Na een 't 1$ De I des a SPEELKA Laat thans Uv of opnit A. ELZINC FIET SOI (toorde ùroaop nieuwe BAGGER. 10 pond païen Varkensvet f 2.00 Crêpe Rubber Sandalen in aile maten Vi 4 A TRIPLEX f p. IDDEL, Meubelmaker Zagerij BRAND, I. S. FIEIC' VOOR DRIE AARDIGE MEÎSJES. J 10J Vanaf heden lste kwaliteit ZATERDAG en M A A N DAG N.V. Vleeschwarenfabriek, Zuidbroek. J OPRUIMING. Schoenwlnkel B. DIJK, la EL VAKKUNDIG E ZIJIDERSTRAAT 134 bster en mooier dan cartoi te i iu verschillende maten OREGON-TRIPLI Dagelljks te bezichtigen zt Rij veraf wonen stuur de FEUILL ETC Laurence nam die uitn. met graagte aan. Hij had dag al verschillende dingef en verlangde er naar, zijr making met Charity te her Hij vond zijn kamer vrij gei en op zijn bed lag zijn zwa^ koffer. Hij keek eens om z Het was een aardige, oude kamer. De scherpe geuren tuin drongen door het ope venster naar binnen en mi- tafel stond een vaas me' daarin gezetdoorde hand van Laurence trad op zijn kt daar hij eenige toiletartikele" had, maar plotseling bleet een ruk staan. De bodem van den tôt zorgvuldig bewaakten koffer een vlijmscherp mes open ge En zijn papieren waren ven HOOFDSTUK 4. Eenige oogenblikken bled- ce naar zijn beschadigde: staren, alsof hij zijn eigen oc kon gelooven. Eveil later zich vlug over den koffer voelde met zijn vinger la gladden rand van de operj men in het leder had ge toen hij zich weer oprichtti hem maar één enkel woor dit sprak zoowel wanhoop wocde Nederl Vereen van Huisvrouwen Afd. H.-S. Zoo langzamerhand staan we voor het feit, dat het zomer- seizoen is afgeloopen, dat de vacanties met hun vroolijke, onbezorgde dagen voorbij zijn. Wij hopen, dat al onze leden veel geprofiteerd hebben van het mooie weer en dat ieder met frissche moed en de noo- dige opgewektheid liaar taak weer zal hervatten. Zooals U gemerkt zult heb ben, waren in het blaadje „de mededeelingen" ook eenige weken gestaakt. Het Bestuur had ook hiervan zoolang va- cantie genomen. Maar nu gaan wij weer vol ijver en opge wektheid aan 't werk en hopen U dezen winter een goed pro gramma aan te kunnen bieden: Om nu dit programma zoo nuttig en aantrekkelijk mogelijk te maken, hadden wij zoo gaarne eenige medewerking van onze leden. Het Bestuur zou n.l. zoo graag eens willen weten, welke lezingen, welke cursussen of demonstraties ge het meest intéressant zoudt vinden. Het is zoo jammer, als we na afloop van het seizoen onze leden hooren zeggen ik had die of die lezing wel eens willen hooren, ôf, wat zou ik gaarne die fabriek eens willen bezichtigen. Één brief- kaartje met dit verzoek aan het Bestuur gezonden en U kunt verzekerd zijn, dat er goede nota van genomen wordt. Daardoor maakt Gij het ons, Bestuursleden, zooveel gemak- kelijker en krijgt eerder „Elk wat wils." Kennen wij de wenschen van onze leden, dan trachten wij ze zooveel mo gelijk tegemoet te komen. Wie zou b.v. gaarne een weefcursus willen volgen wie prefereert meer een handwerk- cursus Mocht er veel belang- stelling zijn voor zoo'n cursus, laat U dit s.v p. weten en het Bestuur zal er werk van maken. Wilt U dus heel gauw Uw wenschlijst insturen Als nieuwe leden zijn met 1 Sept, ingeschreven Mevr. Groenvan der Kooy. Mevr. Hoogenboom—Korf. Het Bestuur. Officieele Mededeeling. „KW1EK". Kwiek 1 speelt het komend seizoen in afdeling 11 eerste klas met de volgende elftallen Musselkanaal, S.T.A., Hooge- zand 2, Veendam 3,Wildervank, Pekelder Boys en Zuidbroek 2. Kwiek 11 in de derde klas met de Wieke 2, Hurry Up 2, Hoogezand 4 en 5, Kiel, H.S.C 5 en Kiel 2. De adspiranten komen het volgend seizoen tegen Hooge zand, H.S.C., Rood Wit, F.V.V. en Zuidbroek. Nog vele kwitanties over de maanden Juni,Julien Augustus liggen onbetaald bij de pen- ningmeester. Een directe be< taling wordt dringend verzocht. Aile leden, ook de adspiran ten, moeten in het bezit zijn van een identiteitsbewijs. Zij wenden zich zo spoedig mo gelijk met een foto tôt de secretaris. Aanvoerders worden verzocht de in hun bezit zijnde identi- teitsbewijzen bij de secretaris te bezorgen. Hoogstwaarschijnlijk volgende week een paar wedstrijden op eigen terrein. Officieele Publicatien. Gevonden voorwerpen. Twee kindermanteltjes Een tabakszak. Inlichtingen op werkdagen des voormiddagstusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER, 23-29 Augs. Geboren Jan, z. v. Heiko "Wubbo Noordhof en Egberdina Winter, van Slochteren. Ondertrouwd Gerrit Geert* singa, oud 54 j. v. Sappemeer en Jantje Doornbos, oud 50 j. van Beets. Getrouwd Geene. Overleden Eppo Schreuder, oud 79 j., weduwnaar van Tjakkien Landeweer. HOOGEZAND, 23-29 Aug. Geboren Tiddo, z. v. Jan Caesar van der Ark, en Geer- tina H. Vogelzang, Hoogezand Grietje, d. v. Heiko Knip, en Jantje Dontje, te Hoogezand. Ondertrouwd Hendrik Lam- beck, van Foxham, en Janna Ant. Benthem, van Foxhol. Gehuwd Arend Jak. Janse- ma en Aaltje van Komen Eimo B. Lamein, en Henderkien Reinders. Overleden Jan Hendrik Wehrmeijer, 1 j., z. v. Harm Wehrmeijer, en Jantina L. Zwiers. SLOCHTEREN 23—29 Aug. Geboren Hilde Annie, d. v. E. J. Dreise en A. A. v. d. Helm, Overschild. (Gem. Slochteren) Bouchiena Etje, d. v. K. W. Kunst, en A. Roelfsema, Sloch teren Grietje Lukkiena, d. v. B. Spa en A. Heeres, Steendam Lammechien, d. v. H. Blaauw en R. Seip, Slochteren Jan Hendrik, z. v. F. J. Koopman en F. Kempinga, Klein-Hark- stede Hilje Harmke, d. v. J. van Tholen en G. Noordman, Siddeburen; Aaltje Harkeliena, d. v. S. Bolhuis en J. van der Molen, Harkstede Johanna, d. v. S. Dijkema en E. J. Kirch- hoff, Laskwerd. Ondertrouwd B. Ridder, Harkstede en E. J. Amsinga, Delfzijl J. C. K. de Vries, Lop- persum en K. Mossel, Hélium. Getrouwd H. Groenbroek, Waterhuizen (Gem. Noorddijk) en J. Nieborg, Harkstede H. Snijder,Schildwoldeen A. Vink, Siddeburen O. v. d. Laan, 'tWaar (Gem. Scheemda) en A. C. Slachter, Schildwolde. Overleden Jan Groeneveld, 69 j.,echtgen. v. T. Groeneveld, Slochteren (Overl. te Gron.) Jantiena Klimp, 35 j., ongeh., Schildwolde. ""PREDIKBE URTEN 1935 v.m. 10 uur u. uur n.m. 7— uur uur uur o.t. uur ZONDAG 1 Sept. Herv. Gem. Hoogezand ds. Oldeman. Sappemeer: v.m. 10 uur geen dienst wegens vacature Kielwindeweer v.m. 10 geen dienst. Kropswolde: v.m. 10 uur ds. J. Nijenhuis Ockhuizen. Westerbroek: v.m. 10 uur ds. Wasch. Engelbert v.m. 10— ds. Kruizinga. Middelbert ds. Oskamp. Scharmer-Harkstede V.m. 9'/a uur (pl. t.) ds. Rensink. V.m. 11 uur Kinderkerk. Kolham: v.m. 9.uur o.t. ds. Dokter. (Doop). Slochteren v.m. 9.30 (o. t.) ds. Kwint. (Doop) Schildwolde v.m. 9.30 ds. Siega. Hélium v.m. 9.30 uur ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9l/a ds. de Vries. N.m. 7 u. de heer La Brijn. Noordbroek: v.m. 10 uur ds. van Leeuwen (Doopsgez Kerk). Zuidbroek v.m. 9.30 ds. Sevenster. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 ds. M. J. J. Gaaikema Uithuizen. Geref. Kerk. Sappemeer v.m. 9.30 ds. Tom. N.m. 5 uur idem. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk Winkelhoek-Sappemeer v.m 9'/a uur de heer Faber. N.m. 5 uur dezelfde. Schaaphok v.m. 9.30 de heer Hellendoorn. Noordbroek: n.m. 7. de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagschool Stootshorn v.m. 9.30 uur de heer Joh. Baaij. N.m. 2 uur Zondagsschool. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur de heer Reinholdt N.m. 5 uur dezelfde. N.m. 7.30 Jongel. Verg. Woensdag n.m. 7.30 uur Bidstond. uur uur van uur uur uur Het kleuren van Zaairogge Tôt aan 15 Oct. toe, be- staat, evenals het vorige jaar, gelegenheid, om partijtjes zaai rogge afzonderlijk te denatu- reeren, teneinde een scheiding tusschen aparté kwaliteiten te kunnen vormen. Omdat de denaturatie in deze gevallen zeer traag verloopt, zag met niet gaarne, dat er al te veel gebruik van werd ge- maakt, waarvan dan ook als grens 15 Oct, is vastgesteld. Het resultaat van Augustus- maand, in verband met het Landbouwbedrijf Algemeene beschouwing De 28 Aug. (Gron. ontzet) is weer achter ons en hier- mede de maand Augustus, de Oogstmaand volgens de ka- lender. En met welk een dankbaar- heid kunnen we op deze maand terugzien, die zooveel voor de landbouwers als voor de va- cantiegangers moest brengen, en gebracht heeft, wat wij er van verwachten. De laatste konden genieten naar hartelust de zon was als het ware tôt hun dienst. Ze konden de benauwde stad ont- vluchten en hier in een rui- mere sfeer vrijer ademhalen. Dat danken zij Augustusmaand. Maar dan de landbouwers Al legt moeder aarde dan ook het begin, doet zij het koren kiemen, de oogstmaand is voor het landbouwbedrijf een voorname, zooniet de voor- naamste, factor, wat bij het afdorschen tôt uiting komt. Traditiegetrouw, moest op voor- noemde datum 28 Aug. het graan geborgenzijn alleermen deze dagkan en mocht vieren. Mag deze tijd voor de land bouwers een période van harde inspanning en taai volharden zijn geweest, het resultaat zal dankbaar worden aanvaard. Al het koren is in een korte tijd geborgen, rogge voornamelijk. Toch willen we één opmer- king maken Is bij sommige landbouwers de witte haver en de zomertarwe niet even te vroeg binnengehaald Deze vraag zal zich bij het afdorschen zelf beantwoorden, vooral als het op bewaren aan- komt. We willen concludeeren dat oogstmaand zich in de ware beteekenis des woords heeft doen gelden, en hiervoor dankbaar zijn, al hopen we ook, dat het resultaat er van in economisch opzicht ook gunstiger moge worden. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarin de heer A. Hol trup de opening van zijn nieuwe kleedingmakerij naar maat aan kondigd. De heer Holtrup is een lste klas vakman, heeft gewerkt in de grooste zaken in verschillende steden. Heeft Duitsche vaksholen bezocht en is in 't bezit van de Meister- priifring. Dit ailes te samen geeft U de verzekering bij den heer Holtrup een costuum te kunnen laten^ maken dat in ailes af is. Hij heeft zijn zaak gevestgd in het perceel van den heer A. B. Remkes, Sappemeer. Op de te Clinge gehou- den 7de jaarlijksche Zeeuwsche Klompenbeurs, behaalde de heer H. Vonk een lste prijs, de heer E. Staal een 2de prijs en de Heer V. Vonk te Hoo gezand eveneens een lste prijs Juryleden waren de Heeren J. Neuteboom, Hattem, Rijks- Assistent van de voorlichtings- dienst voor de klompenindu strie J. v. Vroonhoven, Best (N.-Br.), Gepens. Rijks-Assis tent, en de Heer A. J. Bertens te Clinge. Hoogezand—Sappemeer. Door beide gemeentebestu ren, alhier, werden in de com- missie tôt plaatsing van arbei- ders in de tuinbouw, naast de heer G. Boer, wethouder van Sappemeer, die als voorzitter werd aangewezen, benoemd als lid werkgever de heer J. Miedema te Kalkwijk en als lid werknemer de heer A. Kiewiet te Kleinemeer. Door marechausseé en crisisambtenaren is tegen een aantal ingezetenen terzake van overtreding der criseswet, ver voer van meer dan 5 K.G. boonen zonder vervoerbewijs, procesverbaal ophemaakt. De boonen, groen zoowel als ge conserveerd, werden in beslag genomen. Hoogezand. Vergadering van den RAAD der Gemeente HOOGEZAND op Dinsdag 3 September 1935, 's avonds 7 uur. AGENDA 1. Installatie van her- en nieuw benoemde leden van de Raad. 2. Notulen. 3 Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Benoeming wethouders. Voor 96 perceelen tn deze gemeente hebben eige- naars in de afgeloopen week de opdrachten voor aansluiting bij de Prov. Gron. Waterlei- ding geteekend. Bij Kon. Besluit is de eere-medaille in zilver, ver- bonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend aan den heer L. Blomsma, adj.-comm. der dir. bel. alhier. Kropswolde. Op initiatief van een paar bewoners van de Van Royenstraat West, die daarvoor door een inzameling eenig geld bij elkaar wisten te brengen, werd voor eenige we ken voor de kinderen van de bewoners een feest georgani- seerd, die in aile opzichten toen schitterend is geslaagd. Door verschillende ouders werd toen reeds de gedachte uitgesproken, dat men de kin deren elk jaar eens een der- gelijke gezellige middag moest verschaffen. Men zou hiervoor een vereeniging kunnen op- richten. Hier werd ook de eer ste steen gelegd voor een op te richten buurtvereeniging. De eigenlijke oprichting vond plaats in het Café G. Olthof alhier, waar onder leiding v. d. heer G. Pestman een vergade ring werd gehouden. Na ee nige besprekingen, die door de voorzitter werden ingeleid, werd tôt oprichting van de buurtvereenigieg Van Royen straat West besloten. Op een enkele na traden direct aile bewoners als lid toe. Tôt bestuursleden werden benoemd G. Pestman, voorz J. Jonsma, Secr. H. v. d. Werk, penn. J. Hollander en J. Lam- beck. Aan den heer J. Pot Opperwachtmeester Brigade- commandant der Kon. Maré chaussée te Hoogezand, is het onderscheidingsteeken ver leend van de eeremedaille der Orde van Oranje-Nassau in zilver met de zwaarden. Westerbroek. De heer G Timmer van Winschoten, die in de nacht van 28 op 29 Aug. met zijn auto van Groningen huiswaarts keerde, haalde aan de Groningerweg, alhier, een vijftal wielrijders in. Op het oogenblik, dat hij deze links wil voorbij rijden, naderde uit de richting Hoogezand een Gadobus. Hem bleef, wilde hij niet op de wielrijders in rijden, niets over dan tegen de bus op te botsen, hetgeen hij verkoos boven het eerste. He vig was de botsing, doch het liep zonder persoonlijke onge- lukken af. De auto van Timmer werd danig gehavend, de bus kreeg materiëele schade van weinig beteekenis. De chauffeur der Gado, die geheel rechts van den weg reed moet geen schuld treffen. De maréchaussée van Hoogezand heeft de zaak in onderzoek. Maandagavond had in 't café Huisman, onder architec- tuur van den heer C. H. LJiter dijk, de aanbesteding plaats van het bouwen van een dubbel woonhuis, namens den heer L. F. Marrink alhier. Laagste inschrijver was M. Scheen, Martenshoek voor f 3960. Gegund. Slochteren. Alhier zal de heer W. Scheringa, afkomstig uit Sappemeer, binnenkort een confectie- en manufacturenzaak openen. De WelEd.Gestr. heer mr. E. J. Th. Th. V. d. Hoop van Slochteren heeft hiertoe het café van den heer P. Steen- huis, sedert een half jaar in zijn bezit, op een fraaie wijze ingericht en verbouwd, zoodat we den heer S. aile succès toewenschen. Heden is bij Kon. Be sluit benoemd tôt Ridder in de Orde van Oranje Nassau mr. E. J. Thomassen àThues- sink van der Hoop van Sloch teren, lid van de Gewestelijke Landstormcommissie Gronin gen, te Slochteren. De heer J. Wijnstra, hoofd der school te Leeuwarden (wachtgelder), is naar ons werd medegedeeld, met ingang van 26 Aug. j.l. tôt tijdelijk hoofd onderwijzer der o. 1. school te Schildwolde benoemd. Evenals verleden jaar, zal ook heden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een tent worden geplaatst door de hier geves tigde Oranjevereenig. «Oranje Nassau", waarin des avonds het Oranjefeest zal worden gevierd. Ons plaatselijk muziek corps „de Woudklank" en de nog jonge accordeonclub „Prin- ses Juliana" zullen haar wel- willende medewerking verlee nen, wat zeer op prijs wordt gesteld, terwijl een declamator „Grônniger veurdrachten", en kele nummers van een paar zangvereenigingen, verschillen de toespraken e. d. de avond verder zullen aanvullen. Als attractie zal om half tien een vuurwerk worden afgestoken. Om zes uur o. t. zal de opening plaats vinden door den voor zitter, den heer E. Scheidema, Slochteren. Vervolgens verdere afwikkeling van het programma w.o. rede van onzen eere-voorz. de heer v. d. Hoop van Sloch teren, e. d. Onder voorzitterschap van den heer H. Westers werd door acht leden der gemeenteraad in het gemeentehuis te Sloch teren een vergadering gehouden met als onderwerp „de a.s. Wethoudersverkiezing''. Tôt deze vergadering waren de raadsleden der S.D.A.P. en der Werkloozenpartij niet uit- genoodigd. De afgevaardigde van den Vrijheidsbond bracht grieven tegen de tegenwoordige wet houders ter tafel. Waarschijnlijk zal het tegenwoordige wethou- derscollege worden herkozen. De acht aanwezige en ge- noodigde leden waren resp. vertegenwoordigers van Gem.- Bel., C.-H., V.-B. en A.-R. Donderdagmorgen reed de heer W. Wachter, expédi teur te Slochteren, met zijn vrachtwagen op den weg te Veendam-Wildervank. Halver- wege stond rechts van den weg een groentekar, die W. dus moest passeeren. Achter genoemde vrachtwagen kwam echter nog een met grootere snelheid, die de eerste voorbij wilde, hetgeen precies ter hoogte van de groentekar zou plaats vinden. Het achterste gedeelte van den trailer van W. werd hierbij op zij gedrukt, zoodat de groentekar werd geraakt. Het paard kwam op het trottoir terecht en de in- houd van de kar op den grond De bestuurder van de achterste wagen reed door, terwijl W. onmiddellijk stopte, het num- mer opnam en de politie telefoneerde. Spoedig versche- nen er maréchaussées ter plaatse, die de situatie in oogenschouw namen. Doordat nn het nummer bekend was, wist men spoedig de eigenaar van den wagen te ontdekken. Het bleek te zijn de heer Snip van Stadskanaal. Van de zaak is dadelijk proces-verbaal op- gemaakt. Schildwolde. Deze week had de landbouwer J. Bakker alhier tijdens het inhalen, het ongeluk, met de hand in de leidsels verward te raken, waar- door zijn duim voornamelijk, ernstig werd verwond, zoo ernstig dat B. naar Gron. werd vervoerd en daar verbonden. Yan zwemboaderyen en zwemboksems. Nederland, het land, waar eens de zeemeeuw vloog, in eenzaamheid verloren, het land, dat voor een belangrijk deel ontwoekerd werd en nog altijd wordt aan de baren en dat in zijn voortdurenden strijd tegen het water, zijn natuurlijken vijand, nooit krimp gegeven heeft en hem, als 'tware, te tarten heeft, schijnt aan den anderen kant te lijden aan watervrees. Bedacht wordt hier het feit, dat tôt voor korten tijd de doorsnee-Nederlander natuurlijk het water gebruikte, voor zoover het voor hem on- misbaar was en hij het noodig had, doch dat hij er zich overigens wel op bewoog, doch behoudens lofwaardige uitzonderingen niet er in. Ster- ker nog een zeer groot aantal Nederlanders, vooral die ten platten lande, beperkten de reiniging en afspoeling met water van hun eigen dierbaar ik tôt hoofd en hais en voeten. Voor de rest was het corpus humanum voor het water een terra incognita. Dat ailes is in de laatste jaren gelukkig anders gewor- den. Baden en zwemmen is overal aan de orde van den dag en jong en oud komen onder hun betoovering. Bad en zwem-inrichtingen worden gevonden van Amsterdam tôt Spijkerboor ten spijt van som mige conservatieven, die lachen om die miroakels en al die gekke fratsen. Een van hen is Geert Snieder, die er in 't GrOnniger Dagblad van vertelt aan z'n vrund Jan van Putten. Nee, dat het Minoa joe wis nog nait schreven, dat wie hier nou ook al zoo'n zwemboaderij kregen hebben. Wel joa. Doar is ja dammee gain dôrp meer zunder en nou mos wie ook neudig mitdoun. Ans was men hier ja niks meer in reken. Nou, en nou het Klaiwerd den ook zien zwembad en nou kin wie hier ook net zon goud as overal zond worden. Ik heb d'er ans nooit wat van vernomen, dat de gezondhaids- toustand hier zooveul minder was as op ander ploatsen, moar dou ze den mit liest luipen veur dat gedounte, dou hemmen dei heeren mie dat den oetlegd, dat dat was toch wel degelk 't geval en doarom mos wie zoo neudig as brood zoo'n gezondheidsbrengerhem men. Minoa was d'er vot hail bot slim veur en dou het zai dat den ook deurzet, dat ik fiks op liest taikend heb. Zoks vrouwlu, doar kin je toch nooit gain hoogte van kriegen. As ik zoo'n enkelde keer zoo'n poar loezige dub- beltjes bie Truutjemui verteer, doar kin ze 'n gebeer over moaken van jankomza. En dit spul, dat luip in de guldens, doar is ze vlak mit veur. Och, grootsighaid mit! Willen hier niks minder wezen as op ander ploatsen. Minoa is ook slim Klaiwerdachtig. Moar 't kost mie moar centen. 't Begrootte mie inwendig oarig, kin 'k joe zeggen. Want ik kiek voak wieder as mien neus lang is en ik har dat schoon in de goaten, dat ik d'r nog lang nait of was en dat d'r veul meer geldkostens aan vast zaten. 't Kwam ook wel zoo oet. Dou dat spul open kwam mos ons Pait zuls ain van de eersten wezen dei 'n koart kofte veur 't haile joar. Nou ja, dei be- toul zulf halfschaid. Dat kon hai best wachten, zee ik tegen Minoa. Moar dou begunde ons leutje wicht ook al te sjanteren. En vrouw, zai wordt ook al 'n dag older, dei wordt dat kinder verschoonen 'n beetje zat, zai onnaierde, dat Katrien- tje dei kon zok doar ook wel hemmelen. Koepers Jantje en elk en ain gingen d'r hen en den wazzen wie aan ons stand verplicht, dat onzend ook mit ging- Dat al zoks spullen geld kosten mouten, dat is zoo beroerd. Minoa wil mie d'r ook hen hemmen, moar zai krigt mie zoo gek nait. 1k mout d'r niks van hemmen van dei woaterperoade. Moar 't aldermooiste kwam nog. Vrouw dei mos ook ja wel ais 'n kiekje nemen en dou d'r op of mit smidske en koeperske en schounmoaker zien nicht en koopman Maier en Geeske en dou het dat olle stel kander zoo gek moakt, zai wollen ook zwemmen. Even koeperske, dei wol moar nait mitdoun. Minoa duchte, zai zol heur ondergoud wel nait zain loaten duren, want dat zol d'r wel schauw oetzain Dat onwieze goud, nait? Vot zoo doadelk noar koop man Maier tou en doar hem men ze zok elk zoo'n zwem- boksemtje koft. As ze wat in kop hemmen, den zetten ze deur. Minoa kon nat kloar worden. Zokke groote moaten har Meier nait in veurroad. Dou is 't ol wicht zulf an 't sniedern goan, het smidske heurend laind en ik heb moat nomen en dou het zai 't den in 'nkander flikt „Dat gait die goud of ol zeg ik goedkeurend. „Ja, a! As hai nou maar goud zit", zegt zai. „Nou, pas hom den ais aan", zeg ik. „Goa doe den moar eerst in de naaikoamer" zegt Minoa. Ik zeg: „Nee, slumper Ik mout hom toch keuren." 1k heb mie dou wat omdraaid en dou 't leutje wicht heur zwembrouktje aan har, dou heb ik heur van aile kanten bewonderd. „'t Zit d'r wel zoo knap om En 't is zoo'n alderkrudigst gezicht! Doe kinst hom oarig nuver vol moaken", zeg ik. „Keer die nog eis even om nBarg die op, vent!" zegt zai. Mit dien flauwe kunsten Wie binnen toch gain kwoa- jongs meer." En nou heurt mien haile hoeshollen tou de natte ge- mainte. Mien persoon allain zit nog op 'n dreugje. fe- Çeïnïuur van EWftrt leer of lak v h H. SP1EKER, Turf- an Kolanhandal, LAN6EWIJK 5 SAPPEMEER. zoolang de voorraad strekt verkrijgbaar Nog eenige paren voor bespottolljke lage prljzan. Aanbleding van pracht mooie KINDERSCHOENEN in 'i bruin, zwart in lak Mooie HEEREN- en DAMES SCHOENWERK. Karkatraat HOOGEZAND. fefc U ki iJiuh (Nadruk V< Nr. 63462. Een velvet ol fluwee- len jurkje kan lang in het voorjaar, zelfs wel met koude zomerdagen, gedragen worden. Het lieve modelletje leent er zich eveneens toe om van stof gemaakt te worden, b.v. in een der vele nuances, die men thans in blauw oi groen ziet. Het rokje is een weinig ruim naar den onderkant toe, terwijl 't lijfje aan de rugzijde recht is op de taille- hoogte, loopt het aan het voorpand naar bo ven toe op en vormt een punt, die met een druk- knoop sluit. De garnee- ring bestaat uit een crêpe de chine garni- tuur met een smalie plissé of een smal kan tje en op het lijfje wor den twee knoopen aan gebracht. Aangezicn 't mode! zich zoowel voo. groote als kleine mois jes leent, stellen wii patronen verkrijgbain voor den leeflijd van 612 jaar. Nr. 2070. Meisjesjurk voor den leeftijd van 8—12 jaar. Omliggende pi- qué-kraag, gladde mou- wen met kapje aan den oovenarm. Sluiting mid 411 den vôôr. Nr. 2069. "le ruit, die ,1 la vepolij- ke tlnten geko- zoo gçed J. Los Ingere- VÇBtJe met gje| klein BplttJe ruJdden- W°r. v GOEDE KNIPPATRONEN. Patronen kunnen per briei aangevraaad worden met bljsluitlng van f 0.58 In postzegels aan de Moderedactrice van dit blad, Roelofsstraat 109 te 's-Gravenhage. De patronen worden U tegelljk met een num mer van ons nieuwe Modeblad, waarin ongeveer 50 modellen zijn afgebeeld. toegezonden. Denk IJ ef vooral aan, de lulste maat en het nummei op te aeven. -r~

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 2