Spéciale aanbiedîngen in de Volksrijwielzaak van f£. SCHAAP Wij moeten roimte malien voor onze groote zeading WINTERKÂCHELS. pracht cotlectie Rijwielen I prijzen vanaf f 15.75. Uieimometei. KJïkitiîv 1î^ Laat thans llw Meubelen herstellen of opnieuw bekleeden. A. ELZINGA ZOON, Dit kan alléén de le klasHandnaaimacliine HOOGEZAND. PIJN, EELT DAAR? G. H. XIIITER, Prima Cahiers fil hétmi «1 TEK HAVE MMBia IMménU H. meskant bez. Nonlmain Teakplaten, Java Teakzwalpen ea -Dota. Mooie «ta Stammeo. TDIFLEXPLATSN het Café WATERSPORT UIET IWAAGSTIIR h Kopje Vraagt eens demonstratie of een Toestel op proef. Wfj leveren U zonder verplichting DEMO# in 6 modellen, GLARDS In 4 klenren en NESHO enkel en dnbbele pitten PETROLEUM VEROASTOESTELLEN tegen de niterste prijzen. STOFZUIGERS 2 jaar garantie vanaf f 30.00 'n Bekende naam in de AUTOWERELD Profiteert hiervan! Slechts 14 dagen Komt zien Ge staat er versteld van zoo'n groote voorraad, zulke concurreerende prijzen. Voor haast niets koopt U bij ons Onderdeelen zoolang de voorraad strekt. Wij kunnenu daarvoor helpen. levert scherp concurreerend uit voorraad bij de Kleinem.brug SAPPEMEER Ailes moet weg Ailes zal weg Meubelmakeri) - Stofffeerderij anders regelen f 47.50, L. G. LUTTMER, SCHILDMEER. door I. S. FLETCHEI Vuil haalt men ze af, sclioon brengt men ze weer, Fy'n gestreken of kenrig gevouwen. De wasch, zoo verzorgd, door „Hoogezand-Sappemeer" Baart geen zorg meer aan tallooze yrouwen. van eerste klas tnerken, als: Simplex, Union, Stokvis, Wereld, Empo, Sauson, Toréador, enz., en?., in luxe en chrooni nikkel, Rubber Velglinten 6 cent Bagagedragers 20 cent 4 deelige Jasbeschermers 53 cent Rijwielolie 6 cent Buitenbanden 55 cent Binnenbanden 1 jaar garantie 30 cent Electr. Lampen GEEN Japansch ondtr garantie vanaf f 2.00 f 2 70 3.50 4.— i 4 50. Verder hebben we de mer- ken als Unigro, Lu cas, Simplex, Empo Kettingen f 0.45 Pedalen prima f 0 60 Terrymod. D. en H. Zadels f 1.101 Wielen compl. prima f 1 25 Handvatten f0 05 1 twr BON -vu leder kooper die voor f 2.50 koopt ontvangt gratis een Zoolang de voorraad strekt. Coordnetlen 15 et Dubbde Bel 25 Pracht Voetpomp 60 Sluurtasch vanaf 20 Handpomp 18 Spatborden alleen H. p. s'el 40 Pomslang 10 cL I Spatlappen 15 1 Batterijen pass. in deeysulamp 10 S Dubb Tasschen pracht goed 123 1 Beerpijpen waterdicht 125 J Rubber Handvatten 8 cent Kinderstoeltjes van rlet mooi goed 80 cent Losse Dynamo's vanaf f 2.50 Al deze prijzen zijn zonder werkloon Kettlngkasten met bies en leer omboord 53 cent Reflectors op Spatboid 12 cent 1 Freeweels36 cent 1 jQ.—c/nr/ h ue/kc^n^ la ELECTRISCHE VAKKUNDIG EN BILLIJK ADRES Wortelboei's K'uiden en Woitelhoei's Pdlen pr.beeren, beleekert niets begerren. Zij verdrij- ven gai, s ijm, gevatte koude, grie{», irfluenza, koo'tsigheid, maag- rn hiofdpijo, wekken de eetlust op, bevorderen de spijsverteiing, de stoelgang, zuiveren het bloed, maag en in- gewanden. Zestig cent bij Apoth en Drog. Jacoba Maria Wortelboer. Attentie s.v. Te veel om op te noemen. Doet Uw voordeel. Let op het juiste adres. Alleen eerste klas artikelen. Ziet étalagés ailes geprijsd. ZDIDERSTRAAT 134 SAPPEMEER. Wij kunnen U thans ern prima, prima voor en achterwaarts werkende met kast leveren met 15 jaar schriftelijke ga rantie. Dit ts lets bljzonders, Qoedkoope machines vanal f 36.met kast. Oude wor den ingeruild en de reiskosten vergoed. Klnderwagens in aile prijzen vanaf f 18. met dekzeilije. Oosterstraat 27. Tel. 833f GRONINGEN. SAPPEMEER, Tel. 250 Oedipl. Pedicure Voetkundige, Lid v. h. Ned Qenootschap v Voetverzorging. Ron goadgek. Bezoekt tijdens Uw vacantie te STEENDAM Tel No. 24: Siddeburen. (door verbinding) Mooie speeltmn waarin een Electr. vroolyk rad aanwezig. Tevens het aangewezen adres voor H H. visschers. Nieuwe Roei- en Zeilbooten te huur voor lage prijzen. Steeds gratis aasvisch voor- radig. Prima consumpties tegen lage prijzen. Aanbevelend L. LANDMAN. onverschilllg welke, worden door ons In dan kortst mogelljken tljd uitgevoerd. Vakkundlg personeel met Jarenlange srvarlng. WIJ staan U In allas tan dlansta. FEUILLETON (Nadruk Verboden.)* ik ben er trotsch op, dat ik Het! kan doen, antwoordde zij. Dickie-' is zoo'n goede jongen en zoo vree^ seiijk geduldig. Maar hij kan nooiti sterk worden en moetzich heel ecg; ontzien. ik wil wedden dat wij gjoedfe: vrienden zullen worden, zei Laurence met groote beslistheid. U. zult hett zien en dan zal ik hem whI aenigen tijd bezig houden. Charity keek h<yth glimlacfiend aan. Is u altijd impulsief vroeg zij een beetjp. ondeugend;. Impulsai? Ben ik d?.t dsn Dat weet ik: Ifeusch niet. Misschien bedoelt u, dat ik i/eg, wat ik denk en voel. Ja, ongetwjjfeld, lachte zij. Maar wat wonderlijkwat heerlijk, ging Laurence voort, dat wij beiden voor dezelfde. firma wer- ken. Het is juist, of daardoor een soort band tusschen ons gelegd is. Onzin, antwoordde Charit.y Dat is niets dan toevalIk weet niet hoeveel menschen voor de firma Armadale werken. Dat is best mogveijjk. Maar ik ge- loof, dat wij voc,rbestemd waren: om elkaar te iceren kennen. Dat bemerkte ik, toer ik „De drie rei- zigers" binnentr ad en u daar aan dat tafeitje zag zitten. Ik geraakte heelemaal van streek en kon geen woord uitbrengen. Hier moet ik even zijn, zei Cha rity vlug en liep een vischwinkel binnen. Het was niet de eerste keer, dat zij kennis maakte met een jongeman, maar Laurence was een groot raadsel voor haar. Hij zei ailes zoo onbevangen en met zoo- veel openhartigheid, dat hij haar ieder kwartier een blos naar het gelaat joeg. Zij had nog steeds een kleur toen zij uit den winkel naar buiten kwam en hem in de scherpe oogen keek. Nu zai ik u even lateir zien, waar u een koffer kunt koopeti, zei zij. Maar u moet die koffer niet mee- nemen. Die wordt wel bezorgd. In uw oogen ben ik natuurlijk vreeselijk ombeholpen.heelemaal niet Engelsch, is het niet? Ja, maar als u uw be:tt doet, zult u heusch wel een goed Engelsch- man worden, mijnheer Workman, als u maar niet op uw eigen houtje gevolgtrekkingen gaat maken uit de woorden van iemand, die het beste met u voor heeft. Laurence stond op het punt weer een van zîjn openhartige antwoorden te geven op die half spottende op- merking, toen hij plotseling Brémond in het oog kreeg. HOOFDSTUK 6 Âbbê Brémond1, een eigenaardige verschijning in datEngeische stadje, met zijn wijde soutane, breedge- randen hoed en lage schoenen,van zilveren gespen voorzien, stond op het bordes van een hôtel, recht te- genover den winkel, waar Charity haar inkoopen was gaan doen. Hij was niet het iype van een geestelijke, die vertrouwen inboe- zemt; de uitdrukking van zijn gelaat met zijn sluwe, harde oogen, was niet in overstemming met de klee- ding, welke hij droeg, Hij was in gesprek gewikkeld met een anderen heer, die met zijn rug naar Laurence gekeerd stond, maar die door zijn tweed costuum, een Engelschen indruk maakte. Ah Daar is abbé Brémond riep Laurence uit. Wat 'n onbeschoften vlegel moet hij me wel vinden. Ik had afgesproken hem gisteravond om negen uur te komen opzoeken en ik heb er heelemaal niet meer aan gedacht. Sta me toe. dat ik me een oogenblikje verwijder, om hem mijn verontschuldiging aan te bieden. Hij stak vlug de straat over en liep het trapje van het bordes op. De geestelijke zag hem en stak hem de hand toe. Laurence begon onmiddelijk zijn verontschuidigingen te maken voor het gemaakte verzuim. Maar mijnheer, zei hij, ik heb inderdaad een goede verontschul diging. In de eerste plaats was ik terechtgekomen in een buitengewoon bekoorlijke, oude, echt Engelsche uitspanning en vervolgens beleefde ik daar zoo'n opwindend avontuur dat de avond om was, vébrdat ik er erg in had. U zou me hier toch niet aange- troffen hebben, mijn vriend, viel de geestelijke hem in de rede. Ik kon gisteravond niet meer naar Canter- bury vertrekken en ben hier van- morgen pas gearriveerd. En u heeft zeker al het een en ander van deze schoone stad gezien, niet waar? Slechts oppervlakkig, mijnheer Ik had eigeniijk gehoopt, onder uw leiding meer te genieten van den rondwandeling door de stad, dan wanneer ik alleen zou gaan. Dan spijt het me heel erg, u te moeten teleurstellen. ikmoetnamelijk vandaag nog Canterbury verlaten en mij begeven naar het landgoed van een oud vriend van me, mijnheer Herbert Armadale, die mij dringend wenscht te spreken, hoewel ik er geen flauw vermoeden van heb... Herbert Armadale riep Laurence uit. Lieve hemel Dat is vandaag nu al de tweede keer ik heb een aanbevelingsbrief bij me voor mijn heer Herbert Armadale en die is geschreven door zijn broer bij wien ik reeds eenige jaren in betrekking ben. Bij die woorden wendde de heer, met wien de geestelijke eerst had staan praten en die zich tijdens dit gesprek afzijdig had gehouden zich vlug om en keek den jongen ingé nieur scherp in het gelaat. Ook de geestelijke keek hem met nieuwe belangstelling aan. Inderdaad mijn vriend Wel, deze heer is een intiem vriend en com pagnon van mijnheer Herbert Arma dale. Wij waren van plan, vanmid- dag samen naar Hurstdene Manor te r.eizen. Mijnheer, zei Laurence, ik ben in vele jaren niet in Engeland geweest en u weet beter dan ik wat hier gebruikelijk is. Zou het mogelijk zijn, dat ik mijnheer Armadale dien aanbevelingsbrief kom overhandigen op zijn landgoed of moet ik er mee naar zijn kantoor in Londen gaan De man in het grijze tweed cos tuum voorkwam een antwoord van den geestelijke. Hij had Laurence al dien tijd met scherpe blikken opgenomen en Laurence keek nu ook toevallig zijn kant uit. Hij zag onmiddelijk, dat dit geen gewoon mensch was. Hij had een meer dan middelmatige lengte, was breed van schouders en in het benijdenswaar- dige bezit van een krachtig ontwik- keid lichaam, dat sprak van groote vitaliteit en uitstekende gezondheid. Maar het wonderlijkst van ailes was zijn gelaat. Dat was een van die gezichten, waarvan men wel beweert, dat zij uit marmer gehouwen zijn. Het was eigeniijk geen gelaat, doch een masker. Het gelaat was bijna kleurloos, de mond was breed en grimmig; zijn oogen waren hard en scherp. Ik zal zoo vrij zijn die vraag te beantwoorden, zij deze man. Ik ben niet alleen compagnon van Herbert Armadale, maar tevens zijn boezem- vriend en als u mijnheer Workman is, zooals ik vermoed, dan zal u welkom zijn op Hurstdene Manor. Ja, ik ben Laurence Workman, antwoordde de jonge ingénieur een beetje verwonderd. Mijn naam is John Bedford. U zult mijn naam misschien wel eens hebben hooren noemen. Neem nu maar een goeden raad van mij aan en ga vanmiddag met mij en mijn heer Brémond in de auto naar Hurst dene Manor. Maar Laurence aarzelde. Hij zag Charity aan den overkant van de straat staan en voelde, dat hij haar eigeniijk al veel te lang had laten wachten. Ik zou liever tôt morgen in Can terbury blijven, zei hij, en als u van meening is,dat mijnheer Armadale me zou willen ontvangen. Ik geef u nogmaals de verzekering, dat u welkom zult zijn, mijnheer Workman. Ik weet zeker, dat mijn heer Armadale met groot verlangen naar uw bezoek uitziet. Goed, morgen dan, zei Laurence, waarop hij zich verwijderde en zich weer bij Charity voegde. Hij was verrukt over het geluk, dat hem ten deel was gevallen en, na haar zijn verontschuldiging te hebben aangeboden, omdat hij haar zoo lang had laten wachten, vertelde hij haar van dat onderhoud. Wat denkt u van John Bedford vroeg zij en er lag in haar stem een klank, welke Laurence vlug deed opkijken. O, kent u hem en houdt u niet erg van hem Ja, natuurlijk ken ik hem, ant woordde zij. Daar hij compagnon is van Herbert Armadale kom ik vrij dikwijls met hem in aanraking. Neen, ik houd inder daad niet erg van hem en ik ge- loof, dat er in de heele zaak nie- mand is, die hem erg goed kan zetten. Waarom niel Charity schudde het hoofd. Waarschijnlijk om dezelfde reden, waarom de man uit het bekende gedicht niet van Dokter Fell hield. Ik zou heusch geen reden kunnen noemen. Hij schijut me een schrander man toe. Dat is hij ook en als u de firma Armadale beter leert kennen, zult u bemerken, dat hij eigeniijk de groote stuwkracht van de heele zaak is. Herbert Armadale laat zich sterk door hem beïnvloeden en het is eigeniijk een publiek geheim, dat John Bedford de zaak drijft. Hierop keerden zij naar „De drie reizigers" terug, waar Laurence nog een heerlijken dag en nacht doorbracht. Den volgende ndag mor gen nam hij hartelijk afscheid van Waple; zijn afscheid van Charity was een beetje stroef, daar haar oom er bij tegenwoordig was, maar in zijn zakboekje stond haar adres te Londen genoteerd. Nog dienzelfden middag reed Lau rence door een typisch Engelsch park naar een echt Engelsch land goed. Wordt vervolgd.) v Volksrijwielzaak van H. SCHAAP, Sappemeer. AUTO-REPARAIIES Bel no. 33 en 't komt in orée!

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 4