JoN Bapt. KERK Morgan ZONDAG 27 Oct. Jeugd- propaganda-avond Opruiming iederen Maandag en Woensdag Wegens vergevorderd seizoen verkoopen wij tegen buitengewoon lage prijzen onze geheele voorraad GELD Schaapvleesch naar Slagerii COHEN. Wij willen er door heen Aardappelei fi. DOQRNBOS Zonen, K. Beishuizen en Zn. Is U niet tevreden ziji speciaal hiervoor ingericht Z o on p r e 11 i g I J J TRIPLEX Hoogezand Foxham Aanleg van Electrische installatie's en Waterleiding Zaterdag 26 Oct. '35 FOXHOL. 's avonds 8 uur. R. B01TENWEBF Azn, Spaarbank Harkstede-Scharmer R. BD1TBNWÏRF Szn., Ondergeteekenden over Uwwagen, doet hij het niet naar Uw zin Is de verlichting, Uw accu enz. niet goed Gebruikt de motor te veel olie en benzine Wendt u tôt „Fermïtan Allen Welkom. Vrij Entrée. Schouwing. Plaatseliik Nut ZITTING BENES' CICHOREI H Tel. 120. Garage BISCHOFF, Tel 120, Hoogezand. Het kind was waggeloopsn. I* Wortelboer's Worm poeders verdrijven zeker en snel spoel- worm volwa kindei kers ceBt i Jacob. M Ts 0' M; Gi B! Oi Ma In me I Coi e f Co< a k Coc Fia Fia Fiai f Jae 5 Roc FEL oplossing komt gij om toe groote platen van 150X120 cM. voorpla- fond-belimmerlng en andere doeleinden, beter en mooier dan carton 60 cent ptr stuk. Diverse soor- ten in verschillende maten voorradig 4, 5, 6, 8, 10 m M. dikte. OREGON-TRIPLEX EIKEN TRIPLEX. met medewerking van het Muziekgazelschap J. NORDEN van Veendam Partijtjes Tulpen, Crocus, Narcis enz. voor Spetprijs Zaadhandel, MARTENSHOEK. Het Bestuur WATERSCHAP „NOORDZIJDE" der gem. Sappemeer-Hoogezand en v.o. brengt ter algemeene kennis dat de jaarlijksche schouwing over afwateringen, duikers enz. zal plaats hebben op 16 Nov. 1935. Belanghebbenden wor- den verzocht hunne objeeten tegen dien tijd in schouw- baren staat te hebben. Hoogezand 25 Oct. 1935. Sappemeer Het Bestuur voornoemd M. K. BOON, Voorzitter. H. BOER, Secretaris. SPAARBANK Huogazand-Sappamacr Lid vas den Nederlandschen Spaarbankbond. van 5l/a tôt 7 uur Spaarbusjes kosteloos ver- krijgbaar. 3—7 uur. ZITTING a.s. WOENS DAG 's nam. F. ALT1NG, Adm. Met een onopzegbare N. C. 0. Hypotheek is U in 20 jaar schuldvrij aflossing van b. v. 3000 gld. f 12.51 permaand; geén verdere lasten Vraagt inl. bij den Agent FOXHAM E. 43. Voor prima en VET Reeds voor 18 et pond. Voor halve en Vierels Scha- pen extra lage prijzen. Martenshoek no. 4. WAT IS UW GEZONTHE1D U WAARD? GEBRUIKT Officielle Publication. Sevonden voorwerpen. Een rijwielbelastingmerk. Een kosteloos idem. Een pak carton. Een dop van een radiateur. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Vleeschkeuringsbedi ijf der gemeenten Hoogezand en Sappemeer. (Openbaar Slachthuis) Van bovengenoemd bedrijf is het verslag verschenen over 1934, opgemaaktdoor den di recteur, den heer K. Huizinga dierenarts. Nadat deze daarin heeft medegedeeld, dat de bezittin- gen van het slachthuis, ver- keeren in een uitstekende staat wijst hij op de groote veran- dering en verbetering, die tôt stand kwam door de aanslui- ting aan de waterleiding van de N. V. Waterleidingmij. in de provincie Groningen. Hier- door werd de beschikking ver- kregen over water van prima kwaliteit in de plaats van nor- tonwater met vrij hoog ijzer- halte, terwijl eenander gevolg daarvan was, dat drie electro- motoren met pompen op non- activiteit konden worden gezet, waardoor de onderhoudskosten zullen verminderen. De boiler moest door een nieuw apparaat worden ver- vangen, omdat de druk In de leiding der buizen te hoog bleek voor het oude toestel. Het aantal slachtingen ging in het jaar 1934 steeds meer achteruit tengevolge van de beschikbaarstelling van bus- senvleesch als crisismaatregel. De inkomsten bleven daar- door beneden de raming. Op de uitgaven werd tôt het uiterste bezuinigd. Ook over het jaar 1935 zal het bedrijf onder deze om- standigheden niet rendabelzijn. In het geheel werden 4528 normale keuringen verricht, n.l. runderen 545, graskalveren 56, vette kalveren 113, nuchteren kalveren 221, eenhoevige die- ren 25, varkens 2935, schapen 559 en geiten 74. In 6 gevallen is bacteriolo- gisch vleeschonderzoek ver richt Afgekeurd werden runderen 27, graskalveren 11, vette kal veren 0, nuchteren kalveren 7, eenhoevige dieren 13, varkens 32, schapen 16 en geiten 8. Er waren 137 gevallen van tuberculose, waarvan 3 van open- of waarschijnlijk open tuberculose. De ontvangsten bedroegen f 49522.08 tegen een geraamd bedrag van f 54802.19. Aan slacht-, keur- en koel- rechten werd hiervan ontvan- vangen f 22777.50 aan keur- loonen ingevoerd vleesch f 1312.33 en aan heffing inge- volge art. 6 der Cnsis-Varkens- wet 1932 f 21397.80. Dit laatste bedrag werd gestort in het stabilisatiefoi^^idierzelfde wet. Afgeschreven werd wegens waardevermindering f 5500. De balans sluit 31 Dec. 1934 met f99361,84 (v.jf 105668.70) Hierop komen gebouwen en terreinen met f 60304.09 (61722.54); de koeltechnische installatie met f 15687.20 (17665.75). De obligatieschuld aan de gemeenten bedroeg f 82000.— en idem f 14500.86500. en 15500). Het saldo verbes was f 2757.08 2278.66 De kapitaalschuld volgens balans 1934 was f 96500.— 102000.— IN UW KOFFIE ZE IS HEILZAAM houden zich beleefd aanbe- volen evenals vorige jaren voor het leveren van voor de ops'ag. Puike Bravo's van knip en kleigrond, tevens ook zandaardappelen, prijs billijk. Schildwolde C 322. ERKEND WATERFITTER. GOED EN GOEDKOOP. ailes wordt door te klas monteurs verricht, tegen zeer biliijke tarieven. Beleefd aanbevelend, Alia, mijn v man uit. Da< geduld met oogenblikken van aile kanl blikken, dat il mannen. die over de moei dige problee me de "over j dat ik u de daad bij 1 John Bedfo zing met een rrn standbee aangedaan. Ja, heeren, uit den strijd lossing gevon Weet u we fout gemaakt koel en zakel Een fout Il geen fouten dramatisch g< keurig opgeru Ja voorzoo den boel hee Bedîord Maai Praat hem i flnisterde Bré terwijl Sabatier aan nex zoeicen was naar zijn latnp. En hardop ging hij voort Ik feliciteer u van harte, Paul Saba tier. Maar ik liad het eigenlijk wel van u gedacht 1k weet, wat voor talenten Bayreuth Dorothee liep als in droom door de leege straten en voelde zich wonderlijk ontroerd. Was zij dezelfde, die enkele jaren geleden vol jubelend geluk door deze straten had gezworven Kon het zoo snel stil worden in een brandend hart? In den ouden tuin ging ze zitten. Zacht ruischten de linden boven haar hooid. IJverig werkten Doro- thee's handen aan het fijne naald- werk. Tweemaal reeds had de kleine Jurgen haar iets gevraagd, en ze had het niet gehoord. Nog maar enkele dagen zou ze van de stilte kunnen genieten de volgende week begonnen de repetities voor de „Festspielen" alweer, de straten zouden weer vol leven en vertier zijn menigeen onder de kunstenaars zou haar nog herkennen. In plotselingen schrik drong het bloed haar naar het hart. Aan den ingang van de laan werd een hooge mannengestalte zichbaar. Dorothee maakte een beweging, als wilde ze opspringen en vluchten, doch de man, die haar niet had opgemerkt, sloeg een zijweg in, van waar men het graf van den Meester kon zien. Met sidderende handen zocht de onge vrouw haar werk bij elkaar. Waar was Jurgen? Ginds zag ze hem loopen en moeizaam stond ze op. Roepen dorst ze niet - stil weg- sluipen moest ze - wat zou de man denken, als hij haar hier zag? Het was opeens ailes onrust in haar. Vlug liep ze met den tegenstribbe- lenden jongen de nauwe straten door naar het huis van haar oom. Of de ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR oude heer geloofde aan de hoofd- pijn, die zij voorwendde, om zich op haar kamer te kunnen terug trekken Had hij haar niet scherp onderzoekend aangekekenMerk- waardig genoeg bromde hij niet, eigenlijk zag hij er een beetje schuld- bewust uit... Maar dan moest hij het dus weten, dat Rudolf Hainroth hier was - en dat, neen, dat kon ze niet gelooven. Alsof al de lang onderdrukte smart plotseling weer door brak, zoo sloeg het over de jonge vrouw heen en zij gaf er zich weerloos aan over. Wie had dat kunnen vermoeden Nooit zou ze de uitnoodiging van Oom Jacobus hebben aangenomen, hoe noodig ze de rust ook had. Neen, de oude man kon niet gewe- ten hebben, dat Rudolf hier zou komen, ze had het uitdrukkelijk gevraagd. Misschien was hij op doorreis en wilde slechts het graf van den Meester bezoeken Ja, zoo zou het wel zijn - als hij in Wahn- fried op bezoek was geweest, dan had hij niet van buiten in den tuin behoeven te zien. Dorothee's kalmte keerde langza- merhand terug. Ze had niet gedacht, dat het haar zoo zou aangrijpen. Ze zou de eerste dagen thuis blijven, want als Jurgen zijn vader zag, ze moest er niet aan dènken... Ze was heel bleek, Jacobus Tren- ker zag het niet zonder bezorgdheid, toen ze aan tafel verscheen ze kon nauwelijks iets naar binnen krijgen, maar ze had niet op haar kamer willen blijven, omdat het levendige kind den prikkelbaren ouden heer misschien zou hinderen. Want hij had zijn rust wel noodig, de oude musicus, nu hij het nog altijd niet wilde opgeven, in het orkest mee te spelen. En hij was zoo goed voor haar, had zijn huis voor haar open gesteld, neen, ze moest zorgen, dat zijn geduld niet al te veel op de proef werd gesteld. Hoe zeer Dorothee ook haar best deed, deze gedachten te verbergen, het gelukte haar niet, zich voor den ouden heer zoo kalm opgewekt voor te doen, als zij tôt dusver had weten klaar te spelen. „lk moet je wat zeggen", riep hij in een plotse ling besluit, toen Dorothee na het eten met den jongen wilde uitgaan. „Ik zie, dat je 'tweet", zei de oude man. Zijn borstelige witte wenkbrouwen trokken ongeduldig. „Lederer was op het laatste oogen- blik verhinderd en je man - Rudolf Hainroth - kon niet weigeren om voor hem in te vallen, temeer omdat zijn reis naar Zuid-Amerika is af- gesprongen". De groote oogen van de jonge vrouw zagen hem aan met een blik, die hem een steek door het hart gaf. Wat nam ze ailes zwaar op ,,'t Is maar" - stamelde ze met moeite „lk zou graag direct weg- gaan, maar je weet immers, ik heb mijn huis voor den zomer verhuurd en mijn lessen was ik door mijn ziekte toch al kwijt" „Dat zou het toppunt zijn Je hebt heelemaal geen reden hem uit den weg te gaan" wond de strijd- lustige oude heer zich op - „de kans, dat je hem ontmoet, als je niet wilt, is zoo klein en het is al heel onwaarschijnlijk, dat hij mij nog zal opzoeken. Hij glimlachte bitter, want hij had den grooten Hainroth altijd graag mogen lijden. Nooit had hij het voor mogelijk gehouden, dat de storm- achtige liefde tusschen Dorothee en haar man zoo jammerlijk schipbreuk zou lijden. Maar nu het eenmaal zoo geloopen was, had het geen zin, om nog langer om hem te treuren.. De jonge vrouw staarde strak voor zich uit. „ls - hij - alleen bracht ze haperend uit. Een donkere gloed kleurde haar bleek gelaat. De oude man knikte. Een diepe zucht steeg op uit de borst van de vrouw. Ze was nu weer zoo bleek was ze ziek? Een golf van toorn steeg in Jacobus Trenker op. O, als hij die kerel maar eens zijn meening kon zeggenHet leven te ver- woesten van een vrouw ais Dorothee 't liefst zou hij haar elke gedachte aan den man hebben verboden Op zekeren dag verraste Dorothee hoor Oom met een verzoek ze wou Tristan hooren. Zou hij haar een kaart kunnen bezorgen In de magere wangen van den ouden musicus steeg langzaam het bloed omhoog. Hij streed een zware strijd woorden, om haar af te raden drongen zich naar de lip- pen maar hij kende haar genoeg, om zijn gedachten niet uit te spre- ken. Hij zou toch den rechten vorm niet hebben gevonden. Deze aangij- pende muziek zou zij met haar wonde hart die kunnen verdragen? Enden man weerzien, die haar zooveel leed had berokkend en die haar niet onverschillig was Dus verzette hij zich slecht zwak- jes hoe moest het dan met die wilde bengel, dat kon de oude Lize toch alleen niet af of dacht ze soms, dat de jongen zou ipslapen, als hij niet door haar zelf naar bed was gebracht Hierop antwoorde Dorothee eindelijk weer eens met haar ouden glimlach, die hem al zoo vaak had ontwapend. Jurgen was de beste maatjes met de oude Lize en boven- dien, hij was nu toch heusch groot genoeg. Dat had Jacobus Trenker allang gevonden. Nu goed, hij zou haar wel een kaart bezorgen. Doch er was meer, dat hem hinderde en dat hij heelemaal niet kon uitspreken. Je wist hoe dat ging:waar de jon gen ook kwam, vroegen de men- schen hem naar zijn vader, den aan en toen zij hun glas weer naar de Iippen brachten. zag Sabatier, dat de mannen beefden van opwinding. En zou onder uw leiding zoo'n ma chine kunnen worden samengesteld j, Zou u in staat zijn, die machine, met wel het geval zijn, dan zal ikervoor zorgen, dat zij zijn laboratorium nim- mer verlaat. Uitstekend, antwoordde Sabatier. Het beste is, om zoo openhartig mo gelijk te zijn. Wij mogen dus aanne- gen, zei Sabatier hoffeiijk. Goed, dat is dus afgesproken. Ver- der behoeven wij op het oogenblik geloof ik, niets te bespreken, is het wel Brémond, die tôt op dat oogenblik donker strompelden de drie mannen den wenteltrap af en bereikten zonder ongevallen den duisteren tuin. Ik zal hem even bij het hekje bren- gen, zei Bremond en Bedford verdween alleen in de duisternis. Brémond en riche Tower is er maar heel weinig aan den noordelijken oever van de rivier, dat het bezichtigen niet ten voile waard is. y\ (Wordt vervolgd.) f f San i 1 I HarrolilUo fa hft-iiaMtnan -rnnAar «anin» warnllntitltin fnf Tweede blad Automobilisten. Garage BISOBOFF - Hoogezand. 14 Wi Indien U zich onbehaaglijk voelt, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als iood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tabletien U weer fit maken: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 cts. ©n oranjezakjes v. 2 tabl. 10 cts. uviii mi viiviota iui aan util moiu i V "S-

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1935 | | pagina 6