4 HEDEN ZATERDAG Tricot Dames Directoirs 35 et Bekleurde Tricot Daines Hemden modem gewerkte Tricot Zijden Onderjurken 11.18 LINGEIIE razend koopje. prima flanel Dames Onderhemilen Extra koopjes Buitenpoon Solide fijne 2 rij Daines Sportmanteltjes G. HEWSEN, Sappemeer ruimt ailes op BU Zwempakken Schorten Corsetten Kousen BEGINT DE BIJ Om plaats te maken yoor de nieuwe Winterartikelen en onze gewoonte getronw, de oude voorraden totaal op te ruimen oui elk seizoen weer met een gelieel nieuwe collectie voor den dag te komen, bieden wy thans onze nog voorradig zijnde Zomer Ariikelen abnormaal goedkoop aan, terwijl wij ah byzonder Àttractie extra goedkoope partij Tricot en Wit Goederen a&nbieden. âJles te noemen is ondoenlijk, onderstaande is slechts een greep uit het vele SL O O P E N L A K E N S Flanellen Meisjes Nachtjaponnen S TO F J E S VITRAGES Beddegoederen M ■■HnNHHHHMraBmnaMMH H L X o o 2 S PO H rn Z cn a o m me: ST, luk Slo N van goei zich had voel gen ken in c Z vedi docl allé* viel bew trou en wari elka tôt I inee die wen zijn tend 20- hij t sabe gest gaar niet nen het, Di vol i Extra goedkoope partij zware donker gekleurde Zeer fljne gekleurde Tricot Zijden Dames Directoirs 49 et. Pracht gekleurde Interlock Dames Directoir 59 et. Qroote partijen prima zwarte en gekleurde Tricot Kinder Directoirs 10 et. 4- kleine stijging per maat. Tricot Zijden Kinder Directoirs in maten 25, 30, 35, 40 en 45 ult- zoeken 19 et. (Jansen en Tilanes 29 cent) Fljne gekleurde en witte Interlock Dames Hemden 44 et. Extra fijne Tricot Zjjden Dameshemden 98 et. Restanten Tricot Meisjes Onderjurken in 80 cM. lang voor 19 et. Zeer iijne gekleurde Tricot Zijden Dames Onderjurken 68 et. Zwaardere gekleurde Tricot Zijden Dames Onderjurken met ronde hais zeer fijn 88 et. Charmeuse Zijden Dames Onderjurken met gebord. passen 98 et. Gsheel lets niauws Interlock Jongens Ondrrbroek met Elastieken boord 25 et. Zware kwaliteit Interlock Jongens Hemden extra koopje 29 et. -j- 5 et. stijging per maat. Prachlvolle zware kwaliteit lange Flanellen Heeren Hemden 68 et. en f 1.08 Heeren Interlock Hemden met en zonder mouwen. Broeken met ove slag en elastiek in kort en lang zwart en gekleurd 18 et. -|- 5 et. stijging. Witte Katoenen Meisjes Onderjurken met borduursel 19 et. -f- 3 et. stijging per maat zoodat een groote 60 cM. maar komt op 26 et. Pracht witte Katoenen Dameshemden met borduursels 39 et. Verder zeer fijne Dameshemden 68, 78, extra groote maten 86, 89 et. Partij ongebl. Dameshemden voorsiuiting en korte mouw met Feston 39 et Zware Gebl. Qraslinnen Dameshemden met en zonder mouw 98 et. Witte Gefestonneerde Sloopen 29 et. Extra zware Qraslinnen Sloopen 35 et. Extra groot koopje Prima Qraslinnen Sloop met prachtvolle schulpfeston 36 et. Zeer fijne Katoenen Sloop met Borduursel 42 et. Zware Qraslinnen Sloop met Entredeux Qoeden Nacht voor 59 et. Kleine partij zeer fijne Geborduurde Sloop met Ajour groot koopje 54 et. Congo linnen Lakens 59 et. Graslinnen Lakens 3x/4 El zware gefestonneerd 89 et. Extra zwaar Qraslinnen Lakens 3x/4 El 98 et. en f 1.18 Extra fijn zwaar Laken met Ajour bx/4 El f 1.48 Qeborduurde Laken Qoeden Nacht f 1 65 Buitengewoon goedkoope aanbieding effen gekleurde Flanel met pompedour garneering voor 38 et 8 et. stijging per maat. Dito effen Flanellen Kinder Pyama's 68 et Effen Gekleurde Flanellen Dames Nachthemden met lange ingezette mouw en pompadour garneering prima kwaliteit 98 et. Qestreepte Flanel Dames Pyama's f 1.75. Zeer fijn Effen Fianel Pyama's f 1.85 f 2.18 Zeer chique Kat. Pyama gebloemde jassen met effen broeken f 1.68 Reuzen koopje met voorsiuiting en ronde hais 48 et Geheel iets bijzonders Beste Flanel Heeren Pyama's f 1.48, f 2.48 Hlerin ruimen wij onze gohaela voorraad op Pracht Dames Fantasie Schortjes voor 39, 48, 58 et. Dames Reform schorten f 0 98. 1.08, 1 18 Dames jasschorten 98 et. Partij pracht Qordels met 4 jarretelles 25 et. Voorts pracht Corseletten Buikbanden en Corsetten f 1 25,1.50,1 75 Pracht, iets beschadigde, Dames Kousen reuzen koopjes 29 et. Beter geplatteerde Dames Kousen 39 et. Extra fijn geheel zijden Dames Kousen nog enkele kleuren 48 et. Fijne Dames Kousen ma'zijde met Fille d' ecosse van f 1 60 nu uitzoeken 98 et Fille 'd Ecosse Kinder Kousen 16 et -f 3 et. stijging SOKJES ruimen wij de geheele voorraad belachelijk goedkoop op Een partijtje Stofjes voor Kinderjurken, Chiler Hemden, Blazers enz. echte kleur en zeer sterk 10 et Pracht Lingerie Katoen 12 et. Effen Tobralco 16 et. Zijden Chantung 15 et. Witte Matting 18 et. Onze bekende Zijden Lionaise 39 et. Crêpe Qeorgettcs moderne dessins 58 et. Viisco 35 ct- Wollen Mousselines 39 et. lx/s El breede Wollen Stoffen 48 et. 2 El breed Wollen Stoffen van f 1.25 nu voor 89 cf. Qeel Katoen thans 6 et. Qebleekte Katoen 8, 10, 12, 16 et. Prima Qraslinnen voor Hemden en Sloopen 16 et. 10/4 breed Qraslinnen voor Lakens 28 et. Pompadour waschecht prima kwaliteit zeer geschikt voor Oordijnen en Dekenovertrek van 36 et. nu voor 16 et. Reuzen aanbieding prima Handweefstof van 65 et. voor 39 et., van 48 voor 28 et. thans buitengewoon goedkoop. Qeruite Marquisette 8 et. Qestreepte Marquisette 13 et. Fijne Effen Marquisette's 18 et. Pluchette's 48, 58 et. Kapok Tijk 32 et Veerdichte Tijk reuzenkoopje 80 et. Gebloemde Bedkleeden f 2 48 Bonté Sloopen (prima Keper) 39 et Pracht zware Qeruite Duitsche Lakens 98 et. Gebloemde Wollen Dekens f 2.95 Zeer fijn zware Zuiver Wollen Dekens f 3.90 Dito extra groot f 4.90 Buitengewone Groote zware Dekens f 6 50 Qestikte Dekens iets beschadigd. Extra koopjes. St. dr. Matrassen syst. Auping 2 pers. 2 deelig f 345, dito extra solide f 5.90 Ledikanten extra goedkoop 2 pers. f 3 90, f 4.50, f 6 00 Flanel 9, 11, 14, 18 et- Eenige stukken extra voordeelige gebleekte Stof voor Luiers van 40 thans 18 et. Hospitaaldoek rose 50 et. Wollen Wiegedekens 68 et. Voorts pracht Theedoeken 4 et. Waschdoeken 4 en 8 et. Badhanddoeken 9, 12 et. Extra groote Baddoeken 25 et. Pracht geruite Handdoeken 12, 18 et. Aie spéciale Attractie of Klettervesten voor f 3.25 Zeer veel grootere en kleinere partijtjes Wollen Garen extra goedkoop Partij Handweefstof Tafelkleeden met franje spotgoedkoop 79 et. Qestreepte Boodsehaptasschen met franje 28 et. wm :-r-: ELSA KAISER. (Nadruk Verboden.) Als iederen dag ging Lissete naar de repetitie,, nu al vijf jaar lang Maar altijd nog was zij een verza- inelnaam op de theaterprograma's, „volksvrouwen", „danseressen", dameskapel", „gasten". Slechts bij gala-uitvoeringen en opera's waarin een groot aantal medespelers noodig waren, als Tannhatiser of Parsifal of een moderne, kreeg ze een kleine roi te zingen, nu eens als een schild- knaap, dan weer als één of andere jonge maagd, doch daar geen ster- veling haar bij zulke kleine rolletjes ontdekte, verdween zij weder onder de groote groep. Mijnheer Servaes, de directeur van het gezelschap, had, als vele theater- directeuren, finantieele moeilijkheden en groote zorgen, om hieraan tege- nioet te komen besloot hij inplaats van een kostbaar gemonteerde opéra, een operette op het program ma te nemen, weliswaar een groote operette met zware zangpartijen, maar tôch een operette. Ook hierin had Lissette weer een rolletje on der de koristen. En daarmee vervloog voor goed haar hoop om eens een groote roi te mogen spe- len. Zij stelde zich thuis, in haar bescheiden kamer schadeloos door de beroeinde eerste kracht van het ge zelschap, Mevrouw Elvira Lason, te iiniteeren en haar geheele roi bij haar oude afgespeelde piano in te studeeren. Dit ailes enkel maar voor haar eigen plezier, want het was iinmers toch altijd mevrouw Lason die de bloemen en het ap- plaus kreeg en zij, Lisette, bleef het eenvoudige koristje. Qeen bloempje, geen doos bonbons was haar ooit toegezonden en Lissette's eenige eerzucht was nu nog maar om bij de repetities de beste te zijn. Zij maakte nooit een fout, zij verzuimde nimmer en kon de muziek droomen, terwijl geen danspas verkeerd door haar werd gezet.. Daardoor kwam het dat iedereen haar vertrouwde, van- af den inspeciënt tôt den directeur, die haar, tusschen twee haakjes ge- zegd nauwelijks kende. Ja, zelfs de brandwachts en tooneelknechts ver- trouwden op haar. Maar wat had de kleine Lisette hieraan Niernand luisterde werkelijk naar de fluweel- zachte stem die zoo zuiver zong, misschien alleen de brandwacht. De teedere weekheid van haar niet omvangrijke, maar gevoelvolle stem ging in de massa verloren. Nietnand gaf zich moeite haar méér te doen leeren, zij was goed in het koor en daarmee basta Men vorderde snel met de repeti ties van de groote rijk gemonteerde operette. Het was geen operette als er zoovelen zijn met het bekende en vervelende happy end, het was een geheel nieuw gegeven. Aan het slot kwam de groote scène waar de ongelukkige eenzame vrouw het doodende vergif natji en met een, technisch zeer moeilijke, aria af~ scheid van het leven nam... Mevrouw Lason speelde de hoofd- rol. Tijdens de generale repetitie zat de schrijver met den componist op de eerste rij in de zaal, de diri gent maakte zich warm achter zijn lessenaar en ook de directeur was aanwezig. De hoofdpersonen stonden op het eerste plan vlak voor het voetlicht dat echter niet brandde en tusschen de coulissen stonden de koristen en wachtten. Het ging ailes prachtig en iedereen was tevreden. Het ge heel zat er goed in. De première had het verwachte succès en daar- na nam de gevierde Elvira Lason avond aan avond het doodende ver- vergif. En avond aan avond Lisette vol spanning tusschen de coulissen en luisterde naar de voile stem, die met telkens afgebroken zinnen het zoo moeilijke afscheidslied zong. Reeds dertig malen had Lisette achter de coulissen vol spanning geluisterd en gretig gekeken naar Elvira Lason als zij aan het slot buigend en glimlachend de uitbun- dige hulde van het publiek in ont- vangst nam. En telkens moest Li sette denken „Stel eens, dat me vrouw Lason niet meer opstond, dat het beetje suiker werkelijk vergif was Wel probeerde Lisette deze ge- dachte te verdrijven, maar zij kon er niets aan doen dat deze telkens weer opnieuw bij het kijken naar de slotscène in haar opkwam. Zij had deze scène voor zichzelf goed ge- repeteerd en kon haar precies zoo zingen als mevrouw Lason. Waar- ora zij dit gedaan had, zou zij niet hebben kunnen zeggen, of het moest zijn om die steeds terugkeerende gedachte. De vijf-en-dertigste opvoering zou een galavoorstelling worden, de zaal was dagen van te voren uitverkocht, want de directie had een nieuw stuk aangekondigd. Het scheen nu dat ieder die de operette nog niet had gezien, zich haastte om de schade in te halen. Juist was de directeur, tegen zeven uur in de avond, in zijn kantoor binnen gekomen of de portier bracht een telegram. Het kwam van Elvira Lason en luidde „Aangezien u nog steeds uw belofte om mijn salaris te zullen verhoogen niet bent nageko- men, kan ik vanavond niet optreden. Het is mij onmogelijk in de japon, die ik reeds 34 maal droeg, nog eens te verschijnen. Elvira Lason." De directeur rende woedend in zijn kamer heen en weer. „Haar ontslag kreeg ze, daar kon ze opaan, maar wat nu vanavond te doen? Zeven uur, een uitverkocht huis en geen Lason Hij schelde. De régisseur kwam met den dirigent en den inspeciënt aanloopen. Daar, leest u eens brulde de directeur en gooide den régisseur het telegram toe. Is het geen schan- daal, wat? Haar ontslag krijgt ze, maar wat moeten we vanavond doen?! De régisseur wist geen raad. De directeur snauwde. Maar nu mengde de dirigent zich in de discussieDe beide anderen keken hem hoopvol aan. Ik weet er maar één, die de roi zou kunnen opnemen, zeide de dirigent peinzend. —En wie is dat dan vroeg de directeur ongeduldig. Lisette Eders. De dirigent keek den ander eens aan. —Lisette Eders Lisette Eders Ken ik niet, wie is dat —Een koriste, legde de dirigent uit en toen hij het afwijzend gebaar van den directeur zag, vervolgde hij haastig —zij heeft een heel goed stem-materiaal en ik weet dat zij de roi op haar duimpje kent, ik heb dat toevallig gehoord. Bovendien, u hebt geen andere keus, de plaat- sen zijn verkocht, het is bijna half acht, we moeten spelen Het bleek dat Lisette er al was, hoewel ze pas bij het tweede deel der eerste acte behoefde op te ko men. De inspeciënt bracht haar, een beetje hijgend, en erg zenuwachtig bij den directeur. Of zij de roi kende Ja, heelemaal, voor haar eigen plezier had zij haar ingestudeerd. We moeten u nu op uw woord gelooven, zeide de directeur. Neemt u hier met den eersten violist de moeilijke partij aan 't slot van de eerste acte even door. Ik zal de pauze wat langer laten duren, dan kunt u intusschen de loopjes van de derde acte repeteeren. Wij zullen een kwartier later beginnen. Weg stapte de directeur naar de zaal om het publiek voor te berei- den. Verwezen bleef Lisette staan En als het misloopt, vroeg ze hul- peloos. —Daar mag u nu niet aan den ken, het zal niet misloopen. Wi rekenen op u, het is bovendien uw groote kans, zeide de dirigent over- redend en gaf Lisette de muziek De eerste violist knikte haar be- moedigend toe... Het liep niet mis. En ditmaal waren de bloemen en het applaus voor Lisette. Zij stond daar in het warme voetlicht, jong en stralcnd. Boog en glimlachte en hoopte dai dit eene mooiste en groote oogen- blik van haar leven nooit zou voor- bij gaan Na afloop verkleedde zij zich haastig, want de directeur had haar laten roepen om haar nieuwe con- tract te komen onderteekenen. Achter de gesloten deur van haar kieed- kamer hoorde zij de laatste tonen van de muziek weerklinken. Het publiek dromde de vestiaire binnen, toen Lisette juist passeerde op weg naar den directeur. Plotselinghoorde zij een dame zeggen —Wist jij, dat die Lason nog zoo jong was, ik meende dat die vrouw al een jaar of veertig was, zij is toch minstens twintig jaar aan hettooneel? Er brak iets in het hart van Lisette, haar vreugde, haar blijdschap vloei- den weg en er bleef niets dan een zwarte leegte. En het drong eens- klaps tôt haar door, dat men niet hààr had bewonderd, gezien en toe- gejuicht, maar in haar die andere Elvira Lason. uiitr isbiiuib* ru c/i O) 4^ HEHSEH OPRUiMIMG SAPPEMEER. i S DOOR

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 4