i WILLEM POL - Tel. 241 E. HOLLE Horloges Hoogszand an Martenshoek. lac. U. FEtLlHGER, looprt. P Ij"p E N in het Sigarenmagaz. van H.TEUBEN De overal bekende Kachelzaak Martenshoek L.KOLLEE, Bloed- en Leverworst Prima Raid- en Tarkensïtoesch Ook Petr. Gaskachels en Clarus Gas-Petr.stellen hee îemeer uzel ip! [!F Az. en Dames Vesten wollen Dames Vesten irworst. pvleesch II dag 9 Nov. îur. Vuihaarden dkachels ilen Gaskachels il - Hoogezand. mtoffels rloogezand. ELL1NGER en Dmkwerken ieer. voor 10 cent. Armband- Koopt een goed BUREAU-, PIANO voor 12 cent. LEESLAMPEN een prachtige sorteering voor 16 cent. Electrische Slijperij L. WOLTERS, Heerlijke L. R. BAKKER, Hoogezand HARCO FELLINGER De voorraad Huish.kachels ezand en Sappemeer. istanders, telien, Kandelaars, ntie dit Blad moet U het meeste succès Uwe advertentie men gelezen wordt M - Kolham HORLOGE. COHEN. 5e Jaargang ZATERDAG 2 November 1935 Opïaag 8000 exemplaren No 41 00 exemplaren No* 45 Het gure jaargetljde Wortelboer's Kruiden Wortelboer's Pillen en in aile modellen en prijzen vanaf 10 cent GRONINGEN. Eerste kwaliteit. Lage prijzen. Deze week ook eerste kwaliteit Lamsvleesch buitengewoon goedkoop. f 35.50, 39.50, 44.00, 46.80, 48.60. Godin Kookkachels, Kookpotten De Etna en Ronde Fornuisjes Kachelpijpen en Ellebogen r, rken ibak huis' CKER s vinden. de St. Nicol.-bons. •alamanders en els met gr. kookgat. ar prachtig mooie Lage prijzen. is weer aangebroken, waardoor velen ongesteld zulîen worden. Gebruikt daarom bijtijds drie keer daags een weinig van de beroemde of één twee en gij blijft gezond. Dit is een goede raad, want duizenden vonden reeds baat. J a c o b a IVI a ri a W o r tel b o e r. BIEDT AAN TEGEN HOEST en VERKOUDHEID Één waarop U aan kunt. De prijs valt IJ mee. ziet de spéciale étalagés van 1 ons zw. Ballen 1 ons zw. Tabletten 1 ons fijne Hoestmelange 1 ons Boterballen i/s ons w. -f- zw. Poeder 1 ds. Schijfjesdrop 2 ds. Menthol 1 prima Pijp Drop 2 Rollen, 6 smaken 2 flinke Rollen Pepermunt 1 ons zw. figuren 1 ons bruin Hoesttabletten 1 ons goede pepermunt 1 ons Antjsmelkpoeder 1 ons Haverstropitten 1 pk. Anijstabletten. 2 ds. Pectoraal 4 IJsrolien 1 ons Emserzout 1 ons prima Citroenballen 1 ons Jujubes 1 ons witte Anijspastilles 1 ons prima Pepermunt 1 ons Boterwafels, heerlijk 1 ons fijne Hoestbonbons 1 ons Borstkandie 1 ons Salm. Pastilles 1 ons Anijszaad Noorderstraat 56, SAPPEMEER» De zaak die een zeer uitgebreide clientèle heeft door den yerkoop van nitsluitend degelyke goede- ren. Wy etaleeren heden met Tel. 264. 1 ons bruine Griotten 1 oi.s IUliano's 1 ons ronde Menthol 1 ons Pectoraal plat 1 ons sterke Maagpepermunt 2 grote Anijstabletten Voorts Prima Vijgen 15, Flac. Borslhonig 80, 40, Wijberijes 20. 35, Hoestpoeders 4, witte Stroop 12, Jullen's Hoestdranken 45, Brummer Dranken 1 25, Abdijsiroop 75,1 25, Anljsspiritus £0, Tfcijm siroop, Aspirine fl. 25, 30, Bayer 70, Econine 50. Koopt HOENDERPARKEIEREN groot 1.12 middel 1 04 m A-Kerkstr. 18 Tel. 4109 SLUISKAOE2 MARTENSHOEK. Kerkstraat 4. Beziet de Etalage bij t. o. Station, HOOGEZAND. Probeert onze KOOKWORST, LEVERWORST en BLOEDWORST. Groote voorraad RUNDVET. en zijn hiermede thans WIJ noteeren Al deze kachels zijn voor de uitstalramen te zien en dui- delijk geprijsd. Als extra reclame leveren wij thans prachtige Haardkachels met een capaciteit van plm 100 M3, ge- heel compleet geplaatst met pijpen voor slechts f 39.50. Deze kachels zijn prachtig uitgevallen. Dit te beschrijven is onmogeljjk, U moet deze zien. is weer aangevuld, nu is de prijs geheel emaille met rijk nikkel f 14 75, 15.-—, 16 90, 17.50 en 23.25, ze zijn in groen, zwart, bruin en rood te leveren. Wij verwachten zeer spoedig een groote partij lerscha Vulkachols. Hoogstwaarschijnlijk heden Zaterdag of Maan- dag reeds hier. In aile kleuren en buitengewoon goedkoop. bij ons in voorraad voor de bekende prijzen. in diverse maten voorhanden. Ko#pt vooral nu Kookpotten, de prijzen zijn geweldig gedaald. We beglnnen reeds voor 40 L slechts f 13 90 te noteere* De grootere maten naar verhouding, De ronde Fornuisjes begiuprijs f 2.80. Beh&lve bovenstaande ruima kauza Kachalplaten, VULEMMERS, STORMLANTAARNS, BEDKRU1KEN en vele andere Winterartikelen. Zie de uitstalramen. Franco leyering naar aile plaatsen. P.S. Zijn Uw Kachals stuk Wij reparecren voor U 1 Wllt U 't zelf doen Wij hebben voor U, losse Steenen, Specie, Kachelkit, Micaplaatjes, Roosters, Ringen enz. U weet dat wij concurreerend zijn. Plaats bij ons Uw orders. prima zware kwaliteit. grooten zanger. 't Was eigenlijk een wonder, dat zijn moeder er nog niets van had gemerkt. Hem, de oom, had de jongen al twee maal gevraagd, waarom hij toch opeens geen vader meer had en hij leefde nog wel en was zelfs hier... Merkwaardig, daaraan scheen Dorothee heelemaal niet te denken Ook toen zij eindelijk in het „Festspielhaus" de geliefde stem weer hoorde, dacht zij, die anders geheel van haar moederplichten was vervuld, slechts aan zichzelf. Ze sloot de oogen en liet de klanken over zich heen golven - toen deed ze ze weer open, omdat een enkele klank een trilling slechts anders was dan gewoonlijk en toen ze opkeek, bemerkte ze, dat er in zijn uiterlijk ook iets veranderd was. Maar wat was het? Ze peinsde er eenigen tijd over, om zich dan opnieuw door de stem te laten gevangen nemen, totdat zij eindelijk in diep bewogen stemming met een won- derlijk wee gevoel. eenzaam, buiten den grooten stroom van menschen huiswaarts keerde. De streelingvan den zwoelen zomernacht, de glans van den sterrenhemel ze voelde noch zag ze. Zoo geheel weg was ze nog, dat ze, toen ze de straat van haar oom insloeg, niet eens on- middellijk de ongewone drukte op- merkte, die er om het kleine huis, van den ouden musicus heerschte Eerscht toen de oude Lize op haar af kwam hollen, werd haar aandacht getrokken. „U brengt hem niet mee?„, riep Lize in de grootste opwinding uit, „datwasmijn laatstehoop Uitgeput leunde ze tegen den muur van het huis en verborg snikkend haar ge- laat in haar schort. Dorothee greep de oude vrouw bij den arm. „Wat is er Slaapt Jurgen „Maar dat is 't juist Hij is im mers weg. Den heelen avond heb ben we al gezocht nu hoopte ik. dat hij U achterna was geloopen". Ze snikte luid. „Spreek dan toch',, riep Dorothee ontsteld uit, „sinds wanneer is het verdwenen En waar hebben jullie gezocht Buren stonden plotseling om de beide vrouwen, van aile kanten kwa- men de antwoorden. Waar hadden ze al niet gezocht? In den tuin en in aile straten, op de brug en ginds bij de Main. Ontzetting greep de jonge vrouw aan. Zonder een woord te spreken holde ze in den donkeren nacht weg. Aan den Main hadden de vrou wen gezegd, lag het niet voor de hand, dat de jongen, voor de eerste maal zonder toezicht, daarheen was gegaan Hij had daar altijd al willen spelen en ze had het hem telkens verboden, uit een onverklaarbare angst. Bevend van vrees rende ze erheen. Langs de zachte glooing, die naar den oever afdaalde. snelde ze voort. Lag daar niet de pet van den jongen Neen het was verbeelding. Met zacht ge- ruisch vloeide de stroom, zilverig glansden de golven in het maan- licht een beeld van diepe vrede. Een snik welde haar naar de keel. Uren waren er al verloopen, sedert het kind Neen, ze wilde de hoop nog niet opgeven, nog niet. Zouden de vrou wen wel op de heuvel van Festspiel- haus hebben gezocht? Jurgen wist dat ze daarheen was, misschien had hij haar daar willen zoeken. Ze iiep een eind langs de rivier, tôt ze een zijstraat kon afslaan. Nog altijd kwamen er auto's den heuvel af, ze sidderde bij de gedachte, dat het kind in den stroom van verkeer kon zijn geraakt. Op een kruispunt vroeg ze den verkeersagent. Neen, hij had er niets van gehoord, dat er een kind overreden was. Dit stelde haar eenigermate gerust, doch toenze haar speurende blikken door de leege lanen van het park liet glijden, zonk de moed haar weer in de schoenen. Zoo groot was de stad niet, iemand zou allicht het kind herkend hebben en bovendien zoo klein was hij ook niet, hij wist hoe Oom Jacobus heette en waar hij woonde Het donkere theater met zijn duistere schaduwhoeken stond daar als een zwijgende aanklacht tegen haar. Wat had ze eigenlijk gewild Den man nog eenmaal zien, zijn stem hooren, die zij meende - nog altijd meende. Dorothee sioeg de handen voor het gelaat en weende radeloos. Als het kind haar was afgenomen hoe zou ze dan haar leven verder dragen? Haar leven, dat zoo trotsch begon- nen was. Uit het restaurant kwa men menschen. Luide stemmen, vroolijk lachen weerklonken. Doro thee trad terug in den schaduwder boomen. „Komisch", zei een mannenstem van vlakbij, „dat je dat niet ge merkt hebt. Zooals vanavond in de laatste acte heeft Hainroth dit jaar nog niet gezongen". Zij luisterde getroffen - ja, dat had zij ook gevoeld in de laatste acte was hij boven zichzelf uitge- stegen - dat was hij - zooals eens. Opeens moest zij aan Oom Jaco bus denken. De oude man zat zeker in angst om het kind en - om haar. Vlug liep ze den berg af. De lichten waren thans gedoofd, er brandden nog slechts enkele lantaarns. Hier en daar klonken zingende stemmen, een paar maten van een motief... Een huivering liep door haar leden, toen zij de brug van den Main overging. Niet denken nu, niet denken. De straat lag stil en uitgestorven. In de woonkamer brandde nog licht, maar wat was dat Hoorde ze niet spreken Oom Jacobus was er nog met Lize. De bel klonk luid door de nachte- lijke stilte. Een helle vloed van licht stroomde haar uit de open kamerdeur tegen en naar haar toe kwam - neen, sprong - Rudolf Hain roth en ving de wankelende gestalte in zijn armen op. Hoe kwam hij hier Had hij van het ongeluk gehoord Neen, hij straalde en Oom Jacobus was diep bewogen - maar - Dorothee trachtte te spreken, maar ze kon slechts een enkel woord uitbrengen „jurgen?" „Ligt in zijn bedje en slaapt rustig" stelde haar man haar gerust. „'t Is eenstiekemerd", ging Hainroth voort en zijn oogen glansden vochtig. Hij had mij allang willen op- zoeken, maar het was de eerste maal, dat hij alleen was" Ongeloovig staarde de vrouw hem aan. „Hoe kon hij je vinden „In het theater. In de groote pauze bracht een van de bazuinblazers hem bij me." Dorothee begon langzaam te be- grijpen. Haar oogen vulden zich met tranen. „Hij was bij jou, achter de coulissen" „En hij vertelde me, dat jij in de zaal was. Ik zong voor jou - heb je het niet gehoord?" Nu was het met Dorothee's zelf- beheersching gedaan. Die woorden van verlangen hadden dus haar gegolden - vergeten was aile ellende van de scheiding-? „Met mijn kunst ging het mis zonder jou", fluisterde hij dicht aan haar oor, „maar als je me vergeven wilt, wordt ailes weer goed". „Nu, voor vandaag vind ik 't welletjes", kwam hier de stem van Oom Jaco bus, schijnbaar volkomen onbewogen „Bovendien zijn jullie altijd nog ge- scheiden lui- „En hij snoof zoo hoorbaar, dat de muren er van trilden. (Nadruk verboden) f. nz. zen. la. oek cht. I aor onze p. l/s p. pakje. je. 5 tppemeer ize ran ■steen, ijs. foogezand /r. Appel-, Morel etc. vijf stuks, trtenshoek. t blyft.i buren, Hélium, Schildwolde, Vrijdagsmiddags v6(5r 12 uur. RFITTER. ÎDKOOP. prima pond, /ierels Scha- pen extra rage prijzen. Martenshoek no. 4. verwarmrl. 1500 zitplaatsen. 'an Jaarsma, Inventa, Etna enz. tbrikaten Tiger, E. M. Jaarsma, ikken nog eenlge Diverse kleuren. aie voorraad in Vulemmers, ders, Warmwaterstoven. pen en Ellebogen, Vuurvaste rantie n ongekende lage prijzen. tjzerhandel van zichtigen van onze Kachels, 11 i s per eigen luxe wagen ig gebracht. in voorraad vanaf 73 cent. INWINKEL ferchroomd. HOOGEZAND. ON 183x ht" en „Slochter Cou ant" rkooging aangenomen. 0 nnsT Zoetemelkseh Kalfsvleesch „De Tijdgeest" I POOL j-T. Lll_ 1 V/V/MUI IVtW i ïf - -t'. 1 La A

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 5