Fi De s "tl «ET 6RAFW1B11 HlWlEi Il Nsuthaiidsl il E TEI HUE IHUI (Hsrinuknet) M 75 notant liez. Hoainaio Teakplaten, Java- Teakzvalpea es -Doiken. Mooie eiken Slaimen. TRIPLEXPLâTBN F MARTENSHOEK. i 3 cts. Sigaar als de ERBA H.TEUBEN Noorderstr 58 SappemeerTel 264 BEN ES' C1GB0BEI L. KOLLEE jEN GELIIKSDAG So Naaimachine. Een Advertentie Huurboekjes - T. K. KREMER. Zo'n kwallteit's Waarschuwing. A-Kerkstraat, GRONINGEN. G In IsYert scherp concîirrasrand. nit voorraad de laagste prijzen, heb ik nos nooit gerookt L. G. LUTTMER, geptaatst in dit blad, wordt in meer dan 8000 crmiinen gelezen prima kwaliteiten. Officieele Publicaties. tiîim 9 Ook i M o d Gabai Europa' U hoori Prach Iichte ei voor Rij CHARL Haat is e sterk kan m< bewerken. 1 sterker dan wel hij zijn ker was ge geleden had. Ze waren samen op k Léon had he dat Charles een soort sla lfet zich doo het werk hem hee zijn strafwer rebelleerde. of trap deei pijn. Ook h: met het hoof den, tôt hij t weer even e erin gestopt, achtereen. Ee een beetje te hij Léon nie toen kwam de zaakte lek van school g hem bevrijd. derde hij vo was hij een se Later ontm< bij het Etamine voor Gordijnen 7, 9, 12 et. 90 en 100 cM br. 9, 12, 15, 18, 22 Cocoslooper 25 29, 32, 42 Maljes 28, 32, 35 Vloerbedekking 183 cM breed 34 mooie dessins 45 Balatum 59 Bouclé en Pluche Loopers 52, 59, 62, 72 Nieuwe Gordijnstof, 120 cM br.. 29, 42, 52 Pluchette, 126 breed, extra zwaar 80 Afgepaste Qordijnen. Gordijn Fournituren. Bouclé Karpetten 3X4 els f 10 80 3l/sX4Vs els - 14 40 Chinamatten spoigoedkoop. Ledikanten f 5 40, breede zijkant f 7 90, f 8 25 Opklapbedden f 5 25, f 7 25 Zware Dekens 150/200 f 1 58 Halfwol Dekens - 2.65 Zuiver W. Médaillon Dekens - 6.90 Kapokbedden, prima 2 pers - 6 25 Kapokkussens f 0 95, - 1 15 Veeren Bedden f 12 90, - 18 00 Veeren Kussens f 2 00, - 3 25 Wolmatrasslellen 3 deelig met schuine peluw en 2 Kapokkussens - 11.50 Kapok Matrasslellen, ailes compleet prima prima - 29.00 Staaldraadmatrassen 2 persoor.s t 3 90, f 5 75, - 7,40 Matrasdekken f 0 79, - 0.94 Gevulde Miirasdekken 2 persoons f 1 95, - 2 65 Extra mooie Kinderledikanten zalm, ivoor f 4 90. 5.45, 5 90,7 25,8 75 Voor aile voorkornendo zoowel in eenvoudige als moderne uitvoering, is het gosdkoopste adras In 't Noarden Stesnhauwsrij Meerweg 28 FOXHOL Hardsteenen Grafpalen com pleet f 22 en die kan men alleen kopen in het Slgarenmagazijn van Als U wist hoe gezond is, zou U ze altijd in Uw Koffie gebruiken. Wees voorzichtig met het koopen van een Wij hebben plm 30-jarige ervanng en de alleenverkoop van een der allerbeste fabrieken. Wjj blijven 10% korting geven op onze lage prijzen op alla Hand- en Trapnaai- machines. Een le klas Gritzner Trap- naaimachine, met kast, kost nu slechts f 85.00 10 pCt. is t 76.50. Inzinkmachines 15% en kast- machines 20 pCt. korting Modistes en vereenigingen, handelaarsprijzen. Iedere machine wordt 15 jaar schriftelijk gegarandeerd en een maand op proef geleverd. Oude machines wor-den gaarne i n g e r u i 1 d. Reparatie inrichting voor alie soorten. KINDERWAGENS van Delft en andere, grootste keuze, laagste prijzen. Oosterslraat 27. Tel. 3336. GRONINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HOOGEZAND doen te weten, dat door den RAAD dier gemeente in zijne ver-, gadering van 25 April 1935 is vastgesteld de volgende veror- dening VERORDENING op de heffing.van opeenten op de gemeentefondsbelasting in de gemeente Hoogezand. Artikel 1. Er zullen voor het belastingjaar 1 Mei 1935 tôt en met 30 April 1936 ten behoeve dezer gemeente op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting worden geheven 75 opeenten. Artikel 2. De opeenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het Rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 3. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van 4 Augustus 1930. Vastgesteld door den Raad der gemeente Hoogezand in de openbare vergadering van 25 April 1935. De Secretaris, De Voorzitter, (get.) G. ZWIERS. (get.) D. BARTELS. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 7 Juni 1935 no. 54, onder aanhaling der invorderings van 4 Augustus 1930. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6 Juli 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (D. BARTELS. De Secretaris. G. ZWIERS. door MATT TAYLOR. John Daly was een echte geluks- vogel. Er was hem een onbegrijpe- lijk wonder overkomen hij, jonge lummel die z'n studies nog niet eens voltooid had, werd van de Universiteit pardoes middenin het zakenleven gelanceerd Van de be- trekking bij het nieuwe filiaal van de Atlas Maatschappij kon hij zeker zijn. Hoe dat in zijn werk was ge- gaan Hij had het heel eenvoudig klaar gespeeld tôt den ouden Sylvester door te dringen, tôt dien almachtigen genius achter de cou- lissen, die de Atlas Maatschappij en nog wel een dozijn andere on- dernemingen in zijn hand had en tôt wien voor gewone stervelingen iedere toegang was afgesloten. Of het nu de vrijmoedigheid van den jonge man was geweest. die den ouden heer Sylvester bewogen had hem te helpen, of dat hier louter een gril van den geweldige een be- slissende wending bracht in het lot van een medemensch, wie zal het zeggen „Ik geef nooit introducties," had Sylvester bij de aanvang van het onderhoud verklaard. Daarbij had hij John Daly, die voor hem stond, met welgevallen van het hoofd tôt de voeten opgenomen. „En als ik het al deed", had hij er een oogen- blik later aan toegevoegd, „dan zou het in elk geval niet van de daken rondgebazuind behoeven te worden, Wij begrijpen elkaar, jonge man Mooi, we zullen zien, wat eraan te doen is. Hoe heet U ook weer John Daly Goed, ik zal Uw naam aan de centrale doorgeven, aan Griffith dan kunt U zich daar in den loop van de week eens laten zien. Hoeft inijn naam niet te noe- men, is overbodig." En toen had de industriekoning een telefoongesprek gevoerd, dat John Daly ademloos had aanghoord. „Heb hier een jonge man, die mij ter liarte gaat John Daly heet hij. Hoe Ja, klopt Daly. Zorgt U ervoor. dat hij aan het juiste adres komt... Gebruikt hem op een geschikte plaatsja, het filiaal in Spring- field zal het best zijn Maar U laat mij er buiten Wat Ja, in orde, klaar „Gebruikt hem!" had de geweldige gezegd Niet zooiets als „U zoudt mij een genoegen doen, als..." of „als het geschikt kan worden Neen, kort en bondig gebruik hem had hij gezegd een strikt bevel, dat onvoorwaardelijk doorgegeven zou worden en waarvan niematid naar het'hoe en waarom zou durven te vragen. Vast stond alleen, dat de naam John Daly" een magnische klank zou hebben, wanneerdegeen, die dezen naam droeg, ter plaalse zou verschijnen. Twee menschen op de wereld moesten in den kortst mogelijken tijd van zijn ongehoord geluk op de hoogte gebracht te worden. Eerst natuurlijk Jenny. Wat zou die ervan opkijken Jenny zou het bericht ze ker onmiddellijk in vollen omvang begrijpen zooals John zelf, dat sprak vanzeif. Jonge liefde van thans ge- draagt zich anders dan in vroeger tijgen. Al is ze nog zoo echt en vurig als in John's en jenny's geval, toch behoudt ze steeds iets gereser- veerds, iets getemperds, zooals het bij den tijd en zijn nooden past. In lang vervlogen zorgelooze dagen kon een verliefde jonge man zich op zichzelf en de wereld verlaten. Zonder meer kon hij tôt de uitver- korene zijns harten zeggen „lk kan die betrekking op mij nemen en jaarlijks zoo en zooveel overleggen". Tegenwoordig was dat uitgesloten. Je kon soms urenlang zitten te pie- keren en te tobben, hoe je toch eindelijk je doel zou kunnen berei- ken en of het je eindelijk wel ooit bereiken zou. Het werd John warm te moede bij de gedachte, dat hij nu met Jenny plannen zou kunnen smeden, zonder zichzelf lichtzinnig en dwaas te voelen. Dan was daar verder John Daly Sr., die er zeker niet minder recht op had, van de blijde mare in ken- nis gesteld te worden. De glim- lach verdween van John's gezicht, toen hij aan zijn vader dacht. Voor John Daly was twee jaar geleden, toen bij de groote bankkrach zijn oude firma was meegesleurd, de wereld ingestort. In enkele maan- den was de krachtige, levendige, doelbewuste man van de daad tôt schuwe, onzekere, onbruikbâre oude man geworden, die onder het lood- zware gewicht van noodgedwongen lediggang zienderoogen verviel. De eene steunpilaar, die hem vrij en zelfbewust door het leven had doen gaan, zijn zelfvertrouwen, was hem ontvallen en zoo sleepte hij tus- schen de puinhoopen van zijn in- j eengestorte wereld zijn leven voort, een nutteloos bestaan, Een teedere blik kwam in de oogen van den jongen John Daly. De vader was niet op de véranda. Gewoonlijk zat hij op dit uur in zijn gemakkelijke stoel, verschanst achter zijn morgenkrantje, als vreesde hij van de straat af gezien te wor den, geheel verdiept in zijn lectuur, waarvan hij zich geen letter liet ont- gaan. Vandaag was zijn plaats leeg. John snelde het huis binnen. Hij vond zijn vader op zijn kamer, pas geschoren en met zijn beste pak aan. De jonge John kon zijn oogen niet gelooven, het was hem,alsof hij een jaar was teruggeplaatst. Hij zag in den geest den vader voor zich zoo als hij toen als zakenman van naam en standing in de dagbladen afge- beeld had gestaan, - frisch, jong, veerkrachtig. Een iichte blos lag van daag over het verstoorde gezicht gespreid, en aan zijn levendige, vlugge bewegingen was het te be- merken, dat er in de ziel van John Daly Sr. ingrijpende veranderingen hadden plaats gegrepen. Vader en zoon begroetten elkaar hartelijk. „lk breng de lente mee, Vader", begon John Daly het gesprek. „lk moet nameiijk iemandinde stad gaan opzoeken," voegde hij er veel- beteekend aan toe. Het stond nu voor hem vast, dat zijn vader nog vôor Jenny het groote nieuws te hooren zou krijgen. De vader knikte vluchtig. Blijk- baar had hij aan de woorden van zijn zoon niets bijzonders gehoord. „Dan kunnen we samen in de stad lunchen", zei hij nerveus. „lk heb wat op het oog, ik moet dadelijk naar de stad". Hij bracht zijn hand nogmaals onderzoekend naar zijn dasknoop en overtuigde er zich in den spiegel van, dat zijn jas in de schouders goed viel. „Een vriend van me heeft me nameiijk opgebeld en me een tip gegeven. Ik heb be- sloten, de zaak te onderzoeken. Maarhij hield op, de vonk in zijn oogen doofde - ,,'t zal wel weer hetzelfde liedje zijn als altijd". De jonge John keek met opwel- lend medelijden naar zijn vader. „Dat kun je nooit weten", zei hij zacht. Nooit tevoren was het met zoo schrikwekkende helderheid tôt zijn bewustzijn doorgedrongen, hoe oud zijn vader eigenlijk was gewor den. „Voorloopig is er nu in elk geval weer een sprankje hoop''. Daly Sr. knikte. „lk word al^auw vijftig. „Men beweert, dat dat oud is. Wonderlijk is het, op hoeveel ma- nieren de menschen je dat aan je verstand kunnen brengen, zonder het kind precies bij zijn naam te noemen. Maar ik wil het toch nog een keer probeeren". Hij strekte zijn rug en kneep de lippen opeen. „Tot nog toe verbeelde ik mij altijd," ging Daly voort, „dat een man van mijn leeftijd niet meer opnieuw van voren af aan kon beginnen. Dat is nu voorbij. ik heb weer hoop, en het verlangen laat me niet meerlos, om het nog eens zoo ver te brengen als toen, voor de catastrophe, je weet wel." Hij streek met de hand over het voorhoofd. „Het gaat om een post, waarvoor een jonge kracht verlangd wordt, maar vijftig is toch nog jong." Zijn blik werd onzeker. „Als ik de menschen maar zoover krijgen kan; dat ze dat inzien!" „Dat kun je zeker", viel zijn zoon hem vlug bij. Instinctief voelde hij, dat hem hier het laatste restje moed in zijn vader getoond werd, dat John Daly Sr. zijn laatste reserves in het veld bracht. Daarachter stond het niets. „Je kunt 't Vader", her- liaalde John hartstochtelijk. Daly Sr. staarde naar den grond. Zijn stem klonk onvast, had aile klank verloren. „Als ik 't niet kan jongen, als ik 't niet kan Zijn zoon legde vast de hand op zijn vaders schouders. „Misschien is het wel een geluksdag voor je, Vader, voor mij ook misschien, voor ons allebei, Vader. Weet je, ik wil nameiijk „Het gaat om de Atlas Maatschap pij", viel zijn vader hem in de rede. „Ze hebben in Springfield een nieuw filiaal geopend". De druk van zijn zoons hand ver- slapte, vragend keek Daly Sr. op. De arm van den jongen man viel slap neer. Langzaam liep John naar het venster toe. „Om de Atlas Maatschappij" herhaalde hij werk- tuigelijk met heesche stem. „Een ongeloofelijke tip. Personeel hebben ze genoeg, en toch kunnen ze nog iemand gebruiken. Voor verkooper zal ik toch nog wel deu- gen, geloof je ook niet, Johny „lk ik ben overtuigd, vader, dat je ze nog allemaal in de scha- duw stelt", antwoordde de jonge John met afgewend gezicht. Bij de deur keek de vader nog eens om. „In elk geval weer een straaltje hoop." John trad van het raam terug. Op de kantoren van de Atlas Maat schappij wachtten arbeid en een positie op een zekeren John Daly. Dat was ailes. Vragen zou niemand steilen. John keek zijn vader met stralende oogen aan. Zijn eigen hart was vol moed en hoop. Hij wist, dat eens het uur voor hem zou kpmen, al was nu deze kans ver loren. De jeugd krijgt altijd haar kans. Alleen is de tweede aanloop wat moeilijker. „God zij met je, vader!" John stak Daily Sr. de hand toe en keek hem met klaren blik vast in de oogen. „Ik wil wedden, dat je 't zaakje voor elkaar brengt." John wachtte tôt zijn vaders stap- pen in het trappenhuis waren weg- gestorven. Toen snelde hij hem achterna. Bij het tuinhek haalde hij hem in. „Zeg vader, een oogenblik" hij hield hem bij den arm terug. „Daar viel me zoo juist iets in. Ik heb een paar dagen geleden ergens ik kan me niet meer herinneren waar het geweest is hooren ver- tellen, dat bij de Atlas Maatschappij een zekere Griffith de rechte man voor personeelsaangelegenheden is. Er moet nog een ander zijn, die evenveel te zeggen heeft, maar met Griffith moet er beter te praten vallen. Als ik jou was, zou ik me maar bij Griffith laten aandienen." „Dank je, Johnny, 't kan zijn, dat je gelijk hebt. Op naar Griffith dus. Tôt straks, jongen!" „En, vader", John liep nog eenmaal achter hem aan „vertrouw nu maar op mijn voorgevoel, hoor Ik voel 't, vandaag is het een ge luksdag John Daly's geluksdag (Nadruk Verboden.) slechts 2 dagen dunrt onze Roffer-Reclame. I et*«wtW EXTRA AANBIEDING. RUDING I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 4