Naar we vernemen, heb- ben Gedeputeerde Staten dezer provincie de school voor ge- woon lager onderwijste Kleine- meer in deze gemeente opge- heven. Aan de Landbouwhooge- school te Wageningen, slaagde voor het ingieurs-examen, de heer F. A. Edses, alhier. De kermis is ingeluid. Voorloopig is het voor het meerendeel de jeugd, die in de verschillende amusements- gelegenheden genieten van de heerlijkheden, die de verschil lende kramen en tenten bieden, het gewone voorspel, doch de komende dagen voor mede in verband met de H.S.T. een stroom van bezoekers verwacht, als nooit te voren. Moge het weer toonen allen gunstig ge- stemd te zijn. Hoogezand. Van de 6 can- didaten zijn voor het eind- examen aan de Bijzondere H. B. S. A.alhier, geslaagd L. S. Jonquière, 's Gravenhage, H. Nijlaan, Kolham, H. D. Scheepstra, Amsterdam, R. Sli- cher, Haarlem en H. Stolk, Zutphen. Dezen voormiddag viel het 3jarig zoontje van den fa- brieksarbeider Bartels bij de fabriek al spelende in de Kalk- wijk. De heer H. Blik, manu facturier, merkte het, ging on- middelijk te water en had het geluk het kind kort daarna behouden aan de moeder terug te geven. Uiterlijk hadhetjon- gentje geen abnormale verschij- selen ook al houdt het vuile water voor elken drenkeling een bedeiging in tegen het leven. Wat kunstzin, gepaard aan een kunstvaardige hand vermag bewijst een schilderij, vervaardigd door mej. Greta Wiegertjes en door haar ge- exposeerd in de étalagé van haar bekende zaak aan de Hoofdstraat. Het is de repro- ductie van een schilderij van een der Oud Holl. meesters, naaldwerk, waarin het onder- werp een huiselijk tafereel in oorspronkelijke kleuren en standen voortreffelijk is weer- gegeven. Men verzuime niet er kennis mee te maken. Kolham. Voor het op He- melvaartsdag gehouden Espe- ranto-examen is geslaagd voor Diploma A, de heer H. Bos Hzn. alhier, opgeleid door den heer N. Benntnga, H. d. S., alhier. Kiel-Windeweer. De poli- tierechter te Groningen veroor- deelde Dinsdag tôt een ge- vangenisstraf van een maand, den recidivist Roelof iH.die op 10 Maart j. I. op zoo'n ergelijke wijze de godsdtenst- oefening in de Ned. Herv. Kerk alhier verstoorde. Deze straf is de maximumsVraf op dit feit gesteld. «Ondernemende inwoners hebben een tentoonstelling georganiseerd om daardoor te toonen, wat men in de Veen koloniën op agrarisch, indus triëel en handelsgebied ver mag, en dat die zal slagen daaraan twijfelen wij niet", zeggen de eere-voorzitters, de burgemeesters Bartels en Jon keren, in hun voorwoord van den officiëelen catalogus. Welnu, hun vertrouwen is niet beschaamd. Daar gaat maar één roep uit over den opzet, de uitvoerfng, de orga- nisatie, en die is wat is dat ailes toch mooi. Wie, voora des avonds, het terrein nadert, komt in den ban van een won derlijke bekoring, die uitgaat van de rustige electrische ver- lichting van poort en poor tershuisjes, van de kleurenrijke schittering van de fontein rechts en links particulier initiatie trouwens van de rijk ver- lichte draaiende molen en mooien tuin van het hote Huizinga. En gevangen blijft in dien ban, wie eenmaal de poort is binnengegaan en voor zich ziet de fraaie gazons van het Oosterpark, geflankeerc door de kolossale standsge- bouwen met op den achter grond het Oud-Hoil. Markt- plein, ailes getrouw in stijl De kroon spant trouwens de vijfers, omzoomd met electri sche slingers, zich weerspie gelend in het rimpellooze water waarop in den stillen avond in het voile besef van zijn schoonheid en majesteit een zwaan voortdrijft verderop een zeilboot in vol ornaat, ailes te zamen een wondervol geheel, dat fraai afsteekt tegen gazons, bloemen en heesters op den achtergrond. Wie het heeft aanschouwd en doorvoelt, vertelt er van, en telkens wordt grooter de stroom der bezoe kers, die het wonder mee willen beleven. Bijzonder mooi zijn ook de verschillende stands: 114 bin- nen, 31 buiten met 6 in de Tuinbouwtent. Het is niet doenlijk ze aile te noemen en er de bijzonderheid van te vertellen, hoewel daartoe de verleiding groot is. Liever aeggen wij daarom Komt en overtuigt u. Toch willen wij een enkelen greep doen. De heer P. van Dijken, die beslag heeft gelegd op de stands 66 t/m. 68, exposeert zijn bekende Jaarsma-haarden, elders een rijke collectie tuin meubelen, zijn emaill. en huish. artikelen, daarbij speciaal onder de aandacht brengend de Kol- mastoomer, in de keuken voor elke zuinige en practische huis vrouw onmisbaar. Twee stands heeft defirma Ruding in bezit genomen om op duidelijke en overzichtelijke wijze te demonstreeren hoe rijk in haar drie magazijnen haar voorraad is in bedden en ta- pijten en wat daarbij behoort. Met iets geheel anders brengt de heer R. Mulder van Sap pemeer belangstellenden op de hoogte. Het zijn de C.L.M. Dieselmotoren, speciaal ge- schikt voor vrachtwagens en autobussen, die het groote voordeel hebben, dat ze niet trillen en een besparing geven van 75 pCt. Uitgebreide stands heeft de heer E. Huizing, die daarmee den goeden roep, die van hem als vakman uitgaat, van zijn meubels versterkt. Beenker's ljzerhandel ex poseert op no. 42 Demonver- gassers, Gereedschappen en Baltex Zongordijnen, mooi en practisch. Het Techn. Bureau Eekels vertelt van 't succès der heemaf- motoren, en maakt in verband daarmee de namen bekend van haar 17 scheepsinstallaties in 1935. Een aanbeveling is, wat de Regeering zeer op prijs stelt, dat de materialen voor 90 pCt. zijn van Holl. fabrikaat. Er tegenover vertelt de N.S.M. op fraaie en overzichtelijke wijze van haar bedrijf. Druk bezoek heeft de firma van Nelle, die in beide ge- bouwen over de voile breedte theerooms heeft ingericht, waar in gratis koffie en thee wordt geschonken. Royaal is ook de stand van Persil, het bekende wasch- middel, die dan ook bijzonder de aandacht trekt om haar inrichting en om de wijze, waarop de voordeelen van 't gebruik van «Persil" wordt gedemonstreerd. Zeer leerzaam is de drie- deelige stand der gasbedrij- ven te Hoogezand in vereeni- ging met die te Sappemeer: een moderne kamer met gas- haarden, gasfornuizen, stoof- ringen, stoofcomforen enz., die leeren hoe de ervaren huis- vrouw in de keuken met gas als 't ware met geringe kosten tooveren, doch vooral de ge- makkelijke en goedkoope wijze, waarop ook menschen met een bescheiden beurs in eigen huis een douche met water op elke temperatuur kunnen nemen. De heer H. v. d. Werff veroorzaakt met de expositie van een deel zijner artikelen der visschen dood, met een ander deel toont hij het adres te zijn voor liefhebbers van roei- en zeilsport. Zijn buurman, de heer J. H. Fellinger, toont een uitgezocht adres te zijn van lampekappen en kronen, stofzuigers en luxe- artikelen, in stand 16 op smaak- volle wijze geëxposeerd, en daarnaast is het H. Schaap, die als verte- genwoordiger van de «Union" het bewijs levert, hoe hoog de «Union" te Dedemsvaart de volmaking van motoren en rijwielen heeft opgevoerd. K. Bronsema, er onmid- dellijk naast, maakt mooie re clame voor zijn loog, die eigen- lijk geen reclame meer behoeft en hetzelfde kan feitelijk gezegd worden van de verfwaren enz. enz. van den heer J. Schaaphok op no. 50 aan den overkant, die speciaal voor Emanyll de aandacht vraagt. Spéciale aandacht vragen wfi nog in hal B voor de Garage Groeneveld, Hoo gezand, die maar even op 4 standruimen beslag heeft ge legd. Goede bediening, Goed betrouwbaar, Heel contant, vertellen die drie letters reeds lang van deze bekende firma, doch op deze expositie toont ze welke nieuwste Fordwagen ze verkoopt en demonstreert hoe voortreffelijk daarvan de onderdeelen werken. De heer E. Kooljr. in de onmiddelijke nabijheid bewijst door de geëxporteerde rijwielen stofzuigers en radioartikelen geheel^met zijn tijd mee te gaan in ieder opzicht. Niet,onvermeld mogen blijven de stand van «Het Groene Kruis", omdat zij uitsluitend dient voor een Jliefdadig doel, die van de gemeentelijke vak- teekenschool waarmee de direc teur, de heer Brinkman als een prachtige aanbeveling van die school bewijst tôt welke vorderingen de leerlingen het daar in den 4jarigen wintercur- sus kunnen brengen en ten slotte als curiosum de Alkmaar- sche Kaasmarkt, natuurgetrouw, van de firma Jellsema. Het terrein der buitenstands vormt een lustoord, voor wie zoekt naar de nieuwste machi nes speciaal op landbouw- gebied, hoewel ook anderen als zeilers en roeiers de nieuwste snufjes vinden kun nen, wat de fa. J. Koetse en Zn. bewijst. Vooral haar waterstand is origineel. Van velen, die de tentoon stelling bezoeken, hoort men de tuinbouwtent is het mooiste. Dat is te begrijpen. Verrukt blijft ieder even staan, voor- dat hij daar binnen gaat. Dat is het gevolg van den aanleg links van den heer H. C. Prenger, die daarmee toont een knap tuinarchitect te zijn, de miniatuurkas van de N. V. Kliphuis, houtwarenfabriek, met een schitterende collectie cacteeën, maar in het bijzon der de inzending van de Vei- lingsvereeniging, die de tuin- bouwproducten symmetrisch heeft gerangschikt, met een juiste verdeeling van tintenen kleuren, tôt een zeldzaam, schilderij op hellend vlak, waarin links en rechts de wa- pens van beide gemeenten en als waardige eventemi daarvan die van de landbouwhuishoud- school te Veendam, waar prac tisch wordt bewezen wat uit verschillende groenten, speci aal tomaten, komkommers en bloemkool kan worden bereid, en tevens hoe elke huisvrouw den kweeker kan steunen in zijn moeilijk bedrijf. Dinsdag is een offic. fokdag van koudbloedpaarden gehou den op het Sportterrein te Sappemeer. De deelneming in de ver schillende rubrieken was groot. Het toilet der paarden, de kleedij der begeleiders waren uitstekend verzorgd, het fok- materiaal was prima, zoodat de fokdag als zoodanig voor de voile 100 pCt. is geslaagd. Jammer was 't. dat de belang- stelling van het publiek, mede als gevolg van de drukkende hitte, niet grooter was. Op de renbaan te Sappemeer werd Woensdag eene keuring jehouden van ZwartbontRund- vee, waarvoor een prachtige collectie beesten was aange- voerd. Jammer, dat de belang- stelling van de boerenstand niet grooter was. Het verloop der H.S.T. is zeer bevredigend. Wel hadden de schitterende vee- en paar- denkeuringen op het Sport terrein te Sappemeer, waar typen van het beste fokmate- riaal elkaar de eer betwistten, een grooter belangstelling ver- diend, maar met het bezoek aan de tentoonstelling en haar amusementen gaat het cres cendo en aller verwachting is, dat dit crescendo de komende dagen sterk zal toenemen. Groot was ook het bezoek van schoolkinderen van Hoo gezand, Sappemeer en omge- ving, die voor één dubbeltje de gelegenheid kregen, hun kennis te vermeerderen en hun smaak te veredelen. Druk bezocht waren in de groote feesttent de uitvoeringen door het mannenkoor van Smedes' revue «Tecla" op I Woensdag- en Donderdag avond. Hoog zijn de verwachtingen gespannen voor het paarden- tournooi op heden Zaterdag- middag, waarvoor een enorm bezoek van heinde en verre wordt verwacht. De H.S.T. is op marsch en vastberaden en zeker is haar tred. FAVEUR. De groote Feesttent, die 1000 personen kan bevatten, was gisterenavond geheel ge- vuld, velen konden zelfs geen kaarten meer bekomen. Daar was Faveur met een uitge zocht programma. Prachtnum- mers waren er bij en wat ook van belang was Tholen en Van Lier hadden binnen kor- ten tijd de feeststemming er im Pluimvee-, Konijnen en Duivententoonstelling. Ter gelegenheid der H.S.T. in een der tenten op het ten- toonstellingsterrein te Hooge zand is een zeer geslaagde tentoonstelling gehouden van pluimvee, konijnen en duiven. Groot was het aantal inzen- dingen en de dieren waren bijna zonder uitzonderingen van prima ras en kwaliteit. Het bestuur bestond uit de heeren H. Zwiers, M. A. Bou- man te Hoogezand en E. Be- geman te Sappemeer. De jury vormden de heeren G. Baas, Winschoten, hoenders en watervogels S. Timmer, Groningen, konijnen en M. F. v. d. Vaart, Groningen, sier- en postduiven. De uitslag was als volgt Hoenders. ZilverenLauwer- tak van H.S.T.-bestuur voor hem die de meeste punten haalt A. Hulsbergen. Zilv. Med. voor de mooiste collectie èén kleur, één ras aangeboden door H. v. d. Werff J. J. Zijl ld. van de Boerenleenbank voor de mooiste coll. Ned. ras- sen J. J. ZIJL. Bertels Droogvoederbak voor de mooiste inzending Holl. hoenders Johan Keijl. Id. voor de mooiste inzen- ding_ Barnevelders A. Huls bergen id. Welsumers J. J. Zijl id. zilver- of goud Wy- andottes: ina Bouman; id. wit Leghorn E. Begeman; idem Leghorn L. Nanninga en id, voor niet genoemde rassen B. Harmsen. Holl. Hoenders. Zilver- laken haan en hen. Joh. Keijl; Zmart haan en id hen, B. Bos Barnevelders gezoomd haan en hen en trio, A. Hulsbergen; zwart, hen, dez., wit, dez. Welsummers haan, J. J. Zijl, hen, dez., trio, dez.' 14 kui- kens, dez. Australorps haan en hen J, Faber. Plymouth Roek koekoek, haan en hen, A. Hulsbergen. Wyandottes zilv. med. van de Gist- en Spiritusfabriek voor de mooiste coll. L. Nanning 25 Kg. Beumee's Ochtendvoer voor op één na de mooiste coll. Ina Bouman. zwart, haan, L. Nanning, hen dez., trio dez. zilver, haan, Ina Bouman, hen dez., trio dez. Rhode Isl. Reds, haan, D. F. Franssens hen, A. Hulsbergen. Leghorns, zilv. med. van N.V. Van Cacar en Zns., dist. voor de mooiste coll. H. Kuntkes 25 Kg. Beumee's Ocht.voer voor de mooiste op één na B. Harmsen. Ned. type, wit, haan E. Bege man, hen en trio dez. Buff. wit. haan H. Kuntkes, hen en trio dez. zwart, haan en hen en trio, I. Keit; andere kleur, haan, hen trio en 14 kuikens, B. Harmsen. Rheinlanders zilv. med. van firma Carp en Co., Rotterdam, voor de mooiste collectie, R. Veltman haan en hen, dez. Jap. zijdehoenders, haan, hen en rrio, B. Boer. Afd. Krielen. Zilveren lau- wertak van H.S.T. voor de mooiste collectie, W. Dijkstra. Holl. krielen, hen, J. Keyl, Ned. sabeipooter, haan en hen, J. H. Meijer. Sebrightler, haan, hen en trio, A. Hulsbergen. Java kr., haan, hen en trio D. v. Wartum. Wyandotte kr.haan H. G. Dammer, hen, D. van Wartum, vechtkr. hen, dez. Antw. baardkr. haan en hen, W. Dijkstra. Minorcakr., zwart, haan, hen en trio, dez. Or- pingtonkr., haan en hen, dez. Leghornkr., haan, hen en trio, dez. Langshankr., haan, hen en trio, R. Veltman. Parel- hoenders, haan, hen en trio B. Harmsen. Konijnen. Zilv. Lauwertak van H.S.T. voor de mooiste collectie L. Pijl. VI. reuzen, wit, ram, C. Hoiting. Nesten, C. Holthousen, geel, ram J. v. Hemmen Jr. Niet genoemde kleur, ram, J. Drayer. Nest, dez. Fransche hanghooren, ram, L. Pijl, voedster met jongen, dez. Eng. langooren, voedster, J. S. Nauta. Chincilla's, ram &n voedster, L. Keyl. Holl. kon., ram, J. C. A. Arkesteyn en Poolsch kon., ram, dez. Konijnen. Zilv. lauwertak van H. S. T. directie voor de mooiste collectie L. Pijl. VI. Reusen, wit, ram, C Hoiting nesten, C. Holthousen i geel, ram, J. v. Hemmen, Jr. niet genoemde kleur, ram, J. Drager; nest, dez. Fransche Hangoor- en, ram, L. Pijl voedster met jongen, dez. Eng. Hangooren v., J. S. Nauta Chincilla's, r. en v. R. Keijl Holl. Kon., r., J. C. A. Arkesteijn en Poolsch kon, r„ dez. Slerduiven* Zilv. lauwertak voor de mooiste coll. Jac. Sul- ter en grootte bronz. med. van Visser Co. Schiedam, voor op één na de mooiste coll. K. W. Springelkamp, Kroppers zilv. med. van H. Zwiers, Hoogezand, voor de mooiste coll. Jac. Sulter. In 17 verschillende rassen be haalde Jac Sulter de eerste prijzen, bij de Oostersche Rol- lers. Joh, Sulter en bij de Schoonheidspostdiuven, doffer en duif, G, van Maren. Postduiven. zilv. lauwer tak van H.ST. bestuur voor de mooiste coll. Gebr. Hof- ker zilv. med. van P. Spaak voor op één na de mooiste, G. v. Maren. Zwart kras f 2.50 voor de mooiste coll. G. van Maren, doffer; id., duif, id., rood of rood kras doffer, G. v. Maren, duif, gebr. Hofker; vaal, dez.; zwart, duif, K.W.Springelkamp; bont, doffer, G. Swint, duif, dez. ooievaarsgrijs, doffer, W. J. Kliphuis, duif, T. Smit en Show Toomers, doffer, K. W. Springelkamp. ADVERTENTIEN. Heden overleed onze lieve Moeder, Grootmoeder, Zuster en Tante TRIJNTJE LAN0EWEER, Wed. J. Bouma, in den ouderdom van ruim 87 jaar. Veendam, 27 Juni 1935. Uit aller naam J. BOUMA. Oosterbeek, Badhuisstr.10 Begrafenis te Sappemeer a.s. Maandag 1 Juli te 3 u. Samenkomst Café DIJK- HUIS. op Zaterdag 13Julia.e. Afreis 12 uur n.t. AANGIFTE vôôr 8 Juli a.s. bij N BENNINGA, B. KNOOP, J. v. d. LAAN of K. WOLDA. Het Comité. tegenover den ingang van het Kermisterrein Fijne Worst- en Vleeswaren. Tel. 271. Het Bestuur van H.S.T. herinnert er aan: dat de worden gehouden op de Renbaan te Sap pemeer des nam. 2 uur en des avonds 10 uur (by kunstlicht). Wordt bekend gemaakt dat werkgevers in bovengenoemde bedrjjven, die volgens de cir culaire van den Minister van Sociale Zaken van 7 Juni j.l. in aanmerking willen komen voor met subsidie van overheidswege, zich daartoe kunnen meldt-n ter GEMEENTE-SECRETARIE vôôr 6 Juli e k. De grootmeester in het schaken Rudolf Spielmann heeft onlangs een aardig boekje uitgegeven, getiteld Richtig opfern. Het brengen van een offer heeft in het dagelijks leven een heilig, een heroïsch karakter. Offers voor een principe wekken onze bewondering en onze eerbied ook al zijn we het met dat principe niet eens. Ook in het schaakspel wekken offers dergelijke gevoelens van bewondering op en zijn wij geneigd, een partij waarin door een fraai offer de overwinnig is behaald, hoger te taxeren dan een positie-partij, ook al is die uitmuntend behandeld. Hieronder volgt een partij met een schijnoffer op de 7e zet van wit. Wit Dr. Offergraag. 1. e2e4 e7-e5, 2. Pgl—f3 d7d6, 3. Rflc4 h7—h6, 4. Pbl—c3 Pb8—c6, 2e. Hoe staat wit er materieel voor als zwart het offer wei- gert? Zwart Dr Neemniet. 5. d2d4 Rc8-g4 6. d4Xe5 Pc6Xe5, 7. Pf3Xe5 le. waarom mag zwart dit offer niet aannemen mm a" m a b c d e f g h ln opg. elf is iets vergeten. Na Pglf3 kondigt zwart in drie zetten schaakmat aan 6f een overwegende stand. Hier had moeten staan Na drie zetten kan zwart schaakmat zetten of een overwegende stand forceren. f Schaakmat kan ontstaan Zwart e f 3 f Wit K d 1 D e 1 f K e 1 f2 schaakmat. Blijft dus de vraag Na wit Pgl—f3 aan te tonen, dat, wan- neer wederzijds de beste zetten worden gedaan, zwart na drie zetten overwegend staat. Ieder, ook die al een oplossingvan opg. elf heeft ingezonden, die eventueel foutief was, wordt verzocht de oplossingen van opg. 11 en 12 in te zenden voor a.s. Donderdag aan „Raads- heer" Bureau Oost-Goorecht, Sappemeer. Tweede blad Si toi be tel W(

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 2